Pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas, Hebe itp.) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-21, 11:21   #1
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa

Pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas, Hebe itp.)


Czy któraś z was pracowała kiedyś (albo pracuje) w sephorze? Właśnie zastanawiam się nad złożeniem tam cv, może któraś z was wie coś na ten temat... jak się tam pracuje
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 15:30   #2
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

up
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 15:35   #3
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

moja siostra tam pracuje Warunki są ogólnie ok, nie narzeka Warto złożyć CV
__________________
Insta https://instagram.com/aagawuu/
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 17:47   #4
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

Dziękuję a może ktoś coś jeszcze wie?
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 18:12   #5
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

podbijam bo mnie tez to ciekawi
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 18:30   #6
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

no to ja znowu podbiję może ktoś coś jednak wie?
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 18:46   #7
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

A co Was dziewczyny najbardziej ciekawi to postaram się pomóc
__________________
Insta https://instagram.com/aagawuu/
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-21, 19:39   #8
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

Ja jestem ciekawa czy jest ogólnie fajna atmosfera, czy jest ciężko, jak wygląda początek pracy, czy dostaje się jakieś materiały do nauczenia się, czy są nocne inwentaryzacje...?
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 20:28   #9
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

Atmosfera... to trudno powiedzieć, w niektórych sklepach jest super, w innych mniej, to zalezy tylko i wyłącznie od ludzi, którzy tam pracują. Zazwyczaj wszystcy zaczynają od pracy na kasie lub w magzynie. Oczywiście musisz przejść szkolenie, ile to trwa, zalezy tylko od tego w jakim tempie wszystko "pojmujesz"w trakcie pracy sama też się uczysz wielu rzeczy. Na stanowisko konsultantki, musisz przejść szereg szkoleń organizowanych przez firmy, których kosmetyki są sprzedawane w Sephorze, musisz przeciez wiedzieć co do czego Na poczatku jest troszkę ciężko, tak jak w każdej pracy. Nocne inwentaryzacje przeprowadzają zazwyczaj pracownicy z agencji pośrednictwa pracy, pracownicy Sephory tego nie robią.
Obowiązuje tez odpowiedni strój czarne spodnie, czarne kryte buty na obcasie nie większym niż 4 cm i też nie płaskie, na czarnej podeszwie, koszulki dostajesz od firmy. Pełen makijaż, usta zazwyczaj na czerowno lub ciemny róż. długie włosy związane, paznokcie pomalowane na czerwono, ciemy róz,francuski manicure, jasny beż, niedozwolone inne kolory
Często dziewczyny po przebytych szkoleniach dostają od firm ich produkty, lub duże próbki. Zazwyczaj co miesiąc (zalezy od tego czy sklep wyrobił normę sprzedazy na dany miesiąc) każdy pracownik może wybrać sobie tester( perfumy, pielęgnacja, kolorówka, itp) Oczywiście poczatkujący pracownicy mają mniej przywilejów niż starzy Ogólnie praca jest bardzo fajna jezeli ktoś lubi uczyć się o kosmetykach, perfumach i lubi kontakt z ludźmi, nie jest to praca dla ponuraków i nieśmiałych
ufff... ale się nadrukowałam, mam nadzieję, że troche pomogłam
__________________
Insta https://instagram.com/aagawuu/
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 23:34   #10
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

Cytat:
Napisane przez aga79
Pełen makijaż, usta zazwyczaj na czerowno lub ciemny róż.
ojjj, to ja nie mogłabym pracować w Sephorze, bo w czerwonych/różowych pomadkach wyglądam fatalnie
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 08:37   #11
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Smile Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

Aga79 strasznie ci dziękuję napisałaś naprawdę wszystko co chciałam wiedzieć a nawet więcej!
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-22, 08:48   #12
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

proszę bardzo jeżeli masz jeszcze jakieś pytanka to służę pomocą
__________________
Insta https://instagram.com/aagawuu/
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 15:01   #13
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

Ja pracowałam ale krótko.NIe zaczynalam od magazynu ani kasy tylko od razu wyszlam na sale-pod opieka kolezanki.Kazdy na poczatku przez chyba 3 miesiace jest pod taka opieka i uczy sie.Kolezanki musza wszystko pokazac i tlumaczyc,jednak mnie kolezanka powiedziala po kilku godzinach,kiedy spytalam co mam robic(bo nie wolno stac w miejscu nawet przez chwile,trzeba ciagle cos robic a ja juz poukladalam rzeczy na poleczkach,pouzupelnialam waciki)odpowiedziala-"a co mnie to obchodzi,ja mam swoje zajecia".Ja rozumiem ze kazdy goni tam za klientem bo od tego ma procent ale az tak...Co do ubioru to rzeczywiscie stroj firmowy od Sephory,paznokcie nie musza byc na czerwono-tam gdzie ja pracowalam chyba nikt nie mial-byleby zadbane.Wlosy zwiazane,łancuszka nie moze byc widac,buty na niewysokim obcasie-ja mialam zupelnie plaskie.No i te usta...Rzeczywiscie czerwone,ja dostalam pierwszego dnia kontorowke i pomadke od ktorej mialam strupki na ustach,Potwornie je wysuszala i szczypala ale musialam nia malowac..Moze Tobie Belisso ta praca naprawde sie spodoba,moze to tylko w moim miejscu bylo niezbyt milo w kazdym razie ja nie potrafilam chodzic za ludzmi jak za potencjalnymi zlodziejami i patrzec im na rece-bo tak mi bardzo czesto kazano robic no i nie moglam na wejsciu atakowac ludzi ze mamy swietny tusz max factor-musialysmy je wciskac bo za duzo ich bylo na sklepie...
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 15:35   #14
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

