Marcowe Mamy 2015 cz. I - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-28, 18:00   #901
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez asiulek8 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze z tym dupnym becikowym.





Na jakim wniosku składałyście podanie o wysokość składek w ZUS'ie? Bo nam baba powiedziała, że ona nie wie Ku..a pracuje tam i nie wie


U nas wszystkie druki dostępne na stronie urzędu miasta
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 20:37   #902
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez asiulek8 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze z tym dupnym becikowym.

Na jakim wniosku składałyście podanie o wysokość składek w ZUS'ie? Bo nam baba powiedziała, że ona nie wie Ku..a pracuje tam i nie wie
A pani wie gdzie pracuje i od czego jest w tym ZUS?
W gminie powinni ci dac papiery i wnioski do wypelnienia
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 21:39   #903
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

ludzie, dobiłam tęskniłyście??

Cytat:
Napisane przez żona_marcina Pokaż wiadomość
Hej,
faktycznie wizaż zamiera. Fakt, sama mało piszę bo czasu ciągle brak. Młody daje popalić...
oj daje

jak urodziłam tego 29 marca (na porodówce od 28 marca od godz.12, po odejściu wód i bez akcji skurczowej, a poród notabene wywoływany, bez znieczulenia, z ciulatą położną i ogólnie koszmarny) tak do tej pory nie wszystko ogarnęłam. mały absorbujący, płaczliwy, świat mu się najwyraźniej nie podoba, nawet pieluchę ciężko zmienić bez rozdzierającego krzyku.

jestem z nas wszystkich dumna, bo widzę, że każdej udało się urodzić przed końcem marca

żona_marcina, u nas też ciężko unormować rytm dnia i nocy. o ile w nocy mały budzi się o podobnych porach i zaczyna być przewidywalny w miarę tak w dzień bywa różnie. a jeszcze się kolki zaczęły to priorytetem jest uspokojenie go.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 05:54   #904
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Mi do becikowego ze szpitala wszystko dali tzn te wizyty u ginekologa wypisane i do pracy na macierzynski. Ale fakt ZUSy srusy skarbówki ;/
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 06:07   #905
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

U nas po zusach i skarbówkach nie trzeba jeździć, są druki, na których sama wszystko wypisuje
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 06:11   #906
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

U nas jakaś beznadziejna noc. Niby młoda nie budziła sie tak często, ale marudziła i piszczała i nawet wzięcie do łóżka nie pomagało.

Marzy mi się mocna kawa i te lody truskawkowo-bezowe z reklamy a zostaje inka i biszkopty

---------- Dopisano o 07:11 ---------- Poprzedni post napisano o 07:09 ----------

Cytat:
Napisane przez aaakarolina Pokaż wiadomość
U nas po zusach i skarbówkach nie trzeba jeździć, są druki, na których sama wszystko wypisuje
Fajnie macie. U nas niby z druku wynika, że się wypełnia samemu, ale żądają obok pieczątki z urzędu...
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 06:56   #907
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Ja to mówię że jak kobieta jest samotna to mi cholery tego nie jest w stanie ogarnąć ;/
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 07:14   #908
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Mi dali w gminie te druki, ale z zusu jest tylko oświadczenie. A to potrzeba w zusie takie niby podanie złożyć żeby podali wysokość tych składek.
A nie wieńczy dostaniemy bo nie mam jeden umowy. A ten facet co pracowalam u niego pewnie w dupie to będzie miał ze cos chce...
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 07:15   #909
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Hej
Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Ja to mówię że jak kobieta jest samotna to mi cholery tego nie jest w stanie ogarnąć ;/
Ja tak sobie właśnie myślałam, jak po urodzeniu mąż zamiast mi pomagać przy dziecku to latał po urzędach po PESEL i inne głupoty. Tak jakby urzędy nie mogły same przesyłać dokumentów przy obecnej informatyzacji. Chociaż teraz i tak było mniej roboty po zmianie ustawy..


