Informatyka - studia - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-14, 10:46   #1
aszalak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 37
Talking

informatyka studia


Hej
studiowała może któraś z Was informatyke , jeżeli tak to bardzo bym prosiła o to aby napisała na czym mniej więcej polegają



te studia ( co się na nich robi ) i takie tam zgóry wielkie thx
aszalak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 10:57   #2
MarcinK
Rozeznanie
 
Avatar MarcinK
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 599
GG do MarcinK
Dot.: informatyka studia

powiem Ci z wlasnego doswiadczenia ... bo ukonczylem wlasnie
policealne studium zawodowe - technik informatyk -
a teraz ide na informatyke ... na szczescie bez ekonometrii.
co tam bedziesz robila ? pierwszy semestr lub rok to przdmioty ogolne
jedynym przedmiotem zwiazanym z informatyka
jakim bede mial na poczatku to wstep do informatyki
a reszta matematyki , angielskie, ekonomie itp.
dopiero pozniej sie rozkreci ... bedzie o sieciach
systemach operacyjnych , multimediach , programowaniu itp.
wszystko co zwiazane i niezwiazane z komputerami.
MarcinK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 14:11   #3
modliszka84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 629
Dot.: informatyka studia

ja studiuje informatyke i ekonometrie na Uł, teraz zaczynam drugi rok.
Na początku masz bardzo duzo matematyki - algebra, analiza matematyczna, rach.prawdopodobienstwa itp. Jesli chodzi o przedmioty stricte informatyczne to: wstep do informatyki, algorytmy i struktury danych, badania operacyjne. Oprócz tego mikro i makrokeonomia, angielski, statystyka i takie tam. Na początku na pewno jest duzo zajec z programowania (własnie algorytmy), uczysz sie kilku jezyków programowania, potem na kolejnych latach dochądza np systemy operacyjne, rózne zaawansowane programowanie, banki danych, projektowanie systemów informatyznych, teoria prognozy i symulacji komputerowej - to sa tylko niektóre przedmioty które mnie jeszcze czekaja.
Poza tym masa ekonomii, ekonometrii, statystyki itp, no ale mysle ze na 'zwyklej' informatyce tyle az tego nie bedzie.

Jakbys miała jakies pytania, to pisz.
Pozdrawiam
__________________
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - M.Twain

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1675216
modliszka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 15:17   #4
aszalak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 37
Dot.: informatyka studia

dziękuje Wam bardzo serdecznie za te wypowiedzi
aszalak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:45   #5
mmaadzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: kraków/kielce
Wiadomości: 5
Dot.: informatyka studia

moj pierwszy post https://wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif studiuje informatyke na AGH (teraz na drugim roku) - tak jak napisala modliszka84 - pierwszy rok to matma, matma, matma i... fizyka , kilka przedmiotow typowo informatycznych (wstep do inf, algorytmy i struktury danych, jezyki programowania-c, c++). no i brak przedmiotow typu ekonomia
mmaadzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 15:04   #6
Ellie00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 380
Dot.: informatyka studia

NIE jestem w matematycznej klasie, bede zdawala mature roz z matematyki ale jestem noga z fizy, czy mysliscie ze dam sobie rade na tych studiach bez przygotowania takiego jakie maja absolwenci klas matfiz?
Ellie00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 16:06   #7
Alicja z Krainy Czarow
Raczkowanie
 
Avatar Alicja z Krainy Czarow
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 360
Dot.: informatyka studia

obecnosc fizyki i zapychaczy malo informatycznych zalezy od uczelni, infy bez fizyki na polibudzie chyba nie ma za to na uczelni ekonomicznej unikniesz fizyki, nauczysz sie bardziej uzytkowej informatyki( u nas juz odeszlo sie od c++ na rzecz c#) ale na 1 roku dostaniesz zapychacze w stylu podstawy prawa, psychologia , mikroekonomia itd. potem juz spoko, bazy danych, grafika, programowanie, TI,elementy techniki cyfrowej, administracja baza danych, zalezy od specjalnosci, inzynieria wiedzy czy pakiety jak sas

