Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-12-04, 10:07   #721
Silvia91
Rozeznanie
 
Avatar Silvia91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 955
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86204531]No to ja Ci powiem, że osoba z mojej rodziny właśnie zaszła w ciążę i zapowiedziała, że na żadne L4 się nie wybiera. Pracę ma siedzącą, przy komputerze, zresztą może pracować w domu, więc przerywać jej na okres ciąży nie zamierza.[/QUOTE]Są też i takie osoby, oczywiście. Też zależy jak dana kobieta przechodzi ten ciążowy okres. Jedne czują się dobrze inne dużo gorzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No właśnie problem w tym, że nie wiemy co mogłoby to być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You can't win this game. Follow the rules. Play the game. Be happy.
Silvia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 10:14   #722
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Gdyby człowiek wiedział, to już dawno by wyeliminował i nie musiałby się bujać z rozmowy na rozmowę a tak to sobie można tylko gdybać.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 10:19   #723
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Silvia, a jakie widzisz rozwiązanie tych problemow kobiet "w wieku rozrodczym"?
Serio pytam i bez zlosliwosci, bo dlugo nad tym dumam (juz ponad rok czasu :P) i wciaz nie wiem co by sie musialo zadziac, zeby bylo nam lepiej (mam 28 lat).
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 10:29   #724
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Silvia, a jakie widzisz rozwiązanie tych problemow kobiet "w wieku rozrodczym"?
Serio pytam i bez zlosliwosci, bo dlugo nad tym dumam (juz ponad rok czasu :P) i wciaz nie wiem co by sie musialo zadziac, zeby bylo nam lepiej (mam 28 lat).
Tak mi terez przyszło do głowy, że może benefity dla pracodawcy, tak jak w przypadku zatrudniania niepełnosprawnych (bez urazy, oczywiście).
Albo jak dziewczyna zachodzi w ciążę to wtedy jakiś benefit

Wafelkowo0 a próbowałaś z agencjami pracy pośrednictwa pracy?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 10:30   #725
Silvia91
Rozeznanie
 
Avatar Silvia91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 955
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Silvia, a jakie widzisz rozwiązanie tych problemow kobiet "w wieku rozrodczym"?
Serio pytam i bez zlosliwosci, bo dlugo nad tym dumam (juz ponad rok czasu :P) i wciaz nie wiem co by sie musialo zadziac, zeby bylo nam lepiej (mam 28 lat).
Cóż, wydaje mi się, że na przykład brak posiadania pracy do 40 roku życia nie wchodzi grę wiele kobiet nie mogłoby sobie na to pozwolić. Ciężko jest podać jakieś konkretne rozwiązanie w tej sprawie, myślę, że może gdyby niektóre kobiety nie wykorzystywałyby podjęcia pracy do tego aby szybko zajść w ciążę to może rozumowanie niektórych pracodawców zmieniłoby się? Tylko w sumie zależy co dla kogo znaczy szybko, a co nie. Wiecie, mnie nie chodzi o kobiety, które pracują jakiś dłuższy czas i zachodzą w ciążę. Ja te dziewczyny jak najbardziej rozumiem, to jest dość oczywiste, że jak kobieta osiągnie pewną stabilizację w swoim życiu to chce założyć rodzinę, mieć dziecko (wiadomo, nie wszystkie, ale generalnie rzecz biorąc tak zazwyczaj jest). Chodzi mi o te inne przypadki po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You can't win this game. Follow the rules. Play the game. Be happy.
Silvia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 10:40   #726
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Tylko wiesz, ze te inne przypadki mogą miec drugie dno - ja np. staram się o dziecko od 2016 roku i zmienilam w miedzyczasie prace, a planuję znowu zmieniać. Dla potencjalnego lub obecnego pracodawcy , gdybym zaszla w ciaze, to bede ta, ktora "znalazla robote i zaciazyla".
Praca jest dla mnie w tym momencie drugorzędna, ale gdzieś pracować musze, chocby po to, zeby po dziecku mieć coś w CV i podstawę do zatrudnienia w wieku pozniejszym lub mieć punkt zaczepienia, jeśli mnie mąż zostawi.

