Naturalissa (d. Naturalis) - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-19, 21:48   #721
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Chciałabym Was zapytać, jakie mazidło poleciłybyście jako krem na zimę?
Myślałam, żeby do bazy z ZSK dodać trochę oleju oraz ceramidy z naturalisa, które ponoć chronią przed niskimi temperaturami.
Zastanawiam się tylko w jakim stężeniu dodać oleju i jakiego? Ceramidów planuję dodać w ilości ok. 3 %.
Ceramidow możesz więcej Ja sobie je bardzo chwale Nie uzywam w kremie, bo chwilowo kremow zupełnie nie mam [ sera, frakcja sojowa, oleje ] , ale jako dodatek do HA zmieszanego z olejkiem - bomba I przysięgam, ze mi wystarcza na obecne temp., a spędzam czasu duzo poza domem, i nawet w dzikim galopie gdzie wiatr i zimno mi lzy z oczu wyciskały - buzia w dobrej kondycji Na pewno w kremie będzie sie lepiej spisywał na potężniejsze mrozy co do oleju - celuj najlepiej w taki który Ci pasuje i masz sprawdzony
a na razie nie robie zadnego kremiku, bo tymczasowa pielęgnacja daje rade, ale z ceramidami dobrze trafiłaś ja bede sie opierac na ktorym z przepisow : http://www.mazidla.com/receptariusz/...ry-suchej.html
albo
http://www.mazidla.com/receptariusz/...aluronowy.html

Sa tez inne wersje z zawartoscia ceramidow i wiele przepiso.. Swoja droga musze kiedyś zainwestować w to masło cupuacu bo mnie intryguje... ;D A Shea nie dla mnie Ale jesli tolerujesz Shea - jest boskie na mrozy !

Edytowane przez wolfshade
Czas edycji: 2011-11-19 o 21:55
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 14:53   #722
izadm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 38
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

witam macie może jakiś pomysł na jak najbardziej efektywne wykorzystanie l-argininy do włosów?
nigdzie nie mogę nic ciekawego znaleźć :/
z góry dziękuję
izadm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 16:23   #723
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

właśnie złożyłam zamówienie dlugo sie zastanawialam, wyszlo mi prawie 90 zł ale wzielam wszystko na zmniejszenie wydzielania sebum min. ekstrakt z lukrecji, olej arganowy, cos z aloesem zeby ekspresowe serum zrobic. Wczoraj zrobilam taki test, zmyłam twarz i nic nie nakładałam na noc, rano obudziłam sie z potwornie tłusta skóra jak nakladam krem albo olej to nigdy taka nie jest.

Mysle ze mam dosc mocno psesuszona/odwodniona skore i po prostu szaleje. Ale jak tylko zaczynam nawilżać to szaleje. I bledne kolo no!
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 12:33   #724
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

hydrolat z mocznikiem trzeba konserwować?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 23:06   #725
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Tzn. dodajesz sam mocznik do hydrolatu? Mocznik trzeba stabilizować kwasem mlekowym lub mleczanem sodu - sam nie wytrzyma.
A hydrolat skąd masz? Nie wszystkie są konserwowane.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 23:31   #726
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Tzn. dodajesz sam mocznik do hydrolatu? Mocznik trzeba stabilizować kwasem mlekowym lub mleczanem sodu - sam nie wytrzyma.
A hydrolat skąd masz? Nie wszystkie są konserwowane.
z BU. Czyli co, skoro dodałam mocznik ok 2 tyg temu, to hydrolat jest już do wyrzucenia?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 03:32   #727
emha
Raczkowanie
 
