Olejek rycynowy do włosów - część II - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-13, 14:29   #661
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez anelia797 Pokaż wiadomość
Co do obcięcia to raczej nie obetnę włosów, ponieważ i tak już to zrobiłam miesiąc temu a staram się zapuścić włoski, więc męczę się z tą suchą resztą i szukam różnych sposobów aby poprawić ich tragiczny stan (dzięki temu trafiłam tu)
Teraz po odpowiedzi, że niektórym wysuszało włosy boję się zaryzykować Nie chcę ich narażać na większą szkodę, więc chyba nie zaryzykuję z olejkiem rycynowym
(Od dwóch dni piję też drożdże)

A może polecicie coś innego na nawilżenie włosa ?
Używam profesjonalnego Loreal Supreme (szampon plus raz w tyg maska) oraz olejek arganowy ale mimo wszystko włosy dalej są napuszone, wysuszone i szorstkie

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Nie wiem co robić a wyczytałam gdzieś indziej, że pomoc na suche włosy to właśnie żółtko , olej, sok z cytryny a tu niektórzy uważają, że ten olej bardziej wysusza
Wiecie co ? Jestem teraz "zielona"
Mi świetnie pomaga żel z aloesu i miód
ogólnie zajrzyj na ten wątek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=591330&page=1
oleje utrzymują nawilżenie więc pod olej nakładaj coś mocno nawilżającego (nie mam tu na myśli pierwszej lepszej odżywki ,bo jeśli zawiera alkohol to lepiej nie nakładać na dłużej niż 15min. czy godzinę) ale właśnie aloes , czy jakieś półprodukty z apteki lub różnych stron np. mazidła itp. Naprawdę na olejowym znajdziesz mnóstwo sposobów Ale najpierw zapoznaj się z pierwszymi stronami , olejowaniem w pigułce itd .
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 21:19   #662
anelia797
Raczkowanie
 
Avatar anelia797
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 90
Send a message via Skype™ to anelia797
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

I zdecydowałam, że jutro rano wypróbuję ten olejek na moje suche, zniszczone, szorstkie końcówki. Tzn zrobię miksturę z dwóch żółtek, dodam kilka kropli oleju rycynowego i posmaruję włosy od połowy długości (nie chcę tego robić od skóry - boję się przetłuszczenia) potrzymam na włosach 30 minut i umyję szamponem
Myślę, że już raczej nic nie jest w stanie włosom bardziej zaszkodzić a więc, co mi tam

Dziewczyny ja chcę tą maseczkę nałożyć przed myciem na suche włosy czy to dobry pomysł ? Czytałam wiele różnych opinii na ten temat i sama już nie wiem czy lepiej na mokre czy na suche włosy ?

Dziewczyny z jakiego powodu stosowałyście ten olejek ? Włosy były suche, nie błyszczące czy może z innego powodu ?
anelia797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 21:31   #663
Lethie
Zadomowienie
 
Avatar Lethie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 115
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Z tym żółtkiem to też uważaj bo jak za długo się je trzyma to wysusza. Ja zaczełam stosować olejek rycynowy na skalp bo nowe włosy rosną mocniejsze i chyba też przyspiesza porost ale nie jestem pewna
__________________
20.01.2012 - pierwszy krok do zdrowych, pięknych i długich włosów Typ: 2A
3.12.12 : 44cm CEL: 60 cm


Moje włosy
Lethie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 10:33   #664
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Ja stosowałam na wypadanie włosów ,spróbuj raz na suche raz na mokre i sama ocenisz a żółtka faktycznie lepiej za długo nie trzymać na głowie
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 08:09   #665
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

A ja właśnie siedzę z olejkiem. Moje włosy bardzo się przesuszają na końcówkach, potem jest problem z rozczesaniem. Na dodatek zaczęło mi ich więcej wypadać
Pamiętam, że jak byłam mała to mama mi robiła taką odżywkę z jajkiem, olejem i naftą na wzmocnienie włosów. Strasznie tego nie lubiłam, bo śmierdziało. Szkoda, że jednak nie kontynuowałam kuracji - pewnie teraz nie miałabym problemu z włosami.
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 09:45   #666
monak89
Raczkowanie
 
