Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do celu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-17, 21:55   #1
Iwa021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 55

Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do celu


Serdecznie witam

Rozpoczunam nowy watek zmagań z dietą proteinową Dr.Dukana.
Od jutra mam zacząć sie stosować ta diete.A wiem jeżeli przyłaczy sie do mnie kilka osób poczatkujących to napewno bedzie nam raźniej.W takim bądźrazie do dzieła Dukanki


Mam nadzieje że możemy liczyć na pomoc,dobrą rade i wsparcie w naszej wspólnej walce doświadczonych koleżanek będących na dalszym etapie diety Dr.Dukana:cm ok:

Obie książki Dukana (do pobrania):
Pierwsza: "Nie potrafię schudnąć"
Druga: "Metoda doktora Dukana"

Test do obliczenia dlugosci poszczegolnych faz (po francusku) na oficjalnej stronie : http://www.regimedukan.com/fr/212-je-minscris.html

tlumaczenie
1. Votre prénom* : IMIE
2. Vous etes* JESTES: Une Femme KOBIETA Un homme FACETEM
3. Votre poids actuel ? TWOJA OBECNA WAGA
4. Votre email - ADRES EMAIL

1. Quel poids souhaitez vous peser ?* : WYMARZONA WAGA
2. Quel poids maximum avez-vous pesé ? ILE NAJWIECEJ WAZYLAS? W KG
3. Quel poids minimum avez-vous pesé ?
Apres 18 ans, et en dehors de toute maladie ?* : ILE WAZYLAS NAJMNIEJ PO 18 ROKU ZYCIA, NIE LICZAC CHOROB W KG
4. Quel est votre poids de croisiee ?*
Il s'agit du poids maintenu sans effort particulier avec une alimentation spontanée JAKA JEST TWOJA NORMALNA WAGA (JAKA WAGE UTRZYMUJESZ GDY NIE STOSUJESZ ZADNYCH DIET) W KG
5. Combien mesurez-vous ? WZROST
6. Etes-vous pressé(e) de maigrir :CHCESZ SZYBKO SCHUDNAC Oui - TAK Non - NIE

1. Y-a-t-il une tendance a grossir dans votre famille ?* : Oui - TAK Non - NIE CZY W RODZINIE JEST TENDENCJA DO OTYLOSCI?
2. Avez-vous déjà suivi des régimes pour maigrir ? CZY STOSOWALAS/ES POPRZEDNIO INNE DIETY ODCHUDZAJACE -
Acun - zadnej
1 - jedna
2 - dwie
3 - trzy
Plus - wiecej
3. Quel est le nombre de vos grossesses ? ILE RAZY BYLAS W CIAZY
* :
Aucun - 0
1 - raz
2 - dwa
3 - trzy
Plus - WIECEJ
4. Lorsque vous surveillez votre alimentation, vous avez l'impression de maigrir :
*CZY WYDAJE CI SIE ZE CHUDNIESZ Z LATWOSCIA JEZELI PILNUJESZ CO JESZ?:
Plutôt facilement - RACZEJ LATWO
Difficilement - TRUDNO
5. Manger moins vous fatigue-t-il ?* : CZY LATWIEJ SIE MECZYSZ GDY JESZ MNIEJ?
6. Apprécions votre ossature* : Ceinturez votre poignet gauche
entre votre pouce et votre index droits OCEN GRUBOSC KOSCI, ZLAP NADGARSTEK PROBUJAC ZLACZYC KCIUK I PALEC WSKAZUJACY
Ossature fine :
vos bouts de doigts se chevauchent CIENKIE - Z LATWOSCIA LACZYSZ PALCE
Ossature normale :
vos bouts de doigts se touchent juste NORMALNE LEDWIE STYKASZ PALCE
Ossature lourde :
vos bouts de doigts sont éloignés CIEZKIE TWOJE PALCE NIE STYKAJA SIE

1. Date de naissance : DATA URODZENIA: DZIEN MIESIAC ROK
2. Choisissez votre pseudo* : WYBIERZ LOGIN
3. Votre mot de passe* : HASLO
4. zaznacz ten kwadracik (ale to nie konieczne) jezeli chcesz dostac znizke na konsultacje (haha i tak wychodza pieronsko drogie), wpisz kod jaki sie pojawia na obrazku i GO.
Wyswietli ci sie plan chudniecia z datami itd i dostaniesz potwierdzenie na maila.


