Marcowe Mamy 2015 cz. I - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-16, 05:07   #331
nouvelle2
Zakorzenienie
 
Avatar nouvelle2
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 310
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez DezireOrient Pokaż wiadomość
My 1 karmienie. Wczoraj była kąpiel, Babcia była głównym nadzorującym i jakoś o dziwo skończyło się bez płaczu. my jak z tż kąpiemy to wyk okropny. wczoraj dziecko anioł
Mam problem z pokarmem na wieczór, cycory flaki I codziennie na godzinę około 22 trzeba dawać małej mm. I takim sposobem i pospala do teraz a i tak ja obudziłam. Już mi śpi przy piersi. Dziś jedziemy na kontrolę żoltaczki i czy coś mała przybrala.
Zazdroszczę Wam tej ilości pokarmu który macie, naprawdę😥może dlatego mamy problem z wagą miłego dnia kochane i SPOKOJNEGO przede wszystkim
Cytat:
Napisane przez tout-petit-fille Pokaż wiadomość
My dopiero 1 karmienie, nie liczac bufetu okolo 23
Polozylam sie kolo 22 z Niki, ale cos nie chciala spac, wiec zawolalam TZ i zajmowal sie nia do NieMamPojeciaKtorejGodzin y, bo bylam masakrycznie spiaca i jednym okiem funkcjonowalam. Przyniosl mi ja na karmienie, zabral i nie wiem co oni tam robili dalej

Mala mi tu po karmieniu macha raczkami, wierzga sie, nie moze znaleźć dla siebie pozycji.

Ja tez, bo standardowo nie jestem juz spiaca
Cytat:
Napisane przez kordelka85 Pokaż wiadomość
My pierwsze karmienie o 5tej . Poprzednie było o 22.30

---------- Dopisano o 05:48 ---------- Poprzedni post napisano o 05:47 ----------

Mam nadzieje ze juz tak zostanie
Ale Wam dzieci śpią ładnie

---------- Dopisano o 06:07 ---------- Poprzedni post napisano o 05:58 ----------

Cytat:
Napisane przez aaakarolina Pokaż wiadomość
Mała zasnęła mi ok 22.30 na moim brzuchu, ale jak chcieliśmy ją przełożyć do łóżeczka to koniec spania...ja już byłam prawie nieprzytomna, więc mąż ją zabrał i przyniósł z powrotem o 4.30 przewinął ją i dał mi do cycka, a ona się do mnie tak uśmiechnęła, że się prawie popłakałam zjadła i teraz przysypia, zobaczymy co będzie się działo przy odkładaniu....
I do tej 4.30 nie spala? A ja wczoraj ujarzmilam szał mała obudziła się po północy, zjadła i przez pół godziny sobie ogladalysmy świat. Potem włączyłam jezioro łabędzie i tak usnelysmy
__________________
https://instagram.com/tigitigs89/

we're not in Wonderland anymore, Alice.
nouvelle2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 05:15   #332
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Zazdroszczę tego karmienia o 5.my o 23 a spać 24.30. Potem o 3 i spać o 4.30.ledwie na oczy widzę ;(

masakra was też tak skurcze łydek łapią? Ja mam je non stop od jakichś 4 nocy ;/
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3

Edytowane przez smv
Czas edycji: 2015-04-16 o 05:16
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 06:01   #333
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
Ale Wam dzieci śpią ładnie

---------- Dopisano o 06:07 ---------- Poprzedni post napisano o 05:58 ----------


I do tej 4.30 nie spala? A ja wczoraj ujarzmilam szał mała obudziła się po północy, zjadła i przez pół godziny sobie ogladalysmy świat. Potem włączyłam jezioro łabędzie i tak usnelysmy


Spała, ale w salonie z mężem, a ja w sypialni
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 06:04   #334
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Smv wez magnez na skurcze
U nas Nas noc standard pobudka o 1 i 4 w nocy, takze mama wyspana gorzej ze dostalam okres po 7 tygodniach od cc a tu podpasek ani widu ani slychu??? Novuele jak u Ciebie w koncu wyszło to byl okres?
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 06:55   #335
tout-petit-fille
Zadomowienie
 
Avatar tout-petit-fille
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z nienacka
Wiadomości: 1 007
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

I po kolejnym karmieniu

Zdazylam sie wykapac, umyc wlosy, a tz zajal sie w tym czasie mala. Jak przyszlam byl lament, bo zglodniala.
Teraz lezymy sobie i wietrze malej tylek. Zdazyla sie juz zsikac, skupac, a ja ta wiadomosc pisze na takie raty, ze nawet w wonga.com takich nie daja.