Avatar emha
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez wolfshade Pokaż wiadomość
Ceramidow możesz więcej Ja sobie je bardzo chwale Nie uzywam w kremie, bo chwilowo kremow zupełnie nie mam [ sera, frakcja sojowa, oleje ] , ale jako dodatek do HA zmieszanego z olejkiem - bomba I przysięgam, ze mi wystarcza na obecne temp., a spędzam czasu duzo poza domem, i nawet w dzikim galopie gdzie wiatr i zimno mi lzy z oczu wyciskały - buzia w dobrej kondycji Na pewno w kremie będzie sie lepiej spisywał na potężniejsze mrozy co do oleju - celuj najlepiej w taki który Ci pasuje i masz sprawdzony
a na razie nie robie zadnego kremiku, bo tymczasowa pielęgnacja daje rade, ale z ceramidami dobrze trafiłaś ja bede sie opierac na ktorym z przepisow : http://www.mazidla.com/receptariusz/...ry-suchej.html
albo
http://www.mazidla.com/receptariusz/...aluronowy.html

Sa tez inne wersje z zawartoscia ceramidow i wiele przepiso.. Swoja droga musze kiedyś zainwestować w to masło cupuacu bo mnie intryguje... ;D A Shea nie dla mnie Ale jesli tolerujesz Shea - jest boskie na mrozy !

Oczywiście zainteresowałaś mnie tymi ceramidami

Na Naturalisie w składzie parabeny Na mazidłach skład niemal identyczny - jedynie na pierwszy rzut oka parabenów brak. Przepraszam więc za głupie pytanie, ale moja wiedza jest maluśka - czy Phenoxyethanol to paraben?
emha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-23, 14:42   #728
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
z BU. Czyli co, skoro dodałam mocznik ok 2 tyg temu, to hydrolat jest już do wyrzucenia?
Mocznik hydrolizuje w wodzie do dwutlenku węgla i amoniaku. W kremie/balsamie łatwo jest zaobserwować, że mocznik już się rozłożył, bo są pęcherzyki - nie wiem jak to wygląda w roztworze wodnym. Amoniak na pewno czuć
Cytat:
Napisane przez emha Pokaż wiadomość
Oczywiście zainteresowałaś mnie tymi ceramidami

Na Naturalisie w składzie parabeny Na mazidłach skład niemal identyczny - jedynie na pierwszy rzut oka parabenów brak. Przepraszam więc za głupie pytanie, ale moja wiedza jest maluśka - czy Phenoxyethanol to paraben?
Phenoxyetanol to nie jest paraben.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 15:13   #729
emha
Raczkowanie
 
Avatar emha
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Phenoxyetanol to nie jest paraben.
Dzięki serdeczne, już się przestraszyłam, że moja wiedza sięga dna
emha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 15:33   #730
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez emha Pokaż wiadomość
Dzięki serdeczne, już się przestraszyłam, że moja wiedza sięga dna

A kupowałaś kiedyś w ZSK? Oni maja konserwant FEOG, który zawiera ten składnik. dla mnie zupelnie nieszkodliwy [3-4/10], zresztą parabenow tez sie nie boje [5/10], ponoć zła sława została im przypisana niesłusznie.

Na mrozy - polecam Shea, moja mama sobie bardzo chwali, tylko ze jej nie zapycha... a mnie tak Ostatnio miesza sobie z ceramidami i HA, nie mogę sie na nią napatrzeć, puchnę z dumy ze mam taka ładną mamę :P Zadowolona jest bardzo Zawsze gdyby Ci nie spasowało można zużyć do łapek/ łokci/ciała. Plus dodatkowy za to ze jest słabym bo słabym, ale zawsze filtrem UV ;] Albo wcisnąć rodzicielce ;]
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 17:00   #731
emha
Raczkowanie
 
Avatar emha
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez wolfshade Pokaż wiadomość
A kupowałaś kiedyś w ZSK? Oni maja konserwant FEOG, który zawiera ten składnik. dla mnie zupelnie nieszkodliwy [3-4/10], zresztą parabenow tez sie nie boje [5/10], ponoć zła sława została im przypisana niesłusznie.

