Karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie. - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-06, 12:21   #1441
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Cytat:
Napisane przez Minui Pokaż wiadomość
(...)
Ludzie, umiar we wszystkim. Tylko umiar nas uratuje. Matka karmiąca nie powinna siedzieć zamknięta w domu ani karmić w kiblu. Nikt też nie zmusi jej do karmienia mlekiem modyfikowanym dla zasady. Ale w dobie pieluszek, chust, czy nawet specjalnych bluzek i biustonoszy do karmienia piersią, wyjmowanie na wierzch całego biustu przy stoliku w restauracji jest już groteskowe i jakby celowo prowokujące, poprzez mówienie "naskoczcie mi, jestem matką karmiącą". Naprawdę można to zrobić dyskretnie w każdym miejscu. Nie mam nic przeciwko karmieniu piersią. Ale podczas jedzenia obiadu w restauracji nie mam ochoty oglądać czyjegoś gołego biustu przy stoliku obok.
Umiar, złoty środek. Święte słowa.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 12:22   #1442
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Wszystkie pokoje które udostępniłam miały przewijak.
Jadalnio-toalety to według mnie kiepski pomysł.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 12:22   #1443
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Jestem za umiarem w każdą stronę - matka ma prawo nakarmić dziecko, ale też niech nie biega z wywaloną piersią. Można się jakoś zakryć czy coś. Można znaleźć pokój do karmienia. Nie rozumiem kobiet, które w centrum handlowym siadają na ławce i karmią, serio. W tym hałasie, pomiędzy ludźmi, tu ktoś się gapi, tu ktoś coś powie. A 5 metrów dalej jest specjalnie przystosowany do tego pokój. Gdzie tu logika.
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 12:25   #1444
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jestem za karmieniem, oby nie było to ostentacyjne. Rozumiem, że to trzeba zrobić jeżeli jest się dłuższy czas poza domem. Natomiast nie rozumiem tego, że się wyszło przed momentem z domu i już, teraz, autobus i muszę karmić. "Nie rozumiem", bo nie jestem niemowlakiem lub jego matką. Po prostu czasami da się to chyba jednak bardziej logistycznie zaplanować.
Pewnie zwykle da się to lepiej zaplanować, ale na pewno nie zawsze. Zwłaszcza, że ta matka w autobusie niekoniecznie wyszła z domu 5 minut wcześniej, ale np. 25 i właśnie wraca z zakupów czy spaceru po parku do domu. Dziecka też się nie da zaprogramować, jak zgłodnieje albo zacznie mu się chcieć pić, to po prostu zacznie się tego od matki domagać. Nawet, jeżeli ostatni posiłek był paręnaście minut wcześniej.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 12:26   #1445
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Jestem w 100% za, bez celowego osłaniania się jakby się robiło coś zdrożnego, że nie wypada. Ot fizjologia. Nie znam się na karmieniu piersią bo dzieci nigdy nie miałam ale zapewne musi to być męczące mierzyć czas żeby zdążyć w ustronne miejsce na karmienie, a takie osłanianie się to dodatkowy problem i stres (sprawdzanie, czy czegoś nie widać, przytrzymywanie pieluchy jak to niektórzy sugerują).

Piersi część ciała jak ręka czy noga. Dziwne że ludzi to brzydzi, a np. kaleka osoba, brzydka, z deformacjami, na ulicy już nie (w teorii, bo w praktyce każdy ucieka wzrokiem albo patrzy z politowaniem). Ludzie mają problem z fizjologią i w ogóle ze wszystkim co podświadomie chcieli by ukryć i udawać, że nie istnieje.

Nie chodzi o to, aby załatwiać wszelkie potrzeby fizjologiczne na widoku, ale z jedzeniem publicznie jakoś nikt nie ma problemu. Dziecko z piersi je. Internet jest pełen wizerunku nagich piersi, każde dziecko widzi piersi matki, każdy dorosły facet raczej wie jak wyglądają, a kobieta je po prostu ma - co w tym niestosownego, wyciągać je na wierzch, choćby przy karmieniu czy na plaży? Niejednokrotnie ginekomastia u mężczyzn przekracza rozmiarami piersi przeciętnych zdrowych kobiet (a to już nie obrzydza i jest ok).

