Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-07, 06:59   #1
Luksfera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 2

Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką


Dziewczyny, mam problem. Podjelam niedawno decyzję o przeprowadzce do rodzinnego miasta z powrotem do mojego chłopaka. To wiąże się dla mnie z codziennymi dojazdami po 100km, ale stwierdziłam że warto zaryzykować, bo traktuje go bardzo poważnie. On zobowiązał się sam, że mnie przewiezie, ale ze ma małe auto to pomyślałam, że poproszę jednak o pomoc ojca, no i ojciec nie zgodził się pomóc co mnie bardzo zabolało i uniosłam się honorem. Ale wtedy mój chłopak też zaczął robić problemy, wściekać się ze musi wszystko sam robić, dla mnie to idiotyczna sytuacja, bo wstyd mi strasznie że nie dostałam pomocy od rodziców. Ja do tego mam problemy z plecami, więc nie bardzo mogę dźwigać, on musiał większość rzeczy nosić sam. Mieliśmy o to ostra kłótnie, bo ja broniłam ojca, bo to mój ojciec i próbowałam ze wstydu jakoś go wytłumaczyć, a mój chłopak zamiast mnie jakoś zrozumieć, przymknąć się i po prostu pomóc to zaczął się ze mną kłócić. Powiedział mi nawet, że mnie zostawi jeśli ja pójdę pomoc rodzicom w ich przeprowadzce za miesiąc (okazało się, że tata się nie zgodził pomoc bo się źle czuł i ledwo chodził, ale mój chłopak tego nie chciał już słuchać). Przewieźliśmy część rzeczy w weekend, część wczoraj i wczoraj była już taka jazda, że o mało się nie rozstaliśmy. Mój chłopak pojechał ze mną rano do miasta w którym mieszkałam wcześniej, on do swojej pracy ja do swojej i mieliśmy zabrać ostatnie rzeczy z mojego mieszkania. Wszystko było pod to ustawione, oddanie kluczy itd. No i w końcu około 15 on skończył pracę i mówi mi, że jednak on chce jechać do domu zjeść i się umyć bo jest głodny i wrócić po mnie i rzeczy około 20-21 (jakby nie mógł kupić czegoś do jedzenia tam, ale nieważne. Umówiłam się z właścicielka mieszkania na 18:30 na odbiór kluczy wiec stałabym z tym wszystkim na ulicy do nocy aż by wrócił). Kazał mi zadzwonić do ojca, czego nie zrobiłam nawet bo wiedziałam że nie przyjedzie na pewno, a po drugie mówiłam że jestem z nim umówiona na odbiór rzeczy i nie chciałam go stawiać w świetle jakby mnie olał. Ostatecznie po wielkiej batalii został mi pomóc, ale z marudzeniem ze on zostanie w aucie na dole a ja wszystko mam zniesc sama. Byłam tak zła że nawet nie prosiłam żeby wszedł na górę, a miałam ciężkie rzeczy o których on nie wiedział i sama je zniosłam na co patrzyła moja współlokatorka. Teraz on ma do mnie wielkie pretensje, bo popsułam jego obraz w jej oczach, nikt z mojej rodziny ani znajomych go już nie lubi. Do tego wściekł się na mnie ze mu powiedziałam z pretensja ze sama że wszystkim zasuwalam do auta i że jest okropny, bo za coś takiego się tak wściekł. Mówi, że jestem niewdzięczna, chamska i bezczelna. Słusznie? Sama nie wiem już co myśleć, doradźcie proszę.
Luksfera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 07:22   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Czy to ten sam facet, o którym pisałaś przed chwilą w tym wątku Thankyounext_? Bo jeżeli ten, to ja bym się mocno zastanowiła z kim generalnie mam do czynienia. Zapewne nie pierwsza krzywa akcja w jego wykonaniu.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 07:46   #3
Gryszalka
Przyczajenie
 
