ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-03, 11:19   #61
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Moja jak jest chora to śpi ze mną. Czuję, że gorączka rośnie kiedy pod kołdrą robi się za ciepło Skarżę się na spanie, bo zasypiam a ona nagle zaczyna kaszleć, skończy kaszleć to płacze. Uspokajam, czyszczę nosek, usypiam. Za 20 mi powtórka. Zasnęła dopiero po wysmarowaniu pulmeksem, nie zdążyłam nawet oklepać.

A i cały czas brakuje nam jednej dwójki
Moja nie lubi spać przykryta, nawet pieluszka nie może na niej leżeć, stopy muszą być gołe a w pokoju max 20 stopni Lubi jak jest chłodno.
W łóżku szaleje, wierci się, kręci, zajmuje 90% szerokości.
Nie wiem, takie małe dziecko a ile miejsca potrzebuje
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 08:05   #62
olkciaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Trafiłam tutaj szukając czy przy ząbkowaniu może wystąpić wysypka. Pierwsze, dolne jedynki pojawiły się jak mały mial 4,5 mca. Jeden dzień był troszke marudny, siup i ząbki teraz mamy prawie 10 mcy i idą 4 zęby na gorze na raz. Gorączka jednej nocy nawet bylo ponad 39 st. Zaczął gorączkować w środę, od razu byliśmy u naszego wspanialego pediatry. Wczoraj pojawiła się wysypka, kark, szyja, klatka piersiowa, brzuszek a wieczorem jeszcze buzia. Do tego brak apetytu, kaszelek. Pan doktor powiedzial, że pluca ma czyste, więc na to lekko zaczerwienione gardło i lekki kaszelek anttbiotyku nie przepisze.
olkciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 16:13   #63
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Cytat:
Napisane przez olkciaaa Pokaż wiadomość
Trafiłam tutaj szukając czy przy ząbkowaniu może wystąpić wysypka. Pierwsze, dolne jedynki pojawiły się jak mały mial 4,5 mca. Jeden dzień był troszke marudny, siup i ząbki teraz mamy prawie 10 mcy i idą 4 zęby na gorze na raz. Gorączka jednej nocy nawet bylo ponad 39 st. Zaczął gorączkować w środę, od razu byliśmy u naszego wspanialego pediatry. Wczoraj pojawiła się wysypka, kark, szyja, klatka piersiowa, brzuszek a wieczorem jeszcze buzia. Do tego brak apetytu, kaszelek. Pan doktor powiedzial, że pluca ma czyste, więc na to lekko zaczerwienione gardło i lekki kaszelek anttbiotyku nie przepisze.
Jak dlugo mial goraczke? Moze przeszedl trzydniowke.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 13:53   #64
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
Biedne te dzieciaczki z tymi zębami .....
u nas na razie 3,slinotok na potęgę,uzywamy żelu i Teethy (tutejszy odpowiednik polskiej Camili albo http://www.amazon.com/Boiron-Camilia.../dp/B005KG7U16 )
co mi podpowiedziała moja mama i co u nas pomaga,
masowanie dziąsełek oczywiscie czystym palcem,ja wpadłam na pomysł,owinełam palec czysta wyprasowana tetra a młody az mruczy z zadowolenia
Camilia jest najlepsza z tych wszystkich preparatów, bo nie zawiera lidokainy!
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 12:33   #65
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Też stosowałam u mojej córeczki Camilię, inne preparaty nie działały tak dobrze jak ten, po jednym mała dostała nawet jakiegoś uczulenia, więc szybko odstawiliśmy. A Camilia jest naturalna i córcia dobrze znosi po niej ząbkowanie
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 23:52   #66
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

a jak długo można stosować camilię przy ząbkowaniu? czy nie ma ogarniczeń? (Chodzi mi o ilość dni) ja staram się ją podawać tylko jak widzę że córeczkę boli, ale w sumie ma naturalne składniki więc nie powinna zaszkodzić
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 19:40   #67
madziul82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 17
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

pewnie długo, jak jest naturalna, sprawdź ulotkę tam na pewno jest napisane
madziul82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 20:41   #68
stokrotka5555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 53
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

