Wilczy apetyt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-16, 22:33   #1
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306

Wilczy apetyt


Koleżanki drogie, co mogłybyście mi polecić na zmniejszenie apetytu? Rano, kiedy wstaję, nie mogę nic przełknąć, w szkole też niewiele jem, bo po prostu mi się nie chce. Wieczorem mam natomiast wilczy apetyt, szafka ze słodyczami należy tylko do mnie . Niby nie jeść po osiemnastej, a mnie tak dopiero wtedy i przed samym spaniem kusi, że się powstrzymać nie mogę.
Coś słyszałam o chromie, może mam za mało magnezu w organizmie, że mnie ciągnie do słodkiego?
Najważniejsze, żeby było dobre i tanie. Co polecacie?
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 23:01   #2
kasssia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 260
Dot.: Wilczy apetyt

chrom ogranicza łaknienie na słodycze. ja kupilam 30 tabletek za ok 12 zł (1 tabl. dziennie). zamiast słodyczy jedz owoce i warzywa. jak mnie napada głodek chrupię marcheweczkę
kasssia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 23:04   #3
kasssia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 260
Dot.: Wilczy apetyt

aha...mialam kiedyś to samo...rano nic nie jadlam, w szkole tez praktycznie nic a gdy wracalam do domku to nadrabialam. wkoncu zdecydowalam sie wziasc za siebie i na poczatku zmuszalam sie do sniadania. teraz nie wychodze gdy czegos nie zjem i wiele lepiej sie czuję w ciągu dnia. a poza tym gdy zmienilam przyzwyczajenia dotycxzace sniadanka bez zadnych diet schudlam 5 kg w ciagu kilku miesiecy
kasssia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 23:14   #4
s.tina
Raczkowanie
 
Avatar s.tina
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 67
Dot.: Wilczy apetyt

też tak miałam, w ten sposób pojawiły sie właśnie u mnie niechciane kilogramy póki co ćwicze swoją silną wolę i ograniczyłam słodycze, staram się też coś zjeść w ciągu dnia, żeby nie odczuwać wieczorem "wilczego apetytu"
s.tina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 06:26   #5
dorcius
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 602
GG do dorcius
Dot.: Wilczy apetyt

podstawowy problem to taki ze nie jadasz sniadania i posiłku w skzole..sniadanie rozkreca metabolizm powinnas cos zjesc nawet jac Ci sie nie chce..to własnie bark pierwszych posiłków powoduje objadanie sie w pozniejszych porach.No i to tez kwestia psychiki i silnej woli..ja nie patrze na batona czy ciastko z perspektywy przyjemnosci tylko wiem ze to puste kcal i nic dobrego z tego nie bede miała.

Pij duzo wody niegazowanej..jedz 5 posiłków dziennie w rownych odstepach czasu..cwicz silna wole..czy te cukierki czy batony sa silniejsze od Ciebie?? chyba nie

Pozdrawiam
dorcius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 07:30   #6
balbinka27
Raczkowanie
 
Avatar balbinka27
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kołobrzeg - domek
Wiadomości: 480
GG do balbinka27
Dot.: Wilczy apetyt

znam to tez tak mialam najważniejsze to jedz śniadanie zmuś się organizm się przyzwyczai to jest najważniejszy posiłek dnia on nakręca Twój organizm pij duzo wody niegazowanej a wieczorem zamiast slodyczy wcinaj owoce lub warzywka i pij .
z brakiem magnezu w organiźmie wydaje mi się ze mialabyś cały dzień chrapke na coś słodkiego ale możesz zrobić badania i lekarz Ci przepisze Sama bym nie radziła go brać bo mozesz pogorszyć sytuacje bo co za dużo to nie zdrowo
Ja gdy zmienilam pory jedzenia nauczyłam się jeśc śniadania a oduczyłam napychać na noc bez wysiłku schudłam więc polecam zmianę nawyków żywieniowych
balbinka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 09:36   #7
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Wilczy apetyt

Nie dziwię się, że ciągnie Cie w kierunku jedzenia w porach popołudniowych skoro rano prawie nic nie jesz. Poza tym (jeśli liczba w nicku to rok Twoich urodzin) jesteś młoda i masz spore zapotrzebowanie kaloryczne (jesli chcesz je obliczyć zerknij do "zbioru wątków, tam znajdziesz kalkulatory) - organizm po prostu woła o energię. A powinnaś dostarczać mu ją systematycznie, mniej więcej 4-5 razy na dzień. Posiłki nie muszą być "wielkie" a częste. Twój organizm wola o cukry - stąd chęć na słodycze (ostatnio ciągle o tym pisze)

