Perypetii Październikówek 2016 cz. III - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-01, 20:31   #3661
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Ja po pierwszych zajęciach w szkole rodzenia, było OK. Myślałam że się późno na to zapisaliśmy a wszyscy uczestnicy byli z 29-34 tygodnia, więc raczej się w normę wpisałam. Ja się za dużo nowego nie dowiedziałam ale za to TŻ stwierdził że był natłok informacji - i dobrze, bo ja głównie nas tam zapisałam żeby on potem nie udawał zielonego Fajnie trafiliśmy bo położna była ze szpitala w którym planuję rodzić, tak więc wiem już konkretnie co kupować itp.

Jutro usg III trymestru i diabetolog a potem biorę się ostro za wyprawkę...
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 20:34   #3662
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

wrzucam fajny kreator planu porodu.

Macie jakieś swoje?


http://www.rodzicpoludzku.pl/Plan-Po...an-porodu.html
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 20:41   #3663
Inka_25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 593
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Jaka historia z taxi.... Normalnie faceta to bym zwyzywała chyba!!!! Dziad parchaty!!!!!!
A ja wlasnie wwleklam sie na mieszkanie z moja Z śpiąca na rękach..... Bo u mamy ubzdurałam sobie obrywanie malin na sok i....... Wyobraźcie sobie ze mnie osa upridzielila w brzuch!!!! Mama szybko cebule przyłożyła i juz nie boli.... Ale sie troche przestraszyłam.....
Puściłam wreszcie zamowienie w gemini dzisiaj po pracy.... Hmmm 600 zł uboższa jestem ale... Kupiłam tez inhalator.... Ciekawe czy sie przyda....
Co do syfu na mieszkaniu..... Masakra jakas-w sumie u mnie nawet zaraz po sprzątaniu jest bałagan przy Z..... Ale tz tez nie widzi ze brudno i trzeba sprzątnąć....jak sie mu palcem nie pokaże co ma zrobic to nie zrobi nic.... MASAKRA.....
Co do brzuszków..... To normalnie jeszcze troche i odczujecie co to znaczy foch kobiety w ciazy!!!!! Zakaz zamieszczania zdjeć wszystkich, które waza mniej niż +15 kg w porównaniu z waga sprzed ciazy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co do badan to mi zleciła ostatnio TSH.... Zastanawiam sie czy to nie za pozno??? Bo w sumie po co teraz???i jakis anty HCV....nijak nie wiem co to....



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inka_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 20:42   #3664
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Ja swój plan napisałam na podstawie tego od poloznej, od gina i tego ze str rodzić po ludzku. Niestety u mnie nie ma lewatywy albo zzo nie jest zawsze dostępne ze względu na brak lekarzy także tego... nie wszystko da się spełnić.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 20:58   #3665
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
wrzucam fajny kreator planu porodu.

Macie jakieś swoje?


http://www.rodzicpoludzku.pl/Plan-Po...an-porodu.html
Kiedyś się jarałam tym planem a teraz mi się wydaje zbyt szczegółowy... Dużo z tych rzeczy jest mi w sumie obojętna, a na wiele innych wydaje mi się że nie mamy wpływu / nie przewidzimy. Ja na przykład chciałabym rodzić bez ZZO i nie mieć naciętego krocza ale co jeśli jednak zacznę wyć z bólu albo dziecka nie będzie się dało wyjąć? Poza tym odkąd się dowiedziałam że mam cukrzycę to mam schizę powikłań i chyba chcę już po prostu urodzić i tyle, co ma być to będzie. A jeśli zrobię plan porodu to będzie to jakieś 5 zdań odnośnie rzeczy na których mi najbardziej zależy, może wtedy ktoś to chociaż przeczyta.
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 21:02   #3666
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Krótka relacja po wizycie: Mały siedzi pupą do dołu i dynda mi nogami po szyjce. Dlatego ona taka nadwyrężona. Ma dwa tygodnie na to aby się obrócić. Jak nie zrobi fikołka to będą wskazania do CC. A ja tak bardzo liczyłam na poród naturalny Muszę go jakoś przekonać, że obojgu nam to wyjdzie na zdrowie. Tylko nie wiem co na to mąż. Czy wytrzyma z kobietą gadającą do brzucha
Po za tym luteinka i oszczędzanie. Jak będę fikała to dostanę skierowanie do szpitala. Tak więc mój plan powrotu do pracy trochę się posypał.
Idę pogadać z brzuchem i spać.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 21:03   #3667
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Ja robiłam plan z rodzic Po ludzku. W pierwszej ciąży też tylko nikt go nawet wtedy nie wziął do ręki:p tym razem zaznaczyłam mniej rzeczy bo faktycznie trochę mi są obojętne.
Pamiętam, że któraś z Was zamawiała staniki do karmienia z alie, przyszły może już? Dodałam parę na wishlistę i się zastanawiam...
Poza tym kupiłam laktator- taki jak miałam przy córce, medela mini electric używany za stówkę. Jak przyjdzie to chyba uznam, że mam już wszystko 😊 chociaż jeszcze dwie paczki mi nie doszły

