typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda? - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-02, 10:18   #871
cichociemny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Dobry,

Moje!
Wiem, miałem kiedyś konto na nk i troche z tego fikcyjnych powstało. Teraz w sumie to nie mam już nigdzie bo siedzenie w sieci na dennych portalach tylko uwstecznia... W przeciwieństwie do takich jak ten
Kiedyś pracowałem w branży więc zdjęcia są jakie są. "Kiedyś" czyli rok temu
Tak wiec jak wszystkie sprawy są wyjaśnione to czy może mi ktoś odpowiedzieć?

Wzrost 187, kości grube i długie, tendencja do tycia-średnia, broda jak się zapuszczę to robi się lekko rudawa

Pozdrawiam!
cichociemny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 10:42   #872
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

cichociemny nie masz słowiańskiego typu urody jak dla mnie (ale co ja się znam :/) bardziej widać, że korzenie południowe.
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 10:50   #873
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez cichociemny Pokaż wiadomość
Dobry,

Moje!
Wiem, miałem kiedyś konto na nk i troche z tego fikcyjnych powstało. Teraz w sumie to nie mam już nigdzie bo siedzenie w sieci na dennych portalach tylko uwstecznia... W przeciwieństwie do takich jak ten
Kiedyś pracowałem w branży więc zdjęcia są jakie są. "Kiedyś" czyli rok temu
Tak wiec jak wszystkie sprawy są wyjaśnione to czy może mi ktoś odpowiedzieć?

Wzrost 187, kości grube i długie, tendencja do tycia-średnia, broda jak się zapuszczę to robi się lekko rudawa

Pozdrawiam!

skoro byly fikcyjne konta to mozna uznac zes slawny!
zgadzam sie z Katoshi
Cytat:
Napisane przez Katoshi Pokaż wiadomość
cichociemny nie masz słowiańskiego typu urody jak dla mnie (ale co ja się znam :/) bardziej widać, że korzenie południowe.

to jak cos to sie we dwie mylimy

tez bym swoje zdjecia dala z ciekawosci ale raczej sie nie nadaja te ktore mam
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram

Edytowane przez dimiti
Czas edycji: 2010-11-02 o 10:55
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 11:20   #874
Adzia15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 195
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
Jesteś zimą południową. Piękna uroda. Pewnie któryś z twoich dawnych przodków pochodził z południa Europy albo nawet Indii.
Dziękuję
Wiesz,dziś dowiedziałam się,że moja prababcia była Cyganką...
Więc może coś w tym jest?
Aha,a rodzina mojego ojca pochodzi z Ukrainy.



---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Nie wiem, co to za uroda, ale jesteś piękną dziewczyną
Masz w sobie coś, że patrzyłam na Twoje zdjęcia z pewnym zdumieniem

Dziękuję
Adzia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 16:12   #875
cichociemny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Katoshi

Dziękuję za odpisanie, ale czy można to trochę uściślić czy "niezbyt"?

Dimiti

Ironia? Nie wiem co ta buzka bezposrednio pod moim tekstem ma znaczyć...? Też mi sława...
Z jednej strony mam "wroginie" na niektórych obszarach i jestem wrecz przekonany, że cześć kont to ich sprawka...a z drugiej strony ktoś się pewnie "nudził", mimo to nie wnikam w to bo mam inne priorytety...Zresztą co chwile ktoś komuś kradnie zdjęcia...

Tutaj chyba nie chodzi o konkurs piękności tylko zweryfikowanie swojego wyglądu, pochodzenia itd...? Więc śmiało, ja postaram się coś dopowiedzieć

Może mi ktoś pomoże rozwiązać nierówność? Najbardziej obstawiam:
Rasę górnopaleolityczna: Grupa północno-zachodnia: Typ Brunn i Borreby z połączeniem Rasy Śródziemnomorskiej Typu mieszanego alpejsko-śródziemnomorskiego czyli dynarskiego

Odnośnie tego południowego to wydaje się być na pierwszy rzut oka bardzo trafne spostrzeżenie ale należy zwrócić uwagę na budowę czaszki i ciała co w moim przypadku się całkowicie gryzie z "południowym" cokolwiek to znaczy

W sumie to w takich sprawach najlepiej byłoby porozmawiać z pradziadkami, ale ja już nie mam takiej możliwości...