A sa tez wpadki oraz zdarza się, że lekarz mowi kobiecie, ze ta nie moze miec dzieci - a jednak się trafia. Wiem, ze to są sporadyczne przypadki, ale jednak są.
__________________
. . .

Edytowane przez stotek
Czas edycji: 2018-12-04 o 10:52
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 11:00   #727
laines
Raczkowanie
 
Avatar laines
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 241
Wyślij wiadomość przez Yahoo do laines
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Silvia91 Pokaż wiadomość
Wiesz, nikt tu czegoś takiego nie napisał. Chodzi nam bardziej o to, że jest grono kobiet, które wykorzystuje fakt otrzymania pracy, czy też umowy na czas nieokreślony i od razu zachodzą w ciążę.

Rozumiem Twój punkt widzenia, że spoko, przecież to jest super czas na zachodzenie w ciążę, ok. Tylko potem pracodawcy widzą jeden obraz młodych kobiet - jak ją zatrudnię to na bank zajdzie w ciążę jak najszybciej i co potem zrobię. Nie bronię tutaj stanowiska pracodawcy, bo tak jak napisałam wcześniej, nie nasza kobiet wina, że takie mamy funkcje biologiczne, chodzi mi jedynie o te kobiety, które wykorzystują fakt zatrudnienia i szybko zachodzą w ciążę krzywdząc potem inne, które ubiegają się o pracę, a nie mają w planach posiadania dzieci w ogóle albo w najbliższej przyszłości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natury nie oszukamy. Irytuje mnie, ze moge nie dostac jakiejs pracy tylko dlatego, ze ktos moze pomyslec, ze za chwile zajde w ciaze.

Niestety, ale znam historie, gdzie byly ewidentne przegiecia. Szkoda, ze to potem ma oddbicie na inne osoby.

W mojej poprzedniej pracy, moja przelozona pracowala do 7 miesiaca. Tez duzo pracowala z domu, ze wzgledu, ze obowiazki na to pozwalaly. Kiedy jednak przychodzila do biura, to nie bylo dnia, zeby ktos nie podszedl i nie powiedzial, zeby "nie byla glupia, poszla sobie na zwolnienie". Juz 7 miesiacu zle sie czula, tez upaly nie ulatwialy i w koncu poszla na zwolnienie, ale te teksty slyszala juz od 4 miesiaca.

Mam tez taka historie na pocieszenie.
W innej pracy, dziewczyna miala umowe na chyba 6 miesiecy. Kiedy zblizala sie data zakonczenia, ona dowiedziala sie, ze jest w ciazy. Generalnie bala sie powiedziec, bo wtedy szef nie przedluzylby jej umowy. Z drugiej strony, nie chciala tego zatajac (byla jakos w 3 miesiacu, ale nic nie bylo widac). Zdecydowala, ze mu jednak powie. Moj byly szef dal jej umowe na czas nieokreslony, kiedy mogla pracowala z domu, a jesli w biurze zle sie poczula, to wzywal Ubera na swoj koszt. Moze pomogl fakt, ze sam mial kilkumiesieczne dziecko, a jego partnerke mocno wystawil pracodawca. Moja kolezanka pracowala dlugo, nie pamietam do ktorego miesiaca. Glownie z domu. Po porodzie, po kilku miesiacach juz wrocila do pracy, ale na 2-3 dni pracy z domu. Z tego co wiem, to super sie dogaduja.
laines jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-04, 12:14   #728
Silvia91
Rozeznanie
 
Avatar Silvia91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 955
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Tylko wiesz, ze te inne przypadki mogą miec drugie dno - ja np. staram się o dziecko od 2016 roku i zmienilam w miedzyczasie prace, a planuję znowu zmieniać. Dla potencjalnego lub obecnego pracodawcy , gdybym zaszla w ciaze, to bede ta, ktora "znalazla robote i zaciazyla".
Praca jest dla mnie w tym momencie drugorzędna, ale gdzieś pracować musze, chocby po to, zeby po dziecku mieć coś w CV i podstawę do zatrudnienia w wieku pozniejszym lub mieć punkt zaczepienia, jeśli mnie mąż zostawi.