Test po angielsku na www.dukandiet.co.uk
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=470878. z tej strony zostało to tłumaczenie i linki ze stronami ściągnięte.

Dieta ta składa się z 4 etapów, opisze je po krótce:

I etap - uderzenia
W tym okresie trwającm od jednego do dziesięciu dni możecie żywić się ośmioma kategoriami produktów wymienionych poniżej.
Z tych osmiu kategorii możecie dowolnie wybierać to, na co macie ochotę, beż żadnych ograniczeń i o każdej porze dnia.
Wolno wam również te produkty dowolnie ze sobą łączyć.

-chude mieso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z koscia, wszystko na gillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu
-podroby: watroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek)
-wszystkie ryby, tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane
-owoce morza (skorupiaki i mięczaki)
-drób oprócz kaczki i bez skóry
-chuda szynka, chude wędliny indyka, kurczaka lub wieprzowe
-jaja
-chude produkty nabiałowe
-póltora litra wody z małą zawartością soli mineralnych
-środki wspomagające : kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet, zioła, przyprawy, korniszony,cytryna (nie jako napój), sól i musztarda (umiarkowanie)

II etap - równomierny rytm odchudzania
Zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez zadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie następujące surowe lub gotowane warzywa:
pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, zieloną fasolkę, kapustę, grzyby, seler,fenkuły,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią, boćwinę, bakłażany, cukinię, paprykę, a nawet marchew i buraki pod warunkiem , że nie będą podawane do każdego posiłku. Podczas trwania tej fazy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi, najlepiej pięc dni samych protein, pięc dni protein z warzywami (ja jednak bede jesc warzywka częsciej)

III etap - utrwalenie wagi
Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram.
Jeśli straciliście 20 kg, trzeba ją stosować przez okres wynoszący 20 razy dzisięc dni.
Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów:

-pokarmy proteinowe fazy uderzeniowej
-warzywa kuracji równomiernej
-jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni
-2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
-40 gramów sera
-2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo
-udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej

Jako ukoronowanie kuracji mamy jeszcze:
-dwa odświętne posiłki w tygodniu

Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo
-jeden dzień ścislej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu

IV faza - stabilizacja
Przejść do normalnego sposobu odżywiania się podczas sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, i stosować jeden dzień w tygodniu ścisłą diete proteinową z pierwszej fazy, należy jesc tez otręby owsiane, raz dziennie ok 3 łyżki

Edytowane przez Iwa021
Czas edycji: 2010-11-08 o 09:02
Iwa021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 10:16   #2
dziubek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 30
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Iwa! Super, że rozpoczęłaś nowy wątek. Chyba raźniej być w grupie ludzi, którzy na minusie mają mniej więcej tyle samo.
Przyłączam się! Jestem już po dwóch tygodniach tej diety. Zaczęłam trzeci!!! i czuję się świetnie! Waga spada! powoli ale do przodu.
Wsparcie weteranek jest potrzebne, ale ich wyniki wywołują zazdrość. U mnie efekty już widać. Mieszczę się w spodnie, w które przed dietą nie wchodziłam. To super mobilizuje. Pozdrowionka!
Niech Dukan będzie z nami!
__________________
Dukan od 04.10.10 - 107
I faza ( 5 dni ) - 104
II faza 5/5 - trwa 14.11 spadło - 12,5kg
małymi kroczkami do celu, a ...
cel ostateczny < 80? - może w maju? najpóźniej w czerwcu
dziubek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 10:18   #3
paulinka1670
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Zaczynam diete od dziś mam nadzieje że nam sie uda, to 2 moje podejście do Dukana do zrzucenia 23kg:/ czyli długa droga prze de mną powodzenia

