Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-02, 10:35   #2131
Larissa123
Raczkowanie
 
Avatar Larissa123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Hong Kong
Wiadomości: 151
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Apsiku jestem jestem, ale i Ty cos ostatnio rzadko tu zagladasz
Taka ciekawostka....z cyklu jak Azjatki dbaja o wlosy. Otoz tutaj w Hong Kongu mamy specjalne salony/zaklady fryzjerskie gdzie nie mozna obciac/podciac wlosow, nie mozna zmienic koloru wlosow itp. a jedynie mozna zadbac o nasze wlosy, poprawic ich kondycje. Tego rodzaju zaklady fryzjerskie specjalizuja sie tylko we wszelkiego rodzaju "treatment" jesli chodzi o wlosy, maseczki, odzywki, jakies specjalne zabiegi przy uzyciu pary itp.itd. Z zewnatrz taki zaklad wyglada tak samo jak normalny salon fryzjerski, w srodku zreszta tez, normalnie sa fotole, lustra...i przez to juz kilka razt przez pomylke weszlam do takiego salonu z pytaniem ze chce podciac koncowki, albo skrocic grzywkea potem dopiero jak mi ktos z takiego zakladu wyjasnil ze oni tutaj nie maja takich typowych zabiegow. jeden taki zaklad jest niedaleko miejsca gdzie mieszkam i powiem Wam ze zawsze jest w nim pelno kobiet/pan/dziewczyn...w roznym wieku........a dla odmiany wszyscy pracownicy salonu to sami panowie. Tak wiec taka ciekawostka o tym ze tego typu salony sa tutaj w HK populrane i maja duzo klienetek, a wiec azjatki-chinki bardzo dbaja o kondycje swoich wlosow.

Edytowane przez Larissa123
Czas edycji: 2010-10-02 o 10:36
Larissa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 12:08   #2132
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Loss_Lauri, a jadłaś może kiedyś wakame albo kombu?
Od dawna ich szukam - bezskutecznie
nie nie jadłam jedyne algi jakich próbowałam to właśnie nori, ale ja muszę uważać na algi bo mam na nie alergię skórną i boję się żeby nie wyszła mi z tego pokarmowa
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 17:25   #2133
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Co tu tak cicho się zrobiło?

Cicho wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie... co to będzie...?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 06:05   #2134
Larissa123
Raczkowanie
 
Avatar Larissa123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Hong Kong
Wiadomości: 151
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Znajoma z HK kiedys polecila mi takie granulki "Bak Foog Pills" dla kobiet. Jest to rodzaj chinskiej medycyny. Co prawda polecila mi je na bole miesiaczkowe ale regularne spozywanie tych granulek poprawia kondycje skory, przyczynia sie do zachowania mlodosci i zdrowego wygladu cery. Zalaczam zdjecie calego opakowania, w srodku sa takie pojedyncze saszetki, a w nich czarne malutkie granulki. Jedna taka saszetke je sie najpierw co drugi dzien, a potem mozna codziennie..szczegoly sa napisane na ulotce, wszystko jest w j. angielskim.
Larissa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 08:35   #2135
venealin
Raczkowanie
 
Avatar venealin
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, głównie z pracy ;)
Wiadomości: 423
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Czy mogłabyś podać skład tych granulek? Cóż to jest za cudo?
Może masz możliwość wrzucić skan albo zdjęcie tej ulotki?
(każdy z aspektów ich działania byłby u mnie pożądany :/ aczkolwiek pewnie będzie problem w Pl)
__________________
21.07.2011 - Pierwszy Dzień Reszty Mojego Życia
175cm/64,5 kg
- walczę z cellulitem
- niszczę tłuszcz a zdobywam mięśnie
- uczę się zdrowego odżywiania
- dbam o cerę
- PIJĘ DUŻO WODY
venealin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 17:35   #2136
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez venealin Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś podać skład tych granulek? Cóż to jest za cudo?
Może masz możliwość wrzucić skan albo zdjęcie tej ulotki?
(każdy z aspektów ich działania byłby u mnie pożądany :/ aczkolwiek pewnie będzie problem w Pl)
Ja wprawdzie nie Larissa, ale mnie tez zainteresowały i sobie pogooglałam

