Kosmetyki M.A.C - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-08, 13:12   #241
zoee5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 149
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
ja napisze wam jakie produkty sa w moim poszadaniu:
baza
podklad select 15 i studio fix
puder blot
korektor
dwa roze
2 fluidline
4 cienie: goldmine, mylar, arena, retrospeck
Jak się sprawdzaja róże i podkłady?

Ja kupiłam podkład mineralize.... cos tam i nie jestem zadowolona. Zraziłam sie do Maca.
zoee5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 13:13   #242
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Re: Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
jest cena? Wchodzę na stronę Pro i nie ma cen albo oślepłam już
ceny na stronie macpro.com sa widoczne tylko dla pro-czlonkow.
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 13:56   #243
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Mac

mi zalezalo na bardzo jasnym kolorze, gdyz lubie taka stylizacje. jestem blondynka wiec z natury, o jasnej karnacji, choc latem i owszem zlocistej. w przeszlosci, rowniez mialam slabosc do ciemniejszych podkladow. z wiekiem jednak (ale to brzmi, hiihihi. bo ja jeszcze mlodka, hihiii) zaczelam uzywac coraz jasniejszych odcieni. nawet latem na opalenizne stosuje jasniejszy ton. jest to o tyle praktyczne, ze przy tlustej cerze podklad ciemnieje w pewnym stopniu.
co zas sie tyczy rozy i podkladow. w obydwu przypadkach olbrzymia zaleta jest duzy wybor odcieni. z rozu jestem wlasciwie zadowolona. z reszta poza odcieniem, co moze byc w nim zlego? (nietrwalosc?).
natomiast jesli chodzi o podklady, no coz, mialam rozne i niestety nie znalazlam jeszcze tego jedynego, doskonalego. jak pasuje pod wzgledem tekstury, to mi odcien nie odpowiada itd. itp. przy wyborze make- up´u kieruje sie m. in. tym, zeby byl tzw. oil free. w przypadku mac´a to wymaganie jest juz spelnione. studio fix ma dla mnie zdecydowanie za "ciezka", zbyt kryjaca teksture- z tej przyczyny i ze wzgledu na odcien (kupilam za ciemny, mimo ze specjalnie na lato) oddalam go kolezance, i ona jest z niego zadowolona. mimo, ze sie rzadko maluje, ostatnimi czasy stosuje codziennie makíjaz, hiiiiii (tak ja omamilam), a ze jest wloszka odcien doskonale pasuje do jej karnacji.
ja osobiscie od dluzszego czasu uzywam select spf 15 i jestem stosunkowo zadowolona ( ze szczegolnym podkresleniem stosunkowo dla mnie jest to raczej podklad na wieczor, bo dobrze kryjacy i rownie dobrze wygladajacy w sztucznym swietle. w dziennym swietle jakos mnie nie zachwyca. ale czy czyni to jakikolwiek podklad ?- nie.
ja posiadam zazwyczaj kilka roznych podkladow, roznych firm i w roznych odcieniach.
w przyszlosci chce wyprobowac podkladu bobbi brown- bo ma w swojej palecie- alabaster i porcelane i moze konsystencja, odcien i efekt, beda mnie lepiej zadowalac
reasumujac moja, jakze dluga wypowiedz- ogolnie jestem zadowolona z kosmetykow mac´a. cienie moge polecic z reka na sercu. a z reszta jest jak to ze wszystkim, jednemu przypadnie do gustu innemu nie. jeden lubi zoltawe odcienie, inny rozowawe, silnne efekty kryjace, inny znowu naturalny odcien. takii ciezki ten zywot
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 14:11   #244
alkapone
Rozeznanie
 
Avatar alkapone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 607
Dot.: Mac

Dziewczyny drogie, mam prosbe, czy ktoras bedzie moze niedlugo w sklepie MAC, i moglaby dla mnie sprawdzic cene FIX+? Bede b. wdzieczna
alkapone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 14:57   #245
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Mac

dolaczam zdjecie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1081.jpg (140,6 KB, 248 załadowań)
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 19:55   #246
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez taxii Pokaż wiadomość
Hiya,
a wiecie może czym różnią się cienie Satine od Velvet?
I Satine od Lustre? Chodzi mi o efekt...
ze strony nordstrom.com


MAC Eye Shadow

Highly-pigmented powder. Applies evenly, blends well. Winner of Allure magazine's 'Best of Beauty' Award.


