Marcowe Mamy 2015 cz. I - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-11, 14:31   #31
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez olajakzam Pokaż wiadomość
my juz po spacerku kolejny kolo 16...a poten zakupy! ehhh maz mnie doluje nie wiej jak dam rade...czuje sie niesoceniona... placze pod prysznicem... a maz mowi do córy jaka to ma zla matke ze nie chce np z nia lezec z cyckien
To bardzo nieładnie mówi. Nie lubię takich gadek.
Jesteś bardzo dobrą matką. To, że nie leżysz to żaden argument.




Cytat:
Napisane przez JoaMro Pokaż wiadomość
Na pewno można Ibufen i Paracetamol.

www.kobiety.med.pl/cnol/ laktacyjny leksykon leków

L1 i L2 są bezpieczne

Wysyłane z mojego GT-P7320 za pomocą Tapatalk 2
Dzięki muszę kogos wysłać do apteki.

A dziewczyny powiedzcie jakie macie termometry? Bo ja kupiłam taki za dyche, ale cos nie jestem przekonana. Chodzi mi o taki "zbliżeniowy" nie wiem jak sie fachowo nazywa.
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 14:33   #32
martunka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok:)
Wiadomości: 559
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez żona_marcina Pokaż wiadomość
witajcie kochane


Dawno się nie odzywałam, ale mój brzdąc jest bardzo wymagającym dzieckiem. Czasami mam ochotę wyjść z domu i nie wrócić. Młody nie chce spać, nie chce się przebierać, niby chce na ręce ale na rękach się pręży i płacze... nie wiem, jak mu dogodzić i próbowałam już wszystkiego. Uwielbia jedynie kąpiel, czasami pomaga miś-szumiś, leżaczek-bujaczek albo ssanie kciuka (czasami mu pozwalam). Wszelkie pozytywki, kołysanki itp. wkurzają go jeszcze bardziej. A ciasne owijanie kończy się spazmami... Jeszcze niedawno lubił spacery a od dwóch dni coś mu odwala i spacerów też nie lubi, bo wcześniej trzeba się ubrać...niech już będzie lato, to nie trzeba będzie dzieciaka ubierać..


Ja jestem potwornie zmęczona, bo dzień w dzień od 5 rano na nogach. Ten cholernik nie może, jak ktoś się nim nie zajmuje. Ja nie mam siły go nosić, bolą mnie plecy i niestety rana po cc. Brzuch w okolicy cięcia boli mnie tak jakbym miała potężnego siniaka. Za 2 tygodnie wizyta u gina i zobaczymy...


Ech... przynajmniej malutki jest zdrowy
Poczytaj, może akurat Twój synek taki jest http://dziecisawazne.pl/high-need-ba...atkowe-dzieci/
Na pewno w końcu znajdziesz sposób na małego
martunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 15:09   #33
kruszynkaa88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 620
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cześć dziewczynki Ale dziś piękna pogoda Byliśmy 3 godziny na spacerze

Kurcze w żadej aptece, tesco, drogerii nie ma oliwki z hipp i kupiłam zieloną z jonhsona dla noworotków z aloesem, ale już widzę że jest na gemini więc chyba czas zamówienie zrobić

Co do wagi- schudłam 10, jezcze 8...a stoi w miejscu, a co najgorsze, brzuch robi się oponkowaty nooo i te rostępy wokół pępka ale luz, będę płakać latem jak nie dojdę do siebie- a na basen zawsze można wypożyczyć strój płetwonurka

Oj laski, ale bym już męża w obroty chciała wziąć ahh...
kruszynkaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 15:36   #34
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

My używaliśmy daty, Baby dream i pampersy zielone. U nas chyba najlepsze daty bo z pampersow nam się wylewa kupa taki mój syn ma strzał hehe

Tez byliśmy na spacerze prawie godzinę w tym wizyta w kaiflandzie w WC bo tak biegam siku z tą cewa moczowa
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 15:38   #35
zielone_oko
Zakorzenienie
 
Avatar zielone_oko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7 076
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Co do pieluch my uzywamy Dady. Subskrybuje watek, odezwe sie pozniej
__________________
.
zielone_oko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 16:13   #36
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