Kurde, po niecałych 5 minutach dziecko mi się obudziło
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 08:36   #910
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Hej
wczoraj byłam z Kubą na szczepieniu zniósł je całkiem dobrze lepiej niż ja , nie miał gorączki tylko domagał się częściej przytulania niz zwykle.Pani doktor która go badała nie miała zadnych zastrzezen, najbardziej usmiałam sie jak małego wazylismy i ona do mnie mówi ze 4500 jak bedzie wazył to ok,a waga pokazała 5500, masakra jakas tyle to moja córa ważyła jak miała 3 m-c a nie nie 7 tygodni, cóz widze ze mały zawodnik sumo mi rosnie
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 08:38   #911
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Ale mnie wczoraj tz wkurzył... wróciliśmy z usg, nie zdążyliśmy dobrze wejść do domu, tz buty rozwalil w przedpokoju, kurtke rzucil byle jak, mala postawil w nosidelku, nie wyjął jej, na e rozebral, tylko mówi do mnie czy jest mi potrzebny, bo mama kazała mu zadzwonić po badaniu jak z małą. Normalnie krew mnie zalała. Nie dość ze tesciowa działa mi na nerwy strasznie, to jeszcze tz z wszystkiego jej sie tlumaczy, kazda sprawe z nia konsultuje...cholerny maminsynek.i wczoraj sie cale popoludnie i wieczor nie odzywalismy.dzis rano wyszedl obrazony do pracy.i niech spada a najlepiej zadzwoni do mamusi sie wyzalic!!
Sorry za prywate ale gdzies musialam sie wygadac.
Malutka dostała duzo krostek na buzi i nie wiem od czego :/ ehh uczulenie jej zeszlo to teraz znów cos jej wyskoczylo
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 09:12   #912
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Uśpiłam tego terrorystę
Usypianie mojego dziecka w dzień to katorga.Zawsze mam ochotę walić głową w łóżeczko albo go zostawić w łóżeczku i niech wyje albo śpi..i nie mam serca. Więc go lulam, bujam i jak w końcu uśnie to za chwilę oczy jak 5 zł i koniec spania. A za 15 minut jest senny i marudny. I tak przez cały dzień.
Codziennie rano wstaję i myślę sobie : "oby do wieczora"
Jaka ja byłam naiwna w ciąży. Naczytałam się książek i dziecięcej prasy i byłam przekonana, że poradzę sobie z każdym problemem, że będę uśmiechniętą i zadbaną mamusią..ech. I zastanawiam się po co mi był taki drogi wózek skoro i tak chodzę z nim tylko po ogrodzie..


Dla ciekawości, tak mniej więcej powinny wyglądać drzemki 2-miesięcznego malucha:

7 pobudka

8:00-10 drzemka 1

11:15-1:15 drzemka 2

2:30-4:30 drzemka 3

5:45-6:30 drzemka 4

~7:45 dziecko śpi.
Generalnie po karmieniu jest chwilka aktywności i po aktywności dziecko powinno pójść spać. W wieku dwóch miesięcy warto przestrzegać czasu czuwania 1 godzina, maksymalnie 1.15. W to wliczone jest karmienie.
W wieku 10-12 tygodni następuje tzw 'regresja', wtedy trzeba zacząć rozciągać czasy czuwania i przejść z 4 na 3 drzemki.

Gdyby moje dziecko tak spało to byłabym najszczęśliwszą matką na świecie


Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Ale mnie wczoraj tz wkurzył... wróciliśmy z usg, nie zdążyliśmy dobrze wejść do domu, tz buty rozwalil w przedpokoju, kurtke rzucil byle jak, mala postawil w nosidelku, nie wyjął jej, na e rozebral, tylko mówi do mnie czy jest mi potrzebny, bo mama kazała mu zadzwonić po badaniu jak z małą. Normalnie krew mnie zalała. Nie dość ze tesciowa działa mi na nerwy strasznie, to jeszcze tz z wszystkiego jej sie tlumaczy, kazda sprawe z nia konsultuje...cholerny maminsynek.i wczoraj sie cale popoludnie i wieczor nie odzywalismy.dzis rano wyszedl obrazony do pracy.i niech spada a najlepiej zadzwoni do mamusi sie wyzalic!!
Sorry za prywate ale gdzies musialam sie wygadac.
Malutka dostała duzo krostek na buzi i nie wiem od czego :/ ehh uczulenie jej zeszlo to teraz znów cos jej wyskoczylo
Współczuję. U mnie też ciągłe kłótnie i ciche dni z mężem. Jak mnie ze 2 tygodnie temu wkurzył tak nie gotuję obiadów i nic nie robię w domu dopóki on nie wróci z pracy i nie zajmie się małym. A z mamusią też musi wszystko obgadać, tylko ta później jeszcze wszystko wygada sąsiadkom.