FROST (F): An iridescent shine that adds a highlight to any colour.
LUSTRE (L): Smoothly pearlized; intensely frosted with deluxe ultra-fine 'conditioned' finish.
MATTE (M): Hi-colour pay-off in a no-shine matte finish.
MATTE2; (M2): Intense, opaque matte finish with exceptionally rich colour payoff.
SATIN (S): Pure colour in a satin-style finish. Provides a soft, subtle, non-frost, light-refractive sheen.
VELUXE (VLX): Superfine pigment rich and very luxe. Supple to apply. Provides silky smooth matte finish.
VELUXE PEARL (VP): Vibrantly toned. Velvety soft. Shimmeringly metallic. Veluxe eye shadow, now overlaid with high-shine pearl.
VELVET (V): Soft-look finish with high-colour intensity. Has a plush velvety look and feel
__________________

ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 20:00   #247
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
dolaczam zdjecie
jak spisuje się baza Prep&Prime?
p4w jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-09, 20:36   #248
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
dolaczam zdjecie
Dau ,śliczna kolekcja

Ja wklejam mój prawie finish w zakupach MAC, mam już tego wszystkiego za dużo, co mnie zaczęło przytłaczać, także teraz pora na odwyk
Chciałabym również przedstawić wielofunkcyjną paletę MAC mieszczą się tam cienie Lancome Color Design - co prawda akurat te na wcisk i nasz polski Inglot - idealnie się mieści
Na zdjęciu zaznaczone cienie Lancome (które z resztą wczoraj wydłubywałam godzinę z pudełek) oraz MAC, reszta to Inglot - cienie Shine z palet
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg macszminki.jpg (116,4 KB, 117 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg macszminki1.jpg (115,7 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg macróżelinerypigment.jpg (117,1 KB, 195 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg macpaleta.jpg (93,2 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg macp1.jpg (116,1 KB, 225 załadowań)
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 22:48   #249
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Mac

Agatko- cudowności. Zazdraszczam okrutnie

Szmineczke Angel też mam i bardzo lubię i kasetke na cienie, ale skromniutka ( na 4 sztuki)

Czekam na paczuszke z zakupami i powrót TZ z Warszawy.....wtedy tez sie pochwale moimi Mac-ami
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 23:11   #250
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Mac

nevada- dziekuje.
p4w- nie jestem w stanie ci odpowiedziec. mam ja stosunkowo niedlugo. kupilam zachecona pozytywnymi opiniami wizazanek. uzywalam moze ze 2 razy, jako, ze b. rzadko sie maluje (tzn. poza rzesami i linerem.
ja tez chcialabym miec kasetke, ale one sa tylo do dostania w oryginalnych sklepach mac´a. duze stoiska w drogeriach, nie uznawane sa jako sklepy firmowe.-(
z drugiej strony moze to i lepiej, ze nie mam takiej duzej palety. ja duzo podrozuje, wiec zawsze latwiej zabrac pojedyncze male cienie
a w najblizszej przyszlosci zamierzam kupic cienie: shale; graphology;nocturnelle; signed and sealed. moze ktos uzywal i moze sie wypowiedziec?