Avatar Gryszalka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 15
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Zostawi Cię jak pójdziesz pomóc swoim rodzicom? Ja bym mu to chyba ułatwiła.
Jak dla mnie nieważne z jakiego powodu ojciec nie mógł/nie chciał Ci pomóc, reakcja jakaś zupełnie nieadekwatna. Po co Ci te cyrki i awantury bez żadnego powodu?
Gryszalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 07:47   #4
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Cytat:
Napisane przez Gryszalka Pokaż wiadomość
Zostawi Cię jak pójdziesz pomóc swoim rodzicom? Ja bym mu to chyba ułatwiła.
Jak dla mnie nieważne z jakiego powodu ojciec nie mógł/nie chciał Ci pomóc, reakcja jakaś zupełnie nieadekwatna. Po co Ci te cyrki i awantury bez żadnego powodu?
Co nie? Debil jakiś i tyle.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 07:49   #5
HmmHmm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 19
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Mnie jego zachowanie mocno przestraszyło, ciekawe co bedzie później, jeśli on już teraz myśli, że ma Cię w garści i może sobie na coś takiego pozwolić. Pretensje i kłótnie w tej sytuacji były z jego strony nie na miejscu. Jeśli komuś pomagam bo tego chce i chce dobrze dla drugiej osoby to nie robię jej z tytułu pomocy wyrzutów
HmmHmm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 07:53   #6
Gryszalka
Przyczajenie
 
Avatar Gryszalka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 15
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Cytat:
Napisane przez HmmHmm Pokaż wiadomość
Mnie jego zachowanie mocno przestraszyło, ciekawe co bedzie później, jeśli on już teraz myśli, że ma Cię w garści i może sobie na coś takiego pozwolić. Pretensje i kłótnie w tej sytuacji były z jego strony nie na miejscu. Jeśli komuś pomagam bo tego chce i chce dobrze dla drugiej osoby to nie robię jej z tytułu pomocy wyrzutów
Tak. I to dlaczego ktoś prosił o tę pomoc jest bez znaczenia. Albo się zgadzam albo nie, ale nie łażę i nie wypominam potem tego nikomu, bo to jest zwyczajnie bez sensu. To że się w końcu zgodził na siłę i będzie teraz pół roku o tym gadał wcale nie znaczy, że jest lepszym partnerem gdyby to olał, na moje wychodzi zupełnie na to samo.
Gryszalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 07:53   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Moze da sie to jeszcze odkrecic i nie znaleziono nikogo na Twoje miejsce? Ja bym na Twoim miejscu zostala w tym mieszkaniu kolo pracy. Skoro i tak nikt nie pomogl Ci przenosic rzeczy trzeba bylo ich nie ruszac. Oszczedzilabys plecy, nerwy i czas dojazdu do pracy bylby znosny. Ze wspollokatorka masz dobry kontakt z tego co piszesz. Jak cos sie sprawdza to sie tego nie zmienia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-07, 08:07   #8
HmmHmm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 19
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Zgadzam się
HmmHmm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 08:20   #9
riolla
Raczkowanie
 