Ludzkie ciało w swoim wyglądzie nie jest idealne, jak z reklam, jak każdy może by oczekiwał. Wychodząc w przestrzeń publiczną, przebywając z innymi ludźmi niejako godzimy się na oglądanie cudzych ciał ze wszystkimi niedoskonałościami. Ukrywanie miejsc intymnych (poza piersiami) można uzasadnić higieną - chodząc całkiem nago, nawet w ciepłym klimacie byłoby łatwo o różne infekcje i podrażnienia. Ale piersi? Jaki jest powód zasłaniania? A że się nie podobają - czy brzydkie, kalekie, grube, z deformacjami osoby mają kłaść na siebie burkę, bo kogoś to uraża?
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 12:30   #1446
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Jadalnio-toalety to według mnie kiepski pomysł.
Jadalnio-toalety? Czy ja tu czegoś nie rozumiem? To pokój ze wszystkim, czego potrzebuje matka i dziecko.
Może ja dziecka nie mam, może ja nie myślę - kiedy odwiedzam dzieciate przyjaciółki, to one karmią, przewijają i usypiają dziecko w tym samym pokoju. Czy w takim razie żyję w patologii jakiejś?
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 12:31   #1447
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
Dlaczego prostacki?
Bo założenie, że 'pozwolenie' społeczne na jeden rodzaj czynności fizjologicznej w miejscu publicznym pociągnie za sobą całą resztę, jest po prostu nielogiczny i trochę ubliżający dla tych matek/kobiet w ciąży (że takie gupie baby są, co to zaczną sikać w publicznych miejscach normalnie - dostały palec, wezmą rękę? ;/ wtf?).

Nielogiczny, bo: kulturowo i społecznie dopuszczono np. smarkanie w chusteczkę w miejscu publicznym (czynność fizjologiczna - nikt osoby z katarem do toalety albo domu nie wysyła), i jakoś nie pociągnęło to za sobą przyzwolenia na sikanie w miejscu publicznym i społeczeństwo sobie tego prawa nie rości (tzn. pewne osobniki to robią, ale jest to wbrew przyjętej społecznie normie). W takim razie jaka logika stoi za tym, ze 'pozwolenie' społeczne na karmienie w miejscu publicznym (fizjologia) pociągnie za sobą jakieś inne czynności fizjologiczne? Wytłumacz proszę? Wydaje mi się, że człowiek jest 'dobry' w ustawianiu sobie granic, nie mówimy tu o zwierzętach w końcu. Jest masa zasad przyzwalających i zabraniających, i jakoś ludzie sobie dają radę...
(Abstrahując, że porównanie oddawani moczu do karmienia dziecka jest o kant tyłka rozbić).
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-06, 12:32   #1448
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Jestem w 100% za, bez celowego osłaniania się jakby się robiło coś zdrożnego, że nie wypada. Ot fizjologia. Nie znam się na karmieniu piersią bo dzieci nigdy nie miałam ale zapewne musi to być męczące mierzyć czas żeby zdążyć w ustronne miejsce na karmienie, a takie osłanianie się to dodatkowy problem i stres (sprawdzanie, czy czegoś nie widać, przytrzymywanie pieluchy jak to niektórzy sugerują).
Moja przyjaciółka karmiła przy mnie (co prawda w domu) i jedyne co zrobiła, żeby się przysłonić to wsadziła róg pieluchy za ramiączko stanika, a reszta sobie luźno wisiała, tzn leżała za główką dziecka (nie zasłaniała go, tylko tak jakby osłaniała od jednej strony). serio to ma być taki stres i problem? Przecież tu nie chodzi o to, żeby całe dziecko zakryć, tylko delikatnie osłonić, bo przecież i tak główka zasłania pierś.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 12:34   #1449
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Bo założenie, że 'pozwolenie' społeczne na jeden rodzaj czynności fizjologicznej w miejscu publicznym pociągnie za sobą całą resztę, jest po prostu nielogiczny i trochę ubliżający dla tych matek/kobiet w ciąży (że takie gupie baby są, co to zaczną sikać w publicznych miejscach normalnie - dostały palec, wezmą rękę? ;/ wtf?).

