Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-31, 21:18   #2611
Rozena
Raczkowanie
 
Avatar Rozena
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Prosto z serca
Wiadomości: 228
Dot.: Podskórne, bolące gule

Mam te same objawy co Ty. Mój trądzik spowodowany jest złą pracą jelit. Mam zaparcia i wzdęcia. Od tygodnia staram się dbać o mój układ pokarmowy ale to jeszcze za wcześnie na efekty. A Ty nie masz takich problemów?
__________________
Rozena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 12:18   #2612
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Podskórne, bolące gule

też tak miałam, ale na razie odpukać nie mam od jakiegoś czasu z tym kłopotu. Ale nie wiedziałam że tribiotyk działa, jak się pojawią to spróbuję
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 16:33   #2613
PinkLady8891
Raczkowanie
 
Avatar PinkLady8891
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 144
Dot.: Podskórne, bolące gule

Cytat:
Napisane przez togetherforever Pokaż wiadomość
też tak miałam, ale na razie odpukać nie mam od jakiegoś czasu z tym kłopotu. Ale nie wiedziałam że tribiotyk działa, jak się pojawią to spróbuję
Mi bardzo pomaga tylko ze nie radze dlugo uzywac bo zapycha troche
PinkLady8891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 17:26   #2614
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Podskórne, bolące gule

Cytat:
Napisane przez Rozena Pokaż wiadomość
Mam te same objawy co Ty. Mój trądzik spowodowany jest złą pracą jelit. Mam zaparcia i wzdęcia. Od tygodnia staram się dbać o mój układ pokarmowy ale to jeszcze za wcześnie na efekty. A Ty nie masz takich problemów?
Mogłabyś powiedzieć, mniej więcej co zmieniłaś w diecie? I ogólnie w stylu życia?

Właśnie też zaczęłam to u siebie podejrzewać. Zdarzają mi się podobne kłopoty, a do tego ból żołądka. Tylko, że ja mam ten trądzik od kilku dobrych lat ( a mam już 20). Wcześniej nie miałam problemów z jelitami. Nic nie odczuwałam. A gule były. Sama już nie wiem co badać. Podejrzewałam hormony, bo mam nieregularny cykl, dlatego zaczęłam pić wierzbownicę, która miała hamować androgeny, czy przemianę androgenów, czy coś takiego. Teraz nie pamiętam. Ale wyskoczyło mi sporo nowych, małych zmian właśnie na plecach, rękach i żuchwie, gdzie wcześniej była to jedna, a teraz 5 zmian. Odstawiłam wierzbownicę, i biorę żelazo. Zacznę też powoli odtruwać organizm pijąc wodę i zieloną herbatę i ogólnie dbać o to co jem. Ale pamiętam, że miałam czas, że piłam wodę litrami, a do tego herbatkę zieloną i stan skóry się nie poprawiał. Dlatego czekam, może ktoś podpowie, jakie badania hormonalne przydałoby się zrobić, żebym mogła wykluczyć hormony.
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 18:36   #2615
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Podskórne, bolące gule

Ostatnio dostałam próbkę z ziaja na trądzik różowaty krem, i nawet pomaga likwidować te niedoskonałości, może niewiele ale zawsze.
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 18:53   #2616
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Podskórne, bolące gule

Może spróbuj zażywać łyżkę zmielonego na świeżo ostropestu plamistego dziennie np. do jogurtu?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 19:35   #2617
Rozena
Raczkowanie
 
Avatar Rozena
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Prosto z serca
Wiadomości: 228
Dot.: Podskórne, bolące gule

Cytat:
Napisane przez zerooo Pokaż wiadomość
Mogłabyś powiedzieć, mniej więcej co zmieniłaś w diecie? I ogólnie w stylu życia?

