Serum antyoksydacyjne (witaminy C, E + kwas ferulowy) - 40g - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-04, 15:13   #1
monksia
Raczkowanie
 
Avatar monksia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 34
GG do monksia

Serum antyoksydacyjne (witaminy C, E + kwas ferulowy) - 40g


Cześć dziewczyny! chciałam się spytać jako że jestem z tego tematu ciemna a wy wedle mego pojmowania jesteście w biochemi mistrzyniami czy to serum jest dobre w działaniu, można je kupić na stronce: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumCE.html i samemu zrobić, tylko nie wiem czy skład odpowiedni i czy nadaje się do cery 23 latki naczynkowej??? pozdrawiam i za wszelką pomoc bardzo dziękuję
monksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 17:43   #2
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: Serum antyoksydacyjne (witaminy C, E + kwas ferulowy) - 40g

Skład serum jest bardzo dobry. Witamina C oprócz tego, że ma działanie antyoksydacyjne to ma bardzo dobry wpływ na naczynka. Uszczelnia je, zapobiega ich pękaniu. Witamina E świetnie się sprawdza w połączeniu z kwasem askorbinowym jako pogromnca wolnych rodników. Natomiast kwas ferulowy zwiększa stabilność mieszanki tych dwóch witamin. Poza tym na on zdolność pochłaniania promieniowania UV (320-360 nm) i dlatego dobrze wspomaga ochronę przed fotostarzeniem skóry i hiperpigmentacją. Ogólnie nie znalazłam przeciwskazań do stosowania przez naczynkowców

Apropos wieku to zastanawiam sie czy 10% witaminy C to nie za dużo. Moim zdaniem w zupełności wystarczy 5%. A co do witaminy E - niektórych zapycha, ale jeśli nie masz skłonności to nie masz się czego obawiać.

To tyle co wiem mam nadzieję że się na coś przydałam
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 20:20   #3
monksia
Raczkowanie
 
Avatar monksia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 34
GG do monksia
Dot.: Serum antyoksydacyjne (witaminy C, E + kwas ferulowy) - 40g

a które wg was lepsze? http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html czy http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumCE.html???
monksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 20:48   #4
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Serum antyoksydacyjne (witaminy C, E + kwas ferulowy) - 40g

Nawet nie zastanawiaj się i bierz z kwasem ferulowym Zreszta czysty kwas za grosze mozna dostac w bulku
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 21:42   #5
monksia
Raczkowanie
 
Avatar monksia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 34
GG do monksia
Dot.: Serum antyoksydacyjne (witaminy C, E + kwas ferulowy) - 40g

hmm no to super a jeszcze chciałam spytać czy którykolwiek z tych prosuktów mógłby być przeciwskazany przy skórze suchej z naczynkami? :
1) http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html
2) http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html
3) http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html

naprawdę bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi ponieważ sama nie mam o tym pojęcia a nie chcę sobie "eksperymentami" zrobić krzywdy na buzi dzięki dziewczyny!
monksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 07:54   #6
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Serum antyoksydacyjne (witaminy C, E + kwas ferulowy) - 40g

W zasadzie wszsytkie są dobre, tylko peeling z bromelainą może podrażnić i to bez względu na rodzaj skóry. Jendak jak będzie się go wykonywało zgodnie ze wskazówkami to nic złego nie powinno się stać.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 08:10   #7
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Serum antyoksydacyjne (witaminy C, E + kwas ferulowy) - 40g

Monksiu,
pod koniec grudnia zrobiłam zakupy w biochemii i kupiłam zestaw 4 produktów Wtedy nie było jeszcze serum z kwasem ferulowym, tylko z wit C+E - jestem z niego bardzo zadowolona. Ale następnym razem kupię to z kwasem.
Na mojej skórze świetnie sprawdza się peeling - skóra gładsza, odświeżona, "promienna" i nie podrażniona.
Olejek - fajny, obawiam się jednak, że z większym makijażem sobie nie poradzi. Ale kiedy używam go do zmycia filtrów i pudru jest bardzo OK. Skóra nie jest po nim ani tłusta, ani ściągnięta. Super.
Tonik - użyłam kilka razy i szczerze mówiąc nie widzę efektów - pewnie za krótko go stosuję. Ale dobre i to, że nie mam po nim wysypu obcych, ani podrażnień

Generalnie sklep bardzo polecam, miałam wątpliowści co do serum - chodziło mi o ilość alkoholu - napisałam do nich maila i dostałam bardzo długą (cierpliwą merytoryczną, miłą i wyczerpującą odpowiedź.
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-05, 13:43   #8
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Serum antyoksydacyjne (witaminy C, E + kwas ferulowy) - 40g

schaetzchen pytanie fot, tego peelingu. czy mogę go stosować używając retinoidów? I czy on jest jak peeling kanebo, ktory mieszka sie z woda, powstaje pianka i nanosi się na buzię?
Pozdrawiam
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 16:38   #9
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Serum antyoksydacyjne (witaminy C, E + kwas ferulowy) - 40g

eeeeee, co do retinoidów to nie mam zielonego pojęcia, bo sama nie używam
Peeling ma postać proszku, dodaje się do niego trochę wody (zależy jaką lubisz konsystencję) i nakłada na twarz. Ja robiłam tak, że dodawałam b. mało wody, bo lubię gęstą papkę, zostawiałam do zastygnięcia po czym zwilżałam wodą, lekko masowałam i zmywałam. Ale - jak wyczytałam w mazidłach - nie wolno zostawiać do zaschnięcia! Może podrażnić. W Mazidłach również znalazłam bromelainę, do której sama możesz dodać mleka w proszku i zmielonych płatków owsianych (proporcje na stronie mazideł), a "namaczasz" to hydrolatem rumiankowym. Z biochemii dostaje się gotowy cały zestaw, co jest wygodne (nie trzeba się z tymi płatkami babrać), ale peelingu wychodzi nie za dużo.
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.