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Teraz jak patrze to tutaj pisze Wizaż "pierwsza strona kobiecości" hehe
Jest jakieś forum antropologiczne lub coś w tym stylu? W sumie tematem zajmuje się od wczoraj więc nie jestem zbytnio obeznany w temacie...

Pozdrawiam Dziewczyny!
cichociemny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 17:38   #876
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

ironia? eee nieeee
u mnie ironia i sarkazm znikaja po wejsciu na wizaz


do okreslenia typu urody
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197808
tez cos pomoga

co do tego hasla wizazu- jak byl konkurs to juz sie nie podobalo niektorym osobom bo jednak duzo tu Panow, tylko ukrytych czesto, no ale haslo wygralo wiec jest

jest pewnie jeszcze pare innych watkow, ale trzeba poszukac bo niektore moga byc od dawna "uspione"
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 22:27   #877
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cichociemny...chmm...dość profesjonalne masz te zdjęcia, a to na pewno utrudnia klasyfikację :p
Wiadomo - odpowiednie naświetlenie, mimika - wsio dopasowane podczas sesji tak, by zdjęcie miało swój charakter. Jako materiał do rozważań antropologicznych najlepsze są zdjęcia au naturelle - bez pozowania i z jak najbardziej naturalnym światłem Widok en face i z profilu.

---
Drugie zdjęcie sugeruje wpływy typu dynarskiego (oczodoły blisko, nasada nosa wysoko ustawiona, pociągła twarz zwężająca się ku dołowi, ciemne oczy i włosy).

...ale ja ekspertem rzecz jasna nie jestem
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-06, 12:20   #878
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Witam specjalistów - kiedy byłam we Włoszech z koleżanką, wszyscy od razu mówili do niej "diendobri", a gdy mówiłam, że też jestem Polką, szerzej otwierali oczy. Bardzo mnie to zdziwiło, bo moja siostra zawsze śmiała się, że mam włosy jak "typowa Jagna". Chciałam więc zasięgnąć porady ;>
Zdjęcia są robione w fatalnym świetle, wybrałam te, żeby pokazać kości twarzy. Kolor włosów to ciemnozłoty, miodowy w zdecydowanie ciepłym(w słońcu żółto-rudawym) odcieniu, oczy mam szaroniebieskie, bardzo jasne, brwi dość ciemne(znacznie ciemniejsze niż włosy), cerę bardzo jasną, mam 166 cm wzrostu, kości raczej drobne(ale nie bardzo) i długie i dość atletyczną sylwetkę(ramiona szersze niż biodra, duży biust, z bardzo wyraźnym wcięciem w talii - typowa marchewa, szybko nabieram masy mięśniowej).
Dwa pierwsze zdjęcia są bez makijażu. A, i czoło mam wysokie.

edit: dodałam jeszcze dwa zdjęcia w naturalnym świetle, na drugim włosy są farbowane

Edytowane przez Sz.
Czas edycji: 2010-11-06 o 12:28
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 20:25   #879
janson
Raczkowanie
 
Avatar janson
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 51
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez lhunfeniel Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Jestem bardzo ciekawa, co powiecie na mój temat? Czy wg was mam typ urody słowiańskiej? Trudno mi obiektywnie ocenić własny wygląd Naturalny kolor włosów podobny do tego co na zdjęciu, tylko trochę ciemniejszy i w chłodniejszej tonacji. Oczy szarozielone z brązowymi plamkami. Czekam na wasze opinie i pozdrawiam
przypominasz mi Maryne Linchuk

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Adzia15 Pokaż wiadomość
Dziękuję
Wiesz,dziś dowiedziałam się,że moja prababcia była Cyganką...
Więc może coś w tym jest?
Aha,a rodzina mojego ojca pochodzi z Ukrainy.
Dziękuję
wlasnie, w Polsce i np. Slowacji przez wiele stuleci napewno nie jeden sie pomieszal z Cyganami i z tad te ciemniesze karnacje mimo typowych slowianskich rys.
Ale jesli np. chodzi o Ukraine, to tam kiedys byli tez Grecy i oprocz tego ludzie z Karpatow tez sa znani z ciemnieszej karnacji.
Taka urode slowiansko-poludniowa reprezentuje wg. mnie np. Olga Kurylenko.
janson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 23:21   #880
Ewka_lol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

hm? to jak to jest z tą budową ciała, bo ja w zasadzie twarz mam słowiańską niebieskie oczy i blond włosy, z resztą mam korzenie ukraińskie i białoruskie, a mimo to mam szerokie biodra i wiem na pewno ze nie mam żadnych korzeni niemieckich, wiec jak to jest?
Ewka_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 14:45   #881
benalmadena
Raczkowanie
 
