Zmiana liceum - drugi język - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-21, 18:53   #1
Kelis95
Raczkowanie
 
Avatar Kelis95
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Poznań/Warszawa
Wiadomości: 133

Zmiana liceum - drugi język


Hej,
mam pytanie dotyczące drugiego języka w liceum. Jestem w klasie maturalnej i chcę zmienić liceum. Obecnie uczę się języka hiszpańskiego (jako drugi język obcy), ale w większości liceów w moim mieście na profilu mat-fiz jest niemiecki.
Znalazłam takie rozporządzenie Ministra Edukacji z 2004r.:
§ 21. 1. Jeżeli w klasie lub w semestrze, na który uczeń lub słuchacz przechodzi, naucza się, jako
przedmiotu obowiązkowego, języka obcego (języków obcych) innego niż język obcy (języki obce), którego
uczeń (słuchacz) uczył się w poprzedniej szkole, a rozkład zajęć edukacyjnych uniemożliwia mu uczęszczanie na zajęcia innego oddziału lub grupy w tej samej szkole, uczeń (słuchacz) może:
1) uczyć się danego języka obcego (języków obcych), wyrównując we własnym zakresie braki
programowe do końca roku szkolnego, albo
2) kontynuować we własnym zakresie naukę języka obcego (języków obcych), którego uczył się w
poprzedniej szkole

Stąd moje pytanie, czy to uczenie się języka poza szkołą faktycznie wygląda tak "różowo" czy jest to duży kłopot dla dyrekcji i może mnie nie chcieć przyjąć z tego powodu?
Kelis95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.