Marcowe Mamy 2015 cz. I - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-30, 21:18   #961
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez Magnifica Pokaż wiadomość
Oby tým razem wyniki były lepsze.


A my byłyśmy dziś na bioderkach. Niby są jeszcze w normie, ale mamy szeroko pieluszkowac i starac się żeby często była "na źabkę". I jak się okazało w tej cenie było też usg przez ciemiaczko.
I wyniki nadal zle :/ malutka ma brac furagin i po weekendzie znów badanie moczu :/ ehhhh
To dziwne bo u mnie nie kieruja na badanie bioder.
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 01:43   #962
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
I wyniki nadal zle :/ malutka ma brac furagin i po weekendzie znów badanie moczu :/ ehhhh
To dziwne bo u mnie nie kieruja na badanie bioder.
Biedna żeby pomogło i się już od niej odczepiła ta infekcja.

A co do bioderek to dziwne. U nas w szpitalu dawali pieczątkę, żeby kontrolować między 4 a 6 miesiącem.
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 05:55   #963
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

U mnie też nic w szpitalu nie mówili o badaniu bioderek. Dopiero pediatra dała skierowanie.
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 07:20   #964
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

W mojej przychodni jesli nie stwierdza nieprawidłowości to nie wysyłają na badania.

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Ale smutno sie tutaj zrobiło
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 07:58   #965
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

U nas tylko pieczątka ze szpitala w książeczce zdrowia plus informacja o braniu witaminy k+d i konsultacja w sprawie żółtaczki.

Cisza, że podczas nocnych karmien nie ma, co czytać.

A ja sie pochwalę, ze spalam dziś 8 godzin plus dwie pół godzinne przerwy na karmienie nie mogę narzekać

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

A ja mam taką ochotę na zupę mleczną z zacierką, że jak tylko odłożę Młodą do łóżeczka to idę robić
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 08:18   #966
DezireOrient
Raczkowanie
 
Avatar DezireOrient
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 239
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

U mnie te plany drzemek i karmien by nie przeszły. mała po nocnym śnie potrafi mi nie spać do 11 nawet do 12. Żeby śniadanie zjeść trzeba zabrać ją w foteliku do kuchni bo jest pisk w łóżeczku w ogóle ta moja córka to takie dziecko które potrzebuje bliskości i kontaktu z nami 24 na dobę. Jedynym skutecznym sposobem by jakoś ona odpoczela i troszkę my jest jazda autem. ewidentnie to kocha i śpi jak aniołek
__________________
Mamusi serduszko-Nina <3 <3
TP.USG 27.03.2015
TP.OM 18.03.2015


DezireOrient jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 08:39   #967
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Ja myślę że nie ma takich idealnych dzieci, które wpasowują się w taki plan każdy ma lepsze i gorsze dni, dzieci są różne, jakby było tak kolorowo to każdy miałby przynajmniej trójkę dzieci
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 09:17   #968
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Mój dzieć dziś znów o 12 i 3 się obudził a później do 6 to co półtora godz pobudka
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:10   #969
nouvelle2
Zakorzenienie
 
Avatar nouvelle2
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 310
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez KasiaKasiaWiki Pokaż wiadomość
macie może link na fb?
Wysłał Ci już ktoś?
Cytat:
Napisane przez Magnifica Pokaż wiadomość
A ja buszuje na zalando i answear. Jak ja dawno nic nie zamawialam w normalnym rozmiarze! Choć teraz też mam dylemat jaki rozmiar wybrać. Jak ja marzę, żeby zacząć ćwiczyć i móc znów zamawiać rozmiar 36. Ale jak to napisała Nouvelle jest pretekst do kupienia czegos nowego w większym rozmiarze
Pamiętaj o znizkach! nie wiem czy jest jeszcze na answear, ale była -100zł przy zakupach za 300 zł
__________________
https://instagram.com/tigitigs89/

we're not in Wonderland anymore, Alice.
nouvelle2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:29   #970
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

nouvelle, nie
__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 12:00   #971
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
Wysłał Ci już ktoś?