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Dziubek te same parametry moja waga to 103 załamuje mnie to, mam nadzieje ze zrzucimy ten zbedny tłuszczyk
paulinka1670 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 11:34   #4
dziubek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 30
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Paulinka! Nie wiem jak u Ciebie, ale ja muszę się pochwalić ogromnym wsparciem rodzinki. Wcześniej mruczeli, że jak będę na diecie to przestanę gotować, a teraz podjadają moje zdrowo upieczone bez tłuszczu rybki i mięsko. Hehe. Też by chcieli takie to im robię. niech mają.
Zobaczysz damy radę! Zrób podpis i co dziennie sumiennie wpisuj zmiany. Aż serce rośnie jak waga maleje.
__________________
Dukan od 04.10.10 - 107
I faza ( 5 dni ) - 104
II faza 5/5 - trwa 14.11 spadło - 12,5kg
małymi kroczkami do celu, a ...
cel ostateczny < 80? - może w maju? najpóźniej w czerwcu
dziubek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 12:08   #5
patrysina
patrysina
 
Avatar patrysina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 518
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

hej pozdrawiam wszystkich dotarłam do was, widać w jednym czasie zakładałyśmy wątki, mój już zgłosiłam do usunięcia co by nie było bałaganu. ja na dukanie jestem już 29 dzień- spadek -7kg zostało jeszcze 23
dziubek te 24 kg jeśli będziesz trzymać się diety to w 3 miesiące najpóźniej pewnie zrzucisz! Po twoim opisie widzę że wybrałaś wariant 5/5 podziwiam! ja wybrałam wariant 1/1 bo dla mnie jest on dużo łatwiejszy,
Za to nie wiem jak wy dziewczyny ale ja muszę się strasznie pilnować z tym by pić wodę.

Edytowane przez patrysina
Czas edycji: 2010-10-18 o 12:12
patrysina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 12:24   #6
dziubek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 30
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Podobno wariant 5/5 jest najtrudniejszy, ale daje najlepsze efekty. Jak będę wymiękać przejdę na 1/1. Z wodą też mam problemy, ale zauważyłam, że z półlitrowych butelek szybciej znika, więc piję małe. 4 dziennie plus kawa i herbata no i obowiązkowo herbatka na kibelek, bo z natury mam problem w teraz w szczególności.
Przede mną imprezka u siostry. Fura żarełka i boski alkohol i tej soboty boję się najbardziej. Zamówiłam sobie rybkę w galarecie i jajeczka z chrzanem i jogurtem zamiast majonezu, ale drineczki. Będzie ból. Nie wiem czy wytrwam.
__________________
Dukan od 04.10.10 - 107
I faza ( 5 dni ) - 104
II faza 5/5 - trwa 14.11 spadło - 12,5kg
małymi kroczkami do celu, a ...
cel ostateczny < 80? - może w maju? najpóźniej w czerwcu
dziubek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 12:32   #7
paulinka1670
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Dziewczynki! Czy macie jakieś ciekawe przepisy na przyrządzenie piersi z kurczaka?
paulinka1670 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 12:39   #8
karadka
Zadomowienie
 
Avatar karadka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 890
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

zycze Wam powodzenia nie dajcie sie pokusom i pamietajcie nie przytyjecie od malego grzeszku ale moze on nawet na kilka tygodni zatrzymac spalanie tluszczu czyli zatrzymc chudniecie!!! wiec trzymajcie sie ile se da a my jak tylko bedziemy potrafily to pomozemy

powiedzcie sobie ze to wasza osttnia dieta i juz!!!! musicie dojsc do celu!

powodzenia!!!!