Cytat:
Napisane przez warszawianka
Ja pracowałam ale krótko.NIe zaczynalam od magazynu ani kasy tylko od razu wyszlam na sale-pod opieka kolezanki.Kazdy na poczatku przez chyba 3 miesiace jest pod taka opieka i uczy sie.Kolezanki musza wszystko pokazac i tlumaczyc,jednak mnie kolezanka powiedziala po kilku godzinach,kiedy spytalam co mam robic(bo nie wolno stac w miejscu nawet przez chwile,trzeba ciagle cos robic a ja juz poukladalam rzeczy na poleczkach,pouzupelnialam waciki)odpowiedziala-"a co mnie to obchodzi,ja mam swoje zajecia".Ja rozumiem ze kazdy goni tam za klientem bo od tego ma procent ale az tak...Co do ubioru to rzeczywiscie stroj firmowy od Sephory,paznokcie nie musza byc na czerwono-tam gdzie ja pracowalam chyba nikt nie mial-byleby zadbane.Wlosy zwiazane,łancuszka nie moze byc widac,buty na niewysokim obcasie-ja mialam zupelnie plaskie.No i te usta...Rzeczywiscie czerwone,ja dostalam pierwszego dnia kontorowke i pomadke od ktorej mialam strupki na ustach,Potwornie je wysuszala i szczypala ale musialam nia malowac..Moze Tobie Belisso ta praca naprawde sie spodoba,moze to tylko w moim miejscu bylo niezbyt milo w kazdym razie ja nie potrafilam chodzic za ludzmi jak za potencjalnymi zlodziejami i patrzec im na rece-bo tak mi bardzo czesto kazano robic no i nie moglam na wejsciu atakowac ludzi ze mamy swietny tusz max factor-musialysmy je wciskac bo za duzo ich bylo na sklepie...
o kurcze, zeby az tak ?? teraz sie nie dziwie,czemu te babki z sephory takie upierdliwe, skoro MUSZA takie byc..a ja myslalam,ze to wynika z ich natury:/
Ale to nie idzie w dobrym kierunku..przebywanie tam wcale nie jest przyjemne
__________________
"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz mieć zawsze w głowie tę samą pustkę i ciszę."

G. Turnau
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 18:24   #15
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

W "mojej"Sephorze na kasach pracowały dziewczyny z jakiejs firmy,tzn nie z sephory-nie wiem czemu w kazdym razie i tak zabieraly sporo probek ktore powinny isc do klientow.Bylam raz przy takiej sytuacji jak dziewczyna wlasnie z kasy podeszla do mojej kolezanki-tej ktora mnie uczyla i poprosila o polecenie peelingow i kremow dla niej,no i oczywiscie ustalily ze potem usiada i porobia probeczki zeby sobie wziela.nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie to,ze kiedy zostalam pierwszy raz wprowadzona na sale,pani kierowniczka zawiadomila mnie ze mnostwo osob przychodzi tylko po probki i zeby starac sie ich nie dawac,ewentualnie minimalne jako dodatek do zakupow.Ja oczywiscie na przekor bardzo chetnie robilam duze probeczkia co tam.Wole zeby mieli klienci a nie panie z Sephory ktore i tak wiekszosc zabieraja dla siebie
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 19:26   #16
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

warszawianko i bardzo dobrze że dawałaś te próbki klientom
ja nie rozumiem...jak mam kupić np. krem za 300zł bez sprawdzenia go?Kupić coś tylko po to zeby dostać próbkę? Strasznie mnie wkurza polityka takich firm,które biedne nie są, a na kliencie powinno im zależeć.Kto wie może pani której dziś nie stać na taki krem i przychodzi tylko po próbkę za jakiś czas będzie mogła sobie na niego pozwolić i już nie wybierze takiego "życzliwego" sklepu

To wszystko chyba jednak zależy od sklepu i obsługi-w jednym są panie,które nie wiedzą praktycznie nic o produktach które sprzedają,a w innych bardzo miłe,potrafiące doradzić, nie "skąpią" próbek...to tak poza tematem
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 19:40   #17
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