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-01, 21:08   #3668
marrticzka
Zadomowienie
 
Avatar marrticzka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: tam, gdzie mi najlepiej
Wiadomości: 1 646
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Tez nie lubię komentarzy pod tytułem "wyśpij sie dopóki możesz", słucham tez inne i to od własnej siostry/mamy:
- "zobaczysz ta zgagę"; moja odpowiedz "niewiadomo, ja nigdy zgagi nie miałam - "ja tez nie, zobaczysz ostatni miesiąc, nie będziesz mogła spac".
- "przytyjesz minimum 20kg, juz widzę po Tobie"; moja odpowiedz "kazdy tyje inaczej, na razie przybrałam tylko 4kg" - "dopiero zobaczysz, tyje sie w ostatnim miesiacu".
- "nieprzespane noce od kopniaków w brzuchu"
- "nic nie będziesz mogła jeść przy kp"; moja odpowiedz "to bzdura, pokarm wytwarza sie z krwi" - "ha ha, przekonasz sie na własnej skórze, zobaczysz".
- "po co robicie pokoik, mały i tak nie bedzie chciał w nim spac".
- "skończą sie wasze wyjazdy, zobaczysz jak to jest".

Takie i wiele innych. Uwielbiam takie osoby ️ planuje im wszystkim zrobić na złość
Jezu,toż jakbym moją siostrę słyszała : już sobie nie polezysz,nie poczytasz.skoncza się wyjazdy,ukroci wam się itp. Dlatego złapałam się na tym,że zaczęłam jej unikać.
__________________
"Skoro i tak trafię do piekła, to po drodze mogę zaszaleć"


23.06.2010- NAJPIEKNIEJSZY DZIEŃ W NASZYM ŻYCIU


http://www.suwaczek.pl/cache/fa9b5ce760.png
marrticzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 21:30   #3669
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Ja robiłam plan z rodzic Po ludzku. W pierwszej ciąży też tylko nikt go nawet wtedy nie wziął do ręki:p tym razem zaznaczyłam mniej rzeczy bo faktycznie trochę mi są obojętne.
Pamiętam, że któraś z Was zamawiała staniki do karmienia z alie, przyszły może już? Dodałam parę na wishlistę i się zastanawiam...
Poza tym kupiłam laktator- taki jak miałam przy córce, medela mini electric używany za stówkę. Jak przyjdzie to chyba uznam, że mam już wszystko 😊 chociaż jeszcze dwie paczki mi nie doszły

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Przyszedł mi ten. Zamówiłam 34B, teraz wzięłabym 36B, ale i tak jest ok. Zresztą, po ciąży spadnie mi trochę w obwodzie. Jest bardzo wygodny, materiał też miły w dotyku.

Wrzucam ten plan porodu na 1.stronę.
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 21:33   #3670
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Cytat:
Napisane przez Megula91 Pokaż wiadomość
Kasia jestem nauczycielką, dlatego rozpoczęcie roku..

Powiem Wam, że jestem z siebie i tż dumna. Wyczytałam ostatnio w gazecie, że można uznać ojcostwo dziecka nienarodzonego. Więc poszliśmy dzisiaj do urzędu i to załatwiliśmy. Jest to na tyle wygodne, że po porodzie nie będę musiała jechać z tż do urzędu, żeby potwierdzić ojcostwo, tylko będzie mógł już to zrobić sam (to może tak apropo dziewczyn, które nie są w związku małżeńskim)
jakie to było miłe uczucie "Pani Magdo jest pani matką, a pan ojcem" ahh
Fajna sprawa ale ja wolę pójść z tż żeby nie wpisał gadzina innego imienia niż ustalimy .... bo bym się wściekła :/




---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Wogole nue mogę doczytac ... wizaz mi dziś nie działał :/ apka pokazywała brak wątków 😬😬😬


__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 21:35   #3671
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Cytat:
Napisane przez megilla Pokaż wiadomość
Przyszedł mi ten. Zamówiłam 34B, teraz wzięłabym 36B, ale i tak jest ok. Zresztą, po ciąży spadnie mi trochę w obwodzie. Jest bardzo wygodny, materiał też miły w dotyku.

