Jak Przestać Narzekać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-04, 07:36   #1
mak80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 5
Arrow

Jak Przestać Narzekać?


Co trzeba zrobić aby przestać narzekać?

Komuś z was się udało?

Chcę się tego pozbyć ze swojego życia!
mak80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 08:39   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Nie rozwinąłeś się za bardzo w opisie problemu
Czasem się ma powody i trzeba się wygadać.
Jak się narzeka za dużo, można próbować skupiać się bardziej na pozytywnych stronach życia, uczyć się akceptować pewne rzeczy, których nie da się zmienić. A pracować nad zmianą tych, które się da.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 08:55   #3
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Pomyśl o tym że znajomi mają Cię dość, bo zamiast powiedzieć coś ciekawego to tylko jękolisz

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Nie używaj słów:
- strasznie,
- do dupy,
- nie mam siły,
- nie chce mi się
- brzydka pogoda
- nie mam kasy
- wykańcza mnie to


Znajdź codziennie 5 powodów do zadowolenia, choćby to że słońce tak mocno świeci (nie razi, tylko wesoło grzeje)

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

I uśmiechaj się, może to zneutralizuje słowa
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 08:58   #4
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

po prostu przestań malkontencić .nic mnie nie wkurza bardziej niż ciągłe narzekanie, nie wiem czy ludzie czują ulgę mówiąc jak im źle czy co.
__________________
pachnę
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 08:59   #5
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Rozejrzyj się, pomyśl , że inni mogą mieć gorzej niż Ty
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 09:07   #6
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Rozejrzyj się, pomyśl , że inni mogą mieć gorzej niż Ty
to chyba jedna z najgorszych rad, jakie można dać w tej sprawie coś jak "weź się w garść" jak ktoś nie może, no... nie.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 09:50   #7
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Rozejrzyj się, pomyśl , że inni mogą mieć gorzej niż Ty
To, że ktoś ma gorzej, to akurat żadne pocieszenie.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-04, 09:57   #8
msabu
Raczkowanie
 
Avatar msabu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Polecam blog manufaktura radości do poczytania. Po lekturze tego bloga każdy powinnien przestać narzekać
msabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 14:59   #9
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Mnie pomagają różne filmy na youtube o innych krajach, np życiu dzieci w Afryce. Wtedy myślę sobie tak:
-narzekam na studia, sesję-inni marzą, by choć chodzić do szkoły
-narzekam na małe cycki (przykłądowo) - niektóe kobiety mają raka piersi i marzyłyby tylko o takim "problemie"
-nie dogaduję się z rodzicami- wiele dzieci nie ma w ogóle rodziców, dachu nad głową, marzą o takiej kłótni

I wiele innych.

Moim zdaniem narzekanie wynika z niedoceniania tego co się ma. J a w towarzystwie nigdy nie narzekam. Czułabym się podle z moimi problemami, mając świadomosć co się dzieje na swiecie. Żyjemy w wolnym kraju, jestem zdrowa, mam oczy, uszy, zdrowe ręce i wiele "ponadprogramowych" rzeczy. Nie mam prawa narzekać.

Często ludzie, którzy mają naprawdę źle (chorzy, biedni, osamotnieni) mają więcej poweru i uśmiechu na twarzy niz cierpiętnik Kowalski
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 15:02   #10
KociaAmbiwalencja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 560
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Zalezy jak narzekasz. Ja lubię być malkontentem, ale robię to w dość ironiczny sposób. Narzekam, a wszscy są przekonani, że żartuję! Sytuacja win-win
KociaAmbiwalencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 15:05   #11
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Coś dla mnie. Zauważyłam, że coraz gorzej ze mną i zastanawiam się gdzie się ulotniła moja radocha z życia z tego że jestem zdrowa że mogę chodzić. Może razem z autorką wątku poszukamy?
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-04, 17:31   #12
sevenx
Raczkowanie
 
Avatar sevenx
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 42
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Znaleźć sobie zajęcie a przestaniesz narzekać
sevenx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 18:48   #13
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Tez chcę przestać narzekać. W pracy dużo narzekam, że jest ciężko, że bałagan, że się nie da. Moja praca jest okropna, ale narzekanie nic nie pomaga, a tylko zatruwa życie i mnie i innym. Tak trudno jednak przestać narzekać...
Czasem najłatwiej nie mówić nic, nie komentować w ogóle pewnych spraw, omijać tematy, bo nie da się o nich mówić bez narzekania :-P
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 19:03   #14
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Rozejrzyj się, pomyśl , że inni mogą mieć gorzej niż Ty
Mogą mieć też lepiej .

"Jeżeli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od Ciebie."


I coś w tym jest, że najlepszą odtrutką na narzekanie jest praca.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...

Edytowane przez Cindy28
Czas edycji: 2016-03-04 o 19:05
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 19:12   #15
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Czasem najłatwiej nie mówić nic, nie komentować w ogóle pewnych spraw, omijać tematy, bo nie da się o nich mówić bez narzekania :-P
Albo szukać usilnie w tych pewnych sprawach jakichś pozytywnych aspektów, w imię tego, iż nic nie dzieje się bez przyczyny.