Avatar riolla
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 50
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Kiepsko to wygląda, co prawda znamy tą sytuację tylko z Twojej relacji ale nie wyobrażam sobie że sama zasuwam z pudłami a mój facet siedzi w aucie
riolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 08:47   #10
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Cytat:
Napisane przez Luksfera Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem. Podjelam niedawno decyzję o przeprowadzce do rodzinnego miasta z powrotem do mojego chłopaka. To wiąże się dla mnie z codziennymi dojazdami po 100km, ale stwierdziłam że warto zaryzykować, bo traktuje go bardzo poważnie. On zobowiązał się sam, że mnie przewiezie, ale ze ma małe auto to pomyślałam, że poproszę jednak o pomoc ojca, no i ojciec nie zgodził się pomóc co mnie bardzo zabolało i uniosłam się honorem. Ale wtedy mój chłopak też zaczął robić problemy, wściekać się ze musi wszystko sam robić, dla mnie to idiotyczna sytuacja, bo wstyd mi strasznie że nie dostałam pomocy od rodziców. Ja do tego mam problemy z plecami, więc nie bardzo mogę dźwigać, on musiał większość rzeczy nosić sam. Mieliśmy o to ostra kłótnie, bo ja broniłam ojca, bo to mój ojciec i próbowałam ze wstydu jakoś go wytłumaczyć, a mój chłopak zamiast mnie jakoś zrozumieć, przymknąć się i po prostu pomóc to zaczął się ze mną kłócić. Powiedział mi nawet, że mnie zostawi jeśli ja pójdę pomoc rodzicom w ich przeprowadzce za miesiąc (okazało się, że tata się nie zgodził pomoc bo się źle czuł i ledwo chodził, ale mój chłopak tego nie chciał już słuchać). Przewieźliśmy część rzeczy w weekend, część wczoraj i wczoraj była już taka jazda, że o mało się nie rozstaliśmy. Mój chłopak pojechał ze mną rano do miasta w którym mieszkałam wcześniej, on do swojej pracy ja do swojej i mieliśmy zabrać ostatnie rzeczy z mojego mieszkania. Wszystko było pod to ustawione, oddanie kluczy itd. No i w końcu około 15 on skończył pracę i mówi mi, że jednak on chce jechać do domu zjeść i się umyć bo jest głodny i wrócić po mnie i rzeczy około 20-21 (jakby nie mógł kupić czegoś do jedzenia tam, ale nieważne. Umówiłam się z właścicielka mieszkania na 18:30 na odbiór kluczy wiec stałabym z tym wszystkim na ulicy do nocy aż by wrócił). Kazał mi zadzwonić do ojca, czego nie zrobiłam nawet bo wiedziałam że nie przyjedzie na pewno, a po drugie mówiłam że jestem z nim umówiona na odbiór rzeczy i nie chciałam go stawiać w świetle jakby mnie olał. Ostatecznie po wielkiej batalii został mi pomóc, ale z marudzeniem ze on zostanie w aucie na dole a ja wszystko mam zniesc sama. Byłam tak zła że nawet nie prosiłam żeby wszedł na górę, a miałam ciężkie rzeczy o których on nie wiedział i sama je zniosłam na co patrzyła moja współlokatorka. Teraz on ma do mnie wielkie pretensje, bo popsułam jego obraz w jej oczach, nikt z mojej rodziny ani znajomych go już nie lubi. Do tego wściekł się na mnie ze mu powiedziałam z pretensja ze sama że wszystkim zasuwalam do auta i że jest okropny, bo za coś takiego się tak wściekł. Mówi, że jestem niewdzięczna, chamska i bezczelna. Słusznie? Sama nie wiem już co myśleć, doradźcie proszę.



To chyba najlepsze ze wszystkiego.
Ale też powinno Ci jasno zobrazować, z jakim typem człowieka masz do czynienia.
Ciebie będzie ranił, przeczołgiwał i Ci niczego nie oszczędzał, byle na zewnątrz nie wyszło i mu opinii nie popsuło.


Lepiej się dobrze zastanów i raczej wycofaj z tego związku. Bo będziesz mieć okropne życie z nim.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 08:54   #11
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Daj sobie dziewczyno z nim spokój. Gdzie Ty taki egzemplarz wynalazłaś? Pomyśl, co by było gdybyście się przeprowadzali do Waszego mieszkania. Ciekawe, kto by wszystkie graty nosił? Pewnie Ty. Tragedia.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-07, 09:58   #12
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 570
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

O bobrze kosmaty... Z jakiej ciemnej i zatęchłej dziury ty tą glizdę wykopałaś dziewczyno? I dlaczego uważasz, że warto dla takiego kogoś ryzykować?

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Luksfera Pokaż wiadomość
Teraz on ma do mnie wielkie pretensje, bo popsułam jego obraz w jej oczach
Hit.