A sa tez wpadki oraz zdarza się, że lekarz mowi kobiecie, ze ta nie moze miec dzieci - a jednak się trafia. Wiem, ze to są sporadyczne przypadki, ale jednak są.
Pewnie, że inne przypadki mogą mieć drugie dno, zgadzam się. Są różne sytuacje. Najlepszym wyjściem byłoby gdyby ciąża u kobiety nie była po prostu problemem dla pracodawców, bo to jest naturalna kolej rzeczy. Ale czy tak kiedyś się stanie
Cytat:
Napisane przez laines Pokaż wiadomość
Natury nie oszukamy. Irytuje mnie, ze moge nie dostac jakiejs pracy tylko dlatego, ze ktos moze pomyslec, ze za chwile zajde w ciaze.

Niestety, ale znam historie, gdzie byly ewidentne przegiecia. Szkoda, ze to potem ma oddbicie na inne osoby.
Mnie też to irytuje, nawet jak póki co nie planuję posiadania potomstwa. Sam fakt po prostu jest irytujący i krzywdzący ogólnie kobiety.
Właśnie, mnie cały czas chodziło o te przegięcia
Jednak mimo wszystko, nie podoba mi się to, że ogólne potencjalne zajście w ciążę jest problemem.
Cytat:
Napisane przez laines Pokaż wiadomość
Mam tez taka historie na pocieszenie.
W innej pracy, dziewczyna miala umowe na chyba 6 miesiecy. Kiedy zblizala sie data zakonczenia, ona dowiedziala sie, ze jest w ciazy. Generalnie bala sie powiedziec, bo wtedy szef nie przedluzylby jej umowy. Z drugiej strony, nie chciala tego zatajac (byla jakos w 3 miesiacu, ale nic nie bylo widac). Zdecydowala, ze mu jednak powie. Moj byly szef dal jej umowe na czas nieokreslony, kiedy mogla pracowala z domu, a jesli w biurze zle sie poczula, to wzywal Ubera na swoj koszt. Moze pomogl fakt, ze sam mial kilkumiesieczne dziecko, a jego partnerke mocno wystawil pracodawca. Moja kolezanka pracowala dlugo, nie pamietam do ktorego miesiaca. Glownie z domu. Po porodzie, po kilku miesiacach juz wrocila do pracy, ale na 2-3 dni pracy z domu. Z tego co wiem, to super sie dogaduja.
No i właśnie takie podejście powinni mieć pracodawcy





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You can't win this game. Follow the rules. Play the game. Be happy.
Silvia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 12:20   #729
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Uff, jestem po rozmowie
Jak zwykle fajnie, miło i sympatycznie, ja chyba nie umiem być poważna ciekawe ile przez to tracę do jakiegoś poważnego faceta...

Miła pani powiedziała, kilka razy, że moje odpowiedzi i kompetencje są takie, jakich szukają i ma nadzieje, na spotkanie więc oby, oby!

W każdym razie pod koniec tygodnia lub na początku przyszłego mają dać znać o kolejnym etapie
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 12:29   #730
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Mówi się tyle, że jest rynek pracownika, a koleżanka wyjechała w ciemno do Warszawy (najpierw rzuciła pracę, wynajęła pokój, kilka tygodni przed wynajęciem zaczęła już rozsyłać cv ale nikt nie odpowiadał albo były to fikcyjne rozmowy telefoniczne), teraz od jakichś 2 czy 3 tygodni jest w Wawie i dalej nic, a szuka pracy w swojej działce. Pisałam z nią dziś rano i żałuje, że rzuciła pracę i teraz chyba zacznie szukać jakiejkolwiek. A tak przewidywałam że nie ma co w ciemno jechać. Mając "jakąkolwiek" pracę chyba ciężko godnie żyć w takim mieście jak Warszawa, nawet w Poznaniu ciężko bo to też drogie miasto moim zdaniem.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 12:36   #731
Silvia91
Rozeznanie
 