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez dziubek66 Pokaż wiadomość
Podobno wariant 5/5 jest najtrudniejszy, ale daje najlepsze efekty. Jak będę wymiękać przejdę na 1/1. Z wodą też mam problemy, ale zauważyłam, że z półlitrowych butelek szybciej znika, więc piję małe. 4 dziennie plus kawa i herbata no i obowiązkowo herbatka na kibelek, bo z natury mam problem w teraz w szczególności.
Przede mną imprezka u siostry. Fura żarełka i boski alkohol i tej soboty boję się najbardziej. Zamówiłam sobie rybkę w galarecie i jajeczka z chrzanem i jogurtem zamiast majonezu, ale drineczki. Będzie ból. Nie wiem czy wytrwam.
najlepiej wytrwaj, ale gdybys nie mogla to wodka +napoj light bez cukru to jedyne co ja pilam jak ''musialam'' ale tez nie na poczatku diety tylko pozniej, i pomysl sobie ze o tym ze pilas predko zapomnisz a Twoj organizm nie... czy warto?
__________________
DUKAN od 15 luty 2010 88,4 - 67,4
obżarstwo 67,4 - 74.4
DUKAN od 7 marca 2011 74.4 - 73.9 - 73 - 72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67
karadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 12:53   #9
Lauper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 75
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Ja zaczynam od jutra, dzisiaj kupiłam to, co narazie będzie mi potrzebne mam nadzieję, że się uda.
Lauper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 13:02   #10
dziubek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 30
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Karadko, właśnie zrobiłam tak jak radzisz. 4 października postanowiłam podjąć ostatnie wyzwanie. Jak się nie uda trudno, będę GRUBA! W swoim życiu schudłam już pewnie z tonę, albo lepiej i ciągle wracam z góką do punktu wyjścia. Teraz albo nigdy!
Paulina przepisy na super żarełko są na wizażu. Właściwie dzięki nim trafiłam na Was kochane, zkręcone Dukanki. Wpisałam w google dieta dukana przepisy i znalazłam. Właśnie sobie zajadam dokawki z zerowym mleczkiem super "puding" z jogutów naturalnych. Chyba "Zebra" się nazywa. Polecam wszystkim maniakom słodyczy. Na kurczaczki też są.
__________________
Dukan od 04.10.10 - 107
I faza ( 5 dni ) - 104
II faza 5/5 - trwa 14.11 spadło - 12,5kg
małymi kroczkami do celu, a ...
cel ostateczny < 80? - może w maju? najpóźniej w czerwcu
dziubek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 13:04   #11
JakKazdaInna
Zadomowienie
 
Avatar JakKazdaInna
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z brzucha :)
Wiadomości: 1 153
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

chciałabym zacząć dukana tylko tak już się przybieram tydzień, bo nie wiem czy sobie poradzę poza tym słyszałam, że od takiej dużej ilości białka ma się zaparcia, a ja i tak mam z tym problem tym bardziej, że jestem w trakcie rzucania palenia.
jak coś podglądam
JakKazdaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 13:06   #12
dziubek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 30
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Witaj Lauper! Życzę powodzenia i niech Ci spada !
__________________
Dukan od 04.10.10 - 107
I faza ( 5 dni ) - 104
II faza 5/5 - trwa 14.11 spadło - 12,5kg
małymi kroczkami do celu, a ...
cel ostateczny < 80? - może w maju? najpóźniej w czerwcu
dziubek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 13:09   #13
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

DZIEWCZYNYYYYYYYYYYYYYYYY YYYY PRZYŁĄCZE SIĘ ! (o ile można )
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 13:12   #14
dziubek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 30
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

JakKazdaInna! Startuj z nami! W tłumie raźniej. Początki są mobilizujące bo efekt szybko widać. A potem powiemy sobie, że przecież szkoda już tego co poświęciłyśmy. A zaparcia są , to prawda i ja też mam z tym problem dlatego piję co ranno ziołową herbatę normosan (jak zaparzę wieczorem to rano zimną da się wypić) i jeden mały jogurt nat zjadam z 3 - 5 łyżeczkami otrąb i po problemie. Chyba nawet lepiej niż do tej pory. Co drugi dzień min. Do boju
__________________
Dukan od 04.10.10 - 107
I faza ( 5 dni ) - 104
II faza 5/5 - trwa 14.11 spadło - 12,5kg
małymi kroczkami do celu, a ...
cel ostateczny < 80? - może w maju? najpóźniej w czerwcu
dziubek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 13:35   #15
Iwa021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 55
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Cytat:
Napisane przez dziubek66 Pokaż wiadomość
Iwa! Super, że rozpoczęłaś nowy wątek. Chyba raźniej być w grupie ludzi, którzy na minusie mają mniej więcej tyle samo.
Przyłączam się! Jestem już po dwóch tygodniach tej diety. Zaczęłam trzeci!!! i czuję się świetnie! Waga spada! powoli ale do przodu.
Wsparcie weteranek jest potrzebne, ale ich wyniki wywołują zazdrość. U mnie efekty już widać. Mieszczę się w spodnie, w które przed dietą nie wchodziłam. To super mobilizuje. Pozdrowionka!
Niech Dukan będzie z nami!
Witam Witam

