Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-11, 13:38   #2671
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tytuł tytułem, o niego i tak mało kto pyta. Moja teściowa też ma z tego studia, ale miała bardzo długą przerwę w pracy i własnie chodziła do policealnej z myślą o powrocie do zawodu, chodziło jej głównie o programy, bo za jej czasów to się jeszcze robiło bez programów.
Wiem, ale raczej średnio mi się uśmiecha chodzić do szkoły policealnej jeżeli mam już tytuł technika. Wolę od razu pójść w kadry i płace, zadzwonię lub wyślę @ z zapytaniem, czy mogę zaliczyć tylko konkretne moduły i jak to ogólnie wygląda, bo pomysł jest dobry.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 14:03   #2672
Rytm12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 134
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Różnie, ze 2-3 godziny chyba. W weekend w ogóle nie wysyłam. Wysyłałam ostatnio w piątek, dzisiaj niestety nie ma nic ciekawego. Telefon oczywiście milczy. Zaczynam żałować, że rzuciłam tą pracę, gdzie się do mnie współpracownice nie odzywały i kierowniczka się czepiała o wszystko - to już naprawdę desperacja. Ja chyba złożę do sądu, trzeba kompletować te wszystkie papiery - fakt. Ale przynajmniej może mnie na konkurs zaproszą, jak spełnię wymagania formalne, a teraz mam wrażenie że nic nie robię.

Szukasz w Warszawie? Czy gdzieś w swojej okolicy ?

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Nie byłam. Ale byłam zwolniona i nie przyznaje się do tego, że już nie pracuje i jestem w okresie wypowiedzenia.
Tak jak pytasz zrobiła moja przyjaciółka.
Już kiedyś tu o niej pisałam (dziewczyny były oburzone sytuacja), też tak mówiła, że nie umie i szukala pracy chyba ok. rok. "podkolorowalysmy" jej cv i obmyslilysmy strategie co ma mówić, posypały się telefony i robotę znalazła gdzieś w miesiąc i to dobrze płatna. Była na kilku rozmowach i jeszcze pracując dostawała oferty.
Skłamałysmy po prostu, ale jak nie miała odzewu to zagrała va banque.


To ja bym tak się nigdy nie odważyła powiedzieć. Czułabym, że w oczach pracodawcy moja pozycja spada.
Wydaje mi się, że pracodawca preferuje osoby przedsiębiorcze, dynamiczne, potrafiące o siebie zadbać (bo wówczas jest szansa, że i będzie potrafiła zadbać świetne o interesy firmy). Można powiedzieć ludzi sukcesu.


Pracuje jako inżynier w zakładach produkcyjnych, nie chce za wiele pisać na forum

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz zdradzić więcej szczegółów na temat tego co zrobiłyście, że koleżanka znalazła pracę?
Rytm12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 14:44   #2673
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
Szukasz w Warszawie? Czy gdzieś w swojej okolicy?

Niby patrzę w swojej okolicy, ale niestety tam jest może jedno sensowne ogłoszenie na tydzień, albo wcale. Także siłą rzeczy muszę szukać w Warszawie, Chyba jestem skazana już na długie dojazdy. Ale tu jest duża konkurencja, mało skąd oddzwaniają, skoro na jedno ogłoszenie aplikuje ponad 100 osób.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 14:59   #2674
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Niby patrzę w swojej okolicy, ale niestety tam jest może jedno sensowne ogłoszenie na tydzień, albo wcale. Także siłą rzeczy muszę szukać w Warszawie, Chyba jestem skazana już na długie dojazdy. Ale tu jest duża konkurencja, mało skąd oddzwaniają, skoro na jedno ogłoszenie aplikuje ponad 100 osób.
Ile czasu dojeżdżasz do Warszawy?