Nielogiczny, bo: kulturowo i społecznie dopuszczono np. smarkanie w chusteczkę w miejscu publicznym (czynność fizjologiczna - nikt osoby z katarem do toalety albo domu nie wysyła), i jakoś nie pociągnęło to za sobą przyzwolenia na sikanie w miejscu publicznym i społeczeństwo sobie tego prawa nie rości (tzn. pewne osobniki to robią, ale jest to wbrew przyjętej społecznie normie). W takim razie jaka logika stoi za tym, ze 'pozwolenie' społeczne na karmienie w miejscu publicznym (fizjologia) pociągnie za sobą jakieś inne czynności fizjologiczne? Wytłumacz proszę? Wydaje mi się, że człowiek jest 'dobry' w ustawianiu sobie granic, nie mówimy tu o zwierzętach w końcu. Jest masa zasad przyzwalających i zabraniających, i jakoś ludzie sobie dają radę...
(Abstrahując, że porównanie oddawani moczu do karmienia dziecka jest o kant tyłka rozbić).
No, skąd pomysł, żeby porównywać czynność która przynosi skutki w postaci nieprzyjemnego zapachu i konieczności mycia podłogi, do czynności, która jedynie skutkuje narażeniem na obraz czyichś niedoskonałych piersi. Bo na jedzenie w miejscu publicznym pozwolenie jest - a dziecko tylko je.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 12:38   #1450
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 19:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 13:07   #1451
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Jestem w 100% za, bez celowego osłaniania się jakby się robiło coś zdrożnego, że nie wypada. Ot fizjologia. Nie znam się na karmieniu piersią bo dzieci nigdy nie miałam ale zapewne musi to być męczące mierzyć czas żeby zdążyć w ustronne miejsce na karmienie, a takie osłanianie się to dodatkowy problem i stres (sprawdzanie, czy czegoś nie widać, przytrzymywanie pieluchy jak to niektórzy sugerują).

Piersi część ciała jak ręka czy noga. Dziwne że ludzi to brzydzi, a np. kaleka osoba, brzydka, z deformacjami, na ulicy już nie (w teorii, bo w praktyce każdy ucieka wzrokiem albo patrzy z politowaniem). Ludzie mają problem z fizjologią i w ogóle ze wszystkim co podświadomie chcieli by ukryć i udawać, że nie istnieje.

Nie chodzi o to, aby załatwiać wszelkie potrzeby fizjologiczne na widoku, ale z jedzeniem publicznie jakoś nikt nie ma problemu. Dziecko z piersi je. Internet jest pełen wizerunku nagich piersi, każde dziecko widzi piersi matki, każdy dorosły facet raczej wie jak wyglądają, a kobieta je po prostu ma - co w tym niestosownego, wyciągać je na wierzch, choćby przy karmieniu czy na plaży? Niejednokrotnie ginekomastia u mężczyzn przekracza rozmiarami piersi przeciętnych zdrowych kobiet (a to już nie obrzydza i jest ok).

Ludzkie ciało w swoim wyglądzie nie jest idealne, jak z reklam, jak każdy może by oczekiwał. Wychodząc w przestrzeń publiczną, przebywając z innymi ludźmi niejako godzimy się na oglądanie cudzych ciał ze wszystkimi niedoskonałościami. Ukrywanie miejsc intymnych (poza piersiami) można uzasadnić higieną - chodząc całkiem nago, nawet w ciepłym klimacie byłoby łatwo o różne infekcje i podrażnienia. Ale piersi? Jaki jest powód zasłaniania? A że się nie podobają - czy brzydkie, kalekie, grube, z deformacjami osoby mają kłaść na siebie burkę, bo kogoś to uraża?
Napisałeś to, co sama na ten temat myślę

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Jadalnio-toalety? Czy ja tu czegoś nie rozumiem? To pokój ze wszystkim, czego potrzebuje matka i dziecko.
Czyli jadalnio-toaleta. Przewijak i miejsce do karmienia są zaraz obok siebie (przynajmniej na pierwszym i drugim zdjęciu).