A słyszałyście o preparatach z wyciagu z kaktusa? Podobno są drogie, ale niektórzy je chwalą. Niestety nie mam informacji na ten temat, trzeba byłoby poszukać w sieci.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-17, 09:47   #8
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Wilczy apetyt

ja jakies 3 lata temu postanowilam cos ze soba zrobic bo moj wyglad byl mocno niezadowalajacy a nawyki zywieniowe - tylko zle. mialam tak, ze rano jak wstalam to poprostu nie moglam nic przelknac, w szkole albo jadlam albo nie, ale raczej nie. a potem do domu i tam to juz pelne obrzarstwo. na dodatek budzilam sie regularnie w nocu i musialam cos zjesc - koniecznie.jak juz sie obudzilam o tej 2 czy 4 w nocy to nie moglam sie powstrzymac zeby nie jesc. apetyt sie budzil a siln a wola zostawala w lozku. ale - zmusilam sie (sama nei wiem jak mi sie to udalo). trwalo to jakies 2 tygodnie i meczylam sie strasznie. sniadania rano to byla katorga, za kazdym razem bylo mi niedobrze i czulam sie fatalnie, w nocy tez przezywalam horror bo stalam przed lodowka i tlumaczylalm sobie ze nie moge nic zjesc i ze tego wlasnei chce a nie tych pysznych ziemniaczkow z obiadu. no ale po 2 tygodniach sie udalo...uff apetyt w nocy sam przeszedl - teraz nie jem w nocy a jak juz to raz na 'ruski rok', bez sniadania nie jestem w stanie ruszyc dalej na podboj dni. trzeba wytrwac, a organizm sie przyzwyczai bo to jest dla niego naturalny sposob funkcjonowania. a co do slodyczy. jak bedziesz dostarczala organizmowi odpowiedniej ilosci kalorii przez caly dzien to nie bedzie sie tego domagal wieczorem, a ochoty na slodycze pozbywa sie najlepiej nie jedzac ich
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 10:21   #9
Inka99
Przyczajenie
 
Avatar Inka99
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wilczy apetyt

zgadzam sie z dziewczynami - najwazniejsze to regularnie jesc, sniadanie obowiazkowe (i to nie kromeczka chleba, ale cos, co da energie, to w koncu pierwszy posilek po kilkunastogodzinnej przerwie, pod warunkiem, ze nie podjadamy w nocy ). Poza tym do okolo 14:00 powinno sie dostarczyc organizmowi okolo 70% (!) ogolu energii dostarczanej w ciagu dnia. Regularne i zdrowe (!) odzywianie jest podstawa dobrego stanu organizmu (fizycznego i psychicznego). Ja wyrobilam sobie nawyk, ze bez sniadania nie wychodze z domu, a od tygodnia codziennie jem porcje warzyw lub owocow, zwykle surówki, zeby nie tracic witamin przez gotowanie (poprzednio warzywa w mojej diecie byly raz na ruski rok.... az wstyd przyznac )

pozdrawiam i zycze wytwalosci - na poczatku trudno "wymusic" na sobie zmiane odzywiania, ale efekty murowane
Inka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 10:49   #10
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Wilczy apetyt

Też tak miałam - rano mnie mdliło na widok jedzenia, jadłam później dużo dużo i jeszcze więcej A wieczorem to już wogóle hulaj dusza..
Teraz jest w porządku jak jem 5 razy dziennie, a zapchana jajkiem na twardo 3 godziny przed snem nie myślę ani trochę o jedzeniu
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 15:42   #11
katie-lee
Zadomowienie
 
Avatar katie-lee
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 347
Dot.: Wilczy apetyt

Też tak kiedyś miałam, ale od kąd mama ma na poźniej do pracy to zawsze mi mówi "bez śniadania nie wyjdziesz!" a zreszta śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągnu dnia! Daje ci energię i siłe na cały dzień. Zjesz obfite sniadanie, wrócisz ze szkoły zjesz normalny obiad, na kolację zjesz sobie coś lekkiego i nie podjadasz już po 18 i jest spoko! Naprawdę! Ja już oduczyłam się podjadania między posiłkami i po 18, no i zawsze jem śnidanie
3maj sie
__________________
Dziewczyna Go przypadkiem zobaczyła,
bo bardzo za swą szkoła wino pić lubiła.


[dieta]
katie-lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-17, 20:08   #12
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Wilczy apetyt

Wiem, że źle się odżywiam. Muszę się zmusić do tych śniadań. Niestety, prawie codziennie wstaję spóźniona i nie mam na nie czasu. Wracam do domu o 16 00, potem szybko coś zjeść i znowu na dwie godziny na zajęcia. I tak w kółko... Tylko w weekendy jem normalne śniadanie, mam wtedy czas i z chęcią robię sobie płatki z mlekiem.
Wodę mineralną piję, nawet 1 litr dziennie. Z tym nie ma problemu.
Marchewek nie cierpię. Jeśli jakieś warzywo, to tylko pomidorek.
Ze słodyczami już nie będzie łatwo. Rodzice mają sklep z belgijskimi czekoladkami, a obok mojego pokoju jest magazyn. Te zapachy ...

Ale muszę. Nie da rady.

