Ciekawe książki ! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-04, 11:46   #1
czirs_za_jego_ded_2014
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1

Ciekawe książki ! :)


Drogie babeczki serdecznie wam polecam książkę "Szeptem"
Becca Fitzpatrick . Meeeega książka o upadłych aniołach , przypadkiem wpadła mi w ręce w Empiku ale uwierzcie , NIE ŻAŁUJE Nie jestem osobą która czyta często książki bo godziny pracy mi na to nie pozwalają ( w pracy spałam na stojąco ) i mimo że na zegarku godzina 1 to w duchu sobie myślałam a jeszcze kartka wciąga tak że mimo iż musisz przerwać czytanie i zabrać się za obowiązki domowe (sprzątanie expres) i biegiem do czytania bo pożera Cię ciekawość co tam się wydarzy książka pochłonęła mnie do reszty , przeczytałam wszystkie części . Szkoda tylko że tak szybko
I teraz szukam równie dobrej książki ,godnej przeczytania i zarywania nocy pomożecie ?
czirs_za_jego_ded_2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 11:55   #2
JohnLena
Zadomowienie
 
Avatar JohnLena
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 474
Dot.: Ciekawe książki ! :)

I trzeba było zakładać nowy wątek? wejdź na forum Kulturalnie
__________________

Я свободен, словно птица в небесах,
Я свободен, я забыл, что значит страх.




Sowa, córka piekarza
JohnLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 12:07   #3
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Ciekawe książki ! :)

Przeraża mnie to, że ludzie nie czytają, ale dorwą się raz do takiej sobie książki, odkrywają, że czytanie jest fajne - tylko nadal lecą tym nurtem. Autorko, jest mnóstwo wartościowych pozycji, które czyta się z zapartym tchem.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 13:52   #4
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Ciekawe książki ! :)

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Przeraża mnie to, że ludzie nie czytają, ale dorwą się raz do takiej sobie książki, odkrywają, że czytanie jest fajne - tylko nadal lecą tym nurtem. Autorko, jest mnóstwo wartościowych pozycji, które czyta się z zapartym tchem.
Książkowe 'być, albo nie być', czyli czy lepiej czytać byle co, ale czytać, czy lepiej nie czytać nic.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 08:55   #5
MalaCzyta
Raczkowanie
 
Avatar MalaCzyta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 90
Dot.: Ciekawe książki ! :)

Ja teraz czytam Autobiografię Kieślowskiego i to jest dla mnie książka, która porywa i nie chce wypuścić. Myślę, że takie pozycje same nas znajdują. Trzeba po prostu czytać i sięgać po różnorodne książki.
Często zdarzało mi się, że jakaś powieść mnie porwała i koniecznie chciałam dotrzeć do końca, a jednak później czułam pustkę, nic z niej we mnie nie zostało.

O czytaniu toczy się pełno bezsensownych dyskusji. Zawsze można takim początkującym molom książkowym podsunąć jakieś ciekawe pozycje, ale wcale nie muszą zmieniać swoich czytelniczych upodobań. Może z czasem sami odkryją coś więcej, ale nie ma co od razu zasypywać ich jakimiś tomiszczami klasyków.

Ktoś ogląda same seriale, ktoś słucha tylko radia zet, ktoś biega dwa razy w miesiącu, ktoś piecze tylko babeczki. Każda dziedzina oferuje proste rozwiązania, a dla chętnych zawsze znajdzie się coś więcej.

Jeżeli komuś sprawia przyjemność czytanie lekkich powieści, niech to robi. Każdy potrzebuje odrobiny relaksu.
__________________
2016

Przeczytane: 14
Obejrzane: 98
MalaCzyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 11:11   #6
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Ciekawe książki ! :)

Też uważam, że dyskusje z serii 'czytać bzdury, czy lepiej nie czytać nic', albo 'ebook czy papier' są coraz bardziej śmieszne.

Ja znam trochę osób, które zaczynały przygodę z czytaniem od takich lekkich, mało wymagających książek. Część poszła dalej, bo z upływem czasu zaczęła więcej wymagać od literatury. Druga część zatrzymała się pośród takich książek, ale nie uwłacza to ich inteligencji, bo w swoich dziedzinach mają dużą wiedzę, są fachowcami, a taką literaturę traktują jako zwykłe oderwanie się od rzeczywistości i relaks.
W każdym wypadku, od samego początku obserwowałam dobry wpływ, nawet takich 'bzdurek' - delikwenci zaczynali się wyrażać płynniej i robili mniej błędów ortograficznych. Niby nie powinno się na tym poprzestawać, ale poziom wysławiania się i pisania w języku ojczystym, jest coraz niższy, więc zawsze poprawa jest na plus.