A ja dostałam gorączki 37,9 stopni położna mówiła, ze do 38,5 stopnia można karmić, bo bałam się, że jak Ania jadła, ze jej sie jeszcze cos stanie. Ja juz sie nie mogę ruszyć przrz te rwę. Wzięłam dwie tabletki paracetamolu i gorączka spada, ale chyba nakarmię młodą mm, bo dziś od 10 nie spi i ciagle jest na piersi,a nic nie śpi. Albo czuje, ze matka chora albo cos nie tak jednak z moim mlekiem. Sam kłopot
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 16:39   #37
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
dzień czekolady ? dobrze że moja toleruje czekolade w małych ilościach, zamiast tabliczki to czasami wtrąbie malusi rządeczek

witam się na odchowalni
Moja tez toleruje

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Magnifica Pokaż wiadomość
Nie stresuj się. A co do ubierania i taszczenia sie z 3 piętra to mam tak samo.

My dzis po raz pierwszy posiedzimy na balkonie. Mial być spacer, ale wróciła moja rwa kulszowa silniejsza niż kiedykolwiek i nie dam rady sie ruszyć. Nawet do toalety ciężko dojść.

Pytanie, jakie leki przeciwbólowe można brać przy kp? Bo chyba umre
Paracetamol, ibuprofen chyba tez, ale pewna nie jestem
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-11, 17:26   #38
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez martunka88 Pokaż wiadomość
witam wszystkie mamy
U nas wszystko super, Jaś to wyjątkowo grzeczny chłopczyk Jednak po dzisiejszej nocy wiem, że musi zjeść ok.24 i wtedy ładnie się budzi ok 4-5 i 8-9 ewentualnie czasami jeszcze o 2.30. Dzisiaj zjadł o 23 i mieliśmy pobudki co 2h... masakra, ale później pozwolił mi odespać do 10

Dziewczyny, jakich pieluch używacie? Póki co testowałam Pampersy i Tesco Love Baby, były ok, ale zastanawiam się co najbardziej się opłaci w stosunku cena-jakość, więc chcę jeszcze potestować

ojustyna, asiulek8, antoxa... zazdroszczę czekolady:P coś zjadłam na święta i Jaśkowi wyskoczyło kilka pryszczyków, więc postanowiłam się przemęczyć z dietą chociaż aż skończy 3mies.

ojustyna zerknij na swój podpis- mamy jeszcze drugie tysiąclecie


Sudocrem jest bardzo mocny, może spróbuj na początek mąkę ziemniaczaną? U mnie świetnie działa na potówki, mimo, że położna zalecała na tyłeczek tormentiol, to sama mąka wystarczyła
my używamy dady testowaliśmy też pampersy, ale są drogie i baby dream, ale jakoś mi nie podpasowały
dady są fajne i jakościowo i cenowo

Cytat:
Napisane przez JoaMro Pokaż wiadomość
Na pewno można Ibufen i Paracetamol.

www.kobiety.med.pl/cnol/ laktacyjny leksykon leków

L1 i L2 są bezpieczne

Wysyłane z mojego GT-P7320 za pomocą Tapatalk 2
ten link proponuję do pierwszego postu

Cytat:
Napisane przez olajakzam Pokaż wiadomość
my juz po spacerku kolejny kolo 16...a poten zakupy! ehhh maz mnie doluje nie wiej jak dam rade...czuje sie niesoceniona... placze pod prysznicem... a maz mowi do córy jaka to ma zla matke ze nie chce np z nia lezec z cyckien
ehh jak może tak mówić


my wróciłyśmy po 6 godzinach poza domem młoda jeszcze dospała w wózku a ja na szybko ściągnęłam 150 ml, jakby wieczorem znowu był hejt na cycka
było super! oprócz krótkiego ryku w restauracji była bardzo grzeczna i prawie cały czas spała wypiła w tym czasie 160 ml, więc dobrze, że wzięłam 2 butelki, cycka nie musiałam wyciągać
nie wiem ile zrobiłam kilometrów, ale nogi wchodzą mi w tyłek
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 17:37   #39
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez żona_marcina Pokaż wiadomość
witajcie kochane


Dawno się nie odzywałam, ale mój brzdąc jest bardzo wymagającym dzieckiem. Czasami mam ochotę wyjść z domu i nie wrócić. Młody nie chce spać, nie chce się przebierać, niby chce na ręce ale na rękach się pręży i płacze... nie wiem, jak mu dogodzić i próbowałam już wszystkiego. Uwielbia jedynie kąpiel, czasami pomaga miś-szumiś, leżaczek-bujaczek albo ssanie kciuka (czasami mu pozwalam). Wszelkie pozytywki, kołysanki itp. wkurzają go jeszcze bardziej. A ciasne owijanie kończy się spazmami... Jeszcze niedawno lubił spacery a od dwóch dni coś mu odwala i spacerów też nie lubi, bo wcześniej trzeba się ubrać...niech już będzie lato, to nie trzeba będzie dzieciaka ubierać..