Avatar benalmadena
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 88
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Witam
Byłabym wdzięczna za rozszyfrowanie mojego typu urody, niestety nie mam możliwości wstawienia zdjęcia, dlatego proszę o odpowiedź popartą moim opisem
Mam jasne szare oczy, tęczówka otoczona jest ciemną obwódką. Oprawa oczy jest ciemna: rzęsy ciemniejsze, brwi bardzo gęste i ciemne.
Nos średniej wielkości, z profilu idealnie prosty.
Nie mam jakoś bardzo widocznych kości policzkowych, jednek gdy patrzy się na mnie z yakiego półprofilu to bardzo wyraźnie są one zaznaczone.
Usta są dość duże.
Jeśli chodzi o ciało, to nie wiem czy ma to większe znaczenie, ale opiszę na wszelki wypadek
Biust średni, duże wcięcie w talii, biodra szerokie (91cm), pupa odstająca i krągła (jak murzyńska;D), bardzo szczupłe nadgarstki, wystające obojczyki i wąskie ramiona.

Będę wdzięczna za odpowiedzi
__________________
1.Odchudzam się!
61-60-59-58-57-56-55-54-53
benalmadena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-30, 13:10   #882
kasia3796
Raczkowanie
 
Avatar kasia3796
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: kuj.-pom.
Wiadomości: 84
GG do kasia3796
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Co powiecie na mój typ urody ? Brązowe, ciemne włosy, oczy - jedni mówią, że zielone, drudzy niebieskie, wg mnie błękitne z plamkami brązu, zależy od światła Cera brzoskwiniowa, szybko łapiąca słońce. Usta dość duże, prawie czerwone. Brwi ciemne. Wystające kości policzkowe - brak niestety Kształt twarzy, hmm - okrągła-trójkątna :P A, mój prapradziadek był Niemcem.

Edytowane przez kasia3796
Czas edycji: 2011-01-03 o 17:52
kasia3796 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 16:02   #883
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

dziewczyny, jest wątek o typach urody

ja powiem,że mieszkam na Litwie, choć jestem Polką, i muszę dodać,że Polki sa NA PEWNO ładniejsze niż Litwinki sa co prawda bardziej "szare" (Lato?), ale też mają łagodniejszą urodę. Choć i tak najładniejsze są Ukrainki

za to mój ojciec ma korzenie białoruskie i ukraińskie, matka - polskie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 16:32   #884
fiend666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Witam, ktoś byłby w stanie pomóc także mi określić typ urody? Niestety nie mam zbyt dobrego zdjęcia, bo jestem na nim czerwona, co jest u mnie charakterystyczne przy upale i wysiłku. Nie mówiąc o tym, że jest sprzed około 2,5 roku ;x Jestem bardzo blada, mam odrobinę piegowaty nos i oczy podobno szare, bo nie przypominają ani niebieskich ani zielonych są po prostu nijakie. Kolor moich włosów przypomina też niejaki;p taki mysi, chociaż słońce mi je bardzo rozjaśnia, aczkolwiek na krótko.
Poza tym wiem, że mam korzenie ukraińskie po pradziadkach, i sięgając 5 pokoleń wstecz możliwe że czeskie lub słowackie.

U mnie w rodzinie jest wciąż tradycja rozpisywania drzew genealogicznych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 51256f1fa2.jpg (75,8 KB, 144 załadowań)
fiend666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 17:28   #885
Diameter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

To ja też poproszę o rozszyfrowanie mojego typu antropologicznego. Przeglądałem wszystkie na tej stronie http://www.encyklopedia.biolog.pl/in...ntropologiczna , ale do żadnego nie mogę się zaliczyć. Informacje: Mężczyzna 182cm, 92kg, ciemne włosy (z tendencją do łysienia), brwi ciemne, lekko podniesione, zarost średnio-gęsty, owłosienie na ciele liczne, zielone oczy, ciemna karnacja (szybko opalam się na brąz), prosty nos. Nie wiem co jeszcze może mieć znaczenie. Z góry dziękuję za sklasyfikowanie mnie do któregoś typu. Pozdrawiam.
Diameter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 08:23   #886
fz21z
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Ja sie srednio zgadzam z tym co wiekszosc tu pisze. I owszem na mysl o slowianskiej urodzie wyobrazam sobie szczuplom, skromną z budowy, o szarych oczach, włosach ciemny blond dziewczyne - czyli ogólnie za przeproszeniem dla wszystkich takich, dla mnie kobiete bez wyrazu.......

