+15 kg w rok - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-12, 23:35   #1
oktussia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1

+15 kg w rok


Witam, pisze aby zasięgnąć rady a może podzielić się z kimś opinią, wyjdzie w praniu A więc, mam 20 lat, i 172 cm wzrostu. Odkąd skończyłam 14 czy 15 lat niezmiennie do 18 roku życia ważyłam 42-45 kg, i taka waga mi pasowała, nie wyglądałam jak wieszak a czułam się dobrze nigdy w życiu nie miałam żadnej diety, jadłam co chciałam a kilogramów i kalorii nie liczyłam. Od dwóch lat prowadzę bardzo aktywny tryb życia, zaczęłam trenować mma, tenis oraz jazdę konną. Dla siebie, żeby coś robić, nigdy w życiu nie spodziewałam się tego że przytyje nieoczekiwanie niemal 15 kg... Nabrałam masy mięśniowej szczególnie w udach i łydkach, pojawiły się rozstępy w tych dwóch miejscach, a tłuszcz zaczął się magazynować... Dzisiaj kiedy spojrzałam na stare zdjęcia postanowiłam coś z tym zrobić i wrócić do starej wagi, cały dzień czytałam o dietach i specjalnych ćwiczeniach i odnoszę wrażenie że zrobiłam sobie sieczkę z mózgu, jest tego za dużo i nie wiadomo co wybrać ... Jak każdej kobiecie mi też zależy na szybkich efektach, choć to może trochę lekkomyślne Jeśli ktoś również główkuje się nad doborem diety i treningu niech pisze, a może ktoś zna na to idealny sposób
oktussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 09:23   #2
DionizekRabel
Raczkowanie
 
Avatar DionizekRabel
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 229
Dot.: +15 kg w rok

polecam wybrać się do dietetyka, który na podstawie Twojego zdrowia dobierze odpowiednią dietę, żebyś sobie nie zaszkodziła
DionizekRabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 09:46   #3
megamargy94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: +15 kg w rok

Witaj. Według mnie coś jest nie tak. Jeśli tak intensywnie trenujesz, to czemu odkłada się tłuszcz? Skąd? Ja rozumiem wzrost wagi w wyniku wzrostu masy mięśniowej, ale tłuszcz? Wybierz się do lekarza i zrób badania. Może to tarczyca? Potem dietetyk. Powodzenia.
megamargy94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 11:15   #4
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: +15 kg w rok

Dla mnie 42 czy 45 kg przy 172 cm to kościotrup, to naprawdę duża niedowaga. Wydaje mi się, że teraz, gdy przytyłaś w końcu masz prawidłową wagę. A szybkich diet nikt Ci nie poleci, bo po nich jest szybkie jojo.
__________________
2014: 107
2015: 80
2016: 51
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 11:43   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: +15 kg w rok

nie wierzę, że ważąc 42-45kg przy takim wzroście nie wyglądałaś jak kościotrup. według bmi to WYGŁODZENIE. nie wierzę, że teraz jesteś gruba, skoro tyle trenujesz. może co najwyżej jesz byle co, a zmiana nawyków by poprawiła jakość ciała. napisz swój przykładowy jadłospis. no i cóż - do obiektywnej oceny przydałoby się zdjęcie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 13:57   #6
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: +15 kg w rok

Dokladnie, to zakrawa już o zaburzenia odzywiania..
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 18:32   #7
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: +15 kg w rok

Na podstawie swojej osoby mam przelicznik wagi/wzrostu mówiący trochę o wyglądzie (w sensie - stopniu szczupłości) - jako że jestem wysoka, wiem, że sprawdza się dla kobiet wysokich.

Wygląda tak:
wzrost minus 120 - sylwetka bardzo szczupła (dla osób o grubszych kościach może być już wychudzeniem)
wzrost minus 115 - sylwetka nadal bardzo szczupła, już bez oznak głodzenia

Oczywiście, to baardzo poglądowe - bo wygląd zależy nie tylko od wagi, ale też od budowy kostnej czy proporcji mięśnie/tłuszcz.

