Fraxel na czerwone przebarwienia potrądzikowe. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-15, 07:10   #1
ania20145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7

Fraxel na czerwone przebarwienia potrądzikowe.


Witajcie, za niedługo idę na laser fraxel w Gliwicach, mam pytanie czy jest jakaś wizażystka która stosowała z tego powodu ten laser? Mam bardzo dużo czerwonych stanów zapalnych po pryszczach, czy fraxel działa także na to?
Proszę o odpowiedź, pozdrawiam
ania20145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 15:57   #2
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Fraxel na czerwone przebarwienia potrądzikowe.

Obawiam się, że efekt może nie być satysfakcjonujący, szczególnie po 1 zabiegu, który i tak jest chyba ciągle dosyć kosztowny?
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 17:41   #3
ania20145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: Fraxel na czerwone przebarwienia potrądzikowe.

Niestety drogi, a znasz może jakieś zabiegi które by pomogły? Miałam robioną serię mikrodermabrazji + kwas migdałowy (2 co 2 tygodnie, następenie oxybrazja + kwas (lżejszy zabieg, bo niestety się nie wygoiłam po tych 2 tygodniach, i 2 tygodnie później znowu mikro + kwas) jakieś tam efekty były, szczególnie z bliznami ale przebarwienia dalej jak były tak są
ania20145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:12   #4
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Fraxel na czerwone przebarwienia potrądzikowe.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem mechanicznego złuszczania. Kwas migdałowy to złuszczanie chemiczne. Moim zdaniem nie łączy się dwóch rodzajów złuszczania w jednym zabiegu bo to jest bezcelowe - równie dobrze można zaaplikować na skórę kilka warstw kwasu, wyższe ich stężenie lub wydłużyć czas ich ekspozycji na skórze. Uważam również, że zabiegi te nie były dobrane do problemu Twojej skóry.

Czy wszystkie stany zapalne na skórze zostały już zagojone i zostały tylko przebarwienia pozapalne?
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 09:08   #5
ania20145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: Fraxel na czerwone przebarwienia potrądzikowe.

Niestety jeszcze nie, ale w tej chwili od dłuższego czasu wyskuje mi coś tylko na brodzie i nad ustami,a przebarwienia mam na całej twarzy i myślałam żeby pozbyć się już z tych miejsc gdzie mi nic nie wyskakuje.

Najpierw miałam robioną mikrodermabrazje a następnie kwas migdałowy, więc wydaje mi się, że dzięki temu wchodził on głębiej w skóre.
ania20145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 08:20   #6
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Fraxel na czerwone przebarwienia potrądzikowe.

Cytat:
Napisane przez ania20145 Pokaż wiadomość
Najpierw miałam robioną mikrodermabrazje a następnie kwas migdałowy, więc wydaje mi się, że dzięki temu wchodził on głębiej w skóre.
To jeszcze mogła kosmetyczka zastosować młotek do kotletów Przepraszam, ale tylko to ciśnie mi się na usta by wyrazić emocję, które mi towarzyszą. Po to kwasów i ich mieszanek mamy kilkaset do wyboru, aby wybierać takie zabiegi, które są skuteczne...a nie zwiększać pozornie skuteczność zabiegu, który w Twoim przypadku i tak będzie nieskuteczny

Cytat:
Napisane przez ania20145 Pokaż wiadomość
Niestety jeszcze nie.
A pielęgnacja jak jest dobrana domowa Ciężko tam przez forum rozmawiać, jednakże skoro tutaj szukasz odpowiedzi na swoje dylematy to oznacza, że nie trafiłaś na profesjonalna opiekę.
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 22:21   #7
ania20145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: Fraxel na czerwone przebarwienia potrądzikowe.

Zabiegi miałam robione u dermatologa.

