Leczenie kana³owe - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejd¼ i zobacz jak mo¿esz podnie¶æ jako¶æ swojego ¿ycia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-02-12, 18:33   #1
Paulinka9o244
Raczkowanie
 
Avatar Paulinka9o244
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 89
GG do Paulinka9o244

Leczenie kana³owe


Witajcie Kochane Wiza¿anki. Mam pewien problem. Otó¿ w poniedzia³ek posz³am do dentysty i dowiedzia³am siê, ¿e bêdê mia³a leczenie kana³owe. Strasznie siê przerazi³am. Na kolejnej wizycie by³am dzi¶. Dosta³am znieczulenie, pó¼niej stomatolog wierci³ co¶ w zêbie, nastêpnie co¶ w niego w³o¿y³, my¶lê, ¿e to ta trucizna. Obawia³am siê bólu, który mia³ towarzyszyæ mi przez t± trutkê w³a¶nie, ale praktycznie nie czujê nic. No mo¿e trochê pobolewa³ godzinkê po zabiegu, ale by³ to ból umiarkowany. Podobny do tego, który czu³am jak z±b mnie bola³ normalnie, a naczyta³am siê na innych forach, ¿e to okropnie boleæ powinno.
Za 2 tygodnie, w poniedzia³ek, mam kolejn± wizytê. Teraz zapewne usunie mi tê truciznê i bêdzie czy¶ci³ kana³y. Obawiam siê jednak bólu. Tym bardziej, ¿e nie wiem, czy z±b ten bêdzie siê prawid³owo zatruwa³, skoro nic teraz nie czujê.
Mo¿e macie jakie¶ do¶wiadczenia, by³y¶cie w podobnej sytuacji?
I czy faktycznie czyszczenie kana³ów boli?
PS. Szuka³am takich w±tków i nic nie znalaz³am, wiêc je¶li by³y takowe, to przepraszam za przeoczenie. Zazwyczaj by³y o podobnej tematyce, ale dotyczy³y nieco czego¶ innego. Z góry dziêkujê za pomoc.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

I nadal ¿adnej odpowiedzi, eh..[COLOR="Silver"]
__________________
Mój blog: http://pavlline.blogspot.com

Edytowane przez Paulinka9o244
Czas edycji: 2014-02-12 o 18:22
Paulinka9o244 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-12, 19:31   #2
sandeye
Przyczajenie
 
Avatar sandeye
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa, Wroc³aw, Lublin
Wiadomo¶ci: 11
GG do sandeye
Dot.: Leczenie kana³owe

Ból ka¿dy odczuwa inaczej, ja mia³am robiony pierwszy raz w ¿yciu trzy kana³owy z±b, siódemkê, znieczulenie dosta³am tylko przy rozwierceniu i w³o¿eniu trucizny, przy czyszczeniu kana³ów ju¿ nie. Jedyny moment który trochê bola³ to kiedy wk³ada siê taki drucik prawie do nerwa, (on jest do aparatury pod³±czony i przepuszcza ma³± dawkê napiêcia) . Przy w³o¿eniu trucizny nic nie czu³am przez te dwa tygodnie. Narzeczony te¿ mia³ robion± kana³ówkê, te¿ 3 kana³y, by³am przy tym( on strasznie reaguje na ból ) i jako¶ dramatu nie by³o .
Po takim zabiegu czuje siê dyskomfort z powodu pobudzenia nerwów, ale to i tak subiektywna opinia Strach ma wielkie oczy,
__________________
kredkomania.blogspot.com - kolorowy blog Go³abka i swayart.comuf.com - portfolio

Edytowane przez sandeye
Czas edycji: 2014-02-12 o 19:32
sandeye jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-12, 19:49   #3
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomo¶ci: 7 498
Dot.: Leczenie kana³owe

Mnie czyszczenie kana³ów nic nie bola³o. Czu³am, ¿e s± czyszczone, ale to tylko wra¿enie dotyku, a nie ¿aden ból. Tak samo jak Ty siê obawia³am, a naprawdê nie by³o czego
Powodzenia
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, ¿e jego osi±gniêcie wymaga czasu. Czas i tak up³ynie.