Ale to tylko wyobrazenie - bo w praktyce zupelnie to inaczej wyglada - zwlaszcza jesli wezmiemy pod uwage, ze to co wyzje opisalem to wyobrazenie slowianki.

Niestety nie wielu Polaków wie, jak bardzo nasz naród jest wymieszany.
Niewielu o tym wie, gdyz Polska od wieków była małotolerancyjna i zwyczajnie nikt się nie afiszowal a skrycie asymilowal - co widac chocby po ostatnich spisach powszechnych gdzie niektore (wymieszane i nie) nacje nawet w polowie nie przyznawaly sie do poczucia innej narodowosci niz Polska. Czesto wystarczyl jakis klos poslkosci i juz sie stawalo Polakiem.

Mógłbym dużo na ten temat opowiadac, moze jak ktos bedzie mnie ciagnal za jezyk to cos wiecej wyleje... ale ostatecznie sprecyzuje z jakich nacji (poza czystoslowiansko-polską) zbudowana jest Polska i uroda Polek i Polaków.

1. Żydzi (rysy semickie)
2. Niemcy (rysy germanskie)
3. Ukraińcy (rysy takze niesprecyzowane, w wiekszosci slowianskie aczkolwiek z duża domieszka tatarska, germanska i nadbaltycka - przez dzisiejsza Ukraine przetaczaly sie dziesiatki roznoetnicznych armii, ktore pozostawialo po drodze swe potomstwo)
4. Litwini (rysy nadbałtyckie)
5. Ludy Prusów Wschodnich poza Niemcami - Warmianie i Mazurzy - którzy to cechowali się ciagle nie wpelni sprecyzowanymi rysami, ale podobno najblizej im do ludów nadbałtyckich.
6. Kaszubi (wg mnie totalna mieszanka słowian, ludów nadbałtyckich i germanów - język ich także nie jest w pełni słowiański - bynajmniej uroda zupełnie nie słowiańska).
7. Tatarzy (rysy tureckie)
8. Grecy (rysy greckie)

Wystarczy że sie rozglądniecie do okoła to z tej wcale nielicznej grupy ciemnoblond szaro-okich polek i polaków jest mnustwo brunetów czy tez bardzo jasnych blondynów o przeroznych kształtach twarzy i ciała. A to ze "Polaków" można rozpoznać za granicą to często nie przez ich rysy a to jak sie beznadziejnie ubieraja, jak są zaniedbani, pijani, czesto otyli, smierdza, przeklinaja lacina i spia pod mostami bo wstyd im wrocic do kraju (chociaz tyle honoru co niektorzy maja...). Poza tym Polacy w wielu krajach to najliczniejsze przybyle narody wiec tym bardziej mozna jakos szybciej wylowic takich typowych "Polaczków".
fz21z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 23:17   #887
slowiankaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Z tego co zaobserwowałam:
Brwi, oczy, łuki brwiowe. niskie łuki brwiowe (kształtem przypominają migdał). Charakterystyczne kości policzkowe, czesto dosyć wypukłe. Stosunkowo szeroka twarz, kształt twarzy wpisany w koło, okrągły bądż kwadratowy (nigdy twarz nie jest smukła i pociągła). Lekko wydatny podbrudek. Nos okrągły, nigdy szpiczasty. Czesto fałd mongolski (nieco inny niz u azjatów)(i podobno im bardziej na wschód tym oczy są bardziej "skośne"). - Wszystko to się składa na słowiański typ urody. ;)
Tu nie jest tak bardzo istotna barwa, kolor włosów co bardziej kształt, proporcje, charakterystyczne rysy twarzy.
(stworzyłam kolaz, na ktorym mam nadzieje jest widoczne to co chcialam przedstawic). Mysle, ze to okaże się bardziej pomocne w okresleniu słowiańskiego typu urody od wskazowek na temat koloru włosów i oczu ;)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mordy.jpg (75,6 KB, 261 załadowań)
slowiankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 15:46   #888
suzie1993
Przyczajenie
 