a mialabym wiecej tych kosmetykow. ale jak mi sie cos nie podoba to od razu oddaje kolezankom ( dobrze ze mna maja)
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 10:29   #251
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Mac

moje mac-owe malunki oprócz 2 błyszczyków - 1 w słoiczku, 2gi ten najabrdziej znany ze szklanym połyskiem (mam bezbarwny).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mac-i.jpg (49,1 KB, 243 załadowań)
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-10, 10:32   #252
KAROLCIA171
Zadomowienie
 
Avatar KAROLCIA171
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 513
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
moje mac-owe malunki oprócz 2 błyszczyków - 1 w słoiczku, 2gi ten najabrdziej znany ze szklanym połyskiem (mam bezbarwny).
To ciebie też pomolestuje o blota Jak go oceniasz?
I jakie są nazwy dwóch ostatnich pigmentów i mogłabyś pokazać efekt na ręce?Byłabym ogromnie wdzięczna
KAROLCIA171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 10:51   #253
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Mac

wszystkie pigmenty (od lewej):
bronze
melon
naked
tan
pink bronze

nie umiem zrobic takiego zdj, żeby dobrze było widać wyszło takie, ten kolor z prawej pink bronze jest mniej więcej taki, ale temu drugiemu (tan) zjadło kolor trochę niestety

puder jest w miarę dobry, jak dla mnie 4-5 godz. matu. lepiej oceniam kryolan sypki, ale nie miałam jeszcze okazji potestować blota w cieplejsze dni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2pig.jpg (19,2 KB, 98 załadowań)
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 12:27   #254
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Mac

dziewczyny, wiecie ile kosztują w Polsce paletki cieni Mac'a?
p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 18:23   #255
KAROLCIA171
Zadomowienie
 
Avatar KAROLCIA171
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 513
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
wszystkie pigmenty (od lewej):
bronze
melon
naked
tan
pink bronze

nie umiem zrobic takiego zdj, żeby dobrze było widać wyszło takie, ten kolor z prawej pink bronze jest mniej więcej taki, ale temu drugiemu (tan) zjadło kolor trochę niestety

puder jest w miarę dobry, jak dla mnie 4-5 godz. matu. lepiej oceniam kryolan sypki, ale nie miałam jeszcze okazji potestować blota w cieplejsze dni.
Dzięki
KAROLCIA171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 11:48   #256
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Mac

Pod wpływem zachwytów Wizażanek nabyłam odsypki pigmentów MAC,. Kolory są soczyste, dobrze sie nimi cieniuje mimo że to cienie sypkie, u mnie się nie osypują, na mojej powiece trzymają się długo.Jestem zachwycona

Edytowane przez joanaros
Czas edycji: 2008-04-16 o 12:59
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 15:33   #257
abar18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 3 603
Dot.: Mac

dziewczyny a gadzie bym mogła kupic tę bazę na internecie, bo do W-wy mam z 200km
MAC, Prep + Prime
chyba,że któraś z wizażanek by mi ją kupiła -oczywiście po wpłaceniu na jej konto kasy?
abar18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 08:22   #258
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez joanaros Pokaż wiadomość
Pod wpływem zachwytów Wizażanek nabyłam odsypki pigmentów MAC,. Kolory są soczyste, dobrze sie nimi cieniuje mimo że to cienie sypkie, u mnie się nie osypują, na mojej powiece trzymają się długo.Jestem zachwycona
A możesz podać namiar gdzie kupiłaś te odsypki?
Wiem, że sprzedają na allegro, ale czy wszyscy sprzedawcy mają oryginały...?
Właśnie noszę się z zakupem kilku kolorów i nie chciałabym wtopić w podróbki.
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 08:49   #259
Nebula
Zakorzenienie
 
Avatar Nebula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 326
GG do Nebula
Dot.: Mac

