Pierwszy raz samolotem - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-19, 16:53   #4861
Kaza86
Rozeznanie
 
Avatar Kaza86
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: . . .
Wiadomości: 867
GG do Kaza86
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez zabcia_ Pokaż wiadomość
Spokojnie możesz wziąć tą torebkę jeżeli jest z `miękkiego materiału Przy bramkach jest taka skrzyneczka do której trzeba zmieścić bagaż jeśli kontrolelowi wydaje się za duży , ale uwierz mi że ludzie mają o wiele większe torby i wizzair je puszcza ja też latam z Gdańska i nie ma z tym problemu
Jeśli chodzi o małe torebki na telefon,klucze,portfel to też nigdy w wizzair nie miałam z tym problemu
Tak, torebka jest z miękkiego materiału (skóropodobna). Kurczę, ale ja lecę ryanairem...
Kaza86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-19, 16:57   #4862
Nescaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nescaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 4 899
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Kaza86 Pokaż wiadomość
Tak, torebka jest z miękkiego materiału (skóropodobna). Kurczę, ale ja lecę ryanairem...
To na jedno wychodzi bo w Ryanairze też mają te przegródki w które trzeba wpakować bagaż żeby sprawdzić czy ma odpowiednią wielkość
Przynajmniej ja takie widziałam na lotnisku
__________________
nieważne jak długo starałaś się być grzeczna, nie uciszysz w sobie niegrzecznej dziewczynki

http://nescaa.tumblr.com/

Nescaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-19, 21:40   #4863
kofpaul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 175
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Kaza86 Pokaż wiadomość
Witajcie W przyszły piątek lecę po raz pierwszy samolotem. Wylatuję z Gdańska Ryanairem. Będę mieć ze sobą tylko bagaż podręczny - myślałam o zwyklej torebce (takim worku z długim paskiem). Przed chwilą ja zmierzyłam i wymiary chyba nie przejdą Długość 62 cm, szerokość 46 cm. Czy lepiej będzie jak wezmę małą a la walizkę i małą torebkę na ramię??
wydaje mi sie, ze ta torebka bedzie nawet lepsza niz walizka. Jezeli jest miekka to spokojnie ja 'upchniesz' do tej przegrodki, w ktora musisz ja zmiescic. Gorzej z walizkami, bo ich zazwyczaj sie juz nie da upchnac. A torebka sie nie przejmuj (choc wiem co czujesz, bo ja tez sie zawsze stresuje bagazem ;p), ja w zeszlym miesiacu mialam torbe 65 cm ale miekka i nikt nawet na nia nie spojrzal. a kolezanka z walizka miala o 2 cm za duzo i doplacala do bagazu. Takze ja sie kieruje zasada, ze jak torba 'miekka' to sie zmiesci zawsze
kofpaul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 15:18   #4864
zabcia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 28
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez kofpaul Pokaż wiadomość
wydaje mi sie, ze ta torebka bedzie nawet lepsza niz walizka. Jezeli jest miekka to spokojnie ja 'upchniesz' do tej przegrodki, w ktora musisz ja zmiescic. Gorzej z walizkami, bo ich zazwyczaj sie juz nie da upchnac. A torebka sie nie przejmuj (choc wiem co czujesz, bo ja tez sie zawsze stresuje bagazem ;p), ja w zeszlym miesiacu mialam torbe 65 cm ale miekka i nikt nawet na nia nie spojrzal. a kolezanka z walizka miala o 2 cm za duzo i doplacala do bagazu. Takze ja sie kieruje zasada, ze jak torba 'miekka' to sie zmiesci zawsze
Ja też sie tym kieruje i nigdy nie miałam problemu myślę ze jesli jakimś cudem trafisz na kogoś kto przyczepi się do małej drugiej torebki to porostu ja wgnieciesz do duzej i po problemie co do walizek to można kupić np na allegro o takich wymiarach żeby przeszło nie są jakieś mocno drogie i są praktyczne sama chce taka kupić ostatnio gdy leciałam chłopak przedemna miał dość duża walizkę co na oko było widać,ale jakimś cudem zmieścił ja do skrzyneczki,co prawda ledwo ja wyjął ale był tak śmieszny ze Panie z bramek puściły go z usmiechem na twarzy zależy na kogo trafimy
zabcia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 16:04   #4865
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez zabcia_ Pokaż wiadomość
Ja też sie tym kieruje i nigdy nie miałam problemu myślę ze jesli jakimś cudem trafisz na kogoś kto przyczepi się do małej drugiej torebki to porostu ja wgnieciesz do duzej i po problemie co do walizek to można kupić np na allegro o takich wymiarach żeby przeszło nie są jakieś mocno drogie i są praktyczne sama chce taka kupić ostatnio gdy leciałam chłopak przedemna miał dość duża walizkę co na oko było widać,ale jakimś cudem zmieścił ja do skrzyneczki,co prawda ledwo ja wyjął ale był tak śmieszny ze Panie z bramek puściły go z usmiechem na twarzy zależy na kogo trafimy
w katowicach bardzo dużo osób w wizzair puszczają ''na oko"
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 16:48   #4866
Kaza86
Rozeznanie
 