Do mnie dzisiaj zadzwonili z agencji, że dostali pozytywne referencje od mojej dawnej szefowej, jeszcze raz sprawdzili angielski i powiedzieli, że mnie zarekomendują klientowi.
Klient własnie w Warszawie... pluję sobie w brodę, bo podałam chyba za niską kasę. A jak już spędzać pół życia w pociągach to za naprawdę duże pieniądze

I chyba wezmę udział w serialu jako statystka, odezwali się z prośbą o potwierdzenie mojego zgłoszenia
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:09   #2675
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=f6ce7c3ca500955a4c7e3c5 6259edd7b2c023af2;8658726 8]
dostalam pracę jako recepcjonistka w hotelu (należący do większej europejskiej sieci hoteli), umowa o prace, obiady za free, socjal okej, ale... boję się 12 godzinnych zmian i pracy w nocy ktoras z was tak pracowała?[/QUOTE]
Ja tak pracowałam na studiach przez 1,5 roku. W tym czasie mi to odpowiadało bo potrzebowałam co drugi weekend wolny na zajęcia. U mnie można było się zdrzemnac w nocy i kasa była dobra więc tragedii nie było ale jak skończyłam studia to zmieniłam pracę głównie ze względu na ten tryb. W teorii to było dniowka, nocka i 2 dni wolnego ale jak ktoś zachorował to ciagnelismy maratony i po 5-6 dni po 12h non-stop to było na dłuższą metę wykanczajace, zwlaszcza nocki. Wszystkim dziewczynom się okres rozregulowal po jakimś czasie. A jak masz pecha to pracujesz w Wigilię czy Sylwka, a mało kto się z tobą zamieni tą zmianą. Tak że sama widzisz są plusy dodatnie i plusy ujemne jak wszedzie
[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86587317]W pośredniaku nic nie było - przyjechałam przed 9-tą i okazało się, że już nie ma numerków do rejestracji.
Śmiać mi się chciało, bo tak wszędzie orgazmu w mediach dostają, że bezrobocie niskie, a kolejeczka do rejestracji wcale nie taka mała Wyobrażam sobie, co musiało być z samego rana.
Potem poszłam na zakupy i 120 zł zniknęło jak sen jaki złoty.
Kiedyś, kurła, to było.... Kiedyś to było... taniej[/QUOTE]

Dziwie się że u ciebie takie kolejki, ja byłam 2 tyg temu w rejestracji o 11 i byłam druga, a ponieważ była przerwa 20 min poszłam na zakupy, jak wróciłam byłam 4 i sprawę załatwilam w 40 min.

Też mnie ta drozyzna przeraża, jak chodziłam do pracy to przynajmniej mniej wydawalam
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-03-11 o 15:12
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:14   #2676
Rytm12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 134
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Niby patrzę w swojej okolicy, ale niestety tam jest może jedno sensowne ogłoszenie na tydzień, albo wcale. Także siłą rzeczy muszę szukać w Warszawie, Chyba jestem skazana już na długie dojazdy. Ale tu jest duża konkurencja, mało skąd oddzwaniają, skoro na jedno ogłoszenie aplikuje ponad 100 osób.
Czasem nawet na te co 50 osób składało to do mnie nie zadzwonią
Rytm12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:24   #2677
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
Czasem nawet na te co 50 osób składało to do mnie nie zadzwonią
Nawet jak jest mniej niż 25 i rozpatrywane to potrafią nie zadzwonić Mimo, że człowiek spełnia wymagania... to chyba są fake'owe ogłoszenia

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Dziwie się że u ciebie takie kolejki, ja byłam 2 tyg temu w rejestracji o 11 i byłam druga, a ponieważ była przerwa 20 min poszłam na zakupy, jak wróciłam byłam 4 i sprawę załatwilam w 40 min.

