Dentysta...brrrr! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-09, 16:27   #1
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253

Dentysta...brrrr!


Buu dziewuszki idę do dentysty, brr...No, tak za pół godziny będę już jęczała z bólu na fotelu dentystycznym, na samą myśl o tym już mnie wszystko zaczyna boleć auuuć...Ale czego się nie robi dla urody? Nie będę zła jak ktoś mi powspółczuje odrobinę
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 16:43   #2
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Re: Dentysta...brrrr!

Ja Ci wspułczuję,naprawde.Niedł ugo też muszę iść na kontrolę.Ale ja to jakoś łatwo znoszę.Czego się nie robi dla ładnych i zdrowych ząbków??
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 18:56   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Dentysta...brrrr!/ortodonta

witam
podłącze sie do wątku bo ja własnie wróciłam od ortodonty (noszę aparat)i dzisiaj założyła mi bardzo mało elastyczne gumki które łączą górne żeby z dolnymi,więc nie moge otworzyć paszczy,z mówiniem nie ma problemu(na nieszczęście -mówi mój mąż )ale mogę ściągnąć tę gumkę tylko na czas jedzenia.(wolę mówić niż jejśc)
ale czego nie robi sie dla urody
pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 23:16   #4
crazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 148
Re: Dentysta...brrrr!/ortodontado pauli

paula,a mogłabys opisać swoje doświadzczenia z noszeniem i zakładaniem aparatu ortodontycznego?
crazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-10, 09:33   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Dentysta...brrrr!/ortodontado pauli

witam
pytasz mnie o zakładanie i noszenie aparatu ?
cóż,miałam dosyć powazną wadę zgryzu i na dolnej szczęce i na górnej,w dziecinstwie nosłam aparat taki wyjmowany ale więcej go nie nosiłam niż nosiłam więc efektów nie było poza tym to była za duza wada,żeby taki aparacik ją zlikwidował.
przed założeniem aparatu musiałam usunąc 4 zęby,2na górze i 2 na dole.najgorsze ,że były to zupełnie zdrowiutkie ząbki i rosły prawidłowo więc strata ogromna ale trzeba było.
pierwszy miałam zakładany parat na dole i po pół roku już było dobrze,rok temu w kwietniu założyłam aparat na górne zęby.założenie trwa ok godzine,dłużej na dolne bo zbiera się tam więcej śliny ,nic nie boli ale jest to nie przyjemne ,leżeć z otwartą paszczą godzine,pierwsze tygodnie były dosyć dziwne z żelastwem na zębach ale po ok.2 tygodniach zapomniałam ,że coś takiego mam.
Co miesiąc na wizyty regulacyjne,boli przez 2-3 dni,płynna dieta i ból przy myciu zębów ale da się wytrzymać.
Nie należy jejsc żadnych twardych pokarmów:grzanki,orzechy, itp bo może spaść któraś z klamerek na zębach ale ja sie nie stosuję i wcinam wszystko oprócz jabłek (bo nie lubię),oczywiście mycie zębów po każdym posiłku,mam 3 szczoteczki.


za ok 2-3 miesiące ortodonta ściągnie mi aparat i znowu bedę musiała się przyzwyczaić chociaz mam nadzieje ,że nawyk mycia zębów po każdym posiłku mi zostanie.oprócz tego dostane taką specjalna nakładke plastikowa na zęby którą zakłada się tylko na noc ,żeby zęby nie uciekły na poprzednie wadliwe miejsca.
to chyba wszystko,jesli jeszcze jakieś pytania?, prosze pytac
pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 20:02   #6
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Dentysta...brrrr!

ja tam lubię dentystę
bo mam świetną dentystkę, takie znieczulenie że nic nie czuje, zawsze miło się z nią gada, dopóki w wyniku znieczulenia nie seplenie i nie ślinię się, ale też się ucierpiałam bo okazało się że jestem uczulona na składnik tych trutek i past wkładanych zeby zabić zęba, już od zmysłów odchodziła, godzine wytrzymałam, mama mnie zaprowadziła spowrotem, rozwiercane jeszcze raz, jeszcze jedno znieczulenie, zeby sobie włosów z głowy nie wyrywała, bo momentami traciłam już swiadomość, lezałam u mnie na łózku, chwilę później chodziłam w kółko po brata pokoju, 4 Ketonale, upokajajacy Xanax, do szpitala mielismy jechać,a później następnego dnia dostałam pastę dla dzieci do zabicie tego zęba z mniejszym stęzeniem tych składników, ząb nie był zatruty do końca więc można się domyślac jak bolało kanałowe, a miełam 2 takie zęby z kosmeiicznymi nerwami hehe to Pani się nie dziwiła czemu taki ból był bo takich wielkości nerwów nie widziała
ale mimo tego bólu i tak bym poszła planuje wymiane jeszcze plomby i poprawke zęba zrobionego w ośrodku bo mi się psuje
trza fundusze zyskac i smigam
najważniejsze to ufać lekarzowi i lubieć GO, bo nie ma co się męczyć z nieuprzejmym lekarzem
płaci się to sie wymaga
po co się jeszcze stresować, a tak to idzie sie na luzie jak do koleżanki
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 20:13   #7
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Dentysta...brrrr!

Ja mam to szczęście, że mój wujek jest denystą. I to bardzo fajnym Więc ząbki leczę w jednym z lepszych gabinetów prywatnych i nawet nie chcę myśleć ile mogłoby to kosztować gdybym chodziła tam normalnie Ale zasadniczo nie mam problemów z zębami. Raz miałam borowane 2 zęby (przed założeniem stałego aparatu trzeba było) ale tak delikatnie, że nic prawie nie czułam
dlatego ja nie wiem co to jest strach przed dentystą
pozdrawiam
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-01, 20:33   #8
Imagine
Magda
 
Avatar Imagine
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 620
Dot.: Dentysta...brrrr!

Ja też mam szczęście do miłego dendtysty (Araba imieniem Memo). Zawsze liczę na dłuższe spotkanie, a on tak szybko kończy Przemiły facet, przez cały zabieg mówi mi oryginalne komplementy (kalicząc przy tym język polski). A ja tylko siedzę na fotelu, strzelam buraka co chwila i próbuję się uśmiechnąć spomiędzy maszyn w zębach

Dobry dentysta to jest to..
Imagine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.