Na mrozy - polecam Shea, moja mama sobie bardzo chwali, tylko ze jej nie zapycha... a mnie tak Ostatnio miesza sobie z ceramidami i HA, nie mogę sie na nią napatrzeć, puchnę z dumy ze mam taka ładną mamę :P Zadowolona jest bardzo Zawsze gdyby Ci nie spasowało można zużyć do łapek/ łokci/ciała. Plus dodatkowy za to ze jest słabym bo słabym, ale zawsze filtrem UV ;] Albo wcisnąć rodzicielce ;]
Dziękuję za rady

Zdaję sobie sprawę, że w dużej części społeczeństwa strach przed parabenami przerodził się już w fobię. Nawet nie wiem, czy wierzę w tę ich szkodliwość czy nie - jakoś mi się to po prostu wryło w mózg i przez to używanie kosmetyku z parabenami w składzie zamęczyłoby mnie psychicznie

Niestety mam duże skłonności do zapychania przy jednoczesnym lenistwie jeśli chodzi o smarowanie całego cielska, więc choć shea kusi mnie od dawna, nie jest jeszcze na mojej długiej priorytetowej liście

Skoro już odważyłam się zabrać głos w jednym z podczytywanych wątków naturalnych, spytam przy okazji o jedną kwestię - jak doprowadzacie do porządku buteleczki z pipetką? [przepraszam za nadmiar zdrobnień] Ja nie jestem w stanie umyć środka tej szklanej rurki, przez co mój 'sprzęt' jest chwilo jednokrotnego użytku - czeka na olśnienie lub Waszą pomoc
emha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-23, 17:07   #732
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Mocznik hydrolizuje w wodzie do dwutlenku węgla i amoniaku. W kremie/balsamie łatwo jest zaobserwować, że mocznik już się rozłożył, bo są pęcherzyki - nie wiem jak to wygląda w roztworze wodnym. Amoniak na pewno czuć
no ale co to znaczy, że hydrolat przestanie nawilżać, czy że stanie się szkodliwy?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 17:17   #733
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez emha Pokaż wiadomość
Skoro już odważyłam się zabrać głos w jednym z podczytywanych wątków naturalnych, spytam przy okazji o jedną kwestię - jak doprowadzacie do porządku buteleczki z pipetką? [przepraszam za nadmiar zdrobnień] Ja nie jestem w stanie umyć środka tej szklanej rurki, przez co mój 'sprzęt' jest chwilo jednokrotnego użytku - czeka na olśnienie lub Waszą pomoc
Spróbuj patyczkiem kosmetycznym
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 21:58   #734
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez lieselotte Pokaż wiadomość
Spróbuj patyczkiem kosmetycznym
A ja wyrwałam z niej ta szklana rurkę (trzymam w butelce mieszankę HA + ceramidy + nawilżacz, wiec wylewam odpowiednia ilość na łapkę i mieszam z olejkiem - dozownik mi niepotrzebny )
Poza tym - polecam zestawy sprzętu do czyszczenia buteleczek dziecięcych małe zgrabne szczoteczki dają rade ;]

Wiesz, nie wiem czy frakcja sojowa jest dobra na mroz - ale dla mnie jest bombowe jesli chodzi o skore skłonną do zapychania / przetłuszczania się. I czuje ze mam coś na skórze, co chroni ja przez cały dzień - poki co mi wystarcza, nie wiem jak w zimie będzie.
I polecam olejek konopny - jestem z niego bardzo zadowolona - nie zapycha nic a nic ;] możesz do kremiku dodać, jak już znajdziesz coś bardziej natłuszczającego

Zupełnie poza wątkiem naturalisowym, ale również dotyczącym naturalnej pielęgnacji - mnie bardzo kusi krem nawilżający EDM. http://alledrogeria.pl/product.php?id_product=249] Chwilowo zostawilam te zakupy na mikołaja..albo gwiazdkę ;P Nie ma Shea, ma bardzo chwalone maslo
cupuacu, ktore tez oczywiscie mozna kupic solo ;] jak zdecyduje sie na zakup dam znac to nie jest krem na dzien = na noc, ale efekt nawilżenia /odżywienia skory ponoć utrzymuje sie dlugo i wspaniale kondycjonuje skore ;]
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 22:01   #735
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez emha Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady

Zdaję sobie sprawę, że w dużej części społeczeństwa strach przed parabenami przerodził się już w fobię. Nawet nie wiem, czy wierzę w tę ich szkodliwość czy nie - jakoś mi się to po prostu wryło w mózg i przez to używanie kosmetyku z parabenami w składzie zamęczyłoby mnie psychicznie

Niestety mam duże skłonności do zapychania przy jednoczesnym lenistwie jeśli chodzi o smarowanie całego cielska, więc choć shea kusi mnie od dawna, nie jest jeszcze na mojej długiej priorytetowej liście

Skoro już odważyłam się zabrać głos w jednym z podczytywanych wątków naturalnych, spytam przy okazji o jedną kwestię - jak doprowadzacie do porządku buteleczki z pipetką? [przepraszam za nadmiar zdrobnień] Ja nie jestem w stanie umyć środka tej szklanej rurki, przez co mój 'sprzęt' jest chwilo jednokrotnego użytku - czeka na olśnienie lub Waszą pomoc
Parabeny nadal są uważane przez większą część dermatologów za najmniej uczulające, dlatego pakuje się je do produktów dla dzieci i do wrażliwej skóry.
Moje buteleczki z pipetką można łatwo rozbroić przez wyciągnięcie szklanej rurki z gumowej gruszki
Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
no ale co to znaczy, że hydrolat przestanie nawilżać, czy że stanie się szkodliwy?
Amoniak jest składnikiem drażniącym (w większych stężeniach jest trujący). Prawdopodobnie w hydrolacie zajdzie jakaś reakcja amoniaku z innym związkiem, ale tam jest tyle składników, że trudno określić co może powstać.
Ja bym nie stosowała po tygodniu od dodania mocznika. Kiedyś dodałam mocznik do balsamu i zapomniałam kapnąć mleczanu sodu. Po tygodniu miałam masę z bąbelkami, która podrażniła mi skórę - na szczęście tylko łydki, ale nie twarz.
A niuchałaś hydrolat? Czuć amoniakiem?
Warto napisać do BU, na pewno dadzą ci lepszą odpowiedź niż ja
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 10:56   #736
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Moje buteleczki z pipetką można łatwo rozbroić przez wyciągnięcie szklanej rurki z gumowej gruszki
Mnie chodziło o to, że wnętrze tej szklanej rurki można po rozbrojeniu łatwo wyczyścić patyczkiem
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 16:09   #737
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość

Amoniak jest składnikiem drażniącym (w większych stężeniach jest trujący). Prawdopodobnie w hydrolacie zajdzie jakaś reakcja amoniaku z innym związkiem, ale tam jest tyle składników, że trudno określić co może powstać.
Ja bym nie stosowała po tygodniu od dodania mocznika. Kiedyś dodałam mocznik do balsamu i zapomniałam kapnąć mleczanu sodu. Po tygodniu miałam masę z bąbelkami, która podrażniła mi skórę - na szczęście tylko łydki, ale nie twarz.
A niuchałaś hydrolat? Czuć amoniakiem?
Warto napisać do BU, na pewno dadzą ci lepszą odpowiedź niż ja
super, będę mieć 2 hydrolaty do wyrzucenia ;/ dodałam do kocanki, przez ten zapach chyba cięzko byłoby coś innego wyczuć :P
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 18:02   #738
emha
Raczkowanie
 
Avatar emha
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez lieselotte Pokaż wiadomość
Spróbuj patyczkiem kosmetycznym
Cytat:
Napisane przez wolfshade Pokaż wiadomość


A ja wyrwałam z niej ta szklana rurkę (trzymam w butelce mieszankę HA + ceramidy + nawilżacz, wiec wylewam odpowiednia ilość na łapkę i mieszam z olejkiem - dozownik mi niepotrzebny )
Poza tym - polecam zestawy sprzętu do czyszczenia buteleczek dziecięcych małe zgrabne szczoteczki dają rade ;]