http://www.euyansang.com/index.php/p...bak-foong-pill


Key Ingredients: Radix Angelicae Sinensis, Cortex Eucommiae, Cortex Cinnamomi, Folium Artemisiae Argyi, Rhizome Corydalis, Radix Astragali, Radix Ginseng, Radix Paeoniae Alba, Radix Polygalae, Semen Sesami Nigrum, Fructus Amomi, Faeces Trogopterori, Cornu Cervi Pantotrichum, Rhizome Ligustici Chuanxiong, Rhizome Atractylodis Macrocephalae, Poria, Rhizome Cyperi, Herba Leonuri
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 00:05   #2137
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Nareszcie dobrnęłam do końca wątku!! Obecnie odczuwam ogromną fascynację przeplatana z bólem oczu od nadmiernego wpatrywania sie w monitor

Początkowo dobierałam się do wątku bardzo haotycznie, najpierw trochę początku, później końcówka i początek tego roku, ale całość już przeczytana

Co mnie przyciągneło to na pewno ideał nieskazitelnej cery do jakiego tu wszystkie dążycie i ja z wami

Troche o mojej pielęgnacji:
- zawsze dzielę ją na dwa okresy przed odkryciem wizażu i po (oczywiscie po jest o niebo lepiej)
- staram się być systematyczna w pielęgnacji, ale wiadomo, że nie zawsze mozna (wyjazdy, sesja itp.)
- jem bardzo zdrowo i wszystko co "fast food" jest mi obce

Moja twarz rano:
- oczyszczajacy żel do mycia twarzy Clarins
- tonik Clarins
- woda termalna LRP
- nawilżający krem Clarins z filtrem SPF15
- krem pod oczy tej samej firmy

Wieczorem:
- j.w. +
- peeling co 2 lub 3 dni (przeróżny, oczywiście domowej roboty)
- wszelakie maseczki algowe firmy Bielenda również nie na codzień
- ostatnio mam fazę na olejek kokosowy, wcześniej był kwas hialuronowy, serum z wit. C i jeszcze pare innych przelotnych romansów lub towarzyszy na całe życie, obecnie czaję się na olejek rycynowy i olejek z wisiołka

A tak podsumowując: codzienna pielęgnacja daje naprawdę nieziemskie rezultaty, może nie mam jeszcze cery idealnej, ale jestem na bardzo dobrej drodze.

Moje tipy:
- jeżeli macie jakiś problem skórny starajcie się znaleźć przyczynę, wyeliminowanie jej (np. z jadłospisu albo z trybu życia) da efekt o niebo lepszy niż jakikolwiek specyfik anty-objawowy
- dopinajcie wszystko na ostatni guzik (ciuchy - czyste, włosy - umyte, makijaż - adekwatny itd. długo by wymieniać) i zawsze miejcie przy sobie środki awaryjne (coś do korekty makijażu, rajstopy na zmianę, czy nawet suchy szampon wszystko wedle uznania) - moja dewiza: musimy być sprytne

Mam nadzieję, że i ja przyczynie się do rozwoju wątku.

I na koniec taka ciekawostka: Miałam na początku studiów zajęcia z Geopolityki i nasz przemiły prowadzący powiedział, że Polacy są jedynym europejskim narodem w którym u prawie wszystkich/wszystkich występuje gen tatarski. Tyle odemnie, miłej nocy życzę!
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 05:22   #2138
Larissa123
Raczkowanie
 