Avatar suzie1993
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Cork
Wiadomości: 2
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

witam !
bardzo ciekawy watek chcialam sie dowiedziec czy ja mam slowianska urode .. kilka osob stwierdzilo ze wygladam jak Wloszka czy Hiszpanka co mnie bardzo zdzwilo poniwaz moim zdaniem wygladam na Polke Dodam ze moja mam czesto smieje sie ze ma ''chinskie dziecko '' ze wzgledu na moje oczy ktora sa w ksztalcie migdalow. Co sadzicie laski ??
http://www.photoblog.pl/oleczkaaa11/...tak-jakos.html
Ja to ta po lewej .
suzie1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 08:49   #889
fioletowytulipan
Raczkowanie
 
Avatar fioletowytulipan
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez suzie1993 Pokaż wiadomość
witam !
bardzo ciekawy watek chcialam sie dowiedziec czy ja mam slowianska urode .. kilka osob stwierdzilo ze wygladam jak Wloszka czy Hiszpanka co mnie bardzo zdzwilo poniwaz moim zdaniem wygladam na Polke Dodam ze moja mam czesto smieje sie ze ma ''chinskie dziecko '' ze wzgledu na moje oczy ktora sa w ksztalcie migdalow. Co sadzicie laski ??
http://www.photoblog.pl/oleczkaaa11/...tak-jakos.html
Ja to ta po lewej .
może dlatego niektórym przypominasz Włoszkę bo masz dość charakterystyczne ciemne oczy pewnie to nimi kieruje, co nie znaczy, że Słowianki nie miały brązowych oczu owszem - miały choć typowo słowiański typ to oczy niebieskie bądź szaro-niebieskie
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem" (Gabriel Garcia Marquez)
fioletowytulipan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-29, 21:13   #890
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Ja mam slowianski typ urody...co bardzo czesto jest komentowane
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 12:09   #891
jonnas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

ja proszę, proszę tak bardzo proszę obejrzyjcie mnie i powiedzcie jak mnie widzicie antropologicznie bo wiem, że przodków mam pomieszanych a ciekawa jestem jak wychodzi wypadkowa; bo ja patrząc w lustro raz się widzę tak, raz siak.... proszę, odpowiedzcie!:crazy :
bardzo przepraszam, zdjęcia są trochę dziwaczne, nie umiem wyciąć siebie, więc jest na nich też mój miły, poza tym pewnie za dużo ich, ale skoro nie są takie jak trzeba, to myślałam, że jak dam więcej, to będzie łatwiej mój wygląd uśrednić.
Czego nie widać dokładnie, to opiszę; twarz długa, raczej wąska, nos wąski długi, z garbkiem, duże oczy o wyraźnych powiekach, zielonkawo- brazowa, oliwkowe właściwie, wysokie łuki brwiowe, wysokie czoło.... Budowa- chyba mezomorfik, ostatnio przytyłam, niestety, co widać na zdjęciach, generalnie na ogół bywam smuklejsza. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale wyglądam chyba dośc młodo, bo mam 37 lat.... prosze nie krzyczcie na mnie i nie śmiejcie się, odpowiedzcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _MG_0837.jpg (109,9 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _MG_0914.jpg (95,7 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _MG_0976.jpg (52,9 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _MG_0979.jpg (56,0 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _MG_1008.jpg (169,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _MG_1009.jpg (114,6 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _MG_5073.jpg (102,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3157.jpg (107,0 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3158.jpg (97,0 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3159.jpg (101,0 KB, 56 załadowań)
jonnas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 09:58   #892
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Jak dla mnie słowiańska uroda jest najpiękniejsza na świecie Jasne szatynki, jasne oczy i jasna skórą to dla mnie najpiękniejszy typ urody Choć co prawda Polki są różnorodne, ja sama mam ponoć francuską urodę, chociaż bym wolała mieć typowo polską, bo jest najpiękniejsza
Bardzo podoba mi się delikatna uroda, zwłaszcza u Polek Nawet typowo mysie włosy u słowianek mają coś w sobie pięknego Szkoda tylko, że dużo Polek nie potrafi podkreślić swojego naturalnego piękna i często zdarza się, że oszpecają się zbyt mocną opalenizną, nieodpowiednim kolorem włosów czy zbyt mocnym makijażem
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 16:39   #893
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Witam.


