Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze? - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-05, 14:53   #571
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Nalewam trochę wody na łyżeczkę i do tego wkraplam, od razu wypijam. Smaku nie mają żadnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 15:52   #572
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Do normalnego funkcjonowania wystarczy mi wysypiać się się po 7-8 godzin dziennie i poćwiczyć wieczorem chociaż pół godziny. Gdy spałam po 5 godzin, potem przez cały dzień siedziałam na uczelni albo w pracy i wieczorem znowu siedziałam podczas oglądania serialów, to faktycznie czułam jakbym nie miała życia i w ogóle brakowało mi do niego chęci.

Nie rozumiem, co jest dziwnego w przebywaniu cały dzień poza domem, myślałam, że to raczej normalne... Budzę się o 5.30, o 6.40 muszę wyjść, żeby na 8 być w pracy/na uczelni. Często kończę o 18, a wtedy jestem w domu wpół do 20. Przystosowałam się.
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 23:37   #573
Catalleya
Przyczajenie
 
Avatar Catalleya
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 8
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Wracam po przerwie do Was i powiem Wam, że jest coś lepiej z samopoczuciem. Od 3 tygodni biorę Eutyrox 25 mg, by zbić TSH do poziomu 1,0 - 1,5 jednostek (spięłam się i poszłam do sensownego endokrynologa w końcu zamiast konowałów) + od tygodnia żelazo Tardyferon. Witaminę D3 2000 jednostek śmiało każda z Was może sumplementować.

Ogólnie te z Was, które nie badały nigdy hormonów tarczycy i nie robiły jej USG to powinny choć raz to zrobić, ponieważ teraz bardzo dużo osób ma z tym gruczołem problemy nie będąc przy tym świadomym nawet

Rano (6:20) oczywiście dalej wstaję jak zombie, ale tłumaczę sobie to tym, że ja sowa jestem po mamusi Musiałabym wstawać najwcześniej 8-9 żeby jakoś frakcjonować sensownie, bo tak to wegetuję średnio do godziny 10:00 w pracy. Mimo wszystko jak wracam z pracy ok. 17:00 to mam siłę i przede wszystkim jakąś chęć na zrobienie czegoś więcej niż zjedzenie obiadu i drzemkę (ostatnio obchodzę się bez drzemek), do tego jakiś trening dwa razy w tygodniu i jest coś lepiej, lepsze samopoczucie, więcej mi się chce, bo niedawno miałam taki okres w swoim życiu, że umycie naczyń, czy wstawienie prania przerastało moje chęci...

No i pamiętajcie też o diecie, jakości tego co jecie, by by były warzywka i owoce, bo to też ma wpływ, zwłaszcza, że pogoda nie będzie rozpieszczać przez kolejne miesiące
Catalleya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 23:51   #574
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 675
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Wychodzę z domu o 8:30 rano, wracam o 7:00 wieczorem i też nic mi się nie chcę.
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 11:14   #575
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Ja im wcześniej wracam tym bardziej brak mi sił i motywacji do czegokolwiek i często kończy się na przespaniu całego popołudnia. Jak wracam później to przeważnie zrobię więcej siłą rozpędu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 12:09   #576
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja im wcześniej wracam tym bardziej brak mi sił i motywacji do czegokolwiek i często kończy się na przespaniu całego popołudnia. Jak wracam później to przeważnie zrobię więcej siłą rozpędu.
To ja mam odwrotnie, jak wczesniej wroce, to sobie chwile odpoczne i bez spiny, ze zaraz trzeba isc spac ogarne jakies jedzenie, obejrze jakis film, pomaluje paznokcie czy poloze maske na twarz. Bezstresowo
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 14:46   #577
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Przymierzam się do zakupu budzika ze światłem, ktoś ma? Wstaję do pracy o 5:30, więc przez lwią część roku mam ciemnicę za oknem. Latem o wiele lepiej mi idzie i dlatego się strasznie napaliłam na to ustrojstwo.