Avatar Silvia91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 955
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Uff, jestem po rozmowie
Jak zwykle fajnie, miło i sympatycznie, ja chyba nie umiem być poważna ciekawe ile przez to tracę do jakiegoś poważnego faceta...

Miła pani powiedziała, kilka razy, że moje odpowiedzi i kompetencje są takie, jakich szukają i ma nadzieje, na spotkanie więc oby, oby!

W każdym razie pod koniec tygodnia lub na początku przyszłego mają dać znać o kolejnym etapie
Będzie dobrze Kafkazmlekiem
Trzymam kciuki, żeby się udało
Ja tam bym wolała zdecydowanie przyjąć kogoś miłego, sympatycznego a nie kogoś ekstremalnie poważnego, którego nie stać choćby na cień uśmiechu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Mówi się tyle, że jest rynek pracownika, a koleżanka wyjechała w ciemno do Warszawy (najpierw rzuciła pracę, wynajęła pokój, kilka tygodni przed wynajęciem zaczęła już rozsyłać cv ale nikt nie odpowiadał albo były to fikcyjne rozmowy telefoniczne), teraz od jakichś 2 czy 3 tygodni jest w Wawie i dalej nic, a szuka pracy w swojej działce. Pisałam z nią dziś rano i żałuje, że rzuciła pracę i teraz chyba zacznie szukać jakiejkolwiek. A tak przewidywałam że nie ma co w ciemno jechać. Mając "jakąkolwiek" pracę chyba ciężko godnie żyć w takim mieście jak Warszawa, nawet w Poznaniu ciężko bo to też drogie miasto moim zdaniem.
Mnie się wydaje, że rynek pracownika jest albo w dziedzinach bardzo specjalistycznych, albo w handlu czy w działkach, gdzie są prace fizyczne. W tych branżach brakuje rąk do pracy i jest bardzo dużo ofert. Co do reszty to chyba rynek w dalszym ciągu sprzyja jednak pracodawcom

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You can't win this game. Follow the rules. Play the game. Be happy.
Silvia91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-04, 12:42   #732
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Silvia91 Pokaż wiadomość
Będzie dobrze Kafkazmlekiem
Trzymam kciuki, żeby się udało
Ja tam bym wolała zdecydowanie przyjąć kogoś miłego, sympatycznego a nie kogoś ekstremalnie poważnego, którego nie stać choćby na cień uśmiechu
Mam nadzieję, że tam też tak będą uważać
Ciekawe, że tak jak zwykle mam sto myśli na temat, jak mogłabym coś lepiej powiedzieć, tak tutaj nic oby to był dobry znak

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Mówi się tyle, że jest rynek pracownika, a koleżanka wyjechała w ciemno do Warszawy (najpierw rzuciła pracę, wynajęła pokój, kilka tygodni przed wynajęciem zaczęła już rozsyłać cv ale nikt nie odpowiadał albo były to fikcyjne rozmowy telefoniczne), teraz od jakichś 2 czy 3 tygodni jest w Wawie i dalej nic, a szuka pracy w swojej działce. Pisałam z nią dziś rano i żałuje, że rzuciła pracę i teraz chyba zacznie szukać jakiejkolwiek. A tak przewidywałam że nie ma co w ciemno jechać. Mając "jakąkolwiek" pracę chyba ciężko godnie żyć w takim mieście jak Warszawa, nawet w Poznaniu ciężko bo to też drogie miasto moim zdaniem.
Wyjechała z Poznania? Przecież tam chyba nie jest tak źle? Zawsze mnie dziwią takie decyzje.
Inna sprawa, że 2 - 3 tygodnie to jeszcze bardzo mało, tyle to potrafi trwać proces rekrutacji
A możesz powiedzieć w jakiej branży szuka?

