Solarium - bezpieczne opalanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-20, 20:31   #1
allpinoska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8

Solarium - bezpieczne opalanie


Witam. Mam pewien problem , a mianowicie chcialabym uzyskac porady odnośnie opalania sie w solarium. Posiadam bardzo jasną karnację , całą twarz mam pokryta piegami , czy moge korzystać z solarium? za trzy tygodnie mam studniowke chcialabym chociaz troszeczkę sie opalić.Co mam zrobić????
allpinoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 20:36   #2
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Solarium - bezpieczne opalanie

Cytat:
Napisane przez allpinoska
Witam. Mam pewien problem , a mianowicie chcialabym uzyskac porady odnośnie opalania sie w solarium. Posiadam bardzo jasną karnację , całą twarz mam pokryta piegami , czy moge korzystać z solarium? za trzy tygodnie mam studniowke chcialabym chociaz troszeczkę sie opalić.Co mam zrobić????
Nie.Poszukaj w okolicy czy można gdzieś iść na air-brush? Bezpieczna metoda,będziesz ładnie opalona bez smug Chyba,że masz doświadczenie z balsamami brązującymi lub samoopalaczami.

Biorąc pod uwagę Twój opis możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.Wyobraź sobie,ze poparzysz sie cała,a nie opalisz.I co wtedy? Tragedia Poza tym bledzizna jest trendy-uwierz
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 14:11   #3
*chocolate*
Raczkowanie
 
Avatar *chocolate*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 182
GG do *chocolate*
Dot.: Solarium - bezpieczne opalanie

No z Twoją karnacją to dość niebezpieczne... Ja mam cere oliwkową, a kiedys weszłam na 6 minut, drugiego dnia na 10 i się poparzyłam, chociaż potrafie siedzieć po 15-20 min. Także moim zdaniem to jeszcze kwestia lamp. Nie wchodź na łóżko z nowymi lampami, bo nawet przy 5min.możesz sie poparzyć...
__________________
Światem rządzą trzy żywioły: ogień, woda i KOBIETA !

Wizażowo-ciuszkowy wątek...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=266705


*chocolate* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 14:24   #4
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Solarium - bezpieczne opalanie

Allpinosko, z tak jasną karnacją i tendencją do piegów, solarium to gwarancja przebarwień, jak i poparzenia. Niestety, piszę to na własnym przykładzie. Jedno i drugie zaliczyłam. Poparzenie popiekło i przeszło, a przebarwienia zostały i walczę z nim. Ale wszystko zależy od Twoich priorytetów.
Ja gdybym wiedziała to wszystko kiedyś, wybrałabym na pewno samoopalacz, z jega wadami i zaletami.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 14:37   #5
sylwiaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 181
Dot.: Solarium - bezpieczne opalanie

mi się wydaje że jeśli będziesz rozsądnie dawkować solarium to nie powinno dojśc do żadnych poparzeń ale nie o to mi chodzi przy twojej karnacji z pewnością opalisz się na czerwono a tego chyba nie chcesz.3 tyg to sporo czasu,poeksperymentuj z samoopalaczami.taniej niż solarium,starcza na dość długo i gwarancja ładnego koloru
__________________



sylwiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 15:02   #6
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Solarium - bezpieczne opalanie

Mam taką samą karnację jak Ty.
Pierwszy raz byłam na solarium (nie z nowymi lampami) na 3 minuty. Dwa dni później na 3, kolejne dwa dni później na 6. Teraz moge isć góra na 8 (też nie przy nowych lampach). Nic się nie dzieje, tylko piegów jest więcej, ale rzy mojej śmiertelnej bladości wyglądam lepiej - tzn. dalej mam bardzo jasną karnację, ale nie az tak.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 21:38   #7
Adusia - Dada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 12
GG do Adusia - Dada Wyślij wiadomość przez MSN do Adusia - Dada
Exclamation Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

Dziewczynki i kobietki moje kochane! Mam bladą cerę ale chcę z tym skończyć! Mam zamiar wybrać sięna solarkę ale nie wiem nic! Opalacie się w staniku czy bez? Na ile powinnam iść? Czym się smarować przed a czym po? Czy w ogóle powinnam iść? Jak wy oceniacie swoją skórkę po solarce? Piszcie co wiecie błagam was! Piszcie dosłownie wszystko nawet to o co jeszcze nie spytałam Będę bardzo wdzięczna! Aaaaaa jeszcze cosik. Mam cerę mieszaną, młodą i jestem strrrasznie blada ale jak robilam sobie "test" co tu był na wizaz.pl to mi wyszedł fototyp III(dziwne). W każdym razie będę wdzięczna za każdą notkę. Piszcie dużo błagam i z góry dzięki
Adusia - Dada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-13, 21:47   #8
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

Adusiu, wątków na temat solarium na Wizażu były dziesiątki (jeśli nie setki ) Dlatego polecam Ci skorzystanie z wizażowej wyszukiwarki. Ze swojej strony mogę jedynie stanowczo odradzić Ci z korzystanie z solarium, ponieważ więcej z tego problemów niż korzyści (o tym też była już mowa). Proponuję również skorzystanie z tego linku:
Solarium i słońce - opalać się czy nie?

