Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-13, 13:10   #91
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Cytat:
Napisane przez a_mused Pokaż wiadomość
I niestety nie widzę tu definicji "wchodzenia w relację z osobą tej samej płci", bo to niestety może świadczyć o wielu rzeczach.
Pod tabelami jest omówinie wyników i autor używa słowa relationship. Wg słownika oznacza związek (dwojga ludzi).
http://megaslownik.pl/slownik/angiel...6,relationship

Wiesz, ja widzę, że problem nie jest czarno-biały, osoby hetro też czasem mają doświadczenia z osobami tej samej płci. W badaniach, do których podałam link chodzi o ich częstotliwość. I o to samo chodzi z identyfikowaniem się jako osoba hetero/homo. Dzieci identyfikujące się jako hetero: wychowane przez rodziców hetero 90%, przez parę gejów 71%, i parę lesbijek 61%. Tak dużej rozbieżności nie da się, moim zdaniem, wytłumaczyć otwartością na pojęcie orientacji seksualnej.
Cytat:
Jak mówiłam, definiować statystyki to i ja potrafię tak, by pasowały do moich argumentów.
Ale do jakich argumentów? Najłatwiej jest stwierdzić, że badania są stronnicze i na pewno nieprawdziwe Jakbyś cały artykuł przeczytała to byś zauważyła, że facet stara się być obiektywny. Najlepiej przeprowadź swoje własne badania i będziemy się do nich odnosić w tym wątku.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 07:19   #92
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
co za problem go znaleźć, skoro jest szeroko dostępny?
Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
wystarczy wpisać nazwę...
Ty się powołujesz - Ty jesteś zobligowana do tego, aby nadać źródło.

Dodatkowo - twierdzisz (i znajdujesz tego potwierdzenie w badaniach), że:

Cytat:
rodzice będą wykazywać większą troskę w stosunku do tych dzieci, które zwiększają prawdopodobieństwo przekazania ich genów
i
Cytat:
wystarczy wprowadzić zupełnie obcą osobę do ludzi połączonych więzami krwi i więzią emocjonalną,
Nie chcę nic mówić, ale rodziny homo też nie przekazują sobie genów i krucho u nich z więzami krwi... (oczywiście, jedno z nich może być biologicznym rodzicem, ale też nie musi). Geje i lesbijki to nie tylko przytulaśne parki, pełne ciepła i miłości - to też normalni ludzie, ze swoimi lękami, frustracjami, emocjami, które czasami "pękają" i trzeba szukać upustu dla nich...

A do porannej kawy - ciekawostka - http://wpolityce.pl/wydarzenia/36178...iego-socjologa
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 07:27   #93
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Jestem za i tyle.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 07:31   #94
Wanilianka
Raczkowanie
 
Avatar Wanilianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 263
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Bardzo się boimy tego co nowe, rząd woli 100 razy bardziej zostać przy bezpiecznych, niekoniecznie dobrych rozwiązaniach konserwatywnych. Sama nie wiem, czy wychowanie dzieci przez dwóch tatusiów będzie dla niego TAKIE ZŁE. Wprawdzie homoseksualni też się wychowują w rodzinie przeciwnej do ich orientacji. Nie da się nauczyć homoseksualizmu, czy heteroseksualizmu, to mamy już zakodowane od urodzenia.

Zawsze sobie zadaje w takich przypadkach też pytanie, co jeżeli mój syn, moja córka była homoseksualna? Byłaby złotym, ciepłym człowiekiem, kochałabym ją całym sercem, czy mogłabym być przeciwna temu by wychowała dziecko? Czy dom dziecka to normalna rodzina? Nie, tam często nie ma rodziny w ogóle.

Ciężki temat, ludzie wypowiadający się stanowczo na NIE często nie znają środowiska takich osób, nie mają takiego przypadku gdzieś blisko, boją się tego co może być rezultatem wychowania dziecka przez taką parę.
__________________
Jeżeli jesteś zwolennikiem zdrowego trybu życia, polecam

http://catchyourhealth.blogspot.com/
Wanilianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 08:17   #95
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

osobiscie nie znam zadnej pary gejow, ani takiej ktora by chciala dzieci, ani takiej ktora by ich nie chciala... takze ten temat mam malo przemyslany.

Wiem, nie jestem modna powinnam miec przyjaciela geja, a ja po prostu nie nadazam za moda.