Chciałam przestrzec! Osobnik o nicku gregorina_72 ma po pierwsze - mnóstwo mac'ów - nie jestem nawet pewna czy są oryginalne, bo to co od niej kupiłam nie przypomina tych glitterów, które miałam wcześniej; Pomijam, że objętościowo to było mniej niż jedna odsypka, która zdążyła mi sięwysypać w kosmetyczce ! a poza tym, ma mnóstwo cieni, któe absolutnie nie mogą być stosowane w okolice oka! część tyc cieni to mac pro, które są tylko i wyłącznie do bodypaintingu! Jestem bardzo zawiedziona, bo w sumie myślałam, że nareszcie znalazłam kogoś kto ma soczystą matową czerwień, ale to nie prawda

także radzę uważać co kupujecie i czy oczka was od tego nie bolą, albo co. Ja jak narazie zakupiam tych cieni ok. 15 sztuk więc powiedzmy mam co nieco do powiedzenia ( mam ze sklepu oryginały i odsypki ). Jeżeli chcecie znać moje zdanie - bardzo polecam użytkownika bebe_40. Kupiłam od tej pani mnóśtwo i na dniach mam zamiar nabyć kolejne 10 sztuk, by uzupełnić moją kolekcję o nietuzinkowe barwniczki i z objętości jestem bardzo zadowolona, tzn odsypki są rzeczywiście takich rozmiarów jak być powinny.

Pozdrawiam i życzę udanych łowów
__________________
Lubisz metal? Poznaj Strain!
Nebula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 09:14   #260
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: Mac

Jakby co to ja mam 3 oryginały do oddania - info w moim wątku wymiankowym (link w podpisie) - i to są oryginały nie kupowane na Allegro
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 12:06   #261
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nebula Pokaż wiadomość
Chciałam przestrzec! Osobnik o nicku gregorina_72 (...) a poza tym, ma mnóstwo cieni, któe absolutnie nie mogą być stosowane w okolice oka! część tyc cieni to mac pro, które są tylko i wyłącznie do bodypaintingu! Jestem bardzo zawiedziona, bo w sumie myślałam, że nareszcie znalazłam kogoś kto ma soczystą matową czerwień, ale to nie prawda
Jak tak można...! Sprzedawać coś, co może innym zaszkodzić.
Albo to zwykła niewiedza, albo wyjątkowa pazerność. Dorabiać się na czyjejś krzywdzie czy zdrowiu...

Cytat:
Napisane przez Nebula Pokaż wiadomość
także radzę uważać co kupujecie i czy oczka was od tego nie bolą, albo co. Ja jak narazie zakupiam tych cieni ok. 15 sztuk więc powiedzmy mam co nieco do powiedzenia ( mam ze sklepu oryginały i odsypki ). Jeżeli chcecie znać moje zdanie - bardzo polecam użytkownika bebe_40. Kupiłam od tej pani mnóśtwo i na dniach mam zamiar nabyć kolejne 10 sztuk, by uzupełnić moją kolekcję o nietuzinkowe barwniczki i z objętości jestem bardzo zadowolona, tzn odsypki są rzeczywiście takich rozmiarów jak być powinny.

Pozdrawiam i życzę udanych łowów
Dziękuję ślicznie za rady, namiar i przestrogę
Jak to fajnie, że są jeszcze życzliwe osoby.
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 12:58   #262
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nebula Pokaż wiadomość
Chciałam przestrzec! Osobnik o nicku gregorina_72 ma po pierwsze - mnóstwo mac'ów - nie jestem nawet pewna czy są oryginalne, bo to co od niej kupiłam nie przypomina tych glitterów, które miałam wcześniej; Pomijam, że objętościowo to było mniej niż jedna odsypka, która zdążyła mi sięwysypać w kosmetyczce ! a poza tym, ma mnóstwo cieni, któe absolutnie nie mogą być stosowane w okolice oka! część tyc cieni to mac pro, które są tylko i wyłącznie do bodypaintingu! Jestem bardzo zawiedziona, bo w sumie myślałam, że nareszcie znalazłam kogoś kto ma soczystą matową czerwień, ale to nie prawda