Pamiętaj o znizkach! nie wiem czy jest jeszcze na answear, ale była -100zł przy zakupach za 300 zł
Jesteś boska! ja sie nawet jeszcze nie logowałam na answear, tylko przeglądałam, ale to jest okazja do większych zakupów
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 13:40   #972
bozena_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 118
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
Wysłał Ci już ktoś?

Ja też poprosze o link do facebooka
__________________
Kacperek
bozena_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 14:22   #973
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez bozena_87 Pokaż wiadomość
Ja też poprosze o link do facebooka
masz może już ten link?
__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 15:20   #974
JoaMro
Raczkowanie
 
Avatar JoaMro
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 377
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
I wyniki nadal zle :/ malutka ma brac furagin i po weekendzie znów badanie moczu :/ ehhhh
To dziwne bo u mnie nie kieruja na badanie bioder.
Hej ale badanie bioderek jest jednym z badań przesiewowych tak jak te pobierane w szpitalu i badanie słuchu. NALEŻY się każdemu niemowlakowi. To nie zależy od widzimisię lekarza rodzinnego. Więc upomnij się może.

Cytat:
Napisane przez żona_marcina Pokaż wiadomość
Hej,
faktycznie wizaż zamiera. Fakt, sama mało piszę bo czasu ciągle brak. Młody daje popalić...


Dziewczyny, czy wasze dzieci mają już jakiś stały plan dnia? Tzn. drzemki i spacery o w miarę podobnych porach każdego dnia, kładzenie zawsze do łóżeczka itp?
Czytałam jeszcze w ciąży o tym jak bardzo ważne jest przestrzeganie czasu czuwania i pory snu, kładzenie dziecka zawsze do łóżeczka ... i zupełnie mi to nie pasuje do mojego dziecka. W dzień śpi kiedy chce i rzadko w łóżeczku, na spacery chodzimy o różnych porach...
U nas jest unormowany rytm dnia w miarę. Tzn mamy mniej więcej stałe pory posiłków (niestety od początku nie karmiłam na żądanie a raczej o stałych porach, bo najpierw mój syn miał żółtaczkę i ciągle spał, trzeba go było budzić na jedzenie a potem nie bardzo umiałam rozpoznać kiedy płacze bo jest głodny a kiedy z innego powodu) i w tych przerwach między posiłkami robimy zawsze to samo, czasem w różnej kolejności. Zawsze mamy spacery w tym samym przedziale czasowym, o tej samej porze się kąpiemy i idziemy spać.
__________________
Mój mały szkrab Jaś ur. 17.02.2015
JoaMro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 16:15   #975
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

marudzicie, że tu nudno nie nudno tylko mamusie się próbują ogarnąć i nie bardzo wychodzi ale przyznam, na fb z tel łatwiej mi wejść w tym szaleństwie, co mam w domu, niż odpalać lapka i wejść tu. niestety.

żona_marcina, to możemy sobie przebić piętkę jeśli chodzi o dziecko, bo mój mały tak płacze i wrzeszczy, że jak nie jest mi go żal, że się tak męczy, to mam ochotę go <cenzura>. no po prostu mały diabeł. kilka ostatnich dni było mega ciężkich. TŻ całe dnie w robocie, bo ma przecież 12tki. mały jak się budzi o 5 na karmienie tak nie śpi godzinami i na ogół zanosi się płaczem. na spacerze i popołudniu jakaś drzemka i potem znowu aria operowa :/ a ja snuję się jak cień, oczy na zapałkach. zazdroszczę tym, które w miarę ogarniają, bo u nas jest ostatnio cholernie ciężko.

żona_marcina, a Twojego męża tobym ukatrupiła, jakbym była na Twoim miejscu. jak można się tak zachowywać :/
u nas nie jest idealnie, ale TŻ pomaga jak potrafi. weźmie butlę i nakarmi, przewinie, przebierze, ulula. narzekać na niego naprawdę nie mogę.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 04:30   #976
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

My się witamy z pierwszego karmienia żeby nie było tak pięknie to Młoda wczoraj nie spała od 13 do 23. Miała krótkie drzemki i był pisk. Biedną bolał brzuszek, bo nie mogła się załatwić mam nadzieję, że to jak piszą w necie minie wraz z trzecim miesiącem.

