Dzień obżarstwa, a tycie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-22, 20:50   #1
dynamite
Przyczajenie
 
Avatar dynamite
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11

Dzień obżarstwa, a tycie


Zastanawia mnie... Jeśli je się jakiś czas w określony sposób, niespecjalnie duże ilości jedzenia, po czym zrobi się jeden tzw "dzień obżarstwa" i zje naprawdę dużo, a od następnego dnia już będzie sie jadło tak, jak przedtem- tyje się od tego?
Jedni mówią, że organizm przyzwyczajony do czegoś nie przyjmuje wtedy większej ilości kalorii i "nie zauważa", jak się nawp***,
a inni, że właśnie jeśli je się mało, a jednego dnia zje się znacznie więcej, to bardzo szybko i dużo się od tego tyje- jak to jest?
dynamite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 21:05   #2
Ewelina9033
Rozeznanie
 
Avatar Ewelina9033
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 655
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

dokladnie nieweim jak to jest ale obecnie nie polecam czegos takiego ze jednego dnia zjesz bardzo duzo ilosc jedzenia
Ewelina9033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 21:08   #3
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Co to znaczy "naprawdę dużo"?
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 21:15   #4
bubblegum
Raczkowanie
 
Avatar bubblegum
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 159
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Cytat:
Napisane przez dynamite Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie... Jeśli je się jakiś czas w określony sposób, niespecjalnie duże ilości jedzenia, po czym zrobi się jeden tzw "dzień obżarstwa" i zje naprawdę dużo, a od następnego dnia już będzie sie jadło tak, jak przedtem- tyje się od tego?
Jedni mówią, że organizm przyzwyczajony do czegoś nie przyjmuje wtedy większej ilości kalorii i "nie zauważa", jak się nawp***,
a inni, że właśnie jeśli je się mało, a jednego dnia zje się znacznie więcej, to bardzo szybko i dużo się od tego tyje- jak to jest?
Nie da się przytyć od jednego dnia "obżarstwa", jest to fizycznie niemożliwe.
__________________
start: 01. 06.
65, 64, 63, 62.2, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55


22..06.
talia: 70 cm, będzie 63 cm
na wysokości pępka: 82cm, będzie 75 cm



Nie da to się tylko spodni przez głowę włożyć!!







bubblegum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 21:15   #5
dynamite
Przyczajenie
 
Avatar dynamite
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

No, jak np w ciągu dnia zwykle zjadasz sobie z rana kanapkę, a później jakiś obiadek, a któregoś innego dnia (mnie w tej chwili...) takie gastro Cię łapie, że oprócz tego nagle idziesz zrobić sobie talerz kanapek, do tego jakieś ciacho i płatki i wszystko naraz^^ a następnego dnia znów kanapka i obiadek, jak codzień.
Nie wiem, idzie w pupę? W pon do szkoły po dwóch tygodniach, bez sensu teraz przytyć, jak już się nie ma tych dwóch tygodni, żeby zrzucić
dynamite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 21:27   #6
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Cytat:
Napisane przez bubblegum Pokaż wiadomość
Nie da się przytyć od jednego dnia "obżarstwa", jest to fizycznie niemożliwe.
Pod warunkiem, że mówimy o jednym jedynym takim dniu i przekroczeniu normy o talerz kanapek.
Ważne jest również, co jaki okres czasu coś takiego się Tobie powtarza.
Z mojego punktu widzenia, zdrowe to raczej nie jest.
Tutaj mamy do czynienia nie z kwestią głodu, ale psychiki.
No chyba, że w pozostałe dni się rzeczywiście głodzisz.

Sprawa tycia jest bardzo indywidualna i moim zdaniem niewiele ma wspólnego z jednodniowym obżarstwem.
Niektórym idzie w biodra, czy pupę, innym nie.
Obawiam się, że w przypadku uwarunkowań genetycznych i danej budowy ciała nie masz na to większego wpływu.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 21:34   #7
dynamite
Przyczajenie
 