także radzę uważać co kupujecie i czy oczka was od tego nie bolą, albo co. Ja jak narazie zakupiam tych cieni ok. 15 sztuk więc powiedzmy mam co nieco do powiedzenia ( mam ze sklepu oryginały i odsypki ). Jeżeli chcecie znać moje zdanie - bardzo polecam użytkownika bebe_40. Kupiłam od tej pani mnóśtwo i na dniach mam zamiar nabyć kolejne 10 sztuk, by uzupełnić moją kolekcję o nietuzinkowe barwniczki i z objętości jestem bardzo zadowolona, tzn odsypki są rzeczywiście takich rozmiarów jak być powinny.

No cóż.....nie powinno sie mieszać allegro z forum, ale skoro ktoś obrzuca blotem moja osobe, to nie moge siedzieć cicho

Jestem wizażanka od wielu lat, mam tu sporo grono znajomych i nie pozwole wypisywać insynuacji pod moim adresem!!
Na allegro sprzedaje tylko ORYGINAŁY , kupuje je w salonach MACa, posiadam paragony i skoro moje glittery róznily sie od kupionych u kogos innego, to znaczy, ze tamte byly podrobkami.

Odsypki robie zgodnie z opisem aukcji( nigdy mniej, dodaje gratisy) i skoro ktos "klika" to znaczy, ze taka ilosc akceptuje.

Co zas sie tyczy pigemntów, które nie można stosować w okolice oka, to na wlasne oczy widzialam jak wizażyski w salonie nakładałay je na powieki!!
Historie tego typu rozpowiada w mailach pani bebe40 robiac niezdrowa konkurencje.
Obiecuje sobie, ze przy najblizszej bytnosci w saklonie mAC porusze ten temat, aby w 100 % wiedzieć jak sie sprawy maja w tym temacie.
Nigdzie nie jest napisane, ze pigment czerwony nalozony na oko cienką kreseczka wypali oko.......nawet na stronie firmowej sa zdjecia z makijazami wykonanymi pigmentami " ponoć" zakazanymi na oko!!
Co do nasycenia koloru matowej czerwieni , to prosze miec pretensje do firmy MAC, ze nie wyprodukowala koloru satysfakcjonujacego Cie droga Nebulo

Co zas sie tyczy Twojego zadwololenia z ilosci przeslanej przez pania bebe40, to akurat w ostatnim czasie mialam 4 przypadki osob, ktore pisaly do mnie, ze kolory ( o tych samych nazwach ) zakupione na tamtych aukcjach roznia sie od moich ( w opinii tych osob moje byly śliczne)......to tak dla jasnosci) i prosba o wyjasnienie. Moje pigmenty byly zakupione w salonie , podkreslam na dowod mam paragony i moge je udostepnic kazdej zaineresowanej osobie!! ......wiec wniosek nasuwa sie sam.....
Wybor klienta czy woli kupic 1/4 lyzeczki sprawdzonego towaru, czy 2 razy tyle i potem sie glowic skad wynikaja roznice w wygladzie kolorow.
To na razie tyle z mojej strony, mam nadzieje, ze nastepnym razem zanim rzucisz kamien to sie upewnisz co do swoich racji.

Wizaz nie jest od rozstrzygania tego typu sporow, wiec mam nadzieje, ze watek nie urosnie to kosmicznych rozmiarów pod wplywem dyskusji o allegro.

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość
Jak tak można...! Sprzedawać coś, co może innym zaszkodzić.
Albo to zwykła niewiedza, albo wyjątkowa pazerność. Dorabiać się na czyjejś krzywdzie czy zdrowiu...