Avatar Larissa123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Hong Kong
Wiadomości: 151
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Ja wprawdzie nie Larissa, ale mnie tez zainteresowały i sobie pogooglałam

http://www.euyansang.com/index.php/p...bak-foong-pill


Key Ingredients: Radix Angelicae Sinensis, Cortex Eucommiae, Cortex Cinnamomi, Folium Artemisiae Argyi, Rhizome Corydalis, Radix Astragali, Radix Ginseng, Radix Paeoniae Alba, Radix Polygalae, Semen Sesami Nigrum, Fructus Amomi, Faeces Trogopterori, Cornu Cervi Pantotrichum, Rhizome Ligustici Chuanxiong, Rhizome Atractylodis Macrocephalae, Poria, Rhizome Cyperi, Herba Leonuri

dziekuje Ishikawa za podanie strony, skladu i w ogole calej reszty.
Do dziewczyn ktore maja bolesne miesiaczki polecam Wam tez taki chinski sposob...picie kompotu z imbiru. Tylko ze to trzeba reguralnie, codziennie pic i codziennie gotowac swiezy. Jeden korzen imbiru dokladnie myjemy, nie obieramy ze skorki, kroimy na plasterki, wrzucamy do garnka i zalewamy woda, gdy woda sie zagotuje potem jeszcze gotujemy okolo 10 minut na malym ogniu. I gotowe, pijemy w kazdej chwili gdy chce nam sie pic, lub pomiedzy innymi napojami, woda, herbata itp. Jak ktos nie lubi troche cierpkiego smaku takiego kompotu mozna dodac lyzeczke miodu na szklanke, a jeszcze lepiej czarny badz czerwony cukier ktory tez jest bogaty w rozne skladniki dobre dla nas kobietek.
Mozna tez jesc imbir marynowany, taki jak podaja w restauracjach sushi, ten ktory je sie pomiedzy kolejnymi rodzajami sushi dla zneutralizowania smaku w ustach...taki imbir tez jest bardzo zdrowy.
Przepraszam za odbieganie od tematu mialo byc o sposobach azjatek na piekna cere, a tu tak troche o czym innym sie rozpisalam, ale moze komus tez to sie przyda
Larissa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 09:01   #2139
venealin
Raczkowanie
 
Avatar venealin
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, głównie z pracy ;)
Wiadomości: 423
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Ja wprawdzie nie Larissa, ale mnie tez zainteresowały i sobie pogooglałam

http://www.euyansang.com/index.php/p...bak-foong-pill


Key Ingredients: Radix Angelicae Sinensis, Cortex Eucommiae, Cortex Cinnamomi, Folium Artemisiae Argyi, Rhizome Corydalis, Radix Astragali, Radix Ginseng, Radix Paeoniae Alba, Radix Polygalae, Semen Sesami Nigrum, Fructus Amomi, Faeces Trogopterori, Cornu Cervi Pantotrichum, Rhizome Ligustici Chuanxiong, Rhizome Atractylodis Macrocephalae, Poria, Rhizome Cyperi, Herba Leonuri
"For conditions marked by a deficiency of Blood and Vital Energy, such as menstrual pain, menstrual irregularities and disorders, anaemia, giddiness, fatigue, cold limbs, emaciation, soreness in the lower back, and general weakness after childbirth."
No proszę, kolejny mój problem.

....
>klik< no są...ale to niestety nie na moją kieszeń
ale tak BTW, powiedzcie mi, na ile dni starcza kuracja z aukcji podanej w linku?
__________________
21.07.2011 - Pierwszy Dzień Reszty Mojego Życia
175cm/64,5 kg
- walczę z cellulitem
- niszczę tłuszcz a zdobywam mięśnie
- uczę się zdrowego odżywiania
- dbam o cerę
- PIJĘ DUŻO WODY
venealin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 16:03   #2140
janson
Raczkowanie
 
Avatar janson
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 51
Bak Foong Pills

ojej troche sie przestraszylam jak przeczytalam z czego sie te pigulki robi:

Bak Foong pills are made from a complex traditional formula with no less than 20 exotic ingredients, including flying squirrel feces, deer antler, black sesame seeds, essence of white-feathered chicken and cinnamon bark.

http://www.time.com/time/asia/featur...ne/cover3.html
janson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 16:21   #2141
venealin
Raczkowanie
 
Avatar venealin
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, głównie z pracy ;)
Wiadomości: 423
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.



mnie to trochę...odrzuciło
__________________
21.07.2011 - Pierwszy Dzień Reszty Mojego Życia
175cm/64,5 kg
- walczę z cellulitem
- niszczę tłuszcz a zdobywam mięśnie
- uczę się zdrowego odżywiania
- dbam o cerę
- PIJĘ DUŻO WODY
venealin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 18:43   #2142
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Fajna ta dieta francuskaJa ostatnio bylam kilka dni we Francji i mi jedzenie tam b smakowalo-jest b lekkie a porcje sa idealne i nie ocieka w tluszczu tak jak w Usa...

