Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-03, 13:08   #1
201610170913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25

Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d


Witam mam 20 lat juz skonczone i od 3 lat mam problem z cialem ;d ale dopiero teraz postanowilem cos z tym zrobic bo juz mnie denerwuje to ze nie moge sie normalnie pokazac na plazy. Jestem strasznie owlosiony na ciele, ale rece i nogi mi nie przeszkadzaja bo to normalne, natomiast ramiona i plecy to jest tragedia i nie wiem zupelnie co mam z tym zrobic czy to moze byc jakas przyczyna w organizmie? nie wiem moze jakies zaburzenia mam? (o ile u facetow to wystepuje) w mojej rodzinie nikt tak nigdy nie mial ja jestem pierwszy taki dziwny co myslicie o depilacji laserowej? podobno ten laser LightSheer jest najlepszy, i mam jeszcze pytanie bo kiedys bylem u kosmetyczki na wosku i jak mi pozbyla sie wlosow z ramion to po 3-4 dniach zaczely mi te wlosy odrastac a mialy nawet miesiac sie nie pokazywac.
201610170913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:45   #2
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Mi też odrastają włoski bardzo szybko mimo, że regularnie usuwam depilatorem, a korzystam z tej metody bardzo długo.
Włoski się znacznie osłabiły, ale odrastają po kilku dniach.
Co do depilacji laserowej to nie mogę się wypowiedzieć, bo nigdy się tym bliżej nie interesowałam, ale czytałam, że nie jest to metoda w 100% skuteczna, a ponadto bardzo droga.
Nie przejmowałabym się tym na Twoim miejscu, włoski u faceta, nawet w nadmiernej ilości to rzecz normalna i dla wielu dziewczyn bardziej atrakcyjna niż gładka skóra
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:53   #3
daria147
Przyczajenie
 
Avatar daria147
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 19
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Wcale nie jestes zadnym dziwolagiem. Dzieje sie to za przyczyna hormonow. POprostu masz ich troche wiecej niz inni. Ale nei przejmuj sie tym. Znam takich wielu i nic sobie z tego nie robia. Po depilacji i tak w koncu odrosna wiec po co marnowac pieniadze ? No chyba ze tak strasznie sie wstydzisz, ale nie martw sie. Wiele soob tak ma .
daria147 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 16:09   #4
201610170913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Na brzuchu rekach nogach rozumiem, ale plecy i ramiona to dla mnie przesada i nie do przyjecia dlatego musze sie tego pozbyc bo nie umiem sie takiego zaakceptowac ;p
201610170913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 18:48   #5
201610170913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Pozbede sie ich tak czy siak (nie to ze mam wasze zdanie gdzies) tylko chcialem zebyscie mi doradzili w jaki sposob to zrobic moze wybrac sie do lekarza z tym? myslicie ze to miec cos wspolnego z moim organizmem? bo nie mialem tego po kim odziedziczyc a nawet jesli odziedziczyl bym to by mi nie rosly dluzsze niz na glowie te wlosy a niestety takie rosna
201610170913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 19:40   #6
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Wiesz badania zawsze warto zrobić czy poradzić się lekarza. Taka wizyta na pewno nie zaszkodzi.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 21:02   #7
201610170913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

A do jakiego lekarza konkretnie powinienem sie zglosic?
201610170913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 10:01   #8
PastelowaKredka
Rozeznanie
 
Avatar PastelowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 517
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Najpierw musisz iść do swojego lekarza rodzinnego, powiedzieć o co chodzi i poprosić o skierowanie do Endokrynologa (lekarz zajmujący się hormonami), który z kolei skieruje Cię na badania - bez nich ani rusz.
__________________

PastelowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 10:37   #9
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Cytat:
Napisane przez PastelowaKredka Pokaż wiadomość
Najpierw musisz iść do swojego lekarza rodzinnego, powiedzieć o co chodzi i poprosić o skierowanie do Endokrynologa (lekarz zajmujący się hormonami), który z kolei skieruje Cię na badania - bez nich ani rusz.
Zgadzam się, że trzeba wybrać się do endokrynologa!

Mój kolega, dzięki wizycie, badaniom, postawionej prawidłowo diagnozie i przepisanym w końcu odpowiednim lekom nie ma już problemu z nadmiernym owłosieniem Ewidentnie u niego problem leżał w złym funkcjonowaniu organizmu. Warto wybrać się do lekarza.
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 12:16   #10
201610170913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Cytat:
Napisane przez altai Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że trzeba wybrać się do endokrynologa!

Mój kolega, dzięki wizycie, badaniom, postawionej prawidłowo diagnozie i przepisanym w końcu odpowiednim lekom nie ma już problemu z nadmiernym owłosieniem Ewidentnie u niego problem leżał w złym funkcjonowaniu organizmu. Warto wybrać się do lekarza.
Ooooo no to jakies pocieszenie juz modle sie zeby to samo bylo u mnie... xd
a moglabys powiedziec jak to mniej wiecej wygladalo u niego przed wizyta u lekarza ile trwalo branie lekow i jakie byly efekty koncowe ?