Avatar monak89
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 391
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

u mnie tak samo, nafta, folia i ręcznik, szkoda że zawsze tego unikałam, w końcu się zbuntowałam i nie było potem masek. cóz.
ja się chyba jednak przekonuje do rycynowego, solo, dodawany do maseczek sprawia ze włosy mi bardzo lśnią i rzeczywiście są miękkie, mięsiste. widać różnice
__________________
wrzesień: oleje
lniany - pestki winogron - oliwa z oliwek - sezamowy - arachidowy - oliwka BD - rycynowy
kokos-.
olejek himalaya - .

słodkie migdały - end.
oliwka hipp - end.

drożdże-tran-seboradin
hh 220'
monak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 16:05   #667
Anulka97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Ostrzeżenie!
Olejek rycynowy jest rewelacyjny! można go używać na paznokcie, rzęsy, brwi, i włosy. Nakładając olejek na włosy radzę wam z własnego doświadczenia zmyć po nim włosy letnia wodą! Niestety po umyciu ciepłą wodą a nawet bardzo ciepłą włosy są jeszcze bardziej przesuszone!, a co do rzęs to uważajcie żeby olejku nie wetrzeć w rogówkę, ponieważ można dostać zapalenia, z kolei na paznokciach efekt jest widoczny po regularnym stosowaniu , POZDRAWIAM wszystkie wizażystki
Anulka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 16:30   #668
Moniczka96
Raczkowanie
 
Avatar Moniczka96
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 51
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Lethie Pokaż wiadomość
A jak nakładasz rycynę na rzęsy? opuszkami palców?
Nie mam starą szczoteczkę od tuszu, wydaje mi się że tak jest najłatwiej
Moniczka96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 18:14   #669
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Anulka97 Pokaż wiadomość
Ostrzeżenie!
Olejek rycynowy jest rewelacyjny! można go używać na paznokcie, rzęsy, brwi, i włosy. Nakładając olejek na włosy radzę wam z własnego doświadczenia zmyć po nim włosy letnia wodą! Niestety po umyciu ciepłą wodą a nawet bardzo ciepłą włosy są jeszcze bardziej przesuszone!, a co do rzęs to uważajcie żeby olejku nie wetrzeć w rogówkę, ponieważ można dostać zapalenia, z kolei na paznokciach efekt jest widoczny po regularnym stosowaniu , POZDRAWIAM wszystkie wizażystki
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 14:05   #670
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Dokładnie
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 15:12   #671
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Jeśli chcecie coś dodawać do rycyny to z powodzeniem mozna ją mieszać z innymi olejami które maja lżejszą konsystencję. Ja mieszkam z olejem ze słodkich migdałów lub z winogronowym.

Jako nawilżacza można zastosować małą kropelkę gliceryny.

Co do przesuszenia po rycynie. Ja po olejach myję szamponem bez sls, gdyż ten związek tragicznie wpływa na moje włosy i wydaje mi się, że zmiejsza działanie olejów.

Nie bójcie się olejów. Nic wam nie grozi. Im dłużej olej będzie na głowie, tym lesze jego działanie (oczywiście solo. Żółtka nie wolno trzymać dłużej niz 1h)

Dziewczyny. Zróbcie sobie małe doświadczenie. Umyjcie głowę szamponem z sls, a poźniej użyjcie kosmetyków bez silikonów. Wtedy dopiero zobaczycie, jak wasze włosy wyglądają naprawdę
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 15:47   #672
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Denaris Pokaż wiadomość
Jeśli chcecie coś dodawać do rycyny to z powodzeniem mozna ją mieszać z innymi olejami które maja lżejszą konsystencję. Ja mieszkam z olejem ze słodkich migdałów lub z winogronowym.