Avatar Kaza86
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: . . .
Wiadomości: 867
GG do Kaza86
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Kochane, mam jeszcze jedno pytanie Wydrukowałam dzisiaj karty pokładowe na loty i na jednym jest napisane REAR DOOR a na drugim FRONT DOOR. Niebardzo rozumiem... Będą dwa wejścia do samolotu?
Kaza86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 17:26   #4867
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Kaza86 Pokaż wiadomość
Kochane, mam jeszcze jedno pytanie Wydrukowałam dzisiaj karty pokładowe na loty i na jednym jest napisane REAR DOOR a na drugim FRONT DOOR. Niebardzo rozumiem... Będą dwa wejścia do samolotu?
no tak ..przednie wejscie lub tylne wejscie...
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 00:30   #4868
ola52555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Morąg
Wiadomości: 27
Dot.: Pierwszy raz samolotem

te rear door to przednie wejscie a to front door to tylne pewnie na jednym bilecie masz przednie wejscie bo blisko przodu a drugie tylne bo blizej tylu ja mialam tylne wejscie na 2 biletach w strone londynu mialam 27D a w powrocie 28B

tak wogole witam .. przylecialam 15 sierpnia poznym wieczorem do Polski ale dopiero teraz mam neta przez remont ..jestem troszke u mamy pozniej jade do warszawy do szpitala wychodze 17 listopada i do Anglii wracam 20 listopada juz raczej na stale .. lot powrotny bylby idealny i super gdyby nie czuly pilot byl tak nie czuly ze szok zarylismy dzibem samolotu o ziemie doslownie nikomu nic sie nie stalo ale to bylo straszne gdybyscie widzieli strach w oczach
a tu pozdrowienia z Samolotu nakreciłam filmik dla wszystkich
https://www.youtube.com/watch?v=c30_31dgSyc

Edytowane przez ola52555
Czas edycji: 2014-08-27 o 00:46 Powód: zmiany
ola52555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 11:05   #4869
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez ola52555 Pokaż wiadomość
te rear door to przednie wejscie a to front door to tylne pewnie na jednym bilecie masz przednie wejscie bo blisko przodu a drugie tylne bo blizej tylu ja mialam tylne wejscie na 2 biletach w strone londynu mialam 27D a w powrocie 28B
Raczej odwrotnie, front door to przednie, rear - tylne

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 22:24   #4870
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
pierwszy lot --> Ryanair

Witajcie.
Jak w temacie niedługo przede mną pierwszy lot, padło na ryanair. Mam kilka pytań z tym związanych.
Lecę tylko z bagażem podręcznym, na stronie przewoźnika pisało, że można mieć oprócz zwykłego podręcznego małą torebkę o jakichś tam wymiarach. Jednak na forach niektórzy piszą, że nie można mieć tej małej torebki , a inni że można. Jak z tym jest?
Kolejna kwestia: Zarezerwowaliśmy dwa bilety razem i czy to wiąże się z tym , że będziemy mieli miejsca obok siebie? Czy jak wygląda przydzielanie miejsc?