Edytowane przez 201610170913
Czas edycji: 2012-07-04 o 12:54
201610170913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 14:10   #11
alisss94
Raczkowanie
 
Avatar alisss94
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 33
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

hej możliwe, że masz problemy z tarczycą. Jednym z objawów niedoczynności tarczycy jest właśnie nadmierne owłosienie. Poczytaj sobie o tym w Internecie

Ja pare lat temu leczyłam się na tą chorobę. Pomijając cały wstęp o tym, co skłoniło mnie do pójścia do lekarza, powiem jak przebiegało to potem.

Najpierw mój rodzinny lekarz dał mi skierowanie do endokrynologa. Na pierwszej wizycie pani doktor zbadała mi ciśnienie, zważyła mnie i skierowała na badanie krwi (to podstawa, bo trzeba sprawdzić, czy nie masz zbyt niskiego poziomu TSH - taki hormon ) . Z wynikami poszłam do niej z powrotem. Był zbyt niski. Lekarka zapiała mi na recepcie Euthyrox i po prostu raz dziennie, pół godziny przed posiłkiem, brałam tę małą, białą tabletkę.
W tym czasie co pół roku jeździłam na kontrole i badałam poziom TSH we krwi. Gdy jego poziom był już w normie, pani doktor odstawiła mi lek.

Po sprawie Napisz, jak będzie z Tobą
alisss94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 19:14   #12
201610170913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Ale Ty jestes kobieta a ja facetem, myslisz ze u mnie tez mogloby to byc przyczyna ?
201610170913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 21:09   #13
olivvia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Powinieneś udać się do lekarza, możliwe, że nic Ci nie jest, niektórzy genetycznie są dość obficie obdarowani włosami Mogę Ci zaproponować fotodepilację, jestem po 3 zabiegu bikini i efekty są super, akurat załapałam się na nią na jednej z tych stron ze zniżkami (okazik, grupon, gruper itp.). Wychodzi o wiele taniej, jedna część ciała kosztuje 99 zł (zazwyczaj), na gruponach widziałam ostatnio ofertę 6 zabiegów za 249 zł, więc jest to dużo, dużo taniej Wiem od kosmetyczki, że coraz więcej mężczyzn zaczyna się tym interesować, możesz się zastanowić nad tym
olivvia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 21:16   #14
201610170913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Moze i genetycznie, ale nie mialem zupelnie po kim tych genow odziedziczyc bo wszyscy w rodzinie jedynie nogi i rece maja, ale tez nie za gesto raczej tak skromnie. A co sadzicie o depilacji laserowej tym LightSheer? podobno jest najlepszy
201610170913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 11:00   #15
olivvia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Ja chodzę akurat na lasery IPL+RF (E-light)
olivvia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 08:25   #16
Alde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 92
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Cytat:
Napisane przez Wlosyproblem Pokaż wiadomość
Moze i genetycznie, ale nie mialem zupelnie po kim tych genow odziedziczyc bo wszyscy w rodzinie jedynie nogi i rece maja, ale tez nie za gesto raczej tak skromnie. A co sadzicie o depilacji laserowej tym LightSheer? podobno jest najlepszy

Jest najlepszy pod warunkiem, że włoski są czarne. W przypadku jasnego pigmentu nie zdziała wiele. No i ta metoda jest bardziej bolesna, a do tego jedna z najdroższych.

Jednak zgadzam się z przedmówczyniami, że może najpierw warto byłoby wybrać się do lekarza? Dopiero, gdy stwierdzi, że nic Ci nie jest będzie można spokojnie rozważać wszystkie dostępne opcje
__________________
..La vida es un carnaval..
Alde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 13:43   #17
201610170913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Mam zamiar sie wybrac nawet skierowanie juz mam tylko chcialbym do jakiegos dobrego na terenie Warszawy isc a nie mam niestety pojecia ktorzy sa lepsi
201610170913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 15:07   #18
201610170913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

A czy np. nadmiar testosteronu sie zalicza do zaburzen hormonalnych? bo powinna byc chyba maksymalna granica tak samo jak jest minimalna? i czy to tez powinno sie leczyc? bo znalazlem artykul gdzie jest opisane co sie dzieje jak jest za malo a co jak jest za duzo i w sumie prawie wszystko sie zgadza u mnie w tym co sie dzieje jak jest za duzo

Edytowane przez 201610170913
Czas edycji: 2012-07-22 o 15:08
201610170913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 12:57   #19
Alde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 92
Dot.: Co zrobic z nadmiernym owlosieniem ;d

Oczywiście, że można mieć nadmiar testosteronu i że istnieją minimalne i maksymalne granice normy.
Wiele wskazuje na to, że u Ciebie tak właśnie jest, ale bez badań nie sposób czegokolwiek powiedzieć.
__________________
..La vida es un carnaval..
Alde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.