Rozważam podjęcie decyzji o emigracji. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-09, 20:22   #1
Majkowa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Cool

Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.


Witam , wiem że temat zakładany tryliardy razy , ale jakoś nie mogę odnaleźć odpowiedzi na moje wątpliwości dotyczące emigracji poza ojczyznę .

Otóż mam rocznikowo 19 lat , aktualnie jestem w szkole średniej i myślę co robić dalej w życiu . Szczerze nie uśmiecha mi się pozostanie w Polsce , ze względu na sytuację gospodarczą , wiem - nigdzie nie jest lekko - jednakże mniej więcej orientuję się jakie są standardy przykładowo w UK . Do wyjazdu również przekonuje mnie to , że tak na prawdę nic mnie nie trzyma w tym kraju , nauczyciele , rodzina - wszyscy są jednego zdania - lepiej wyemigrować .

Mam rodzinę w Anglii , dwóch kuzynów i przyjaciół . Zastanawiam się poważnie czy nie pójść w ich ślady . Po za tym lubię podróżować , poznawać nowych ludzi

Patrzę na kolegów , koleżanki starszych ode mnie . Mimo że mają wykształcenie wyższe , nie mogą znaleźć pracy przez dłuższy czas . To mnie przeraża . Nie wybieram się na studia , nawet nie mam szans się dostać , gdyż nie wiem czy sobie poradzę na maturze z matematyki . No ale mniejsza . Powiedzmy że po średniej pójdę do szkoły zrobić zawód . Myślałam o gastronomii . Być może w UK nie będę pracować w zawodzie , ale lepiej mieć fach w ręku niż nic .

Mój angielski jest beznadziejny pod względem teoretycznym , ale wiem , że jeśli wyjadę i się przyłożę , raz dwa podłapię język , nawet do poziomu komunikatywnego . Zresztą nie mam wyjścia , jakoś trzeba się dogadać z pracodawcą !

Ostatnio przeglądałam koszty wyżywienia w UK . Nie powiem , ceny są duże , wiem że jeśli bym pracowała na jakiejś produkcji , może nie będzie tego za wiele , ale chyba uda mi się przeżyć .

Więc po moim gdybaniu w końcu zmierzam do tego , jak to wszystko zorganizować .

1. Czy mogę wynająć kawalerkę , nie płacąc z góry za wynajem ? Przecież mogę od razu nie znaleźć pracy w UK , a coś słyszałam , że najemca żąda pieniędzy od razu od dnia wprowadzki .
2. Jakie dokumenty potrzebne , formalności by móc pracować legalnie ?
3. Jak jest z ubezpieczeniem i lekarzem w UK ?
4. Jeśli mam prawo jazdy Kat. B to muszę przejść jakieś kursy odnośnie odwrotnych przepisów jazdy na drogach ? Jakaś zmiana dokumentów w prawku ? (czy polski dokument jest uznawany także w UK)
5. Jak sprowadzić samochód zarejestrowany do UK ? Jakie formalności trzeba przejść , by móc jeździć po angielskich drogach zakupionym autem w Polsce .

Chętnie poczytam również odpowiedzi osób , które same postanowiły wyemigrować , odważyły się samemu ustatkować w obcym kraju .
~ Wiem , może mój wątek jest trochę gówniarski , ale szczerze nie mam z kim pogadać na te tematy .

Majkowa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 20:56   #2
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji .

Cytat:
Napisane przez Majkowa11 Pokaż wiadomość
1. Czy mogę wynająć kawalerkę , nie płacąc z góry za wynajem ? Przecież mogę od razu nie znaleźć pracy w UK , a coś słyszałam , że najemca żąda pieniędzy od razu od dnia wprowadzki .
Nie wynajmiesz sama kawalerki, co najwyżej pokój. Za godzinę pracy, szczególnie w pierwszej pracy to 6,7 f - 7f. Pokoje w Anglii są drogie... szczególnie w pojedynkę. Zapłata zawsze jest z góry (przeważnie za 2 tygodnie, czasem za miesiąc z góry) + depozyt.
Musisz odłożyć pieniądze na start, jeszcze będąc w Polsce.