Wrzucam ten plan porodu na 1.stronę.
Który? 😊
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-01, 21:46   #3672
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Ja byłam w sklepie i mierzyłam, ale czuję że kupie jeszcze jeden bez fiszbinami, do spania.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 21:47   #3673
Megula91
Zadomowienie
 
Avatar Megula91
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 370
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

A ja jestem pewna mojego tz, że nie zrobi po swojemu. Od początku mieliśmy wybrane imię dla dziewczynki lub chłopczyka i przez 9 miesięcy nic się nie zmieniło 😉 gorzej jak będzie dalej na haju po świętowaniu narodzin córki 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2014

26.11.2015

04.08.2017
Megula91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 21:49   #3674
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Hehe no mój nie chce się zgodzić na mój typ... ale walczę do końca ... I wolę mieć piecze nad wpisywanie imienia 😆


__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 22:28   #3675
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Mój TZ też ma jakieś dziwne pomysły na drugie imię, wiec jednak chyba wolę pójść z nim. pocieszam się tym, że to o jedną wizytę w urzedzie mniej.

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 04:48   #3676
konwalia39
Wtajemniczenie
 
Avatar konwalia39
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 170
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Dziewczyny zaglebilam die trochę w temat kropli na kolke i okazuje sie ze te sab simplex mają ten sam skład co Bobotic Forte i espumisan tylko w sab simplex większe dawkowanie. Stosowała któraś mamusia już Bobotic Forte lub Espumisan w większej dawce?

Co do podgrzewaczy...jaki polecacie PROSTY bez zbędnych bajerów ale taki co wchodzą szerokie butelki... nie znam się na nich za bardzo ale chcę taki co nie będę miała problemu ustawić 37stopni i żeby w miarę szybko podgrzewal

Nie śpię od 4:30nagle się obudziłam i już nie umiem zasnąć

Edytowane przez konwalia39
Czas edycji: 2016-09-02 o 04:55
konwalia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 05:07   #3677
Inka_25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 593
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Ja tez malamuta masakra noc.... Prawie nie spalam a teraz juz do pracy trzeba sie pionizowac....
Ja nie pomogę w kwestii podgrzewacza bo takiego nie posiadałam .... Mam mała kuchnie i odpuściłam wlasnie podgrzewacz i sterylizator....
Co do przewijakow to tez nie posiadałam-mam mały pokój dla dzieci wiec..... Tez mozna sie obejść bez niego.....
No i dzisiaj oficjalnie apka mi pokazała 36 tc i napisała ze mozna juz rodzic bo juz dziec donoszony.... Chyba zaczniemy przytulanie z tz.... Wrócił wczoraj z pracy o 12 w nocy i mnie juz zaczepiał ale ja jakos nie miałam natchnienia.... Musi miec karę ze nie pamiętał o moich urodzinach....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inka_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 06:09   #3678
smerfetka86
Raczkowanie
 
Avatar smerfetka86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 294
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Ja tez podgrzewacza nie kupuje narazie bo planuje KP, a zresztą gdy już przeszłam na mm sprawdził się czajnik z opcją podgrzewania wody do 40 stopni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
smerfetka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 06:22   #3679
Dominika6
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 312
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Inka co do zdjeć brzuszków to uważaj co mówisz, bo Paula niebawem moze dobić do 15 kg (oczywiście Ci kochanie tego nie zycze bo tam gdzie je chowasz pewnie juz miejsca brakuje) a pewnie wyglada lepiej od niejednej co 5kg przytyła

Ewula ja chodze na SR tam gdzie chce rodzic i od nich plan jest krotki i czytelny, a położna mówiła ze potem i tak planów na 3 strony nikt nie czyta tylko rozmawiają z pacjentka i na miejscu ustalają duzo spraw, ale omawialiśmy te punkty wlasnie z 'rodzic po ludzku' żebyśmy były uświadomione we wszystkich kwestiach

Pannazwanny nie wiem jak u Ciebie w szpitalu ale u nas po przyjęciu na oddział podpisuje sie zgodę albo jej brak na zzo i jeśli nie wyrazimy zgody to nam tego nie zrobią nawet jeśli bedziemy wyć i błagać, a jeśli podpiszemy zgodę to nie musimy z zzo korzystać bo nikt nas do tego nie zmusi, wiec to taka bezpieczniejsza opcja