Właśnie też zaczęłam to u siebie podejrzewać. Zdarzają mi się podobne kłopoty, a do tego ból żołądka. Tylko, że ja mam ten trądzik od kilku dobrych lat ( a mam już 20). Wcześniej nie miałam problemów z jelitami. Nic nie odczuwałam. A gule były. Sama już nie wiem co badać. Podejrzewałam hormony, bo mam nieregularny cykl, dlatego zaczęłam pić wierzbownicę, która miała hamować androgeny, czy przemianę androgenów, czy coś takiego. Teraz nie pamiętam. Ale wyskoczyło mi sporo nowych, małych zmian właśnie na plecach, rękach i żuchwie, gdzie wcześniej była to jedna, a teraz 5 zmian. Odstawiłam wierzbownicę, i biorę żelazo. Zacznę też powoli odtruwać organizm pijąc wodę i zieloną herbatę i ogólnie dbać o to co jem. Ale pamiętam, że miałam czas, że piłam wodę litrami, a do tego herbatkę zieloną i stan skóry się nie poprawiał. Dlatego czekam, może ktoś podpowie, jakie badania hormonalne przydałoby się zrobić, żebym mogła wykluczyć hormony.
Codziennie piję 2 łyżki oleju lnianego, szklankę zaparzonej mięty i kopru, siemię lniane a rano owsianka z suszonymi śliwkami. Dodatkowo odstawiłam wszystkie słodkie i słone przekąski, jem sporo warzyw i owoców. Jak na razie poprawiła się praca moich jelit ale na poprawę stanu cery jeszcze za wcześnie. Jeżeli w ciągu 2 miesięcy jej stan się nie poprawi wybiorę się do lekarza.
__________________
Rozena jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 22:09   #2618
sprite8164
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5
Dot.: Pierwsze preparaty antytrądzikowe

Po paru dniach widać efekty, broda jest już w lepszym stanie systematyczne wysypy trądziku zmieszają się, a przynajmniej tak mi się wydaje ;/. Tylko teraz wągry na nosie troszkę się zwiększyły ;/. Lecz wydaje mi się że będzie lepiej no cóż ale mam jeszcze jeden problem a są nimi przebarwienia, na brodzie, może ktoś miał podobny problem i co stosowaliście z tego co się dowiedziałem mam cerę "normalną". Przebarwienia są w różnym kolorycie bardziej widoczne, inne mniej co radzicie robić albo co kupić. I jeszcze te wągry co polecacie, maseczka na nos z sody i mleka nie sprawdza się. Już mam dosyć tych problemów z twarzą, ehhh. Taki okres, i mam nadzieje że będzie lepiej. Pozdrawiam !
sprite8164 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 18:18   #2619
agagry9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Ja miałam trądzik zaskórnikowo-grudkowy na czole. A wszystko to po olejowaniu twarzy... Pomogła mi maść retin a! Leczenie trwało ponad 6m-cy,ale opłaciło się.Niestety maść jest ciężko dostępna i oczywiście na receptę.
agagry9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 21:08   #2620
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez agagry9 Pokaż wiadomość
Ja miałam trądzik zaskórnikowo-grudkowy na czole. A wszystko to po olejowaniu twarzy... Pomogła mi maść retin a! Leczenie trwało ponad 6m-cy,ale opłaciło się.Niestety maść jest ciężko dostępna i oczywiście na receptę.
Też taki mam ale coś do dermatologa mi nie po drodze ;/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Ciesze się, że miałaś i już masz gładziutką cere?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 22:00   #2621
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez agagry9 Pokaż wiadomość
Ja miałam trądzik zaskórnikowo-grudkowy na czole. A wszystko to po olejowaniu twarzy... Pomogła mi maść retin a! Leczenie trwało ponad 6m-cy,ale opłaciło się.Niestety maść jest ciężko dostępna i oczywiście na receptę.
myslalam ze juz tej maści nie produkują
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 16:06   #2622
agagry9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Też taki mam ale coś do dermatologa mi nie po drodze ;/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Ciesze się, że miałaś i już masz gładziutką cere?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
W zasadzie nie byłam u dermatologa hihi.Zamówiłam maść w zaprzyjaźnionej aptece. Nie wiem czy ją jeszcze produkują,bo farmaceutka znalazła ją dopiero w którejś tam hurtowni. Było to jakoś chyba niecałe 2 lata temu. Co do gładkości to pod światło coś tam widać, ale generalnie przez bb kremy i słodycze zawsze coś tam wyskoczy.Ale naprawdę rewelacja.
agagry9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-06, 18:55   #2623
mizuka
Raczkowanie
 