u nas koniec koncow powstaly w zakresie typowej infy w moim roczniku: inzynieria wiedzy i inzynieria systemow informatycznych zarzadzania. musisz wziac pod uwage to, ze istnienie danej specjalnosci w danym roku nie jest zagwarantowane(w rybniku rozwiazali kierunek i przeniesli jedyne 5 osob z calosci ktore zdaly do nas ), bo sytuacja do momentu wyboru specjalnosci moze sie bardzo zmienic( spec wybiera sie u nas na 3 sem, zalezy od uczelni)

polecam przejscie sie po stronach uczelni i forach kierunku na naszej klasie.na tych pierwszych znajdziesz plan na dany rok to przejrzysz gdzie pojawia sie fizyka zapychacze, jakiego typu sa przedmioty, na tych drugich zobaczysz na co studenci najbardziej narzekaja
kolega z informatyki z politechniki narzekal na zbyt techniczne podjescie do owej(mimo ze fizyke zdal to zrezygnowal przez obwody itd), przeniosl sie na moja uczelnie, wybral stricte informatyczna specjalnosc oparta na informatyce uzytkowej i jest bardzo zadowolony.

Edytowane przez Alicja z Krainy Czarow
Czas edycji: 2010-01-28 o 16:09
Alicja z Krainy Czarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-29, 13:57   #8
Ellie00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 380
Dot.: informatyka studia

Dziekuje za odpowiedz a gdzie sie uczysz? Chodzi mi o miasto ja zawsze marzylam o tym zeby wyladowac na politechnice ale boje sie ze bede tam najglupsz po tej humanistycznej klasie w LO :/
Ellie00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 14:05   #9
Arashy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Z popołudniowej herbatki u Smoka.
Wiadomości: 249
Dot.: informatyka studia

nie bylabym taka pewna czy na uczelni ekonomicznej mozna uniknac fizyki ja studiuje wlasnie na ekonomicznej uczelni informatyke i ekonometrie i mam. raczej zalezy to od tego czy studia na ktore sie wybierasz daja Ci licencjata [lub zwykłego magistra] czy inżyniera [lub magistra inżyniera]. ja jako przyszly inzynier fizyke wlasnie odwalam, koledzy ze specjalnosci licencjackich jej z kolei nie maja.
__________________
W imię dysku i stacji i monitora ciekłokrystalicznego.
Enter!


Arashy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 14:15   #10
Alicja z Krainy Czarow
Raczkowanie
 
Avatar Alicja z Krainy Czarow
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 360
Dot.: informatyka studia

to inaczej. na ekonomicznej w katowicach fizyka nie istnieje
Alicja z Krainy Czarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 18:53   #11
Ellie00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 380
Dot.: informatyka studia

Zależy mi na tytule inżyniera więc jeżeli dostanę się na studia to będę musiała się zmierzyć z fizyką niestety... a Czy ktoraś z Was poszła na studia tak naprawdę wcześniej majac słabe pojęcie czy lubi uczyc sie lwasnie tej dziedziny i czy nie ma z nia klopotów?
Ellie00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 19:34   #12
Arashy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Z popołudniowej herbatki u Smoka.
Wiadomości: 249
Dot.: informatyka studia

ze mna to wyglądało tak,ze pierowtnie miałam skończyć dziennikarstwo, jako że matematyki nie cierpię [i vice versa], fizyka moze i mnie interesuje, ale jakos nie potrafię się z nią dogadać itd. równocześnie z humanistycznymi studiami zaczęłam robić studium informatyczne [aktualnie jestem technik informatyk] i stwierdziłam, ze jednak nie trafiłam z wyborem studiów. Studia przerwałam po półtora roku i aktualnie jestem na drugim roku informatyki. Osobisćie twierdze, ze gdyby nie mój Pan Doktor od matematyki wyleciałabym po pierwszym semestrze, programowania jako takiego nie trawię i dostaję alergii, gdy musze to robic, ale nie żałuje zmiany. Chyba... Chyba, bo teraz studiuje informatyke, pracuje jako informatyk i generalnie pasję zamieniłam na coś czym będe zarabiac na życie, co poskutkowało tym, ze czasem nie umiem sobie znależć miejsca, gdy wracam do domu, bo kiedyś od tego trzeba odpocząć