Zai mam podobny problem. Niby joga pomaga, ale ja wiszę w pozycji psa z głowa w dół juz poł ciazy i nic :P czytałam tez zeby pod pupę poduszki układać zeby była wyżej, albo jeśli boli Ci kręgosłup to mi pomaga pozycja kolankowa gdzie głowę sobie kładę na poduszkę a pupę unoszę wysoko, a to tez niby pomaga sie obrocic. Z takich dziwnych porad to słyszałam zeby latarka świecić w dole brzucha albo przykładać tam cichutko muzykę to dzidzia moze pójdzie za światłem/dźwiękiem :P

Co do 'uprzejmych' komentarzy to ja juz staram sie nie reagować, choć momentami mnie krew zalewa. Na to ze sie nie spaslam jak świnia 25kg gdy ktos mi mowi ze jeszcze przytyje to sobie mysle, ze pewnie ta osoba sama w ciazy sie spasla i teraz musi innym dowalać :P od mojej teściowej to słyszę od początku 'no w 4 miesiącu zobaczysz jak Cie wywali', gdy minął kolejny miesiąc słyszałam 'nic sie nie bój, w 5 miesiącu dziecko zaczyna najbardziej rosnąć to i Ty urosniesz', miesiąc pózniej dochodzimy do kolejnej takiej sytuacji, az ostatnio stwierdziła, ze konieczne minimum juz przytyłam a teraz jak wskoczę w ostatni miesiąc to zobaczę jak szybko mozna utyć... Masakra ! Kocham ja ale momentami miałabym ochote jej powiedzieć: do słuchu :P zwłaszcza, ze czesto na to nie ma reguły. Moja mama przy mnie utytła 25kg (niech zyje zatrucie ciążowe), a z moim bratem 13kg, a wracając do domu za szpitala miała mniej o 2kg niz przed ciąża bo sie bardzo pilnowała.

Udanego dnia dziewczyny ja od wczoraj chodze z wiecznym wku**em wiec mam nadzieje, ze dzis mi troche przejdzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dominika6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-02, 07:00   #3680
ajike
Raczkowanie
 
Avatar ajike
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 258
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zaglebilam die trochę w temat kropli na kolke i okazuje sie ze te sab simplex mają ten sam skład co Bobotic Forte i espumisan tylko w sab simplex większe dawkowanie. Stosowała któraś mamusia już Bobotic Forte lub Espumisan w większej dawce?

Co do podgrzewaczy...jaki polecacie PROSTY bez zbędnych bajerów ale taki co wchodzą szerokie butelki... nie znam się na nich za bardzo ale chcę taki co nie będę miała problemu ustawić 37stopni i żeby w miarę szybko podgrzewal

Nie śpię od 4:30nagle się obudziłam i już nie umiem zasnąć
Ja kupiłam podgrzewacz Canpol. Będę korzystała z butelek Avent a te do należą raczej do szerokich. Bardzo ładnie się mieszczą (czytałam że butelki Tommee Tippee też spokojnie wejdą). Według instrukcji w ciągu 7 minut podgrzewa 120 ml, 10 min 250 ml a słoiczek ok 130 ml 11 min. Można ustawić też podgrzewacz tak, że utrzymuje stałą temperaturę wody , np w nocy. Mam nadzieję że się sprawdzi. Nie chciałam wydawać jakiejś ogromnej kasy na podgrzewacz i dlatego zdecydowałam sie właśnie na ten.
ajike jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 07:15   #3681
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Ja kupiłam podgrzewacz z funkcja sterylizacji Happy Family. Kupiłam używany. Okazał sie bez instrukcji obsługi wiec jestem wkurzona. Wiem,ze nalewa sie tam wodę, ustawia tem. 40 stopni i on podtrzymuje ciepło - tak napisała mi dziewczyna. No tak, ale jak to jest z przygotowaniem mm? Rozrabiam mleko w zimnej wodzie i wkładam butle do tej stałej tem. i czekam aż woda wodę mi podgrzeje? Totalne tego nie rozumiem
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 07:16   #3682
KC Karolajna
Zadomowienie
 
Avatar KC Karolajna
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 763
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

A na internecie nie ma gdzieś instrukcji do tego modelu?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
KC Karolajna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 07:27   #3683
Megula91
Zadomowienie
 