Mam wrazenie, ze Niki zaczynaja sie krecic wloski. Ja tez mialam krecone, poki nie zawinelam sobie wlosow guma go zucia i trzeba bylo ciac
Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Zazdroszczę tego karmienia o 5.my o 23 a spać 24.30. Potem o 3 i spać o 4.30.ledwie na oczy widzę ;(

masakra was też tak skurcze łydek łapią? Ja mam je non stop od jakichś 4 nocy ;/
Dokladnie jak pisze Tepsa, lykaj magnez.
To Twoj 'dzidek' az 1, 5h ciagnie? Moja ssie z 5min i sapie ze zmeczenia:P



Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
Ale Wam dzieci śpią ładnie

---------- Dopisano o 06:07 ---------- Poprzedni post napisano o 05:58 ----------


I do tej 4.30 nie spala? A ja wczoraj ujarzmilam szał mała obudziła się po północy, zjadła i przez pół godziny sobie ogladalysmy świat. Potem włączyłam jezioro łabędzie i tak usnelysmy

to znalazlas sposob na mala




Cytat:
Napisane przez aaakarolina Pokaż wiadomość
Mała zasnęła mi ok 22.30 na moim brzuchu, ale jak chcieliśmy ją przełożyć do łóżeczka to koniec spania...ja już byłam prawie nieprzytomna, więc mąż ją zabrał i przyniósł z powrotem o 4.30 przewinął ją i dał mi do cycka, a ona się do mnie tak uśmiechnęła, że się prawie popłakałam zjadła i teraz przysypia, zobaczymy co będzie się działo przy odkładaniu....
Co my bylmy bez tz zrobily. Ja tez jak nie mam w nocy sily, to prosze go o pomoc i zajecie sie mala, a ja wtedy spie.
__________________
Mój skarbeczek Nikola 26.02.2015

tout-petit-fille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 07:34   #336
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Witam się i ja
Dziewczyny u nas już po skoku rozwojowym nareszcie mam z powrotem mojego aniołka, bo przez te 5 ostatnich dni myślałam że szału dostanę, a od wczorajszego wieczoru dziecko jest nie do poznania, nocka super, poszedł spać o 20 karmienie o 12, 3, 6 i od 6 pospał jeszcze do 7:30 tak to ja mogę codziennie, zbieram siły przed kolejnym skokiem rozwojowym

Aha i nareszcie widzę poprawę jeśli chodzi i problemy brzuszkowe bo od paru dni wiedzę że się już tak nie napina i kupa już mu nie przychodzi z tak wielkim wysiłkiem

a co do szału i nerwowego zachowania przy cycku to u nas tak jest jak Kuba za szybko je i wtedy połyka powietrze i muszę mu robić przerwy i jak sobie odbije to wtedy jest spokój

Edytowane przez MaMusKA29
Czas edycji: 2015-04-16 o 07:41
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 07:58   #337
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

1,5 godz schodzi na jedzenie i uśpienie. W nocy mu się spać nie chce i musze go usypiac;/
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-16, 08:08   #338
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Kurde, mała dzis nie chce spać. Przez caly dzień spala łącznie może 3godziny.teraz ja wykapalismy, najadla sie i nadal nie chce spac zwariuje zaraz.nic nie dziala
Ja mam propozycję- poznajmy nasze dzieci to może same się sobą zajmą. Jak widzę maja podobne charakterki.


Pozdrawiam i mam nadzieję, że może Ty znajdziesz sposób na ujarzmienie dziecka. Jakby co, podziel się ze mną
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 08:08   #339
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
1,5 godz schodzi na jedzenie i uśpienie. W nocy mu się spać nie chce i musze go usypiac;/
Mój przez pierwsze dwa tygodnie zachowywał się tak samo a później samo przeszło teraz je max 15 minut i śpi no chyba że jest kupa to wtedy pół godziny minie zanim zaśnie
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 08:09   #340
tout-petit-fille
Zadomowienie
 
Avatar tout-petit-fille
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z nienacka
Wiadomości: 1 007
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
1,5 godz schodzi na jedzenie i uśpienie. W nocy mu się spać nie chce i musze go usypiac;/
Podobno dzieci przez to, że nie rozróżniają nocy i dnia potrzebują specjalnie stworzonego przez nas i powtarzanego klimatu, który ma im pomóc rozróżnić, że np. teraz jest czas na spanie.