Miałam zapisane antybiotyki: duac, differin, epiduo na twarz oraz atrederm i glamid na plecy, stosowałam przed zabiegiami i widziałam różnicę, po zabiegach chciałam wrócić do nich, ale po 3 dniach stosowania differinu i epiduo miałam po prostu tragedię na twarzy, dosłownie wszędzie mi coś wyskakiwało (wcześniej to tylko broda i nad ustami, do tej pory coś mi tam wyskakuje na policzkach czy czole) i świecę sie po jakiś 2-3 godzinach od umycia twarzy (nie tak lekko, tylko tak jak kiedyś po powiedzmy 8-10 godzinach)
ania20145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-24, 08:55   #8
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Fraxel na czerwone przebarwienia potrądzikowe.

Ja jestem absolutną zwolenniczką "ludzkiego podejścia" do naszej skóry

Jeżeli mamy stan zapalny wewnątrz skóry to unikamy czynników podrażniających czyli właśnie tych kremów, które wymieniłaś i zabiegów z kwasami bo tylko pozornie wydaje nam się, że na początku jest lepiej ... a tak naprawdę stan się pogłębia i prędzej czy później mamy pogorszenie (najczęściej po odstawieniu lub nawet jeszcze w trakcie stosowania) . Dodatkowo nadmienię, że Polska jest chyba już jedynym państwem w Europie, gdzie problemy trądzikowe leczymy antybiotykami - bo od lat już wiadomo, że są po prostu nieskuteczne.

Musisz zdawać sobie sprawę, że w Twoim przypadku konieczne jest poprawienie funkcji naturalnej bariery skórnej przy jednoczesnej redukcji stanów zapalnych - to po pierwsze.

A po drugie wg. mojej oceny (tylko powierzchownej) to Twoja skóra do tej pory jest nieodpowiednio pielęgnowana i stąd większość problemów. A w takim stanie jak opisujesz to akurat fraxel już jest jej najmniej potrzebny

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2014-09-24 o 08:57
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 14:36   #9
ania20145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: Fraxel na czerwone przebarwienia potrądzikowe.

Cytat:
Napisane przez DevilInside Pokaż wiadomość
Musisz zdawać sobie sprawę, że w Twoim przypadku konieczne jest poprawienie funkcji naturalnej bariery skórnej przy jednoczesnej redukcji stanów zapalnych - to po pierwsze.

A po drugie wg. mojej oceny (tylko powierzchownej) to Twoja skóra do tej pory jest nieodpowiednio pielęgnowana i stąd większość problemów. A w takim stanie jak opisujesz to akurat fraxel już jest jej najmniej potrzebny
Bardzo dziękuję za pomoc, tylko nie za bardzo wiem w jaki sposób pielęgnować moją skórę, aktualnie jest tak:
Rano umycie twarzy żelem oczyszczającym z LRP Effaclar, następnie żel aloesowy z Gorvity.
Wieczorem ten sam żel, następnie punktowo na wypryski LRP Duo+, po kilku minutach żel aloesowy. Naczytałam się coś o olejkach które prawdopodobnie mogłyby pomóc mi z sebum, może jeszcze jakoś przeciwzapalnie ale nie mam pojęcia jak się to tego zabrać, jak stosować.
Dalej do tej pory używam glamidu i atredermu na noc, 2x na tydzien atrederm (sroda i niedziela) reszta dni glamid.

Mogłaby Pani mi coś doradzić? Można spokojnie powiedzieć że jestem w tym zielona
ania20145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 13:21   #10
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Fraxel na czerwone przebarwienia potrądzikowe.

Cytat:
Napisane przez ania20145 Pokaż wiadomość
Mogłaby Pani mi coś doradzić? Można spokojnie powiedzieć że jestem w tym zielona
Postaram się chociaż nie widzę skóry i naprawdę jest to ciężkie. Powiedzmy szczerze - taka porada w ciemno.

Ja bym zmieniła pielęgnację natychmiast. Poleciłabym w Pani przypadku pielęgnację marki Epionce - tylko czy barierą nie okaże się cena ... bo jest to wydatek rzędu 200zł za sam krem?
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-01 14:21:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.