Avatar Megula91
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 370
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam podgrzewacz z funkcja sterylizacji Happy Family. Kupiłam używany. Okazał sie bez instrukcji obsługi wiec jestem wkurzona. Wiem,ze nalewa sie tam wodę, ustawia tem. 40 stopni i on podtrzymuje ciepło - tak napisała mi dziewczyna. No tak, ale jak to jest z przygotowaniem mm? Rozrabiam mleko w zimnej wodzie i wkładam butle do tej stałej tem. i czekam aż woda wodę mi podgrzeje? Totalne tego nie rozumiem
Pearl wydaje mi się, że jak robisz mm to od razu mieszasz mleko w przegotowanej, ciepłej wodzie
__________________
26.12.2014

26.11.2015

04.08.2017
Megula91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 07:27   #3684
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam podgrzewacz z funkcja sterylizacji Happy Family. Kupiłam używany. Okazał sie bez instrukcji obsługi wiec jestem wkurzona. Wiem,ze nalewa sie tam wodę, ustawia tem. 40 stopni i on podtrzymuje ciepło - tak napisała mi dziewczyna. No tak, ale jak to jest z przygotowaniem mm? Rozrabiam mleko w zimnej wodzie i wkładam butle do tej stałej tem. i czekam aż woda wodę mi podgrzeje? Totalne tego nie rozumiem
zrób zdjęcie opakowania i podgrzewacza bo ja jakiś mam z tej firmy po synku (kompletnie nie przydatny), jak będzie taki sam to poszukam, może gdzieś mam instrukcję
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 07:34   #3685
konwalia39
Wtajemniczenie
 
Avatar konwalia39
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 170
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Cytat:
Napisane przez ajike Pokaż wiadomość
Ja kupiłam podgrzewacz Canpol. Będę korzystała z butelek Avent a te do należą raczej do szerokich. Bardzo ładnie się mieszczą (czytałam że butelki Tommee Tippee też spokojnie wejdą). Według instrukcji w ciągu 7 minut podgrzewa 120 ml, 10 min 250 ml a słoiczek ok 130 ml 11 min. Można ustawić też podgrzewacz tak, że utrzymuje stałą temperaturę wody , np w nocy. Mam nadzieję że się sprawdzi. Nie chciałam wydawać jakiejś ogromnej kasy na podgrzewacz i dlatego zdecydowałam sie właśnie na ten.
A Ty masz tą wersję takie jajo? Bo znalazłam że pasuje on do butelek: CANPOL, AVENT, BABYONO, LOVI, NUK,DR BROWN'S
O tomme tippe nie ma nic wspomnianego i gdzieś na jakimś forum czytałam że nie wchodza te butelki. Gdybym miała pewność że wchodzą to bym kupiła bo szukam czegoś taniego,w razie czego potem zainwestuje w coś droższego.
konwalia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 07:36   #3686
EveryGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 408
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Witam się z rana! Jakoś mi tak źle od wczoraj, chyba mnie dopadła depresja przedporodowa do tej pory byłam opanowana i dobrze nastawiona, a teraz zaczynam panikować, co to będzie. Miałam niby wybrany szpital, a teraz zaczynam mieć wątpliwości i czy to jednak dobry wybór, naczytałam się wczoraj opinii i już sama nie wiem, wychodzi na to, że nigdzie nie ma się gwarancji, że będzie dobrze potraktowanym
Dziewczyny, co myślicie o porodzie w wynajętą położną? Ja przyznam, że z jednej strony na pewno dałoby mi to komfort psychiczny i jakieś poczucie bezpieczeństwa, ale to koszt 1000 zł więc zastanawiam się czy faktycznie jest to warte tych pieniędzy? W sumie jeśli się nad tym zastanowić to niby nie wydałam dużo na wyprawkę, za wizyty u lekarza też płaciłam naprawdę niewiele, więc kasa by się znalazła, ale zastanawiam się na ile to będzie pomocne tak w praktyce i czy to dużą różnica z porównaniu z porodem z taką położna, która się po prostu trafi na dyżurze.