Też mnie ta drozyzna przeraża, jak chodziłam do pracy to przynajmniej mniej wydawalam
U mnie też w PUP była tylko jedna osoba przede mną, jak byłam w październiku. Czekałam może z 10 minut a przyjechałam sobie na luzaku koło 13, po śniadaniu

Bardzo jest drogo. Zwłaszcza warzywa świeże kosztują tyle, że szok. Jak chodziłam do pracy to tak nie zwracałam uwagi na ceny
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-11, 15:25   #2678
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Ja tak pracowałam na studiach przez 1,5 roku. W tym czasie mi to odpowiadało bo potrzebowałam co drugi weekend wolny na zajęcia. U mnie można było się zdrzemnac w nocy i kasa była dobra więc tragedii nie było ale jak skończyłam studia to zmieniłam pracę głównie ze względu na ten tryb. W teorii to było dniowka, nocka i 2 dni wolnego ale jak ktoś zachorował to ciagnelismy maratony i po 5-6 dni po 12h non-stop to było na dłuższą metę wykanczajace, zwlaszcza nocki. Wszystkim dziewczynom się okres rozregulowal po jakimś czasie. A jak masz pecha to pracujesz w Wigilię czy Sylwka, a mało kto się z tobą zamieni tą zmianą. Tak że sama widzisz są plusy dodatnie i plusy ujemne jak
Uu, mój organizm ma tendencję do rozregulowanych cykli, ostatnio znowu szwankuje. No, faktem jest, że początkiem lutego miałam trochę stresu związanego z tym wypowiedzeniem. Może to jego reakcja na stres, nie wiem. Z kolei w nowym miejscu zamieszkania przez pewien czas byłam bardzo wyluzowana i szczęśliwa i okres "sam z siebie" był niesamowicie regularny, wręcz co do dnia.

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Dziwie się że u ciebie takie kolejki, ja byłam 2 tyg temu w rejestracji o 11 i byłam druga, a ponieważ była przerwa 20 min poszłam na zakupy, jak wróciłam byłam 4 i sprawę załatwilam w 40 min.

Też mnie ta drozyzna przeraża, jak chodziłam do pracy to przynajmniej mniej wydawalam
Zawsze tak było, odkąd pamiętam.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:44   #2679
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Zanim Was nadrobię, to tylko wtrące, że UDALO SIE decyzja od razu
Zaczynam od maja, tak więc wracam do zawodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:45   #2680
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Zanim Was nadrobię, to tylko wtrące, że UDALO SIE decyzja od razu
Zaczynam od maja, tak więc wracam do zawodu
No co Ty? Ale ekstra
Szef na pewno się ucieszy z wypowiedzenia

A jaki Ty masz zawód Stotku?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:55   #2681
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Zanim Was nadrobię, to tylko wtrące, że UDALO SIE decyzja od razu
Zaczynam od maja, tak więc wracam do zawodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wielkie gratulacje👏👏👏
Mam nadzieję, że to początek dobrych wiadomości🤗 Ja mam jutro 2 rozmowy. Mam nadzieję, że zaowocują pozytywnie🤔🤔
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-11, 15:57   #2682
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Zanim Was nadrobię, to tylko wtrące, że UDALO SIE decyzja od razu
Zaczynam od maja, tak więc wracam do zawodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SUPER
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 16:30   #2683
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Stotek, to świetna wiadomość! Powodzenia !

Jestem wśród tej "elity", która pobiera zasiłek, bo trochę przebywałam na chorobowym i tak się to jakoś "poprzedłużało" że zasiłek jeszcze mam. Właściwie przez ostatnie 4,5 roku przebywałam na zwolnieniach i zasiłku rehabilitacyjnym jakieś 20 miesięcy. Zawsze czułam się, że to nie jest w porządku, ale uczciwości do garnka nie włożę...

Na staż poszłabym, pod warunkiem, ze pracodawca dorzuciłby coś od siebie. Kiedyś w mojej okolicy był staż w domu opieki społecznej. Tak, tak. 800 zł, praca na zmiany, świątek, piątek, z osobami z dużym upośledzeniem, również leżącymi. Tego ogłoszenia już nie ma. Chyba żadnej idiotki chętnej do takiej pracy za takie pieniądze nie znaleźli.


Mam tak jak Wy - cały czas myslę, że jestem (znów!!!) bezrobotna. Głupio mi iść do miasta, bo wydaje mi się, że ten brak pracy po mnie widać. I mam hobby, trochę drogie, jestem perfumomaniaczką. I strach, że nie będę miała kasy na flakonik, odlewkę czy próbki jest paraliżujący.... Pracując zawsze miałam na to by kupić flakonik... Boję się też o moje dwa pieski, że przez mój brak pracy będą musiały jeść gorszą karmę...