Jako nawilżacza można zastosować małą kropelkę gliceryny.

Co do przesuszenia po rycynie. Ja po olejach myję szamponem bez sls, gdyż ten związek tragicznie wpływa na moje włosy i wydaje mi się, że zmiejsza działanie olejów.

Nie bójcie się olejów. Nic wam nie grozi. Im dłużej olej będzie na głowie, tym lesze jego działanie (oczywiście solo. Żółtka nie wolno trzymać dłużej niz 1h)

Dziewczyny. Zróbcie sobie małe doświadczenie. Umyjcie głowę szamponem z sls, a poźniej użyjcie kosmetyków bez silikonów. Wtedy dopiero zobaczycie, jak wasze włosy wyglądają naprawdę
Ojj to jest dopiero efekt szok odstawiłam silikony jakieś 2msc. temu i w sumie już nie za bardzo pamiętam w jakim dokładnie stanie były wtedy moje włosy ale naprawdę się zaskoczyłam , że głupi szampon potrafi aż tak zamaskować zniszczenie zasiane na włosach
Mieszankę winogronowego z rycyną na całe włosy kładziesz ? jakoś się obawiam , ze mogłabym tego nie domyć Mam straszną manię na tym punkcie ,bo lubię mieć czyściutkie świeżutkie włosy przez 2 dni , a gdy nie domyję to na 2 dzień mam smutny przyklapiusz na głowie
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 06:18   #673
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Ojj to jest dopiero efekt szok odstawiłam silikony jakieś 2msc. temu i w sumie już nie za bardzo pamiętam w jakim dokładnie stanie były wtedy moje włosy ale naprawdę się zaskoczyłam , że głupi szampon potrafi aż tak zamaskować zniszczenie zasiane na włosach
Mieszankę winogronowego z rycyną na całe włosy kładziesz ? jakoś się obawiam , ze mogłabym tego nie domyć Mam straszną manię na tym punkcie ,bo lubię mieć czyściutkie świeżutkie włosy przez 2 dni , a gdy nie domyję to na 2 dzień mam smutny przyklapiusz na głowie

Mieszam 2 łyżeczki rycyny z 1 łyżeczką winogronowego + kilka kropel gliceryny i nie mam problemów z myciem.
Stosuję metodę OMO i myję szamponem tylko raz i wszystko schodzi bez problemów. (odżywka d/s Ms. Potters ginko biloba z keratyną [polecam gorąco! ], później szampon bambino [ten szampon bez użycia wcześniej odżywki spłukiwał mi farbę] i na koniec odżywka z Garnier karite d/s, osuszam włosy delikatnie ręcznikiem i nakładam odżywkę b/s Joanna miód i cytryna [pięknie pachną po nim włosy ]
Myję włosy co 2 - 3 dni. Nakładam olej na skalp i całe włosy.
Nie są przyklapnięte ani tłuste nawet 3 dnia, jednak używam gumy do włosów albo odrobiny lakieru na moje baby hair [z resztą zauważyłam, że po rycynie na skalp moje bejbiki rosną szybciej ] więc musze myć trochę częściej niż tego potrzebują.
Najlepiej zrobić to na ciepło. Biorę małą miseczkę, wlewam do niej olejki i stawiam na kubek z gorącą wodą. Wtedy rycyna się rozluźnia i nakładanie jej staje się przyjemnością

Edytowane przez Denaris
Czas edycji: 2012-04-19 o 06:20
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 07:58   #674
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Właśnie chciałam się zapytać jakie szampony polecacie (z tych bez SLS).
Ja póki co jestem zupełnie zielona w temacie.
Przy następnym olejowaniu spróbuję zmieszać rycynę z winogronowym.
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 11:29   #675
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