Mieszkam zagranica, tu pary homo moga adoptowac dzieci, ale nie widzialam jeszcze ani razu rodziny typu dwaj panowie plus 5 rozkosznych bobaskow na niedzielnym spacerze (a widuje tu rodziny na spacerkach - zawsze klasyczne), a jesli chodzi o dwie panie za raczke to juz w ogole ciezko je zobaczyc. Jak widze pare gejow to zawsze mlodzi (dwoch dziadkow za raczke tez nie widac), zawsze panowie, zawsze bez dzieci. A naprawde moga sie legalizowac, niedlugo maja dostac prawo do slubow.... wychodzi na to ze sami zainteresowani za bardzo zainteresowani nie sa.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 09:44   #96
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Ja tam uważam, że miłości nigdy nie za dużo. W wersji homo też
Poza tym, że dziwne mi sie wydaje to przejmowanie homoseksualnych preferencji przez dzieci wychowywane przez pary tej samej płci. To możliwe w ogóle ? Czytałam, że przemoc seksualna może doprowadzić do zaburzeń w identyfikacji swojej orientacji seksualnej, ale wychowywanie się w niepatologicznej (w sensie - pozbawionej przemocy, w tym - przemocy seksualnej), homoseksualnej rodzinie ? Jak to się ma do homoseksualistów wychowywanych przez heteroseksualne pary ?

Generalnie jestem za możliwością adopcji dzieci przez pary homoseksualne. W jednym z odcinków Superniani emitowanych parę ładnych lat temu, była przedstawiona para lesbijek wychowujących razem dwie córki - byłam w szoku, że pokazali coś takiego w Polsce i to w jednym z najbardziej popularnych kanałów TV Problemy miały dokładnie takie same jak heteroseksualni rodzice ze swoimi dziećmi
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 10:18   #97
Claaire
Wtajemniczenie
 
Avatar Claaire
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 397
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Ja nie jestem do tego przekonana.
Być może mam trochę konserwatywne poglądy w różnych sprawach .

Według mnie, świat 'stworzył się' w ten sposób i tak jest najlepiej, bo ma to konkretny cel- kobieta z mężczyzną, przedłużanie gatunku itp. Dwóch homoseksualistów nie może nie mieć dzieci nie bez powodu. Gdyby to było zgodne z prawami natury, to pewnie by mogli.

Kobieta daje dziecku inną miłość i opiekę niż ojciec. Inne są też jej zadania wobec swojego dziecka.

Oczywiście, nie jestem w żadnym wypadku przeciwna związkom homoseksualnym - nic mi do tego. W sumie, tak samo nic mi do adopcji .
__________________
Stań się słońcem, a wszyscy Cię zobaczą.
F.Dostojewski
Claaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 11:33   #98
Varicella
Rozeznanie
 
Avatar Varicella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 539
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Kuriozum, nie rozmowa.
Najsampierw, związki te muszą być zalegalizowane.
«Indyk myślał o niedzieli, a w sobotę łeb mu ścięli.»
__________________
1+1+1+1
Varicella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:40   #99
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Cytat:
Napisane przez Varicella Pokaż wiadomość
Kuriozum, nie rozmowa.
Najsampierw, związki te muszą być zalegalizowane.
«Indyk myślał o niedzieli, a w sobotę łeb mu ścięli.»
Ale o co chodzi? To chyba normalne, że najpierw zastanawia się nad prawdopodobnymi skutkami decyzji, a dopiero potem ją podejmuje.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:54   #100
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Ale o co chodzi? To chyba normalne, że najpierw zastanawia się nad prawdopodobnymi skutkami decyzji, a dopiero potem ją podejmuje.
Ale zalegalizowanie związków partnerskich nie oznacza automatycznie prawa do adopcji przez gejów i lesbijki. Dopóki nie ma możliwości zawierania związków tym bardziej nie będzie mowy o adopcji. Czyli cała dyskusja jest oparta na gdybaniu
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 14:26   #101
Varicella
Rozeznanie
 
Avatar Varicella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 539
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
ale zalegalizowanie związków partnerskich nie oznacza automatycznie prawa do adopcji przez gejów i lesbijki. Dopóki nie ma możliwości zawierania związków tym bardziej nie będzie mowy o adopcji. Czyli cała dyskusja jest oparta na gdybaniu
+1
__________________
1+1+1+1
Varicella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 06:53   #102
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
Nie chcę nic mówić, ale rodziny homo też nie przekazują sobie genów i krucho u nich z więzami krwi... (oczywiście, jedno z nich może być biologicznym rodzicem, ale też nie musi). Geje i lesbijki to nie tylko przytulaśne parki, pełne ciepła i miłości - to też normalni ludzie, ze swoimi lękami, frustracjami, emocjami, które czasami "pękają" i trzeba szukać upustu dla nich...