Avatar mizuka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 99
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Wtam
Od dwóch miesięcy po prawej stronie brody wyskakują mi podskórne gule. No właśnie, tylko po prawej stronie, po lewej miałam przez ten czas jednego małego pryszczyka i podskórną gulę, która się właśnie goi, natomiast po prawej stronie średnio co 3dni pojawia się jakaś niespodzianka i jest to zazwyczaj podskórna gula, która długo się goi od roku przyjmuję tabletki anty, więc problemy z hormonami raczej można wykluczyć.
Ktoś spotkał się z czymś podobnym i wie czym to może być spowodowane?

Byłam u dermatologa, ale wizyte wspominam bardzo niemiło :/ Pani doktor w ogóle nie była zainteresowana tym co mówię, przepisała tetralysal i koniec wizyty. Wahałam się czy wykupić ten antybiotyk, bo w sumie nie mam jakichś wielkich problemówm z cerą tylko z tą nieszczesną prawą stroną podbródka :/ koniec końców na następny dzień po wizycie wyjechałam na wczasy za granicę na tydzień, a po powrocie okazało się, że recepta jest już nieważna...

Edytowane przez mizuka
Czas edycji: 2014-09-06 o 18:57
mizuka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-06, 23:41   #2624
PinkLady8891
Raczkowanie
 
Avatar PinkLady8891
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 144
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez mizuka Pokaż wiadomość
Wtam
Od dwóch miesięcy po prawej stronie brody wyskakują mi podskórne gule. No właśnie, tylko po prawej stronie, po lewej miałam przez ten czas jednego małego pryszczyka i podskórną gulę, która się właśnie goi, natomiast po prawej stronie średnio co 3dni pojawia się jakaś niespodzianka i jest to zazwyczaj podskórna gula, która długo się goi od roku przyjmuję tabletki anty, więc problemy z hormonami raczej można wykluczyć.
Ktoś spotkał się z czymś podobnym i wie czym to może być spowodowane?

Byłam u dermatologa, ale wizyte wspominam bardzo niemiło :/ Pani doktor w ogóle nie była zainteresowana tym co mówię, przepisała tetralysal i koniec wizyty. Wahałam się czy wykupić ten antybiotyk, bo w sumie nie mam jakichś wielkich problemówm z cerą tylko z tą nieszczesną prawą stroną podbródka :/ koniec końców na następny dzień po wizycie wyjechałam na wczasy za granicę na tydzień, a po powrocie okazało się, że recepta jest już nieważna...
Ja kiedys mialam podobnie potem po dluszym czasie nie leczenia zsypalo mnie od szyj po czolo az ppszlam do dermatologa dostalam antybiotyk 4 dni i po sprawie calos kuracji trwala 28 dni na tyle dostalam antybiotyk plus masc zeby niszczyc paskudy od seroka i z zewnatrz teraz juz tylko wyskakuja mi przed okresem 2 3 pryszcze nie ma co dzialaj teraz antybiotyk zwalczy bakterie . Sorki za bledy ortograficzne

Edytowane przez PinkLady8891
Czas edycji: 2014-09-15 o 07:58
PinkLady8891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 09:33   #2625
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez mizuka Pokaż wiadomość
Wtam
Od dwóch miesięcy po prawej stronie brody wyskakują mi podskórne gule. No właśnie, tylko po prawej stronie, po lewej miałam przez ten czas jednego małego pryszczyka i podskórną gulę, która się właśnie goi, natomiast po prawej stronie średnio co 3dni pojawia się jakaś niespodzianka i jest to zazwyczaj podskórna gula, która długo się goi od roku przyjmuję tabletki anty, więc problemy z hormonami raczej można wykluczyć.
Ktoś spotkał się z czymś podobnym i wie czym to może być spowodowane?