A ja na answear.com chciałam sobie kupić pastelowa rozkloszowana spódniczkę, bluzkę i buty, a kupiłam kurtkę


A widziała któraś z Was może gdzieś taką spódniczkę?
http://miniowki.pl/photos/spodnica-r...1203_580x0.jpg

Tzn. w takim stylu? Na answear niestety same L zostały
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 07:41   #977
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
W mojej przychodni jesli nie stwierdza nieprawidłowości to nie wysyłają na badania.

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Ale smutno sie tutaj zrobiło
U mnie była informacja ustna, też nie dali mi żadnego skierowania.
Nawet mi o wit. K i D nie powiedzieli, dopiero was na wizażu a potem położnej dopytałam.

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Magnifica Pokaż wiadomość
My się witamy z pierwszego karmienia żeby nie było tak pięknie to Młoda wczoraj nie spała od 13 do 23. Miała krótkie drzemki i był pisk. Biedną bolał brzuszek, bo nie mogła się załatwić mam nadzieję, że to jak piszą w necie minie wraz z trzecim miesiącem.

A ja na answear.com chciałam sobie kupić pastelowa rozkloszowana spódniczkę, bluzkę i buty, a kupiłam kurtkę


A widziała któraś z Was może gdzieś taką spódniczkę?
http://miniowki.pl/photos/spodnica-r...1203_580x0.jpg

Tzn. w takim stylu? Na answear niestety same L zostały
Biedna córeczka. Oby jej przeszło.
Spódniczka super, zaraz zajrzę na stronę answear.


A tak w ogóle to moje dziecko spało od 19.30 do 7, z przerwami o 3, 4 i 5. I około 8 poszło spać

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Cytat:
Napisane przez DezireOrient Pokaż wiadomość
U mnie te plany drzemek i karmien by nie przeszły. mała po nocnym śnie potrafi mi nie spać do 11 nawet do 12. Żeby śniadanie zjeść trzeba zabrać ją w foteliku do kuchni bo jest pisk w łóżeczku w ogóle ta moja córka to takie dziecko które potrzebuje bliskości i kontaktu z nami 24 na dobę. Jedynym skutecznym sposobem by jakoś ona odpoczela i troszkę my jest jazda autem. ewidentnie to kocha i śpi jak aniołek
A u mnie te plany zaczęły ratować sytuację. Od ponad tygodnia stosuję go u synka i są pierwsze efekty. Wcześniej potrafił mi nie spać cały dzień.. ja wnerwiona, on zły i zmęczony. W końcu uznałam, że może on nie wie, że "powinien" spać około 16 godzin na dobę i postanowiłam go tego nauczyć Na szczęście noce się uregulowały same z czasem.


A robiłam tak: nadchodziła 8 rano, więc go na ręce i lulałam do snu. Czasem mi zasnął na 5 minut, czasem na więcej, ale ja się nie poddawałam i do tej 9,30 konsekwentnie go usypiałam, nawet choćby miał spać mi na rękach. Po wyznaczonej porze drzemki było karmienie, przewijanie i zabawa, kładzenie na brzuszki, opowiadanie bajeczek itp. przez około 1 - 1 1/2 godz, w zależności od zachowania synka. A potem znowu usypianie.
I po kilku dniach jakby załapał i zaczął mi trochę spać. Oczywiście nie zasypia sam, ale daje znaki, że chce mu się spać. Jak go lulam to trochę się jeszcze podrze, ale jak na to nie reaguję to się poddaje i usypia. Przedwczoraj spał kilka razy po od 10 do ponad godziny za jednym razem. Wczoraj tak samo. A dzisiaj sam zażądał spania około 8.
Acha, wspomaga nas miś-szumiś. Dla mnie rewelacyjny wynalazek

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
marudzicie, że tu nudno nie nudno tylko mamusie się próbują ogarnąć i nie bardzo wychodzi ale przyznam, na fb z tel łatwiej mi wejść w tym szaleństwie, co mam w domu, niż odpalać lapka i wejść tu. niestety.