Cytat:
Napisane przez Majkowa11 Pokaż wiadomość
2. Jakie dokumenty potrzebne , formalności by móc pracować legalnie ?
NIN, konto w banku. Na miejscu zrobisz to w ok 1-3 tygodnie, w zależności od tego który bank będzie wymagał jak najmniej dokumentów.

Cytat:
Napisane przez Majkowa11 Pokaż wiadomość
3. Jak jest z ubezpieczeniem i lekarzem w UK ?
Ubezpieczenie z pracy, bądź z własnej działalności gospodarczej. Najczęściej na wyspach ludzie mają selfemployed, nawet gdy pracują dla kogoś. Lekarz pierwszego kontaktu przyjmie Cię bez problemu.

Cytat:
Napisane przez Majkowa11 Pokaż wiadomość
4. Jeśli mam prawo jazdy Kat. B to muszę przejść jakieś kursy odnośnie odwrotnych przepisów jazdy na drogach ? Jakaś zmiana dokumentów w prawku ? (czy polski dokument jest uznawany także w UK)
Możesz normalnie prowadzić samochód, czasami "twarde" (angielskie) prawko jest potrzebne do pracy albo do założenia konta w banku, ale przeważnie można się bez tego obejść.

Bez języka nie jedź, a jak już to ostro przyłóż się do nauki przed wyjazdem, abyś miała podstawy.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 21:20   #3
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Napisane przez Majkowa11 Pokaż wiadomość
Witam , wiem że temat zakładany tryliardy razy , ale jakoś nie mogę odnaleźć odpowiedzi na moje wątpliwości dotyczące emigracji poza ojczyznę .

Otóż mam rocznikowo 19 lat , aktualnie jestem w szkole średniej i myślę co robić dalej w życiu . Szczerze nie uśmiecha mi się pozostanie w Polsce , ze względu na sytuację gospodarczą , wiem - nigdzie nie jest lekko - jednakże mniej więcej orientuję się jakie są standardy przykładowo w UK . Do wyjazdu również przekonuje mnie to , że tak na prawdę nic mnie nie trzyma w tym kraju , nauczyciele , rodzina - wszyscy są jednego zdania - lepiej wyemigrować .

Mam rodzinę w Anglii , dwóch kuzynów i przyjaciół . Zastanawiam się poważnie czy nie pójść w ich ślady . Po za tym lubię podróżować , poznawać nowych ludzi

Patrzę na kolegów , koleżanki starszych ode mnie . Mimo że mają wykształcenie wyższe , nie mogą znaleźć pracy przez dłuższy czas . To mnie przeraża . Nie wybieram się na studia , nawet nie mam szans się dostać , gdyż nie wiem czy sobie poradzę na maturze z matematyki . No ale mniejsza . Powiedzmy że po średniej pójdę do szkoły zrobić zawód . Myślałam o gastronomii . Być może w UK nie będę pracować w zawodzie , ale lepiej mieć fach w ręku niż nic .

Mój angielski jest beznadziejny pod względem teoretycznym , ale wiem , że jeśli wyjadę i się przyłożę , raz dwa podłapię język , nawet do poziomu komunikatywnego . Zresztą nie mam wyjścia , jakoś trzeba się dogadać z pracodawcą !

Ostatnio przeglądałam koszty wyżywienia w UK . Nie powiem , ceny są duże , wiem że jeśli bym pracowała na jakiejś produkcji , może nie będzie tego za wiele , ale chyba uda mi się przeżyć .

Więc po moim gdybaniu w końcu zmierzam do tego , jak to wszystko zorganizować .