wiesz, informatyka to taki przedmiot do którego trzeba podejść z jakimś entuzjazmem i chociaż nutką zainteresowania. niestety ta dziedzina należy do tej grupy dziedzin, w których trzeba się uczyć praktycznie całe życie, bo wciąz się rozwija.
__________________
W imię dysku i stacji i monitora ciekłokrystalicznego.
Enter!


Arashy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 21:56   #13
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: informatyka studia

Cytat:
Napisane przez Ellie00 Pokaż wiadomość
Zależy mi na tytule inżyniera więc jeżeli dostanę się na studia to będę musiała się zmierzyć z fizyką niestety... a Czy ktoraś z Was poszła na studia tak naprawdę wcześniej majac słabe pojęcie czy lubi uczyc sie lwasnie tej dziedziny i czy nie ma z nia klopotów?
ja poszłam na studia matematyczne a po 3 latach równocześnie na informatykę, będąc w liceum w klasie ogólnej z rozszerzonym programem języka niemieckiego, a w czasach podstawówki będąc raczej humanistką. C prawda informatyki ostatecznie nie skonczylam bo dostalam pracę w innym mieście niż studiowałam, i nie chciało mi się wracać ale 3 lata mam za sobą Matmy wiele nie miałam w liceum a jak już to wydawało mi się że niewiele z niej umiem. ale studia ukończyłam, obecnie pracuję jako informatyk programista i trochę na supporcie zatem, można nic nie stoi na przeszkodzie
__________________


Edytowane przez Tygrysiak
Czas edycji: 2010-01-30 o 21:58 Powód: dopisek
Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 13:11   #14
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: informatyka studia

Cytat:
Napisane przez Ellie00 Pokaż wiadomość
Zależy mi na tytule inżyniera więc jeżeli dostanę się na studia to będę musiała się zmierzyć z fizyką niestety... a Czy ktoraś z Was poszła na studia tak naprawdę wcześniej majac słabe pojęcie czy lubi uczyc sie lwasnie tej dziedziny i czy nie ma z nia klopotów?
Fizyka w liceum a fizyka na studiach to zupełnie coś innego (przynajmniej "u mnie" na politechnice), dlatego wszystko jest od podstaw.

Myślę, że ktoś, kto ogarnie informatykę, ogarnie i fizykę
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 12:49   #15
Ellie00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 380
Dot.: informatyka studia

Dziękuję za odpowiedzi Bardzo mi pomogłyście bo ja cały czas mam wątpliwości i nie wiem czy podejmuję odpowiednią decyzję... co ale nie ryzykujesz nie zyskujesz
panierrka a na jakiej jestes politechnice? Rozumiem że fizyka na studiach jest dużo dużo trudniejsza niż w LO? Tygrysiak a możesz napisać w jakim mieście pracujesz? Ciągle widzi się duzo ofert pracy dla programistów ale głownie w Warszawie albo Poznaniu. Ja niestety wybieram się do innego miasta.
Ellie00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 14:37   #16
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: informatyka studia

We Wrocławiu
__________________

Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 20:07   #17
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: informatyka studia

Cytat:
Napisane przez Ellie00 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi Bardzo mi pomogłyście bo ja cały czas mam wątpliwości i nie wiem czy podejmuję odpowiednią decyzję... co ale nie ryzykujesz nie zyskujesz
panierrka a na jakiej jestes politechnice? Rozumiem że fizyka na studiach jest dużo dużo trudniejsza niż w LO?
Na Warszawskiej

Fizyka na studiach jest inna niż w liceum, gdzie na wiarę przyjmowało się jakieś wzorki, na studiach dojdzie rachunek różniczkowy i wszystko zostanie uczciwie wyprowadzone.