Zagląda ktoś na ten temat? Bo ja także mam wątpliwości co do swojego pochodzenia i potrzebuję pomocy... Nikt nie chce mi nic powiedzieć, więc zagadka pochodzenia stwierdzona na podstawie wyglądu mogłaby mi choć troszkę pomóc
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 16:55   #894
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?



Cytat:
Napisane przez Azalia91 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie słowiańska uroda jest najpiękniejsza na świecie Jasne szatynki, jasne oczy i jasna skórą to dla mnie najpiękniejszy typ urody Choć co prawda Polki są różnorodne, ja sama mam ponoć francuską urodę, chociaż bym wolała mieć typowo polską, bo jest najpiękniejsza
Bardzo podoba mi się delikatna uroda, zwłaszcza u Polek Nawet typowo mysie włosy u słowianek mają coś w sobie pięknego Szkoda tylko, że dużo Polek nie potrafi podkreślić swojego naturalnego piękna i często zdarza się, że oszpecają się zbyt mocną opalenizną, nieodpowiednim kolorem włosów czy zbyt mocnym makijażem
Podpisuję się !!! mądra kobieto
Przez 8 lat farbowałam włosy Dopiero jak zniszczyłam włosy dosadnie ściełam i mam już prawie swój naturalny kolor - ciemny mysi blond tak popularny wsrod Polek..nie doceniacie natury eh nie doceniacie
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2011-11-14 o 16:56
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 22:37   #895
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość



Podpisuję się !!! mądra kobieto
Przez 8 lat farbowałam włosy Dopiero jak zniszczyłam włosy dosadnie ściełam i mam już prawie swój naturalny kolor - ciemny mysi blond tak popularny wsrod Polek..nie doceniacie natury eh nie doceniacie
Przecież to naprawdę ładny kolor jest Widzę czasami na ulicy i mi naprawdę się podoba Ja widzę w nim piękno, dobrze, że i Ty zobaczyłaś Ile ja bym dałaś żeby mieć taki odcień ciemnej blondynki/ jasnej szatynki. Niestety natura mi go nie dała. Do tego często jasna skóra Polek i delikatne podkreślenie urody makijażem i mamy piękność A naprawdę coraz mniej Polek tak wygląda
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 08:57   #896
Fallen2000
Raczkowanie
 
Avatar Fallen2000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Mauritius
Wiadomości: 473
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Hej, czy ten wątek jeszcze istnieje? Mi kiedyś ludzie mówili,że mam "rosyjską urodę" ale nie wiem zbyt co to znaczy mam jasną cerę, niebieskie oczy, bardzo ciemną oprawę oczu i włosy naturalnie ciemno-popielato brązowe.
Fallen2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 10:34   #897
_Astaroth_
Przyczajenie
 
Avatar _Astaroth_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 15
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Właśnie, jestem ciekawa, czy wątek jeszcze istnieje. Dyskusja na temat typów urody zdaje się być tematem rzeką.

Ja mam naturalnie ciemnobrązowe, kręcone włosy (obecnie czerń, farbuję), raczej śniadą karnację i brązowe oczy.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Witam.


Zagląda ktoś na ten temat? Bo ja także mam wątpliwości co do swojego pochodzenia i potrzebuję pomocy... Nikt nie chce mi nic powiedzieć, więc zagadka pochodzenia stwierdzona na podstawie wyglądu mogłaby mi choć troszkę pomóc
A jaki masz typ urody i czy wiesz coś na temat swoich przodków? Moja prababcia np. miała nazwisko panieńskie Ertmann (albo przez jedno 'n', nie wiem dokładnie) i jedni mi mówią, że to niemieckie nazwisko, a jedni, że żydowskie. Od strony taty natomiast miałam ponoć węgierskich przodków... Wydaje mi się, że Polacy w ogóle są dość "wymieszanym" narodem
_Astaroth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 11:18   #898
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez _Astaroth_ Pokaż wiadomość
Właśnie, jestem ciekawa, czy wątek jeszcze istnieje. Dyskusja na temat typów urody zdaje się być tematem rzeką.