A co do głupich uwag to przyznam, że ja osobiście uwielbiam "wyśpij się na zapas" chętnie, ale niech mi ktoś powie jak się to robi No i oczywiście nie mam się co cieszyć brakiem rozstępów, bo one wyjdą dopiero jak urodzę i mi brzuch spadnie, a na cyckach dopiero jak przestanę karmić to zaczną być widoczne, ale proces ich tworzenia się na pewno już rozpoczął
EveryGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 07:41   #3687
ajike
Raczkowanie
 
Avatar ajike
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 258
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
A Ty masz tą wersję takie jajo? Bo znalazłam że pasuje on do butelek: CANPOL, AVENT, BABYONO, LOVI, NUK,DR BROWN'S
O tomme tippe nie ma nic wspomnianego i gdzieś na jakimś forum czytałam że nie wchodza te butelki. Gdybym miała pewność że wchodzą to bym kupiła bo szukam czegoś taniego,w razie czego potem zainwestuje w coś droższego.
Tak, mam to jajo. Nigdzie nie mogę znaleźć jaki to model

Właśnie go testuję w kwestii podgrzewania. 125 ml wody podgrzał do ciepłej w 4 min a do temperatury takiej jak bym podała mleko w 6 min. Moim zdaniem czas podgrzewania jest ok.

Zmierzyłam średnicę i butelka, ktora ma 78mm średnicy spokojnie wejdzie.

Mam nadzieję że zdjecie jest widoczne. Tapatalk na moim telefonie nie działa idealnie.
ajike jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 07:50   #3688
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Witam się z rana!

Przed chwilą zadzwonił jakiś manager z korporacji taxi, z którą miałam wczoraj nieprzyjemność. Przeprosił kilka razy za zaistniałą sytuację, która oczywiście nie powinna mieć miejsca. Wspomniał, że wobec taksówkarza podjęte zostały odpowiednie kroki. W ramach rekompensaty zaproponował 10 darmowych przejazdów, jeśli zdecyduje się na skorzystanie z ich usług i przy zamówieniu taksówki mam podać odpowiednie hasło. No nie powiem, miły gest naprawczy z jego strony, ale to nie zmienia faktu, że pracownik jest godny pożałowania.
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 07:55   #3689
konwalia39
Wtajemniczenie
 
Avatar konwalia39
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 170
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Cytat:
Napisane przez ajike Pokaż wiadomość
Tak, mam to jajo. Nigdzie nie mogę znaleźć jaki to model

Właśnie go testuję w kwestii podgrzewania. 125 ml wody podgrzał do ciepłej w 4 min a do temperatury takiej jak bym podała mleko w 6 min. Moim zdaniem czas podgrzewania jest ok.

Zmierzyłam średnicę i butelka, ktora ma 78mm średnicy spokojnie wejdzie.

Mam nadzieję że zdjecie jest widoczne. Tapatalk na moim telefonie nie działa idealnie.
O dzięki Ci bardzo za zmierzenie, powinny spokojnie wejść A jak się ustawia tam temperature Tym pokrętłem? W miare prosta obsługa?



Aaa jeszcze do dziewczyn co maja butelki tomme tippe te antykolkowe z rurka w srodku. Czy jak podgrzewam wode albo swoje mleko z piersi to na czas podgrzania mam wyciągnąć tą rurkę? Wydaje mi się że nie no bo ona pokazuje czy mleko nie jest za gorące wiec chyba ma tam być..

Edytowane przez konwalia39
Czas edycji: 2016-09-02 o 07:58
konwalia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 07:56   #3690
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: Perypetii Październikówek 2016 cz. III

Witamy się w ostatnim dniu 34 tc

Zmroziły mnie sytuacje, które wczoraj tu wrzuciłyście. Jeszcze taksówkarz to po prostu niemiły gbur, pokopałabym go po kołpakach i złożyła skargę i tyle. Ale to, co powiedziała kierowniczka morringan to przechodzi ludzkie pojęcie Jak można być tak bezdusznym..

Co do złotych rad to też uwiebiam Najlepsze są 'teraz się skończy' i 'wyśpij się na zapas' I tak jestem nastawiona na największą masakrę, najwyżej się miło zaskoczę

Dziewczyny, wyglądacie kwitnąco w ciąży, aż miło popatrzeć

Dominika - sposób na latarkę i muzyczkę w dole brzucha - boski
Czuję, że moja cały czas siedzi na pupce, bo uciska mi głową przeponę i oddychać nie mogę. Czasem się przekręci lekko w lewo/prawo to jest pół biedy, ale jak jest na środku to muszę siedzieć prosto jak struna, bo każde zgarbienie powoduje bezdech

Do mnie również wczoraj przyszły literki jak ogarnę trochę w pokoiku to wrzucę więcej zdjęć do klubu

Bluegirl - jak tam w szpitalu, wzięli się w końcu za jakieś badania?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20160901_22_01_49_Pro.jpg (59,3 KB, 29 załadowań)
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-14 18:53:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.