Dziękuję ślicznie za rady, namiar i przestrogę
Jak to fajnie, że są jeszcze życzliwe osoby.
Mocne slowa protko, mam nadzieje, ze je napisałaś z pełną odpowiedzialnoścą
__________________

wróciłam


Edytowane przez geonia
Czas edycji: 2008-04-17 o 13:21
geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 14:13   #263
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
Mocne slowa protko, mam nadzieje, ze je napisałaś z pełną odpowiedzialnoścą
Bardzo przepraszam jeśli Panią uraziłam, ale zareagowałam na słowa Nebuli:
Cytat:
Napisane przez Nebula Pokaż wiadomość
a poza tym, ma mnóstwo cieni, któe absolutnie nie mogą być stosowane w okolice oka! część tyc cieni to mac pro, które są tylko i wyłącznie do bodypaintingu!
To był mój powód oburzenia.

I bynajmniej nie zakładałam z góry złej woli:
Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość
Albo to zwykła niewiedza...
Sama Pani przyzna, że ludzi nieuczciwych na allegro nie brakuje. Sama zostałam raz okradziona (pieniądze wpłacone, a towaru nie ujrzałam - mimo, że w momencie zakupu osoba miała 180 komentarzy pozytywnych: 100% pozytywów! ).

Natomiast jeśli jakiś kosmetyk nie powinien być stosowany na okolicę oczu, to powinno to być zaznaczone w opisie aukcji, czy przy danym odcieniu, bo to, co jednemu nie zaszkodzi to już drugiemu niestety może...
A jeśli ktoś chce zastosować na oko, to już niech podejmie ryzyko na własną odpowiedzialność.

I jeszcze na koniec...
Zaintrygowana problemem znalazłam na stronie MAC'a opis:

Not Recommended for Eye or Lip Area
Basic Red
Burnt Burgundy
Cool Pink
Dusty Coral
Genuine Orange
Grape
Nocturnal Plum
Pink Vivid

Dotyczy to pigmentów!

Nie wiem jak się sprawa przedstawia z glitterami...

Czy każdy glitter może być stosowany na oczy?
Może inne bardziej doświadczone wizażanki włączą się do dyskusji, i napiszą jak w końcu z tym jest. Także Panie wizażystki mile widziane.
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 14:30   #264
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość
Bardzo przepraszam jeśli Panią uraziłam, ale zareagowałam na słowa Nebuli:


To był mój powód oburzenia.

I bynajmniej nie zakładałam z góry złej woli: Sama Pani przyzna, że ludzi nieuczciwych na allegro nie brakuje. Sama zostałam raz okradziona (pieniądze wpłacone, a towaru nie ujrzałam - mimo, że w momencie zakupu osoba miała 180 komentarzy pozytywnych: 100% pozytywów! ).

Natomiast jeśli jakiś kosmetyk nie powinien być stosowany na okolicę oczu, to powinno to być zaznaczone w opisie aukcji, czy przy danym odcieniu, bo to, co jednemu nie zaszkodzi to już drugiemu niestety może...
A jeśli ktoś chce zastosować na oko, to już niech podejmie ryzyko na własną odpowiedzialność.

I jeszcze na koniec...
Zaintrygowana problemem znalazłam na stronie MAC'a opis:

Not Recommended for Eye or Lip Area
Basic Red
Burnt Burgundy
Cool Pink
Dusty Coral
Genuine Orange
Grape
Nocturnal Plum
Pink Vivid

Dotyczy to pigmentów!

Nie wiem jak się sprawa przedstawia z glitterami...

Czy każdy glitter może być stosowany na oczy?
Może inne bardziej doświadczone wizażanki włączą się do dyskusji, i napiszą jak w końcu z tym jest. Także Panie wizażystki mile widziane.
Pisałam już wyżej, że osobiście widziałam jak profesjonalne makijażystki używaja tych odcieni przy makijazu oczu. To, ze nie sa rekomendowane do powiek, to nie znaczy, ze je zaraz wypalą.
Owszem, nie zaznaczylam tego w opisie aukcji ( zrobie przy nastepnym wystawieniu), wynikalo to nie z premedytacji, co z faktu, ze profesjonalisci ich używaja, ja osobiscie rowniez, na powiece wygladaj cudnie i jeszcze nikt nie zglosil, ze sie uczulił.