Mam pytanie do dziewczyn miejszkajacych w Hong Kongu etc.Gdzie mozna dostac blyszczyki firmy Baby Pink?Kiedys je mialam(zamowilam z jakiejs stronki) i b mi przypasowaly i zuzylam do samego konca-chcialam znowu zamowic ale nigdzie nie moge isc dostac-nawet na ebayu nie ma
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 05:44   #2143
Larissa123
Raczkowanie
 
Avatar Larissa123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Hong Kong
Wiadomości: 151
Dot.: Bak Foong Pills

Cytat:
Napisane przez janson Pokaż wiadomość
ojej troche sie przestraszylam jak przeczytalam z czego sie te pigulki robi:

Bak Foong pills are made from a complex traditional formula with no less than 20 exotic ingredients, including flying squirrel feces, deer antler, black sesame seeds, essence of white-feathered chicken and cinnamon bark.

http://www.time.com/time/asia/featur...ne/cover3.html
wiele lekow chinskiej medycyny jest zrobionych z jeszcze gorszych rzeczy, ale kilka tysiecy lat doswiadczen, a potem badan i nauki wykazalo ze maja zdrowotne wlasciwosci i pomagaja w wielu dolegliwosciach

CzarnyElf: nie znalazlam w necie tych blyszczykow, moze w jakims lokalnym kosmetycznym sklepie, ale nie przypominam sobie zebym cos takiego tutaj widziala.
Larissa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 08:38   #2144
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Bak Foong Pills

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Fajna ta dieta francuskaJa ostatnio bylam kilka dni we Francji i mi jedzenie tam b smakowalo-jest b lekkie a porcje sa idealne i nie ocieka w tluszczu tak jak w Usa...

Mam pytanie do dziewczyn miejszkajacych w Hong Kongu etc.Gdzie mozna dostac blyszczyki firmy Baby Pink?Kiedys je mialam(zamowilam z jakiejs stronki) i b mi przypasowaly i zuzylam do samego konca-chcialam znowu zamowic ale nigdzie nie moge isc dostac-nawet na ebayu nie ma
dawno cię tu (na Wizażu) nie było, Czarny Elfie
dieta francuska (a zwłaszcza czerwone wino i winogrona) jest bogata w najsilniejszy antyoksydant - resweratrol, odpowiedzialny za tzw 'paradoks francuski'(Francuzi, mimo spożywania duzej ilości tłuszczów nasyconych, rzadziej chorują na choroby serca)
Cytat:
Napisane przez Larissa123 Pokaż wiadomość
wiele lekow chinskiej medycyny jest zrobionych z jeszcze gorszych rzeczy, ale kilka tysiecy lat doswiadczen, a potem badan i nauki wykazalo ze maja zdrowotne wlasciwosci i pomagaja w wielu dolegliwosciach
no tak, tylko że ja chyba nie byłabym w stanie zjeśc jakiegoś specyfiku wiedząc, że jest zrobiony np. z odchodów wiewiórki
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 12:39   #2145
Larissa123
Raczkowanie
 
Avatar Larissa123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Hong Kong
Wiadomości: 151
Dot.: Bak Foong Pills

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
dawno cię tu (na Wizażu) nie było, Czarny Elfie
dieta francuska (a zwłaszcza czerwone wino i winogrona) jest bogata w najsilniejszy antyoksydant - resweratrol, odpowiedzialny za tzw 'paradoks francuski'(Francuzi, mimo spożywania duzej ilości tłuszczów nasyconych, rzadziej chorują na choroby serca)