* Æwiczê!
* Zapuszczam w³osy!
* Aparatka (góra + dó³) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-12, 20:02   #4
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 7 898
Dot.: Leczenie kana³owe

Nie wiadomo czy masz truciznê w zêbie jak Ciê nie boli - nowoczesne leczenie kana³owe w ogóle nie obejmuje zatruwania zêba bo zmniejsza to trwa³o¶æ leczenia - czy¶ci siê kana³y od razu pod znieczuleniem.
Nerwów najprawdopodobniej ju¿ nie masz, wiêc jedyne co mo¿e boleæ to resztki nerwów w odga³êzieniach od kana³ów. Bêdziesz znieczulona dodatkowo wiêc nic nie powinno boleæ.
__________________
Ma³a owca ju¿ z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-12, 21:12   #5
Paulinka9o244
Raczkowanie
 
Avatar Paulinka9o244
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 89
GG do Paulinka9o244
Dot.: Leczenie kana³owe

Jej, dziêkujê Wam bardzo za s³owa otuchy! Na innych forach, to nie wiem kto siê wypowiada³, bo nawet pisali, ¿e po w³o¿eniu trucizny z±b tak boli, ¿e kto¶ wola³by trafiæ na porodówkê!

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

A mia³y¶cie mo¿e przypadek, ¿e z±b po kana³owym i tak dawa³ siê we znaki? Czy by³ na tyle wyleczony, ¿e tak powiem, ¿e do tej pory jest ok?
__________________
Mój blog: http://pavlline.blogspot.com
Paulinka9o244 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-12, 21:33   #6
martitka007
Raczkowanie
 
Avatar martitka007
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 123
Dot.: Leczenie kana³owe

Mia³am robion± kana³owo doln± siódemkê. Te¿ trzy wizyty, po ¿adnej z nich nic nie bola³o, czyszczenie kana³ów robi³a bez znieczulenia. Poziom bólu podczas czyszczenia oceni³abym 4/10. Jestem ju¿ trzy lata po tym leczeniu, z±b jest bardzo wra¿liwy na zimno i ciep³o, jak mi ósemka wychodzi³a to bola³ jakby siê co¶ w nim psu³o na szczê¶cie wszystko ust±pi³o.
Nie takie straszne te leczenie kana³owe, bardziej cz³owiek siê boi, bo siê nas³ucha jakie to cierpienia a pó¼niej idzie ze z³ym nastawieniem.
martitka007 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-12, 22:23   #7
meginnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 558
Dot.: Leczenie kana³owe

Cytat:
Napisane przez Paulinka9o244 Poka¿ wiadomo¶æ
Jej, dziêkujê Wam bardzo za s³owa otuchy! Na innych forach, to nie wiem kto siê wypowiada³, bo nawet pisali, ¿e po w³o¿eniu trucizny z±b tak boli, ¿e kto¶ wola³by trafiæ na porodówkê!

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

A mia³y¶cie mo¿e przypadek, ¿e z±b po kana³owym i tak dawa³ siê we znaki? Czy by³ na tyle wyleczony, ¿e tak powiem, ¿e do tej pory jest ok?
Wprawdzie nie mia³am trutego zêba, bo posz³am z kilkudniowym, narastaj±cym pulsuj±cym bólem górnej dwójki, przera¿ona zdaniem 'podaj zestaw do kana³u' stanowczo zaprotestowa³am I na pierwszej wizycie skoñczy³o siê za³o¿eniem tlenku cynku z eugenolem + fleczera, co niestety nic nie da³o - 3 dni pó¼niej po otworzeniu kana³u okaza³o siê, ¿e zab obumar³ sam, dentysta wyczy¶ci³ mi kana³, wype³ni³, pod znieczuleniem oczywi¶cie - co¶tam czu³am kiedy dotyka³ dna kana³u, ale daleko temu uczuciu by³o do bólu
__________________


Edytowane przez meginnia
Czas edycji: 2023-12-15 o 20:24
meginnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-02-13, 16:08   #8
Paulinka9o244
Raczkowanie
 
Avatar Paulinka9o244
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 89
GG do Paulinka9o244
Dot.: Leczenie kana³owe

Jej, dziêki. Od razu mi lepiej Jak ju¿ bêdê po zabiegu, opowiem Wam czy bola³o.
Dentysta jest naprawdê ¶wietny i ka¿dy go chwali, wiêc nie powinno byæ ¼le
__________________
Mój blog: http://pavlline.blogspot.com
Paulinka9o244 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-25, 14:18   #9
Paulinka9o244
Raczkowanie
 