Wiesz, nie wiem czy frakcja sojowa jest dobra na mroz - ale dla mnie jest bombowe jesli chodzi o skore skłonną do zapychania / przetłuszczania się. I czuje ze mam coś na skórze, co chroni ja przez cały dzień - poki co mi wystarcza, nie wiem jak w zimie będzie.
I polecam olejek konopny - jestem z niego bardzo zadowolona - nie zapycha nic a nic ;] możesz do kremiku dodać, jak już znajdziesz coś bardziej natłuszczającego

Zupełnie poza wątkiem naturalisowym, ale również dotyczącym naturalnej pielęgnacji - mnie bardzo kusi krem nawilżający EDM. http://alledrogeria.pl/product.php?id_product=249] Chwilowo zostawilam te zakupy na mikołaja..albo gwiazdkę ;P Nie ma Shea, ma bardzo chwalone maslo
cupuacu, ktore tez oczywiscie mozna kupic solo ;] jak zdecyduje sie na zakup dam znac to nie jest krem na dzien = na noc, ale efekt nawilżenia /odżywienia skory ponoć utrzymuje sie dlugo i wspaniale kondycjonuje skore ;]
Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Parabeny nadal są uważane przez większą część dermatologów za najmniej uczulające, dlatego pakuje się je do produktów dla dzieci i do wrażliwej skóry.
Moje buteleczki z pipetką można łatwo rozbroić przez wyciągnięcie szklanej rurki z gumowej gruszki

Dzięki dziewczyny, jesteście niezastąpione
Wstyd się przyznać, ale nie pomyślałam, żeby tę rurkę pociągnąć Niby po politechnice, a taka łamaga techniczna Sprawdziłam - faktycznie wyszła i faktycznie patyczek elegancko pasuje do czyszczenia

Frakcja jest na mojej top liście i będę zamawiać w najbliższym czasie, bo i tak kończy mi się data ważności niektórych olejów i ekstraktów

A wiecie może, co by mogło pomóc na coś, co wygląda egzemowato? Ponad miesiąc temu zrobiło się coś takiego mojemu partnerowi na policzku, wizyta u dermatologa za dwa tygodnie. Czy to lepiej nawilżać, czy natłuszczać?
emha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 08:39   #739
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Mam pytanie, używał ktoś nawilżacza cukrowego ? Jak się sprawuje, czy on może zapchać? Używam od kilku dni i jak do tej pory jest raczej OK.
Pielęgnacje staram się ograniczyć do minimum, bo moja cerę prawie wszystko zapycha, a potrzebuje solidnego nawilżenia
makki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-25, 09:36   #740
izadm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 38
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez izadm Pokaż wiadomość
witam macie może jakiś pomysł na jak najbardziej efektywne wykorzystanie l-argininy do włosów?
nigdzie nie mogę nic ciekawego znaleźć :/
z góry dziękuję
nieśmiało się przypominam,może jednak ktoś wie?
izadm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 10:04   #741
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
Mam pytanie, używał ktoś nawilżacza cukrowego ? Jak się sprawuje, czy on może zapchać? Używam od kilku dni i jak do tej pory jest raczej OK.
Pielęgnacje staram się ograniczyć do minimum, bo moja cerę prawie wszystko zapycha, a potrzebuje solidnego nawilżenia
używam, lubię, polecam, zapychania nie zauważyłam
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 22:44   #742
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez wolfshade Pokaż wiadomość
Zupełnie poza wątkiem naturalisowym, ale również dotyczącym naturalnej pielęgnacji - mnie bardzo kusi krem nawilżający EDM. http://alledrogeria.pl/product.php?id_product=249] Chwilowo zostawilam te zakupy na mikołaja..albo gwiazdkę ;P Nie ma Shea, ma bardzo chwalone maslo cupuacu, ktore tez oczywiscie mozna kupic solo ;] jak zdecyduje sie na zakup dam znac to nie jest krem na dzien = na noc, ale efekt nawilżenia /odżywienia skory ponoć utrzymuje sie dlugo i wspaniale kondycjonuje skore ;]
To nawet nie jest krem - brak wody, tylko masło, pewnie tzw. whipped (ubijane) butter. Jeśli boisz sie zapychania to chyba masło kakaopodobne to nie jest najlepszy pomysł? Ponadto każdy (prawie?) z tych składników można kupic na mazidłach czy ZKS i przynajmniej sprawdzić solo.

