Praca na "zaczepne". Natura, Rossmann, Orsay...a może niania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-30, 11:11   #1
disappear enigma
Raczkowanie
 
Avatar disappear enigma
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 61
Lightbulb

Praca na "zaczepne". Natura, Rossmann, Orsay...a może niania?


Hej .

Właśnie zrezygnowałam ze studiów (błędny wybór) no i muszę niestety czekać do października, żeby pójść na te wymarzone . Zakładam, że koniec świata w grudniu odwołali, więc aby nie siedzieć bezczynnie chcę znaleźć jakąś pracę. Pracowałam już jako kelnerka (to praca dorywcza, drugi rok leci). W swoim rejonie znalazłam już kilka ofert pracy m.in Rossmann, Drogerie Natura, Orsay, Mohito i praca na stanowisko kosmetycznym Flormar. Jest też kilka ofert pracy jako niania. Najbardziej odpowiadała by mi właśnie ta praca (zamierzam studiować pedagogikę, więc na dodatek robiłabym to co kocham ) ale wiadomo, praca bez umowy, u ludzi prywatnych...cóż dość odpowiedzialna a ludzie są różni . Zastanawiam się więc też między drogerią a tzw. sieciówkami. Pracował ktoś w jakiejś z wyżej wymienionych? Na tym stanowisku z kosmetykami jest napisane "sprzedawca-wizażysta", po czym nie ma wzmianki o tym, że trzeba mieć ukończoną jakiś kurs/szkołę wizażu tylko min. wykształcenie średnie, więc nie wiem jak mam rozumieć "wizażystkę" jako hobby to spoko, ale wizażystką to siebie nie nazwę . O Rossmannie słyszałam negatywne opinie... Ehh. Proszę o radę .
__________________
Wybrałam figlarną Sugar Baby!

"Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta"
disappear enigma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 14:42   #2
znoszonekalosze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Praca na "zaczepne". Natura, Rossmann, Orsay...a może niania?

Enigma!
Jeśli chcesz studiować pedagogikę to nie masz nad czym się zastanawiać! Pracując jako niania zdobędziesz doświadczenie, które będziesz mogła wpisac do CV. Bo którego pracodawcę (chodzi mi o branżę edukacyjną) będzie interesował fakt, że spędzałaś 8 godzin dziennie za kasą w Rossmannie? Niania jest teraz normalnym zawodem, w którym, jeśli pracujesz legalnie masz umowę i ustalasz swoje warunki. Przemyśl
Moje 2 koleżanki dorabiają w czasie weekendów jako nianie i są zachwycone! Wiem, że jedna z nich znalazła prace przez internet i jest bardzo zadowolona. Mogę zapytać jeśli chcesz, na jakim portalu była zarejestrowana
znoszonekalosze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 15:10   #3
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Praca na "zaczepne". Natura, Rossmann, Orsay...a może niania?

bez przesady, myślę , że sklepów drogeryjnych typu ROSSMANN nie trzeba mieć wykształcenia związanego z kosmetologią.
Warto wysłać cv, iść na rozmowę i tam dowiedzieć się szczegółów zatrudnienia.
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 15:50   #4
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Praca na "zaczepne". Natura, Rossmann, Orsay...a może niania?

Odnośnie tego sformułowania "sprzedawca-wizażysta" to najczęściej pracodawcy chodzi o zwykłego sprzedawce który w razie potrzeby doradzi klientce odcień np. podkładu czy różu albo ewentualnie ją podmaluje. Nie potrzeba kursu wizażu, przeważnie też nie ma w takich pracach żadnych szkoleń przygotowawczych po prostu bierze się dziewczynę i liczy na to że skoro sama potrafi się umalować to komuś też moze zrobić makijaż.
Warto wysłać/zanieść CV.