Byłam u dermatologa, ale wizyte wspominam bardzo niemiło :/ Pani doktor w ogóle nie była zainteresowana tym co mówię, przepisała tetralysal i koniec wizyty. Wahałam się czy wykupić ten antybiotyk, bo w sumie nie mam jakichś wielkich problemówm z cerą tylko z tą nieszczesną prawą stroną podbródka :/ koniec końców na następny dzień po wizycie wyjechałam na wczasy za granicę na tydzień, a po powrocie okazało się, że recepta jest już nieważna...
receptę możesz sobie odnowić nawet telefonicznie jeśli wyjaśnisz sytuację
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 21:30   #2626
kinga_jawor
Przyczajenie
 
Avatar kinga_jawor
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Mam 30 lat i postanawiam dołączyć się do dyskusji.Odkąd pamiętam mam trądzik na twarzy, plecach i ramionach. Jest to straszne i nic mi nie pomaga. Plecy i ramiona są mniej obsypane i można zawsze te miejsca jakoś ukryć, ale twarz jest tragiczna. Żadne kremy i leki mi nie pomagają. Zapisałam się na peeling laserowy w Derma-Clinic w Częstochowie. Moi znajomi chwalą to miejsce i znalazłam klika pozytywnych opinii w Internecie. Sama byłam już na konsultacji u Dr Orlitz i widać, ze zna się na tym co robi i czuje się ten profesjonalizm. Mimo to chciałabym się dowiedzieć czy ktos z tego forum był i czy jest zadowolony. Proszę o odpowiedź.
kinga_jawor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 11:39   #2627
diankaroz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 16
Dot.: Podskórne, bolące gule

Mój trądzik wyleczył Benzacne ta silniejsza wersja, moja młodsza siostra również go używa i jest bardzo zadowolona. Wiem, że niektóre osoby stwierdzały wysuszanie skóry, ale wtedy doskonale sprawdzała się jako doraźny środek na pojedyńcze niedoskonałości.
diankaroz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 15:45   #2628
kartona30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

też mam podobny problrm .Zakrywam wszystko na twrzy makeupem już parę lat .Wtedy tylko wyglądam jak człowiek.Jak wieczorem się umyję to okropne.Nic z tym nie poradzę już w młodości zniszczyłam twarz teraz nie naprawię
kartona30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 07:46   #2629
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Podskórne, bolące gule

Cytat:
Napisane przez diankaroz Pokaż wiadomość
Mój trądzik wyleczył Benzacne ta silniejsza wersja, moja młodsza siostra również go używa i jest bardzo zadowolona. Wiem, że niektóre osoby stwierdzały wysuszanie skóry, ale wtedy doskonale sprawdzała się jako doraźny środek na pojedyńcze niedoskonałości.
A po ile on ;>

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 23:01   #2630
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Podskórne, bolące gule

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
A po ile on ;>

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Benzacne jest tani- kilkanaście zł. Na mnie czasami działa, czasami nie. Nie wiem, od czego to zależy
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 19:31   #2631
revlon
Przyczajenie
 
Avatar revlon
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hey dziewczyny
a czy możecie polecić mi coś na trądzik, który wyskoczył mi po rzuceniu palenia? Nie palę od 3 lipca ale dopiero w sierpniu pojawił mi się ostry stan zapalny. Również stosowałam maść benzacle i pomogła mi bardzo ale po zaprzestaniu wszystko wróciło.
Czy któraś z was też tak miała po rzuceniu palenia?
revlon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 20:16   #2632
mizuka
Raczkowanie
 
