Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-02-06, 17:27   #1621
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 1 395
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez silkmoon Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za informacjê, czyli 7 z³ po wyrzuceniu witamin B (ta wcierka z pilokarpin±)?
Tak, ale jesli wyrzuci siê ampu³ki z B to trzeba zmniejszyæ dawkê pilokarpiny do 0,5 bo to w ogóle lek na nadci¶nienie jest, ale dzia³a na naczynia krwiono¶ne
KONICZYNKA 47 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-06, 19:51   #1622
LadyHoneyy
Raczkowanie
 
Avatar LadyHoneyy
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 241
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

czeee¶æ widzê, ¿e jeste¶cie weterankami je¶li chodzi o pó³produkty i kombinowanie z nimi wiêc mam pytanie
a wiêc... postanowi³am, ¿e w koñcu wezmê siê za wzmacnianie moich w³osów, poniewa¿ ostatnimi czasy zauwa¿y³am ¿e strasznie mi siê przerzedzi³y, koñcówki dwoj± siê i troj± chcia³abym przyspieszyæ wzrost w³osów no i przede wszystkim marzê ¿eby wyskoczy³y mi babyhair
poobczaja³am wasze receptury i pó³produkty na mazid³ach, zróbsobiekrem i biochemii urody.
iiii zainteresowa³ mnie BRAHMI I COCOCIN z Mazide³ któa¶ mia³a do czynienia z nimi? chcia³abym co¶ stworzyæ z tego
zosta³am te¿ niedawno fank± olejowania w³osów:p póki co u¿ywam Vatikê i olej rycynowy.
czaje siê ¿eby zrobiæ jaki¶ nowy miks, który po¿±dnie we¼mie siê za moje w³osy jakie¶ pomys³y? mo¿e wspólnymi si³ami co¶ wykombinujemy

Edytowane przez LadyHoneyy
Czas edycji: 2012-02-06 o 19:57
LadyHoneyy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-07, 15:02   #1623
silkmoon
Raczkowanie
 
Avatar silkmoon
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 359
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Tak, ale jesli wyrzuci siê ampu³ki z B to trzeba zmniejszyæ dawkê pilokarpiny do 0,5 bo to w ogóle lek na nadci¶nienie jest, ale dzia³a na naczynia krwiono¶ne
Wiêc z pilokarpin± jest podobnie jak z minoksidilem (os³awiony Loxon).
silkmoon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-07, 15:06   #1624
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 1 395
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Niezupe³nie tak samo. Po odstawieniu pilokarpiny w³osy nie wypadn± jak wtedy gdy siê odstawi Loxon.
KONICZYNKA 47 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-07, 16:39   #1625
xxxyyzz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
BHT mozesz sobie odpusciæ, wcierkê i tak szybko zu¿yjesz, BHT niepotrzebne. Stosuj tak, jak w przepisie, to taka bomba i sk³adniki dzia³aj± synergistycznie. Nie u ka¿dego nastêpuje przyzwyczajenie
Dziêkujê Jeszcze nad jednym siê zastanawiam - kiedy mo¿na spokojnie wcierki odstawiæ albo ograniczyæ do kuracji przypominaj±cej?

Ode mnie kawa³ek wiedzy jeszcze - znalaz³am, ¿e g³óg, oprócz adenozyny, zawiera te¿ proantocyjanidynê B2, wiêc mo¿e warto zacz±æ do³±czaæ nalewkê? Za to olej z nasion winogron nie ma wcale albo prawie wcale. Podobno kiepsko przechodzi do olejów.
xxxyyzz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-11, 13:39   #1626
silkmoon
Raczkowanie
 
Avatar silkmoon
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 359
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez LadyHoneyy Poka¿ wiadomo¶æ
czeee¶æ widzê, ¿e jeste¶cie weterankami je¶li chodzi o pó³produkty i kombinowanie z nimi wiêc mam pytanie
a wiêc... postanowi³am, ¿e w koñcu wezmê siê za wzmacnianie moich w³osów, poniewa¿ ostatnimi czasy zauwa¿y³am ¿e strasznie mi siê przerzedzi³y, koñcówki dwoj± siê i troj± chcia³abym przyspieszyæ wzrost w³osów no i przede wszystkim marzê ¿eby wyskoczy³y mi babyhair
poobczaja³am wasze receptury i pó³produkty na mazid³ach, zróbsobiekrem i biochemii urody.
iiii zainteresowa³ mnie BRAHMI I COCOCIN z Mazide³ któa¶ mia³a do czynienia z nimi? chcia³abym co¶ stworzyæ z tego
zosta³am te¿ niedawno fank± olejowania w³osów:p póki co u¿ywam Vatikê i olej rycynowy.
czaje siê ¿eby zrobiæ jaki¶ nowy miks, który po¿±dnie we¼mie siê za moje w³osy jakie¶ pomys³y? mo¿e wspólnymi si³ami co¶ wykombinujemy
Ja te¿ dopiero zaczynam (na razie sok z czarnej rzepy i olejek ³opianowy). Na razie efekty znikome (mo¿e za wcze¶nie i zbyt ma³o regularnie).