Cytat:
Napisane przez Silvia91 Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że rynek pracownika jest albo w dziedzinach bardzo specjalistycznych, albo w handlu czy w działkach, gdzie są prace fizyczne. W tych branżach brakuje rąk do pracy i jest bardzo dużo ofert. Co do reszty to chyba rynek w dalszym ciągu sprzyja jednak pracodawcom
No, dokładnie. Tak można zrobić jak się jest specjalistą w jakiejś niszowej branży, gdzie jest popyt na pracowników. Tak "Z głupia frant" to strach. Zresztą była chyba kiedyś o tym mowa, że rynek pracownika dotyczy ekspertów z około 8 letnim stażem.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2018-12-04 o 12:44
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 12:49   #733
Silvia91
Rozeznanie
 
Avatar Silvia91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 955
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że tam też tak będą uważać
Ciekawe, że tak jak zwykle mam sto myśli na temat, jak mogłabym coś lepiej powiedzieć, tak tutaj nic oby to był dobry znak
To faktycznie może być dobry znak
Będzie dobrze



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You can't win this game. Follow the rules. Play the game. Be happy.
Silvia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 13:05   #734
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Uff, jestem po rozmowie
Jak zwykle fajnie, miło i sympatycznie, ja chyba nie umiem być poważna ciekawe ile przez to tracę do jakiegoś poważnego faceta...

Miła pani powiedziała, kilka razy, że moje odpowiedzi i kompetencje są takie, jakich szukają i ma nadzieje, na spotkanie więc oby, oby!

W każdym razie pod koniec tygodnia lub na początku przyszłego mają dać znać o kolejnym etapie
Na coś takiego akurat radziłabym uważać. Kilkakrotnie się zdarzyło, że chwalono moje Cv, jeszcze zanim dotarłam na rozmowę, podczas rozmowy było to samo, i na tym się kończyło. Brzmi miło, zachęcająco, ale tak naprawdę równie dobrze mogli to powiedzieć każdemu kandydatowi.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 13:22   #735
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86205527]Na coś takiego akurat radziłabym uważać. Kilkakrotnie się zdarzyło, że chwalono moje Cv, jeszcze zanim dotarłam na rozmowę, podczas rozmowy było to samo, i na tym się kończyło. Brzmi miło, zachęcająco, ale tak naprawdę równie dobrze mogli to powiedzieć każdemu kandydatowi.[/QUOTE]

No wiem, zdaję sobie z tego sprawę, chociaż odpowiadałam mając przed sobą ich ofertę, więc może jest szansa, że rzeczywiście się wpasowałam
W każdym razie pozytywne wrażenie pozostało, czekam na zaproszenie na drugi etap
Zwłaszcza, że padło w rozmowie, że poza mną są jeszcze tylko dwie albo trzy osoby, więc kto wie
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2018-12-04 o 13:23
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 13:28   #736
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
No wiem, zdaję sobie z tego sprawę, chociaż odpowiadałam mając przed sobą ich ofertę, więc może jest szansa, że rzeczywiście się wpasowałam
W każdym razie pozytywne wrażenie pozostało, czekam na zaproszenie na drugi etap
Zwłaszcza, że padło w rozmowie, że poza mną są jeszcze tylko dwie albo trzy osoby, więc kto wie
Ja kiedyś zgłosiłam się do sekretariatu w pracowni architektury krajobrazu i po mnie miały być jeszcze 2 osoby. Później mi odpisano, że wybrali kogoś innego, ale że pozytywnie oceniono moją kandydaturę (chyba po to, żeby się człowiek nie pochlastał z tego nieszczęścia)
Tak naprawdę póki się nie wie na pewno, to najlepiej wszystko, co mówią, brać w nawias.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 13:33   #737
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86205644]Ja kiedyś zgłosiłam się do sekretariatu w pracowni architektury krajobrazu i po mnie miały być jeszcze 2 osoby. Później mi odpisano, że wybrali kogoś innego, ale że pozytywnie oceniono moją kandydaturę (chyba po to, żeby się człowiek nie pochlastał z tego nieszczęścia)
Tak naprawdę póki się nie wie na pewno, to najlepiej wszystko, co mówią, brać w nawias.[/QUOTE]