Avatar Paulinka9o244
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 89
GG do Paulinka9o244
Dot.: Leczenie kana³owe

Cze¶æ! Wczoraj mia³am czyszczone kana³y. Przy wyjmowaniu lekarstwa ju¿ odczu³am du¿y ból. Stomatolog wiêc stwierdzi³, ¿e zrobi to na znieczuleniu. Mimo to odczuwa³am ból, ale faktycznie tak ¼le nie by³o. Nawet nie wiem, czy mo¿na nazwaæ to bólem W poniedzia³ek bêdê mia³a wype³niane kana³y i mo¿liwe, ¿e ju¿ od razu wype³ni mi z±b.
Chyba najgorsze w tym wszystkim jest to, ¿e znowu mam to lekarstwo w zêbie, które jest okropne i przy jedzeniu bez przerwy czujê jego smak
__________________
Mój blog: http://pavlline.blogspot.com
Paulinka9o244 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-02-28, 06:43   #10
kajankas
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 432
Dot.: Leczenie kana³owe

Kiedy¶ kana³owe bola³o, a teraz bólu ju¿ nie ma. W zasadzie czuje siê tylko jak dentysta oczyszcza z±b. Ale generalnie radzê robiæ wszystko, aby tylko kana³owego nie mieæ - przecie¿ to du¿e koszty, a kilkoma prostymi krokami mo¿na siê tego ustrzec.
kajankas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-01, 23:13   #11
Individualist
Rozeznanie
 
Avatar Individualist
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 519
Dot.: Leczenie kana³owe

Nie musi boleæ, kiedy¶ faktycznie mia³am straszny ból przez to lekarstwo ale teraz w³a¶nie jestem w trakcie i stomatolog mi powiedzia³ ¿e gdyby bola³o co¶ mogê wzi±¶æ ale nic mnie nie bola³o i nie boli. Fakt pyta³a czy chcê znieczulenie, nie zdecydowa³am siê. W sumie podczas tego "zabiegu " raz mnie co¶ uku³o a tak to nie ból a raczej nie przyjemne uczucie.

Wys³ane z mojego GT-I8190 przy u¿yciu Tapatalka
__________________
Nie czyñ priorytetu z kogo¶,
kto ma Ciê tylko za opcjê
Individualist jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 13:10   #12
Paulinka9o244
Raczkowanie
 
Avatar Paulinka9o244
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 89
GG do Paulinka9o244
Dot.: Leczenie kana³owe

Dzi¶ mia³am wype³niane kana³y, zrobi³ mi znieczulenie, bo wie, ¿e mam jak±¶ dentofobie W sumie mi³y dentysta, wiêc zupe³nie inaczej przebiega taka wizyta, ani¿eli mia³abym siedzieæ u jakiej¶ zgredy
Dzi¶ ,,skasowa³" mnie 350 z³+ w pi±tek plomba 150. Zamurowa³o mnie. I jeszcze za wcze¶niejsz± wizytê 90 zl.

Ale siê nie dziwiê, pewnie 150 posz³o na moje znieczulenia haha

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez kajankas Poka¿ wiadomo¶æ
Kiedy¶ kana³owe bola³o, a teraz bólu ju¿ nie ma. W zasadzie czuje siê tylko jak dentysta oczyszcza z±b. Ale generalnie radzê robiæ wszystko, aby tylko kana³owego nie mieæ - przecie¿ to du¿e koszty, a kilkoma prostymi krokami mo¿na siê tego ustrzec.
No koszty okropne, ale chyba wolê to ni¿ wyrwanie z±bka
Jedyne co mnie martwi to to, ¿e z±b jest os³abiony i prêdzej czy pó¼niej mo¿e pêkn±c i ca³e leczenie i wydane pieni±zki na nic. Ale jestem m³oda, jak na razie chcê mieæ te kilka z±bków z ty³u, tym bardziej, ¿e nied³ugo mam te¿ wyrwanie innego, ale tego to nie warto leczyæ
__________________
Mój blog: http://pavlline.blogspot.com
Paulinka9o244 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-04, 20:00   #13
meginnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 558
Dot.: Leczenie kana³owe