BabyDream szampon, żel uniwersalny i żel aloesowy - ten ostatni bardzo słabo się pieni i jak dla mnie to średnio pachnie, ale ogólnie jest ok; za to żel uniwersalny to mój ulubieniec póki co. Alterra jest bez sls - osobiście jeszcze nie stosowałam.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 14:06   #676
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
BabyDream szampon, żel uniwersalny i żel aloesowy - ten ostatni bardzo słabo się pieni i jak dla mnie to średnio pachnie, ale ogólnie jest ok; za to żel uniwersalny to mój ulubieniec póki co. Alterra jest bez sls - osobiście jeszcze nie stosowałam.
A możesz napisać jaki to albo link do KWC? Bo chyba nie wiem o co chodzi
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 14:31   #677
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Denaris Pokaż wiadomość
Mieszam 2 łyżeczki rycyny z 1 łyżeczką winogronowego + kilka kropel gliceryny i nie mam problemów z myciem.
Stosuję metodę OMO i myję szamponem tylko raz i wszystko schodzi bez problemów. (odżywka d/s Ms. Potters ginko biloba z keratyną [polecam gorąco! ], później szampon bambino [ten szampon bez użycia wcześniej odżywki spłukiwał mi farbę] i na koniec odżywka z Garnier karite d/s, osuszam włosy delikatnie ręcznikiem i nakładam odżywkę b/s Joanna miód i cytryna [pięknie pachną po nim włosy ]
Myję włosy co 2 - 3 dni. Nakładam olej na skalp i całe włosy.
Nie są przyklapnięte ani tłuste nawet 3 dnia, jednak używam gumy do włosów albo odrobiny lakieru na moje baby hair [z resztą zauważyłam, że po rycynie na skalp moje bejbiki rosną szybciej ] więc musze myć trochę częściej niż tego potrzebują.
Najlepiej zrobić to na ciepło. Biorę małą miseczkę, wlewam do niej olejki i stawiam na kubek z gorącą wodą. Wtedy rycyna się rozluźnia i nakładanie jej staje się przyjemnością
Oo dziękuję
Przetestuję w sobotę i dam znać ja dzięki olejkowi rycynowemu mam już trzecią grzywkę dosłownie -z babyhair i na całej głowie mnóstwo króciutkich twardych włosków . Sprawdziła się u mnie teoria , że olejki jak i inne środki pielęgnacyjne przynoszą efekty po ok.3 miesiącach , ja olejuję od 1lutego i nadziwić się nie mogę ile mam tego na głowie
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 08:06   #678
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Nabyłam drogą kupna BabyDream szampon. Wczoraj nałożyłam na noc mix - rycyna z winogronowym i rano byłam w szoku, że BabyDream wszystko ładnie zmył Jakoś miałam wątpliwości, że taki łagodny szampon dla dzieci ma takie możliwości Super jest. Na pewno będę stosowała.
Czyli na efekty muszę trochę poczekać... 3 miesiące szybko zlecą - mam nadzieję, że w między czasie zapał mi nie osłabnie
I tak włosy podobają mi się już teraz bardziej i chyba jakby mniej ich wypada (albo sobie wmawiam ).
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 09:17   #679
Lethie
Zadomowienie
 
Avatar Lethie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 115
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Oo dziękuję
Przetestuję w sobotę i dam znać ja dzięki olejkowi rycynowemu mam już trzecią grzywkę dosłownie -z babyhair i na całej głowie mnóstwo króciutkich twardych włosków . Sprawdziła się u mnie teoria , że olejki jak i inne środki pielęgnacyjne przynoszą efekty po ok.3 miesiącach , ja olejuję od 1lutego i nadziwić się nie mogę ile mam tego na głowie
A jak często stosujesz olejek rycynowy? Ciekawi mnie to bo ja wcieram wodę brzozową i niekiedy olejek w skalp a baby hair jak nie było tak nie ma
__________________
20.01.2012 - pierwszy krok do zdrowych, pięknych i długich włosów Typ: 2A
3.12.12 : 44cm CEL: 60 cm