Ostatnio zaczęłam się zmuszać do różnych aktywności po pracy - najgorzej jest zacząć, potem jest łatwiej. I tak całe życie jestem wiecznie śpiąca i zmęczona, więc przynajmniej zrobię coś dla siebie. Mam jak Kasztanka, najgorzej gdy wrócę późno, wtedy myślę tylko o tym, żeby się ogarnąć do spania. Nie lubię się spieszyć i spinać. Obowiązki upycham w dni, kiedy normalnie wracam z pracy, wtedy mam cały plan opracowany, a na koniec satysfakcję, że zrobiłam coś pożytecznego
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-08, 14:50   #578
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
To ja mam odwrotnie, jak wczesniej wroce, to sobie chwile odpoczne i bez spiny, ze zaraz trzeba isc spac ogarne jakies jedzenie, obejrze jakis film, pomaluje paznokcie czy poloze maske na twarz. Bezstresowo


Wracanie wczesniej pozwala mi sie o wiele lepiej "podładować" przed nastepnym dniem i nie mam takiej spiny ze tu trzeba szybko na spacer z psem, tam obiad szybko zrobic i wszystko szybko szybko bo zaraz 20:00.
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 16:33   #579
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Przymierzam się do zakupu budzika ze światłem, ktoś ma? Wstaję do pracy o 5:30, więc przez lwią część roku mam ciemnicę za oknem. Latem o wiele lepiej mi idzie i dlatego się strasznie napaliłam na to
Kupiłam w zeszłym roku za 100-200 zł i lipny jest. Tzn spoko, bo człowiek nie budzi się w całkiem ciemnym pomieszczeniu, ale maksymalne rozświetlenie na pewno nie rozjaśnia pokoju. Dużo lepsze są te całe systemy, ale to już wydatek w tysiącach.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 16:51   #580
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Przymierzam się do zakupu budzika ze światłem, ktoś ma? Wstaję do pracy o 5:30, więc przez lwią część roku mam ciemnicę za oknem. Latem o wiele lepiej mi idzie i dlatego się strasznie napaliłam na to ustrojstwo.

Ostatnio zaczęłam się zmuszać do różnych aktywności po pracy - najgorzej jest zacząć, potem jest łatwiej. I tak całe życie jestem wiecznie śpiąca i zmęczona, więc przynajmniej zrobię coś dla siebie. Mam jak Kasztanka, najgorzej gdy wrócę późno, wtedy myślę tylko o tym, żeby się ogarnąć do spania. Nie lubię się spieszyć i spinać. Obowiązki upycham w dni, kiedy normalnie wracam z pracy, wtedy mam cały plan opracowany, a na koniec satysfakcję, że zrobiłam coś pożytecznego
Ja parę dni temu oglądałam Philips connected somneo
https://www.coolblue.nl/product/8208...hf3672-01.html

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 17:22   #581
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;87234072]Ja parę dni temu oglądałam Philips connected somneo
https://www.coolblue.nl/product/8208...hf3672-01.html

Sent from my SM-G930F using Tapatalk[/QUOTE]

Ja mam Philips Wake-up Light HF3510/01:
https://www.coolblue.nl/product/2239...hf3510-01.html
I on ustawiony do świecenia max ( bo można regulować stopień maksymalnego świecenia) swieci bardzo jasno i mocno, spokojnie robi bardzo jasno w dużym pokoju.

Dla mnie budzik świetlny to jest wynalazek na miarę koła i pilota do tv.

Dalej nienawidzę rano wstawać, ale przynajmniej nie cierpię już tak bardzo budzona.
Pobudki po ciemku po prostu budzikiem, żeby nie wiem jak była łagodna melodyjka i cichutka, były dla mnie jak uderzenie młotkiem w głowę. Zrywałam się wyrwana z głębokiego snu, spanikowana, zszokowana, z mdłościami i nieprzytomna.

Wiem też teraz, ze on zaczyna powoli się rozświetlać pół godziny przed pobudką, co u mnie wyeliminowało zupełnie sprawdzanie po przebudzeniu w nocy która godzina/ile jeszcze spania a wiec jeszcze większe wybudzanie się a wiec nerwowość i problemy potem z zaśnięciem.
Jak ciemno to jeszcze jest spanie. Jak już coś swieci to po natężeniu i barwie światła mniej więcej wiem ile do pobudki i też jestem spokojna.

Ja bardzo polecam.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-10-08 o 17:24
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-08, 18:17   #582
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja mam Philips Wake-up Light HF3510/01:
https://www.coolblue.nl/product/2239...hf3510-01.html
I on ustawiony do świecenia max ( bo można regulować stopień maksymalnego świecenia) swieci bardzo jasno i mocno, spokojnie robi bardzo jasno w dużym pokoju.

Dla mnie budzik świetlny to jest wynalazek na miarę koła i pilota do tv.

Dalej nienawidzę rano wstawać, ale przynajmniej nie cierpię już tak bardzo budzona.
Pobudki po ciemku po prostu budzikiem, żeby nie wiem jak była łagodna melodyjka i cichutka, były dla mnie jak uderzenie młotkiem w głowę. Zrywałam się wyrwana z głębokiego snu, spanikowana, zszokowana, z mdłościami i nieprzytomna.