A jeśli tak bardzo zależy Ci na opaleniźnie, proponuję zastąpienie solarium kremami brązującymi lub samoopalaczami. Są zdecydowanie duuużo zdrowsze
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 21:48   #9
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

To czy będziesz sie opalać w staniku czy bez zalezy tylko od ciebie-ja bez.Jak na pierwszy raz nie powinnaś przesadzać, max 8 min, chociaz ja byłam na 5. Przed opalaniem zawsze smaruje sie balsamem dobrze nawilżajacym. Na poczatku mozesz nie zauwarzyc duzej rożnicy , ja po 3 wizytach w solarium zauwarzyłam niewielką różnice. Czy powinnaś isc to jest twoja decyzja ale ja widze same plusy(oczywiscie jesli sie opala z umiarem) i warto sprobiowac.A tak na marginesie dla mnie lepiej jest na lezacym niz na stojacym. Pozdrawiam i mam nadzijeje ze coś pomogłam
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 21:55   #10
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

Cytat:
Napisane przez Olcia101
Czy powinnaś isc to jest twoja decyzja ale ja widze same plusy(oczywiscie jesli sie opala z umiarem) i warto sprobiowac.
Olciu, minusy zauważysz za lat kilka
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:00   #11
Adusia - Dada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 12
GG do Adusia - Dada Wyślij wiadomość przez MSN do Adusia - Dada
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

Dzięki dziewczyny! Muszę powiedzieć że w wyszukiwarce nic ciekawego nie znalazłam, zanim napisałam ten wątek, poszukałam soebie tutaj. Muszę przyznać że od razu sięzniechęciłam bo pierwsze artykuły które tam były, były nie na temat. Nic sięnie dowiedziałam. Jeśli się powtarzam to przepraszam, ale w każdym razie może być jeden wątek, który skleci wszystkie te informacje, prawda? Dziękuję wam bardzo ale mam nadzieję, że będzie więcej dziewczyn, które coś tu dopiszą. Jeszcze raz dzięki
Adusia - Dada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-13, 22:03   #12
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

Pracowalam w solarium, wiec moge Ci conieco powiedziec. Generalnie wiadomo, ze opalanie w solarium jest szkodliwe. I tez polecalabym raczej jakis dobry samoopalacz. Ale jezeli bardzo zalezy Ci na "prawdziwej" opaleniznie z solarium, to przede wszystkim na poczatku zapomnij o jakis tam turbo dopalaczach. Na poczatek nie dluzej niz 10 min. Odstep conajmniej 2 dniowy. Czytam tu czasem o jakich strasznych poparzeniach i jestem przerazona. Przy wlasciwym korzystaniu z solarium, nie masz prawa byc poparzona. Takie poparzenia sa baaardzo nie bezpieczne.
Aha, korzystaj wylacznie z solarium z klimatyzacja. W tej chwili znajdziesz je wszedzie.I na poczatek nie korzystaj ze stojacego.
Osoba pracujaca w solarium powinna Ci zreszta wszystko dokladnie wytlumaczyc i dopasowac odpowiednie dla Ciebie lozko.(niestety z tym jest na bakier, bo czesto "wciska" sie klientom najdrozsze lozka).
Pozdrawiam i zycze pieknej opalenizny
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:04   #13
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

Ja byłam dzis trzeci raz ( I- 7 min, II- 10 min, a teraz 12min) i po dwóch razach widzialam już efekty a po dzisiaj.. heh.. troszkę spaliłam sobie tyłeczek- czarwony jak rak Ale to dlatego że się na nim leży i ma najbliższy kontakt z lampami :P Ogólnie jestem zadowolona
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:06   #14
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

A i zapomnialam dodac ze najlepiej opalac sie nago.Ale jezeli masz na ciele jakies spore ciemne pieprzyki (zwlaszcza takie wystajace) to najlepiej ze zakryc
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:13   #15
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