no tak, tylko że ja chyba nie byłabym w stanie zjeśc jakiegoś specyfiku wiedząc, że jest zrobiony np. z odchodów wiewiórki
To jest oczywiscie indywidualny wybor kazdego czlowieka, ale nie rozumiem ludzi ktorzy wola meczyc sie z dolegliwosciami danej choroby niz stosowac leki ktore moga im pomoc i zlikwidowac chorobe tylko dlatego ze jest to zrobione z tego czy tamtego.
Poza tym nie je sie przeciez odchodow wiewiorki tylko tabletke, sproszkowany srodek ktory ani brzydko pachnie, ani zle nie wyglada. Sklad moze nie brzmi ciekawie, ale taka jest naturalna chinska medycyna, wszystko z natury, zero trucizny czy negatywnych skutkow stosowania takich rzeczy...w przeciwienstwie do naszych tradycyjnych lekow.
Larissa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 14:08   #2146
venealin
Raczkowanie
 
Avatar venealin
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, głównie z pracy ;)
Wiadomości: 423
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ja powiem szczerze, że martwi mnie tylko to, że sporo się nasłuchałam o tym jak do produkcji różnego rodzaju chińskich panaceów giną różne zwierzęta.
Tutaj coś wspomniano o rogach jeleni...i jakoś dziwnie mi się kojarzy z polowaniem na słonie dla ich ciosów. Serce mnie boli jak pomyślę, że przyłożyłabym pośrednio rękę do tego procederu.

(Tym bardziej, że dwa dni temu poszłam wieczorem do lasu i podglądałam 3 stada jeleni pasące się na polu otoczonym lasami...Boże, co za przeżycie. Kto nie widział ten nie wie. Człowiekowi nawet zimno nie przeszkadza jak widzi takiego samca z ogromniastym porożem przechadzającego się powoli i z gracją. COŚ PIĘKNEGO. Szczególnie jak co chwilę sprawia wrażenie, że wie że się na niego patrzy i zagląda prosto w okular lornetki ) mam nadzieję, że wybaczycie mi OT
__________________
21.07.2011 - Pierwszy Dzień Reszty Mojego Życia
175cm/64,5 kg
- walczę z cellulitem
- niszczę tłuszcz a zdobywam mięśnie
- uczę się zdrowego odżywiania
- dbam o cerę
- PIJĘ DUŻO WODY
venealin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 18:56   #2147
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Przepraszam, że wcinam się w rozmowę

Przewertowałam pobieżnie nasz wątek w poszukiwaniu informacji na temat pielęgnacji włosów. Japoki, które widzę na zdjęciach z reguły mają naprawdę śliczne włosy (gęste, lśniące).

Mnie niestety od pewnego czasu zaczęły dość obficie wypadać. Nie wypadają z cebulkami, tylko się łamią.
Na pewno nie jest to spowodowane chorobami skórnymi - byłam niedawno u dermatologa.
Stawiam na stres, gorszą dietę i być może na wahania hormonalne.
Nadmienię jeszcze, że od pewnego czasu zapuszczam włosy i dostałam na ich punkcie małego bzika.
Zawsze były mocne i gęste, więc tym bardziej drżę z powodu ich gorszego stanu.

Możecie polecić jakieś specyfiki (doustne, szampony, odżywki etc.) lub zabiegi, które mogłyby wzmocnić strukturę włosa, zmniejszyć ich wypadanie?

Przyznam szczerz, że wysiadłam na ok. 30 stronie tematu...
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2010-10-14 o 18:57
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 20:22   #2148
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Kira piszesz, że przyczyną mogą być stres i zła dieta, więc warto je wyeliminować albo chociaż spróbować, ale wiem jakie to trudne dlatego można się wspomagać i tu masz ogromne pole manewru. Ja mogę Ci polecić:
wewnętrznie:
- jakieś kobiece suplementy diety capivit itp.
- gdzieś w połowie wątku było coś o olejach pitych na czczo
- ja osobiście polecam orzechy wszelkiej maści u mnie działają rewelacyjnie
a zewnętrznie
- jeśli prostujesz włosy to zawsze ale to zawsze używaj dobrego produktu zabezpieczającego, czasami nawet jednokrotne wyprostowanie włosów bez zabezpieczenia może je bardzo zniszczyc i może nie będzie to zauważalne od razu, ale na pewno będzie trudne do odwrócenia
- bardzo dobrym sposobem na porost i przeciw wypadaniu jest nafta kosmetyczna
- ja ostatnio testuję olej kokosowy i dodaję go prawie do wszystkiego i uważam, że też się dobrze sprawdza
- dobry na włosy jest też olej rycynowy
Moją dewizą przy wszelkich problemach jest zawsze zmasowany atak, bo przecież nigdy tak do końca nie wiesz co jest przyczyną problemu dlatego stosowanie kilku metod na pewno ma większe prawdopodobieństwo powodzenia niż stosowanie jednej. A co do suplementów to zazwyczaj jeśli komuś nie pomagają to znaczy, że nie tego danej osobie brakuje. Mam nadzieję, że moja wypowiedź się przyda, bo niedawno przebrnęłam przez cały wątek i jestem "na świeżo" z wszystkimi patentami, więc tu masz ich skondensowaną wersję.