Ja mam naturalnie ciemnobrązowe, kręcone włosy (obecnie czerń, farbuję), raczej śniadą karnację i brązowe oczy.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------


A jaki masz typ urody i czy wiesz coś na temat swoich przodków? Moja prababcia np. miała nazwisko panieńskie Ertmann (albo przez jedno 'n', nie wiem dokładnie) i jedni mi mówią, że to niemieckie nazwisko, a jedni, że żydowskie. Od strony taty natomiast miałam ponoć węgierskich przodków... Wydaje mi się, że Polacy w ogóle są dość "wymieszanym" narodem
Coś w tym chyba jest Ja mam chyba tylko polskie korzenie, ze strony ojca mam jedynie niemieckie nazwisko, o niczym innym mi nic nie wiadomo. Mam naturalnie brązowe włosy, które farbuję na czerń, niebiesko-szare oczy, jasną karnację ale o kolorze oliwkowym, ciemną oprawę oczu.A tak bym chciała mieć jakieś zagraniczne korzenie i wyglądać jak Hiszpanka albo Hinduska Albo miec typowo słowiańską urodę- włosy ciemny blond, jasny szatyn
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 17:34   #899
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez _Astaroth_ Pokaż wiadomość
Właśnie, jestem ciekawa, czy wątek jeszcze istnieje. Dyskusja na temat typów urody zdaje się być tematem rzeką.

Ja mam naturalnie ciemnobrązowe, kręcone włosy (obecnie czerń, farbuję), raczej śniadą karnację i brązowe oczy.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------


A jaki masz typ urody i czy wiesz coś na temat swoich przodków? Moja prababcia np. miała nazwisko panieńskie Ertmann (albo przez jedno 'n', nie wiem dokładnie) i jedni mi mówią, że to niemieckie nazwisko, a jedni, że żydowskie. Od strony taty natomiast miałam ponoć węgierskich przodków... Wydaje mi się, że Polacy w ogóle są dość "wymieszanym" narodem



Z tego co wiem, wszystko niby gra... Włącznie z nazwiskami pradziadków wszystkie są polskobrzmiące, a wglądu w dalsze nazwiska niestety nie mam...

Od zawsze myślałam, że mam urodę typowej Polki- w błąd wprowadził mnie kolor oczu - niebieskie z szarą obwódką oraz kolor włosów-jasny brąz (nie mysi, tylko taki rudawo-złotawy, niestety pofarbowałam je, najpierw na blond, później na czerwono i na koniec na paloną kawę,Przez to, ze źle oceniłam swoją urodę, dokonałam złych wyborów). Czytając ten ciekawy wątek- w sensie ksztalt twarzy,nos, usta, okazało się, że coś mi zaczęło nie pasować... Mam dość duży nos, z profilu jakby orli, duże usta, duże oczy.Mam ziemisty kolor cery. Większość ludzi z mojej rodziny ma ciemne włosy i ciemne oczy,duży nos...Bardzo mnie to interesuje... Kiedys jakiś koleś podszedł do mnie i powiedzial, że mam taką oryginalną urodę.

Zaczęło mnie to bardzo zastanawiać, ale nie mam dostatecznych dowodów, że moje podejrzenia co do mojej innej narodowości, są uzasadnione.

Dam swoje zdjęcie, może Wy, drogie Wizażanki mi powiecie, jak mnie widzicie? Będę wdzięczna za pomoc


PS: A i powracam już do naturalnych włosów To te z pierwszego zdjęcia, bardzo za nimi tęsknię W blondzie nie wstawiłam, bo to była jedna wielka pomyłka.
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 20:51   #900
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

O! Ciekawy temat.

Mam pytanie do osób bardziej obeznanych w tych zawiłych kwestiach: czy blisko osadzone, lekko skośne oczy mogą pojawiać się u Słowian (notabene kiedyś wyczytałam, że jest to nawet dość popularne u naszych wschodnich sąsiadów), czy to "pamiątka" po przodku innej narodowości?

Mam dość nietypowe oczy - stalowo niebieskie, ale ten kształt...zawsze mnie to intrygowało. Nikt poza mną w rodzinie nie ma takich oczu.

Z natury jestem albo bardzo ciemną, popielatą blondynką, albo jasną szatynką (fryzjerzy mieli podzielone zdanie w tej kwestii). Typ kolorystyczny lato-zima.
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-19 11:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.