Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-07, 18:02   #3661
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Drzewo, tak, a tym mówiłam.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-07, 18:08   #3662
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Jutro tylko badania w medycynie pracy. We wtorek zaczynam dwumiesięczne szkolenia, wtedy będę trzęsła portkami
A tak z ciekawości zapytam, jeśli możesz zdradzić... Jak to szkolenie jest rozliczane - płatne jak normalna praca? Czy podpisujesz "lojalkę", że w razie rezygnacji pokrywasz jakieś koszty?
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-07, 18:21   #3663
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Przeczytałam ten artykuł w Na Temat. Akurat nigdy nie chodziłam wiecznie zmęczona, ale gadanie o starości wśród moich rówieśników, a nawet młodszych akurat jest dość częste, co mnie nieco szokuje.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-07, 18:31   #3664
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Polać tej Pani


[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86681771]
Jestem już w Holandii. Jutro zaczynam. Jestem lekko spięta, ale nie będę się nakręcać.[/QUOTE]

Trzymamy kciuki, napisz jak było, jak będziesz mogła Będzie dobrze

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86681849]Przeczytałam ten artykuł w Na Temat. Akurat nigdy nie chodziłam wiecznie zmęczona, ale gadanie o starości wśród moich rówieśników, a nawet młodszych akurat jest dość częste, co mnie nieco szokuje.[/QUOTE]

Ja się dokładnie tak czułam odchodząc z pracy. Nic, tylko bezsensowne praca - dom - spać - praca - dom - spać.
Żartowałyśmy z koleżankami, że powinnyśmy przynieść śpiwory (były kanapy w kuchniach) i spać tam, bo się nie opłacało chodzić do domu, bo po co.
Wyjście do kogoś czy gdzieś w weekend to była przykra konieczność, bo przecież zaraz się skończy weekend i od nowa w koło Macieju, praca dom spanie...
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-07, 18:43   #3665
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

To mnie to z grubsza tu czeka tu w Holandii. Wstajemy wcześnie, wracamy wieczorem, nawet w sobotę robimy, tylko krócej. Jak mnie nie dopadnie syndrom ciągłego zmęczenia, to będzie dobrze.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-07, 19:16   #3666
Rytm12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 134
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Praca z klientem bywa bardzo ciężka, zgadzam się. Ale jedni to znoszą lepiej inni gorzej.. Ja w pewnym momencie nie odbierałam nieznanych numerów lub znanych ale nie lubianych

Hej, zróbmy strajk bezrobotnych co to ma znaczyć, że takie fajne babki jak my, nie mogą znaleźć normalnej, fajnej pracy
Też czasami nie odbieram telefonów jak jestem wkurzona, albo mega zajęta. Oczywiście nie robię tego często, bo może być kwas. Teraz nie lubię odbierać telefonów, bo akurat pracuje z ludźmi co dzwonią i chcą informację "x" nawet jak nie jest potwierdzona i potem kłamią, że im coś źle powiedzieliśmy. Akurat ich nie możemy opieprzyć, bo akurat są w takiej zależności biznesowej, że nie bardzo można.


Ja nie mogę zmienić pracy na jakąś lepszą. Chociaż jak nie znajdę czegoś lepszego niedługo to chyba rzucam pracę nawet bez nowej i idę na żywioł. Kurdę we wrześniu i październiku nazjeżdżają się studenci i będzie gorzej z szukaniem.

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Maggi będziesz miała czas trochę pozwiedzać ? Zazdroszczę wyjazdu do Holandii.

Golgie przynajmniej będziesz wyszkolona na maksa.