my doraźnie ją podajemy, nawet kilka razy dziennie.
stokrotka5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 20:05   #69
madziul82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 17
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

ojej to musi Wasz maluch bardzo narzekać, a powiedz mi jak szybko zaczyna działać Camilia i jak zrobić, aby dziecko nie zjadało?
madziul82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 21:19   #70
stokrotka5555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 53
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

u nas po jakiś 20 min? hehe co do zjadania to moja córeczka nie ma takich odruchów
stokrotka5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 20:11   #71
agatar85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 10
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

o ja, u nas właśnie teraz ząbkowanie będzie grane, mam nadzieję, że u nas nie będzie zjadania Camili, bo to byłaby dla mnie jakaś masakra, ale po 20 minutach to całkiem szybko, a jak długo działa?
agatar85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-26, 21:07   #72
akluseczka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 18
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

u nas działa około kilku godzin, ale szczerze muszę przyznać, że to mąż wpadł na pomysł, że to może być już ząbkowanie, pobiegł do apteki i wrócił z Camilią, ja chyba bym dłużej się głowiła ale Camilia świetnie wtedy sobie poradziła i okazało się, że to jednak już ten czas, a zaczęło się dziwnie, bo od bardzo wysokiej gorączki...
akluseczka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 22:11   #73
jarzebina_aa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 59
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Cytat:
Napisane przez akluseczka85 Pokaż wiadomość
u nas działa około kilku godzin, ale szczerze muszę przyznać, że to mąż wpadł na pomysł, że to może być już ząbkowanie, pobiegł do apteki i wrócił z Camilią, ja chyba bym dłużej się głowiła ale Camilia świetnie wtedy sobie poradziła i okazało się, że to jednak już ten czas, a zaczęło się dziwnie, bo od bardzo wysokiej gorączki...
co dziecko to inne objawy. Z tego co widziałam camila ma skład naturalny także tylko cieszyć się że nie trzeba już samemu w domu robić specyfików.
jarzebina_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 20:22   #74
oliwka34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 41
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Moja córeczka też miała czasem gorączkę przy ząbkowaniu. Podaje jej preparat cmilia, który stosuje moja koleżanka, w sumie to ona mi go poleciła. Jest skuteczny i ma naturalny skład co jest dla mnie ważne
oliwka34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 21:59   #75
kajkaa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

U nas również najczęściej występowała gorączka i czasami biegunka. Na początki tylko masaż dziąsełek i chłodne gryzaki stosowaliśmy, ale gdy zaczęło wyżynać się ich coraz więcej to było i gorzej, przeczytałam, że ta wspomniana Camilia nie zawiera lidokainy i w jej składzie są tylko naturalne składniki, więc to właśnie na nia postawiłam i jak najbardziej spełniła swoje zadanie. Pozdrawiam
kajkaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 07:12   #76
lovender
jazzoholiczka
 
Avatar lovender
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 208
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Z nietypowych objawów to katar oraz gorączka dochodząca do 40 stopni, którą bardzo ciężko zbić - było tak zarówno przy 4kach jak i 5tkach (wtedy szły cztery zęby na raz).
lovender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 23:05   #77
oliwka34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 41
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

A co podajecie na gorączkę dzieciom? Ja trochę boję się podawac mocnych leków żeby nie zaszkodzić, dlatego między innymi właśnie wybrałam camilię, bo wiem że nie powinno być skutków ubocznych
oliwka34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 13:08   #78
Betty Q
Przyczajenie
 
Avatar Betty Q
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 19
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Stricte na gorączke czy na bardzo nasilony ból to podaje Milifen syropek przeciwbólowy, bo nic innego nie pomoże. Natomiast na ząbkowanie, ból umiarkowany, marudzenie itp to podaje camilie, żeby za bardzo nie szprycowac go lekami. Camilia to homeopatia wiec lżejszy kaliber.
Betty Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 13:29   #79
MaŁa_Sylwia
Zakorzenienie
 