Ja jestem potwornie zmęczona, bo dzień w dzień od 5 rano na nogach. Ten cholernik nie może, jak ktoś się nim nie zajmuje. Ja nie mam siły go nosić, bolą mnie plecy i niestety rana po cc. Brzuch w okolicy cięcia boli mnie tak jakbym miała potężnego siniaka. Za 2 tygodnie wizyta u gina i zobaczymy...


Ech... przynajmniej malutki jest zdrowy
Wiem co czujesz, ja już jadę ostatkiem sił :/
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 17:41   #40
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Wiem co czujesz, ja już jadę ostatkiem sił :/

ehh biedne jesteście dziewczyny

moja się obudziła, zjadła i śpi dalej...ciekawe co w nocy będzie robić
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 18:42   #41
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

czy ten specyfik femaltiker na laktację działa?

któraś może coś nt. powiedzieć?

mała wisi ciągle na cycu, niespokojna płacze przy piersi, nigdy takiego dnia nie miałam - u mnie chyba za mało pokarmu, nie wiem... bo na początku pokarm mam ale może to za mało dla niej bo po 10 minutach przy piersi czuję, że pokarm się skończył, druga pierś mnie ratuje bo jest lepsza.

kurna co jest, cały ten dzień taka upierdliwa, tylko na godzinnym spacerze był spokój a jak tylko ją rozpakowałam to ryk ;/
poradźcie coś z tą laktacją plis
__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015

Edytowane przez KasiaKasiaWiki
Czas edycji: 2015-04-11 o 18:49
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-11, 18:50   #42
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

kurde dziewczyny ! moja mała chyba po mamusi, nie lubi gum
wszystkie smoczki fuuj a cztery różne były podawane, więc chyba nie chodzi o kształt, butelki też fuj, żeby nakarmić z butelki to dla niej jak za kare, obrażona wielce ale i tak na koniec ryk bo chce cycka i jak tu gdzieś wyjść??????? do fryzjera nawet nie mam jak wyskoczyć bo uzależniona od malutkiej
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 19:05   #43
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
kurde dziewczyny ! moja mała chyba po mamusi, nie lubi gum
wszystkie smoczki fuuj a cztery różne były podawane, więc chyba nie chodzi o kształt, butelki też fuj, żeby nakarmić z butelki to dla niej jak za kare, obrażona wielce ale i tak na koniec ryk bo chce cycka i jak tu gdzieś wyjść??????? do fryzjera nawet nie mam jak wyskoczyć bo uzależniona od malutkiej
to zabierz małą do fryzjera, posłucha suszarki

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez aaakarolina Pokaż wiadomość
ehh biedne jesteście dziewczyny

moja się obudziła, zjadła i śpi dalej...ciekawe co w nocy będzie robić
też miałam wczoraj takie dobry dzień i narzekałam że nie je tylko śpi to mam dzisiaj za swoje cycki puste ;/ bo ciągle na nich wisiała, i zaczęła płakać jak nic w nich nie było ale bardziej to chyba chciała possać w ramach relaksu a nie z głodu
__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 19:06   #44
szkrabeniek
Raczkowanie
 
Avatar szkrabeniek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 431
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Hej Kobietki

Witam się z Wami na odchowalni - ale to zleciało - musicie przyznać teraz tylko mniej czasu będzie na siedzenie na wizażu

Pozdrawiam Was gorąco i będę zaglądać tu jak tylko będę mieć chwilkę czasu
__________________
Tymuś 27 tc.
Aniołek 7 tc,

II kreseczki 08.07.2014
Mikołajek już z Nami
szkrabeniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 19:30   #45
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez szkrabeniek Pokaż wiadomość
Hej Kobietki