Cytat:
Może ja dziecka nie mam, może ja nie myślę - kiedy odwiedzam dzieciate przyjaciółki, to one karmią, przewijają i usypiają dziecko w tym samym pokoju. Czy w takim razie żyję w patologii jakiejś?
Nie jest to patologia, ale zasadniczo ludzie jednak oddzielają miejsce spożywania posiłków od miejsca, w którym oddają mocz i defekują. Dlatego też jednak dużo osób unika przewijania dziecka na stole, przy którym się je itp. Jednak we własnym domu, to we własnym domu, jak ktoś chce tam karmić i przewijać dziecko w tym samym miejscu – proszę bardzo, ale w miejscu publicznym, w którym regularnie przewijane są różne dzieci, już mi się to nie widzi. Sama w publicznej toalecie bym jeść nie chciała

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dlaczego od razu ganianie? Mogłoby być pomieszenie urządzone jako jedno pomieszczenie, które w środku ma np. osobną kabinę z przewijakiem.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-07, 08:44   #1452
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Cytat:
Napisane przez Minui Pokaż wiadomość

Ludzie, umiar we wszystkim. Tylko umiar nas uratuje. Matka karmiąca nie powinna siedzieć zamknięta w domu ani karmić w kiblu. Nikt też nie zmusi jej do karmienia mlekiem modyfikowanym dla zasady. Ale w dobie pieluszek, chust, czy nawet specjalnych bluzek i biustonoszy do karmienia piersią, wyjmowanie na wierzch całego biustu przy stoliku w restauracji jest już groteskowe i jakby celowo prowokujące, poprzez mówienie "naskoczcie mi, jestem matką karmiącą". Naprawdę można to zrobić dyskretnie w każdym miejscu. Nie mam nic przeciwko karmieniu piersią. Ale podczas jedzenia obiadu w restauracji nie mam ochoty oglądać czyjegoś gołego biustu przy stoliku obok.
jako matka karmiąca się zgodzę
zdarzyło mi się karmić poza domem - zawsze szukam ustronnych ławeczek, zakrywam się pieluchą, żaden problem.
Podobnie jak karmiłam w CH w pokoju dla matek karmiących - fajny był w ikei, z wygodnym fotelem, muzyczką itp. Omijam tylko takie, które są połączone z toaletą dla niepełnosprawnych, co uważam za nieporozumienie. Raz karmiłam w przymierzalni w sklepie, bo pokój do karmienia był właśnie połączony z kiblem, a wolałam się schować z dzieckiem w wygodnej przymierzalni, niż siedzieć na widoku na ławce.
Za kilka tygodni jedziemy na wakacje i na pewno będę karmić publicznie, bo będziemy spędzali wiele godzin poza miejscem zakwaterowania, na świeżym powietrzu. Ciekawe, jak to wygląda u naszych południowych sąsiadów i czy będę wzbudzać jakiekolwiek zainteresowanie.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 19:05   #1453
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Jadalnio-toalety to według mnie kiepski pomysł.
Według mnie te pokoje nie miały nic wspólnego z tradycyjną toaletą i byly idealne do nakarmienia niemowlaka. Gdybym była matką karmiaca na pewno wybrałabym taki pokój a nie gimnastykowala się publicznie z duskretnym wyciągnięciem piersi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 19:41   #1454
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Według mnie te pokoje nie miały nic wspólnego z tradycyjną toaletą i byly idealne do nakarmienia niemowlaka. Gdybym była matką karmiaca na pewno wybrałabym taki pokój a nie gimnastykowala się publicznie z duskretnym wyciągnięciem piersi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tradycyjną toaletą nic wspólnego nie mają, bo też i toaleta dla niemowlęcia nie jest tradycyjna – to przewijak, a nie sedes. Ustawianie obok siebie miejsca, w którym się karmi i miejsca, w którym różni ludzie przewijają dzieci do mnie akurat nie trafia. Druga sprawa, tylko na trzecim zdjęciu widać, że w pomieszczeniu jest w ogóle umywalka. Może w pierwszym i drugim sfotografowanym pomieszczeniu ta umywalka też jest, ale jej nie widać, ale, jeśli jej nie ma, to też kiepsko.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 19:53   #1455
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Karmienie w miejscu publicznym