Avatar MaŁa_Sylwia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Tam, gdzie wiatr cieplejszy wieje.. ;)
Wiadomości: 14 021
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Cytat:
Napisane przez oliwka34 Pokaż wiadomość
Moja córeczka też miała czasem gorączkę przy ząbkowaniu. Podaje jej preparat cmilia, który stosuje moja koleżanka, w sumie to ona mi go poleciła. Jest skuteczny i ma naturalny skład co jest dla mnie ważne






Cytat:
Napisane przez kajkaa23 Pokaż wiadomość
U nas również najczęściej występowała gorączka i czasami biegunka. Na początki tylko masaż dziąsełek i chłodne gryzaki stosowaliśmy, ale gdy zaczęło wyżynać się ich coraz więcej to było i gorzej, przeczytałam, że ta wspomniana Camilia nie zawiera lidokainy i w jej składzie są tylko naturalne składniki, więc to właśnie na nia postawiłam i jak najbardziej spełniła swoje zadanie. Pozdrawiam
Brzmi jak kiepski spam.



Pozdrawiam mamusie zabkujacych dzieci
U nas chyba też coś jest na rzeczy. Nie wiem czy zachowanie zgonic na skok czy to ząbki. .
__________________

To łaskotanie w brzuchu, którego nigdy się nie zapomni,

przybrało ludzką postać ...
JAŚ

MaŁa_Sylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-25, 12:29   #80
AnulkaF
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
Czy u waszych ząbkujących dzieciaczków pojawił się na głowie "łupież" (białe łuski, wyglądające jakby śnieg był na główce, skóra w dotyku nie wysuszona)? Szymon źle sypia w nocy, na udach, brzuchu i plecach ma czerwone plamki (niby AZS, ale miałam przez tydzień bardzo ostrą dietę i zero poprawy), żaden lekarz nie pomaga, a wizyta u dermatologa dopiero za tydzień.
Pozdrawiamy
Hej, jestem tu nowa i nie wiem czy ktoś z Was jeszcze zagląda na takie starsze posty. u mojej małej oprócz wysypki na ciele, czego wcześniej nie miała, pojawił się właśnie "bialy lupiez" na główce. jestem pewna że idą jej czwórki, mąż juz jedna dojrzał. jest troszke marudna, temp.do 37,5, ciągnie się za uszy, wkłada wwszystko do buzi.
czy ten łupież i wysypke mogę powiązać z ząbkowaniem? u pediatry byliśmy 4 dni temu, stwierdził alergię, ale mala nic nowego nie dostawała. jutro idę znow, bo nie ma poprawy.
podpowiedzcie cos proszę

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
Czy u waszych ząbkujących dzieciaczków pojawił się na głowie "łupież" (białe łuski, wyglądające jakby śnieg był na główce, skóra w dotyku nie wysuszona)? Szymon źle sypia w nocy, na udach, brzuchu i plecach ma czerwone plamki (niby AZS, ale miałam przez tydzień bardzo ostrą dietę i zero poprawy), żaden lekarz nie pomaga, a wizyta u dermatologa dopiero za tydzień.
Pozdrawiamy
onething - pamietasz co to było u Was?
AnulkaF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 17:23   #81
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Lupiez moze byc od alergii. Poczekacie to sie wyjasni. Temp i marudzenie to jak najbardziej zeby.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 17:59   #82
AnulkaF
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Smile Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Lupiez moze byc od alergii. Poczekacie to sie wyjasni. Temp i marudzenie to jak najbardziej zeby.
Czekamy zobaczymy, głowę sobie zaprzatam co ją tak uczulilo, alergia powinna minąć po tyg +/-, ząbki tak szybko nie wyjdą, ale jesteśmy dobrej myśli, dziękuję
AnulkaF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 17:23   #83
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

U nas żadnych nietypowych objawów nie było. Ząbkowanie przeszliśmy w miarę spokojnie, bo synek uspokajał się przy podawaniu piersi, a w chwilach jak marudził i widziałam, że się męczy to smarowaliśmy Dologelem. Ten żel ma naturalne składniki i działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie, więc nie było opcji że nie pomoże
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 12:34   #84
magdanela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: ZĄBKOWANIE - nietypowe objawy

Ja podaję https://www.znamlek.pl/pedicetamol-11012.html
magdanela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-08 13:34:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.