Avatar dynamite
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Dzięki Generalnie staram się pilnować, żeby nie objeść się za bardzo, więc jeden jedyny dzień To... Ja idę do kuchni^^ Po kanapki Jutro dużo do roboty w ciągu dnia i nie będzie kiedy jeść, to przynajmniej nie będę miała większego apetytu
dynamite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-22, 21:52   #8
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Cytat:
Napisane przez dynamite Pokaż wiadomość
No, jak np w ciągu dnia zwykle zjadasz sobie z rana kanapkę, a później jakiś obiadek, a któregoś innego dnia (mnie w tej chwili...) takie gastro Cię łapie, że oprócz tego nagle idziesz zrobić sobie talerz kanapek, do tego jakieś ciacho i płatki i wszystko naraz^^ a następnego dnia znów kanapka i obiadek, jak codzień.
Nie wiem, idzie w pupę? W pon do szkoły po dwóch tygodniach, bez sensu teraz przytyć, jak już się nie ma tych dwóch tygodni, żeby zrzucić
Jeśli jesz dwa posiłki dziennie to niestety organizm jest w stanie "klęski głodu" przemiana materii jest bardzo spowolniona i wtedy każda dodatkowa kaloria gromadzona jest na czarną godzinę
wtedy tyje się od przysłowiowej "szklanki wody"

jeśli je się posiłki regularnie co 2-3 godziny i zgodnie z zapotrzebowaniem kalorycznym, wtedy takie jednodniowe obżarstwo pozostaje praktycznie bez echa bo organizm jest bardzo rozrzutny w wydatkowaniu energii
oczywiście mówimy o czyms co ma miejsce 1-2 razy w miesiącu a nie 3 razy w tygodniu
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 02:02   #9
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Moj znajomy z kolega jak sie odchudzali to wlasnie trzymali diete 6 dni a 7-go jedli co chcieli (ale nie obzerali sie) po prostu jedli na co mieli ochote i chudli prawidlowo. Raz ten znajomy zjadl 12 hot-dogow na raz ale chyba troche przegial wtedy. Musze dodac ze przez pozostale dni ZDROWO sie odchudzali, NIE glodzili.
__________________
Haslo mojego matematyka
" Tylko kilkoro z was wykorzysta ten material w przyszlosci, ale ze nie mozemy uczyc kilku studentow to uczymy wszystkich"
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 05:39   #10
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

taki dzień obżarstwa prawidłowo zaplanowany i bedący swiadomym elementem diety poprawia przemianę materii i powoduje szybsze chudnięcie
ale podkreślam TO MUSI BYC ZAPLANOWANE
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 06:49   #11
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Co to znaczy prawidłowo zaplanowany?
Z tą poprawą przemiany materii, to mnie zaskoczyłaś.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-23, 07:14   #12
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

trzeba naprawde przez cały tydzień trzymać dietę i porządnei ćwiczyć
wtedy np. w niedzielę można zaplanowac sobie dzień wolny - w zależności od diety jest on albo ściśle określony pod względem BTW albo zjadamy dodolne ilości dowolnych pokarmów ( oczywiscie rozsądne ilości a nie 2 pudelka lodow na raz) z tym , że im póżniej tym mniej
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 14:37   #13
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Teraz Cię zrozumiałam.
Tylko jakoś wydaje mi się, że autorce wątku chodzi bardziej o taki jednodniowy... kompuls?
Wtedy raczej nie ma mowy o planowaniu.
Przyczyną jest albo głód albo psychika.
I pytanie odbierałabym bardziej w sensie, czy ten jeden dzień zaburzy jej dietę.
Co do Twojej planowanej jednodniówki... i tak ciężko mi uwierzyć, że poprawia przemianę materii.
Stawiałabym, że jednak zaburza...
Ogólnie uparty niedowiarek ze mnie.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 21:51   #14
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Ja zawsze robię sobie soboty wieczór,,obżarciuchowate" ,a niedziele bez ćwiczeń.Wiadomo -w sobotę trochę alkoholu ,może jakaś pizza,a w niedzielę odpoczywam.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 19:10   #15
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

ktoś tu na forum chyba kiedyś pisał ale o diecie ilestam-klalorii ze powinno się to wogóle zliczać nie na dzień tylko na pare dni albo tydzien i liczyć średnią i to jest bardziej wiarygodne może rozloz to na naprzyklad tydzien i tak zobacz czy ci wyjdzie w miare w normie ale niiieee wiem tak tylko myśle
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 13:50   #16
ciasteczko 19
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczko 19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 165
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

i co autorko wątku utyłas cos ?
ciasteczko 19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 10:26   #17
ciasteczko 19
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczko 19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 165
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

podbijam bo równiez mnie nurtuje bardzo to pytanie.p
ciasteczko 19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 15:09   #18
ciasteczko 19
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczko 19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 165
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

ap
ciasteczko 19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 01:44   #19
kanabisu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 36
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

dziewczyny wczoraj w nocy na weselu zjadlam chyba z 50000 kalorii a jestem na diecie 1000 od 2 miesiecy, jak myslicie organizm zauwazY????/ mialyscie tak???
kanabisu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 06:24   #20
parapet16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 290
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