Jeżeli chodzi o ten artykuł to się nie dziwię, kiedyś nie było aż takich stresów w pracy. Teraz pracodawcy oczekują intensywnej pracy na pełnych obrotach przez 8 h lub więcej, mamy jakieś minuty na naukę nowych rzeczy, sekundy na podejmowanie decyzji. Takie coś potrafi wypalić. Ja widzę po sobie jak się czuję po pracy. Jak mam orkę w pracy to padam po pracy, jak jest w miarę normalne, ludzkie tempo to mam ochotę pójść do kina, posprzątać, czy czegoś się uczyć.
Życie w Polsce bez znajomości, układzików i kasy nie jest łatwe. Nie dziwię się, że ludziom się nie chce żyć. Albo tyrasz na mieszkanie 20,30 lat, albo nic nie masz.
Rytm12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-07, 19:34   #3667
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Rytm, jasne, że pozwiedzam😊 już byłam na krótkim spacerze po okolicy.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-07, 19:38   #3668
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Tempo życia jest teraz zabójcze, wymagania z kosmosu, wszystko na wczoraj, za dużo możliwości. Tylko dzięki częstym zmianom i regularnym przerwom między kolejnymi pracami, w trakcie których ładuję baterie się nie wypaliłam. A znam osoby dużo młodsze, zmęczone życiem, zniechecone. No ale taki wynik wyścigu szczurów.

Maggie przez 3 miechy nic ci nie będzie, sama zbierałam truskawki za granicą na studiach i świetnie się wtedy resetowalam
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-07, 20:03   #3669
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86682108]Rytm, jasne, że pozwiedzam😊 już byłam na krótkim spacerze po okolicy.[/QUOTE]

No i jak Ci się podoba? Gdzie w ogóle mieszkasz? w sensie miasto
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-07, 20:13   #3670
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Czysto. Świeże powietrze. Mieszkam niedaleko Hagi.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-07, 20:36   #3671
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Matko, czy jest tu ktoś, kto znalazł pracę i jest zadowolony?
Chyba tylko Sylvia, która się nie odzywa już
Jeszcze ja
Trzyosobowa agencja pracy, dla przypomnienia.
Zadomowiłam się, czuję się już dość pewnie. Wiadomo, że nie mam tej wiedzy, co babki pracujące tu od kilku lat, ale koleżanka z pokoju mówi mi, że ona chyba nie wdrożyła się tak szybko jak ja, więc mnie to podbudowuje. Prezeska śmieje się czasem, że już się wyrabiam i skóra mi grubnie (bo my tu mamy do czynienia z samymi facetami budowlańcami, którzy czasem zmyślają, albo trzeba z nimi ostrzej). Jest to miejsce, gdzie widzę się na dłużej, mamy fajną atmosferę na miejscu, sporo pracy, nieźle prosperujemy, bardzo dobre kontakty ze stroną zagraniczną. Koleżanka stara się o dziecko, więc gdyby jej się udało, to wtedy ja będę główną osobą poza prezeską (która wcześniej robiła to co my, a teraz jest głównie od spraw większego kalibru). Do tego na plus jest to, że pracodawca finansuje mi kurs języka, a za tydzień jedziemy na szkolenie zagraniczne, więc mam szansę w tym obszarze co nieco zyskać


Maggie
, powodzenia w Holandii To praca w ogrodnictwie?

Czasem tu do was zaglądam i bardzo Wam wszystkim kibicuję, jeszcze pamiętam, jak to ujowo jest być w takiej sytuacji
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-07, 20:45   #3672
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86682245]Czysto. Świeże powietrze. Mieszkam niedaleko Hagi.[/QUOTE]

W wolnym czasie polecam zwiedzenie Hagi, a jak marzy się Tobie wypad nad morze to polecam Scheveningen. Een fijn verblijf����

Edytowane przez gregia
Czas edycji: 2019-04-07 o 21:05
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 07:49   #3673
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
.
Zadomowiłam się, czuję się już dość pewnie. Wiadomo, że nie mam tej wiedzy, co babki pracujące tu od kilku lat, ale koleżanka z pokoju mówi mi, że ona chyba nie wdrożyła się tak szybko jak ja, więc mnie to podbudowuje. Prezeska śmieje się czasem, że już się wyrabiam i skóra mi grubnie (bo my tu mamy do czynienia z samymi facetami budowlańcami, którzy czasem zmyślają, albo trzeba z nimi ostrzej). Jest to miejsce, gdzie widzę się na dłużej, mamy fajną atmosferę na miejscu, sporo pracy, nieźle prosperujemy, bardzo dobre kontakty ze stroną zagraniczną. Koleżanka stara się o dziecko, więc gdyby jej się udało, to wtedy ja będę główną osobą poza prezeską (która wcześniej robiła to co my, a teraz jest głównie od spraw większego kalibru). Do tego na plus jest to, że pracodawca finansuje mi kurs języka, a za tydzień jedziemy na szkolenie zagraniczne, więc mam szansę w tym obszarze co nieco zyskać
Agnyska, ale fajnie, że wpadłaś
Super, że u Ciebie tak fajnie, to może jest nadzieja, że nie wszystkie miejsca pracy są porażkowe