No jak on jest za głupi, żeby ogarnąć, że sam swoim buractwem psuje swój wizerunek, to ja nie mam więcej pytań.
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 11:38   #13
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Fajnie by było gdyby tata ci pomógł ale wszyscy jesteście dorośli, nie mógł czy nie chciał miał prawo bo nie jest jego obowiązkiem wozić twoje graty. W ogóle jest niezrozumiałe czego się wstydziłaś i po co w ogóle potrzebowałaś wytłumaczyć ojca.
Skoro chłopak się umówił powinien się z tego wywiązać. Ta kłótnia była niepotrzebna, trzeba było powiedzieć żeby nie rządził czasem twoich rodziców i chce to niech pomaga, nie chce to niech wraca do siebie i z właścicielką umówić inny termin przeprowadzki już z pomocą kogoś innego. Niepotrzebnie przez focha nadwyrężasz kręgosłup.
Jak dla mnie mega cham i dupek ale to twój facet i ty dla niego chcesz się wykańczać dojazdami bo jak widać on miał problem nawet z jednorazową przewózką mebli a to że on siedział w aucie a ty to wszystko targałaś jest smutne i śmieszne zarazem.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-03-07 o 15:04
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 13:34   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

jakoś mnie nie dziwi, że twoja rodzina go nie lubi. ja bym go kopnęła w dupsko przy pierwszej części przeprowadzki i została w starym mieszkaniu -_-
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 14:33   #15
SchokoBons85
Raczkowanie
 
Avatar SchokoBons85
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 376
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Luksfera, co postanowiłaś?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SchokoBons85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 14:55   #16
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Cytat:
To wiąże się dla mnie z codziennymi dojazdami po 100km, ale stwierdziłam że warto zaryzykować,
100 w 1 stronę? Masz chociaż dobre połączenie? Retoryczne.

Nieźle ty będziesz dla niego tygodniowo jeździć 1000 km i spędzać minimum 3-4 godziny w dojazdach dziennie a on nie mógł dupy ruszyć żeby ci szafkę znieść.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 16:11   #17
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Ani twój ojciec, ani twój facet z racji swojej płci nie są zobowiązani do noszenia twoich tobołów. Jasne, że fajnie jak bliskie osoby wykazują inicjatywę pomocy, ale na przyszłość polecam wynająć firmę przeprowadzkową. Warto zapłacić za fachową usługę zamiast zdawać się na łaskę i niełaskę innych albo mieć na sumieniu ojca/faceta/brata, który w ramach spełniania seksistowskich oczekiwań przedźwignie się i pochoruje.

Natomiast twój facet to za przeproszeniem buc do kwadratu. Po tych akcjach nie dość, żebym odkręcała przeprowadzkę w trymiga to jeszcze nie chciałabym go więcej na oczy widzieć. On ciebie nie szanuje, on ma cię w dupie, on cię szantażuje i jest dwulicowym krętaczem. Naprawdę nie wiem jak trzeba być zdesperowaną masochistką, żeby godzić się na taki związek. Myślisz, że masz kontrole, bo potrafisz zrobić mu awanturę? Otóż nie, bo każda inna dziewczyna już dawano kazała by mu spadać, a ty się do niego wprowadzasz i jeszcze bardziej uzależniasz.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 16:41   #18
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Przepraszam bardzo ale ja czegoś nie rozumiem. Bo piszesz że przeprowadzasz się i będziesz mieć dojazdy 100 km. Ok. A potem piszesz że pojechaliście do miasta w którym wiedziałaś po twoje rzeczy i poszliscie każdo do swojej pracy. Czyli co? Pracujecie oboje w twoim starym mieście, a będziecie mieszkać 50/100 km dalej? Pytam bo serio gryzie mi się to i chciałabym mieć jasność. Niemniej chłopak burak.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 17:19   #19
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To chyba najlepsze ze wszystkiego.
Ale też powinno Ci jasno zobrazować, z jakim typem człowieka masz do czynienia.
Ciebie będzie ranił, przeczołgiwał i Ci niczego nie oszczędzał, byle na zewnątrz nie wyszło i mu opinii nie popsuło.