Zmierzam do tego, że Ty mając 172cm wzrostu i 42 kilo - byłaś skrajnie wychudzona, i nikt mi nie wmówi, że wyglądałaś dobrze (a uwaga, ja jestem zwolenniczką osób bardzo szczupłych, i zazwyczaj dziewczyn z wagą niższą niż normy bronię).

Być może - tak po prostu przebiegał u Ciebie proces dojrzewania, ja mając 14 lat mierzyłam już 180 cm i ważyłam z 58 kilo (a moja "naturalna" waga to ok 65 kilo - taka, przy której dobrze się czuję, i uwaga - nie głodzę ani trochę). Ale - nawet dla nastolatki w okresie "wieszakowym", ta waga 42 kilo dla 172 cm to bardzo mało.

Wrzuć swoje fotki - ja w wadze 60 kilo na 172 cm wzrostu widzę 3 - 4 kilo do zrzucenia - jeśli masz drobne kości. I ogólnie - nie należy oceniać swojego ciała tylko przez pryzmat wagi, ważniejszy jest ogólny wygląd.

Trzeba zaakceptować jedną rzecz - ciało nastolatki różni się od ciała dorosłej kobiety. I nie znaczy to, że "kobieta" już musi mieć dupsko i wielki cyc - tylko choćby się nie wiem co robiło, mają dwadzieścia parę i więcej lat nigdy nie będzie się wyglądać tak, jak kiedy miało się 15.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 21:39   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: +15 kg w rok

dziewczyna sporo ćwiczy, więc nie ma do zrzucenia pewnie ani grama tłuszczu. pewnie poszło jej w mięśnie i tyle, a przecież one mają mniejszą objętość niż tłuszcz.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 21:48   #9
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: +15 kg w rok

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
dziewczyna sporo ćwiczy, więc nie ma do zrzucenia pewnie ani grama tłuszczu. pewnie poszło jej w mięśnie i tyle, a przecież one mają mniejszą objętość niż tłuszcz.
15 kilo mięśni w dwa lata? czyli ponad pół☠kilo czystych mięśni w miesiąc? Trochę☠tego nie widzę - niedawno chyba cava w jakimś wątku pisała, że przy intensywnym treningu i czystej misce nabiera się do 300 gramów mięśni miesięcznie - czyli dwa razy mniej niż autorka. Moim zdaniem autorka była skrajnie wychudzona, i owszem nabrała masy, ale nie uwierzę, że to 15 kilo czystych mięśni. Chciałabym zobaczyć☠fotki.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 07:40   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: +15 kg w rok

Watpie, ze 15kg to same miesnie. Ale moze byc tez troche wody, jesli zaczela wiecej jesc, niekoniecznie zdrowego zarcia nawet jesli nie wszystko to miesnie to i tak nie wierze, ze zle wyglada. Miesnie zajmuja duzo mniejsza objetosc, a wysportowane dziewczyny z takim wzrostem i waga wygladaja bardzo fajnie. Jak dla mnie dziewczyna ma zaburzenia odzywiania i tyle. Chce dojsc do WYGLODZENIA, a to nie jest normalne ani zdrowe.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 08:27   #11
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: +15 kg w rok

Cytat:
Napisane przez oktussia Pokaż wiadomość
Witam, pisze aby zasięgnąć rady a może podzielić się z kimś opinią, wyjdzie w praniu A więc, mam 20 lat, i 172 cm wzrostu. Odkąd skończyłam 14 czy 15 lat niezmiennie do 18 roku życia ważyłam 42-45 kg, i taka waga mi pasowała, nie wyglądałam jak wieszak a czułam się dobrze nigdy w życiu nie miałam żadnej diety, jadłam co chciałam a kilogramów i kalorii nie liczyłam. Od dwóch lat prowadzę bardzo aktywny tryb życia, zaczęłam trenować mma, tenis oraz jazdę konną. Dla siebie, żeby coś robić, nigdy w życiu nie spodziewałam się tego że przytyje nieoczekiwanie niemal 15 kg... Nabrałam masy mięśniowej szczególnie w udach i łydkach, pojawiły się rozstępy w tych dwóch miejscach, a tłuszcz zaczął się magazynować... Dzisiaj kiedy spojrzałam na stare zdjęcia postanowiłam coś z tym zrobić i wrócić do starej wagi, cały dzień czytałam o dietach i specjalnych ćwiczeniach i odnoszę wrażenie że zrobiłam sobie sieczkę z mózgu, jest tego za dużo i nie wiadomo co wybrać ... Jak każdej kobiecie mi też zależy na szybkich efektach, choć to może trochę lekkomyślne Jeśli ktoś również główkuje się nad doborem diety i treningu niech pisze, a może ktoś zna na to idealny sposób