Cytat:
Napisane przez kajankas Poka¿ wiadomo¶æ
Ale generalnie radzê robiæ wszystko, aby tylko kana³owego nie mieæ - przecie¿ to du¿e koszty, a kilkoma prostymi krokami mo¿na siê tego ustrzec.
A to ciekawe - co niby masz na mysli? Niestety, ale nie jest tak jak ci sie wydaje - miazga zeba moze obumrzec samoistnie na skutek slabego mikrokrazenia lub nawet niegroznego uderzenia w odpowiednim miejscu. Mycie zebow czesto nie ma tu nic do rzeczy.
__________________

meginnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-09, 18:43   #14
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 1 534
Dot.: Leczenie kana³owe

Cytat:
Napisane przez meginnia Poka¿ wiadomo¶æ
A to ciekawe - co niby masz na mysli? Niestety, ale nie jest tak jak ci sie wydaje - miazga zeba moze obumrzec samoistnie na skutek slabego mikrokrazenia lub nawet niegroznego uderzenia w odpowiednim miejscu. Mycie zebow czesto nie ma tu nic do rzeczy.
Mycie mo¿e nie (chociaz jest tez konieczne + NITKOWANIE przestrzeni!) ale kontrola 1-2 w roku u dentysty [ a nie wizyta gdy dopiero boli ] + kontrolny pantomograf raz w roku i czêsto kana³ówek mo¿na by³oby siê zawczasu ustrzec w wielu przypadkach( nie mówie tu o przypadkach samoistnego obumierania miazgi ).
__________________


Kimiko666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-09, 21:14   #15
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 7 898
Dot.: Leczenie kana³owe

Cytat:
Napisane przez Kimiko666 Poka¿ wiadomo¶æ
Mycie mo¿e nie (chociaz jest tez konieczne + NITKOWANIE przestrzeni!) ale kontrola 1-2 w roku u dentysty [ a nie wizyta gdy dopiero boli ] + kontrolny pantomograf raz w roku i czêsto kana³ówek mo¿na by³oby siê zawczasu ustrzec w wielu przypadkach( nie mówie tu o przypadkach samoistnego obumierania miazgi ).
Niestety niewiele jest osób, które same z siebie dbaj± o zeby u chodz± do dentysty jak nie boli (taka prawda). Nie wiem, który dentysta bêdzie dawa³ skierowania na "kontrolny pantomograf" - ludzie, to jest rentgen, nie robi siê go ot tak bez powodu :/ Ale to tak nawiasem. Moje 7 kana³ówek jest dzie³em niedok³adnego "stomatologa", który pod ka¿d± plomb± zostawi³ próchnicê i wszystkie zêby obumar³y.
__________________
Ma³a owca ju¿ z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-10, 10:20   #16
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 1 534
Dot.: Leczenie kana³owe

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Poka¿ wiadomo¶æ
Niestety niewiele jest osób, które same z siebie dbaj± o zeby u chodz± do dentysty jak nie boli (taka prawda). Nie wiem, który dentysta bêdzie dawa³ skierowania na "kontrolny pantomograf" - ludzie, to jest rentgen, nie robi siê go ot tak bez powodu :/ Ale to tak nawiasem. Moje 7 kana³ówek jest dzie³em niedok³adnego "stomatologa", który pod ka¿d± plomb± zostawi³ próchnicê i wszystkie zêby obumar³y.
Szczerze to w³asnie Ci którzy dbaj± o zeby czê¶ciej dbaj± te¿ o wizyte kontroln± ni¿ Ci co nie dbaj± i jak przyjd± to jest zazwyczaj ju¿ sajgon w buzi i duuu¿o roboty
Chocia¿ i tak ludzie chodz±cy regularnie do dentysty to malutki procent niestety

Na pantomograf nie trzeba mieæ skierowania (o ile robi siê prywatnie - koszt oko³o 40-60 z³, nie wiem czy w ogóle na nfz mo¿na go zrobiæ za darmo).

No w³a¶nie robi siê go dla kontroli bo na takim zdjêciu zobaczymy w³asnie czy jest gdzie¶ próchnica wtórna/ukryta ( np. w przestrzeniach/ pod wype³nieniami - tak jak by³o w Twoim przypadku ), zmiany w ko¶ci, przy wierzcho³kach czy chocia¿by zatrzymane ósemki wyjd± tylko na tym zdjêciu.


aktualnie dawki promieniowania s± tak zminimalizowane ( przynajmniej przy nowym sprzêcie) ¿e nie ma zbytnich obaw - poza tym reszta cia³a zazwyczaj jest w ochronnym fartuchu przy robieniu takiego zdjêcia w celu unikniêcia poch³aniania nadmiernych dawek
__________________