Nie niszcz moich marzeń
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 13:37   #738
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Nie niszcz moich marzeń
Oj, tam, takie mam dzisiaj wisielcze poczucie humoru
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 13:53   #739
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że tam też tak będą uważać
Ciekawe, że tak jak zwykle mam sto myśli na temat, jak mogłabym coś lepiej powiedzieć, tak tutaj nic oby to był dobry znak



Wyjechała z Poznania? Przecież tam chyba nie jest tak źle? Zawsze mnie dziwią takie decyzje.
Inna sprawa, że 2 - 3 tygodnie to jeszcze bardzo mało, tyle to potrafi trwać proces rekrutacji
A możesz powiedzieć w jakiej branży szuka?




No, dokładnie. Tak można zrobić jak się jest specjalistą w jakiejś niszowej branży, gdzie jest popyt na pracowników. Tak "Z głupia frant" to strach. Zresztą była chyba kiedyś o tym mowa, że rynek pracownika dotyczy ekspertów z około 8 letnim stażem.
Nie jest źle, to jedno z lepszych miast pod względem rynku pracy (chyba top 6 w Polsce), ale stwierdziła z dnia na dzień właściwie, że w Poznaniu jej się aż tak nie podoba i chce wyjechać. Była pewna, że znajdzie pracę szybko, a tu klops. Szuka w kadrach (twardy HR), ale nie ma skończonych studiów, ma tylko jakiegoś technika rachunkowości. Może to ją ogranicza, bo w Warszawie pewnie większość osób aplikujących na podobne stanowiska ma wyższe wykształcenie.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-05, 13:28   #740
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Moja umowa dobiegła końca. Od czasu mojej rozmowy z panią kierownik, na której usłyszałam, że jestem bezczelna i wiele innych rzeczy, wszystko się zmieniło i stała się dla mnie bardzo miła. Inne panie też przestały być obrażone. Chciano mi przedłużyć umowę na pół roku. Jednak ostatecznie nie zdecydowałam się na to. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam? Czuję jakąś taką urazę, nie mogę zapomnieć o tym, jak się zachowywały - w tamtym czasie idąc do pracy miałam wszystkie objawy zaawansowanej nerwicy. Jakie jest Wasze zdanie?
A koleżanka mi doniosła, że podobno dzisiaj w pracy panowało straszne zdziwienie, że mnie nie ma. Naprawdę, niektórzy ludzie bardzo mnie zadziwiają.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2018-12-05 o 13:32
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 13:31   #741
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Moja umowa dobiegła końca. Od czasu mojej rozmowy z panią kierownik, na której usłyszałam, że jestem bezczelna i wiele innych rzeczy, wszystko się zmieniło i stała się dla mnie bardzo miła. Inne panie też przestały być obrażone. Chciano mi przedłużyć umowę na pół roku. Jednak ostatecznie nie zdecydowałam się na to. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam? Czuję jakąś taką urazę, nie mogę zapomnieć o tym, jak się zachowywały - w tamtym czasie idąc do pracy miałam wszystkie objawy zaawansowanej nerwicy. Jakie jest Wasze zdanie?
Moim zdaniem jeśli masz taką opcję, żeby posiedzieć i szukać czegoś innego, to dobrze zrobiłaś. Może one stały się mile, bo właśnie liczyły na to, że to tak się skończy? Kto wie, jakby było potem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 13:32   #742
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Zrobiłaś bardzo dobrze. Byly mile, bo pewnie pali im się d..., a o ludzi wcale nie łatwo, a Ty juz jednak wdrozylas sie w obowiazki. Jestem przekonana, ze po podpisaniu umowy mialabys powtorke z rozrywki. Szkoda zycia i nerwow na toksycznych ludzi.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 13:39   #743
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.q: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Moja umowa dobiegła końca. Od czasu mojej rozmowy z panią kierownik, na której usłyszałam, że jestem bezczelna i wiele innych rzeczy, wszystko się zmieniło i stała się dla mnie bardzo miła. Inne panie też przestały być obrażone. Chciano mi przedłużyć umowę na pół roku. Jednak ostatecznie nie zdecydowałam się na to. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam? Czuję jakąś taką urazę, nie mogę zapomnieć o tym, jak się zachowywały - w tamtym czasie idąc do pracy miałam wszystkie objawy zaawansowanej nerwicy. Jakie jest Wasze zdanie?
Dobrze zrobiłaś.
A ja mam takie pytanie: czy ktoś z Was pracował na stanowisku specjalista od mediów społecznościowych? Ja mam rozmowę w poniedziałek. W wiadomości usciściłam, że spełniam wszystkie wymagania oprócz umiejętności przeprowadzania kampanii marketingowych na Facebooku, obsługi Google Adwords i nie znam się na bieżących trendach marketingowych. Mimo to mnie zaprosili, bo mam "lekkie pióro", mam doświadczenie w prowadzeniu profili na Facebooku, umiem robić proste grafiki, itp. Zastanowiam się tylko, które umiejętności są kluczowe (mam nadzieję, że przeczytali uważnie moją wiadomość, bo nie chcę, żeby wyszły jakieś kwiatki na rozmowie). Da się nieźle zarobić na tym stanowisku? Dodam, że jest to 3cia moja rozmowa jeśli chodzi o tę branżę.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2018-12-05 o 13:40
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 13:43   #744
Silvia91
Rozeznanie
 