I znowu mi się dziecko obudziło;(
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 09:20   #913
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Ale mnie wczoraj tz wkurzył... wróciliśmy z usg, nie zdążyliśmy dobrze wejść do domu, tz buty rozwalil w przedpokoju, kurtke rzucil byle jak, mala postawil w nosidelku, nie wyjął jej, na e rozebral, tylko mówi do mnie czy jest mi potrzebny, bo mama kazała mu zadzwonić po badaniu jak z małą. Normalnie krew mnie zalała. Nie dość ze tesciowa działa mi na nerwy strasznie, to jeszcze tz z wszystkiego jej sie tlumaczy, kazda sprawe z nia konsultuje...cholerny maminsynek.i wczoraj sie cale popoludnie i wieczor nie odzywalismy.dzis rano wyszedl obrazony do pracy.i niech spada a najlepiej zadzwoni do mamusi sie wyzalic!!
Sorry za prywate ale gdzies musialam sie wygadac.
Malutka dostała duzo krostek na buzi i nie wiem od czego :/ ehh uczulenie jej zeszlo to teraz znów cos jej wyskoczylo
U nas też są ciche dni , w ogóle ostatnio nie możemy się dogadać, najgorsze jest to że wczoraj rano tak strasznie krzyczeliśmy na siebie i to w obecności dzieci, na samą myśl jak sobie przypomnę minę córki to chce mi się płakać, teraz się do siebie nie odzywamy, tzn tż by chciał ale ja jestem twarda i na pewno jeszcze przez parę dni będę milczeć

A tak w ogóle to 09.05 będziemy chrzcić Kubę i wczoraj przyszło już ubranko polecam w 100 %
http://allegro.pl/show_item.php?item=5278274016

Teraz sama szukam czegoś dla siebie i nie wiem co kupić a czasu coraz mniej

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez żona_marcina Pokaż wiadomość
Uśpiłam tego terrorystę
Usypianie mojego dziecka w dzień to katorga.Zawsze mam ochotę walić głową w łóżeczko albo go zostawić w łóżeczku i niech wyje albo śpi..i nie mam serca. Więc go lulam, bujam i jak w końcu uśnie to za chwilę oczy jak 5 zł i koniec spania. A za 15 minut jest senny i marudny. I tak przez cały dzień.
Codziennie rano wstaję i myślę sobie : "oby do wieczora"
Jaka ja byłam naiwna w ciąży. Naczytałam się książek i dziecięcej prasy i byłam przekonana, że poradzę sobie z każdym problemem, że będę uśmiechniętą i zadbaną mamusią..ech. I zastanawiam się po co mi był taki drogi wózek skoro i tak chodzę z nim tylko po ogrodzie..


Dla ciekawości, tak mniej więcej powinny wyglądać drzemki 2-miesięcznego malucha:

7 pobudka

8:00-10 drzemka 1

11:15-1:15 drzemka 2

2:30-4:30 drzemka 3

5:45-6:30 drzemka 4

~7:45 dziecko śpi.
Generalnie po karmieniu jest chwilka aktywności i po aktywności dziecko powinno pójść spać. W wieku dwóch miesięcy warto przestrzegać czasu czuwania 1 godzina, maksymalnie 1.15. W to wliczone jest karmienie.
W wieku 10-12 tygodni następuje tzw 'regresja', wtedy trzeba zacząć rozciągać czasy czuwania i przejść z 4 na 3 drzemki.

Gdyby moje dziecko tak spało to byłabym najszczęśliwszą matką na świecie



Współczuję. U mnie też ciągłe kłótnie i ciche dni z mężem. Jak mnie ze 2 tygodnie temu wkurzył tak nie gotuję obiadów i nic nie robię w domu dopóki on nie wróci z pracy i nie zajmie się małym. A z mamusią też musi wszystko obgadać, tylko ta później jeszcze wszystko wygada sąsiadkom.