Pracy w Orsay osobiście nie polecam, nie pracowałąm tam, ale byłam na 2 dniowym bezpłatnym szkoleniu przygotowawczym po którym mnie nie zatrudnili bo nie skakałam wokół klientek i nie podtykałam im pod nos ciuchów. W sumie cieszę się, że nie dostałam tej pracy bo (bardzo) aktywna sprzedaż (a na taką nastawiony jest ten sklep) jest nie dla mnie, ale jeżeli Ty byś się w tym widziała to czemu nie?
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 18:40   #5
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Praca na "zaczepne". Natura, Rossmann, Orsay...a może niania?

Jeśli pracowałabys jako niania to rodzice twojego dziecka mogliby to zarejestrowac, jesli dziecko ma do 3 lat, wtedy państwo opłaca za ciebie składkę.
Z opcji opłacania przez państwo ubezpieczeń dla niań mogą skorzystać wszyscy rodzice, którzy do opieki nad dzieckiem do trzeciego roku życia zatrudniają nianie. Jednak w dużej mierze taka możliwość ma pomóc w zalegalizowaniu pracy opiekunek, które w większości zatrudniane są na "czarno", co ogranicza ich prawo do emerytury.

Rodzice, którzy zdecydują się zatrudnić nianię legalnie, muszą podpisać z nią tzw. umowę uaktywniającą i zgłosić to do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W zamian nie będą musieli płacić za nianię składek emerytalnych, rentowych, zdrowotnych i wypadkowych.

Jeśli niania będzie zarabiać nie więcej niż wynosi minimalne wynagrodzenie w kraju (obecnie 1386 zł), w całości jej składki pokryje ZUS. Wtedy niezbędne dokumenty trzeba będzie w ZUS-ie złożyć tylko raz (ZUS DRA - deklaracja rozliczeniowa i ZUS RCA - imienny raport miesięczny składkowy). Stronami umowy uaktywniającej są rodzice lub rodzic samotnie wychowujący dziecko oraz niania.

Kiedy natomiast pensja niani przekroczy wysokość minimalnego wynagrodzenia, rodzice dopłacą do jej składki - ale tylko od kwoty, o którą przekracza minimum, czyli 1386 zł. Na przykład - jeśli opiekunka w umowie miałaby określoną pensję na dwa tysiące złotych, to ZUS opłaci składki od podstawy wynoszącej 1386 zł, a rodzice od 614 zł. Jeśli niania otrzyma wynagrodzenie wyższe niż minimalne, to rodzic będzie musiał również składać w ZUS dokumenty co miesiąc. Jednak od marca rodzice będą mogli to zrobić przez internet, za pomocą programu e-płatnik.
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 09:47   #6
disappear enigma
Raczkowanie
 
Avatar disappear enigma
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 61
Dot.: Praca na "zaczepne". Natura, Rossmann, Orsay...a może niania?

Dziękuję za odpowiedzi . Wysłałam CV wszędzie i czekam na odzew. Ehh. Ale z tego Orsay'a to chyba zrezygnuję... Sama nie lubię jak mi ktoś wciska na siłę....
__________________
Wybrałam figlarną Sugar Baby!

"Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta"
disappear enigma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 15:21   #7
Pinqua
Raczkowanie
 
Avatar Pinqua
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 48
Dot.: Praca na "zaczepne". Natura, Rossmann, Orsay...a może niania?

może coś w sprzedaży bezpośredniej? Przynajmniej lepiej zarobisz.
Pinqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-16, 17:42   #8
tungus
Raczkowanie
 
Avatar tungus
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 56
Dot.: Praca na "zaczepne". Natura, Rossmann, Orsay...a może niania?

Dziwne, moja bliska przyjaciółka pracuje w Orsay i bardzo sobie chwali tą pracę, awansowała już dwa razy. Pracuje dwa lata. Pracowała też w Reserved, ale już tak nie chwaliła, zmyła się po pół roku.
Ja pracowałam jako sprzedawczyni lodów w Limoni w Warszawie, byłam zadowolona, jako praca dla takiej młodej osoby to spoko, tylko sezonowo...
__________________
Kilka lat później...
tungus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-16 18:42:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.