Na pewno nie jest to do ogarnięcia w jeden wieczór typu zakuć, zaliczyć, zapomnieć, ale nie jest przedmiotem "zaporowym", jak to określam przedmioty uwalane przez 1/3 - 1/4 studentów (zdarzają się takie... ale to też zależy od prowadzącego, nie ma co ukrywać).
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 20:51   #18
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 896
Dot.: informatyka studia

Właśnie też się zastanawiam nad studiami informatycznymi na politechnice.
Jestem teraz w LO na mat-inf. Mamy cały czas programowanie C++.
Też obawiam się fizyki. Raczej nic nie umiem. Dużo tej fizyki jest? Trzeba mieć jakieś podstawy z liceum.
Z matmy sobie radzę, a z programowaniem na tym etapie nie mam większych problemów. Nawet z kolegami na jakiś konkurs się wybieramy.
Co myślicie o zdawaniu matury z informatyki?
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 14:13   #19
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: informatyka studia

[1=6a7e0cf2eda2bda4316abe8 4f76a420338a84d81_65555cc f31198;18400349]
Dużo tej fizyki jest?
Co myślicie o zdawaniu matury z informatyki?
[/QUOTE]

Czy dużo jest fizyki, to pewnie zależy od wydziału na jaki się wybierasz. Jeśli to jest typowo matematyczny, to fizyki będzie mniej niż na wydziale elektrycznym/elektronicznym, bo na tym drugim na pewno będą fizyczne podstawy budowy komputera poza fizyką ogólną (półprzewodniki itp). Wszystko to przełknięcia
Co do informatyki na maturze, to jeśli masz dobrego prowadzącego przedmiot i ktoś u Ciebie zdawał już informatykę, to czemu nie. Gorzej przecierać szlaki, w dodatku z niechętnym nauczycielem.
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 17:24   #20
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 896
Dot.: informatyka studia

Na wydział informatyczny bym chciała.
A co do matury w naszej szkole, to wiem że w tamtym roku nikt nie zdawał i w tym roku kilka osób chciało, ale się rozmyśliło. Z mego rocznika planuje chyba zdawać jeszcze jedna osoba, ale możliwe że się więcej namyśli A nauczyciel może być.
Bo właśnie się zastanawiam, bo wszyscy straszą, że lepiej wziąć się za fizykę, że mało osób infę dobrze zdaje i wogóle. A w rekrutacji uczelni patrzyłam matura z informatyki jest tak samo liczona jak z fizyki.
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 19:34   #21
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: informatyka studia

[1=6a7e0cf2eda2bda4316abe8 4f76a420338a84d81_65555cc f31198;18418598]Na wydział informatyczny bym chciała.
A co do matury w naszej szkole, to wiem że w tamtym roku nikt nie zdawał i w tym roku kilka osób chciało, ale się rozmyśliło. Z mego rocznika planuje chyba zdawać jeszcze jedna osoba, ale możliwe że się więcej namyśli A nauczyciel może być.
Bo właśnie się zastanawiam, bo wszyscy straszą, że lepiej wziąć się za fizykę, że mało osób infę dobrze zdaje i wogóle. A w rekrutacji uczelni patrzyłam matura z informatyki jest tak samo liczona jak z fizyki.[/QUOTE]
matura z informatyki nie należy do prostych, jakoś tak wyjątkowo i mówi to studentka owego kierunku więc jeśli lepiej czujesz się z fizyki to weź ją ale jeśli dobrze sobie radzisz z rozwiązywaniem arkuszy maturalnych z informatyki to bierz ją
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 19:50   #22
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 896
Dot.: informatyka studia

Z fizyki wcale się nie czuję.
Ale wszystko jest nauczalne, teraz mam jakieś podstawy C++ i w końcu jeszcze mam 2 lata. Będę się chyba jednak starała przygotować do matury z informatyki.
Pewnie jeszcze z 5 razy mi się odmieni, ale co tam
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 12:02   #23
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: informatyka studia