I znowu mi się dziecko obudziło;(
Oj współczuję ci, mój synek od jakiegoś czasu też jest mały terrorystą jeśli chodzi o zasypianie w dzień, czasami cały dzień spędzam z dzieckiem na rękach i też mam powoli tego dosyć, chociaż u mnie Kuba bardzo lubi leżeć w wózki i jak jesteśmy na dworze to od razu zasypia dobre i to ale nie może tak być że będę z synkiem tylko poza domem, którym też trzeba się zająć tzn ogarnąć chociaż trochę bo o wielkim sprzątaniu mogę zapomnieć bo synek mi nie da tego zrobić, chociaż nie chcę zapeszać ale od godziny mały łobuz śpi w łóżeczku, ale żeby nie było tak miło wcześniej godzinę go usypiałam
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 09:26   #914
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez MaMusKA29 Pokaż wiadomość
U nas też są ciche dni , w ogóle ostatnio nie możemy się dogadać, najgorsze jest to że wczoraj rano tak strasznie krzyczeliśmy na siebie i to w obecności dzieci, na samą myśl jak sobie przypomnę minę córki to chce mi się płakać, teraz się do siebie nie odzywamy, tzn tż by chciał ale ja jestem twarda i na pewno jeszcze przez parę dni będę milczeć

A tak w ogóle to 09.05 będziemy chrzcić Kubę i wczoraj przyszło już ubranko polecam w 100 %
http://allegro.pl/show_item.php?item=5278274016

Teraz sama szukam czegoś dla siebie i nie wiem co kupić a czasu coraz mniej

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------



Oj współczuję ci, mój synek od jakiegoś czasu też jest mały terrorystą jeśli chodzi o zasypianie w dzień, czasami cały dzień spędzam z dzieckiem na rękach i też mam powoli tego dosyć, chociaż u mnie Kuba bardzo lubi leżeć w wózki i jak jesteśmy na dworze to od razu zasypia dobre i to ale nie może tak być że będę z synkiem tylko poza domem, którym też trzeba się zająć tzn ogarnąć chociaż trochę bo o wielkim sprzątaniu mogę zapomnieć bo synek mi nie da tego zrobić, chociaż nie chcę zapeszać ale od godziny mały łobuz śpi w łóżeczku, ale żeby nie było tak miło wcześniej godzinę go usypiałam
Ale fajny garniak
Jak pomysle o chrzcinach i o tym ze tz bedzie musiał wszystko obgadac i ustalic z ""mmamusia" to juz mnie nerwy biorą. A ostatnio to juz dowalila-kilka dni z rzedu dzwoni do tza zeby przyszedl z mala na osiedle na ktorym mieszkal z rodzicami, po to zeby jak to ona okreslila"sie pokazac z corka" zeby wszystkie sasiadki widzialy.to powiedzialam co myslalam.i nie ma opcji.
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 09:32   #915
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Ale fajny garniak
Jak pomysle o chrzcinach i o tym ze tz bedzie musiał wszystko obgadac i ustalic z ""mmamusia" to juz mnie nerwy biorą. A ostatnio to juz dowalila-kilka dni z rzedu dzwoni do tza zeby przyszedl z mala na osiedle na ktorym mieszkal z rodzicami, po to zeby jak to ona okreslila"sie pokazac z corka" zeby wszystkie sasiadki widzialy.to powiedzialam co myslalam.i nie ma opcji.
Moja teściowa też ma jakieś ale do tego jak będą wyglądać chrzciny, ale w niedziele jak dostała zaproszenie i zaczęła swoje mądrości to bardzo szybko ją zgasiłam mówiąc jej to jest nasza sprawa jak ten dzien będzie wyglądał, głównie chodzi jej że impreza odbędzie się w restauracji a nie w domu, ale ja mam nauczkę po chrzcie córki jak goście siedzieli do 2 w nocy i nikt się nie przejmował że mam w domu 3 mc niemowlę które budzi się w nocy i przez to byłam strasznie niewyspana a tak przewiduję koniec imprezy na max 22
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 09:35   #916
mikakrolikowa
Zakorzenienie
 