Moje włosy
Lethie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 12:35   #680
Gwiezdne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Moja historia z olejkiem
Od wielu wielu lat, od czasów niepamiętnych wręcz nosiłam dredy. Dredy były coraz dłuższe, cięższe. Zdążyłam skończyć szkoły, wyjść za mąż, urodzić dzieci itp itd. Aż moje cudne dredy stały się tak ciężkie, że zaczęły wypadać mi włosy. Garściami! Dziewczyny, to była makabra. Włosy mi się przeżedziły okropnie. Dredy musiałam ściąć. Żadne odżywki nic nie pomagały. Zastosowałam olejek rycynowy, o którym kiedyś słyszałam. Raz w tygodniu nalewałam trochę do miski i mieszałam z żółtkiem, potem na głowę na godzinę. Po godzinie spłukiwałam, myłam głowę. Efekt już po miesiącu był porażający, bo był natychmiastowy Włosy odrosły mi bardzo szybko, zrobiły się błyszczące, piękne, choć jeszcze krótkie już było widać, że odżyły. Po następnym miesiącu jeszcze lepiej. Także polecam!!! Teraz mam znowu bujną czuprynę na głowie.

Mam radę:
Kiedy nakładacie taką maskę z olejku lub żółtka, to warto z dwóch względów zanim owinie się głowę ręcznikiem, najpierw owinąć ją folią spożywczą. Po pierwsze nie brudzicie (nie tłuścicie ręcznika), po drugie głowa się ogrzewa a wtedy olejek lepiej działa. Ja robiłam tak, że owijałam dokładnie głowę folią i zakładam dwie grube czapki zimowe - jedna na drugą. Było mi bardzo ciepło ale właśnie wtedy olej działa nadzwyczająco, bo pory skóry się otwierają i wszystkie odżywcze składniki lepiej się wchłaniają. Także oleje działa wtedy nie tylko na włosy, ale również skórę głowy i cebulki - powodują ich odrost. I JEST TO PRAWDA - TAK OLEJEK RYCYNOWY POBUDZA ODROST WŁOSÓW, bo działa odżywczo na cebulki. - Jestem tego przykładem.

Zastosowałam go również na rzęsy i po tygodniu codziennego smarowania rzęs olejkiem już widziałam różnicę.

Olejek rycynowy jest niesamowitym kosmetykiem Tanim, naturalnym, łatwodostępnym!
Gwiezdne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 16:01   #681
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

@Melmania - na pewno dasz radę , ja nawet się nie obejrzałam a tu już 3msc. i pierwsze efekty ,które mnie motywują do dalszej pielęgnacji
@Lethie - olejek wcieram przed każdym myciem na całą noc ,czyli jakieś 3-4razy w tygodniu . Czasem,gdy zauważę , że na czubku się nie domywają i olejek się nadbudowuje omijam jedną noc ,ale to średnio 1-2 razy na dwa tygodnie Jakoś nie wyobrażam sobie już teraz nie nakładać rycyny na noc...mam potem wrażenie jakby moje włosy przez to miały osłabnąć i powypadać chociaż to nierealne
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 19:07   #682
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
A możesz napisać jaki to albo link do KWC? Bo chyba nie wiem o co chodzi
Proszę bardzo.
BD
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 11:00   #683
Lethie
Zadomowienie
 
Avatar Lethie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 115
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
@Lethie - olejek wcieram przed każdym myciem na całą noc ,czyli jakieś 3-4razy w tygodniu . Czasem,gdy zauważę , że na czubku się nie domywają i olejek się nadbudowuje omijam jedną noc ,ale to średnio 1-2 razy na dwa tygodnie Jakoś nie wyobrażam sobie już teraz nie nakładać rycyny na noc...mam potem wrażenie jakby moje włosy przez to miały osłabnąć i powypadać chociaż to nierealne
No ja niestety muszę myć głowę codziennie, ale nie będę go stosować po każdym myciu, zgapię od Ciebie i będzie to tak 4 razy w tyg, może w końcu coś urośnie
__________________
20.01.2012 - pierwszy krok do zdrowych, pięknych i długich włosów Typ: 2A
3.12.12 : 44cm CEL: 60 cm