Cytat:
Napisane przez Adusia - Dada
Dzięki dziewczyny! Muszę powiedzieć że w wyszukiwarce nic ciekawego nie znalazłam, zanim napisałam ten wątek, poszukałam soebie tutaj. Muszę przyznać że od razu sięzniechęciłam bo pierwsze artykuły które tam były, były nie na temat. Nic sięnie dowiedziałam. Jeśli się powtarzam to przepraszam, ale w każdym razie może być jeden wątek, który skleci wszystkie te informacje, prawda? Dziękuję wam bardzo ale mam nadzieję, że będzie więcej dziewczyn, które coś tu dopiszą. Jeszcze raz dzięki
Solarium
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 07:08   #16
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

Ja bym posłuchała vretki i dobrze się zastanowiła. Na forum było mnóstwo wypowiedzi , że solarium jest szkodliwe. Teraz gdy jesteś młoda tego nie widać ale ja jako prawie 30-latka chodząca na solarium i nie używająca wcześniej filtów wiem co mówię. Mam przebarwienie których nijak się nie umiem pozbyć. Wiele gwiazd nie korzysta z tego typu usług, piękna porcelanowa cera "jest w cenie". Jak mnie by ktoś uświadomił z 10 lat temu albo był wizaż to teraz bym nie żałowała.Wierz mi solarium to nic dobrego, dobre są samoopalacze, balsamy brązujące , które nie kosztują majątku
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 08:38   #17
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

no nie... znowu to samo?

A wątek o tym czy się opalamy w bieliźnie czy bez był pare dni temu i to spory.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 10:01   #18
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

ja jestem kosmetyczka i pisalam prace na temat solarium z podejscia dematologicznego i kosmetycznego... hmmm.. jak akzde pisza to szkodliwe to wie kazdy... nie bede piac duzo na ten temat z punktu dermatologicznego moge powiedziec ze efekty czestego korzystania widac po paru latach solarium to taka zmylka chilowa.. piekna opalenizna jakis okres a potem popgrubienie skory.. zmarszczki.. nie roznie rozlozone pigmenty (bo czesc melanosomow z nadmiaru nie nadarza z produkcja barwnika) przebarwienia, i pogarsza sie stan cery jesli ktos miewa tradzik...

wazne jest zeby nie przesadzac wszystko dla ludzi od czasu doc zasu sobie pojsc nie zapominac o dobrym nalwilzaniu takiej skory o robieniu peelingow by oplaniezna byla rownomierna... i nie poparzyc sie
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 10:13   #19
torunskagwiazda
Raczkowanie
 
Avatar torunskagwiazda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 305
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

najlepiej wchodzic na nagrzane łóżko,tzn.takie,na którym przed chwila ktoś się opalał.takie moje spostrzezenie..
__________________
My.Dzieci Indygo.

kosmetyczny:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=7899132

ciuszkowy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=7899145


torunskagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-14, 15:32   #20
slicznotKaS
Raczkowanie
 
Avatar slicznotKaS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 83
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

A tak na marginesie czy jest jakaś różnica pomiędzy opalaniem na stojąco a na leżąco???? Ja zawsze się opalam na stojąco i nie mam porównania.
slicznotKaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 16:03   #21
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

Cytat:
Napisane przez slicznotKaS
A tak na marginesie czy jest jakaś różnica pomiędzy opalaniem na stojąco a na leżąco???? Ja zawsze się opalam na stojąco i nie mam porównania.
Na stojaco, mozna sie podobno bardziej rownomiernie opalic. Tak jak na plazy-w ruchu zawsze ladniej sie opala.
Ja jednak wole opalac sie na lezaco. O wiele wiekszy komfort, moge sie zrelaksowac, odpoczac
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 18:56   #22
Malinezja
Zadomowienie
 
Avatar Malinezja
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 465
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

Ja byłam na solarium 6 razy jak narazie...
Pierwszy raz na 5 minut a później już zawsze na 10 minutek.
Efekty pojawiły się u mnie po 4 opalaniu.
Opalenizna całoroczna to z pewnością bardzo sympatyczny widok i prawie każda z pań chciałaby takową posiadać. Z drugiej strony tyle się słyszy o szkodliwym wpływie solarium, który ujawnia się dopiero po paru latach, że już sama nie wiem...


Nie od dziś wiadomo, że ciało opalone to ciało piękne i podobno wszystko jest dla ludzi... tylko z umiarem.

Jeśli chodzi o "strój" do opalania to słyszałam gdzieś że powinny to być na pewno majtki bo były już przypadki zarażenia się grzybicą pochwy w solarium... Czy to prawda? Co o tym sądzicie?
__________________
Lepiej Żałować Tego Co Się Zrobiło, Niż Tego Że Się Czegoś Nie Podjęło
**God is a DJ ... life is a dancefloor ... *


Malinezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 19:45   #23
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

W porzadnym solarium nie mowy o zadnych zarazeniach. Od tego sa srodki odkazajace, ktorymi wyciera sie lozko.
Pierwsze slysze o jakiejs grzybicy z solarium
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 14:02   #24
eMPi
Rozeznanie
 
Avatar eMPi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 896
GG do eMPi
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

u mnie po pierwszym opalaniu, bo mam fototyp pt. I.