A recepty na wcierkê nie dosta³am u lekarki 1-szego kontaktu, odes³a³a mnie do dermatologa
silkmoon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-11, 13:46   #1627
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 1 395
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez silkmoon Poka¿ wiadomo¶æ
A recepty na wcierkê nie dosta³am u lekarki 1-szego kontaktu, odes³a³a mnie do dermatologa
A da³a Ci chocia¿ do niego skierowanie?
Moja na szczê¶cie wypisuje mi proste receptury, kiedy¶ poprosi³am j± o mix oleju kakaowego i lanoliny 50:50 bo mam uczulenie na kremy z parafin±.
KONICZYNKA 47 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 15:04   #1628
silkmoon
Raczkowanie
 
Avatar silkmoon
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 359
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Poka¿ wiadomo¶æ
A da³a Ci chocia¿ do niego skierowanie?
Moja na szczê¶cie wypisuje mi proste receptury, kiedy¶ poprosi³am j± o mix oleju kakaowego i lanoliny 50:50 bo mam uczulenie na kremy z parafin±.
Nie, bo teraz nie trzeba skierowania do poradni dermatologicznej. Za to trudno znale¼æ dobrego dermatologa (przynajmniej w Krakowie).

Ma³y OT: zna kto¶ dobrego dermatologa w Krakowie?
silkmoon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-14, 23:03   #1629
xxxyyzz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
BHT mozesz sobie odpusciæ, wcierkê i tak szybko zu¿yjesz, BHT niepotrzebne. Stosuj tak, jak w przepisie, to taka bomba i sk³adniki dzia³aj± synergistycznie. Nie u ka¿dego nastêpuje przyzwyczajenie
Mam jeszcze jedno pytanie - ekstrakt z pokrzywy ma byæ z li¶cia, czy z korzenia? Wszystko, oprócz skórki jest z mazide³? Nie chcê kupiæ ekstraktów o nieodpowiednich stê¿eniach...

Jeszcze raz dziêki wielkie

I doczyta³am o zawarto¶ci procyjanidyny B2 w g³ogu - podobno sporo jest w nalewkach z kwiatów i kwiatostanu, mo¿na by wodê brzozow± tym podmieniaæ.
xxxyyzz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-15, 20:03   #1630
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

We¼ li¶æ, korzeñ jest na ³ysienie androgenowe .

Nie wiem nic o g³ogu, procjanidyna jest na pewno w skórce winogron, mo¿esz j± kupiæ, ale ona POTWORNIE skleja w³osy, trzeba myæ codziennie, albo nie wychodziæ do ludzi. Z tego powodu u¿ywam skórki jab³ka. Je¶li i tak masz w planach mycie g³owy codziennie, to mo¿esz braæ skórê winogron, która jest dostêpna w Mazid³ach.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-18, 13:23   #1631
silkmoon
Raczkowanie
 
Avatar silkmoon
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 359
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez silkmoon Poka¿ wiadomo¶æ
co s±dzicie o ekstrakcie ze skórki granatu (nada siê do skóry w³osów)? Ma piperyny - zastanawiam siê czy nie wzmóg³by przenikania substancji aktywnych: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...rki-granatu/52
Chcia³am siê przypomnieæ

Mam:
- Jantar,
- adenozynê,
- piperynê,
- ekstrakt ze skórki granatu,
- wit. B3,
- betainê,
- elastynê,
- mocznik,
- allantoinê,
- kwas mlekowy.

Co z tego mogê po³±czyæ w 1 wcierce (mlekowy chyba odpada, ¿eby nie zmieniæ pH, wiêc mocznik i allantoina te¿ odpadaj±)?