Od 40 minut szukałam tego wątku i w końcu znalazłam
Po dłuuuugich rozważaniach stwierdziłam, że jednak zaryzykuję i będę studiować informatykę tylko, że ta matma, fizyka... ale może uda się jakoś przebrnąć myślicie, że jak przerobię porządnie np vademecum Operona z matmy i fizyki, to będą to wystarczające podstawy, czy może powinnam zainteresować się jeszcze czymś? Na stronie uczelni znalazłam sylabusy z przedmiotów z informatyki, sądzicie że jest sens teraz się tego uczyć, albo chociaż zaznajomić z tym??
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 12:19   #24
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: informatyka studia

Co tu tak cicho? Nie ma żadnych studentek informatyki?
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 13:08   #25
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: informatyka studia

Ja jestem Tylko czy Twoje pytania z czerwca są nadal aktualne?
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 16:20   #26
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: informatyka studia

Ja jestem, już finiszuję studia informatyczne, konkretnie inżynierię baz danych, nie było łatwo ale warto, naprawdę.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 22:26   #27
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: informatyka studia

A mnie przeraża trochę stosunek liczby mężczyzn do kobiet: 115 do 6 i już czuję, że będę miała problem z co najmniej czterema przedmiotami...
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:09   #28
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: informatyka studia

Hej! Mam nadzieję, że ktoś zajrzy na ten wątek i odpowie na moje, jakże nurtujące mnie ostatnio , pytania.

Jestem studentką studiów humanistycznych. W czerwcu się bronię (licencjat) i czuję, że mam dość. Całe życie uważałam, że mam umysł humanistyczny, a wszystkie ścisłe przedmioty to dla mnie czarna magia. Prawda jest taka, że z góry zawsze zakładałam, że nie ma sensu się ich uczyć, bo moja głowa nie jest stworzona do przyswajania takich informacji . Pamiętam jednak, że jeśli już trzeba było przysiąść, głównie do matematyki, żeby zaliczyć sprawdzian, to po prostu siadałam i uczyłam się. I nawet sprawiało mi to przyjemność - szczególnie algebra.

Ale coś trzeba było wybrać i wybrałam chyba najmniej przyszłościowy kierunek świata. Na początku byłam zachwycona, jednak z roku na rok rozczarowywała mnie zarówno uczelnia, jak i sam kierunek. Miałam dość ciągłego gadania o tyłku Maryni i tworzenia teorii do rzeczywistości. I choć wyniki miałam zawsze bardzo dobre, to ostatni semestr był dla mnie koszmarem, miałam dość tych studiów na tyle, że myślałam o rzuceniu ich. Na razie jednak zdrowy rozsądek każe mi to zakończyć, bo szkoda tych 3 lat...

Mimo wszystko powiedziałam sobie, że dość tego. Nie chcę dalej brnąć w studia, które nie dają mi kompletnie nic, nie chcę marnować kolejnych lat na nic. ALE, powstaje pytanie: co teraz? Stara już jestem , zaraz mi stukną 23 lata. Co robić?

Praktycznie całe dzieciństwo i tak do dzisiaj - spędziłam przed komputerem. I to nie tylko grając, ale i robiąc różne inne rzeczy. Zawsze lubiłam rozkręcać komputer i patrzeć co tam siedzi w środku, lubiłam patrzeć jak brat go naprawia, aż doszło do momentu, kiedy to brat zaczął mnie prosić, bym coś naprawiła, przeinstalowała system itd. . Od paru lat jestem w związku z informatykiem , więc chcąc nie chcąc czegoś tam się nauczyłam, choć teraz żałuję, że nie zaglądałam mu bardziej przez ramię . Mimo to - uświadomiłam sobie, że to jest coś, co naprawdę sprawia mi przyjemność i coś, co choć trochę potrafię. Tylko czy to nie za mało?