1. Czy mogę wynająć kawalerkę , nie płacąc z góry za wynajem ? Przecież mogę od razu nie znaleźć pracy w UK , a coś słyszałam , że najemca żąda pieniędzy od razu od dnia wprowadzki .
2. Jakie dokumenty potrzebne , formalności by móc pracować legalnie ?
3. Jak jest z ubezpieczeniem i lekarzem w UK ?
4. Jeśli mam prawo jazdy Kat. B to muszę przejść jakieś kursy odnośnie odwrotnych przepisów jazdy na drogach ? Jakaś zmiana dokumentów w prawku ? (czy polski dokument jest uznawany także w UK)
5. Jak sprowadzić samochód zarejestrowany do UK ? Jakie formalności trzeba przejść , by móc jeździć po angielskich drogach zakupionym autem w Polsce .

Chętnie poczytam również odpowiedzi osób , które same postanowiły wyemigrować , odważyły się samemu ustatkować w obcym kraju .
~ Wiem , może mój wątek jest trochę gówniarski , ale szczerze nie mam z kim pogadać na te tematy .

1. Przy wynajmie potrzebujesz z góry zapłacić kaucję (w zalezności od regionu 1-1.5 czynszu miesięcznego)+ czynsz.
3. Pracujesz, masz opłacaną składkę i korzystasz z ubezpieczenia.
Jeśli przyjeżdżasz i nie masz jeszcze pracy warto wyrobić sobie kartę zdrowia NFZ, uprawniającą cię do korzystania z usług medycznych w UK
4. Dokument jest uznawany, możesz wymienić na brytyjskie za odpowiednią opłatą


Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość




Ubezpieczenie z pracy, bądź z własnej działalności gospodarczej. Najczęściej na wyspach ludzie mają selfemployed, nawet gdy pracują dla kogoś. Lekarz pierwszego kontaktu przyjmie Cię bez problemu.


Możesz normalnie prowadzić samochód, czasami "twarde" (angielskie) prawko jest potrzebne do pracy albo do założenia konta w banku, ale przeważnie można się bez tego obejść.

Bez języka nie jedź, a jak już to ostro przyłóż się do nauki przed wyjazdem, abyś miała podstawy.
Tzn. co masz na myśli ?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 21:46   #4
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Tzn. co masz na myśli ?
Pytasz o tą część z lekarzem? Lekarz pierwszego kontaktu przyjmie ją nawet gdy będzie nieubezpieczona. Gdy będzie korzystała z ubezpieczenia jako osoba już pracująca (pracownik lub samozatrudniona) - tym bardziej.

Odnośnie selfemployed - dużo pracowników jest samozatrudnionych, mimo że pracuje dla kogoś i wykonuje pracę kwalifikującą się jako normalna praca etatowa.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 21:51   #5
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Pytasz o tą część z lekarzem? Lekarz pierwszego kontaktu przyjmie ją nawet gdy będzie nieubezpieczona. Gdy będzie korzystała z ubezpieczenia jako osoba już pracująca (pracownik lub samozatrudniona) - tym bardziej.

Odnośnie selfemployed - dużo pracowników jest samozatrudnionych, mimo że pracuje dla kogoś i wykonuje pracę kwalifikującą się jako normalna praca etatowa.
GP nie przyjmie jej, jeśli nie ma ubezpieczenia (mówimy o wizycie bezpłatnej)

Co do drugiej części wypowiedzi mieszasz bardzo. Jesli ktoś wykonuje usługę dla kogoś, to wiadomo, ze jest samozatrudniony (w wielu przypadkach). Jeśli pracuje na umowę o pracę nie ma potrzeby by był samozatrudniony (chyba, że prócz pracy etatowej pracuje na sój rachunek).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 17:47   #6
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

A ja mam dla Ciebie tylko jedną radę - nie bój się, zaryzykuj. Jak Ci się nie spodoba, to wrócisz. Czas spędzony w Szkocji wspominam wspaniale, a przed wyjazdem strasznie się obawialam i szukalam ograniczeń.
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 20:31   #7
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Napisane przez Majkowa11 Pokaż wiadomość
1. Czy mogę wynająć kawalerkę , nie płacąc z góry za wynajem ? Przecież mogę od razu nie znaleźć pracy w UK , a coś słyszałam , że najemca żąda pieniędzy od razu od dnia wprowadzki .