Proszę o odpowiedzi tylko osoby, które leciały tymi liniami
lioele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 23:19   #4871
Daily Alice
Raczkowanie
 
Avatar Daily Alice
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Irlandia Północna
Wiadomości: 40
GG do Daily Alice Send a message via Skype™ to Daily Alice
Dot.: pierwszy lot --> Ryanair

Ja latałam Ryanair kilka razy. To że można mieć małą torebkę oprócz bagażu podręcznego to weszło dosyć niedawno, może dlatego na niektórych forach czytałaś że nie można (kiedyś nie można było nawet kurtki mieć w ręku bo kazali chować do bagażu podręcznego). Z biletami Ci nie podpowiem bo nie jestem pewna (ja leciałam sama i rezerwowałam sobie konkretne miejsce, za dopłatą), wydaje mi się że jeśli rezerwowaliście razem to powinny być koło siebie. Na pewno na biletach macie numery siedzeń. A w razie czego pewnie można by spróbować się z kimś zamienić siedzeniem
Daily Alice jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 23:26   #4872
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: pierwszy lot --> Ryanair

Ostatnio leciałam Ryanairem w lutym i faktycznie, była możliwość wzięcia na pokład torebki czy innego małego podręcznego poza podręcznym o wymiarach małej walizki. Jeśli przy bookowaniu biletów nie zaznaczyliście odpłatnej opcji zarezerwowania konkretnych miejsc, to pozostaje ustawić się w kolejce do wejścia na pokład w miarę na początku i szybko zajmować miejsca.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 23:34   #4873
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: pierwszy lot --> Ryanair

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Witajcie.
Jak w temacie niedługo przede mną pierwszy lot, padło na ryanair. Mam kilka pytań z tym związanych.
Lecę tylko z bagażem podręcznym, na stronie przewoźnika pisało, że można mieć oprócz zwykłego podręcznego małą torebkę o jakichś tam wymiarach. Jednak na forach niektórzy piszą, że nie można mieć tej małej torebki , a inni że można. Jak z tym jest?
Kolejna kwestia: Zarezerwowaliśmy dwa bilety razem i czy to wiąże się z tym , że będziemy mieli miejsca obok siebie? Czy jak wygląda przydzielanie miejsc?

Proszę o odpowiedzi tylko osoby, które leciały tymi liniami
Mozesz bez problemu wziac mala torebke czy cos innego, ja zawsze jeszcze wnosze bez problemu kocyk dla dziecka i zabawke, w ryanair sa bardziej przychylni niz wizzair.
Co do miejsc, lecialam z mezem i corka ale rezerwowalismy miejsca, nasi znajomi postanowili zaryzykowac i samolot byl caly zapchany, wiec ich rozdzielilo. Jednak stajara sie sadza obok siebie, gdy rezerwuje sie jednoczesnie bilety.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 23:35   #4874
kosiolek
Raczkowanie
 
Avatar kosiolek
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 388
Dot.: pierwszy lot --> Ryanair

Jezeli chcesz miec 100%-owa pewnosc, ze bedziecie siedziec obok siebie, to musicie za to zaplacic (Premium seats €/£10, Regular seats €/£5 od osoby). W przeciwnym wypadku miejsca zostana wam przypisane losowo i mozecie wyladowac daleko od siebie (chociaz jezeli sa wolne miejsca w samolocie to mozna poprosic flight attendant o zmiane miejsca, albo zamienic sie z kims innym).
kosiolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 23:37   #4875
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: pierwszy lot --> Ryanair