Idzie te¿ do mnie:
- ekstrakt z pestek winogron,
- L-cysteina,
- ekstrakt z owoców malin

Mog³abym pó¼niej co¶ z tego dorzuciæ do gotowej wcierki? Nie ma ¿adnych 'kolizji'? Kurde, nie wiem co wybraæ. Ekstrakty mo¿na rozpu¶ciæ w odrobinie alkoholu, przed dodaniem do Jantaru, tak? Bardzo proszê o radê

Edytowane przez silkmoon
Czas edycji: 2012-02-18 o 13:24
silkmoon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 15:57   #1632
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ekstrakty NIE rozpuszcz± siê w alkoholu - zbij± sie w grudkê (wiem to z autopsji), rozpu¶æ je w Jantarze, alkoholu dodaj na konie, dla lepszego przenikania. Kwasu mlekowego nie dodawaj, bo w jego przypadku trzeba odmierzyc dok³adnie stê¿enie procentowe, w przeciwnym razie mozesz poczuæ na w³osach jego dzialanie z³uszczaj±ce - w³osy zrobi± sie cieñsze, anm taki przypadek.

Zawsze mo¿sz ukrêciæ dwie wcierki i stosowaæ naprzemiennie
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-18, 16:37   #1633
silkmoon
Raczkowanie
 
Avatar silkmoon
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 359
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dziêki za informacjê, na ZSK przy niektórych ekstraktach radz± najpierw rozpuszczaæ w alkoholu To chyba zdecydujê siê na adenozynê, piperynê, betainê i elastynê. Nie 'pogryzie siê'?
W Jantarze jest wit. B3, wiêc mo¿e nie ma sensu dodawaæ (mo¿e zadzia³a tyle ile tam jest), widzê te¿ du¿o aminokwasów (b±d¼ pochodnych), ale nie ma betainy.
silkmoon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-18, 18:12   #1634
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Witaminê B3 mo¿esz dodaæ, ja dodawa³am.Wiesz , moze w ZSK s± jakie¶ ekstrakty, kótre rzeczywi¶cie w alkoholu sie rozpuszczaj±, ale te, które wymieni³a¶ rozpuszczaj± sie raczej w wodzie/p³ynie bez alkoholu. Witaminê B3 mozesz rozpu¶ciæ w alkoholu i na koniec dodaæ do jantara z rozpuszczonymi wcze¶niej ekstraktami.

Je¶li p³ywaj± farfocle, przes±cz wcierke przez filtr do kawy, pamiêtaj, zeby na koniec resztkê ¶cisnaæ palcami, ze resztka esencji wpad³a do wcierki. A, i zrób to po nocy, daj wcierce siê "przegrysæ"
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-19, 13:56   #1635
xxxyyzz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
We¼ li¶æ, korzeñ jest na ³ysienie androgenowe .

Nie wiem nic o g³ogu, procjanidyna jest na pewno w skórce winogron, mo¿esz j± kupiæ, ale ona POTWORNIE skleja w³osy, trzeba myæ codziennie, albo nie wychodziæ do ludzi. Z tego powodu u¿ywam skórki jab³ka. Je¶li i tak masz w planach mycie g³owy codziennie, to mo¿esz braæ skórê winogron, która jest dostêpna w Mazid³ach.
Wiesz, raczej nie bêdê mia³a wyboru - skórki jab³ka nie ma na razie nigdzie, w magicznym ogrodzie te¿ niedostêpna. Wiêc niech bêd± pestki winogron
To o g³ogu wziê³am z angielskiej wikipedii, ze strony o procyjanidynie B2. Potem wujek gógiel potwierdzi³
xxxyyzz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-20, 01:24   #1636
silkmoon
Raczkowanie
 
Avatar silkmoon
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 359
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Kwasu mlekowego nie dodawaj, bo w jego przypadku trzeba odmierzyc dok³adnie stê¿enie procentowe, w przeciwnym razie mozesz poczuæ na w³osach jego dzialanie z³uszczaj±ce - w³osy zrobi± sie cieñsze, anm taki przypadek.
Mo¿na ma³y OT? Przypomnia³o mi siê, ¿e zaczê³am u¿ywaæ do mycia w³osów ¿elu do higieny intymnej Facelle Sensitiv (sk³ad: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sorbitol, Urea, Propylene Glycol, Allantoin, C12-15 Alkyl Lactate, Parfum, Serine, Sodium Lactate, Butylene Glycol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Persea Gratissima Fruit Extract, Ethoxydiglycol, Bisabolol, Potasium Sorbate) i on ma wysoko w sk³adzie kwas mlekowy.