Avatar mikakrolikowa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 094
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez żona_marcina Pokaż wiadomość
Uśpiłam tego terrorystę
Usypianie mojego dziecka w dzień to katorga.Zawsze mam ochotę walić głową w łóżeczko albo go zostawić w łóżeczku i niech wyje albo śpi..i nie mam serca. Więc go lulam, bujam i jak w końcu uśnie to za chwilę oczy jak 5 zł i koniec spania. A za 15 minut jest senny i marudny. I tak przez cały dzień.
Codziennie rano wstaję i myślę sobie : "oby do wieczora"
Jaka ja byłam naiwna w ciąży. Naczytałam się książek i dziecięcej prasy i byłam przekonana, że poradzę sobie z każdym problemem, że będę uśmiechniętą i zadbaną mamusią..ech. I zastanawiam się po co mi był taki drogi wózek skoro i tak chodzę z nim tylko po ogrodzie..


Dla ciekawości, tak mniej więcej powinny wyglądać drzemki 2-miesięcznego malucha:

7 pobudka

8:00-10 drzemka 1

11:15-1:15 drzemka 2

2:30-4:30 drzemka 3

5:45-6:30 drzemka 4

~7:45 dziecko śpi.
Generalnie po karmieniu jest chwilka aktywności i po aktywności dziecko powinno pójść spać. W wieku dwóch miesięcy warto przestrzegać czasu czuwania 1 godzina, maksymalnie 1.15. W to wliczone jest karmienie.
W wieku 10-12 tygodni następuje tzw 'regresja', wtedy trzeba zacząć rozciągać czasy czuwania i przejść z 4 na 3 drzemki.

Gdyby moje dziecko tak spało to byłabym najszczęśliwszą matką na świecie



Współczuję. U mnie też ciągłe kłótnie i ciche dni z mężem. Jak mnie ze 2 tygodnie temu wkurzył tak nie gotuję obiadów i nic nie robię w domu dopóki on nie wróci z pracy i nie zajmie się małym. A z mamusią też musi wszystko obgadać, tylko ta później jeszcze wszystko wygada sąsiadkom.


I znowu mi się dziecko obudziło;(
Pytalas kiedys o wpływ szczepień na mojego synka a wiec nie jesteśmy zdiagnozowani lekarze co chwila rzucaja nazwe choroby i dalej nic nie robia a wiec hausa nam potrzeba, a tak pozatym to nasze problemy zaczelynsie po szczepieniu w 4 miesiącu potem bylo tylko gorzej az to teraz w październiku zaczelam podawac homeopatie z przerwami do teraz i nareszcie mamy widoczny postep w rehabilitacji Julek zaczol raczkowac coraz lepiej siedzi probuje wstawac kiedys mialam dziecko ze zmiennym napięciem wygietymi raczkamj i prawa noga jak kloda a w nia byly wszystkie wklucia teraz rusza nia tak samo jak lewa,
Co do usypiania u nas cuda zdziałala chusta mala zasypia po 2 min od zamotania
mikakrolikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 09:43   #917
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

O matko dziewczyny współczuję tych teściowych. No a mężowie powinni się ogarnąć, na cholerę im te wszystkie zwierzenia u mamusi..
Do mnie wczoraj dzwoniła teściowa wybić nam z głowy kupno mieszkania. Zamiast się cieszyć, że chcemy być sami i samodzielni to podsumowała, że na pewno nie damy sobie rady. Że ja teraz nie pracuje i że jak wrócę po macierzynskim to na pewno mnie zwolnia. A maz to juz na pewno jest skreślony w pracy bo dopiero studia kończy i tez się go pozbeda. Także wg teściowej mamy swietlana przyszłość. Będziemy mieszać pod mostem i jeść resztki
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 10:18   #918
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

kochane teściowe, te to potrafią podbudować i wesprzeć
Własnie synek się obudził z krótkiego snu, takze trzeba się ubierać i iśc na spacer Wieje okropnie i zimno, bez kombinezona ani rusz i chyba sama wskoczę w jakaś grubszą kurtałkę
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 10:37   #919
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