Na przykład w nocy przy karmieniu i po nie gadam za dużo do małej, żeby jej nie rozbudzić, światło jest całą noc przyćmione, pomijając już to, że noc pewnie kojarzy jej się z chrapaniem taty i może śpi ze strachu
__________________
Mój skarbeczek Nikola 26.02.2015

tout-petit-fille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 08:10   #341
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Mam nadzieje ze u nas tez się to zmieni bo dziś zasnelismy z mężem kolo 5 a już po 6 stekal i kwekal i juz spać nie mogłam. Dzisiejszy dzień będzie masakra
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-16, 08:11   #342
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
Ojej aż się zawstydzilam dziękuję ja też mam znamię do wycięcia, z boku na brzuchu. Ale jak je wytne,to nie będę mogła ćwiczyć jakiś czas, bo to w takim głupim miejscu jest...wiec na razie się wstrzymuje, jesienią wytne
Ty się nie zawstydzaj tylko ciesz I powiem Ci jeszcze, że zmotywowałaś mnie, żeby się wreszcie wziąć w garść i wrócić jak najszybciej do formy, wyglądu, optymizmu i zadowolenia z życia jak sprzed ciąży
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 08:12   #343
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Ja w ogóle w nocy nie mowie do Szymusia i światła praktycznie nie zapalamy.. Cmi się delikatnie ze ciężko jest w ogóle nam go ubrać po ciemku.. A w dzień młody śpi 3-4 godziny...
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 08:15   #344
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Mam nadzieje ze u nas tez się to zmieni bo dziś zasnelismy z mężem kolo 5 a już po 6 stekal i kwekal i juz spać nie mogłam. Dzisiejszy dzień będzie masakra
Mój jak wstał o 6 tak do tej pory nie mogę go uśpić. Przysypia na chwilę i się wybudza. Teraz właczyłam mu kołysanki i pospał...całe 10 minut. Plecy mi wysiadają.


Spróbuj go owijać w kocyk, mój się buntował pierwszej nocy a teraz zaczął mi spać. Dzisiaj pierwsze karmienie o 2 w nocy a poszedł spać około 20.30.
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 08:17   #345
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Mój w rożku śpi ale nie omijam go mocno bo zaraz wku*w i ryk..
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 08:19   #346
tout-petit-fille
Zadomowienie
 
Avatar tout-petit-fille
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z nienacka
Wiadomości: 1 007
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

To miejmy nadzieję, że to się niedługo zmieni. W sumie Szymuś jest jeszcze malutki, w końcu późno urodziłaś, więc trzeba mu dać poprawkę

Ja moją zanudziłam, bo leżała obok mnie gdy się malowałam i z samego patrzenia zasnęła;P
Ale już po pół godziny zaczyna się wiercić, otwiera i zamyka oczka co chwilę. Zobaczymy ile pośpi
__________________
Mój skarbeczek Nikola 26.02.2015

tout-petit-fille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 08:23   #347
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Właśnie biorę poprawkę ze maluch jest malutki jeszcze i liczę na pozytywne zmiany. Póki co to młody przybiera na wadze konkretnie bo już ręka mnie boli jak go KP
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 08:41   #348
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Mój w rożku śpi ale nie omijam go mocno bo zaraz wku*w i ryk..
U mojego chodzi o to, żeby miał zawinięte rączki. Inaczej bije się nimi po buźce i to go wybudza.
Spróbuj, mój się buntował pierwszej nocy, a teraz już się przyzwyczaił i lepiej śpi. Przynajmniej śpi do pierwszego karmienia, tj. do około 1 - 2. Kąpię go ok. 19 bo już dostaje szału i ryczy non stop, kąpiel go uspokaja i jakoś udaje mi się go uśpić. Jak uśnie kładę się razem z nim i dzięki temu zaczęłam funkcjonować.


A teraz się tylko na chwilę przebudził i dalej zasnął. Aż jestem w szoku, bo do tej pory kołysanki na niego nie działały.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Właśnie biorę poprawkę ze maluch jest malutki jeszcze i liczę na pozytywne zmiany. Póki co to młody przybiera na wadze konkretnie bo już ręka mnie boli jak go KP
Kup sobie kurkę do karmienia. Super sprawa, nie trzeba trzymać dziecka na ręku.