Witam się z Wami na odchowalni - ale to zleciało - musicie przyznać teraz tylko mniej czasu będzie na siedzenie na wizażu

Pozdrawiam Was gorąco i będę zaglądać tu jak tylko będę mieć chwilkę czasu
cześć, pozdrawiam

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

pospał by, odespał ale wizaz jakoś korci.

czy wiecie, czy można brać na noc np valerin forte karmiąc piersią? ulotka nic nie mówi wiele...
__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 19:31   #46
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

My po 2.5 godzinnej walce z kolka w końcu uspalismy dziecia taki grzeczny dzis byl a pozniej kola i ryk i tak codziennie :/
Co do pieluszek to jesteśmy teraz na dada, mamy jeszcze zapas zielonych pampers ale te ze stonko sa super i jak bedzie promocja to znowu kupimy
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 19:33   #47
mordka_1985
Zadomowienie
 
Avatar mordka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 927
GG do mordka_1985
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
My póki co happy, Pampers premium i babydream. Niestety na babydream mała jest uczulona
A jaki rozmiar babydreamów ja uczulił?
Babydream i happy to te same pieluchy.

My używamy babydream 2, dady 1 go uczuliły ale może spróbujemy 2 lub 3.
__________________
Ślub 08.07.2006
Oliwia Roksana ur. 26.03.2011
Aleksandra zm. 01.04.2014
Synek tp. 15.03.2015

Edytowane przez mordka_1985
Czas edycji: 2015-04-11 o 21:52
mordka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 19:51   #48
JoaMro
Raczkowanie
 
Avatar JoaMro
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 377
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez KasiaKasiaWiki Pokaż wiadomość
cześć, pozdrawiam

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

pospał by, odespał ale wizaz jakoś korci.

czy wiecie, czy można brać na noc np valerin forte karmiąc piersią? ulotka nic nie mówi wiele...
Valerin forte jest lekiem roślinnym o działaniu uspokajającym, ułatwiającym zasypianie.

Skład

Jedna tabletka drażowana zawiera 200mg wyciągu suchego z korzenia kozłka lekarskiego, etanol 70% oraz substancje pomocnicze w tym laktozę jednowodną i sacharozę, skrobia ziemniaczana, mannitol, magnezu stearynian, laurylosiarczan sodu, krzemionka koloidalna

kobiety.med.pl/cnol/ - laktacyjny leksykon leków

Conajmniej 3 substancje są L3:
valeriana - L3
etanol - L3
mannitol - L3

L3 „prawdopodobnie bezpieczne”Nie istnieją kontrolowane badania na grupie kobiet karmiących piersią, jednakże ryzyko niepożądanego działania leku u karmionego dziecka jest możliwe. Tyczy się także leków, dla których badania wykazały tylko minimalny niezagrażający efekt niepożądany. Lek należący do tej grupy powinien być podany tylko wtedy, gdy korzystny efekt przewyższa ryzyko, które niesie dla karmionego dziecka. Ponadto wszystkie nowe leki, które nie mają przeprowadzonych odpowiednich badań, są automatycznie kwalifikowane do tej grupy, co jest niezależne od tego, jak bardzo mogą być bezpieczne dla karmionego dziecka.

Więc chyba nie bardzo.


Wysyłane z mojego GT-P7320 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Mój mały szkrab Jaś ur. 17.02.2015
JoaMro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 20:07   #49
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez KasiaKasiaWiki Pokaż wiadomość
czy ten specyfik femaltiker na laktację działa?

któraś może coś nt. powiedzieć?

mała wisi ciągle na cycu, niespokojna płacze przy piersi, nigdy takiego dnia nie miałam - u mnie chyba za mało pokarmu, nie wiem... bo na początku pokarm mam ale może to za mało dla niej bo po 10 minutach przy piersi czuję, że pokarm się skończył, druga pierś mnie ratuje bo jest lepsza.

kurna co jest, cały ten dzień taka upierdliwa, tylko na godzinnym spacerze był spokój a jak tylko ją rozpakowałam to ryk ;/
poradźcie coś z tą laktacją plis
ja piję od 2 dni więc ciężko powiedzieć...ale ja to mam chyba laktację w głowie i jak piję takie specyfiki to mi lepiej
ale ogólnie to podobno lepsze od tych herbatek wszystkich