U mnie malutka spi w wozku na balkonie, a ja posprzatalam i teraz krece hula hop
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 11:55   #920
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Asiulek co za baba;/tak skrzydła wam podcinac. Co. Do cichych dni ja też z TŻ jakiś kryzys przechodzimy ale głównie ja bo jesten zmęczona nie ukrywajmy i nerwy mnie biorą po nocach kiedy jesten juz zmęczona i wyć mi się chce ze Szymon nie chce zasnąć juz 2 godzinę a ten się nagle przebudzi i pyta Może głodny? Może ma mokro? A rano się budzi i mówi że się nie wyspal. Choć dziś w nocy było już ok ale dwa dni pod rząd byłam dla niego jak Osa -nie chciałam bo nie lubię ale niech trochę pocierpi z moimi humorami.
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 11:57   #921
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Mnie wkurza u męża jak mowie żeby uspil mała i odpowiada ze nie umie. No jaka jest filozofia w telepaniu dzieckiem na rekach?
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 11:59   #922
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Mój znów zawsze jak przychodzi do ubrania go to drze się Ola Ola... Srola ku*wa.. Powoli się uczy ale wziąłby się nauczył raz a dobrze a on tak delikatnie z szymkiem sie obchodzi jakby dosłownie z waty dziecko było.
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 12:05   #923
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

No i byla polozna-to nic ze niezapowiedzianie bo byłyśmy umowione na jutro...weszła podpisalam papiery i poszla.cala wizyta trwala 4min z zegarkiem w reku...
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 12:06   #924
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Moja miała przyjść w tym tyg.. Dziś to pewnie juz jej nie będzie. Ciekawe jak z jutrem-moja to tez bez zapowiedzi
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 12:11   #925
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Smv ty to już długo się z nią użerasz, nie?
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 12:12   #926
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Od 20tyg ciąży ;|
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 12:24   #927
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

No to moja położna byla fajna umawiała się na konkretną godzinę, odpowiadała na moje pytania, oglądała małą, a co najważniejsze miała wagę była 4 razy
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 12:41   #928
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Moja na szczęście przyjdzie 15tego ostatni 6ty raz
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 12:42   #929
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Ale was nachodzą. Moja wpadła i wypadła jeden jedyny raz...
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 13:13   #930
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Moje dziecko odkryło paluszki i się samo uśpiło.
A ja od razu poszukałam w książce "Pierwszy rok życia dziecka" i w necie, czy ssanie paluszków jest szkodliwe. Wszędzie piszą, że nie jest, więc odetchnęłam z ulgą
Cytat:
Napisane przez MaMusKA29 Pokaż wiadomość
U nas też są ciche dni , w ogóle ostatnio nie możemy się dogadać, najgorsze jest to że wczoraj rano tak strasznie krzyczeliśmy na siebie i to w obecności dzieci, na samą myśl jak sobie przypomnę minę córki to chce mi się płakać, teraz się do siebie nie odzywamy, tzn tż by chciał ale ja jestem twarda i na pewno jeszcze przez parę dni będę milczeć

A tak w ogóle to 09.05 będziemy chrzcić Kubę i wczoraj przyszło już ubranko polecam w 100 %
http://allegro.pl/show_item.php?item=5278274016

Teraz sama szukam czegoś dla siebie i nie wiem co kupić a czasu coraz mniej

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------



Oj współczuję ci, mój synek od jakiegoś czasu też jest mały terrorystą jeśli chodzi o zasypianie w dzień, czasami cały dzień spędzam z dzieckiem na rękach i też mam powoli tego dosyć, chociaż u mnie Kuba bardzo lubi leżeć w wózki i jak jesteśmy na dworze to od razu zasypia dobre i to ale nie może tak być że będę z synkiem tylko poza domem, którym też trzeba się zająć tzn ogarnąć chociaż trochę bo o wielkim sprzątaniu mogę zapomnieć bo synek mi nie da tego zrobić, chociaż nie chcę zapeszać ale od godziny mały łobuz śpi w łóżeczku, ale żeby nie było tak miło wcześniej godzinę go usypiałam
Garnitur pierwsza klasa. Mały będzie pięknie wyglądał


My też kiedyś krzyczeliśmy na siebie przy synku i mimo że jest jeszcze malutki to słuchał i rozpłakał się. Od teraz nigdy nie kłócę się przy dziecku, po prostu ignoruję męża.