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
Dzisiaj testujemy nowe sposoby walki z szalem. Zochan wykapal się już o 15, od 17 do 19 była na spacerze, który przespala. Potem zjadła i juz jakby zaczęło się coś rozkręcać. Ale ja ją hyc do wozka i na kolejny spacer i tak polazilysmy z godzinkę, na spacerze trochę pomarudzila, ale w końcu usnela. Teraz jeszcze leży w kurtce, śpiworze, czapce w kolysce, przy otwartym oknie i śpi oby jak najdłużej. I teraz są dwie opcje albo prześpi ten wieczór i szału w ogóle nie będzie. Albo się obudzi i szał po prostu przesunie się w czasie i będzie trwał np. do 4 rano mam nadzieje, ze jednak spełni się to pierwsze, bo inaczej zawisne na gałęzi w ogrodzie...

O, doczytałam o tym sposobie. Działa? Tak pytam, w razie gdyby owijanie przestało działać
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 08:42   #349
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Mam poduszkę ale nie potrafię z niej korzystać ;/
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-16, 08:57   #350
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez MaMusKA29 Pokaż wiadomość
Witam się i ja
Dziewczyny u nas już po skoku rozwojowym nareszcie mam z powrotem mojego aniołka, bo przez te 5 ostatnich dni myślałam że szału dostanę, a od wczorajszego wieczoru dziecko jest nie do poznania, nocka super, poszedł spać o 20 karmienie o 12, 3, 6 i od 6 pospał jeszcze do 7:30 tak to ja mogę codziennie, zbieram siły przed kolejnym skokiem rozwojowym

Aha i nareszcie widzę poprawę jeśli chodzi i problemy brzuszkowe bo od paru dni wiedzę że się już tak nie napina i kupa już mu nie przychodzi z tak wielkim wysiłkiem

a co do szału i nerwowego zachowania przy cycku to u nas tak jest jak Kuba za szybko je i wtedy połyka powietrze i muszę mu robić przerwy i jak sobie odbije to wtedy jest spokój
A ile ma Twoj maluch i jak długo trwal skok, bo moja tez chyba przechodzi i sie zastanawiam ile to potrwa...bo juz 5dni szaleje :/

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez żona_marcina Pokaż wiadomość
Ja mam propozycję- poznajmy nasze dzieci to może same się sobą zajmą. Jak widzę maja podobne charakterki.


Pozdrawiam i mam nadzieję, że może Ty znajdziesz sposób na ujarzmienie dziecka. Jakby co, podziel się ze mną
Jak tylko znajde receptę to się podziele
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 09:04   #351
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
A ile ma Twoj maluch i jak długo trwal skok, bo moja tez chyba przechodzi i sie zastanawiam ile to potrwa...bo juz 5dni szaleje :/

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------



Jak tylko znajde receptę to się podziele
Kuba w niedzielę zaczął 6 tydzień i od tego czasu zaczęły się akcje więc u mnie książkowy skok w 6 tygodniu ale czasami może taki skok pojawić się wcześniej
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 09:40   #352
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

my o 7 wyszłyśmy z sypialni żeby tata mógł pospać skoro mi dał w nocy odpocząć mała do 9 pospała w leżaczku, zjadła, pouśmiechała się do mnie i zasnęła jeszcze na 45 minut, ale teraz widzę, że może jeszcze małą drzemkę walnie
pogoda dzisiaj niezła więc na pewno wybierzemy się na spacer
jak spała ściągnęłam na szybko 140 ml, dzisiaj może po południu wybiorę się do koleżanki to mąż będzie miał w razie czego
ja już ubrana, pomalowana, ciuszki dla młodej przygotowane, bo jeszcze w piżamie leży

Mamuśka- a jak u Was z kupami?? bo moje dziecko wróciło na dawne tory i jest kilka dziennie


ooo zasnęła
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 11:22   #353
martunka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok:)
Wiadomości: 559
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Już dzisiaj Jaś jest spokojniejszy Chyba przez ostatnie 3 dni przechodził wczesny skok rozwojowy. Oby tylko nie zostało mu wstawanie w nocy co 2h na karmienie, bo wolałam jak jadł o 24, 4-5 i 8-9:P

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
Podobno mleka nawet zamrożonego nie powinno sie zbyt długo przechowywać, bo może już nie odpowiadać potrzebom dziecka
Ciekawa informacja, muszę o tym doczytać tylko jeśli to prawda to co mam zrobić z moją nadprodukcją? Dziennie ściągam ok. 1,5l, Jaś je dużo, ale nie aż tyle Której podesłać mleko?

