Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-06, 13:06   #1801
Gingerrowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 19
Dot.: Solarium po przekłuciu ucha

Dokładanie. Jeśli się boisz o ucho to przyłóż sobie tam wacik albo coś, żeby schować ranę odrobinę przed promieniowaniem.
__________________
Dopiero wystartowałam, więc pouczajcie mnie co mam robić bez owijania w bawełnę
Gingerrowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 13:10   #1802
vanilia1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Solarium po przekłuciu ucha

Mhm ;] Dzięki za odpowiedź dziewczyny ;]
vanilia1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 16:30   #1803
Lusia6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dębno
Wiadomości: 6
GG do Lusia6
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cześć.
4 dni temu miałam przebijaną chrząstke dodam że u kosmetyczki, na początku było ok ale teraz ucho spuchło i zaczęło mocno boleć... Co ja mam robić? wyjąć kolczyk? czy ta dziurka nie zarośnie?? proszę o pomoc
Lusia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 18:18   #1804
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Lusia6 Pokaż wiadomość
Cześć.
4 dni temu miałam przebijaną chrząstke dodam że u kosmetyczki, na początku było ok ale teraz ucho spuchło i zaczęło mocno boleć... Co ja mam robić? wyjąć kolczyk? czy ta dziurka nie zarośnie?? proszę o pomoc
Jak wyjmiesz to zarośnie, a w wątku masz dużo porad co zrobić, wystarczy poczytać.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 05:48   #1805
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Jak wyjmiesz to zarośnie, a w wątku masz dużo porad co zrobić, wystarczy poczytać.
no i warto było poczytać wcześniej, żeby wiedzieć, że do kosmetyczki w takich sprawach się nie chodzi -.-
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 21:02   #1806
Majamil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Na wstępie powiem,że jest nowa, także witam wszystkich ^^.

Teraz przejdę do sedna sprawy, zamierzam sprawić sobie kolczyk, konkretnie helixa. To znaczy tak myślę, że to właśnie helix, chodzi mi o ten kolczyk : http://gfx.filmweb.pl/ph/70/59/517059/182449.1.jpg
(u S. Bohosiewicz na/w uchu)

Jeżeli to jest helix to czy można w niego włożyć kolczyk tego typu
http://www.piercingshop.pl/data/gfx/.../0/58003_1.jpg ?
Majamil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 11:45   #1807
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Pierwszy raz pojawiam się na tym wątki, wiec witam wszystkich

Ok. 2,5 miesiąca temu przebiłam sobie płatki uszu (dodam ze u kosmetyczki, w bardzo sterylnych warunkach) Uszy ładnie się goiły, nie było zaczerwienień, nic nie bolało i ogólnie byłam zadowolona. Aż do momentu wymieniania kolczyków. Ilekroć ściągam kolczyki (robię to co parę tygodni) znajduję na nich, a dokładniej na barankach, warstewkę zaschniętej limfy. Nie sądzę, żeby była to ropa, bo uszy ani nie bolą, ani nie są zaczerwienione itd. Czasem pojawia się w dziurce kropelka krwi przy wkładaniu kolczyka. Poza tym jeśli pochodzę powiedzmy godzinę bez kolczyka, to dziurka zasklepia się warstewką limfy.

Nie wiem czy to jest normalne? Czy po prostu mam wrażliwe uszy, które potrzebuja dużo czasu żeby sie do końca wygoić? Albo po prostu jestem przewrażliwiona Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc, bo przyznam, ze trochę mnie martwi ta sytuacja
__________________
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-20, 13:22   #1808
deleine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Może i mi ktoś pomoże
Od kilku lat mam przekłute uszy. A właściwie to miałam. Mój problem polega na tym, że po dwóch tygodniach bez kolczyków dziurki mi zarastają. Ostatnio przez trzy tygodnie nie mogłam nosić kolczyków i w jednym uchu dziurka zupełnie zarosła. Widać jedynie miejsce, w którym była i czuć minimalne zgrubienie- zapewne blizna/zrost. Wcześniej udawało mi się przebić kolczykiem i było ok. Teraz niestety nie da rady. Podobno kosmetyczka nie przebije mi ucha drugi raz w tym samym miejscu a nie chce robić z ucha sera. Czy rzeczywiście nie da się przebić w tym samym miejscu? Jakoś boję się próbować przebić sama w domu igłą - żeby nie zaczęło mi się paprać jeśli coś źle zrobię. Czy ktoś też miał taką sytuację? Co radzicie? Dzięki za podpowiedzi
deleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 16:10   #1809
snide
Zadomowienie
 