Avatar mizuka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 99
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez revlon Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny
a czy możecie polecić mi coś na trądzik, który wyskoczył mi po rzuceniu palenia? Nie palę od 3 lipca ale dopiero w sierpniu pojawił mi się ostry stan zapalny. Również stosowałam maść benzacle i pomogła mi bardzo ale po zaprzestaniu wszystko wróciło.
Czy któraś z was też tak miała po rzuceniu palenia?
Nawet mnie nie strasz, że po rzuceniu dopada trądzik :/ zamierzam właśnie rzucić i myśl o pogorszeniu stanu cery mnie przeraża...
"Rzuciłam" w grudniu ubiegłego roku i dobrze mi szło do marca, wtedy też pojawił się trądzik, do tego stres w pracy i wróciłam do nałogu... Nie skojarzyłam, że mogło to być pogorszenie od odstawienia papierosów, przez myśl mi to nawet nie przeszło. Mam nadzieje, że tym razem tak nie będzie.

Obecnie stosuje skinoren i bardzo sobie chwalę co prawda na początku wyciąga niektóre zaskórniki na wierzch, ale wszystko sie goi w przeciągu dwóch dni cera jest jednolita i promienna, dlatego też zrezygnowałam z makijażu, który zawsze musiałam mieć i stosuję jedynie korektor żeby zakryć co ciemniejsze przebarwienia po trądziku i puder żeby nosek przypudrować
skinoren zdecydowanie zagości u mnie na dłużej
mizuka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 20:40   #2633
revlon
Przyczajenie
 
Avatar revlon
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

No niestety tak jest ja też nie brałam tego pod uwagę ale organizm się w ten sposób oczyszcza. Ale to zależy też od tego jak długo palisz. Ja kiedyś jak rzuciłam palenie na 4 miesiące nie miałam takich objawów, ale niestety im dłużej się pali tym z tym gorzej.

A czy oprócz tego skinorenu dbasz jakoś specjalnie o cerę? Tzn stosujesz jakieś maseczki, peelingi etc?
revlon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 21:15   #2634
mizuka
Raczkowanie
 
Avatar mizuka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 99
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

W sumie już będzie 2 lata odkąd zaczęłam palić, ale miałam w tym czasie kilka przerw. Jestem za granicą i w środę wracam do domu, wtedy też defintywnie planuję zerwać z nałogiem. Tutaj jest ciężko bo papierosy na każdym kroku leżą i kuszą, a w domu jak nie kupie to nie mam i łatwiej jest niepalić czy chociażby ograniczyć się do jednej fajki dziennie. Mam nadzieję, że obejdzie się bez wysypu, bo wtedy pewnie złamię się i znowu wrócę do tego nałogu :<

Podstawą mojej pielęgnacji jest głównie skinoren przemywam twarz micelem, później tonik i skinoren. Po pół godzinie nakładam krem nawilżający żeby nie przesuszyć cery i tyle. Ewentualnie na jakieś wypryski stosuję punktowo sudocrem
mizuka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 21:29   #2635
revlon
Przyczajenie
 
Avatar revlon
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

No to nie masz źle, ja paliłam 6 lat w sumie ... więc może Ciebie to ominie a jeśli nie to nie należy wtedy wracać do nałogu tylko trzeba przeczekać niestety ale to w końcu chyba minie tylko w międzyczasie trzeba się wspomagać maściami itp tak więc chyba spróbuję ten skinoren
revlon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 07:28   #2636
mizuka
Raczkowanie
 
Avatar mizuka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 99
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez revlon Pokaż wiadomość
No to nie masz źle, ja paliłam 6 lat w sumie ... więc może Ciebie to ominie a jeśli nie to nie należy wtedy wracać do nałogu tylko trzeba przeczekać niestety ale to w końcu chyba minie tylko w międzyczasie trzeba się wspomagać maściami itp tak więc chyba spróbuję ten skinoren
No niby 2 lata to mało, ale ostatnio dość intensywnie popalałam lepiej, żeby mnie ominęło, swego czasu miałam depresję z powodu trądziku i teraz każdy jakiś większy nawrót powoduje u mnie panikę, że to znowu wróci na długo, a u mnie panika=stres, a stres=fajki