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
Dzisiaj testujemy nowe sposoby walki z szalem. Zochan wykapal się już o 15, od 17 do 19 była na spacerze, który przespala. Potem zjadła i juz jakby zaczęło się coś rozkręcać. Ale ja ją hyc do wozka i na kolejny spacer i tak polazilysmy z godzinkę, na spacerze trochę pomarudzila, ale w końcu usnela. Teraz jeszcze leży w kurtce, śpiworze, czapce w kolysce, przy otwartym oknie i śpi oby jak najdłużej. I teraz są dwie opcje albo prześpi ten wieczór i szału w ogóle nie będzie. Albo się obudzi i szał po prostu przesunie się w czasie i będzie trwał np. do 4 rano mam nadzieje, ze jednak spełni się to pierwsze, bo inaczej zawisne na gałęzi w ogrodzie...[COLOR="Silver"]

Ależ Ci zazdroszczę takich zapasów! Ja za dużo laktatorem nie uciagne, wszystko to zużywam na bieżąco
Super, że udało się ujarzmić Zosię Trzymam kciuki by i dzisiaj było tak sympatycznie.
A moich zapasów nie ma co zazdrościć, ta nadprodukcja bywa uciążliwa Za to powinnaś być z siebie dumna, bo mówiłaś, że ani mama ani siostra nie miały mleka.
martunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 11:26   #354
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Martunka88 a czemu tak ściągasz to mleko? Organizm wtedy ma informacje ze musi produkować więcej i więcej i może stąd u ciebie tyle tego mleka. Szczerze ci współczuję takiego nawalu. U mnie młody co 2-3 godz się budzi i mleka mam produkowane akuratnie na te przerwy czasowe. Może poprobuj. A u mnie Sajmon właśnie zjadł i mi zasypia na piersi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1429179966887.jpg (25,3 KB, 42 załadowań)
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 12:10   #355
JoaMro
Raczkowanie
 
Avatar JoaMro
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 377
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
A ile ma Twoj maluch i jak długo trwal skok, bo moja tez chyba przechodzi i sie zastanawiam ile to potrwa...bo juz 5dni szaleje :/

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------



Jak tylko znajde receptę to się podziele
Moj szaleje 4 dni. Chyba skocze z mostu.


Wysyłane z mojego GT-P7320 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Mój mały szkrab Jaś ur. 17.02.2015
JoaMro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 12:11   #356
martunka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok:)
Wiadomości: 559
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Martunka88 a czemu tak ściągasz to mleko? Organizm wtedy ma informacje ze musi produkować więcej i więcej i może stąd u ciebie tyle tego mleka. Szczerze ci współczuję takiego nawalu. U mnie młody co 2-3 godz się budzi i mleka mam produkowane akuratnie na te przerwy czasowe. Może poprobuj. A u mnie Sajmon właśnie zjadł i mi zasypia na piersi
Bardzo zraziłam się do karmienia prosto z piersi, bo po 3 dniach miałam sutki poranione do krwi. Zaczęłam ściągać, by miały czas się zagoić, Jaśka karmiłam z butelki i już tak zostało, bo laktator nie sprawia mi bólu, a synek niestety tak (próbowałam jeszcze ze 3 razy po zagojeniu). Już od dłuższego czasu ściągam tyle samo mleka, więc produkcja się unormowała. I jestem dziwna, ale naprawdę uważam, że mój sposób karmienia jest wygodniejszy:P ściągam co 4-6h, zapas zawsze mam, nie jestem uwiązana do synka, bo z butelki może karmić każdy (a to ważne, bo już powoli wracam do pracy i czasami muszę wyjść z domu na spotkanie z inwestorami).
Pamiętam, że Ciebie Szymek też ranił przy karmieniu- już jest lepiej?
martunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 12:20   #357
mordka_1985
Zadomowienie
 