Edytowane przez Kimiko666
Czas edycji: 2014-03-10 o 10:26
Kimiko666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-10, 12:59   #17
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 7 898
Dot.: Leczenie kana³owe

Cytat:
Napisane przez Kimiko666 Poka¿ wiadomo¶æ
Szczerze to w³asnie Ci którzy dbaj± o zeby czê¶ciej dbaj± te¿ o wizyte kontroln± ni¿ Ci co nie dbaj± i jak przyjd± to jest zazwyczaj ju¿ sajgon w buzi i duuu¿o roboty
Chocia¿ i tak ludzie chodz±cy regularnie do dentysty to malutki procent niestety

Na pantomograf nie trzeba mieæ skierowania (o ile robi siê prywatnie - koszt oko³o 40-60 z³, nie wiem czy w ogóle na nfz mo¿na go zrobiæ za darmo).

No w³a¶nie robi siê go dla kontroli bo na takim zdjêciu zobaczymy w³asnie czy jest gdzie¶ próchnica wtórna/ukryta ( np. w przestrzeniach/ pod wype³nieniami - tak jak by³o w Twoim przypadku ), zmiany w ko¶ci, przy wierzcho³kach czy chocia¿by zatrzymane ósemki wyjd± tylko na tym zdjêciu.


aktualnie dawki promieniowania s± tak zminimalizowane ( przynajmniej przy nowym sprzêcie) ¿e nie ma zbytnich obaw - poza tym reszta cia³a zazwyczaj jest w ochronnym fartuchu przy robieniu takiego zdjêcia w celu unikniêcia poch³aniania nadmiernych dawek
Mylisz siê niestety - przed za³o¿eniem aparatu musia³am zrobiæ pantomograf i zostawi³am skierowanie w domu ale stwierdzi³am ¿e skoro sama place za badanie to nie bêdzie problemu. Pani radiolog powiedzia³a mi ze niewa¿ne czy prywatne czy nie ona musi mieæ skierowanie od lekarza bo wtedy ludzie robiliby sobie rentgen 3 razy dziennie bez medycznych podstaw. I musia³am siê cofn±æ do domu po swistek od orto.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Ma³a owca ju¿ z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif

Edytowane przez owieczkaa
Czas edycji: 2014-03-10 o 13:00
owieczkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-10, 17:47   #18
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 1 534
Dot.: Leczenie kana³owe

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Poka¿ wiadomo¶æ
Mylisz siê niestety - przed za³o¿eniem aparatu musia³am zrobiæ pantomograf i zostawi³am skierowanie w domu ale stwierdzi³am ¿e skoro sama place za badanie to nie bêdzie problemu. Pani radiolog powiedzia³a mi ze niewa¿ne czy prywatne czy nie ona musi mieæ skierowanie od lekarza bo wtedy ludzie robiliby sobie rentgen 3 razy dziennie bez medycznych podstaw. I musia³am siê cofn±æ do domu po swistek od orto.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No widzisz, za to ja robi³am bez skierowania gdy potrzebowa³am - jednak zapytano mnie kiedy robi³am ostatni,czy nie jestem w ci±¿y itp.

Z tego co wiem je¶li jest osoba poni¿ej 18 roku ¿ycia to musi byæ skierowanie, a gdy osoba doros³a to nie ma takiego wymogu (przed rtg zapoznaje sie z przeciwwskazaniami itp.) - to s± informacje z pracowni rentgenowskiej z któr± wspólpracuje u nas wiêkszo¶æ gabinetów stom. - wiêkszo¶æ naszych pacjentów robi tam zdjêcia i zdarzy³o nam siê wydaæ skierowania jak pantomograf by³ w celu pomiaru ko¶ci na implant itp (wtedy ³adnie cyfrowo oznaczaj± dane miejsce ).
__________________



Edytowane przez Kimiko666
Czas edycji: 2014-03-10 o 17:54
Kimiko666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-10, 22:06   #19
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 7 898
Dot.: Leczenie kana³owe

Cytat:
Napisane przez Kimiko666 Poka¿ wiadomo¶æ
No widzisz, za to ja robi³am bez skierowania gdy potrzebowa³am - jednak zapytano mnie kiedy robi³am ostatni,czy nie jestem w ci±¿y itp.