Avatar Silvia91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 955
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Moja umowa dobiegła końca. Od czasu mojej rozmowy z panią kierownik, na której usłyszałam, że jestem bezczelna i wiele innych rzeczy, wszystko się zmieniło i stała się dla mnie bardzo miła. Inne panie też przestały być obrażone. Chciano mi przedłużyć umowę na pół roku. Jednak ostatecznie nie zdecydowałam się na to. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam? Czuję jakąś taką urazę, nie mogę zapomnieć o tym, jak się zachowywały - w tamtym czasie idąc do pracy miałam wszystkie objawy zaawansowanej nerwicy. Jakie jest Wasze zdanie?
A koleżanka mi doniosła, że podobno dzisiaj w pracy panowało straszne zdziwienie, że mnie nie ma. Naprawdę, niektórzy ludzie bardzo mnie zadziwiają.
Moim zdaniem specjalnie, pod publiczkę zaczęły się tak miło zachowywać. Przemyślały sprawę i doszło do nich, że zanim kogoś znajdą za Ciebie to trochę potrwa, a praca, którą wykonywałaś będą musiały wykonać same. No i pewnie pomyślały, że może jak będą miłe, choćby przez jakiś czas, to może się rozmyślisz i zostaniesz. Heh, nie o takich zagrywkach się słyszało. Dobrze robisz, odchodząc stamtąd. Wydaje mi się, że gdybyś podpisała tą umowę to wszystko wróciłoby z powrotem do "normy" .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You can't win this game. Follow the rules. Play the game. Be happy.