Lepiej się dobrze zastanów i raczej wycofaj z tego związku. Bo będziesz mieć okropne życie z nim
.




Oraz będziesz zawsze wszystkiemu winna. Czegokolwiek by nie zrobił, to będzie Twoja wina.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-07, 18:25   #20
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86575092]Ani twój ojciec, ani twój facet z racji swojej płci nie są zobowiązani do noszenia twoich tobołów. Jasne, że fajnie jak bliskie osoby wykazują inicjatywę pomocy, ale na przyszłość polecam wynająć firmę przeprowadzkową. Warto zapłacić za fachową usługę zamiast zdawać się na łaskę i niełaskę innych albo mieć na sumieniu ojca/faceta/brata, który w ramach spełniania seksistowskich oczekiwań przedźwignie się i pochoruje.
\[/QUOTE]

__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 18:46   #21
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

uważasz że warto zamieszkać z facetem, który tak żenująco się zachowuje? Po co Ci to? Lepiej kota kupić.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 19:23   #22
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Chyba facet dobre pranie mózgu Ci zrobił, gnębił swoją poprzednią dziewczynę, gnębi i Ciebie. I nie, nie jesteś "lepszą", którą znalazł, jesteś dokładnie taką samą - w jego oczach bezwartościowym popychadłem, służącym wyłącznie do zaspokajania potrzeb wyższego bytu, czyli oczywiście jego.

Przeprowadzasz się do niego, codziennie będziesz nadkładać 100 km, a on Ci jeszcze robi jazdy przy przeprowadzce. Dla siebie się przeprowadzasz, że Ci łaskę robi z pomocą? Niepojęte. Masz jakiś instynkt samozachowawczy?
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 19:48   #23
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Przeprowadzasz się do niego, codziennie będziesz nadkładać 100 km, a on Ci jeszcze robi jazdy przy przeprowadzce. Dla siebie się przeprowadzasz, że Ci łaskę robi z pomocą? Niepojęte. Masz jakiś instynkt samozachowawczy?
jakbym miała dojeżdżać do pracy 100 km to namawiałabym partnera na przeprowadzę DO MNIE.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2019-03-07 o 19:50
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 20:19   #24
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;86575791]jakbym miała dojeżdżać do pracy 100 km to namawiałabym partnera na przeprowadzę DO MNIE.[/QUOTE]Dokladnie. Tym bardziej, ze wychodzi na to, ze oboje pracuja w tym samym miescie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 20:24   #25
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Dokladnie. Tym bardziej, ze wychodzi na to, ze oboje pracuja w tym samym miescie.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to nieracjonalne zachowanie. Pomijam buracze zachowanie faceta....

Autorko, dlaczego przeprowadzasz się do chłopaka zamiast on do Ciebie?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-07, 21:43   #26
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Mam wrażenie, że to nie jest pierwszy wątek na temat tego faceta.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-08, 00:32   #27
SchokoBons85
Raczkowanie
 
Avatar SchokoBons85
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 376
Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86575092]Ani twój ojciec, ani twój facet z racji swojej płci nie są zobowiązani do noszenia twoich tobołów. Jasne, że fajnie jak bliskie osoby wykazują inicjatywę pomocy, ale na przyszłość polecam wynająć firmę przeprowadzkową. Warto zapłacić za fachową usługę zamiast zdawać się na łaskę i niełaskę innych albo mieć na sumieniu ojca/faceta/brata, który w ramach spełniania seksistowskich oczekiwań przedźwignie się i pochoruje.