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
to pozostaje ustawić się w kolejce do wejścia na pokład w miarę na początku i szybko zajmować miejsca.
Teraz tydzien przed zostaja przydzielone miejsca i siada sie zgodnie z miejscem na bilecie. Nie ma juz gonienia za miejscami.
Lecielismy rynairem w kwietniu i byl dosc duzy problem, bo osoby ktore nie wykupily miejsc gonily i zajmowaly niejednokrotnie miejsce osobie, ktora je wykupila, samolot opoznil sie przez to o 20 min, bo ludzie sie wojowali.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 23:40   #4876
kosiolek
Raczkowanie
 
Avatar kosiolek
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 388
Dot.: pierwszy lot --> Ryanair

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Teraz tydzien przed zostaja przydzielone miejsca i siada sie zgodnie z miejscem na bilecie. Nie ma juz gonienia za miejscami.
Lecielismy rynairem w kwietniu i byl dosc duzy problem, bo osoby ktore nie wykupily miejsc gonily i zajmowaly niejednokrotnie miejsce osobie, ktora je wykupila, samolot opoznil sie przez to o 20 min, bo ludzie sie wojowali.
Od 8 kwietnia tego roku nie mozna juz samemu sobie wybierac miejsc w samolocie.
kosiolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 23:41   #4877
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: pierwszy lot --> Ryanair

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Teraz tydzien przed zostaja przydzielone miejsca i siada sie zgodnie z miejscem na bilecie. Nie ma juz gonienia za miejscami.
Lecielismy rynairem w kwietniu i byl dosc duzy problem, bo osoby ktore nie wykupily miejsc gonily i zajmowaly niejednokrotnie miejsce osobie, ktora je wykupila, samolot opoznil sie przez to o 20 min, bo ludzie sie wojowali.
Chyba nie tydzień przed Tz kupował nam bilety i od razu przy kupnie musiał wybrać miejsca bezplatnie. Edit: cofam słowa bo tz jednak dopłacal ale tak jak dziewczyny wyżej piszą teraz są przydzielane miejsca.
Dodatkową torebkę możesz zabrać.

Edytowane przez Neonka_
Czas edycji: 2014-08-31 o 23:45
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 23:43   #4878
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: pierwszy lot --> Ryanair

Cytat:
Napisane przez Neonka_ Pokaż wiadomość
Chyba nie tydzień przed Tz kupował nam bilety i od razu przy kupnie musiał wybrać miejsca bezplatnie.
Dodatkową torebkę możesz zabrać.
Mowie o tym jak lecialam w kwietniu, gdy byly poczatki tego systemu, mozliwe, ze cos sie zmienilo.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 22:07   #4879
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Teraz miejsca są przydzielane tydzień przed i dopiero tydzień przed wylotem dowiemy się o numerach miejsc?
Chociaż mam nadzieję, że jak kupowaliśmy razem dwa bilety to nie będą nic rozdzielać
lioele jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 22:23   #4880
kosiolek
Raczkowanie
 
Avatar kosiolek
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 388
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Teraz miejsca są przydzielane tydzień przed i dopiero tydzień przed wylotem dowiemy się o numerach miejsc?
Chociaż mam nadzieję, że jak kupowaliśmy razem dwa bilety to nie będą nic rozdzielać
Miejsca mozna wybrac wtedy kiedy sie rezerwuje bilet (za doplata), a jezeli sie tego nie zrobi, to przydziela je sie losowo przy "check in" (przepraszam, ale nie znam polskiego odpowiednika), co mozna zrobic przez internet od 7 dni do 2 godzin przed odlotem.

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

"Check in" to odprawa - przepraszam, zupelnie zapomnialam.