Nikt Ci nie wynajmie mieszkania, poza tym nie bedzie Cie na to stac. Po jakims czasie przez landlorda pewnie cos udaloby sie zlapac, ale przez agencje na pewno nie. Na poczatek szukaj pokoju.

2. Jakie dokumenty potrzebne , formalności by móc pracować legalnie ?

Na pewno paszport lub dowod. Po przyjezdzie musisz zalozyc konto w banku i umowic sie na spotkanie w jobcentre o NIN, czyli numer ubezpieczenia spolecznego.

3. Jak jest z ubezpieczeniem i lekarzem w UK ?

Jesli pracujesz, to masz ubezpieczenie. Lekarza takze, dostaniesz wowczas numer NHS, czyli tym razem numer ubezpieczenia zdrowotnego (po zapisaniu sie do GP, czyli lekarza pierwszego kontaktu).

4. Jeśli mam prawo jazdy Kat. B to muszę przejść jakieś kursy odnośnie odwrotnych przepisów jazdy na drogach ? Jakaś zmiana dokumentów w prawku ? (czy polski dokument jest uznawany także w UK)

Nie musisz przechodzic kursow (chociaz pare lekcji z instruktorem nikomu nie zaszkodzilo, tutaj troche inaczej rozchodza sie pasy na rondach i przez niewiedze mozna spowodowac kolizje), mozesz zmienic prawko na angielskie jesli chcesz. Ja np. mam nadal polskie prawo jazdy, bo do legitymowania uzywam paszportu, a jak kupuje alkohol to pokazuje dowod. Mam tu samochod i dalej prawo jazdy z Polski, jest honorowane, bo ma znaczek UE. Jedyna roznica dla mnie to chyba ubezpieczenie byloby tansze o dyche z angielskim prawem jazdy.

5. Jak sprowadzić samochód zarejestrowany do UK ? Jakie formalności trzeba przejść , by móc jeździć po angielskich drogach zakupionym autem w Polsce .

Chyba mozna jezdzic takim autem do pol roku. Po co sciagac auto z Polski, nie lepiej tutaj kupic? Jak mniemam masz auto z kierownica po lewej stronie.

Chętnie poczytam również odpowiedzi osób , które same postanowiły wyemigrować , odważyły się samemu ustatkować w obcym kraju .
~ Wiem , może mój wątek jest trochę gówniarski , ale szczerze nie mam z kim pogadać na te tematy .

...

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2016-05-10 o 20:35
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-15, 10:57   #8
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Ostatnio przeglądałam koszty wyżywienia w UK . Nie powiem , ceny są duże , wiem że jeśli bym pracowała na jakiejś produkcji , może nie będzie tego za wiele , ale chyba uda mi się przeżyć .
Pracowałam na produkcji i udawało mi się utrzymać 3osobową rodzinę więc na start nie jest źle
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 12:16   #9
Illyasviel
Raczkowanie
 
Avatar Illyasviel
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Ja wyjechalam majac 19 lat, tuz po maturze I bez zadnego doswiadczenia zawodowego I to byla najlepsza decyzja jaka podjelam, jestem tu prawie 6 lat I czuje sie jak w domu.



Nie boj sie gonic za marzeniami, bo warto! rob co Ci serce podpowiada I nie sluchaj innych- mi kazdy mowil przed wyjazdem ze nie dam rady I szybko wroce. Jak nie sprobujesz, bedziesz zalowac I zastanawiac sie co by bylo gdyby...