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Een fijn verblijf
Uuu, koleżanka zna holenderski?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 07:57   #3674
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
Praca z Klientami jest fajna, pierwsze słyszę
Praca klientem nie jest dla mnie, to moj osobisty koszmar (kazali mi w obecnej pracy się tym zajmować), ale skoro golgie wydaje się tym podekscytowsana, świadomie zdecydowała się na takie właśnie stanowisko, to chyba można wykrzesać w sobie trochę entuzjazmu i nie bomardować tego pomysłu, pokazując tylko jego wady Skoro nie trafiłaś z pracą to ją zmień, bo jak widać nie każdy się do tego nadaje.
Osobiscie krew mnie zalewa, jak ktos nie odbiera ode mnie telefonu, bo mnie nie lubi albo ma focha, że musi się mną zajmować. To jest totalny brak profesjonalizmu. No sorry very, jest mnóstwo innej roboty, nie warto utrudnić innym zycie.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 08:08   #3675
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Osobiscie krew mnie zalewa, jak ktos nie odbiera ode mnie telefonu, bo mnie nie lubi albo ma focha, że musi się mną zajmować. To jest totalny brak profesjonalizmu. No sorry very, jest mnóstwo innej roboty, nie warto utrudnić innym zycie.
Mnie też Co nie zmienia faktu, że ja nie odbierałam, bo mi zawracali głowę bzdurami (serio, jak ktoś pracuje lata w branży a nie umie przeczytać branżowego dokumentu, albo musi się upewnić, że białe jest białe lub powiedzieć, że właśnie wysłał maila, albo że musi dostać zniżkę, bo za 50 zł to klient nie weźmie oferty, ale za 40 już tak, no to sorry, ewentualnie GDZIE JEST ODPOWIEDŹ NA MAILA SPRZED KWADRANSA?!!!111oneoneone ) a ja nie byłam od tego. To znaczy, wcześniej byłam a potem zmieniłam stanowisko i wielokrotnie tłumaczyłam, że teraz to gdzie indziej prośby kierować. Jak miałam za dużo roboty, to po prostu nie odbierałam. Ale na maile i smsy zawsze odpisywałam

Sorki, musiałam się odnieść, bo miałam wrażenie, że przytyk do mnie
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 08:15   #3676
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

To było tak ogólnie rzucone, nie do konkretnej osoby/osob, po prostu rozmawiałyście o tym, więc się odniosłam. W takiej sytuacji jak opisujesz - ze ktos dzwoni do Ciebie z czyms, czym się nie zajmujesz i ta osoba była o tym wielokrotnie informowana - to oczywiście rozumiem i tu się zgadzam. Ja mówię o innej sytuacji, że upierdliwy klient znowu ma pretensje o to samo - no sorry, obsługa klienta jest w pierwszej linii ognia, trzeba to brać na klatę i cierpliwie, z usmiechem na ustach, przeklinając w duchu, obsłużyć tego klienta. O ile nie zostały przekroczone granice dobrego wychowania i takiej podstawowej kultury względem drugiego człowieka
To jest oczywiście moje zdanie, każdy ma prawo mieć inne.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 08:24   #3677
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja mówię o innej sytuacji, że upierdliwy klient znowu ma pretensje o to samo - no sorry, obsługa klienta jest w pierwszej linii ognia, trzeba to brać na klatę i cierpliwie, z usmiechem na ustach, przeklinając w duchu, obsłużyć tego klienta. O ile nie zostały przekroczone granice dobrego wychowania i takiej podstawowej kultury względem drugiego człowieka
To jest oczywiście moje zdanie, każdy ma prawo mieć inne.
A, no obsługa klienta, infolinia czy inna tego typu praca to co innego. I tu się z Tobą zgadzam
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 08:43   #3678
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Agnyska, ale fajnie, że wpadłaś
Super, że u Ciebie tak fajnie, to może jest nadzieja, że nie wszystkie miejsca pracy są porażkowe
To samo pomyślałam dobrze ze komuś w końcu się udało i jest ok
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 09:06   #3679
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Agnyska, ale fajnie, że wpadłaś
Super, że u Ciebie tak fajnie, to może jest nadzieja, że nie wszystkie miejsca pracy są porażkowe