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
kurde dziewczyny ! moja mała chyba po mamusi, nie lubi gum
wszystkie smoczki fuuj a cztery różne były podawane, więc chyba nie chodzi o kształt, butelki też fuj, żeby nakarmić z butelki to dla niej jak za kare, obrażona wielce ale i tak na koniec ryk bo chce cycka i jak tu gdzieś wyjść??????? do fryzjera nawet nie mam jak wyskoczyć bo uzależniona od malutkiej
to współczuję, ja na szczęście nie mam takiego problemu, młoda bierze wszystko co jej daję

Cytat:
Napisane przez KasiaKasiaWiki Pokaż wiadomość
to zabierz małą do fryzjera, posłucha suszarki

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------



też miałam wczoraj takie dobry dzień i narzekałam że nie je tylko śpi to mam dzisiaj za swoje cycki puste ;/ bo ciągle na nich wisiała, i zaczęła płakać jak nic w nich nie było ale bardziej to chyba chciała possać w ramach relaksu a nie z głodu
tekst o suszarce mistrzowski

ja tam nie narzekam, że śpi tylko się boję, że już w nocy nie będzie chciała
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-11, 20:17   #50
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez JoaMro Pokaż wiadomość
Valerin forte jest lekiem roślinnym o działaniu uspokajającym, ułatwiającym zasypianie.

Skład

Jedna tabletka drażowana zawiera 200mg wyciągu suchego z korzenia kozłka lekarskiego, etanol 70% oraz substancje pomocnicze w tym laktozę jednowodną i sacharozę, skrobia ziemniaczana, mannitol, magnezu stearynian, laurylosiarczan sodu, krzemionka koloidalna

kobiety.med.pl/cnol/ - laktacyjny leksykon leków

Conajmniej 3 substancje są L3:
valeriana - L3
etanol - L3
mannitol - L3

L3 „prawdopodobnie bezpieczne”Nie istnieją kontrolowane badania na grupie kobiet karmiących piersią, jednakże ryzyko niepożądanego działania leku u karmionego dziecka jest możliwe. Tyczy się także leków, dla których badania wykazały tylko minimalny niezagrażający efekt niepożądany. Lek należący do tej grupy powinien być podany tylko wtedy, gdy korzystny efekt przewyższa ryzyko, które niesie dla karmionego dziecka. Ponadto wszystkie nowe leki, które nie mają przeprowadzonych odpowiednich badań, są automatycznie kwalifikowane do tej grupy, co jest niezależne od tego, jak bardzo mogą być bezpieczne dla karmionego dziecka.

Więc chyba nie bardzo.


Wysyłane z mojego GT-P7320 za pomocą Tapatalk 2
dzięki za wyczerpującą odpowiedź, zatem nie biorę. Apap extra pamiętam brałam czasem w ciąży i po porodzie to się doczytałam, że nie wolno, kurna! gołym okiem wiadomo że nie widać negatywnych konsekwencji i juz też nie biorę, melisa na moje bóle głowy po porodzie okazała się być lepsza
__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 22:10   #51
mordka_1985
Zadomowienie
 
Avatar mordka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 927
GG do mordka_1985
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
My używaliśmy daty, Baby dream i pampersy zielone. U nas chyba najlepsze daty bo z pampersow nam się wylewa kupa taki mój syn ma strzał hehe

Tez byliśmy na spacerze prawie godzinę w tym wizyta w kaiflandzie w WC bo tak biegam siku z tą cewa moczowa
Ja juz trzy razy kupę z pleców zbierałam, takie strzały były
Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
My po 2.5 godzinnej walce z kolka w końcu uspalismy dziecia taki grzeczny dzis byl a pozniej kola i ryk i tak codziennie :/
Co do pieluszek to jesteśmy teraz na dada, mamy jeszcze zapas zielonych pampers ale te ze stonko sa super i jak bedzie promocja to znowu kupimy
Współczuję tych kolek. Mój jak nawet 5 minut płacze to ja już cała spocona z nerwów jestem i łzy w oczach. Serce mi się kraje jak dzieci płaczą.