Avatar snide
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 086
GG do snide
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

nie kłuje sie w tym samym miejscu.
lepiej kłuć się u piercera.
nie próbować samej.
__________________
snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 17:51   #1810
deleine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

a możesz mi napisać czemu nie można w tym samym miejscu?
deleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 18:51   #1811
Kasia81195
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ja przekłułam w profesjonalnym salonie piercingu i tatuażu igłą (NIGDY nie idź z tym do kosmetyczki, ani nie pozwól nikomu robić tego pistoletem!!!) w sumie około 4 godzin temu, więc co do gojenia się nie wypowiem. Mam 15 lat i szczerze, to myślałam, że będzie bolało cholernie, tym bardziej, że na pobieraniu krwi zawsze mdleję Weszłam do tego salonu i zobaczyłam wytatuowanych, wykolczykowanych pracowników i się przeraziłam, mama namawiała mnie, żebym wyszła, ale pomyślałam, że skoro już weszłam, to wyjdę - ale z kolczykiem No i siadłam sobie na fotelu, poczułam leciutkie szczypanie, zero bólu... Pani na mnie patrzy, a ja siedzę i pytam "czy to już?". Haha. Naprawdę, nie bolało w ogóle. Kolczyk strasznie długi (chyba z 8mm) i nie taki zwykły, tylko coś na t... ze specjalną zakrętką, przez co nie zahacza o włosy. Co do gojenia, to napiszę co dostałam od tej pani:
"1. Dbaj o higienę przekłutego miejsca i jego najbliższego otoczenia.
2. Unikaj podrażnień mechanicznych - zaciągnięć, naderwań, otarć itp.
3. Przemywaj przekłute miejsca w miarę możliwości 2-4 razy dziennie, usuwając wydzielinę wydobywającą się z kanału przekłucia.
4. Przez okres minimum 6 miesięcy nie wyjmuj kolczyka z kanału przekłucia.
5. Unikaj ubrań bądź biżuterii mogących podrażniać lub ograniczać możliwość właściwego gojenia przekłutego miejsca.
6. Nie należy rozmaczać przekłutych miejsc.
7. Unikaj kąpieli w akwenach wodnych mogących poprzez zanieczyszczenia wywołać infekcje - stawy, jeziora, baseny publiczne itp.
8. Dbaj o higieniczny tryb życia - przyjmuj witaminy, nie pij alkoholu, ogranicz palenie tytoniu oraz inne używki.
9. Sprawdzaj dokręcenie kulek w kolczyku - zapobiegnie to ich gubieniu.
10. Nie należy stosować spirytusu, wody utlenionej oraz antybiotyków (tribiotic)!"
Ucha można dotykać (jeśli to konieczne), ale tylko umytymi rękami, przez parę pierwszych dni nie powinno się spać na tej stronie twarzy, goi się przez około 6 miesięcy. Za miesiąc mam iść do tego samego salonu (Kult Tattoo w Krakowie) na darmową wymianę kolczyka na krótszy. Co do podrażnieniu po przebiciu... jasne, ucho czerwone, ale żadnej opuchlizny (a szłam w słońcu, a dzisiaj wieeeeelkiii upał), zero bólu - ogólnie całe odczucia są jak przy przebijaniu płatka ucha pistoletem - czyli znikome Mam nadzieję, że tak dobrze będzie już do końca Jak na razie wrażenia super, co do wyglądu ucha też świetnie! Zapłaciłam 100 zł razem z kolczykiem i kupiłam za 25 zł płyn do przemywania, starcza na cały okres gojenia i używa się go bardzo mało.
Kasia81195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-30, 19:21   #1812
snide
Zadomowienie
 