Złożyłam cv do kontroli jakości. warunek - bardzo dobry wzrok. Ja noszę okulary......
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 16:37   #2684
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Zanim Was nadrobię, to tylko wtrące, że UDALO SIE decyzja od razu
Zaczynam od maja, tak więc wracam do zawodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Super! Wreszcie chociaż jedna mniej w wątku.

PS A jaki Ty masz zawód?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 17:16   #2685
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 17:25   #2686
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No nie można. Może chodzi o pracę na czarno?

To jest swoją drogą jeden z głupszych przepisów, nie możesz dorobić kilku stów, bo Cię zaraz skreślą i stracisz ubezpieczenie. Fajne promowanie bierności.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 17:47   #2687
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 17:51   #2688
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Serio dziewczyny, to dla Was takie bezczelne?

Dla mnie to jest odpowiedź bardzo dobra, a nie chamska, osoby, która zna swoją wartość, ma swoje cele i z którą warto nawiązać współpracę. Grzecznie i konkretnie.

Ja tak normalnie rozmawiam, bo to w sumie prawda. Przecież to nic złego, że oni wybierają i ja też. Przecież nie idę się płaszczyć o pracę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie to nie uważam tego za bezczelne, bo zazwyczaj w ten sposób rozmawiam ze wszystkimi na stopie zawodowej. Tak na serio to zawsze myślałam, że to pytanie pada po to, żeby wiedzieli czy ewentualnego kandydata może sprzątnąć inna firma wątpię, żeby chodziło o to, żeby zapewniać HRy, że ta firma to ta jedyna, w której chcę pracować i żadna inna się nie liczy.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 17:55   #2689
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wszystko, co poprawia u nas statystyki i robi z nas zieloną wyspę, jest wysoce pożądane.

Tak przy okazji to całkiem przypadkiem napatoczyłam się dzisiaj na dwie oferty na key account manager z japońskim. Pierwsza od 6 tys. brutto, druga z widełkami od 10 do 15 tys. brutto. Ale może to ja jestem dziwna, że mi takie rzeczy wyskakują.

A po zajrzeniu na stronę PUP stwierdzam, że hindi i inne języki Indii to rzeczywiście może być niedługo niezły strzał.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-03-11 o 18:01
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-11, 18:22   #2690
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Jestem (i będę ) inżynierem w bardzo specjalistycznej branży, dość hermetycznej i mocno męskiej, dlatego w szczegóły za bardzo wchodzić nie chce, bo jednak dużo tu (ogólnie ma forum wizażu) różnych rzeczy piszę lub pisałam i boję się skojarzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 18:24   #2691
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Stotek, to świetna wiadomość! Powodzenia !

Jestem wśród tej "elity", która pobiera zasiłek, bo trochę przebywałam na chorobowym i tak się to jakoś "poprzedłużało" że zasiłek jeszcze mam. Właściwie przez ostatnie 4,5 roku przebywałam na zwolnieniach i zasiłku rehabilitacyjnym jakieś 20 miesięcy. Zawsze czułam się, że to nie jest w porządku, ale uczciwości do garnka nie włożę...

Na staż poszłabym, pod warunkiem, ze pracodawca dorzuciłby coś od siebie. Kiedyś w mojej okolicy był staż w domu opieki społecznej. Tak, tak. 800 zł, praca na zmiany, świątek, piątek, z osobami z dużym upośledzeniem, również leżącymi. Tego ogłoszenia już nie ma. Chyba żadnej idiotki chętnej do takiej pracy za takie pieniądze nie znaleźli.


Mam tak jak Wy - cały czas myslę, że jestem (znów!!!) bezrobotna. Głupio mi iść do miasta, bo wydaje mi się, że ten brak pracy po mnie widać. I mam hobby, trochę drogie, jestem perfumomaniaczką. I strach, że nie będę miała kasy na flakonik, odlewkę czy próbki jest paraliżujący.... Pracując zawsze miałam na to by kupić flakonik... Boję się też o moje dwa pieski, że przez mój brak pracy będą musiały jeść gorszą karmę...