Ja lubiłam swoją pracę do momentu awansu, a teraz usiłuje się odnaleźć. Wszyscy są zadowoleni, prócz mnie. Zamiast się skupić na tym, co mi się udało to się trzymam tych małych potknięć, ale już sobie obiecałam, że z tym skończę, bo inaczej padnę nerwowo.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 19:17   #16
Salalina
Rozeznanie
 
Avatar Salalina
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 783
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Mnie sie udalo Po prostu uswiadomilam sobie, ze sobie tym szkodeze. Zalozmy ze mam beznadziejna robote do wykonania.
A ) narzekam na to. W konsekwencji trudniej mi sie za to zabrac, caly czas jestem wkurzona, idzie mi jak po grudzie i mam fatalny nastroj.
B ) Nie narzekam. Staram sie znalesc na sile jakis pozytyw w sytuacji, ze na przyklad moge z tego cos wyciagnac, jakas nauke, chocby cierpliwosci. Ze zaraz bede miec to skonczone i bede z tego dumna. Albo mysle ze dorosli ludzie sa odpoweliedzialni za swoje obowiazki, ze inni maja gorzej itd. Efekt: jestem spokojna, usmiechnieta, praca idzie mi gladko i mamy dobry nastroj.

I kto na tym skorzystal? JA. Wiec zrobilam cos dla siebie, zamiast sobie zaszkodzic. Z czasem to wchodzi w nawyk. Zycie wywala na Ciebie wiadro pomyj a Ty od razu szukasz pozytywow, zeby wyjsc sytuacji na przeciw. W przypadku wiadra pomyj na mojej glowie pomyslalabym: super, przynajmniej wg statystyki nastepne zdarzy sie niepredko bo wlasnie odbebnilam swoja porcje pecha. I usmiech.

Zacznij slyszec narzekanie u innych. Po niedlugim czasie zaczniesz slyszec u siebie i skutecznie wyrzucisz wszystkie "nie chce mi sie", "jest ciezko", "beznadzie" itd ze slownika.
Ja mam teraz taki etap ze jak slysze ze ktos narzeka to jest mi go zal i czuje za niego jakis wstyd, ze nie potrafi dostrzec ze sobie szkodzi. Taka troche kompromitacja.

Powodzenia!
__________________
Keep movin!
Salalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 19:21   #17
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Masz rację! Chyba sobie to wydrukuje i na lodówce przykleję i będę czytać do skutku, aż przyswoję jak swoje
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 19:37   #18
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Cytat:
Napisane przez Salalina Pokaż wiadomość
Mnie sie udalo Po prostu uswiadomilam sobie, ze sobie tym szkodeze. Zalozmy ze mam beznadziejna robote do wykonania.
A ) narzekam na to. W konsekwencji trudniej mi sie za to zabrac, caly czas jestem wkurzona, idzie mi jak po grudzie i mam fatalny nastroj.
B ) Nie narzekam. Staram sie znalesc na sile jakis pozytyw w sytuacji, ze na przyklad moge z tego cos wyciagnac, jakas nauke, chocby cierpliwosci. Ze zaraz bede miec to skonczone i bede z tego dumna. Albo mysle ze dorosli ludzie sa odpoweliedzialni za swoje obowiazki, ze inni maja gorzej itd. Efekt: jestem spokojna, usmiechnieta, praca idzie mi gladko i mamy dobry nastroj.

I kto na tym skorzystal? JA. Wiec zrobilam cos dla siebie, zamiast sobie zaszkodzic. Z czasem to wchodzi w nawyk. Zycie wywala na Ciebie wiadro pomyj a Ty od razu szukasz pozytywow, zeby wyjsc sytuacji na przeciw. W przypadku wiadra pomyj na mojej glowie pomyslalabym: super, przynajmniej wg statystyki nastepne zdarzy sie niepredko bo wlasnie odbebnilam swoja porcje pecha. I usmiech.

Zacznij slyszec narzekanie u innych. Po niedlugim czasie zaczniesz slyszec u siebie i skutecznie wyrzucisz wszystkie "nie chce mi sie", "jest ciezko", "beznadzie" itd ze slownika.
Ja mam teraz taki etap ze jak slysze ze ktos narzeka to jest mi go zal i czuje za niego jakis wstyd, ze nie potrafi dostrzec ze sobie szkodzi. Taka troche kompromitacja.

Powodzenia!
no niby racja, wszysko pięknie, ładnie

ale.. mnie jakoś irytują tacy bezkrytyczni (?) ludzie
ktoś też tak ma?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 20:06   #19
Salalina
Rozeznanie
 
Avatar Salalina
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 783
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
no niby racja, wszysko pięknie, ładnie

ale.. mnie jakoś irytują tacy bezkrytyczni (?) ludzie
ktoś też tak ma?
To nie jest bezkrytycznosc. Ja widze slabe punkty sytuacji. Gdybym nie widziala nie umialabym, ba, nie mialabym potrzeby by wychodzic I'm naprzeciw. To jest po prostu wybor opcji najlepszej z mozliwych i pogodzenie sie z tym, ze lepszej nie bedzie. I natychmiastowe przejscie do dzialania, by nie tracic czasu na narzekanie i zle emocje ktore niczego nie zmienia, oprocz mojego humoru - na gorsze.
__________________
Keep movin!
Salalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-05, 12:46   #20
mak80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 5
Dot.: Jak Przestać Narzekać?

Dziękuję wszystkim za wspaniałe rady. Wychodzi z waszych wypowiedzi, iż głównie trzeba być wdzięcznym za to co się ma i to jest klucz.
mak80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-05 13:46:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.