to nie możliwe żeby zjeść 50000 kalorii na jednym weselu
parapet16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 06:51   #21
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Czy organizm zauważy? - pytanie dnia po prostu padłam....
Taa..niezauważa, bo organizm jest głupi a ty myślisz ze przechytrzysz nature...
No cóż prędzej czy później organizm jednak "zauważy" co z nim wyprawiasz...Pytanie.. po co robić ejden dzień obżarstwa?
Bo jesteś wygłodzona i tego potrzebujesz?
Po co? Na dobrej iecie nie ma potrzeby ani checi robienia jednego dnia obżarstwa... Zapraszam na wątek nasze Codzinenne Jadłospisy .tam ocenimy twoja dietę
Coraz częsciej widze..wpadacie na takie pomysły..to nei ejst dobre
Dla mnei to jakiś aburd..jak cos tak głupiego może przejśc przez myśl
zastanów się
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 10:49   #22
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Poniekad zgadzam sie z niusia.
Nie ma, ze organizm czegos nie zauwazy.
Ale to tez zalezy od organizmu. Ja np mam tak, ze jak jeden dzien duzo zjem, to na drugi mi sie nie chce az tak jesc, jem naprawde duzo mniej - nie dlatego, ze sie przymuszam "bo o boze ale sie wczoraj obiadlam" tylko po prostu nie czuje sie specjalnie glodna.
Ale jak glodzisz organizm, a potem sie nawpychasz to on to skrzetnie zmagazynuje, a w kolejny dzien organizm znowu bedzie sie domagal takich ilosci zeby zmagazynowac na czarna godzine, bo mu sie wydaje, ze ona nadejdzie wlasnie przez to glodzenie.
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 19:44   #23
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Ja narazie schudlam 2 kg a jestem od miesiaca na diecie 1400 kcal. Z 2 razy zdarzylo mi sie zjesc 2500 kcal i z 3 razy 2000. A reszte 1400-1600 czasem zahaczylam i narazie chudne. Moze przez to nie spowolnie metabolizmu? Jem w miare regularnie nieduze porcje.
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 18:42   #24
1kaqsia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 48
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

ja mam czesto takie napady wilczego glodu... potrafie zjesc na raz 5tys kcal i mi jest malo pozniej nie jestem w stanie sie ruszc na poczatku sie tym nie przejmowalam tylko ze ostatnio mam tak co dzien nie wiem czemu nie potrafie nad tym zapanowac waze 50 kg na pocztaku odchudzania bylo to 54 przy w zroscie 160 pozniej zchudlam do 40kg ale niestety lekarz wyhaczyl ze jestem anorektyczka choc sama tak nie uwazam , ale od jutra przechodze na diete wysokobialkowa podobno bialko nie jest magazynowana tak mi powiedziala dietetyczka u ktorej bylam dzis bo znow przestalam jesc a moj jadlospis wygladal tak ze o 17 jadlam kanapke lub jablko i zrujnowalam swoj organizm...

Być znów szczęśliwa, nie myślec wiecej o jedzeniu tylko żyć i śmiać się....
1kaqsia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 07:58   #25
Natix
Zadomowienie
 
Avatar Natix
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 208
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Odkopuję, bo chciałabym zapytać Was o zdanie na temat tej wypowiedzi znalezionej na innym forum:
Co sądzicie o poniższej wypowiedzi? Ściągnięte z innego forum:
"moj znalomy <tak tak facet> sie odchudzal, a przynajmneij staral. stosowal rozne diety sam. nie mialo to efekto, poszedl do dietetyka, dostal 1200 kcal i nadal nic. dodam ze od spotru nie stronil
i w koncu dietetyk powiedzial mu ze jak juz nie pomaga nic to zeby zastosowal inna metode , mianowicie.. caly tydzien jesc malutko <dla faceta malutko to okolo 1000> a jeden dzien w tygodniu, wszytsko na co ma sie ochote i w dowolnej ilosci. bo to mu rozkreci metabolizm na kolejne 6 dni. waga malala calu tydzien, skakala lekko po niedzieli i spadala znow szybciej.

spotkalam kolege mniej wiecej po 1,5 mies. z jego brzucha nie zostalo nic. zupelnie inny czlowiek. pogratulowalam i z podziwu wyjsc nie moglam.

a co do tych jego niedziel to.. on akurat poza domem mieszka, i w domu tylko w niedziele bywa. i rodzice go tak te 6 tyg pod rzad widzieli w niedzie, a on coraz chudszy. cieszyli sie, ale! pojawila im sie lampka ostrzegawcza. bo przeciez ja kto. syn je jak zwierz, a chudy tak sie robi .juz go o tasiemca zaczeli podejrzewac bo on nic o odchudzaniu i metpodzie im nie mowil"
Natix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 17:44   #26
Michalinka89
Rozeznanie
 