Hehe,i jestem zadowolona
jeszcze parę razy się wybiorę i bedzie ok;]


A jeśli chodzi o grzybice itp, to tak jak kolezanka wyzej powiedziała, w jakim solarium bym nie była, wszędzie łóżka są decynfekowane,często przy samych klientkach.
Często wiedze,czekając na łóżeczko,kobiete latającą z różnymi 'detergentami'
__________________
Może to prymitywne, ale ludzie tacy są, chcą mieć coś co dla innych znaczy coś

wymianka
eMPi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 14:10   #25
eMPi
Rozeznanie
 
Avatar eMPi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 896
GG do eMPi
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

co dziwne, tak jak patze na tą tabelkę na wizażu jesli chodzi o fototypy to mi sie nie zgadza totalnie z tym testem na fototyp co miałam robiony w solarium.

Bo włosy mam brązowe,piegi tylko na twarzy i ogole,mi III wyszla ;]
W ogole od slonca bardzo rzadko mam podrażnienia.
Niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest?
__________________
Może to prymitywne, ale ludzie tacy są, chcą mieć coś co dla innych znaczy coś

wymianka
eMPi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 14:27   #26
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Solarium - wszystko chcę wiedzieć!!!

Nie polecam solarium , bardzo szkodliwe.
Zmarszczki , zmiany skórne , przebarwienia to mały pikuś.
Proponuje wybrać się do szpitala onkologii na odział czerniaka - odechce się wam raz na zawsze opalania.
(zmiany skórne , pojawiają się kilka a nawet kilkanaście lat po opalaniu, ale wtedy to już nie ma zmiłuj się )
Opalać powinno się tylko 10 godzin ROCZNIE.

Ja uwielbiam jeździć w ciepłe kraje (kocham podróże i piękne widoki ) . Robie wszystko żeby tam co roku pojechać.
Ale jak już jadę to mnie ogarnia strach jak widzę jak tam ludzie leżą plackiem całymi dniami i smażą się jak na patelni .
Co roku biorę ze sobą filtry 40 i 60 nawet mniejszych nie zabieram . Ludzie oczywiście pukają się w głowę. Po dwóch tygodniach mam piękną , naturalną opaleniznę i zdrową !
Zazwyczaj zwiedzam , ale jak mam ochotę na opalanie to nie dłużej jak 2 godziny na słońcu i to rano albo późnym popołudniem . A resztę dnia spędzam sobie w cieniu.
Dajcie spokój ztym opalaniem - szkoda swojego zdrowia!
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 21:19   #27
devil_zabrze
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar devil_zabrze
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 55
Solarium - Prosze o pomoc

Mam pytanie do dziewczyn tylko nie wiem czy jestem w dobrym dziale
Co ile dni i na ile minut mam chodzić na solarium żeby utrzymać opalenizne na dłuższy czas i żeby nie schodziła mi po tym skóra ? ( mam skłonności do bladości, wyglądam jak truposz )
Na początku roku byłem na solarium raz na 20 minut i efekt był z tego taki, że trzy noce nie spałem bo miałem "swędzonke i pieczonke", po paru dniach zlazła mi cała skóra i opelenizna - nie o takie coś mi chodziło
devil_zabrze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 21:30   #28
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Solarium - Prosze o pomoc

20 min jak na pierwszy raz to za długo. Ogranicz czas o dobra połowe. W sumie to zależy jeszcze od lamp. A zamiast do solarium biegaj na łączke z kocem i sie opalaj :P - zdrowiej. Może pomoże dermatolog? bo to specjalista od skóry w końcu. może coś dobrego doradzi.
a żeby efekt sie utrzymał to chodz 1 -2 razy w miesiacu . Chociaż skoro mówisz ze masz skłodności do bladości to cięzka sprawa
Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 21:33   #29
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Solarium - Prosze o pomoc

Zajzyj na forum - pytania dop kosemtyczki tam jest taki temat
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 22:47   #30
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Solarium - Prosze o pomoc

Ja tu będę protestowac (pewnie zaraz mi się dostanie) - i odradzam korzystanie z solarium, a tym bardziej regularne. Po co sobie niszyc skórę? Przecież od razu widac, ze taka opalenizna z solarium jest "sztuczna". Lepiej poopalac się naturalnie, np. na rowerze, albo użyc samoopalacza.
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.