Jak juz ktoras z dziewczyn wspomniala, sprobuj odlozyc jak najwiecej pieniedzy na start, szczegolnie na mieszkanie (I nie porywalabym sie na kawalerke, wynajmij na poczatek pokoj)

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Zapomnialam dodac, ze nie bawilabym sie w sprowadzanim auta. Pomijajac to, ze jazda bedzie niekomfortowa, to cena ubezpieczenia bylaby kosmiczna
__________________
...Necesita más amigos con alas...
Illyasviel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 22:03   #10
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Napisane przez Majkowa11 Pokaż wiadomość
Ostatnio przeglądałam koszty wyżywienia w UK . Nie powiem , ceny są duże , wiem że jeśli bym pracowała na jakiejś produkcji , może nie będzie tego za wiele , ale chyba uda mi się przeżyć .
nieprawda, koszt jedzenia w UK w porównaniu do innych stałych wydatków (transport, wynajem, rachunki) jest niski. To że jakość pożywienia pozostawia wiele to życzenia, to inna kwestia.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 06:52   #11
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
nieprawda, koszt jedzenia w UK w porównaniu do innych stałych wydatków (transport, wynajem, rachunki) jest niski. To że jakość pożywienia pozostawia wiele to życzenia, to inna kwestia.
Zarówno ceny jak i jakość mają związek z tym, gdzie robimy zakupy.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-16, 19:34   #12
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Zarówno ceny jak i jakość mają związek z tym, gdzie robimy zakupy.
owszem, problem pojawia się wtedy gdy nie ważne gdzie kupisz i tak będzie to syf - patrz owoce, warzywa czy pieczywo.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 20:02   #13
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
owszem, problem pojawia się wtedy gdy nie ważne gdzie kupisz i tak będzie to syf - patrz owoce, warzywa czy pieczywo.
Tzn. Jakieś konkrety?
Kupuję owoce, warzywa ,pieczywo i nie jest to żaden syf
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 20:11   #14
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Tzn. Jakieś konkrety?
Kupuję owoce, warzywa ,pieczywo i nie jest to żaden syf
to zdradź, gdzie kupujesz w/w produkty, bo większość warzyw czy owoców mi najzwyczajniej w swiecie pleśnieje na drugi dzień przez wszechobecne folie. Te kupione "na swieżym powietrzu" (market, sklep z hiper świeża żywnością etc) również, co pozwala mi sądzić, że są tylko odpakowywane z tych folii i położone na półkę
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 20:53   #15
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Hah, to ja się bardziej martwię, gdy mi warzywa i owoce stoją po 2-3 tygodnie bez śladów zepsucia, normalne to nie jest, pewnie tony chemii.
Mieszkam w Niemczech.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.

Edytowane przez efflorescence
Czas edycji: 2018-08-13 o 13:08
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 21:03   #16
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
to zdradź, gdzie kupujesz w/w produkty, bo większość warzyw czy owoców mi najzwyczajniej w swiecie pleśnieje na drugi dzień przez wszechobecne folie. Te kupione "na swieżym powietrzu" (market, sklep z hiper świeża żywnością etc) również, co pozwala mi sądzić, że są tylko odpakowywane z tych folii i położone na półkę
Jedynym marketem, z którego owoce tak szybko mi się psuły był Aldi.
Owoce kupuję od lokalnych sprzedawców w Adzie, Tesco, Waitrose, Sainsbury- w zależności od tego czego potrzebuję (a z owoców kupuję nie tylko pakowane truskawki czy jagody, ale też jabłka, banany itd.)
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 22:12   #17
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Hah, to ja się bardziej martwię, gdy mi warzywa i owoce stoją po 2-3 tygodnie bez śladów zepsucia, normalne to nie jest, pewnie tony chemii. Mieszkam w Niemczech.
i tak źle i tak niedobrze
Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Jedynym marketem, z którego owoce tak szybko mi się psuły był Aldi.
Owoce kupuję od lokalnych sprzedawców w Adzie, Tesco, Waitrose, Sainsbury- w zależności od tego czego potrzebuję (a z owoców kupuję nie tylko pakowane truskawki czy jagody, ale też jabłka, banany itd.)
dla mnie lokalny sprzedawca w Tesco w UK brzmi jak oksymoron, ale niech będzie.
najczęściej (bo najbliżej) robie zakupy właśnie w Tesco i Lidlu i niezależnie od tego czy opakowanie borówek, marchewek będzie kosztowało 2gbp czy 69p pleśnieją w ekspresowym tempie. Dlatego jak znajdę sklep, gdzie nie używaja folii w ilościach metrowych na każdy centymetr marchewki z przyjemnością się tam przeniosę.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 07:23   #18
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
i tak źle i tak niedobrze