A do porannej kawy - ciekawostka - http://wpolityce.pl/wydarzenia/36178...iego-socjologa
Maniwa- ale ja absolutnie nie wypowiadam się na temat wpływu rodziny złożonej z pary homosekusualnej na dziecko, bo po prostu ten temat jest mi totalnie obcy i mogę sobie tylko gdybać. I nadal uważam tak jak w pierwszym moim poście w tym temacie - zanim w Polsce temat adopcji przez pary jednej płci stanie się w ogóle chociaż odrobinkę możliwy być może będzie to już czas gdzie ta kwestia będzie zbadana na wszelkie fronty i poparta konkretnymi statystykami.

Więc nie moja brocha. Ja tylko odnosiłam się do konkretnej kwestii rodzica przybranego, bo to jest akurat poparte wieloletnimi badaniami i konkretnymi policyjnymi statystykami.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 23:43   #103
Lev
Raczkowanie
 
Avatar Lev
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 78
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
[...]Geje i lesbijki to nie tylko przytulaśne parki, pełne ciepła i miłości - to też normalni ludzie, ze swoimi lękami, frustracjami, emocjami, które czasami "pękają" i trzeba szukać upustu dla nich...[...]
Przepraszam, ale pozwolę sobie na przymrużenie oka.
Lev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 20:57   #104
Ines_Ines
Raczkowanie
 
Avatar Ines_Ines
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 290
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Wydaje mi się, że fakt bycia wychowywanym przez parę gejów czy lesbijek nie powinien wpłynąć na orientację dziecka. Pomyślcie logicznie. Opieram to na tym, że przecież homoseksualiści wychowywali się przecież w heteroseksualnych związkach a jednak stali się homoseksualistami, więc orientacja rodziców za bardzo na nich nie wpłynęła.

Na pewno potomstwu wychowywanemu w takich związkach (nie oszukujmy się, na pewno są takie dzieci), nie jest łatwo, ale nie przez homoseksualnych rodziców, ale przez środowisko, które jest wyjątkowo mało tolerancyjne.
__________________
Bloguję:
http://szczyptapieprzu.blogspot.com/


Blogi o związkach i seksie:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=672894

(zapraszam do wrzucania linków do ciekawych blogów i postów)

Ines_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 21:18   #105
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

A jak wytłumaczycie jeśli dziecko oglądała bajkę i jest powiedziane, że model rodziny to mama, tata i dziecko.... co teraz zaczną tworzyć bajki hmmm tata, tata i dziecko to model rodziny?? Słabo co nie?

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Tu nie chodzi o tolerancje dla mnie to w jakimś stopniu jest chorobą, Mam kuzyna geja i toleruje to i jego też szanuje, ale jakby powiedział, że chce dziecko zaadaptować, nie mogłabym tego przemilczeć!
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 07:06   #106
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Cytat:
Napisane przez amg88 Pokaż wiadomość
A jak wytłumaczycie jeśli dziecko oglądała bajkę i jest powiedziane, że model rodziny to mama, tata i dziecko.... co teraz zaczną tworzyć bajki hmmm tata, tata i dziecko to model rodziny?? Słabo co nie?

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Tu nie chodzi o tolerancje dla mnie to w jakimś stopniu jest chorobą, Mam kuzyna geja i toleruje to i jego też szanuje, ale jakby powiedział, że chce dziecko zaadaptować, nie mogłabym tego przemilczeć!
A czy wszystkie rodziny to taki klasyczny przykład? Ile jest samotnie wychowujących matek? Ojców też (to mój przypadek). Ile jest rodzin patologicznych, gdzie jest mamusia i tatuś, ale to chlejusy?
Dziecku można takie rzeczy wytłumaczyć, to tylko społeczeństwo bywa nietolerancyjne.
A dla mnie homofobia to choroba
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 22:46   #107
Ines_Ines
Raczkowanie
 
Avatar Ines_Ines
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 290
Dot.: Beata Kempa przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Cytat:
Napisane przez Suivi Pokaż wiadomość
A czy wszystkie rodziny to taki klasyczny przykład? Ile jest samotnie wychowujących matek? Ojców też (to mój przypadek). Ile jest rodzin patologicznych, gdzie jest mamusia i tatuś, ale to chlejusy?
Dziecku można takie rzeczy wytłumaczyć, to tylko społeczeństwo bywa nietolerancyjne.
A dla mnie homofobia to choroba
Dokładnie. To ze społeczeństwem jest problem.
__________________
Bloguję:
http://szczyptapieprzu.blogspot.com/


Blogi o związkach i seksie:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=672894

(zapraszam do wrzucania linków do ciekawych blogów i postów)

Ines_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.