Wpływ diety na stan skóry. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-13, 15:40   #1
bezowatruskawka
Przyczajenie
 
Avatar bezowatruskawka
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 7

Wpływ diety na stan skóry.


Wiem, że wątków w tym temacie było mnóstwo. Jednak interesuje mnie jedna, konkretna rzecz, której nie potrafię zrozumieć i dotychczas nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.



Mam cerę tłustą, która się łatwo zanieczyszcza (mnóstwo zaskórników mimo regularnego oczyszczania itp).



Około miesiąc/dwa miesiące temu wyeliminowałam z diety gluten oraz nabiał (tutaj bardziej podchodzi pod ograniczenie, ponieważ jadłam go okazjonalnie) aby sprawdzić działanie diety na moją skórę. (przeszkadzały mi wcześniej wspomniane zaskórniki tworzące kaszkę na czole oraz rozszerzone pory). Moja cera zareagowała dość miło i się poprawiła, zaskórniki w większej części poznikały, czoło się wygładziło. Tyle że z jednym ,,ale". Zaczęło mi wychodzić jak na mnie mnóstwo pryszczy (również podskórnych). Szczególnie w okolicach policzków, ale również w miejscach w których wcześniej nie występowały. Około 1,5 /2 tygodnie temu wróciłam do nabiału oraz glutenu. Kaszka na czole znów się pojawiła, zaskórniki jakby przyrosły do policzków, ale pryszcze zaraz przestały się pojawiać.



O co chodzi? Miał ktoś tak może, albo ma jakieś wytłumaczenie, ponieważ póki co jestem zrezygnowana.



Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
bezowatruskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-14, 08:51   #2
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: Wpływ diety na stan skóry.

Dużo jadłaś wcześniej nabiału? Czym go zastąpiłaś? Może problem pryszczy tkwi w zastępnikach, np. mleku sojowym, maśle orzechowym? A czy wcześniej jadłaś gluten w postaci, np. pełnoziarnistego makaronu, kaszy itd.? Co jesz zamiast glutenu po jego odstawieniu? Może np. brak cynku? Ciężko powiedzieć, ale jeśli po odstawieniu nabiału zaczęły znikać zaskórniki i przede wszystkim kaszka (częsty objaw tego, że organizm nie toleruje jakiegoś pokarmu, lekka reakcja alergiczna), to znaczy, że rzeczywiście w nabiale tkwi jakiś problem. A, mnie się cera znacznie poprawiła po wprowadzeniu suplementu cynku, różnica widoczna już po tygodniu.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-14, 23:53   #3
bezowatruskawka
Przyczajenie
 
Avatar bezowatruskawka
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 7
Dot.: Wpływ diety na stan skóry.

Nie jakoś bardzo dużo, bardziej kwestia interpretacji. Dość sporo na pewno kwaśniej śmietany (do sosów, zup), a tak to nie ciągnęło mnie do niego specjalnie, chyba że występującym w cukierkach czy ciastach. No może, może. :d Ogólnie to nie lubię mleka sojowego za bardzo oraz innych produktów mających zastępować mleko, no szczególnie że go wcześniej zbytnio nie używałam. (okresowo jedynie miałam fazy na owsianki) Za to zaczęłam używać mleka kokosowego w dość sporej ilości (zupy, sosy).



Tak, gluten jadałam w postaci makaronów, pieczywa (pełnoziarniste wszystko) oraz płatków owsianych (czy innych podobnych), kasze też czasami wpadały, ale rzadziej. No i czasami jakiś słodyczy, ale to zależało bardziej od okresu. Też tak może być, średnio się na tym znam mimo wszystko. :p (można spróbować)



Obecnie jadam więcej soczewicy oraz ryżu (różne rodzaje). A mąkę zastępuję czasami kukurydzianą, jak chodzi o makarony to również z mąki kukurydzianej, czasem wpadał jeszcze taki z soczewicy czy zielonego groszku (produkt sezonowy z biedronki).



Nie wiem, czy to kwestia nabiału. Wątpliwości odnośnie tej teorii mam ze względu na fakt, że kilka lat temu byłam przez kilka miesięcy na diecie wegańskiej i nie zauważyłam poprawy cery mimo odstawienia produktów odzwierzęcych.


Mogę zobaczyć z tym cynkiem, mimo wszystko jakieś niedobory mogę przypadkiem mieć.
bezowatruskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-15, 14:28   #4
Vert932
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2
Dot.: Wpływ diety na stan skóry.

Może nie wyrzucaj z twojego jadłospisu gluten i nabiał a tylko ogranicz jego spożywanie. Co do zaskórniaków i pryszczy, to może lepiej idź do dermatologa.
Vert932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 20:16   #5
bezowatruskawka
Przyczajenie
 
Avatar bezowatruskawka
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 7
Dot.: Wpływ diety na stan skóry.

Niestety tylko ograniczenie spożywania magicznie powoduje, że jest gorzej. :d

Pryszczy normalnie zbyt dużo nie mam akurat. c: A do reszty dermatolodzy zazwyczaj zakładają, że moja cera jest ,,w normie" i ewentualnie przepiszą jakieś wysuszające ,,coś" w płynie, co nie nie likwiduje problemu. Ale może nie spotkałam się po prostu z dobrym dermatologiem. :p A mnie bardziej szczerze mówiąc interesowały jakieś teorie na temat tego, dlaczego mój organizm tak reaguje. Niemniej dziękuję.
bezowatruskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 14:32   #6
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Wpływ diety na stan skóry.

Problemy z cerą nie koniecznie zależą od tych czynników. Owszem, zdrowo jedząc poprawiamy jej stan, ale nie zawsze to działa w 100 %.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-20, 22:15   #7
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: Wpływ diety na stan skóry.

Cytat:
Napisane przez bezowatruskawka Pokaż wiadomość
Niestety tylko ograniczenie spożywania magicznie powoduje, że jest gorzej. :d

Pryszczy normalnie zbyt dużo nie mam akurat. c: A do reszty dermatolodzy zazwyczaj zakładają, że moja cera jest ,,w normie" i ewentualnie przepiszą jakieś wysuszające ,,coś" w płynie, co nie nie likwiduje problemu. Ale może nie spotkałam się po prostu z dobrym dermatologiem. :p A mnie bardziej szczerze mówiąc interesowały jakieś teorie na temat tego, dlaczego mój organizm tak reaguje. Niemniej dziękuję.
A, na kaszkę alergiczną (czy jakąkolwiek) polecam domowy tonik z octu jabłkowego i wody (2-3 łyżki wody + 1 łyżka octu) + nawilżająco żel aloesowy.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-20 23:15:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.