Avatar mordka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 927
GG do mordka_1985
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Nie wiem czy nadążę was odczytać ale napisze tylko że dziś była położna z wagą i Damian waży już 5300! . Tzn że przybrał ok 1700g w 1 miesiąc! Szok, ale się nie dziwie żarte to dziecię straszliwie
__________________
Ślub 08.07.2006
Oliwia Roksana ur. 26.03.2011
Aleksandra zm. 01.04.2014
Synek tp. 15.03.2015
mordka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 12:22   #358
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Wiesz ja zacisnelam zeby jedynie w 2 sobie w szpitalu poprosiłam o dokarmienie bo faktycznie miałam aż rany. Dziś sutki są bolesne ale dosłownie na kilka sekund a potem nie boli nic. Poza tym chyba się już przyzywczaily i są ze stali ;D jeśli tak jest Ci wygodnie to kto co woli ja niestety jestem uwiazana od 3 tyg nie wychodzę z domu bo mąż się boi ze młody się obudzi i co wtedy heh.
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 12:31   #359
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez martunka88 Pokaż wiadomość
Bardzo zraziłam się do karmienia prosto z piersi, bo po 3 dniach miałam sutki poranione do krwi. Zaczęłam ściągać, by miały czas się zagoić, Jaśka karmiłam z butelki i już tak zostało, bo laktator nie sprawia mi bólu, a synek niestety tak (próbowałam jeszcze ze 3 razy po zagojeniu). Już od dłuższego czasu ściągam tyle samo mleka, więc produkcja się unormowała. I jestem dziwna, ale naprawdę uważam, że mój sposób karmienia jest wygodniejszy:P ściągam co 4-6h, zapas zawsze mam, nie jestem uwiązana do synka, bo z butelki może karmić każdy (a to ważne, bo już powoli wracam do pracy i czasami muszę wyjść z domu na spotkanie z inwestorami).
Pamiętam, że Ciebie Szymek też ranił przy karmieniu- już jest lepiej?
Ma to swoje plusy i minusy.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Chociaż mnie laktator tez boli na poczatku jak zaczynam doic.
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 12:47   #360
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Nie chcę się chwalić, żeby nie zapeszyć, ale mi się dzisiaj dziecko naprawiło. Spał od 9 do około 10. Potem się obudził i marudził, więc sposobem Nouvelle chyc go do wózka i na dwór. Od razu usnął ale po pół godzinie zaczęło padać więc zabrałam go do domu i w wózku położyłam przy otwartym oknie. Pospał tak około pół godzinki aż mu zaczęła przeszkadzać mokra pielucha. Przebrałam go, trochę się pobawiliśmy i od 12 śpi do tej pory.
Pewnie się zaraz obudzi ulany, usrany i głodny

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez martunka88 Pokaż wiadomość
Bardzo zraziłam się do karmienia prosto z piersi, bo po 3 dniach miałam sutki poranione do krwi. Zaczęłam ściągać, by miały czas się zagoić, Jaśka karmiłam z butelki i już tak zostało, bo laktator nie sprawia mi bólu, a synek niestety tak (próbowałam jeszcze ze 3 razy po zagojeniu). Już od dłuższego czasu ściągam tyle samo mleka, więc produkcja się unormowała. I jestem dziwna, ale naprawdę uważam, że mój sposób karmienia jest wygodniejszy:P ściągam co 4-6h, zapas zawsze mam, nie jestem uwiązana do synka, bo z butelki może karmić każdy (a to ważne, bo już powoli wracam do pracy i czasami muszę wyjść z domu na spotkanie z inwestorami).
Pamiętam, że Ciebie Szymek też ranił przy karmieniu- już jest lepiej?
Fajnie to wymyśliłaś.
Jeszcze mi tylko powiedz jak przechowujesz porcję mleka do kolejnego karmienia - wstawiasz do lodówki czy trzymasz w temperaturze pokojowej? I jeśli trzymasz w temp. pokojowej to czy je podgrzewasz przed karmieniem, żeby miało temperaturę jak to z piersi?






A właśnie - co robicie z mlekiem, gdy wychodzicie z dzieckiem? Wkładacie butelkę do jakiegoś termoopakowania? Na dworze teraz jest poniżej 20 stopni a mleko z piersi ma 37 stopni. Boję się, że takie chłodne mleko może zaszkodzić takim małym dzieciom jak nasze
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-07 09:16:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.