W każdym razie- słyszałam też coś o właściwościach wyciągu (?) z ananasa. Że też nieco hamuje łaknienie. Wiecie coś o tym?
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 09:01   #13
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Wilczy apetyt

Mam to samo... ech rano otwieram lodowke to mi niedobrze wrecz.
I wychodze na zajecia bez sniadania, tylko kawe pije.. na pusty zoladek... to chyba tez niedobrze?
Na uczelnie czasami przegryze jakas bulke albo cos...
I wracam do domu dosyc pozno ok (18-19) i zaczyna sie wieeelkie jedzenie... ech.
Jak sobie z tym poradzic?
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 17:09   #14
Maciejka5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 103
Dot.: Wilczy apetyt

też mam podobnie ...
Maciejka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 21:05   #15
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Wilczy apetyt

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Mam to samo... ech rano otwieram lodowke to mi niedobrze wrecz.
I wychodze na zajecia bez sniadania, tylko kawe pije.. na pusty zoladek... to chyba tez niedobrze?
Na uczelnie czasami przegryze jakas bulke albo cos...
I wracam do domu dosyc pozno ok (18-19) i zaczyna sie wieeelkie jedzenie... ech.
Jak sobie z tym poradzic?
jesteś na dobrej drodze do wrzodów
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 10:53   #16
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Wilczy apetyt

Przede wszystkim zacznij jesc sniadania! Nawet jak nie masz ochote, zmus się żeby zjesc chociaż jogurt. Niejedzenie śniadań to jeden z największych bledow jeśli chcemy stosowac zbilansowana diete
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 11:20   #17
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Wilczy apetyt

jak koleżanka wyżej napisała, niejedzenie przez tak długi okres może prowadzić do wrzodów. całe studia jadłam śniadania o godzinie 7, następny posiłek dopiero po 17, czyli przez 10 godzin pusty żołądek, skutek - zapalenie żołądku i teraz muszę jeść regularnie co 3-4 godziny
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 13:26   #18
jaddaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Dot.: Wilczy apetyt

Ja jem 5 posiłków, ale i tak ciągle jestem głodna, pomimo, ze te porcje wcale nie są małe...
jaddaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 08:53   #19
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Wilczy apetyt

Cytat:
Napisane przez jaddaga Pokaż wiadomość
Ja jem 5 posiłków, ale i tak ciągle jestem głodna, pomimo, ze te porcje wcale nie są małe...

idź do lekarza,nadmierny apetyt może być objawem choroby (cukrzyca typu2,hipoglikemia,nadczy nność tarczycy,pasożyty itd)
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-12, 10:30   #20
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Wilczy apetyt

Faktycznie może powinnas skonsultowac się ze specjalista
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 13:59   #21
jaddaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Dot.: Wilczy apetyt

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
idź do lekarza,nadmierny apetyt może być objawem choroby (cukrzyca typu2,hipoglikemia,nadczy nność tarczycy,pasożyty itd)
Nie no chyba aż tak to nie..
jaddaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 12:04   #22
Maciejka5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 103
Dot.: Wilczy apetyt

Ja miałam straszny apetyt jak brałam hormony, i lekarz od razu wspomniał że takie to może mieć objawy.
Więc może faktycznie się przebadać i być pewnym.
Maciejka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 12:12   #23
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Wilczy apetyt

Przygotowanie śniadania nie wymaga wiele czasu i wysiłku.Kup produkty dzień wczesniej,rano wstań z pół godziny szybciej i przygotuj sobie solidny posiłek.Polecam jajka w każdej postaci.mnie potrafią "trzymać" na energii pół dnia.Ale może to być nawet serek wiejski z ciemnym pieczywem.Lepszy taki posiłek niż zapychanie się słodyczami.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 15:59   #24
Maciejka5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 103
Dot.: Wilczy apetyt

Jak komuś zależy i chce to zrobi sobie pożywne jedzenie. Ja tez na początku marudziłam, ale teraz jest to dla mnie jak codzienność. I szykuje sobie i mężowi.
Maciejka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 10:16   #25
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Wilczy apetyt

Zgadzam się w stu procentach
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 11:10   #26
LastSzans
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wilczy apetyt

Witam. Nie jesz przez większość dnia i potem jest właśnie efekt w postaci wilczego apetytu. Musisz się nauczyć jeść regularnie. Na początku będzie ciężko (ja miałam masakrę rano z jedzeniem) ale z czasem organizm się przestawi. Obecnie głodzisz się choć może tego nie czujesz.
LastSzans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 19:53   #27
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Wilczy apetyt

Hehe Wątek założyłam prawie dziesięć lat temu, a na szczęście z wilczym apetytem już sobie poradziłam

Śniadania oczywiście, ale zauważyłam, że po popularnej owsiance od razu robię się głodna. Więc jeśli mam na nią ochotę, to muszę za max 1-1,5 godzinki coś zjeść. Na cały dzień super sprawdzają się z rana jajecznica/ chleb żytni z avokado/ hummusem + sałatka.

Poza tym, jak się jest cały dzień w pracy, to żołądek na tyle mi się skurczył, że nawet wieczorem zjem coś małego i mi wystarczy
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-15 20:53:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.