Złożyłam cv do kontroli jakości. warunek - bardzo dobry wzrok. Ja noszę okulary......
A rozglądałaś się gdzieś po stoiskach z perfumami w galeriach? Miałabyś mniej uwijania się niż w perfumeriach czy drogeriach. Skoro to Twoje hobby, to pewnie nieźle się na tym znasz i może umiałabyś doradzić.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 18:35   #2692
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość

Na staż poszłabym, pod warunkiem, ze pracodawca dorzuciłby coś od siebie. Kiedyś w mojej okolicy był staż w domu opieki społecznej. Tak, tak. 800 zł, praca na zmiany, świątek, piątek, z osobami z dużym upośledzeniem, również leżącymi. Tego ogłoszenia już nie ma. Chyba żadnej idiotki chętnej do takiej pracy za takie pieniądze nie znaleźli.

No tak,tylko to wg UP "nieuczciwość", i na stażu nie wolno takich praktyk. Ale serio... jak firma non-stop zatrudnia stażystów, to znaczy,że ich nie stać na pracownika...dlatego takie firmy się omija z daleka.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 18:38   #2693
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jestem (i będę ) inżynierem w bardzo specjalistycznej branży, dość hermetycznej i mocno męskiej, dlatego w szczegóły za bardzo wchodzić nie chce, bo jednak dużo tu (ogólnie ma forum wizażu) różnych rzeczy piszę lub pisałam i boję się skojarzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie drążę, po prostu byłam ciekawa. I jeszcze raz gratuluję.

Maggie Q ma rację. koralina3 masz tam jakieś perfumerie w okolicy? Próbowałaś coś w tym kierunku kiedyś robić zawodowo? Jakby nie patrzeć, to nawet tak tępe babsko jak Olfaktoria jest w stanie zarobić na pisaniu o perfumach, więc może i Ty powinnaś spróbować?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 18:57   #2694
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Spoko megamag, kafka chyba też pytała, a ja bym Wam naprawdę bardzo chętnie powiedziała, ale same rozumiecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 19:05   #2695
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Spoko megamag, kafka chyba też pytała, a ja bym Wam naprawdę bardzo chętnie powiedziała, ale same rozumiecie.
spoko, spoko
Szef już wie?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 19:12   #2696
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Nie było mnie dzisiaj, bo byłam na tej rozmowie, więc nieświadomy niczego do końca tego tygodnia chyba go powiadomie, żeby szukał zastępstwa. Bo nie sadze, by tak od razu znalazł...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 19:43   #2697
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Stotek, gratulacje
Nigdy mi się nie zdarzyło, bym tego samego dnia miała już odpowiedź pozytywną po rozmowie, dla mnie to jakaś abstrakcja.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 19:55   #2698
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Nie było mnie dzisiaj, bo byłam na tej rozmowie, więc nieświadomy niczego do końca tego tygodnia chyba go powiadomie, żeby szukał zastępstwa. Bo nie sadze, by tak od razu znalazł...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę, oby nas też to spotkało. I oby to była "ta" praca!
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 21:13   #2699
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
A jak ktoś nie pracuje kilka miesięcy to ma udawać, że pracuje

Jasne, jak ktoś nie pracuje to już tych cech nie posiada.

Twojej koleżance się udało, ale wielu innym osobom, takie zagrywki mogą nie wyjść na zdrowie. Sama czasami coś podkoloryzuję, ale staram się jednak nie przesadzać.
Ja tak bym zrobiła

Szczerze? Myślę, że osoba bezrobotna czy właśnie wyrzucona z pracy nie wpisuje się już w definicję "człowieka sukcesu" (W tym momencie).

A co masz w tym momencie do stracenia? Ona miała 0 doświadczenia.
Najwyżej by jej nie zatrudnili - znowu.