Edytowane przez Silvia91
Czas edycji: 2018-12-05 o 13:44
Silvia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 13:45   #745
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Dot.q: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2018-12-05 o 13:47
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 13:48   #746
Silvia91
Rozeznanie
 
Avatar Silvia91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 955
Dot.: Dot.q: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86210583]Dobrze zrobiłaś.
A ja mam takie pytanie: czy ktoś z Was pracował na stanowisku specjalista od mediów społecznościowych? Ja mam rozmowę w poniedziałek. W wiadomości usciściłam, że spełniam wszystkie wymagania oprócz umiejętności przeprowadzania kampanii marketingowych na Facebooku, obsługi Google Adwords i nie znam się na bieżących trendach marketingowych. Mimo to mnie zaprosili, bo mam "lekkie pióro", mam doświadczenie w prowadzeniu profili na Facebooku, umiem robić proste grafiki, itp. Zastanowiam się tylko, które umiejętności są kluczowe (mam nadzieję, że przeczytali uważnie moją wiadomość, bo nie chcę, żeby wyszły jakieś kwiatki na rozmowie). Da się nieźle zarobić na tym stanowisku? Dodam, że jest to 3cia moja rozmowa jeśli chodzi o tę branżę.[/QUOTE]No proszę super!
Ja nigdy nie pracowałam na takim stanowisku, więc nie odpowiem na nurtujące Cię pytania, ale praca w tejże branży brzmi naprawdę ciekawie wydaje mi się też, że mogłabyś tam wykorzystać swoje zdolności językowe.
Będę trzymać kciuki w poniedziałek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You can't win this game. Follow the rules. Play the game. Be happy.

Edytowane przez Silvia91
Czas edycji: 2018-12-05 o 13:50
Silvia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 13:48   #747
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 13:52   #748
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Dot.q: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86210583]Dobrze zrobiłaś.
A ja mam takie pytanie: czy ktoś z Was pracował na stanowisku specjalista od mediów społecznościowych? Ja mam rozmowę w poniedziałek. W wiadomości usciściłam, że spełniam wszystkie wymagania oprócz umiejętności przeprowadzania kampanii marketingowych na Facebooku, obsługi Google Adwords i nie znam się na bieżących trendach marketingowych. Mimo to mnie zaprosili, bo mam "lekkie pióro", mam doświadczenie w prowadzeniu profili na Facebooku, umiem robić proste grafiki, itp. Zastanowiam się tylko, które umiejętności są kluczowe (mam nadzieję, że przeczytali uważnie moją wiadomość, bo nie chcę, żeby wyszły jakieś kwiatki na rozmowie). Da się nieźle zarobić na tym stanowisku? Dodam, że jest to 3cia moja rozmowa jeśli chodzi o tę branżę.[/QUOTE]
Mam dwóch znajomych na takim stanowisku - jeden zarabia 3,5 tys, a drugi prawie 5. To pewnie zależy od firmy i obowiązków/doświadczenia
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 13:56   #749
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Dot.q: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Mam dwóch znajomych na takim stanowisku - jeden zarabia 3,5 tys, a drugi prawie 5. To pewnie zależy od firmy i obowiązków/doświadczenia
Netto czy brutto?
Ja aplikowałam na to "junior".

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2018-12-05 o 13:58
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 14:15   #750
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Moja umowa dobiegła końca. Od czasu mojej rozmowy z panią kierownik, na której usłyszałam, że jestem bezczelna i wiele innych rzeczy, wszystko się zmieniło i stała się dla mnie bardzo miła. Inne panie też przestały być obrażone. Chciano mi przedłużyć umowę na pół roku. Jednak ostatecznie nie zdecydowałam się na to. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam? Czuję jakąś taką urazę, nie mogę zapomnieć o tym, jak się zachowywały - w tamtym czasie idąc do pracy miałam wszystkie objawy zaawansowanej nerwicy. Jakie jest Wasze zdanie?
A koleżanka mi doniosła, że podobno dzisiaj w pracy panowało straszne zdziwienie, że mnie nie ma. Naprawdę, niektórzy ludzie bardzo mnie zadziwiają.
Ja też uważam, że dobrze zrobiłaś, zwłaszcza, jeśli możesz sobie na to pozwolić

Maggie Q ja bym jeszcze zerknęła na jakiś artykuł poświęcony najnowszym trendom w social mediach
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.