Z tego co wiem je¶li jest osoba poni¿ej 18 roku ¿ycia to musi byæ skierowanie, a gdy osoba doros³a to nie ma takiego wymogu (przed rtg zapoznaje sie z przeciwwskazaniami itp.) - to s± informacje z pracowni rentgenowskiej z któr± wspólpracuje u nas wiêkszo¶æ gabinetów stom. - wiêkszo¶æ naszych pacjentów robi tam zdjêcia i zdarzy³o nam siê wydaæ skierowania jak pantomograf by³ w celu pomiaru ko¶ci na implant itp (wtedy ³adnie cyfrowo oznaczaj± dane miejsce ).
Ja ju¿ dawno 18 lat skoñczy³am i za ka¿dym razem nie do¶æ ¿e ¿±dali skierowania to nie tylko do wgl±du, ale zabierali je i do³±czali do dokumentacji. Wiêc nie wiem jak to jest.

Ale wracaj±c do tematu - dziêkujmy ¿e kana³ówka jest, bo mo¿na uratowaæ z±b przed ekstrakcj± i z tego siê nale¿y cieszyæ.
__________________
Ma³a owca ju¿ z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 11:39   #20
tarabule
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Leczenie kana³owe

Leczenie kana³owe zazwyczaj wykonywane jest pod znieczuleniem, wiêc jest bezbolesne. A faktycznie mo¿e uratowaæ z±b. Je¿eli kana³y zostan± dok³adnie oczyszczone i wype³nione, to w przysz³o¶ci nie powinny pojawiæ siê komplikacje. Dobre efekty przynosi leczenie z u¿yciem mikroskopu. W ten sposób dentysta ma lepszy widok na pole zabiegowe i mo¿e skuteczniej usun±æ chor± miazgê i wype³niæ wszystkie za³amania w zêbie.
tarabule jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-29, 09:04   #21
togetherforever
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 148
Dot.: Leczenie kana³owe

oj mia³am to samo, jak us³ysza³am, ¿e leczenie kana³owe to zblad³am. Ale powiem ci, ¿e du¿o zale¿y od tego, gdzie siê ten zabieg wykonuje. Jak ja by³am w Galerii U¶miechu u dr Karoliny Martyniuk nic siê nie ba³am nic mnie nie bola³o. Tak¿e, jak siê masz poddawaæ takim zabiegom to sobie znajd¼ przyjaznego lekarza i gabinet.
togetherforever jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-30, 06:58   #22
kajankas
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 432
Dot.: Leczenie kana³owe

Co za bzdury... Chyba ka¿dy lekarz robi kana³owe pod znieczuleniem, wiêc nie wyobra¿am sobie, ¿eby mia³o boleæ. Bardziej powinno nam zale¿eæ na tym, aby do tego kana³owego nie dopuszczaæ, bo to ju¿ zale¿y g³ównie od nas samych.
kajankas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-30, 08:49   #23
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta £odzi kot pochodzi :D
Wiadomo¶ci: 16 977
Dot.: Leczenie kana³owe

Cytat:
Napisane przez meginnia Poka¿ wiadomo¶æ
A to ciekawe - co niby masz na mysli? Niestety, ale nie jest tak jak ci sie wydaje - miazga zeba moze obumrzec samoistnie na skutek slabego mikrokrazenia lub nawet niegroznego uderzenia w odpowiednim miejscu. Mycie zebow czesto nie ma tu nic do rzeczy.
Niestety racja...
Cytat:
Napisane przez kajankas Poka¿ wiadomo¶æ
Co za bzdury... Chyba ka¿dy lekarz robi kana³owe pod znieczuleniem, wiêc nie wyobra¿am sobie, ¿eby mia³o boleæ. Bardziej powinno nam zale¿eæ na tym, aby do tego kana³owego nie dopuszczaæ, bo to ju¿ zale¿y g³ównie od nas samych.
Bzdury to Ty wypisujesz. Leczenie kana³owe niekoniecznie jest zale¿ne od nas samych. Mo¿na o zêby dbaæ, chodziæ regularnie do dentysty i myæ zêby,a one i tak siê popsuj±
Moje szóstki psu³y siê od korzenia i nic podczas przegl±du zêbów nie by³o widaæ. Dopiero okropny ból i rtg wyja¶ni³o sprawê.
O paradontozie te¿ pewnie nie s³ysza³a¶? Moje zêby wcze¶niej czy pó¼niej i tak wypadn±,gdy¿ ta choroba jest w pewien sposób dziedziczna.
__________________
18 lat z Wiza¿em