dla mnie lokalny sprzedawca w Tesco w UK brzmi jak oksymoron, ale niech będzie.
najczęściej (bo najbliżej) robie zakupy właśnie w Tesco i Lidlu i niezależnie od tego czy opakowanie borówek, marchewek będzie kosztowało 2gbp czy 69p pleśnieją w ekspresowym tempie. Dlatego jak znajdę sklep, gdzie nie używaja folii w ilościach metrowych na każdy centymetr marchewki z przyjemnością się tam przeniosę.
Źle napisałam u lokalnych sprzedawców (czyt. z pobliskich farm) jak i Tesco itd.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 08:34   #19
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

z tego co piszesz jest mloda i odwazna osoba ciekawa swiata. poradzisz sobie zwlaszcza, ze masz juz jakies kontakty , wiec bedziesz miala latwiej.


P.S. kupuje warzywa i owoce na targu- ich trwalosc jest o wiele dluzsza sa swieze i smakuja lepiej
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-30, 10:52   #20
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

dokladnie sama mieszkania nie wynajmiesz, przynajmniej w moich okolicach to raczej nie realne - nie mowiac juz o tym ze teraz chca wynajmowac gdy sie ma staly kontrakt.. a na to potrzeba troche czasu. Zostaje Ci pokoj. Za ktory tez daje sie depozyt zazwyczaj, nie wiem w jakie storny sie wybierasz ale w moich cena za pokoj 1 os - to ok 80 - 100.
No i jezyk, musisz miec chcoiaz podstawy bo inaczej naprawde ciezko, zwlaszcza ze naplywa tu duzo rumonow (....) ktorzy jezyk maja dobry i zaczynaja wymieniac polakow na nich (nie wiem jak jest w pozostalych miejscach, mowie jak jest tu gdzie jestem)

Edytowane przez ckin2u
Czas edycji: 2016-05-30 o 10:53
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 19:03   #21
weronikatee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Rozważam podjęcie decyzji o emigracji.

Cytat:
Napisane przez Illyasviel Pokaż wiadomość
Ja wyjechalam majac 19 lat, tuz po maturze I bez zadnego doswiadczenia zawodowego I to byla najlepsza decyzja jaka podjelam, jestem tu prawie 6 lat I czuje sie jak w domu.



Nie boj sie gonic za marzeniami, bo warto! rob co Ci serce podpowiada I nie sluchaj innych- mi kazdy mowil przed wyjazdem ze nie dam rady I szybko wroce. Jak nie sprobujesz, bedziesz zalowac I zastanawiac sie co by bylo gdyby...



Jak juz ktoras z dziewczyn wspomniala, sprobuj odlozyc jak najwiecej pieniedzy na start, szczegolnie na mieszkanie (I nie porywalabym sie na kawalerke, wynajmij na poczatek pokoj)

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Zapomnialam dodac, ze nie bawilabym sie w sprowadzanim auta. Pomijajac to, ze jazda bedzie niekomfortowa, to cena ubezpieczenia bylaby kosmiczna
Hej i jak znalazłaś na początek prace Planuje też wyjazd ale niestety nie mam nikogo tam żeby mi pomógł na początek ....
weronikatee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-31 20:03:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:30.