Karmiłam raz w kawiarni - siedziałam z przyjaciółką i starszą córką, tyłem do sali, akurat stolik był w kąciku - byłam nakryta czymś na pewno, bo zawsze tak robiłam, ale gwarantuję, że prócz kelnerki która na ten widok się uśmiechnęła - nikt nie zauważył. Kelnerka tak, no bo podeszła bezpośrednio do mnie po zamówienie.

Dzisiaj w parku pani karmiła na oko półroczne dziecko, widać było, że jadło - po pozycji tylko i wyłącznie. Nie wiem, czy nawet z lupą dostrzegłabym kawałek piersi nagiej

Swoją drogą zawsze mnie będzie dziwiło oburzenie karmieniem, ale laski w przeźroczystej bluzce ze stanikiem na wierzchu, laski z dekoltem takim, że cały rów widać i laski z rowem z tyłu na wierzchu - już nie oburzają.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 20:26   #1456
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie.

To I ja się wypowiem... ogólnie popieram karmienie piersią w miejscach publicznych, ale kilka miesięcy temu byłam świadkiem karmienia przez mamę dziecka kilkumiesiecznego (na oko 6 miesięcy) w autobusie miejskim. DZIECKO zasnelo przy piersi, mama wstała z fotela, dołożyła je do wózka... wszystko pięknie ładnie... tylko zrobiła to wszystko z piersią na wierzchu, tak jakby nie mogła jej najpierw schować, a później przenieść dziecko do wózka. Nachylila się nad wózkiem, układała brzdąca z tym wiszacym cyckiem. Takiemu zachowaniu mówię "nie". Karmić mam zamiar piersią, ale tak by jak najmniej innym pokazywać pierś. Nie każdemu musi się to podobać. A ja powinnam jednak brać pod uwagę to, że w miejscu publicznym nie jestem sama.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 20:43   #1457
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie.

Tego nie chciałabym oglądać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 22:13   #1458
sasetka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie.

Owszem jestem za karmieniem w miejscach publicznych, jednak powinny kobiety robić to w dyskretniejszy sposób niż owa pani w autobusie.

xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-17 o 22:43 Powód: Link.
sasetka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 11:48   #1459
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie.

jestem jak najbardziej za karmienie w miejscach publicznych i sama karmię. i oczywiście jak mogę zrobić to dyskretnie to robię, jak nie mogę to robię to mniej dyskretnie i szczerze mówiąc mam głęboko w tyłku co kto sobie myśli bo ja karmię dziecko. karmię. nie świecę cyckami bo mam taką jazdę, nie zakładam dekoltu, że mi sutki widac bo mi się to podoba. karmię swoję dziecko. a to, że piersi są sprowadzone do obiektu seksualnego w naszej kulturze to inna sprawa, niemniej służą do karmienia. tyle i aż tyle.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-09, 13:04   #1460
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie.

Ale nie krępuje cię to że osoby postronne widzą twoje piersi? ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 14:07   #1461
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ale nie krępuje cię to że osoby postronne widzą twoje piersi? ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

szczerze mówiąc nie.
ale jak wyżej jak tylko mogę staram się karmić dyskternie bo rozumiem, że nie każdy może lubić taki widok. Jak nie mogę to raczej wtedy mniej mam empatii do innych i karmię.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 14:11   #1462
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie.

Cytat:
Napisane przez sasetka33 Pokaż wiadomość
Owszem jestem za karmieniem w miejscach publicznych, jednak powinny kobiety robić to w dyskretniejszy sposób niż owa pani w autobusie.
Dokładnie. O ile wszyscy się usmiechali jak karmiła, bo przecież wtedy niewiele widać, to jak ta pierś wisiała nad tym wóZkiem to każdy miał minę w stylu "wtf"...
Wszystko dla ludzi, ale z umiarem.