Twoja waga jest TERAZ idealna. Twoje BMI jest bardzo niskie i jakoś nie wierzę w te masy mięśni i hałdy tłuszczu przy tak niskiej wadze w stosunku do wzrostu.

To poprzednio było coś bardzo nie tak, waga 42-45 kilogramów to nawet dla osoby 160 wzrostu to już niedowaga a co dopiero przy Twoim wzroście.

jednak warto by było, przejść się do lekarza i opowiedzieć o tym wszystkim. Być może jest coś nie tak z hormonami i/lub przyswajaniem pokarmu.
Być może przypadkiem, wyeliminowałaś ostatnio czynnik który Ci szkodził i dlatego ciało się w końcu odbudowało.
Rozstępy mogą mieć przyczynę albo we wcześniejszym niedożywieniu co zaowocowało słabą jakością skóry (!!!! tak, niedożywiona skóra jest słaba i dużo bardziej podatna na uszkodzenia- rozstępy np.) albo hormonami.

Nie próbuj chudnąć, bo sobie tylko szkody narobić. Wagę masz niską i w końcu prawidłową.
Natomiast warto sprawdzić co wcześniej było nie tak.

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
15 kilo mięśni w dwa lata? czyli ponad pół☠kilo czystych mięśni w miesiąc? Trochę☠tego nie widzę - niedawno chyba cava w jakimś wątku pisała, że przy intensywnym treningu i czystej misce nabiera się do 300 gramów mięśni miesięcznie - czyli dwa razy mniej niż autorka. Moim zdaniem autorka była skrajnie wychudzona, i owszem nabrała masy, ale nie uwierzę, że to 15 kilo czystych mięśni. Chciałabym zobaczyć☠fotki.
300 gram, to jest mega super optymistyczne założenie dla młodej kobiety będącej w ścisłym, dobrze ułożonym i prowadzonym treningu typowo siłowym, przy zachowaniu absolutnie czystej miski na sporym naddatku kalorycznym + odzywki i suplementy.

Przyrost 150-200 gram mięśni miesięcznie u kobiety to jest bardzo dobry wynik


Natomiast jakby nie było, ta dziewczyna nie powinna się odchudzać, natomiast powinna się zastanowić/zbadać co wcześniej było nie tak.

I też bym chciała zobaczyć fotki z przed i z teraz, bo jakoś też mało wierzę ze tu jest co odchudzać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-14, 09:15   #12
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: +15 kg w rok

Autorko napisz jeszcze, czy coś się zmieniło jeśli chodzi o jedzenie w ciągu tych lat i najlepiej wrzuć swoje przykładowe jadło.
Co do lekarza to bardzo dobry pomysł Cavy. Uważam, że teraz masz odpowiednią wagę, ale faktem jest, że te kg bardzo szybko przybrałaś, więc skontroluj się. Moja koleżanka przytyła w ciągu roku ok 5-6 kg i wyszło jej wysokie tsh. Nie mówię, że od razu musisz być chora, ale zawsze lepiej wiedzieć, jeśli coś miałoby się dziać.
__________________
2014: 107
2015: 80
2016: 51
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 13:05   #13
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: +15 kg w rok

Zgadzam się, tak najłatwiej będzie cokolwiek ocenic
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-15 14:05:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.