I jeszcze jedno - jezeli nie wybraliscie sobie miejsc przy zamawianiu biletow, to mozna to zrobic od 30 dni do 2 godzin przed odlotem, ale tak jak wspomnialam, jedynie za doplata.
kosiolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 22:38   #4881
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez kosiolek Pokaż wiadomość
Miejsca mozna wybrac wtedy kiedy sie rezerwuje bilet (za doplata), a jezeli sie tego nie zrobi, to przydziela je sie losowo przy "check in" (przepraszam, ale nie znam polskiego odpowiednika), co mozna zrobic przez internet od 7 dni do 2 godzin przed odlotem.
Czyli nie wprowadzilam lioele w blad ?
My teraz lecimy wizzair, wykupilismy priorytetowe wejscie, bo nie mozna wykupic na nasz lot miejsca, eh. No coz mam nadzieje, ze jakos sobie poradzimy. Choc spalabym spokojniej jakbym miala wykupione miejsce.
Czy ktos tutaj lecial z dzieckiem rocznym wizzair ? Czy tak jak w ryanair bez problemu mozna wejsc z kocykiem i pluszakiem ?
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 22:46   #4882
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Teraz miejsca są przydzielane tydzień przed i dopiero tydzień przed wylotem dowiemy się o numerach miejsc?
Chociaż mam nadzieję, że jak kupowaliśmy razem dwa bilety to nie będą nic rozdzielać
Rozdzielenie jest prawdopodobne. Leciałam tydzień temu do Uk i podczas odprawy juz przed wejściem na pokład jakas rodzina trochę klocila się ze są rozdzieleni a mają małe dziecko itd.

Wysłano z tel.
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 22:50   #4883
kosiolek
Raczkowanie
 
Avatar kosiolek
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 388
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Czyli nie wprowadzilam lioele w blad ?
Raczej nie, bo rzeczywiscie 7 dni przed odlotem juz mozna sie odprawic i znac swoje miejsca, ale jezeli ktos poczeka z odprawa do 2 godzin przed odlotem, to dopiero wtedy sie dowie gdzie bedzie siedzial.

A z dzieckiem nigdy nie lecialam, tak ze niestety nie pomoge.
kosiolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 03:03   #4884
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Trochę nie rozumiem tej dyskusji. Jeśli rezerwacja jest jedna na DWA miejsca bo o tyle ktoś pytał to przy odbiorze kart pokładowych zawsze pracownik lotniska stara się wybrać miejsca obok siebie, nie rozdzieli nikogo przez swoje widzimisię. A żeby nie było w całym samolocie dwóch miejsc obok siebie to trzeba chyba przyjść pół godziny przed odlotem. Wystarczy przyjść dwie godziny wcześniej i ustawić się na początku kolejki do odprawy. To samo tyczy się odprawy internetowej - jeśli zrobisz to odpowiednio wcześnie i będą dostępne dwa miejsca obok siebie to zawsze system wygeneruje dla podwójnej rezerwacji miejsca obok siebie.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 06:43   #4885
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Czyli nie wprowadzilam lioele w blad ?
My teraz lecimy wizzair, wykupilismy priorytetowe wejscie, bo nie mozna wykupic na nasz lot miejsca, eh. No coz mam nadzieje, ze jakos sobie poradzimy. Choc spalabym spokojniej jakbym miala wykupione miejsce.
Czy ktos tutaj lecial z dzieckiem rocznym wizzair ? Czy tak jak w ryanair bez problemu mozna wejsc z kocykiem i pluszakiem ?
nie wiem z kocykiem i pluszakiem (chociaż w regulaminie chyba jest napisane, że pasażer może zabrać oprócz bagażu podręcznego materiały do czytania i coś do okrycia), ale wiem że niepotrzebnie wykupywaliście priorytet wejścia na pokład - z tak małym dzieckiem zawsze jest priorytet - przy odprawie nakleją Wam na bilecie stosowne oznaczenie
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 12:07   #4886
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Myślicie, że jest realne zagrożenie zablokowania ruchu lotniczego nad Europą z powodu tego wulkanu? Dojdzie do sytuacji podobnej jak w 2010 roku? Obawiam się, bo jutro z rana lecę do Polski, wracam 12stego i zaczynam się bać Chyba umarłabym z żalu, gdyby jutrzejszy samolot nie wystartował
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 19:24   #4887
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Myślicie, że jest realne zagrożenie zablokowania ruchu lotniczego nad Europą z powodu tego wulkanu? Dojdzie do sytuacji podobnej jak w 2010 roku? Obawiam się, bo jutro z rana lecę do Polski, wracam 12stego i zaczynam się bać Chyba umarłabym z żalu, gdyby jutrzejszy samolot nie wystartował
nie strasz... ja lece 4 do PL z UK.
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-06, 20:47   #4888
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Spoko wkładasz na głowę i nikomu nic do tego. Aczkolwiek radziłabym uważać, bo luki bagażowe zawsze są zawalone przez cudowne walizki innych współpasażerów, więc uważaj, gdzie kładziesz, bo ktoś Ci może wspaniałomyślnie wrzucić na to swój bagaż. Osobiście wolałabym go trzymać przy sobie, niż kłaść do luku w samolocie. Tak czy siak na 100% nikt Ci nie zwróci uwagi. Ja zawsze biorę ze sobą poduszkę w kształcie rogala do spania i nikt mi nie zwraca uwagi.
Niestety kapelusz na głowie nie przeszedł Musiałam go zdjąć przed przejściem przez bramkę i włożyć do kuwetki na taśmę, ale na szczęście bez problemu weszłam z nim na pokład (okazało się, że były też inne panie z kapeluszami ). Przez oba loty trzymałam go na kolanach i żadna stewardessa nie zwróciła mi uwagi. Jedynie poproszono mnie raz, abym torebkę wsunęła głębiej pod poprzedzający mnie fotel, ale o kapeluszu ani słowa.


Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Trochę nie rozumiem tej dyskusji. Jeśli rezerwacja jest jedna na DWA miejsca bo o tyle ktoś pytał to przy odbiorze kart pokładowych zawsze pracownik lotniska stara się wybrać miejsca obok siebie, nie rozdzieli nikogo przez swoje widzimisię. A żeby nie było w całym samolocie dwóch miejsc obok siebie to trzeba chyba przyjść pół godziny przed odlotem. Wystarczy przyjść dwie godziny wcześniej i ustawić się na początku kolejki do odprawy. To samo tyczy się odprawy internetowej - jeśli zrobisz to odpowiednio wcześnie i będą dostępne dwa miejsca obok siebie to zawsze system wygeneruje dla podwójnej rezerwacji miejsca obok siebie.
Zgadza się, jest dokładnie tak, jak piszesz
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 01:32   #4889
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziewczyny, nie wiecie może czy w bagażu oddawanym do luku bagażowego można przewieźć 12% wodę utlanioną do farby do włosów? Bo samą farbę (profesjonalną taką, w tubce) to można, prawda?
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 06:07   #4890
zabcia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 28
Dot.: Pierwszy raz samolotem

jeśli chodzi o podręczny to nie można, ale do rejestrowanego jak najbardziej tak , sama brałam i nie było problemu ani z farba ani z woda a brałam litrowa wodę. Co do pluszaków i misiów to w wizzair bez problemu o miejsce też się nie przejmuj, nawet jeśli nie miałabyś wykupionego priorytetu wejścia na pokład to wchodzisz pierwsza wraz z osoba towarzysząca i zajmujecie sobie miejsca sama nie mam dziecka , ale ostatnio leciałam wizzairem i siedziała koło mnie dziewczyna z malutkim dzieciątkiem,na oko około 3miesięcy , nie dość że weszła pierwsza , to jeszcze pod sam samolot podjechała wózkiem,później wózkiem się ktoś zajął , a ona spokojnie weszła na pokład . Po wylądowaniu wózek już na nią czekał przed drzwiami . Super organizacja . Jedyne co trzeba zrobić to przy odprawie (tam gdzie zostawia się duży bagaż) powiedzieć że ma wózek .

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
zabcia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.