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ale nie krępuje cię to że osoby postronne widzą twoje piersi? ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co tu krepujacego? Jeśli karmisz dyskretnie, to ludzie nawet nie zwrócą uwagi na to, dziecko zasłania większość piersi, można ubrać taka bluzkę/sukienkę która nie będzie eksponować Bytnio piersi, a będzie wygodną do karmienia.
Ale nad wszystkim trzeba pomyśleć.
Trzeba zdać sobie sprawę, że kogoś innego może to krepowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 14:52   #1463
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie.

Cytat:
Napisane przez katkasiek Pokaż wiadomość



A co tu krepujacego? Jeśli karmisz dyskretnie, to ludzie nawet nie zwrócą uwagi na to, dziecko zasłania większość piersi, można ubrać taka bluzkę/sukienkę która nie będzie eksponować Bytnio piersi, a będzie wygodną do karmienia.
Ale nad wszystkim trzeba pomyśleć.
Trzeba zdać sobie sprawę, że kogoś innego może to krepowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tylko nie zawsze można być super dostosowanym do karmienia bo nie zawsze nosi się stanik do karmienia (do pracy nie zakładam a zdarza mi się odebrac młode z dworu po pracy) a np. ja w zwykłym nie umiem dyskretnie karmić. to są sporadyczne sytuacje ale są.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 22:49   #1464
ScarlettOh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 119
Dot.: Karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie.

Osobiście, zanim urodziłam uważałam, że na pewno nie będę karmić publicznie, no bo jak to to... A jak urodziłam i doszło do mnie jak to jest z niemowlakiem totalnie zmieniłam zdanie

Owszem, gdy tylko mogę karmię w pokoju dla matki z dzieckiem, w przebieralni, w samochodzie, w miejscu jak najbardziej ustronnym - nie ze względu na dobre samopoczucie innych, ale dlatego, że JA nie chcę przed innymi paradować i wzbudzać moją osobą sensacji, poza tym dziecko łatwiej się skupi w ciszy i spokoju. Zdarzyło mi się jednak karmić w miejscach mniej dyskretnych, bo po prostu nie było gdzie uciec, a w pierwszych miesiącach jak dzidziuś chce jeść to chce jeść tu i teraz, a nie za 5 minut - więc jeśli np. była kolejka do pokoju dla matki z dzieckiem to nie ma czekania, bo mi się po prostu dziecko zapłacze.

Gdzieś tam wyżej było pytanie, czy mi nie głupio tak "wywalić" piersi przed innymi - ja staram się zawsze osłonić, czy usiąść tyłem, poza tym dziecko wszystko zakrywa, ale i z drugiej strony, gdy moje dziecko jest głodne, to najważniejsze jest dla mnie zaspokojenie jego potrzeb i uspokojenie go, a wszystko wokół schodzi na dalszy plan.
ScarlettOh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 10:21   #1465
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie.

Raz karmiłam publicznie, przy drugim dziecku i to w Szpitalu jak byliśmy w Poradni Kardiologicznej dla dzieci. Okazało się, że będziemy długo czekać w kolejce (w 2 h tam byliśmy). Syn miał wtedy kilka tygodni. Obudził się, płakał,chciał jeść, co miałam zrobić? Nigdy nie zapomnę jak poszłam poszukać jakieś krzesełka, żeby z nim usiąść. Weszłam w boczny korytarz a tam stała wielka sofa i ławka. Na niej kilka karmiących mam. Od razu mi się lepiej zrobiło. Bez wahania zaczęłam karmić. Oczywiście zasłoniłam strefę "usta-pierś". Mały się najadł i był spokojniejszy. Obok nas przechodzili inni ludzie. Kobiety patrzyły na to normalnie, faceci jakby zawstydzeni, że niechcący im oko poszło w naszym kierunku a może kawałek piersi zobaczyli .

I nie nosiłam po za domem specjalnego stanika do karmienia. Ściągałam ramiączko, pierś wyciągałam i już. Wiele razy zdarzało mi się karmić nawet w aucie (podczas postoju).
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-10 11:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.