Udało mi się o 22 oderwać Damiana od piersi i odstawić do łóżeczka. Zasnął, ale bardzo niespokojny jest. Przeczytałam o tym skoku rozwojowym i wszystko pasuje. Mam nadzieję, że to zaraz minie i wróci moje złote dziecko.
Jutro odwiedzają mnie koleżanki. Muszę wstać rano jakieś ciasto upiec i babeczki.
W ogóle to tyle ludzi nas odwiedza, że najbliższe dwa tyg mam poumawiane. A ile w kolejce czeka.... My tez z dziećmi często w gości wchodzimy. Fajnie mieć dużą rodzinę i duuuużo znajomych
__________________
Ślub 08.07.2006
Oliwia Roksana ur. 26.03.2011
Aleksandra zm. 01.04.2014
Synek tp. 15.03.2015
mordka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 22:53   #52
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez mordka_1985 Pokaż wiadomość
Ja juz trzy razy kupę z pleców zbierałam, takie strzały były

Współczuję tych kolek. Mój jak nawet 5 minut płacze to ja już cała spocona z nerwów jestem i łzy w oczach. Serce mi się kraje jak dzieci płaczą.

Udało mi się o 22 oderwać Damiana od piersi i odstawić do łóżeczka. Zasnął, ale bardzo niespokojny jest. Przeczytałam o tym skoku rozwojowym i wszystko pasuje. Mam nadzieję, że to zaraz minie i wróci moje złote dziecko.
Jutro odwiedzają mnie koleżanki. Muszę wstać rano jakieś ciasto upiec i babeczki.
W ogóle to tyle ludzi nas odwiedza, że najbliższe dwa tyg mam poumawiane. A ile w kolejce czeka.... My tez z dziećmi często w gości wchodzimy. Fajnie mieć dużą rodzinę i duuuużo znajomych


Nooo fajnie. My przez chorobę dopiero zaczęliśmy ten etap, ale fajnie tak i ile prezentów



U nas pierwsze karmienie. Mała pospała 3 godz, ale liczę na to, że teraz to będzie ten najlepszy sen ja narazie tylko godzinkę pospałam więc jeszcze by się kilka przydało :P obym teraz koło 5 tu napisała
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 01:23   #53
tout-petit-fille
Zadomowienie
 
Avatar tout-petit-fille
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z nienacka
Wiadomości: 1 007
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Witam sie i ja w nowym watku. I wreszcie w odchowalni
__________________
Mój skarbeczek Nikola 26.02.2015

tout-petit-fille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 01:39   #54
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Moja pospala 3,5 godz. Mam nadzieję ze następną przerwa będzie dluzsza
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 02:17   #55
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

U mnie dziś pobudki co 2,5h
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 02:19   #56
tout-petit-fille
Zadomowienie
 
Avatar tout-petit-fille
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z nienacka
Wiadomości: 1 007
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

A ja znów zarywam nockę, bo po karmieniu sobie posiedziałam z godzinkę. Totalnie nie chce mi się spać, a rano będę pewnie sobie pluć, że się nie wyspałam

Idę więc
__________________
Mój skarbeczek Nikola 26.02.2015

tout-petit-fille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 03:04   #57
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

No chciałam o 5, jest 4, może być oby szybko zjadła i zasnęła i idziemy spac dalej
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 04:11   #58
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Mój dziś z zegarkiem w ręku 12,3,4 co do minuty z tym ze karmimy się ponad godzinę... Wasze dzieci też tak wolno jedzą?
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 04:29   #59
mordka_1985
Zadomowienie
 
Avatar mordka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 927
GG do mordka_1985
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Mój dziś z zegarkiem w ręku 12,3,4 co do minuty z tym ze karmimy się ponad godzinę... Wasze dzieci też tak wolno jedzą?
Mój tak do 15 minut je. Ale po 4 zjadł, zmieniłam pieluchę i .... Nadal nie śpi
__________________
Ślub 08.07.2006
Oliwia Roksana ur. 26.03.2011
Aleksandra zm. 01.04.2014
Synek tp. 15.03.2015
mordka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 04:45   #60
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Mój dziś z zegarkiem w ręku 12,3,4 co do minuty z tym ze karmimy się ponad godzinę... Wasze dzieci też tak wolno jedzą?


U mnie różnie ale czasem ze zmianą pieluchy też koło godziny wychodzi...



Ehh pospala godzinę i oczy jak 5 zł :/ karmię i mam nadzieję, że jeszcze pośpi..
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-07 09:16:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.