Czy ten ¿el jako szampon móg³by mi zaszkodziæ? Mam problem z znalezieniem ³agodnego dla skóry a dobrze myj±cego szamponu (jak mam za silny, to pojawia mi siê zapalenie mieszków w³osowych). Ten jak na razie myje ¶wietnie i skóra dobrze na niego reaguje. Nie chcia³abym nieprzyjemnej niespodzianki
silkmoon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-20, 15:20   #1637
spaced_out_kid
Raczkowanie
 
Avatar spaced_out_kid
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Hej dziewczyny! Jako ¿e w w±tku wypowiadaj± siê sta³e klientki mazide³, chcia³abym zadaæ pytanie zwi±zane z widoczno¶ci± zamówienia w profilu.

Zamówienie z³o¿y³am w sobotê, przyszed³ mail potwierdzaj±cy z numerem zamówienia itd, wykona³am przelew. Dzisiaj wchodzê na konto, by zerkn±æ na stan zamówienia, a tam: "Informacje o zamówieniu Brak zamówieñ do wy¶wietlenia".

Czy to normalne, ¿e po potwierdzeniu zamówienia tak siê dzieje, czy mo¿e to jaki¶ b³±d i powinnam jak najszybciej napisaæ do sklepu? Bo przelew ju¿ zrobi³am i trochê siê martwiê

ju¿ wyja¶nione

Edytowane przez spaced_out_kid
Czas edycji: 2012-02-20 o 21:22 Powód: nieaktualne
spaced_out_kid jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-20, 19:34   #1638
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Skoeo wujek google potwierdzi³, to u¿ywaj g³ogu

Taki ¿el ma bardzo dok³adnie odmierzon± ilo¶æ sk³adników, raczej nie zaszkodzi.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-20, 21:18   #1639
xxxyyzz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Skoeo wujek google potwierdzi³, to u¿ywaj g³ogu

Taki ¿el ma bardzo dok³adnie odmierzon± ilo¶æ sk³adników, raczej nie zaszkodzi.
Sorki, ¿e Ciê tak dalej mêczê, ale jestem ciekawa - a jak tam u Ciebie, ju¿ pokoñczy³a¶ kuracje? Odros³o wszystko co trzeba?
xxxyyzz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 10:43   #1640
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 7 112
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez silkmoon Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿na ma³y OT? Przypomnia³o mi siê, ¿e zaczê³am u¿ywaæ do mycia w³osów ¿elu do higieny intymnej Facelle Sensitiv (sk³ad: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sorbitol, Urea, Propylene Glycol, Allantoin, C12-15 Alkyl Lactate, Parfum, Serine, Sodium Lactate, Butylene Glycol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Persea Gratissima Fruit Extract, Ethoxydiglycol, Bisabolol, Potasium Sorbate) i on ma wysoko w sk³adzie kwas mlekowy.

Czy ten ¿el jako szampon móg³by mi zaszkodziæ? Mam problem z znalezieniem ³agodnego dla skóry a dobrze myj±cego szamponu (jak mam za silny, to pojawia mi siê zapalenie mieszków w³osowych). Ten jak na razie myje ¶wietnie i skóra dobrze na niego reaguje. Nie chcia³abym nieprzyjemnej niespodzianki
zdania nt. u¿ywania ¿elu do higieny intymnej do w³osów, tudzie¿ do twarzy, sa podzielone ale osobi¶cie uwa¿am ¿e raczej Ci nie zaszkodzi, jest ³agodniejszy ni¿ szampon, a kwas mlekowy rzeczywi¶cie wysoko, ale podejrzewam ¿e dodano go do lekko kwa¶nego pH, nie wiêcej ... je¿eli skóra dobrze reaguje to myj, powinna¶ j± po prostu obserwowaæ czy nic z³ego nie zaczyna siê dziaæ.
Sama te¿ czasem myjê i w³osy, i twarz ¿elem do higieny i jest jak najbardziej ok
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!