Avatar snide
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 086
GG do snide
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

jeśli ten środek to Octenisept to ok. wskazówki też chodź max. 3 razy dziennie przemywaj przekłucie
__________________
snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:13   #1813
madzik199210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 26
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej! 26 czerwca przekłułam ucho, znajoma to zrobiła kolczykiem posrebrzanym ,ale odkazonym. To druga dziurka w lewym uchu. I do tej pory leci ropa od czasu do czasu i mam w miejscu przekłucia całkiem spore zgrubienie , że mam problem z zapięciem kolczyka, z 1,5 tyg temu zmieniłam kolczyk na ten ze stali chirurgicznej, przestało boleć ale zrobiło się to zgrubienie i nadal leci ropa. Przemywam to spirytusem, kolczyk wyjmuje i też przemywam. Co robić z tym zgrubieniem i ropą? i czy to zgrubienie jest normalne?
madzik199210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:24   #1814
eaven
Raczkowanie
 
Avatar eaven
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 255
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

tak, wszystko jest idealnie. masz profesjonalnie zrobiony kolczyk i to są normalne objawy gojenia, za tydzień będzie cacy. O BOŻE.

WYJMIJ TEN KOLCZYK, pielęgnuj solą fizjologiczną + octeniseptem, masz pewnie zakażenie, więc przez równo tydzień tribiotic, bo to antybiotyk. jak nie przejdzie to poszłabym z tym do lekarza, a poza tym polecam zrobić [koniecznie!] za jakiś czas badania na nosicielstwo.
eaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 09:54   #1815
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez eaven Pokaż wiadomość
tak, wszystko jest idealnie. masz profesjonalnie zrobiony kolczyk i to są normalne objawy gojenia, za tydzień będzie cacy. O BOŻE.

WYJMIJ TEN KOLCZYK, pielęgnuj solą fizjologiczną + octeniseptem, masz pewnie zakażenie, więc przez równo tydzień tribiotic, bo to antybiotyk. jak nie przejdzie to poszłabym z tym do lekarza, a poza tym polecam zrobić [koniecznie!] za jakiś czas badania na nosicielstwo.
z klawiatury mi to wyjęłaś
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 10:45   #1816
chodzewtrampkach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