Sporo zależy tez pewnie od kierownika sklepu
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 20:06   #18
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

od kierownika zależy najwięcej, u mojej siosty mają wydzielone probki, 1 próbka do zakupów powyżej 100 zł Oczywiście przychodzi pełno "pań próbkowiczek" ciągle tych samych i to jest trochę drażniące.
__________________
Insta https://instagram.com/aagawuu/
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 17:18   #19
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Sephora

Wiem, ze to moze jest idiotyczne pytanie ale bardzo mnie ciekawi ile moze zarabiac konsultantka w sephorze ...moze ktoras z was cokolwiek wie?
pozdrawiam
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-28, 17:29   #20
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Sephora

ok 1100-1200zl.Juz dokladnie nie pamietam ale jakos tak.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 17:52   #21
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: Sephora

A w Douglasie?
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 17:59   #22
Paris
Zadomowienie
 
Avatar Paris
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 012
Dot.: Sephora

Ale jak to konsultantka w Sephorze? Taka jak w Avonie?
__________________
That's life, that's what all the people say.
You're riding high in April,
Shot down in May
But I know I'm gonna change that tune,
When I'm back on top, back on top in June...
Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 18:08   #23
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: Sephora

Nie nie, po prostu osoba która pracuje w Sephorze...

Sephora tak nazwała stanowiska, konsultantka to jest ta która chodzi i uprzejmie sie pyta czy w czyms nie pomoc
A mnie strasznie ciekawi ile one zarabiaja, a moze mamy taka na wizazu?
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 18:11   #24
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Sephora

Te osoby doradzajace Ci co kupic i prezentujace rozne kosmetyki to tzw. w Sephorze 'konsultanci'.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 18:12   #25
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Sephora

Ja bylam konsultantka w Sephorze ale krotko,szybko zrezygnowalam.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 18:15   #26
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: Sephora

Cytat:
Napisane przez warszawianka
Ja bylam konsultantka w Sephorze ale krotko,szybko zrezygnowalam.
Dlaczego zrezygnowałas...? moge sie czegos wiecej na ten temat dowiedziec? Jak dlugo tam pracowalas?
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 18:38   #27
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Sephora

Oj duuuuzo by pisac.
Sprobuje tak po krotce-kazdy nowoprzyjety,ma takiego opiekuna przez jakis czas.Po tym czasie,sprawdzana jest wiedza tej osoby,czy czegos sie nauczyla.Ja rowniez mialam taka opiekunke.I tak chodzilam za ta opiekunka,obserwowalam.W koncu ta poszla do kierowniczki,ktora mnie przyjmowala i kazano mi sie "nie krecic"za kolezanka.Ok.Na drugi dzien dostalam reprymende od innej kierowniczki,ze mam byc cieniem opiekunki...
Nie mozna stac,trzeba caly czas cos robic.Ja na poczatku nie wiedzialam co mam robic wiec robilam cokolwiek-np ukladalam rzeczy na polkach,uzupelnialam itd.Kiedy zrobilam juz wszystko spytalam opiekunki co teraz zrobic.Ta odburknela-ja nie wiem,ja tu mam swoje zajecia.Chodzi o to,ze kazy ma procent od sprzedazy,wiec wszyscy walcza o klienta.W tym wypadku moim kosztem bo mialam sie uczyc a nie mialam jak.I tu kolejna rzecz-traktowanie klientow.Pierwszego dnia pracy kierowniczka oprowadzala mnie po sklepie i opowiadala o moich obowiazkach.Dowiedzialam sie m.in zeby ograniczyc do minimum dawanie probek.wrecz starac sie wogole ich nie dawac.Natomiast co i rusz pracownicy zabierali je dla siebie.Pozatym musialam wciskac kazdemu tusze max factor(bodajze) poniewaz"trzeba je w koncu sprzedac bo zostaly".Kazdy wchodzacy traktowany jest jak zlodziej.Juz nie powiem o mlodych dziewczynach.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 18:38   #28
fajna laseczka
Raczkowanie
 
Avatar fajna laseczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 338
GG do fajna laseczka
Dot.: Sephora

Mnie tez to ciekawiło!Tak w ogóle to milutka praca a zarobki (jak na sprzedawczynię)to całkiem,całkiem...
fajna laseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 19:08   #29
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Sephora

mnie konsultanci w sephorze czy douglasie bardzo denerwują, lubię sobie sama popatrzec na kosmetyki, zobaczyc testery, a jak mam jakies watpliwości to zapytać, a nie ze od razu ktos podbiega i się pyta czy w czyms pomóc
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 19:31   #30
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Sephora

Cytat:
Napisane przez agatka-a
mnie konsultanci w sephorze czy douglasie bardzo denerwują, lubię sobie sama popatrzec na kosmetyki, zobaczyc testery, a jak mam jakies watpliwości to zapytać, a nie ze od razu ktos podbiega i się pyta czy w czyms pomóc
ale to chyba w kazdym sklepie pracownicy tak MUSZA. trzeba grzecznie podziekowac i juz sie nie przyczepia (przynajmniej w moim przypadku tak jest)
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-18 01:14:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.