Natomiast twój facet to za przeproszeniem buc do kwadratu. Po tych akcjach nie dość, żebym odkręcała przeprowadzkę w trymiga to jeszcze nie chciałabym go więcej na oczy widzieć. On ciebie nie szanuje, on ma cię w dupie, on cię szantażuje i jest dwulicowym krętaczem. Naprawdę nie wiem jak trzeba być zdesperowaną masochistką, żeby godzić się na taki związek. Myślisz, że masz kontrole, bo potrafisz zrobić mu awanturę? Otóż nie, bo każda inna dziewczyna już dawano kazała by mu spadać, a ty się do niego wprowadzasz i jeszcze bardziej uzależniasz. [/QUOTE]


to panom z firmy przeprowadzkowej można zapłacić w ramach spełnienia seksistowskich oczekiwańa a ojca czy chłopaka poprosić nie można?

tak tylko pytam


„Jeżeli coś dotyka cię, znaczy: dotyczy cię. Jeżeliby nie dotyczyło cię - nie dotykałoby cię, nie zrażało, nie obrażało, nie drażniło, nie kuło, nie raniło. Jeżeli bronisz się, znaczy: czujesz się atakowany. Jeżeli czujesz się atakowany, znaczy: jesteś celnie trafiony. Miej to na uwadze.”
— Edward Stachura
SchokoBons85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-08, 06:31   #28
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Cytat:
Napisane przez SchokoBons85 Pokaż wiadomość
to panom z firmy przeprowadzkowej można zapłacić w ramach spełnienia seksistowskich oczekiwańa a ojca czy chłopaka poprosić nie można?

tak tylko pytam


„Jeżeli coś dotyka cię, znaczy: dotyczy cię. Jeżeliby nie dotyczyło cię - nie dotykałoby cię, nie zrażało, nie obrażało, nie drażniło, nie kuło, nie raniło. Jeżeli bronisz się, znaczy: czujesz się atakowany. Jeżeli czujesz się atakowany, znaczy: jesteś celnie trafiony. Miej to na uwadze.”
— Edward Stachura
Panowie czy panie z firmy przeprowadzkowej oferują taką usługę za pieniądze jako fachowcy. Powinni mieć więc do tego odpowiedni sprzęt i wyszkolenie. Naprawdę nie widzisz różnicy w wynajęciu specjalistów zamiast wymuszaniu na ojcu z chorymi plecami, żeby pomógł? A skoro jej podejście nie jest seksistowskie to czemu nie poprosiła matki albo koleżanki?

I nie wiem o co ci chodziło z tym cytatem, ale jeśli o to czy czuje się dotknięta seksizmem to tak. Według mnie to wciąż niestety jedno z powszechniejszych zjawiskm. A najbardziej triggeruje mnie jak kobiety same powielają seksistowskie schematy lub bronią stereotypów. Szkodzą tym innym i samym sobie. Gdyby autorka z góry nie zakładała, że faceci są zobowiązani do wożenia jej i dźwignia jej rzeczy to jej jedynym problemem byłby facet buc, a nie stanie pod blokiem do nocy i targanie wszystkiego samej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-03-08 o 06:39
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-08, 08:01   #29
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86576442]Panowie czy panie z firmy przeprowadzkowej oferują taką usługę za pieniądze jako fachowcy. Powinni mieć więc do tego odpowiedni sprzęt i wyszkolenie. Naprawdę nie widzisz różnicy w wynajęciu specjalistów zamiast wymuszaniu na ojcu z chorymi plecami, żeby pomógł? A skoro jej podejście nie jest seksistowskie to czemu nie poprosiła matki albo koleżanki?