Po drugie denerwuje mnie fakt złosliwej i niezdrowej konkurencji jaka stosuje pani bebe40. Na zarzuty dotyczace jej kolorow, wysyla maile oczerniajace mnie, piszac bzdury i podwazajac moja wiarygodność....chyba w ten sposob chce odwrócić uwage od siebie.

Na allegro jest duzo miejsca i kazda znajdzie rzesze klientek, ktore same z czasem ocenia jakosc towaru .

Glittery moga bys stosowane na oko jak rowniez na kazda inna czesc ciala ( to samo pigmenty), z tymze do glitterow potrzebna jest baza, aby sie trzymały. Moje ostatnie odkrycie Duraline Inglota.....jest świetny i glittery trzymaja sie jak beton
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 14:43   #265
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
Pisałam już wyżej, że osobiście widziałam jak profesjonalne makijażystki używaja tych odcieni przy makijazu oczu. To, ze nie sa rekomendowane do powiek, to nie znaczy, ze je zaraz wypalą.
O wypaleniu nie pomyślałam
Ale np. wiele osób używa soczewki kontaktowe czy ma wrażliwe oczy więc powinny wiedzieć, kiedy zachować ostrożność i obserwować ew. reakcje.

Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
Glittery moga bys stosowane na oko jak rowniez na kazda inna czesc ciala ( to samo pigmenty), z tymze do glitterow potrzebna jest baza, aby sie trzymały. Moje ostatnie odkrycie Duraline Inglota.....jest świetny i glittery trzymaja sie jak beton
Dziękuję za radę, wypróbuję jak się zaopatrzę w produkty.
Mam jeszcze bazę Lumene, czy też będzie dobra?

Słyszałam też, że wodna baza MAC'a jest świetna, ale na allegro jej nie ma...
Czy Pani poza pigmentami miewa inne kosmetyki tej firmy?
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 14:50   #266
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Mac

Aby rozwiać wszelkie spekulacje dot. oryginalnosci mojego towaru załaczam fotki faktur i paragonow moich ostatnich zakupów.

Zdjecia zrobione na gorąco, ale mysle, ze uwiarygadniaja moja osobe

-------------------------

A tak w ogóle protko, to na wizażu nie ma " Pań" i " Panów", tutaj jesteśmy per Ty, także prosze pisz geonia
__________________

wróciłam


Edytowane przez geonia
Czas edycji: 2008-09-02 o 11:24 Powód: usunęłam fotki faktur, ponieważ zostały skradzione i przedstawiane są na allegro przez innego użytkownika jako swoje :(
geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 14:53   #267
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Mac

c.d.
__________________

wróciłam


Edytowane przez geonia
Czas edycji: 2008-09-02 o 11:25 Powód: powód jak wyżej.......bezczelna kradzież moich paragonów :(
geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 15:13   #268
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
Aby rozwiać wszelkie spekulacje dot. oryginalnosci mojego towaru załaczam fotki faktur i paragonow moich ostatnich zakupów.

Widzę, że cienie pigmentów są w różnych cenach 17,50 lub 23,00 euro...
Czym to jest spowodowane?

-------------------------
Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
A tak w ogóle protko, to na wizażu nie ma " Pań" i " Panów", tutaj jesteśmy per Ty, także prosze pisz geonia, albo Iwona
Obiecuję poprawę geonia.
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 15:16   #269
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość
Widzę, że cienie pigmentów są w różnych cenach 17,50 lub 23,00 euro...
Czym to jest spowodowane?

Glittery sa tańsze
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 15:23   #270
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Mac

A ja chętnie nabyłabym jeszcze pigmenty: entremauve, chertreuse, deep purple, reflects gold, night light, mauvement i może jeszcze parę innych czekam na przypływ gotówki
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.