Moje włosy
Lethie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 11:54   #684
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Lethie Pokaż wiadomość
No ja niestety muszę myć głowę codziennie, ale nie będę go stosować po każdym myciu, zgapię od Ciebie i będzie to tak 4 razy w tyg, może w końcu coś urośnie
A proszę bardzo ,mam nadzieję że Ci się uda
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 13:39   #685
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

hej kobietki , czy to prawda, że olejek rycynowy przyspiesza porost włosów? Gdyz słyszałam takie opinie ;-)

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

?
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 21:38   #686
naumma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Wszystkie zainteresowane Panie i Panów chciałam poinformować, że na rynku pojawił się szampon Vatika z olejkiem rycynowym i kokosem. Efekt rewelacja już po kilku myciach włosy "wstały", bo po zimie i kilku miesiącach czapki leżały plackiem. Polecam.

PS. Przepraszam, jesli się powtarzam, ale nie czytałam całego wątku.
naumma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 19:08   #687
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
@Lethie - olejek wcieram przed każdym myciem na całą noc ,czyli jakieś 3-4razy w tygodniu .
Ale Ci zazdroszczę, że tak rzadko myjesz włosy. Ja mam tak jak Lethie - myję codziennie. Zdaję sobie sprawę, że jest to też jedna z przyczyn osłabienia włosów. Stwierdzam jednak, że mycie szamponem bez SLSów bardzo pomaga i już widzę różnicę
Olej nakładam 2x w tygodniu - mam nadzieję, że to wystarczy
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 10:16   #688
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Melmania Pokaż wiadomość
Ale Ci zazdroszczę, że tak rzadko myjesz włosy. Ja mam tak jak Lethie - myję codziennie. Zdaję sobie sprawę, że jest to też jedna z przyczyn osłabienia włosów. Stwierdzam jednak, że mycie szamponem bez SLSów bardzo pomaga i już widzę różnicę
Olej nakładam 2x w tygodniu - mam nadzieję, że to wystarczy
Szczerze to ja powinnam myć codziennie ,chyba właśnie przez olejek bo bardzo rzadko domywam cały skalp ale na siłę trzymam je przez 2 dni . Teraz dzieje się coś naprawdę strasznego u mnie na głowie bo już 3 mycie za mną bez nakładania olejku a mam niedomyty czubek głowy i nie mam pojęcia jak to możliwe
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 11:53   #689
sonida
Raczkowanie
 
Avatar sonida
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 68
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Szczerze to ja powinnam myć codziennie ,chyba właśnie przez olejek bo bardzo rzadko domywam cały skalp ale na siłę trzymam je przez 2 dni . Teraz dzieje się coś naprawdę strasznego u mnie na głowie bo już 3 mycie za mną bez nakładania olejku a mam niedomyty czubek głowy i nie mam pojęcia jak to możliwe


też na siłę przetrzymywałam włosy, żeby je myć max co 2 dni ;] bo słyszałam, że można je odzwyczaić, trwało to trochę ale się udało
__________________
Walki o piękne włosy ciag dalszy

Wybrałam figlarną Sugar Baby!
sonida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 12:30   #690
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Ja dopiero zaczęłam przygodę z tym olejkiem - zresztą to mój pierwszy .
Od półtora miesiąca używam nafty - wcieram w skalp i włosy przed kąpielą - ogólnie ładnie się błyszcza i nie elektryzują - moja mama twierdzi że bardzo szybko mi włosy rosną , ale ja jeszcze nie zauważyłam tego

Teraz sobie muszę poczytać jakie macie sposoby na rycynę

Póki co używam na przemian z naftą - ale się zastanawiam czy nie używać ich jednocześnie na skalp i włosy ?
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-11 11:19:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:31.