Cytat:
Napisane przez kawa.
A niuchałaś hydrolat? Czuć amoniakiem?
Warto napisać do BU, na pewno dadzą ci lepszą odpowiedź niż ja
Można też zmierzyć pH, bo hydroliza mocznika alkalizuje roztwor
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 11:18   #743
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

hey, ty się na pewno znasz, dlaczego nie można stosować takiego hydrolatu z mocznikiem? Jest szkodliwy?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 12:58   #744
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez emha Pokaż wiadomość
A wiecie może, co by mogło pomóc na coś, co wygląda egzemowato? Ponad miesiąc temu zrobiło się coś takiego mojemu partnerowi na policzku, wizyta u dermatologa za dwa tygodnie. Czy to lepiej nawilżać, czy natłuszczać?
Egzemę natłuszczać, najlepiej stosować jak najmniej kosmetyków w tym miejscu, powinny mieć działanie okluzyjne. Z naturalnych sposobów dobry jest olej arganowy, przynajmniej mi pomagał. Można spróbować olej z róży rdzawej. Oleje surowe (niefiltrowane) mogą podrażnić lub nawet uczulić.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 13:49   #745
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
hey, ty się na pewno znasz, dlaczego nie można stosować takiego hydrolatu z mocznikiem? Jest szkodliwy?
Kawa. wyżej napisała dlaczego.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 14:18   #746
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

do BU pisałam, czekam na odpowiedź, amoniaku nie czuję i podrażnienia też na razie nie zauważyłam...
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 14:31   #747
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Można też zmierzyć pH, bo hydroliza mocznika alkalizuje roztwor
A można, zapomniałam o tej kwestii Można nawet się pokusić o podgrzanie małej ilości tego hydrolatu i umieszczenie przy wylocie z probówki zwilżonego wodą destylowaną papierka wskaźnikowego (ma zbierać opary, nie dotykać probówki) - jak się zabarwi na niebiesko, to znaczy, że się wydzielił amoniak. Bez podgrzania roztworu i zwilżenia papierka ciężko wykryć amoniak. No, szczególnie przy takim śmierdzielu jak kocanka
Jeszcze lepiej gdyby dodać wodorotlenku sodu i dopiero ogrzewać.
Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
do BU pisałam, czekam na odpowiedź, amoniaku nie czuję i podrażnienia też na razie nie zauważyłam...
Ile czasu minęło od momentu dodania mocznika?
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 16:01   #748
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
A można, zapomniałam o tej kwestii Można nawet się pokusić o podgrzanie małej ilości tego hydrolatu i umieszczenie przy wylocie z probówki zwilżonego wodą destylowaną papierka wskaźnikowego (ma zbierać opary, nie dotykać probówki) - jak się zabarwi na niebiesko, to znaczy, że się wydzielił amoniak. Bez podgrzania roztworu i zwilżenia papierka ciężko wykryć amoniak. No, szczególnie przy takim śmierdzielu jak kocanka
Jeszcze lepiej gdyby dodać wodorotlenku sodu i dopiero ogrzewać.


Ile czasu minęło od momentu dodania mocznika?
2tygodnie. Dodałam mocznik też do oczaru, on ma delikatniejszy zapach, i amoniaku w nim nie czuje...
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 16:19   #749
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
2tygodnie. Dodałam mocznik też do oczaru, on ma delikatniejszy zapach, i amoniaku w nim nie czuje...
Ile % tego mocznika dodałaś? Mierzyłaś wtedy pH? masz w ogóle papierki?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 17:48   #750
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ile % tego mocznika dodałaś? Mierzyłaś wtedy pH? masz w ogóle papierki?
no tak 8-10 % , nie mierzyłam pH, nie mam papierków
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-01 22:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.