Książka już od dawna nie jest jedynym słusznym nośnikiem informacji, synonimem inteligencji itd.. Stała się kolejnym sposobem na rozrywkę, obok filmu i muzyki.
Osobiście uważam, ze każdy powinien mieć prawo do czytania tego co lubi, jeśli nie jest to ambitnym wyzwaniem, zamiast katować się literaturą uznaną za wartościową przez krytyków i bardziej wymagających czytelników, jeśli się jej nie rozumie i nie lubi - a w konsekwencji zniechęcać się do czytania w ogóle.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 11:32   #7
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Ciekawe książki ! :)

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Też uważam, że dyskusje z serii 'czytać bzdury, czy lepiej nie czytać nic', albo 'ebook czy papier' są coraz bardziej śmieszne.

Ja znam trochę osób, które zaczynały przygodę z czytaniem od takich lekkich, mało wymagających książek. Część poszła dalej, bo z upływem czasu zaczęła więcej wymagać od literatury. Druga część zatrzymała się pośród takich książek, ale nie uwłacza to ich inteligencji, bo w swoich dziedzinach mają dużą wiedzę, są fachowcami, a taką literaturę traktują jako zwykłe oderwanie się od rzeczywistości i relaks.
W każdym wypadku, od samego początku obserwowałam dobry wpływ, nawet takich 'bzdurek' - delikwenci zaczynali się wyrażać płynniej i robili mniej błędów ortograficznych. Niby nie powinno się na tym poprzestawać, ale poziom wysławiania się i pisania w języku ojczystym, jest coraz niższy, więc zawsze poprawa jest na plus.

Książka już od dawna nie jest jedynym słusznym nośnikiem informacji, synonimem inteligencji itd.. Stała się kolejnym sposobem na rozrywkę, obok filmu i muzyki.
Osobiście uważam, ze każdy powinien mieć prawo do czytania tego co lubi, jeśli nie jest to ambitnym wyzwaniem, zamiast katować się literaturą uznaną za wartościową przez krytyków i bardziej wymagających czytelników, jeśli się jej nie rozumie i nie lubi - a w konsekwencji zniechęcać się do czytania w ogóle.
prawda.

ja ciągle uważam, że KAŻDE czytanie jest dobre. ważne, żeby się czytało i żeby się miało z tego przyjemność. niestety sporo osób uważa, że można czytać tylko literaturę ambitną, klasyki itp. ...
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 11:33   #8
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: Ciekawe książki ! :)

Czytałam tę książkę. Nie była zła, ale też mnie nie zachwyciła. Jeśli szukasz czegoś podobnego, sięgnij po "Porzuconych" Meg Cabot. Podobny poziom, zbliżona tematyka. Ewentualnie "Inni" Ewy Dragi, ale to już jednak książka napisana wybitnie pod nastolatki, momentami bardzo infantylna.
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 11:56   #9
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Ciekawe książki ! :)

I 'Upadli' Lauren Kate
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 08:40   #10
nthgcompares2me
Raczkowanie
 
Avatar nthgcompares2me
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 42
Dot.: Ciekawe książki ! :)

Ja nie mam właściwie jednej ulubionej książki. Po niektóre wielokrotnie wracam (co świadczyć, by mogło o tym, że są wyjątkowe), ale nie jestem w stanie wybrać jednej
Czytam wszystko po trochu! Jeśli ktoś ma ochotę podejrzeć mój gust i może odnaleźć coś dla siebie zapraszam na http://sto65cm.blog.pl/
Znajdziecie tutaj m.in. opisy książek i najpiękniejsze cytaty!
nthgcompares2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 14:03   #11
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Ciekawe książki ! :)

bo ciężko mieć jedną jak jest sporo ciekawych pozycji. Ja teraz jestem pod wielkim wrażeniem książki "oczyszczenie" A. Millera, rewelacyjna, bardzo dobrze się ją czyta
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-28, 07:16   #12
blackdrees
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 111
Dot.: Ciekawe książki ! :)

ja miałam okazję czytać książkę M. Achmedowej Musiałam umrzeć. Bardzo mi się podobała, przejmująca opowieść o Muzułmańskim świecie, młodej dziewczynie, która próbuje zmienić swoje życie i dokonać bardzo trudnych wyborów.
blackdrees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-28 08:16:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.