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-30, 17:38   #24
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 799
Dot.: Leczenie kana³owe

Ja niestety te¿ nale¿ê do osób, które do dentysty chodz± na ostatni gwizdek i wtedy cierpi± przy kana³owym leczeniu...
g³upota nie pop³aca. Niestety.
dryda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-01, 20:19   #25
ekrystal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 183
Dot.: Leczenie kana³owe

A ja niestety znam dentystów którzy potrafili odmówiæ znieczulenia twierdz±c ¿e nie bêd± dok³adnie wszystkiego widzieæ i czuæ (to chyba tylko jak pacjent krzycza³ ) . Od takich staram siê teraz trzymaæ z daleka niestety czasem trzeba prze¿yæ jedn± tragiczn± wizytê ¿eby siê poznaæ na takim lekarzu od siedmiu bole¶ci.


Sama mia³am leczon± raz górn± szóstkê kana³owo. Pani doktor twierdzi³a ¿e z±b jest w po³owie martwy i nie mia³am znieczulenia. Zatruwanie nie bola³o ale czyszczenie ju¿ do najprzyjemniejszych nie nale¿a³o a prawdziwy ból zacz±³ siê po ostatniej wizycie.

Posz³am do innego dentysty bo ca³y czas jako¶ mnie ten z± pobolewa³ i okaza³o siê ¿e amalgamatowa plomba zosta³a ¼le za³o¿ona i wbija mi siê od ¶rodka w dzi±s³o st±d ból. Ostatecznie zdecydowa³am siê na ponowne czyszczenie mimo nie malego stresu. W tym przypadku równie¿ zaczê³o siê bez znieczulenia i ponowne zatrucie te¿ nie bola³o. Lekki ból pojawi³ siê po tygodniu ale w dniu w którym sz³am ju¿ na wizytê. W sumie gdyby nie to rozpaækane (w³a¶ciwie prawie zmia¿dzone od do³u) dzi±s³o to by siê na wszystkich wizytach bez bólu obesz³o. Po ju¿ pe³ny relaks.

Do t±d siê zastanawiam czy cokolwiek po pierwszym leczeniu by mnie bola³o gdyby ta plomba siê nie wbija³a w dzi±s³o ale tego sie nie dowiem narazie.
ekrystal jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-20, 18:23   #26
gattaco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Leczenie kana³owe

Witam serdecznie. Ja mam pytanie odnosnie ceny za leczenie kana³owe górnej 7, czyli zebu 3-4 kana³owego.
Ostatni raz kana³owe mia³am dobre 4 czy 5 lat temu i nie pamiêtam niestety jak to wygl±da³o. Czy ktos móg³by mi podac kwotê (oczywi¶cie przybli¿on±) za ca³o¶æ leczenia?
gattaco jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-02, 12:26   #27
Paulinka9o244
Raczkowanie
 
Avatar Paulinka9o244
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 89
GG do Paulinka9o244
Dot.: Leczenie kana³owe

Cytat:
Napisane przez gattaco Poka¿ wiadomo¶æ
Witam serdecznie. Ja mam pytanie odnosnie ceny za leczenie kana³owe górnej 7, czyli zebu 3-4 kana³owego.
Ostatni raz kana³owe mia³am dobre 4 czy 5 lat temu i nie pamiêtam niestety jak to wygl±da³o. Czy ktos móg³by mi podac kwotê (oczywi¶cie przybli¿on±) za ca³o¶æ leczenia?
Ja p³aci³am ok. 550 z³ razem z wizyta kontrolna, znieczuleniami. By³am prywatnie.
__________________
Mój blog: http://pavlline.blogspot.com
Paulinka9o244 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-07-29, 08:55   #28
andzia93444
Przyczajenie
 
Avatar andzia93444
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: Leczenie kana³owe

Hej dziewczyny Mam pytanie odno¶cie skutków (ubocznych?) leczenia kana³owego. Czy ciemnienie zêba tak, ¿e odró¿nia siê on od innych to normalne po takim leczeniu czy jest to skutek niepoprawnie wykonanego zabiegu?

Edytowane przez andzia93444
Czas edycji: 2015-07-29 o 10:22
andzia93444 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Medycyna estetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-07-29 09:55:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.