dziewczyny mam problem z kolczykiem w małżowinie usznej. przebiłam w poniedziałek czyli 4 dni temu moja koleżanka przebijała i było sterylnie zadbaliśmy o to. wszystko było dobrze bolało tylko przekłucie i troche po a tak to oczyściliśmy rane i dobrze było i nie śpie na tym kolczyku zeby go nie poruszyć albo coś. przemywam go spirytusem rozcięczonym w wodzie codziennie dwa razy. niestety wczoraj zahaczyłam grzebieniem o kolczyk i pociągnełam przez przypadek. ból był cholerny i cały dzień mnie bolał przemywałam dalej, w nocy nie mogłam spać, a dziś rano zauważyłam że mam zaczerwienioną i spuchniętą małżowine i boli że się nie moge czasami skupić. przemywam dalej płynem a i jeszcze przykładałam zimną chusteczke. niewiem co mam zrobić ?
chodzewtrampkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 17:07   #1817
Kindzorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
GG do Kindzorek
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej wszystkim!
Moje pierwsze dziurki w uszach mialam zrobione jak mialam gdzies z 2 lata wiec nie pamiętam jak to było :P Jak byłam w podstawówce nie pamiętam w której klasie byłam u kosmetyczki żeby w lewym uchu zrobiła mi druga i trzecia dziurkę. (zapłaciłam za dwie 30 zł.) Na poczatku bylo wszystko dobrze ale po jakims czasie zaczely mnie te dziurki strasznie bolec i mi ropialy wiec stwierdzilam ze wyjme te kolczyki i wyjelam, a po jakims czasie zarosly. Potem chyba w 5 lub 6 klasie bylam znow u kosmetyczki zeby mi zrobila tym razem w prawym uchu, ale jedna dziurke. Wszystko sie dobrze zagoilo i mam ja nadal. I troszke sie dziwie, bo piszecie, ze kosmetyczka dawala wam jakies rady czy podpowiedzi jak dbac o ta dziurke a jak ja bylam u kosmetyczki to nic mi nie mowila na ten temat ale jakos sobie bez tego poradzilam :P Potem w 1 gimnazjum babcia zrobila mi trzecia dziurke w prawym uchu. Zrobila ja kolczykiem ktory mialam z dawnych przekluc od kosmetyczki. Oczywiscie byl dobrze wymoczony w spirytusie tak jak i ucho. Mialam pod miejscem przeklucia podlozonego ziemniaka zeby lepiej sie przekłuwało i powiem Wam, ze tak w domu nawet mniej boli niż u kosmetyczki A jakoś teraz przed wakacjami byłam znów u kosmetyczki żeby przekłuła mi ucho tak u góry (nie pamiętam jak to się profesjonalnie nazywa:P) i wszystko się ładnie zagoiło także mam 4 dziurki w prawym uchu i 1 w lewym i jestem zadowolona teraz tylko szukam kolczyka do tej ostatniej dziurki w uchu prawym :P

Przepraszam, ze tak się rozpisałam i mam nadzieje ze ktoś to będzie chciał przeczytać
Kindzorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:27   #1818
madzik199210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 26
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez eaven Pokaż wiadomość
tak, wszystko jest idealnie. masz profesjonalnie zrobiony kolczyk i to są normalne objawy gojenia, za tydzień będzie cacy. O BOŻE.

WYJMIJ TEN KOLCZYK, pielęgnuj solą fizjologiczną + octeniseptem, masz pewnie zakażenie, więc przez równo tydzień tribiotic, bo to antybiotyk. jak nie przejdzie to poszłabym z tym do lekarza, a poza tym polecam zrobić [koniecznie!] za jakiś czas badania na nosicielstwo.
na nosicielstwo ??? po co ? ten kolczyk od kosmetyczki tez mam wyjac?
madzik199210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 18:54   #1819
eaven
Raczkowanie
 
Avatar eaven
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 255
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

masz wyjąć w ogóle kolczyk z tej dziurki, nic tam nie trzymać. a na nosicielstwo po to, bo skąd wiesz co było na tym kolczyku? odkażanie w waszym wydaniu nic nie dało i przekłucie nie było ANI TROCHĘ sterylne. albo robi się coś sterylnie, albo nie. w tym przypadku było "nie". czyli mogłaś złapać różne świństwa.
eaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 12:20   #1820
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez chodzewtrampkach Pokaż wiadomość
dziewczyny mam problem z kolczykiem w małżowinie usznej. przebiłam w poniedziałek czyli 4 dni temu moja koleżanka przebijała i było sterylnie zadbaliśmy o to. wszystko było dobrze bolało tylko przekłucie i troche po a tak to oczyściliśmy rane i dobrze było i nie śpie na tym kolczyku zeby go nie poruszyć albo coś. przemywam go spirytusem rozcięczonym w wodzie codziennie dwa razy. niestety wczoraj zahaczyłam grzebieniem o kolczyk i pociągnełam przez przypadek. ból był cholerny i cały dzień mnie bolał przemywałam dalej, w nocy nie mogłam spać, a dziś rano zauważyłam że mam zaczerwienioną i spuchniętą małżowine i boli że się nie moge czasami skupić. przemywam dalej płynem a i jeszcze przykładałam zimną chusteczke. niewiem co mam zrobić ?
zmienić sposób pielęgnacji na sól fizjologiczną i octenisept i nie dawać się kłuć koleżankom w niesterylnych warunkach.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 11:59   #1821
nikaa9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