Wiem też teraz, ze on zaczyna powoli się rozświetlać pół godziny przed pobudką, co u mnie wyeliminowało zupełnie sprawdzanie po przebudzeniu w nocy która godzina/ile jeszcze spania a wiec jeszcze większe wybudzanie się a wiec nerwowość i problemy potem z zaśnięciem.
Jak ciemno to jeszcze jest spanie. Jak już coś swieci to po natężeniu i barwie światła mniej więcej wiem ile do pobudki i też jestem spokojna.

Ja bardzo polecam.

Aż tak? Współczuję, musisz być skrajnym przypadkiem. A czy taka lampa nie przeszkadza mężowi? Bo zastanawiam się czy nie kupić tego na prezent.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 18:27   #583
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Aż tak? Współczuję, musisz być skrajnym przypadkiem. A czy taka lampa nie przeszkadza mężowi? Bo zastanawiam się czy nie kupić tego na prezent.
On wstaje 10 minut przede mną, wiec nie wiem czy by przeszkadzała osobie śpiącej dłużej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 22:41   #584
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja mam Philips Wake-up Light HF3510/01:
https://www.coolblue.nl/product/2239...hf3510-01.html
I on ustawiony do świecenia max ( bo można regulować stopień maksymalnego świecenia) swieci bardzo jasno i mocno, spokojnie robi bardzo jasno w dużym pokoju.

Dla mnie budzik świetlny to jest wynalazek na miarę koła i pilota do tv.

Dalej nienawidzę rano wstawać, ale przynajmniej nie cierpię już tak bardzo budzona.
Pobudki po ciemku po prostu budzikiem, żeby nie wiem jak była łagodna melodyjka i cichutka, były dla mnie jak uderzenie młotkiem w głowę. Zrywałam się wyrwana z głębokiego snu, spanikowana, zszokowana, z mdłościami i nieprzytomna.

Wiem też teraz, ze on zaczyna powoli się rozświetlać pół godziny przed pobudką, co u mnie wyeliminowało zupełnie sprawdzanie po przebudzeniu w nocy która godzina/ile jeszcze spania a wiec jeszcze większe wybudzanie się a wiec nerwowość i problemy potem z zaśnięciem.
Jak ciemno to jeszcze jest spanie. Jak już coś swieci to po natężeniu i barwie światła mniej więcej wiem ile do pobudki i też jestem spokojna.

Ja bardzo polecam.
Brzmi całkiem fajnie
Ja nie mam jakiś problemów związanych z budzikiem, tylko po prostu go nie znoszę, melodia i głośność nie ma znaczenia. Przerabialam też radio- to samo.
Budzikom śmierć


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 07:37   #585
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Mnie najmniej poraża wibracja (bez dźwięku). No i koci budzik jest całkiem milusi tylko czasem uruchamia się za wcześnie lub wcale.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 17:09   #586
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Mnie najmniej poraża wibracja (bez dźwięku). No i koci budzik jest całkiem milusi tylko czasem uruchamia się za wcześnie lub wcale.
Moja kota budzi rano tylko jak przez przypadek miska świeci pustkami. Tylko wtedy drze się człowiekowi prosto w twarz jakby ją ze skóry obdzierali. Także ten, do przyjemnych to ten budzik nie należy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 19:09   #587
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Mnie po wysiłku bolą stawy, najbardziej biodra, krzyż, ramiona i w ogóle całe plecy. Z zakupów albo dłuższego spaceru wracam cała obolała i muszę odpoczywać jak jakaś babcia. Nie wiem czy to przez siedzący tryb życia, czy mam jakąś wadę postawy, czy mam za mało mięśni i stawy są zbyt przeciążone Byłam z tym już u dobrego ortopedy, który wcześniej pomógł mi w innej sprawie, dokładnie mnie zbadał i stwierdził, że on tam nic nie widzi i że to bóle przeciążeniowe i zapisał NLPZy, no ale nie będę przecież całe życie brać NLPZów. No i bóle przeciążeniowe po głupim spacerze czy zakupach? Może ktoś z Was też tak miał i coś doradzi?
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 21:35   #588
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;87237228]Mnie po wysiłku bolą stawy, najbardziej biodra, krzyż, ramiona i w ogóle całe plecy. Z zakupów albo dłuższego spaceru wracam cała obolała i muszę odpoczywać jak jakaś babcia. Nie wiem czy to przez siedzący tryb życia, czy mam jakąś wadę postawy, czy mam za mało mięśni i stawy są zbyt przeciążone Byłam z tym już u dobrego ortopedy, który wcześniej pomógł mi w innej sprawie, dokładnie mnie zbadał i stwierdził, że on tam nic nie widzi i że to bóle przeciążeniowe i zapisał NLPZy, no ale nie będę przecież całe życie brać NLPZów. No i bóle przeciążeniowe po głupim spacerze czy zakupach? Może ktoś z Was też tak miał i coś doradzi?[/QUOTE]Ćwiczenia, joga, wzmocnienie ciała. Wszelka forma ruchu wskazana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 21:54   #589
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;87237228]Mnie po wysiłku bolą stawy, najbardziej biodra, krzyż, ramiona i w ogóle całe plecy. Z zakupów albo dłuższego spaceru wracam cała obolała i muszę odpoczywać jak jakaś babcia. Nie wiem czy to przez siedzący tryb życia, czy mam jakąś wadę postawy, czy mam za mało mięśni i stawy są zbyt przeciążone Byłam z tym już u dobrego ortopedy, który wcześniej pomógł mi w innej sprawie, dokładnie mnie zbadał i stwierdził, że on tam nic nie widzi i że to bóle przeciążeniowe i zapisał NLPZy, no ale nie będę przecież całe życie brać NLPZów. No i bóle przeciążeniowe po głupim spacerze czy zakupach? Może ktoś z Was też tak miał i coś doradzi?[/QUOTE]