Edytowane przez agison
Czas edycji: 2012-02-21 o 10:45 Powód: przejêzyczenie;)
agison jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-21, 11:26   #1641
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Niestety nie odros³o wszystko, co trzeba. Mam problem z odrastaniem, bo w³osy nie lec± w ogóle.. Teraz jestem na etapie badañ, potem pójdê do dermatologa, tylko, muszê znale¼æ kogo¶ naprawdê dobrego. W³osy mocno zgêstnia³y, ale nadal mam przerzedzenia, No nic, walczê dalej.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-25, 23:15   #1642
silkmoon
Raczkowanie
 
Avatar silkmoon
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 359
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Taki ¿el ma bardzo dok³adnie odmierzon± ilo¶æ sk³adników, raczej nie zaszkodzi.
Cytat:
Napisane przez agison Poka¿ wiadomo¶æ
zdania nt. u¿ywania ¿elu do higieny intymnej do w³osów, tudzie¿ do twarzy, sa podzielone ale osobi¶cie uwa¿am ¿e raczej Ci nie zaszkodzi, jest ³agodniejszy ni¿ szampon, a kwas mlekowy rzeczywi¶cie wysoko, ale podejrzewam ¿e dodano go do lekko kwa¶nego pH, nie wiêcej ... je¿eli skóra dobrze reaguje to myj, powinna¶ j± po prostu obserwowaæ czy nic z³ego nie zaczyna siê dziaæ.
Sama te¿ czasem myjê i w³osy, i twarz ¿elem do higieny i jest jak najbardziej ok
Dziêki za odpowiedzi

Dzi¶ zrobi³am 1. podej¶cie z wcierk± (próbne 5 ml) i nie za dobrze mi posz³o - zaczê³am od ekstraktu z pestek winogron - oczywi¶cie nie chcia³a siê rozpu¶ciæ nawet ma³a ilo¶æ (ile mi siê wsypa³o z odwa¿ki, tyle zostawi³am, resztê odsypa³am z powrotem do pude³ka). Doda³am adenozynê i piperynê, elastyna mi siê na stó³ posypa³a , wiêc stwierdzi³am ¿e w takim stanie rzeczy betainy na razie nie tykam. Wcierka siê strasznie lepi i skleja w³osy (mog³am siê tego spodziewaæ) i chyba sobie na przysz³o¶æ darujê te winogrona. Szkoda tylko ¿e skórki jab³ka nie ma nigdzie...


-------------------------

Hmm... dzi¶ umy³am w³osy i co¶ jest nie tak. Zamiast ok. 100 w³osów, przy myciu wypad³o mi 160

U¿y³am wczoraj: wcierki (na skalp), tuningowanego psikad³a z Green Pharmacy z jedwabiem, elastn±, keratyn±, L-cys, betain± i d-Pantenolem, na to na³o¿y³am olej sezamowy na d³ugo¶æ i mazid³o z lanolin±, mas³em shea, kakaowym i olejem rycynowym na koñcówki. Przy nak³adaniu tego wszystkiego wypad³o mi tyle w³osów co zwykle przy takich operacjach (ok. 30-50).

Dzi¶ na³o¿y³am na skalp trochê olejku ³opianowego, odczeka³am ok. 4 h i umy³am 2x tym ¿elem do higieny intymnej rozcieñczonym sokiem aloesowym z kropl± olejku rozmarynowego. U¿ywam go prawie 2 tygodnie. Mo¿e w³osy dopiero teraz na niego zareagowa³y (ale ze skalpem nic z³ego siê nie dzieje, nawet mo¿na powiedzieæ, ¿e jest lepiej).

Kurde, chyba przesadzi³am z dobrociami. Mam wra¿enie, ¿e im mniej kombinujê z w³osami, tym mniej wypadaj±

Edytowane przez silkmoon
Czas edycji: 2012-02-26 o 15:08
silkmoon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-14, 22:33   #1643
yuna6666
Raczkowanie
 
Avatar yuna6666
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 188
GG do yuna6666
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Wpisa³am w google sklep Thanatos i nigdzie nie mogê go znale¶æ jedynie mazid³a s±
__________________
Cel w³osy do pasa
dro¿d¿e, pokrzywa, skrzyp, vitapil, wit z grupy B, wit A+E od 27.04
pielêgnacja zgodna z CG od 01.03
yuna6666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-14, 22:39   #1644
silkmoon
Raczkowanie
 
Avatar silkmoon
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 359
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Bo nie ma tego sklepu (o ile siê nie mylê, to by³a afera z tym zwi±zana). Teraz s± mazid³a, ZSK, Naturalis, Naturalne Piêkno (czyli te¿ Magiczny Ogród).
silkmoon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-14, 22:45   #1645
yuna6666
Raczkowanie
 