mam problem. w marcu przebiłam w profesjonalnym salonie chrzastke ucha ( ten taki platek w srodku ucha nie wiem jak to sie fachowo nazywa) na pocztaku wszytsko ladnie sie goiło ale od jakiegos czasu i z zewnatrz i od srodka rosnie mi jakas dziwna narośl, gulka wypleniona krwią. ucho nie boli mnie bardzo ale tak czasem pobolewa. nie bardzo wiem co mam z nia zrobic teraz, przemywałam szałwią tak jak poradzono mi w salonie ale to neiwiele daje. prosze o jakies wskazówki, z góry dziękuję
nikaa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 12:21   #1822
LittleCloud
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 183
GG do LittleCloud
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Mam pytanie..czy co do przekuwania uszu są jakieś przeciwskazania zdrowotne?
LittleCloud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 16:57   #1823
lariskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 12
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

och co do kolczyków, też mam kolczyk w chrząstce zwykle już mialam w wieku 3 lat. co do tego w chrzastce, po dwoch latach moge powiedziec, ze mnie nic nie boli, nawet po przycisnieciu, tak jak by go nie bylo.. jednak na poczatku ból odczuwałam, nie mowię, że niesamowity, ale gdy niechcacy sobie docisnelam dlonia, to nie moglam wytrzymać... a teraz mi sie on znudzil, zastanawiam się nad sztangą..


a i temn w chrząstce przebijałam u kosmetyczki, mam 3 dziurki w jednym uchu i miw ystarcza. przebijania samemu, cyz przez kogos nie popieram:P
gdy uslyszalam, ze jakas dziewczyna sobie przebijała język w lazience, to tylko jedno slowo mi przyszlo na mysl "idiotka"

Edytowane przez lariskaa
Czas edycji: 2010-08-13 o 17:05
lariskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 22:52   #1824
kapliczka
Przyczajenie
 
Avatar kapliczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 2
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Przeciwwskazania to między innymi: epilepsja, cukrzyca, przyjmowanie leków rozrzedzających krew czyli też np. aspiryny, ciąża, przeziębienie, gorączka i oczywiście osobom pod wpływem alkoholu też się odmawia.

Jestem kosmetyczką i przebijam pistoletem. Rozrywa tkanki-zgadzam się, zapewne, ale niesterylnie? Kolczyki są zapakowane, otwiera się zawsze przy kliencie nowe opakowanie. Dezynfekuję uszko. Sama myję i dezynfekuję ręce i zakładam rękawiczki. W opakowaniu kolczyków są też części do pistoletu, które stykają się ze skórą, więc wszystko jest czyściutkie i nowe. Potem zużyte części się wyrzuca. Nie wiem dokładnie czy rozumiecie, ale wszystko do dotyka ucha jest nowe i sterylne, więc się nie zgadzam z niektórymi wypowiedziami. Pistolet zawsze na samym końcu dezynfekuję płynem.
kapliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 13:07   #1825
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez kapliczka Pokaż wiadomość
Przeciwwskazania to między innymi: epilepsja, cukrzyca, przyjmowanie leków rozrzedzających krew czyli też np. aspiryny, ciąża, przeziębienie, gorączka i oczywiście osobom pod wpływem alkoholu też się odmawia.