Wypróbuj skinoren koniecznie szczerze go polecam. Tylko pamiętaj żeby nie wyciskać krostek, które ewntualnie wyciągnie na początku stosowania. Mi wyszły 2 identyczne krostki na czole i jedną rozdrapałam ta, której niedotykałam zniknęła na następny dzień, a po tej drugiej mam czerwoną plamkę. Także w razie jakby kusiło to łapki precz od twarzy
mizuka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 07:54   #2637
revlon
Przyczajenie
 
Avatar revlon
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

No to jeśli depresję to rozumiem Twoje obawy, ale skoro stosujesz maść to też na pewno załagodzi od razu ewentualne wypryski tak więc głowa do góry
Co do wyciskania albo raczej nie robienia tego to ciężka sprawa bo zawsze kusi baaardzo no ale czasem warto przeczekać
revlon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 11:55   #2638
kas0709
Przyczajenie
 
Avatar kas0709
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 14
Dot.: Leczenie trądziku

Witam, ja stosowałam hormony i różne maście.. aktualnie skusiłam się na ATREDERM.. Jestem po 24 dniach kuracji.. iiii aktualnie mam wysyp.. na moim blogu zamieszczam co 3 dni zdjęcia i rezultaty. zapraszam serdecznie.. oczywiście bez spacji
cathleengrey . blogspot . com / search / label / Atrederm

dodaje również zdjęcie z czym walczę od 7 lat !!
kas0709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 13:36   #2639
mizuka
Raczkowanie
 
Avatar mizuka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 99
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Bardzo liczę na tą maść jak narazie ładnie oczysza cerę, oby po odstwieniu fajek było tylko lepiej. Mam nadzieję, że Tobie skinoren pomoże, efekty są zauważalne naprawdę szybko

Oj z wyciskaniem to ciężko się powstrzymać ale już kilka razy przekonałam się, że lepiej nie dotykać, stąd też większa mobilizacja żeby tego nie robić
mizuka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 17:35   #2640
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hej dziewczyny!
Dołączam do tematu
Moja historia także nie jest za ciekawa. Z trądzikiem borykam się bowiem już od 6 klasy podstawówki. Na początku nie zwracałam na to zbytniej uwagi- wiadomo, wiek dojrzewania i wydawało mi się to normalne, myślałam, że z wiekiem przejdzie ( nie zmienia to faktu, że myłam buzię specjalnymi żelami itp.). Gdy pierwszy raz wybrałam się do dermatologa to zaczęłam przerabiać Tetralysal. Bezskutecznie, wywalone pieniądze w błoto. Potem wszystkie Duaci, Zineryty, maście i inne cuda stosowane na skórę- NIC. Gdy trafiłam do kolejnego dermatologa to byłam leczona biotyną i witaminą PP xD. Kompletnie nic nie pomogło! :P Zrobiłam kilka lat przerwy, aż w końcu znów nabrałam siły do walki z tym dziadostwem i znalazłam dermatologa który miał bardzo dobre opinie w internecie. Przeszłam 6 miesięczną kurację Izotekiem, z maksymalną dawką. Na koniec kuracji wyglądałam dobrze (najbardziej cieszyło mnie to, że skóra się nie przetłuszczała i nie błyszczała) ale i tak nie byłam wyleczona do końca. Jak się domyślacie, po 2 miesiącach nawrót Zalecono mi badania hormonalne u endokrynologa ale wszystko jest w normie Ginekolog dla rozrywki przepisał mi jakieś tabletki hormonalne które może by coś zdziałały- nie wykupiłam recepty .

I to się nazywa być w kropce. Naprawdę nie wiem już co dalej robić!
Teraz, po wakacjach znów stan mojej skóry jest zły. Mam mnóstwo zaskórników na czole i po bokach twarzy na policzkach. Sporo też wokół ust. Do tego coraz więcej czerwonych gul...
(dermatolog wykluczył gronkowca).

I co tu zrobić? Jesteście w stanie coś polecić ?
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.