I nie wiem o co ci chodziło z tym cytatem, ale jeśli o to czy czuje się dotknięta seksizmem to tak. Według mnie to wciąż niestety jedno z powszechniejszych zjawiskm. A najbardziej triggeruje mnie jak kobiety same powielają seksistowskie schematy lub bronią stereotypów. Szkodzą tym innym i samym sobie. Gdyby autorka z góry nie zakładała, że faceci są zobowiązani do wożenia jej i dźwignia jej rzeczy to jej jedynym problemem byłby facet buc, a nie stanie pod blokiem do nocy i targanie wszystkiego samej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No niestety tak nas seksistowska natura stworzyła, że zazwyczaj mężczyźni są silniejsi i mają więcej krzepy. Mamę bym poprosiła o pomoc gdyby była czempionem w przerzucaniu ciężarów, ale póki nie jest to zwracam się o pomoc do osób silniejszych od niej, czyli niestety mężczyzn.
I w sumie cieszę się, że mój mąż też ma wyprany patriarchatem mózg i nosi za mnie ciężkie torby czy meble, bo zwyczajnie jest w tym lepszy. Jak miał złamaną nogę to ja nosiłam i mi od tego nie ubyło, ale co do zasady przez większą część naszego związku to jemu jest łatwiej nosić rzeczy, więc nie widzę powodu, dla którego dla zasady miałabym mu odmawiać i znosić sama kanapę na plecach kiedy on by to zrobił 5 razy szybciej*.
W sumie dotarło do mnie, że jak ostatnio oddawaliśmy znajomym kanapę to mąż ją od razu złapał z kolegą i wynieśli, a my z dziewczyną kolegi stałyśmy jak te trusie zamiast zawalczyć z tym obrzydliwym przejawem seksizmu, ech, sypię głowę popiołem.

*Zakładając, że byśmy nie wynajęli nikogo do pomocy z jakiegoś powodu.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-08, 08:17   #30
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Mój partner robi problemy przy pomocy z przeprowadzką

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
No niestety tak nas seksistowska natura stworzyła, że zazwyczaj mężczyźni są silniejsi i mają więcej krzepy. Mamę bym poprosiła o pomoc gdyby była czempionem w przerzucaniu ciężarów, ale póki nie jest to zwracam się o pomoc do osób silniejszych od niej, czyli niestety mężczyzn.
I w sumie cieszę się, że mój mąż też ma wyprany patriarchatem mózg i nosi za mnie ciężkie torby czy meble, bo zwyczajnie jest w tym lepszy. Jak miał złamaną nogę to ja nosiłam i mi od tego nie ubyło, ale co do zasady przez większą część naszego związku to jemu jest łatwiej nosić rzeczy, więc nie widzę powodu, dla którego dla zasady miałabym mu odmawiać i znosić sama kanapę na plecach kiedy on by to zrobił 5 razy szybciej*.
W sumie dotarło do mnie, że jak ostatnio oddawaliśmy znajomym kanapę to mąż ją od razu złapał z kolegą i wynieśli, a my z dziewczyną kolegi stałyśmy jak te trusie zamiast zawalczyć z tym obrzydliwym przejawem seksizmu, ech, sypię głowę popiołem.

*Zakładając, że byśmy nie wynajęli nikogo do pomocy z jakiegoś powodu.
A czy ja gdzieś powiedziałam, że kobiety mają w imię przedstawiania się patriarchatowi wnosić kanapy na plecach na 4 piętro bez windy?
Jak twój facet chce nosić meble z kolegą zamiast kogoś wynajmować to jego sprawa i oszczędność. Z resztą z tą krzepą to też sprawa nie jest taka oczywista i bym uważała. Kolega sam wnosił meble, aż dostał wylewu. Nie wiem, może gdyby nie miał przeświadczenia, że targanie mebli świadczy o jego męskości albo nie żałował pieniędzy na wynajęcie pomocy to by sobie dłużej pożył

Natomiast nie wiem czemu czujecie się zaatakowane stwierdzeniem, że gdyby autorka seksistowsko nie zakładała, że mężczyźni są zobowiązani do noszenia jej ciężarów, tylko znalazła inny rozwiązanie (choćby zapłaciła za usługę) to nie miałaby takich problemu z przeprowadzką. Przecież to prawda. Nie róbcie z logiki pani lekkich obyczajów.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-08 11:34:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.