ŁałJestem w szoku

Widze że nie tylko my zaczynamy przygode z Dukanem.
Dziubuś gratuluje twojego małago a zarazem dużego sukcesuJak myknie na dwu cyfrową liczbe to pewnie mobilizacja wzrośnieMam nadzieje że za niedługo sama sie przekonam jak to jest

Witam serdecznie nowe dukanki i mam nadzieje że razem zwalczymy nadmiar tłuszczyku
Ja diete dr.dukana zaczełam dzisiaj i mam zamiar sie trzymac jej aż do osiagniecia celu czyli 85 kg

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Diubek powiedz mi czy mięsa pieczone w rękawie do pieczenia bez tłuszczu są dozwolone??I jakich używasz przypraw??Bo teraz nie jestem pewna
Iwa021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 13:46   #16
patrysina
patrysina
 
Avatar patrysina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 518
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Cytat:
Napisane przez paulinka1670 Pokaż wiadomość
Dziewczynki! Czy macie jakieś ciekawe przepisy na przyrządzenie piersi z kurczaka?
super że tyle osób - razem będzie raźniej.
co do przepisu na kurczaka dla mnie jako leniwca nadal hitem są
szaszłyki z piersi kurczaka z sosem czosnkowym
mięso z piersi kurczaka pokroić w dosyć spore kawałki i obtoczyć na talerzu w przyprawach, do tego kroje cieniutko 1 ogórek kiszony i 2 białe cebule, przekładam na przemian wbijając na patyczki potem wrzucam do mikrofali na ok 15-20 min funkcja piekarnik (moja mikrofala nie jest już taka nowa dlatego potrzebuje trochę czasu ) można też w piekarniku ale mikrofali szybciej.
Sos - mały jogurt naturalny, 2 ząbki czosnku (drobno pokroić), przyprawy do smaku (jeśli nie zużyłam jeszcze dziennej dawki otrębów to czasem też je dorzucam do sosu) Smacznego!
Dziewczyny zaparcia są tylko na początku, trzeba jeść otręby tak jak dukan zaleca i jakoś wszystko się ureguluje, no i na początku tzn w 1 fazie piłam do 3 litrów samej wody dzięki temu nie było tak źle. A teraz zauważyłam że wystarczy że wypiję kawę z mlekiem do śniadania i sprawa z głowy.

Edytowane przez patrysina
Czas edycji: 2010-10-18 o 13:50
patrysina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 13:54   #17
Iwa021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 55
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

może ty Patrysiu odpowiesz mi na moje pytanie.Czy można zastosować do upieczenia mięsa rękawa foliowego i jakie są dozwolone przyprawy.??
Iwa021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 13:56   #18
Lauper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 75
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Cytat:
Napisane przez dziubek66 Pokaż wiadomość
Witaj Lauper! Życzę powodzenia i niech Ci spada !
Dziękuję i wzajemnie
Cytat:
Napisane przez dziubek66 Pokaż wiadomość
JakKazdaInna! Startuj z nami! W tłumie raźniej. Początki są mobilizujące bo efekt szybko widać. A potem powiemy sobie, że przecież szkoda już tego co poświęciłyśmy. A zaparcia są , to prawda i ja też mam z tym problem dlatego piję co ranno ziołową herbatę normosan (jak zaparzę wieczorem to rano zimną da się wypić) i jeden mały jogurt nat zjadam z 3 - 5 łyżeczkami otrąb i po problemie. Chyba nawet lepiej niż do tej pory. Co drugi dzień min. Do boju
O dziewczyny, dobrze że tu trafiłam, będę mogła sporo się od was nauczyć

