Nocna zmiana. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-26, 21:29   #1
lovecranberries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 212

Nocna zmiana.


Hej!
Tydzień temu dostałam propozycję pracy w drogerii, w piątek miałabym podpisać umowę, jednak...
raz na tydzień lub dwa musiałabym pracować na nocną zmianę a dziś dowiedziałam się, że jestem w ciąży.
Bardzo mi zależy na tej pracy, a teraz każdy grosz się będzie liczył, ale pewnie pracodawca nie będzie mnie chciał zatrudnić nawet na ten trzymiesięczny okres próbny, kiedy dowie się, że jestem w ciąży i nie mogę pracować w nocy.
Czy nie byłoby świństwem zataić, że jestem w ciąży a przyznać się dopiero po podpisaniu umowy?
lovecranberries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 02:54   #2
xxPineskaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 223
Dot.: Nocna zmiana.

ja bym podpisała normalnie umowę i przez te 3 miesiące to nikt nawet nie musi wiedzieć.. przecież widać nie będzie. ani nie sądzę żeby pracowanie na nocną zmianę na początku ciąży było zagrożeniem.. tylko nie dźwigaj cięzkich rzeczy.. powodzenia
xxPineskaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 10:23   #3
marsh1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 50
Dot.: Nocna zmiana.

popieram, wiadomo ze przy pojawieniu sie dziecka trzeba mase pieniedzy wydać więc jeśli nie będziesz się forsować to śmiało pracuj
marsh1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 13:02   #4
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Nocna zmiana.

Cytat:
Napisane przez lovecranberries Pokaż wiadomość
Hej!
Tydzień temu dostałam propozycję pracy w drogerii, w piątek miałabym podpisać umowę, jednak...
raz na tydzień lub dwa musiałabym pracować na nocną zmianę a dziś dowiedziałam się, że jestem w ciąży.
Bardzo mi zależy na tej pracy, a teraz każdy grosz się będzie liczył, ale pewnie pracodawca nie będzie mnie chciał zatrudnić nawet na ten trzymiesięczny okres próbny, kiedy dowie się, że jestem w ciąży i nie mogę pracować w nocy.
Czy nie byłoby świństwem zataić, że jestem w ciąży a przyznać się dopiero po podpisaniu umowy?
powiedziec PRZED. podejrzewam, ze na nocnej zmianie nie pije sie kawki ukladajac tusze w tonacjach kolorystycznych, po drugie nie wiesz jak sie bedziesz czula a po trzecie ze zwyklego ludzkiego szacunku. BTW jaka to umowa? o prace?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 22:29   #5
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Nocna zmiana.

Ja bym się w ogóle nie przyznawała, jeśli ci zależy na pracy, a nie jest ona obciążająca.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 22:53   #6
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Nocna zmiana.

Pierwsza sprawa to taka, że pracodawca nie może Cie zapytać o to czy jesteś w ciąży.. Druga to też taka czy powiedzieć o tym fakcie na rozmowie... Póki dobrze się czujesz to ja bym nie mówiła.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 17:53   #7
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Nocna zmiana.

Cytat:
Napisane przez xxPineskaxx Pokaż wiadomość
ja bym podpisała normalnie umowę i przez te 3 miesiące to nikt nawet nie musi wiedzieć.. przecież widać nie będzie. ani nie sądzę żeby pracowanie na nocną zmianę na początku ciąży było zagrożeniem.. tylko nie dźwigaj cięzkich rzeczy.. powodzenia
nie jest to zagrożenie, ale na pewno obciążenie dla organizmu. wiem, bo długo pracowałam na nocki. w ciąży jest zakaz pracowania na nocki, oczywiście dotyczy to podpisanej już umowy o pracę. poza tym praca w drogerii do najłatwiejszych nie należy, a w nocy na pewno jest inwentura, wykładanie towaru itp.

nie masz obowiązku mówienia o ciąży i w zasadzie o ile dobrze się czujesz, a warunki nie byłyby szkodliwe (i znów wykładanie towaru, na nockach, na co w ciąży nie powinnaś się zgadzać) to mogłabyś pracować, ale na własne ryzyko. jak się coś stanie to będziesz miała pretensje tylko do siebie. jak się przyznasz to wg na pewno z pracą się pożegnasz, bo ciężarna pracownica jest obciążeniem, tego jej nie wolno, tamtego jej nie wolno. a pierwszy trymestr potrafi dać naprawdę w kość, więc nie wiem, czy udałoby Ci się to długo ukryć.

Edytowane przez Michiru
Czas edycji: 2015-02-04 o 17:57
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-04 18:53:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.