Do rzeczy! Chciałabym, by ktoś szczerze mi odpowiedział: czy z moją zerową wiedzą matematyczną, fizyczną itd. jest sens, bym w ogóle się pchała na takie studia? Czy w ogóle o tym nie myśleć? Wiem, że byłabym w stanie usiąść i do października nadrobić choć podstawy na poziomie licealnym, by nie iść kompletnie z niczym (szczególnie z pomocą mojego informatyka ). Ale czy to wystarczy? Czy porywam się z motyką na słońce?

Jeszcze jedna sprawa: moja matura bardzo mnie ogranicza i w tej chwili mogłabym iść jedynie na studia zaoczne - mam maturę tylko z geografii, którą mogę sobie wsadzić w buty . Czy, olaboga, napisać maturę z matematyki, co opóźni mnie o dodatkowy, cenny rok, czy iść na zaoczne? Jak wspominałam, lata mi lecą i może studia dzienne to nie jest już dobry pomysł? Może lepiej iść do pracy i spokojnie studiować w weekendy?

Wiem, że mój post może brzmieć śmiesznie i w ogóle - co ja sobie wyobrażam? Ale myślę też sobie, że życie jest po to, by spełniać swoje marzenia, choćby były zupełnie nierealne i niepoważne.
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 19:32   #29
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: informatyka studia

Cytat:
Napisane przez Pani Filifionka Pokaż wiadomość
Do rzeczy! Chciałabym, by ktoś szczerze mi odpowiedział: czy z moją zerową wiedzą matematyczną, fizyczną itd. jest sens, bym w ogóle się pchała na takie studia? Czy w ogóle o tym nie myśleć? Wiem, że byłabym w stanie usiąść i do października nadrobić choć podstawy na poziomie licealnym, by nie iść kompletnie z niczym (szczególnie z pomocą mojego informatyka ). Ale czy to wystarczy? Czy porywam się z motyką na słońce?

Jeszcze jedna sprawa: moja matura bardzo mnie ogranicza i w tej chwili mogłabym iść jedynie na studia zaoczne - mam maturę tylko z geografii, którą mogę sobie wsadzić w buty . Czy, olaboga, napisać maturę z matematyki, co opóźni mnie o dodatkowy, cenny rok, czy iść na zaoczne? Jak wspominałam, lata mi lecą i może studia dzienne to nie jest już dobry pomysł? Może lepiej iść do pracy i spokojnie studiować w weekendy?

Wiem, że mój post może brzmieć śmiesznie i w ogóle - co ja sobie wyobrażam? Ale myślę też sobie, że życie jest po to, by spełniać swoje marzenia, choćby były zupełnie nierealne i niepoważne.
Według mnie, informatykę można spokojnie studiować zaocznie, bo to i tak głównie praca własna - nikt nas np. programowania nie nauczy, tylko trzeba pisać, pisać, pisać... Jedyne, co się przydaje, do dostęp do jakiegoś droższego oprogramowania czy sprzętu.

Co do matmy i fizyki, to nie musisz od razu iść na politechnikę Jedna z najlepszych prywatnych szkół z informatyką ma niemal żenujący poziom tych dwóch przedmiotów

Jaki kierunek w informatyce by Cię interesował?
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 07:52   #30
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: informatyka studia

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Według mnie, informatykę można spokojnie studiować zaocznie, bo to i tak głównie praca własna - nikt nas np. programowania nie nauczy, tylko trzeba pisać, pisać, pisać... Jedyne, co się przydaje, do dostęp do jakiegoś droższego oprogramowania czy sprzętu.

Co do matmy i fizyki, to nie musisz od razu iść na politechnikę Jedna z najlepszych prywatnych szkół z informatyką ma niemal żenujący poziom tych dwóch przedmiotów

Jaki kierunek w informatyce by Cię interesował?

Bardzo krzepiący post . Wciąż się zastanawiam. Jeśli chodzi o kierunek, w jakim chciałabym iść, to najbardziej kręci mnie chyba webmastering. Ale wielu rzeczy nie znam i nie potrafię, także trudno mi teraz powiedzieć, czy nie poznałabym czegoś, co chciałabym zgłębić .
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-18 19:57:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.