Cytat:
Napisane przez Iwa021 Pokaż wiadomość
Widze że nie tylko my zaczynamy przygode z Dukanem.
Dziubuś gratuluje twojego małago a zarazem dużego sukcesuJak myknie na dwu cyfrową liczbe to pewnie mobilizacja wzrośnieMam nadzieje że za niedługo sama sie przekonam jak to jest

Witam serdecznie nowe dukanki i mam nadzieje że razem zwalczymy nadmiar tłuszczyku
Ja diete dr.dukana zaczełam dzisiaj i mam zamiar sie trzymac jej aż do osiagniecia celu czyli 85 kg

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Diubek powiedz mi czy mięsa pieczone w rękawie do pieczenia bez tłuszczu są dozwolone??I jakich używasz przypraw??Bo teraz nie jestem pewna
Dziubek, też Ci bardzo gratuluję, to godne podziwu

Edytowane przez Lauper
Czas edycji: 2010-10-18 o 16:33
Lauper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 14:01   #19
Iwa021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 55
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

może ty Patrysiu odpowiesz mi na moje pytanie.Czy można zastosować do upieczenia mięsa rękawa foliowego i jakie są dozwolone przyprawy.??Może któraś z was mi pomoże??

Edytowane przez Iwa021
Czas edycji: 2010-10-18 o 14:05
Iwa021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 14:19   #20
patrysina
patrysina
 
Avatar patrysina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 518
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Cytat:
Napisane przez Iwa021 Pokaż wiadomość
może ty Patrysiu odpowiesz mi na moje pytanie.Czy można zastosować do upieczenia mięsa rękawa foliowego i jakie są dozwolone przyprawy.??
ja osobiście nie korzystałam ale zdaje się że można tyle że trzeba pamiętać o tym by nie używać tłuszczu do pieczenia - żadnego bezwzględnie (oliwa z oliwek też odpada), dukan co prawda proponuje olej parafinowy w niewielkiej ilości ale ja go nie stosuje, do piekarnika używam naczynia żaroodpornego i u mnie to się sprawdza, z tym że mięsko podlewam odrobiną wody.
jeśli chodzi o przyprawy to tu jest dosyć spora swoboda z tym że ja raczej unikam gotowych zestawów typu "przepis na..." czy fixy jedyną mieszanką którą używam jest przyprawa gyros kamisa (bo lubię), trzeba uważać bo gotowe mieszanki mają dużo sztucznych składników tj konserwantów i soli, tak samo uważałabym z vegetą bo ta ma dużo soli, za to zioła prowansalskie, chili, paprykę ostrą, bazylię itd bardzo polecam
a i jeszcze jedna ważna rzecz z mięska zawsze trzeba ściągnąć skórę bo w tej jest bardzo dużo tłuszczu, najlepiej zrobić to przed upieczeniem bo inaczej ze skórą pozbędziemy się przypraw

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Cytat:
Napisane przez JakKazdaInna Pokaż wiadomość
chciałabym zacząć dukana tylko tak już się przybieram tydzień, bo nie wiem czy sobie poradzę
Tydzień to nie tak źle, ja książkę kupiłam rok temu przeczytałam i odłożyłam na półkę, ale teraz jak zaledwie niecały miesiąc temu na wadze zobaczyłam 3 cyfry to zmobilizowało mnie że nie ma co dłużej czekać, Ty też nie czekaj masz idealną okazję by się przyłączyć, zapraszam

Edytowane przez patrysina
Czas edycji: 2010-10-18 o 14:12
patrysina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 15:04   #21
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

kolejne wątki i kolejne pełne wiary i nadziei w sukces dziewczyny. Pozostaje mi życzyć powodzenia i trzymać kciuki
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 15:43   #22
patrysina
patrysina
 