Mogła by się również wypowiedzieć któraś z dziewczyn, które miały bezpośrednią styczność z Japonią, zawsze lesze są informacje z pierwszej ręki.
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 20:49   #2149
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Palina_malina bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

Ze zrównoważoną dietą mam duży problem, bo z powodu natłoku zajęć ciężko mi spożywać posiłki regularnie, a ich jakość często woła o pomstę do nieba

Ech...a w wakacje było tak piękne (o czym pisałam zresztą kilka tygodni temu).

Oleje faktycznie pomagają.
Piłam kiedyś regularnie oliwę z oliwek na czczo. Faktycznie - poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci była bardzo wyczuwalna. Szczerze mówiąc zupełnie o tym zapomniałam...muszę znów się za to zabrać

Wielkie dzięki, że o tym wspomniałaś


Włosów nie prostuję, bo mam naturalnie proste strąki, ale bardzo je męczę suszarką (nie lubię, gdy naturalnie schną...brrr...ten zimny plaster przyklejony do pleców - nawet ręcznik nie pomaga).

Ach...myję włosy codziennie - może to lekka przesada? Może powinnam dać im trochę "odsapnąć"?
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 21:04   #2150
janson
Raczkowanie
 
Avatar janson
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 51
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że wcinam się w rozmowę

Przewertowałam pobieżnie nasz wątek w poszukiwaniu informacji na temat pielęgnacji włosów. Japoki, które widzę na zdjęciach z reguły mają naprawdę śliczne włosy (gęste, lśniące).

Mnie niestety od pewnego czasu zaczęły dość obficie wypadać. Nie wypadają z cebulkami, tylko się łamią.
Na pewno nie jest to spowodowane chorobami skórnymi - byłam niedawno u dermatologa.
Stawiam na stres, gorszą dietę i być może na wahania hormonalne.
Nadmienię jeszcze, że od pewnego czasu zapuszczam włosy i dostałam na ich punkcie małego bzika.
Zawsze były mocne i gęste, więc tym bardziej drżę z powodu ich gorszego stanu.

Możecie polecić jakieś specyfiki (doustne, szampony, odżywki etc.) lub zabiegi, które mogłyby wzmocnić strukturę włosa, zmniejszyć ich wypadanie?

Przyznam szczerz, że wysiadłam na ok. 30 stronie tematu...
polecam olejek rycynowy i ojon
i wax z polskiej apteki

zapewnij sie czy spozywasz dostarczajaco:
krzemionki, witaminy H, zelaza, wszelkich witamin B, aminokwasow, podobno tauryna tez na wlosy pomaga

Edytowane przez janson
Czas edycji: 2010-10-14 o 21:20
janson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 16:06   #2151
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi


Mnie się marzą takie włosy jak w załączniku...idealna długość, gęstość i kolor Tylko trzeba będzie katować końce lokówką
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 16:40   #2152
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi


Mnie się marzą takie włosy jak w załączniku...idealna długość, gęstość i kolor Tylko trzeba będzie katować końce lokówką
Kira, nie trzeba, wystarczy zawiązać dwa ciasne warkocze na noc (jeśli włosy myjesz wieczorem) lub od razy po umyciu, wysuszyć i dać na to preparat utrwalający loki.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 16:50   #2153
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Kira, nie trzeba, wystarczy zawiązać dwa ciasne warkocze na noc (jeśli włosy myjesz wieczorem) lub od razy po umyciu, wysuszyć i dać na to preparat utrwalający loki.
Ja jak chce lekkie fale na włosach to idę spać z mokrą głową ale podobno niezdrowe jest dla włosów więc już tego nie robię.
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 17:07   #2154
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

albo zwykle, rzepowe wałki
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 17:12   #2155
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
albo zwykle, rzepowe wałki
Lepiej uważać na rzepowe, ja sobie dzięki nim trochę przerzedziłam włosy przez jedną noc.
Ja wolę papiloty, ale nie te tradycyjne gąbkowe tylko takie jakieś gumowane, jak po nich rozczeszę włosy to mam hollywoodzkie fale
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 17:26   #2156
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Lepiej uważać na rzepowe, ja sobie dzięki nim trochę przerzedziłam włosy przez jedną noc.
Ja wolę papiloty, ale nie te tradycyjne gąbkowe tylko takie jakieś gumowane, jak po nich rozczeszę włosy to mam hollywoodzkie fale
nie chodziło mi o całonocne zakładanie - może niezbyt jasno się wyraziłam
ja zakładam je tak na ok 10 min na podsuszone już włosy
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 17:26   #2157
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

A ja nie mam cierpliwości do wałków, zawsze jak mam ochotę na lekkie fale, to dwa warkocze, a jak jakieś większe wyjście to się bawię lokówką
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 17:41   #2158
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Mokre warkoczyki na noc przerabiałam w gimnazjum

Efekt jest faktycznie super, ale niestety utrzymuje się u mnie maksymalnie 5h

Liczę na to, że z lokówką będzie lepiej, ponieważ naoglądałam się filmików Bubzbeauty i jetem oczarowana tym, co może uczynić z przyklapniętych "drutów" lokówka i pianka utrwalająca.

http://www.youtube.com/watch?v=nha8B...eature=channel
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 17:56   #2159
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Mokre warkoczyki na noc przerabiałam w gimnazjum

Efekt jest faktycznie super, ale niestety utrzymuje się u mnie maksymalnie 5h

Liczę na to, że z lokówką będzie lepiej, ponieważ naoglądałam się filmików Bubzbeauty i jetem oczarowana tym, co może uczynić z przyklapniętych "drutów" lokówka i pianka utrwalająca.

http://www.youtube.com/watch?v=nha8B...eature=channel
Nie pisałam o warkoczykach tylko o dwóch warkoczach- w przeciwieństwie do jednego włosy nie są oklapnięte. Poza tym, zrozumiałam, że chodzi ci o look jak na zdjęciu, czyli lekkie fale od 2/3 długości, na nie loczki. No i jak masz (jak ja) oporne włosy, to można się wspomagać jakimiś super preparatami, ale i tak po pewnym czasie zaczną się prostować, również po lokówce, efekt zbliżony, czas 'stylizacji' zdecydowanie krótszy i nie niszczysz włosów lokówką (jeśli byś przez jakiś czas chciała taka fryzurę nosić).
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 21:40   #2160
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Katoshi Pokaż wiadomość
Ja jak chce lekkie fale na włosach to idę spać z mokrą głową ale podobno niezdrowe jest dla włosów więc już tego nie robię.
A co w tym niezdrowego?
Ja zwykle po umyciu odciskam włosy, zawijam na kilka minut w ręcznik, później przeczesuję i idę spać. Czasem spinam w luźny koczek, jeśli zamierzam jeszcze coś robić przed snem. Rano mam super skręt
Na poduszce włosy odgarniam do góry, tak, żeby nie ziębiły mnie w szyję.
Robię tak od wielu, wielu lat i zawsze uważałam, że to lepsze rozwiązanie niż suszenie suszarką. Na naturalne suszenie przed snem nie mam czasu, bo głowę myję wieczorem, kiedy jestem już w domu. Musiałabym wracać do domu po pracy i od razu myc głowę, tak żeby do wieczora wyschła (przy tym nigdzie już nie wychodzić). To niestety nierealne. Nie zamierzam też być niewolnikiem włosów.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.