Ja bym sobie zrobiła kurację na stawy jakimś dobrym preparatem o potwierdzonym działaniu. Moja koleżanka niedawno taką miała i jest różnica, znaczna (według jej słów).

Plus czy przypadkiem się nie wyziębiasz? Nosisz odpowiednio ciepłą bieliznę? Nie przewiewa Cię? Pytam, bo niedawno zastępowałam kogoś w innym biurze. Ciągnie tam od podłogi, ale tak prawie niewyczuwalnie. Po kilka razach, gdy miałam lekkie buty lub gołe kostki wracałam do domu dosłownie jak staruszka - tak mi przewiało plecy.

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Ćwiczenia, joga, wzmocnienie ciała. Wszelka forma ruchu wskazana.
Niekoniecznie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-10-09 o 22:07
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-09, 22:10   #590
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;87237228]Mnie po wysiłku bolą stawy, najbardziej biodra, krzyż, ramiona i w ogóle całe plecy. Z zakupów albo dłuższego spaceru wracam cała obolała i muszę odpoczywać jak jakaś babcia. Nie wiem czy to przez siedzący tryb życia, czy mam jakąś wadę postawy, czy mam za mało mięśni i stawy są zbyt przeciążone Byłam z tym już u dobrego ortopedy, który wcześniej pomógł mi w innej sprawie, dokładnie mnie zbadał i stwierdził, że on tam nic nie widzi i że to bóle przeciążeniowe i zapisał NLPZy, no ale nie będę przecież całe życie brać NLPZów. No i bóle przeciążeniowe po głupim spacerze czy zakupach? Może ktoś z Was też tak miał i coś doradzi?[/QUOTE]

Raczej tak, skoro ortopeda nic nie widzi , to od siedzenia i braku ruchu. To jeszcze nikomu na dobre nie wyszło, to czemu miałabyś być wyjątkiem.
Przeciwbolowki nic nie dadzą, tylko się trujesz.

Ewentualnie możesz jeszcze iść do reumatologa.
Ale ten nawet jak znajdzie autoagresje, to i tak zaleci też więcej ruchu, gimnastykę, basen.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 23:02   #591
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Ćwiczenia, joga, wzmocnienie ciała. Wszelka forma ruchu wskazana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ja bym sobie zrobiła kurację na stawy jakimś dobrym preparatem o potwierdzonym działaniu. Moja koleżanka niedawno taką miała i jest różnica, znaczna (według jej słów).

Plus czy przypadkiem się nie wyziębiasz? Nosisz odpowiednio ciepłą bieliznę? Nie przewiewa Cię? Pytam, bo niedawno zastępowałam kogoś w innym biurze. Ciągnie tam od podłogi, ale tak prawie niewyczuwalnie. Po kilka razach, gdy miałam lekkie buty lub gołe kostki wracałam do domu dosłownie jak staruszka - tak mi przewiało plecy.

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------



Niekoniecznie.
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Raczej tak, skoro ortopeda nic nie widzi , to od siedzenia i braku ruchu. To jeszcze nikomu na dobre nie wyszło, to czemu miałabyś być wyjątkiem.
Przeciwbolowki nic nie dadzą, tylko się trujesz.