Oczywiście trzeba wszystko robić z głową, bo po co być nakrytym i się najeść wstydu.
Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
Szukasz w Warszawie? Czy gdzieś w swojej okolicy ?

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------



Możesz zdradzić więcej szczegółów na temat tego co zrobiłyście, że koleżanka znalazła pracę?
Ostro przeklamalysmy rok z jej życia (nie chce pisać szczegółów publicznie), czyli cale jej doswiadczenie zawodowe zostało zmyslone i nie przyznała się że nie pracuje od wielu miesięcy. No dobra, w sumie niewiele prawdy zostało.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Zanim Was nadrobię, to tylko wtrące, że UDALO SIE decyzja od razu
Zaczynam od maja, tak więc wracam do zawodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!
Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
W sumie to nie uważam tego za bezczelne, bo zazwyczaj w ten sposób rozmawiam ze wszystkimi na stopie zawodowej. Tak na serio to zawsze myślałam, że to pytanie pada po to, żeby wiedzieli czy ewentualnego kandydata może sprzątnąć inna firma wątpię, żeby chodziło o to, żeby zapewniać HRy, że ta firma to ta jedyna, w której chcę pracować i żadna inna się nie liczy.
Mam identyczne podejście
Tak rozmawiam jak równy z równym.

Napewno to jest na porzadku dziennym, że upatrzony kandydat już jest zajęty zanim podejmą decyzję. Sama pamiętam, że dostawalam odpowiedzi, gdy już pracowałam.

Takie zapewnienie o wyjątkowości firmy nawet byłoby dziwne i sztuczne.
Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jestem (i będę ) inżynierem w bardzo specjalistycznej branży, dość hermetycznej i mocno męskiej, dlatego w szczegóły za bardzo wchodzić nie chce, bo jednak dużo tu (ogólnie ma forum wizażu) różnych rzeczy piszę lub pisałam i boję się skojarzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uuu witaj w klubie
Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
No tak,tylko to wg UP "nieuczciwość", i na stażu nie wolno takich praktyk. Ale serio... jak firma non-stop zatrudnia stażystów, to znaczy,że ich nie stać na pracownika...dlatego takie firmy się omija z daleka.
Czy ja wiem. W mojej poprzedniej firmie był zawsze stażysta i gdy oni dostawali po prostu umowy i przychodzili następni. Nasi właściciele byli bardzo chytrzy, ale doplacali tym pracownikom. Generalnie wszyscy byli zadowoleni, bo firma miala za darmo aile robocza, a oni tez, bo bez doswiadczenia I umiejętności ciężko poszukać pracę.

U męża była stażystka i też jej dawali kilka słówek na dojazd. Ona już była starsza babka i mówiła, że może poświęcić te pensje z kilku miesięcy, ale chce nauczyć się i spróbować czegoś nowego w zyciu.

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Stotek, gratulacje
Nigdy mi się nie zdarzyło, bym tego samego dnia miała już odpowiedź pozytywną po rozmowie, dla mnie to jakaś abstrakcja.
Moja pierwsza praca w zawodzie: pierwsze wysłane cv, zaproszenie na rozmowę następnego dnia i odpowiedź o 13. Aż sama nie wierzyłam.

W drugiej pracy podpisałam umowę na rozmowie

A teraz już sobie troche poczekalam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 21:26   #2700
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ja tak bym zrobiła
Szczerze? Myślę, że osoba bezrobotna czy właśnie wyrzucona z pracy nie wpisuje się już w definicję "człowieka sukcesu" (W tym momencie).
No trudno, żeby się wpisywała
Tylko że nie każdy chce odnosić w życiu sukcesy (w sensie: robić wielką karierę). Bardzo wielu zależy przede wszystkim na względnej stabilizacji. Nie wiem, w czym taka postawa jest "gorsza" od żądzy sukcesów i podboju świata.
Nie mówiąc o tym, że ponoć żeby osiągnąć sukces, trzeba ponieść wiele porażek (jak w tym artykule, co go podsunęłaś).

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-03-11 o 21:28
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.