żona_marcina, to możemy sobie przebić piętkę jeśli chodzi o dziecko, bo mój mały tak płacze i wrzeszczy, że jak nie jest mi go żal, że się tak męczy, to mam ochotę go <cenzura>. no po prostu mały diabeł. kilka ostatnich dni było mega ciężkich. TŻ całe dnie w robocie, bo ma przecież 12tki. mały jak się budzi o 5 na karmienie tak nie śpi godzinami i na ogół zanosi się płaczem. na spacerze i popołudniu jakaś drzemka i potem znowu aria operowa :/ a ja snuję się jak cień, oczy na zapałkach. zazdroszczę tym, które w miarę ogarniają, bo u nas jest ostatnio cholernie ciężko.

żona_marcina, a Twojego męża tobym ukatrupiła, jakbym była na Twoim miejscu. jak można się tak zachowywać :/
u nas nie jest idealnie, ale TŻ pomaga jak potrafi. weźmie butlę i nakarmi, przewinie, przebierze, ulula. narzekać na niego naprawdę nie mogę.
Współczuję, wiem co przeżywasz. Ja nawet nie chcę wracać myślami do pierwszego miesiąca, istny koszmar, który do tej pory przypomina mi się bolącymi plecami Ale nie poddawaj się, musi być lepiej. Może spróbuj robić tak jak wcześniej napisałam. Twój synek jest 2 tygodnie młodszy od mojego, ja jakoś w tym okresie zaczęłam z nim walczyć tą metodą. jak mnie wnerwiał to sobie myślałam "nic mnie nie rusza". A na poranne wstawanie skuteczne okazało się tylko karmienie na leżąco w naszym łóżku i spanie przy cycku przy włączonym szumisiu. Inaczej już o 5 rano moje dziecko zaczyna dzień


U mnie problemy małżeńskie wynikały właśnie z tego, że mały tak mnie wykańczał, że ja to sobie odbijałam na mężu, a on na mnie. On nie widział jak mały się zachowuje na co dzień, bo jak wychodził z domu o 7 to wracał o 17, a w weekendy miał też swoje inne zajęcia. Cały wczorajszy dzień spędził w domu i mimo że synek według mnie był bardzo grzeczny to stwierdził, że on by nie dał rady. Szkoda, że nie miał okazji zobaczyć dziecka w akcji


Na szczęście moje dziecko zaczyna (odpukać) normalnieć. Jest też większy i bardziej komunikatywny. Teraz śpi już od pół godziny.
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 07:48   #978
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez żona_marcina Pokaż wiadomość
U mnie była informacja ustna, też nie dali mi żadnego skierowania.
Nawet mi o wit. K i D nie powiedzieli, dopiero was na wizażu a potem położnej dopytałam.

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------


Biedna córeczka. Oby jej przeszło.
Spódniczka super, zaraz zajrzę na stronę answear.


A tak w ogóle to moje dziecko spało od 19.30 do 7, z przerwami o 3, 4 i 5. I około 8 poszło spać

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------


A u mnie te plany zaczęły ratować sytuację. Od ponad tygodnia stosuję go u synka i są pierwsze efekty. Wcześniej potrafił mi nie spać cały dzień.. ja wnerwiona, on zły i zmęczony. W końcu uznałam, że może on nie wie, że "powinien" spać około 16 godzin na dobę i postanowiłam go tego nauczyć Na szczęście noce się uregulowały same z czasem.