Avatar patrysina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 518
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Cytat:
Napisane przez LyraBea Pokaż wiadomość
kolejne wątki i kolejne pełne wiary i nadziei w sukces dziewczyny. Pozostaje mi życzyć powodzenia i trzymać kciuki
gratuluje wyników !
patrysina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 15:57   #23
sylwusia085
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: PięknoLandia
Wiadomości: 546
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Hej dziewczyny ja tez trzymam za was kciuki tak jak Karadka napisala wyzej starajcie sie nie grzeszyc jak najdluzej a sukces gwarantowany! '

i pozwole sobie odpowiedziec an pytanie ktorejs z was rekaw do pieczenia jak najbardziej!
__________________
Dukan od 8.03.2010
waga początkowa- 81,3kg
obecnie- 09.06.2010- 68,3kg RÓWNE 13 KG ZA MNA

DUKAN II PODEJSCIE 1,09,2010
waga poczatkowa- 71,6
21,09,2010- 66,8


"Duże piersi i długie nogi są kobiecą wersją ferrari..."
spoko spoko, wszystko pod kontrolą: mam 10cm szpilki
sylwusia085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 16:28   #24
cynamonowaania
Zakorzenienie
 
Avatar cynamonowaania
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 992
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Melduje się kolejna Dukanka 5 dzień diety(3 dzień II fazy) i wiecie co?! Podoba mi się to jedzenie! Można naprawdę dobrze się najeść i nawet smacznie
Spadło 2kg-nadprogramowo-według wykresu miało być nieco mniej. II fazy przede mną jeszcze jakieś 34 dni(podobno)-chociaż jeśli będzie dalej tak spadała to pewnie troszkę skrócę i przejdę do III

Nie mam na razie mobilizacji do sportu

Dziewczyny moim ulubionym sklepem stał się LIdl, dużo fajnych "dukanowych" rzeczy można tam znaleźć. A Wy macie jakies "dukanowe wynalazki" znalezione w supermarketach??
cynamonowaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 16:36   #25
SunnyGirl
Zakorzenienie
 
Avatar SunnyGirl
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań (Łódź)
Wiadomości: 8 112
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Jeśli mogę, to się przyłączę od jutra zaczynam, choć miałam od dziś.
__________________
5.06.10-poznałam Cię
12.07.10-prawko zdane za 1. razem
26.07.10 prawko w kieszeni, kierowca oficjalnie
Nie ma odwrotu z drogi obranej
wierność do końca i tak będzie.
Amen.
Mój ukochany M.
Razem od 8.08.10
licencjat
08.2011-Dziadek[*]
02.2012-Ciocia[*]
SunnyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 16:36   #26
Lauper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 75
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Cytat:
Napisane przez cynamonowaania Pokaż wiadomość
Podoba mi się to jedzenie! Można naprawdę dobrze się najeść i nawet smacznie
właśnie dlatego ta dieta całkiem mi się podoba, smakowo to wszystko jest chyba niezłe macie jakieś ulubione przepisy?

Cytat:
Dziewczyny moim ulubionym sklepem stał się LIdl, dużo fajnych "dukanowych" rzeczy można tam znaleźć. A Wy macie jakies "dukanowe wynalazki" znalezione w supermarketach??
możesz podzielić się wieścią, co to za super produkty? jak mama wróci z pracy jadę z nią do sklepu, coś wydaje mi się że trafimy do Lidla

Edit:
O, SunnyGirl, moja imienniczka i maturzystka jak ja witaj

Zapomniałam Was jeszcze spytać, jeśli są wśród Was uczennice, to jak radzicie sobie z drugim śniadaniem w szkole?