Ewentualnie możesz jeszcze iść do reumatologa.
Ale ten nawet jak znajdzie autoagresje, to i tak zaleci też więcej ruchu, gimnastykę, basen.
Dzięki za wszystkie rady Chyba macie rację, że to z braku ruchu. Zacznę znowu ćwiczyć, jak to nie pomoże to spróbuję z tabletkami. Co do wyziębiania to tak, chodzę za lekko ubrana i marznę gdy jestem na dworze.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 08:10   #592
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Ja w końcu dotarłam do lekarza i mam skierowanie na wszystkie badania.
Jak wyjdą w normie, to znaczy, że jestem po prostu leniem :P
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 08:32   #593
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Mnie najbardziej boli poranne wstawanie w okresie jesienno-zimowym. Wiosną i latem wstaje mi się dobrze, bo jest jasno i często budzi mnie słońce. Teraz jest całkowicie ciemno i czuję się jak na torturach, gdy muszę wstać o 5:30. Macie na to jakieś patenty?

U mnie w pracy druga fala zachorowań i zwolnień. Też jestem na L4, chociaż staram się nie brać, bo potem strach do pracy wracać.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 08:46   #594
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej boli poranne wstawanie w okresie jesienno-zimowym. Wiosną i latem wstaje mi się dobrze, bo jest jasno i często budzi mnie słońce. Teraz jest całkowicie ciemno i czuję się jak na torturach, gdy muszę wstać o 5:30. Macie na to jakieś patenty?

U mnie w pracy druga fala zachorowań i zwolnień. Też jestem na L4, chociaż staram się nie brać, bo potem strach do pracy wracać.
Czemu? Bo krzywo patrzą czy tyle roboty się narobiło przez nieobecność?


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 08:54   #595
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Czemu? Bo krzywo patrzą czy tyle roboty się narobiło przez nieobecność?


Wysłane z iPhone'a

To drugie. Niby zastępstwa są, ale każdy ma tyle swojej pracy, że wiadomo iż nie zrobi jeszcze mojej od a do z.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 10:31   #596
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej boli poranne wstawanie w okresie jesienno-zimowym. Wiosną i latem wstaje mi się dobrze, bo jest jasno i często budzi mnie słońce. Teraz jest całkowicie ciemno i czuję się jak na torturach, gdy muszę wstać o 5:30. Macie na to jakieś patenty?

U mnie w pracy druga fala zachorowań i zwolnień. Też jestem na L4, chociaż staram się nie brać, bo potem strach do pracy wracać.
Nie mam. Wstawanie o 5.30 to po prostu tortury


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 13:20   #597
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87238287]Ja w końcu dotarłam do lekarza i mam skierowanie na wszystkie badania.
Jak wyjdą w normie, to znaczy, że jestem po prostu leniem :P[/QUOTE]
Takie badanie tez by się przydało
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 13:25   #598
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Takie badanie tez by się przydało
Jest taki test.

Siedzisz sobie i coś robisz. W tle leci TV. Nagle zaczyna się program, którego nie lubisz, np. drażni Cię prowadzący. Szukasz wzrokiem pilota. Znalazłaś, ale musisz przerwać to, co robisz i wstać po niego, bo jest za daleko, żeby sięgnąć.
Pytanie brzmi - wstajesz i wyłączasz/zmieniasz kanał czy jednak zaczynasz lubić ten program?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 13:48   #599
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jest taki test.

Siedzisz sobie i coś robisz. W tle leci TV. Nagle zaczyna się program, którego nie lubisz, np. drażni Cię prowadzący. Szukasz wzrokiem pilota. Znalazłaś, ale musisz przerwać to, co robisz i wstać po niego, bo jest za daleko, żeby sięgnąć.
Pytanie brzmi - wstajesz i wyłączasz/zmieniasz kanał czy jednak zaczynasz lubić ten program?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 13:59   #600
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jest taki test.

Siedzisz sobie i coś robisz. W tle leci TV. Nagle zaczyna się program, którego nie lubisz, np. drażni Cię prowadzący. Szukasz wzrokiem pilota. Znalazłaś, ale musisz przerwać to, co robisz i wstać po niego, bo jest za daleko, żeby sięgnąć.
Pytanie brzmi - wstajesz i wyłączasz/zmieniasz kanał czy jednak zaczynasz lubić ten program?
wołam męża pod jakimkolwiek pretekstem, po czym mówię "skoro już tu jesteś to podasz mi pilot?"
jaka diagnoza?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-20 17:52:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.