A robiłam tak: nadchodziła 8 rano, więc go na ręce i lulałam do snu. Czasem mi zasnął na 5 minut, czasem na więcej, ale ja się nie poddawałam i do tej 9,30 konsekwentnie go usypiałam, nawet choćby miał spać mi na rękach. Po wyznaczonej porze drzemki było karmienie, przewijanie i zabawa, kładzenie na brzuszki, opowiadanie bajeczek itp. przez około 1 - 1 1/2 godz, w zależności od zachowania synka. A potem znowu usypianie.
I po kilku dniach jakby załapał i zaczął mi trochę spać. Oczywiście nie zasypia sam, ale daje znaki, że chce mu się spać. Jak go lulam to trochę się jeszcze podrze, ale jak na to nie reaguję to się poddaje i usypia. Przedwczoraj spał kilka razy po od 10 do ponad godziny za jednym razem. Wczoraj tak samo. A dzisiaj sam zażądał spania około 8.
Acha, wspomaga nas miś-szumiś. Dla mnie rewelacyjny wynalazek
Biedna, bo przez to wciąż chciała być przy cycu i jadła tyoe, ze wciąż ulewala i to nie mało...
za to Twój synek się spisał, że tak długo spał a dziwne, że nic nie powiedzieli, bo powinni poinformować, a nie żebyś się z neta musiała dowiadywać.

A na answear Spódniczka jest tu:
http://answear.com/402412-medicine-s...p-1/r-60/o-plh

I tylko 50 zl
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 07:49   #979
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

W szpitalu nie mówią o tych badaniach pewnie dlatego, ze pediatra informuje
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-02, 08:35   #980
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

zona marcina super,że udało się opanować sytuację z synkiem. Podziwiam Cię za konsekwencję i upór, ja bym się chyba w pewnym momencie poddała a TZ to TŻ jak zawsze wszech wiedzące, a jak przychodzi do opieki nad dzieckiem to nagle mama wie lepiej
synal mi odplynął na krótka drzemkę, ciekawe ile mama czasu
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 09:15   #981
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Wczoraj bylismy z mala u mojej siostry na grillu i nie powiem bo malutka ladnie spala w wózku. A do wozenia jej byly 2 chetne-corki mojej siostry. Na zmianę z nia jezdzily ogolnie bylo fajnie. Najgorsze ze jutro mamy iść do tesciow na obiad :/ mam nadzieje ze będzie to bardzo krótki obiad...i ze teściowa nie zadziala mi bardzo na nerwy.
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 09:23   #982
JoaMro
Raczkowanie
 
Avatar JoaMro
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 377
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez żona_marcina Pokaż wiadomość
U mnie była informacja ustna, też nie dali mi żadnego skierowania.
Nawet mi o wit. K i D nie powiedzieli, dopiero was na wizażu a potem położnej dopytałam.

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------


Biedna córeczka. Oby jej przeszło.
Spódniczka super, zaraz zajrzę na stronę answear.


A tak w ogóle to moje dziecko spało od 19.30 do 7, z przerwami o 3, 4 i 5. I około 8 poszło spać

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------


A u mnie te plany zaczęły ratować sytuację. Od ponad tygodnia stosuję go u synka i są pierwsze efekty. Wcześniej potrafił mi nie spać cały dzień.. ja wnerwiona, on zły i zmęczony. W końcu uznałam, że może on nie wie, że "powinien" spać około 16 godzin na dobę i postanowiłam go tego nauczyć Na szczęście noce się uregulowały same z czasem.


A robiłam tak: nadchodziła 8 rano, więc go na ręce i lulałam do snu. Czasem mi zasnął na 5 minut, czasem na więcej, ale ja się nie poddawałam i do tej 9,30 konsekwentnie go usypiałam, nawet choćby miał spać mi na rękach. Po wyznaczonej porze drzemki było karmienie, przewijanie i zabawa, kładzenie na brzuszki, opowiadanie bajeczek itp. przez około 1 - 1 1/2 godz, w zależności od zachowania synka. A potem znowu usypianie.
I po kilku dniach jakby załapał i zaczął mi trochę spać. Oczywiście nie zasypia sam, ale daje znaki, że chce mu się spać. Jak go lulam to trochę się jeszcze podrze, ale jak na to nie reaguję to się poddaje i usypia. Przedwczoraj spał kilka razy po od 10 do ponad godziny za jednym razem. Wczoraj tak samo. A dzisiaj sam zażądał spania około 8.
Acha, wspomaga nas miś-szumiś. Dla mnie rewelacyjny wynalazek