Edytowane przez Lauper
Czas edycji: 2010-10-18 o 16:41
Lauper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 17:25   #27
cynamonowaania
Zakorzenienie
 
Avatar cynamonowaania
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 992
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Cytat:
Napisane przez Lauper Pokaż wiadomość
właśnie dlatego ta dieta całkiem mi się podoba, smakowo to wszystko jest chyba niezłe macie jakieś ulubione przepisy?


możesz podzielić się wieścią, co to za super produkty? jak mama wróci z pracy jadę z nią do sklepu, coś wydaje mi się że trafimy do Lidla

Edit:
O, SunnyGirl, moja imienniczka i maturzystka jak ja witaj

Zapomniałam Was jeszcze spytać, jeśli są wśród Was uczennice, to jak radzicie sobie z drugim śniadaniem w szkole?
Jasne
tłuszcz do 3% i niewiele węglowodanów:
-serek homogenizowany 3% tłuszczu w wiaderku,
-twarogi-trójkątny i okrągły-mają ok 0,5% tłuszczu
-szynka gotowana w plastrach-z kurczaka(mój hit od kilku lat!)-2% tłuszczu 20% białka! (w takim plastikowym pudełku)
- koncentrat pomidorowy w puszeczce małej(też bez cukru)
- syrop owocowy malinowy bez cukru-w plastikowych pudełkach
-mega wielkie opakowanie słodzika :P

Dopiszecie coś do tej listy? Bo ja na tą chwilę tyle sobie przypominam.
cynamonowaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 17:54   #28
SunnyGirl
Zakorzenienie
 
Avatar SunnyGirl
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań (Łódź)
Wiadomości: 8 112
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Cytat:
Napisane przez Lauper Pokaż wiadomość
właśnie dlatego ta dieta całkiem mi się podoba, smakowo to wszystko jest chyba niezłe macie jakieś ulubione przepisy?


możesz podzielić się wieścią, co to za super produkty? jak mama wróci z pracy jadę z nią do sklepu, coś wydaje mi się że trafimy do Lidla

Edit:
O, SunnyGirl, moja imienniczka i maturzystka jak ja witaj

Zapomniałam Was jeszcze spytać, jeśli są wśród Was uczennice, to jak radzicie sobie z drugim śniadaniem w szkole?
Witam witam właśnie podłączam się pod pytanie
ja wg nie wiem czy sobie poradzę...

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

a co do syropu z Lidla można go tak rozrabiać z wodą czy tylko do ciast.. ?
__________________
5.06.10-poznałam Cię
12.07.10-prawko zdane za 1. razem
26.07.10 prawko w kieszeni, kierowca oficjalnie
Nie ma odwrotu z drogi obranej
wierność do końca i tak będzie.
Amen.
Mój ukochany M.
Razem od 8.08.10
licencjat
08.2011-Dziadek[*]
02.2012-Ciocia[*]
SunnyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 18:53   #29
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Cytat:
Napisane przez cynamonowaania Pokaż wiadomość
Jasne
tłuszcz do 3% i niewiele węglowodanów:
-serek homogenizowany 3% tłuszczu w wiaderku,
-twarogi-trójkątny i okrągły-mają ok 0,5% tłuszczu
-szynka gotowana w plastrach-z kurczaka(mój hit od kilku lat!)-2% tłuszczu 20% białka! (w takim plastikowym pudełku)
- koncentrat pomidorowy w puszeczce małej(też bez cukru)
- syrop owocowy malinowy bez cukru-w plastikowych pudełkach
-mega wielkie opakowanie słodzika :P

Dopiszecie coś do tej listy? Bo ja na tą chwilę tyle sobie przypominam.
Ja na II i III fazie objadałam się śledziami w zalewie octowej, bez cukru firmy nautica z Lidla. Polecam.
Dziewczyny jeszcze chwaliły sobie pudding lidlowy, na bazie skrobi kukurydzianej, bez cukru i wszelkie aromaty do ciast na bazie spirytusu.

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Napisane przez patrysina Pokaż wiadomość
gratuluje wyników !
Dzięki. Fajnie, że wytrwałam, podukałam i schudłam i czuję się świetnie. Oj warto było, warto.
Dukałam bezgrzesznie. Dlatego może szybko poszło. Rachu ciachu i po....tłuszczyku tu i ówdzie.
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 19:18   #30
paulinka1670
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Proteinowa dieta Dr.Dukana Wspólna droga do celu. Poczatek od 18.10.2010 aż do

Dukanki! słyszałąm ze podczas tej diety można pic cole light, czy to prawda?
paulinka1670 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.