Uuu, koleżanka zna holenderski?
Coś tam się zna�� 8 lat mieszkałam w Holandii.

Edytowane przez gregia
Czas edycji: 2019-04-08 o 09:11
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-08, 09:24   #3680
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Coś tam się zna�� 8 lat mieszkałam w Holandii.
O, fajnie I czemu wróciłaś do Polski?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 09:28   #3681
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
O, fajnie I czemu wróciłaś do Polski?
Dużo się czynników na to złożyło. Zmęczenie imgracją, drogi kraj do życia, wszechobceny rasizm. Holandia jest cudowna do zwiedzania, ale im dłużej tam przebywasz, tym wiecej trupów z szafy wypada.
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 10:18   #3682
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Dziewczyny poczytajcie sobie ten artykuł
https://natemat.pl/268929,mlodzi-lud...szystkim-praca
Oczywiście, tak wygląda ponowoczesne społeczeństwo. Cierpię na to i cierpią na to moi znajomi. Większość z nas w okresie od 20. do 30. roku życia zdążyła już zrobić tyle, co wielu robiło kiedyś do czterdziestki albo i do pięćdziesiątki. Zdążyliśmy zrobić po kilka kierunków studiów, nieskończoną liczbę staży i praktyk, przepracować z 10 lat, a z nadgodzinami 15. A jak ktoś dorzucił jeszcze do tego zrobienie sobie dziecka, to już pewnikiem zamienił się w zombie.

Nie tak dawno temu przeczytałam chyba jedyny artykuł, który na serio i z sensem analizował problem starzejących się społeczeństw i spadającej dzietności, tzn. bez bzdur o kobietach wybierających karierę. Wyszło mu z badań, że prawdziwym problemem społecznym są zbyt wysokie wymagania stawiane młodym i dzisiejszym rodzicom. Dziś od młodych wymaga się, żeby zdobyli wykształcenie, doświadczenie zawodowe, stabilność finansową, własne lokum (najczęściej na kredyt) i nagle dopada ich trzydziesta i już tych obowiązków jest od groma. Potem, jak nawet uda im się to jedno dziecko zrobić, to już obowiązków jest tyle, że nie dosypiają. W pracy się na nich krzywo patrzą, bo nie są już tacy wydajni. A przecież w dzisiejszych czasach też nie wystarczy dziecka tylko nakarmić, trzeba z nim odrabiać lekcje, interesować się rozwojem, wozić na zajęcia dodatkowe. Przydałyby się codziennie dwie dobry, a nie jedna. To nie tak, że ludzie robią dziś wielkie kariery i żyją przyjemnościami. Młodzi po prostu nie wyrabiają.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 13:17   #3683
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Maria_90 Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości zapytam, jeśli możesz zdradzić... Jak to szkolenie jest rozliczane - płatne jak normalna praca? Czy podpisujesz "lojalkę", że w razie rezygnacji pokrywasz jakieś koszty?
Jest normalnie płatne i nie muszę podpisywać lojalki
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 13:23   #3684
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Maggie Q , trzymam kciuki za to żebyś kochana wytrzymała, żeby się spodobało... I w ogóle.