Jestem kosmetyczką i przebijam pistoletem. Rozrywa tkanki-zgadzam się, zapewne, ale niesterylnie? Kolczyki są zapakowane, otwiera się zawsze przy kliencie nowe opakowanie. Dezynfekuję uszko. Sama myję i dezynfekuję ręce i zakładam rękawiczki. W opakowaniu kolczyków są też części do pistoletu, które stykają się ze skórą, więc wszystko jest czyściutkie i nowe. Potem zużyte części się wyrzuca. Nie wiem dokładnie czy rozumiecie, ale wszystko do dotyka ucha jest nowe i sterylne, więc się nie zgadzam z niektórymi wypowiedziami. Pistolet zawsze na samym końcu dezynfekuję płynem.
ale samego pistoletu nie sterylizujesz-i o to się rozchodzi
trzeba tłumaczyć że jak czymś niesterylnym dotkniesz rzeczy sterylnych to cała sterylność zabigeu idzie się paść
dlatego ja zakładając sterylne rękawiczki nie drapię sie i po nic nie sięgam
nawiązując do mojej pracy -to tak jakbym kleszczy nie sterylizowała w końcu to tylko narzędzie no bo przeciez kolczyk sterylny jest
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 09:57   #1826
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Przekłute uszy miałam 22 lata temu, byłam wtedy dzieckiem kilkuletnim, przekłucie odbyło się w ośrodku zdrowia sterylną igłą a wykonywała je wykwalifikowana pielęgniarka.
Pamietam dezynfekcję a potem ból i że płakałam, założono mi od razu złote kolczyki kupione przez moją mamę.
Po wielu latach doceniam wysiłek mamy i pielęgniarki, uszy są przekłute w odpowiednim miejscu czyli po środku, moja mama ma przekłute inaczej.
Co do kolczyków to toleruje tylko złoto i srebro oraz tytan, na inne tanie metalowe reaguję alergią i ropieniem uszu.
No i ciekawostka - po wielu latach od przekłucia a minęło ich sporo, dziurki po wyjęciu kolczyków o razu zarastają.
Jakbym wyjeła kolczyki na tydzień to nie mam ich w co już włożyć, więc muszę nosić cały czas.
Mimo trudności w przekłuciach i noszeniu kolczyków, to naprawę świetna ozdoba kobiety.
Ja ze wszystkimi trudnościami jakie miałam poradziłam sobie, a kolczyków w sprzedaży jest cała masa, tylko wybierać.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 17:41   #1827
Tirosoma
Zadomowienie
 
Avatar Tirosoma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 991
Dot.: Re: Czy mozna samemu przekłuć se ucho??

Hm, a ja mam takie pytanie.
Mam wielką chęć zrobić sobie vercital tragus'a i górną chrząstkę a także przekłuć w końcu te dwa płatki D. Za wszystko, z kolczykami, pewna kobita żąda 120 zł (w tym 40 zł z osobna z kolczykiem za vercitala). Myslalam także nad sideburnem, który kosztuje 70 zł.
Zastanawiam się czy są to ceny na "miarę" profesjonalisty? Może ktoś się przekłuwał u kogoś z dredy.info?
Tirosoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 14:57   #1828
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Re: Czy mozna samemu przekłuć se ucho??

jakich kolczyków chce użyc do przekłuć? jakie ma portfolio?
ile lat pracuje w zawodzie? jak serylizowane kolczyki?
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 11:23   #1829
malinowydzemx3
Wtajemniczenie
 
Avatar malinowydzemx3
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 088
Dot.: Re: Czy mozna samemu przekłuć se ucho??

Chcialabym zapytac o pewna rzecz i opisac swoj problem. Uszy mam przebite od 3 roku zycia, przebijalam je u kosmetyczki. Ostatnio okolo tydzien nie zakladalam kolczykow, tylko nosilam klipsy. Dzisiaj wyczulam na prawym uchu w miejscu dziurki zgrubienie, boli jak dotykam. Odkazonym kolczykiem srebrnym przebilam, byl lekki opor ale wszedl bez problemu. Teraz jest zaczerwienienie i boli nadal, zgubienie wciaz jest. Co to moze byc i co mam z tym zrobic? Pierwszy raz zdarzylo mi sie cos takiego. Porszeo syzbka odpowiedz.
__________________
oh wow, lovely
malinowydzemx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 08:42   #1830
Katarzyna I
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Czy mając 36 lat wypada przekłuć sobie uszy? Proszę sie nie śmiać. Ciekawa jestem Waszych opinii
Katarzyna I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 16:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.