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------


Współczuję, wiem co przeżywasz. Ja nawet nie chcę wracać myślami do pierwszego miesiąca, istny koszmar, który do tej pory przypomina mi się bolącymi plecami Ale nie poddawaj się, musi być lepiej. Może spróbuj robić tak jak wcześniej napisałam. Twój synek jest 2 tygodnie młodszy od mojego, ja jakoś w tym okresie zaczęłam z nim walczyć tą metodą. jak mnie wnerwiał to sobie myślałam "nic mnie nie rusza". A na poranne wstawanie skuteczne okazało się tylko karmienie na leżąco w naszym łóżku i spanie przy cycku przy włączonym szumisiu. Inaczej już o 5 rano moje dziecko zaczyna dzień


U mnie problemy małżeńskie wynikały właśnie z tego, że mały tak mnie wykańczał, że ja to sobie odbijałam na mężu, a on na mnie. On nie widział jak mały się zachowuje na co dzień, bo jak wychodził z domu o 7 to wracał o 17, a w weekendy miał też swoje inne zajęcia. Cały wczorajszy dzień spędził w domu i mimo że synek według mnie był bardzo grzeczny to stwierdził, że on by nie dał rady. Szkoda, że nie miał okazji zobaczyć dziecka w akcji


Na szczęście moje dziecko zaczyna (odpukać) normalnieć. Jest też większy i bardziej komunikatywny. Teraz śpi już od pół godziny.

Ja tez pierwszy miesiąc wspominam koszmarnie. Przeżyliśmy go tylko dzięki temu, że mąż przez pierwsze 5tyg był ze mną w domu. Inaczej bym pewnie jakąś deprechę miała.

A u nas wypisie ze szpitala były zalecenia: witaminy, ortopeda i inne takie. I jak mi dali wypis, to mi go przeczytali :p Ale ja byłam wtedy tak zakręcona, że i tak połowa nie dotarła.
__________________
Mój mały szkrab Jaś ur. 17.02.2015
JoaMro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 14:56   #983
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Kochane

dostałam link do was na fb od Michiru ale nie mam dostępu...

może podeślijcie któraś, jeszcze raz

__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 16:00   #984
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez KasiaKasiaWiki Pokaż wiadomość
Kochane

dostałam link do was na fb od Michiru ale nie mam dostępu...

może podeślijcie któraś, jeszcze raz

Wyslij mi w prywatnej wiadomości link do swojego profilu na fb
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 17:48   #985
bozena_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 118
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez KasiaKasiaWiki Pokaż wiadomość
Kochane

dostałam link do was na fb od Michiru ale nie mam dostępu...

może podeślijcie któraś, jeszcze raz

Ja tak samo , też nie mam dostępu.
__________________
Kacperek
bozena_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 02:41   #986
tout-petit-fille
Zadomowienie
 
Avatar tout-petit-fille
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z nienacka
Wiadomości: 1 007
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cytat:
Napisane przez bozena_87 Pokaż wiadomość
Ja tak samo , też nie mam dostępu.
Widzę, że KasiaKasiaWiki jest już na FB, daj mi więc bozena link do swojego fb w prywatnej wiadomosci
__________________
Mój skarbeczek Nikola 26.02.2015

tout-petit-fille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 08:19   #987
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Cisza tu jak makiem zasiał. A my dopiero po mału wstajemy. W końcu niedziela
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 08:20   #988
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

My tez juz wstalysmy. Karmienie było o 4, 7 i teraz
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 10:33   #989
tout-petit-fille
Zadomowienie
 
Avatar tout-petit-fille
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z nienacka
Wiadomości: 1 007
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

perelka1846 taką sówkę jak masz na stronie w nagłówku wydrukowałam małej i powiesiłam przy przewijaku Lubi ją obserwować.

----------------------- poprawka. Zauważyłam dopiero, że to nie Twoja strona, a Twoja jedna z historii w konkursie
__________________
Mój skarbeczek Nikola 26.02.2015


Edytowane przez tout-petit-fille
Czas edycji: 2015-05-03 o 10:34
tout-petit-fille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 11:07   #990
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. I

Dziewczyny wola siedzieć na fb niz tutaj.a szkoda, bo wątek umrze
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-07 09:16:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.