Jak słyszę o strajkach to mnie krew zalewa. Bo ja chciałabym w ogóle pracować, a o tym żeby zarabiać więcej i więcej w ogóle nie myślę. Poza tym mam w domu maturzystkę.

Przygotowuje się do testów w KPP. Na szczęście podano szczegółowy "wycinek" ustawy o policji. Coś jeszcze ma być z ochrony danych osobowych. Ale mogą zmylić. Jak startowałam do kadr to większość pytań dotyczyła ... jawności w postępowaniu. A pytania kadrowe były tak podchwytliwe, że testu nie zaliczył nikt (np. pytanie o długość przerwy na karmienie bliźniąt przy zatrudnieniu na 3/4 etatu). O dziwo nie ponowiono rekrutacji na to miejsce. Czyli pewnie już ktoś tam siedział, a cała rekrutacja była tylko taką pro formą na potrzeby zgodności z przepisami o zatrudnieniu....

Może się mylę, ale widzę , że chyba większość z nas ma problem z kontaktem z klientem (potencjalnym). O niczym nie marzę bardziej niż o pracy przy spokojnym biureczku gdzieś na uboczu. Przeżyłam pracę z klientem w banku.... Większość ludzi jest ok, ale to trzeba lubić. Jestem dość nieśmiała i to chyba mój największy problem.
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 13:47   #3685
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Gdybym miała zarabiać tyle co nauczyciele, to wolę nie pracować. Przynajmniej nie generuje się wtedy kosztów typu ubranie i dojazd, a i w domu się coś pożytecznego zrobi.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 14:37   #3686
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Już mi się nie chce narzekać,ale kilka z was miało rację

Sił mi brak na to wszystko...chyba mój pomysł,że wyciągnę dużo od księgowej-nie wypali.
Próbowałam dziś coś sama robić, ale było coś na zasadzie "tego to nie możesz/to ci kiedyś pokaże/nie masz wszystkich danych" i w ogóle mówienie jak do dziecka,które ma 5 lat "A wiesz co to plan kont? Te cyferki oznaczają różne sprawy"-A doskonale wiedzą,że jestem po księgowości...

Ehh

Jak próbuje zagadać w jakich programach robi i co te słyszę "kiedyś ci pokażę" albo się denerwuje,że jej zaglądam w programy.

Do tego ciągle "ojej,a co ci tu dać do robienia,sama nie wiem", jutro znów do 12 mam sama się zająć sobą.

OK,koniec narzekania, muszę coś pomyśleć,bo to szkoda tak czas marnować

Edytowane przez drzewosandalowe
Czas edycji: 2019-04-08 o 14:38
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 14:38   #3687
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

A w tym czasie jak masz się sama sobą zajmować nie mozesz szukać nowej pracy?
Może chamskie, no ale skoro i tak tam pracować nie chcesz, a z ich strony na nic nie możesz liczyć, to połączysz przyjemne z pożytecznym.

Na to tłumaczenie cyferek nie zwracałabym uwagi - nie wiedzą jaką masz wiedze, więc pewnie wolą powiedzieć za dużo, niż za mało. Doceń
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 15:01   #3688
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Talking Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Nie za bardzo,mam ustawiony taa ekran,że dyrektor i wszyscy wchodzący wszystko widzą.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 15:21   #3689
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ogłosili listę osób starających się o to stanowisko w instytucji publicznej, gdzie wysłałam dokumenty - 31 chętnych. Nie wiem, ile jest stanowisk do obsadzenia, niby więcej. Jednak dzwoniła do mnie jeszcze raz pani z kadr, a potem dała mój numer kierownik wydziału i jestem umówiona na jutro na rozmowę (ta umowa na zastępstwo, co Wam pisałam). Jako powód tego, że zadzwoniła do mnie podała, uwaga.....dobre oceny na dyplomach. Mega się zdziwiłam, że ktoś jeszcze zwraca na to uwagę.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 15:24   #3690
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Wszyscy powinniśmy lepiej zarabiać, a nie tylko dziciaci, krowiaci czy emeryci. Więc ja nikomu prawa do strajku nie odbieram
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.