Avatar yuna6666
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 188
GG do yuna6666
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dodam ze jestem pocz±tkujaca w tych sprawach. Zamierzam kupiæ:
olej kokosowy
olejek rozmarynowy
ekstrakt ze skórki jab³ka
olej z pestek winogron
sok z aloesu
d-pantenol
amla
wit E
olejek jojoba
keratyna
mas³o shea
proteiny
Dostane to wszystko w Mazid³ach? Tylko nie wiem jak co ze sob± ³aczyæ i musze zrobiæ plan plan na tydzieñ ¿eby nie wysz³o tego za duzo na jeden dzieñ. Dodam ¿e zalezy mi na jak najszybszym poro¶cie i od¿ywieniu w³osów.
__________________
Cel w³osy do pasa
dro¿d¿e, pokrzywa, skrzyp, vitapil, wit z grupy B, wit A+E od 27.04
pielêgnacja zgodna z CG od 01.03
yuna6666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-15, 09:17   #1646
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ekstrakt ze skórki jab³ka JEST TUTAJ:

http://www.magicznyogrod.pl/index.ph...267&Itemid=127
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-21, 23:23   #1647
yuna6666
Raczkowanie
 
Avatar yuna6666
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 188
GG do yuna6666
Question Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ponawiam pytanie. Co mogê ze sob± ³±czyæ bo jestem w tych sprawach poczatkujaca a zalezy mi na szybkim poro¶cie w³osów ? W jakich stê¿eniach ? Z góry dziêkuje za odp.
Zamierzam kupiæ:
olej kokosowy
olej rozmarynowy
ekstrakt ze skórki jab³ka
olej z pestek winogron
biostymina
d-pantenol
amle
olejek jojoba
keratyneBHT
kofeine
saw palmetto
i moze jeszcze piperyne i kolagen
__________________
Cel w³osy do pasa
dro¿d¿e, pokrzywa, skrzyp, vitapil, wit z grupy B, wit A+E od 27.04
pielêgnacja zgodna z CG od 01.03
yuna6666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-22, 11:14   #1648
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez yuna6666 Poka¿ wiadomo¶æ
Ponawiam pytanie. Co mogê ze sob± ³±czyæ bo jestem w tych sprawach poczatkujaca a zalezy mi na szybkim poro¶cie w³osów ? W jakich stê¿eniach ? Z góry dziêkuje za odp.
Zamierzam kupiæ:
olej kokosowy
olej rozmarynowy
ekstrakt ze skórki jab³ka
olej z pestek winogron
biostymina
d-pantenol
amle
olejek jojoba
keratyneBHT
kofeine
saw palmetto
i moze jeszcze piperyne i kolagen
Olej rozmarynowy +amla [na zasadzie olej do oleju, bo z wod± siê nie po³±czy]
Skórka jab³ka + panthenol + kofeina + saw palmetto + piperyna - sk³adniki rozpuszczalne w wodzie.

Resztê sk³adników bym sobie darowa³a je¶li chodzi o wcieranie, bo one raczej poprawiaj± kondycjê w³osa, ale na porost znaczenie maj± raczej ¶rednie.
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-22, 11:47   #1649
yuna6666
Raczkowanie
 
Avatar yuna6666
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 188
GG do yuna6666
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Resztê sk³adników bym sobie darowa³a je¶li chodzi o wcieranie, bo one raczej poprawiaj± kondycjê w³osa, ale na porost znaczenie maj± raczej ¶rednie.[/QUOTE]

Mam odrosty 3 cm ale w³osy by³y zniszczone ci±g³ym rozja¶nianiem, co prawda jest lepiej bo uzywam seboradinu ale i tak o po³owy d³ugo¶ci mo¿na je od¿ywiæ bo po umyciu bez du¿ej ilo¶ci od¿ywki nie moge wogule ich rozczesaæ.
__________________
Cel w³osy do pasa
dro¿d¿e, pokrzywa, skrzyp, vitapil, wit z grupy B, wit A+E od 27.04
pielêgnacja zgodna z CG od 01.03
yuna6666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-22, 23:47   #1650
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez yuna6666 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam odrosty 3 cm ale w³osy by³y zniszczone ci±g³ym rozja¶nianiem, co prawda jest lepiej bo uzywam seboradinu ale i tak o po³owy d³ugo¶ci mo¿na je od¿ywiæ bo po umyciu bez du¿ej ilo¶ci od¿ywki nie moge wogule ich rozczesaæ.
Skupi³am siê na wcierce [przyspieszenie porostu], bo o to g³ównie pyta³a¶
Na d³ugo¶c mo¿esz spokojnie k³a¶æ oleje.
Z panthenolu, keratyny i kolagenu mo¿na zrobiæ spray od¿ywczy.
Stê¿enia powinny byæ podane na kartach sk³adników w sklepach z pó³produktami.
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 22:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.