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez asiulek8 Pokaż wiadomość
Ale was nachodzą. Moja wpadła i wypadła jeden jedyny raz...
Moja była najlepsza. Przyszła 3 razy i bardziej niż dzieckiem była zainteresowana moim domem. Ale że była przemiła i jeszcze kilkakrotnie dzwoniła, żeby zapytać co słuchać, to jej wybaczam No i przyprowadziła mi raz pediatrę

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Asiulek co za baba;/tak skrzydła wam podcinac. Co. Do cichych dni ja też z TŻ jakiś kryzys przechodzimy ale głównie ja bo jesten zmęczona nie ukrywajmy i nerwy mnie biorą po nocach kiedy jesten juz zmęczona i wyć mi się chce ze Szymon nie chce zasnąć juz 2 godzinę a ten się nagle przebudzi i pyta Może głodny? Może ma mokro? A rano się budzi i mówi że się nie wyspal. Choć dziś w nocy było już ok ale dwa dni pod rząd byłam dla niego jak Osa -nie chciałam bo nie lubię ale niech trochę pocierpi z moimi humorami.
Twój synek to młodsza kopia mojego. Mój też od małego ma ciągle problemy z zaśnięciem. Teraz już przynajmniej mamy jako tako uregulowane noce, ale kosztowało mnie to sporo nerwów.
Twój synek jest jeszcze malutki, daj mu trochę czasu. Mój od jakiś 2 tygodni przesypia bez przerw od około 20 do 2, czasami do 4. Potem muszę się gimnastykować, żeby wytrzymał do 6 rano. Ale usypianie zajmuje coraz mniej czasu, a kiedyś to bujałam i lulałam tak jak Ty po 2 godziny. Teraz mnie ratuje miś-szumiś i ciasne owijanie małego, bez tego było trudno.
Będzie dobrze i ciesz się, że przynajmniej w dzień Ci śpi


A jak tż taki mądry to niech Ci pomoże.
U mąż zawsze przebiera małego w nocy. Dzięki temu mam parę minut snu więcej. I udaję że nie słyszę, kiedy mówi, że jest niewyspany i musi wstać rano do pracy Ja też muszę wstać rano do pracy

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez asiulek8 Pokaż wiadomość
Mnie wkurza u męża jak mowie żeby uspil mała i odpowiada ze nie umie. No jaka jest filozofia w telepaniu dzieckiem na rekach?
A wiecie jak wygląda usypianie dziecka wg mojego męża? Otóż trzeba je płaczące zapakować do bujaczka, następnie jedną nogą bujać bujaczek a wolnymi rękami pisać na laptopie i udawać, że się nie słyszy wrzasków dziecka. Dopiero jak go opier...lę, że mały wrzeszczy, to łaskawie polula dziecko na rękach.


Mały śpi z kciukiem w buzi. Wyjąć mu tego kciuka z buzi czy nie ryzykować ?

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez mikakrolikowa Pokaż wiadomość
Pytalas kiedys o wpływ szczepień na mojego synka a wiec nie jesteśmy zdiagnozowani lekarze co chwila rzucaja nazwe choroby i dalej nic nie robia a wiec hausa nam potrzeba, a tak pozatym to nasze problemy zaczelynsie po szczepieniu w 4 miesiącu potem bylo tylko gorzej az to teraz w październiku zaczelam podawac homeopatie z przerwami do teraz i nareszcie mamy widoczny postep w rehabilitacji Julek zaczol raczkowac coraz lepiej siedzi probuje wstawac kiedys mialam dziecko ze zmiennym napięciem wygietymi raczkamj i prawa noga jak kloda a w nia byly wszystkie wklucia teraz rusza nia tak samo jak lewa,
Co do usypiania u nas cuda zdziałala chusta mala zasypia po 2 min od zamotania
Współczuję choroby synka, oby homeopatia podziałała. I podziwiam Cię, że dajesz sobie radę z opieką na 2 dzieci i jeszcze rehabilitacją
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-07 09:16:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.