Avatar Michalinka89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: fotelik przed komputerem ;)
Wiadomości: 868
GG do Michalinka89
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Ja tak robie już pół roku, że 6 dni w tygodniu jestem na diecie 1400/1500 kcal a 7 dnia jjem wszystko co mi wpadnie w ręce i schudłam bardzo ładnie i nie mam żadnego efektu jojo, nic nie utyłam. Ogólnie mi to bardzo odpowiada bo jjem bardzo zdrowo dodatkowo jjem kolacje czystobiałkowe a aktualnie raz na 3 tygodnie robie "dzień rozpusty" i chudne, uważam, że to jest dobre bo rozpędza metabolizm ogólnie czuje się bardzo dobrze, pełna energii i wogóle nie choruje. Więc ubytków witamin raczej nie mam.
__________________

It always seems impossible until it is done.

Michalinka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 21:35   #27
sandalina
Wtajemniczenie
 
Avatar sandalina
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 728
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Czy organizm zauważy? - pytanie dnia po prostu padłam....
Taa..niezauważa, bo organizm jest głupi a ty myślisz ze przechytrzysz nature...
No cóż prędzej czy później organizm jednak "zauważy" co z nim wyprawiasz...Pytanie.. po co robić ejden dzień obżarstwa?
Bo jesteś wygłodzona i tego potrzebujesz?
Po co? Na dobrej iecie nie ma potrzeby ani checi robienia jednego dnia obżarstwa... Zapraszam na wątek nasze Codzinenne Jadłospisy .tam ocenimy twoja dietę
Coraz częsciej widze..wpadacie na takie pomysły..to nei ejst dobre
Dla mnei to jakiś aburd..jak cos tak głupiego może przejśc przez myśl
zastanów się
Niusia buziaki dla Ciebie
rozbawiłaś mnie!
sandalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 21:40   #28
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

a u mnie to bywa tak.
byłam długo na diecie, ponad 4 miesiące, jadłam równo, i zdarzyło mi się takie wesele, jadłam wszystko co było, za dużo, piłam co było, ale jakoś nie umiałam powiedzieć stop.
następnego ranka po weselu miałam biegunkę i miałam wrażenie, że organizm wydalił wszystko czym tak okropnie się obżarłam.
po tym weselu wróciłam do diety. i wszystko przeszło bez jakiegoś większego skoku wagi.

ale to chyba zależy jak często takie "dni obżarstwa" mamy. bo raz w tygodniu to moim zdaniem za często.
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 15:54   #29
Marika19902
Raczkowanie
 
Avatar Marika19902
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 116
Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Ja też mam taki dzień obżarstwa w sobotę lub niedzielę.Po prostu codziennie zjadam 1450 kcal i staram się,aby było to jedzenie zdrowe,a w sobotę ew. walnę sobie jakieś piwko,lub zjem coś dodatkowo ,tak żeby się zmieścić w 1700 kcal.Myślę ,że to nie ma aż takiego wpływu na organizm.
I tak jak pomyślę jak ja się odżywiałam kiedyś.Codziennie zjadałam 1 czekoladę (codziennie ) ,lub/i kilka batonów,a wysokowartościowego jedzenia prawie wcale i dziwiłam się,czemu ciągle zmęczona jestem.
Marika19902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 23:56   #30
kajka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 218
Talking Dot.: Dzień obżarstwa, a tycie

Stary temat, ale nie było tu jednej ważnej rzeczy to napiszę. Ja na co dzień nie jem produktów, które powodują gwałtowny wyrzut insuliny do krwi: a więc cukru, mąki, wszelkich ciast, słodyczy, owoców z dużą zawartością cukrów, słodkich alkoholi. Efektem ich zjedzenia jest wspomniany ogromny wyrzut insuliny, bo gwałtownie wzrasta cukier we krwi. I co potem ?? Insulina obniża cukier, często nawet do hipoglikemii, wtedy szybko musimy zjeść znowu coś słodkiego, żeby podnieść cukier i koło się zamyka. Tak oto ciągle jesteśmy ,,głodni" i możemy zjeść te 7 tys. kalorii. Na co dzień mi to nie grozi, bo jem produkty, które nie podnoszą gwałtownie poziomu cukru, czyli węglowodany złożone, białko i zdrowe tłuszcze. Ale czasem się zdarzy wesele, czy inna impreza, wtedy jak już się zacznie jeść cukier to nie można przestać. I to nie żaden problem z psychiką, tylko naturalna fizjologia.
kajka216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-10 10:01:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:13.