nawilżanie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-04, 18:46   #61
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Tak chodzi o Hydracid Alfa, bo Hydracid C nie ma kwasów.

Jest jeszcze Hydracid Alfa plus, ale on ma też 6% kwasów.
Poz atym jest Hydracid SP, ale kiedyś się nim interesowałam i nie znalazłam opinii żadnej użytkowniczki:
5 % kwasu glikolowego
1% kwasu salicylowego
6% mleczan sodu
13% AHA
ph3

Tu już jednak z "grubej rury".
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 18:55   #62
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez Smok
Tak chodzi o Hydracid Alfa, bo Hydracid C nie ma kwasów.

Jest jeszcze Hydracid Alfa plus, ale on ma też 6% kwasów.
Poz atym jest Hydracid SP, ale kiedyś się nim interesowałam i nie znalazłam opinii żadnej użytkowniczki:
5 % kwasu glikolowego
1% kwasu salicylowego
6% mleczan sodu
13% AHA
ph3

Tu już jednak z "grubej rury".
Ten to ja mam (już mi się prawie skończył)Wcale nie jest tak mocny jak się wydaje.Nie podrażnia,dobrze nawilża,polecam
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 18:59   #63
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Masz ten Hydracid SP? Tyle razy go widziałam w niższej cenie na Allegro, ale nikt nie umiał mi powiedzieć, czy warto.

Jak często go używałaś?

Czy te 10 ml starcza na długo? A recenzję napiszesz?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 21:21   #64
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez Smok
Masz ten Hydracid SP? Tyle razy go widziałam w niższej cenie na Allegro, ale nikt nie umiał mi powiedzieć, czy warto.

Jak często go używałaś?

Czy te 10 ml starcza na długo? A recenzję napiszesz?
10 ml miałam bardzo długo,chociaż pózniej nie używałam go aż tak systematycznie.Na całą twarz zużywa się 6 kropli,chyba raz czy dwa razy w tygodniu,żadnego szczypania,łuszczenia,sam a łagodność,efekty są świetne .Jakiś czas temu była promocja w Superpharmie,70 pare złotych razem z Hydracid alfa,peeling wychodził gratis,żałuję,że nie kupiłam Na pewno go jeszcze kupię
Recenzję?On chyba jeszcze nie jest zgłoszony.Będę miała chwilę się tym zajmę
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 22:35   #65
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Kwasy jak najbardziej do tematu o nawilżaniu się nadają, ale chciałam zaproponować opisanie jeszcze czegoś - na jakich fajnych zabiegach w gabinetach byłyście? Nie mówię o hardcore typu mikrodermabrazje czy peelingi kwasami, mówię o takich zwyklutkich, maseczkach, peelingach i takich duperelach.

Ja osobiście na tego typu rzeczy wydałam pieniądze tylko 2 razy w życiu. Raz na maseczkę z ampułką z wit.C - ale to był krótkotrwały efekt - pewnie trzeba by wziąć serię. Natomiast właśnie po poprzednim trądziku, kiedy już zakończyłam stosowanie wszystkich leków i skonczyła mi się tuba hydracidu L, byłam na serii maseczek dotleniających, które zrobiły z mojej cery pupkę niemowlaka. Zniwelowały wszelkie przebarwienia (miałam takie brunatne plamki) i wspaniale poprawiły koloryt cery. Byłam na trzech zabiegach, w odstępach tygodniowych. To było Thalgo - maska algowa z ampułką dotleniającą pod spód. Wtedy to kosztowało 60 zł za jedną, ale to było ze 3-4 lata temu. Teraz pewnie i preparaty się zmieniły i ceny podskoczyły.

Jestem ciekawa na co wy chodzicie, żeby cera lepiej się czuła.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 06:58   #66
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Jestem ciekawa na co wy chodzicie, żeby cera lepiej się czuła.
Hmm, ja niestety na nic nie chodzę, obecnie jakoś radzę sobie w domu
Jednak mam w planach wspomniany peeling kawitacyjny.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 10:02   #67
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: nawilżanie

chcialabym jeszcze bardziej nawilzyc moja skore i wlasnie wsmarowywac ten krem nawilzajacy co 4-5 godzin, ale jak to pogodzic z filtrami? bo przeciez nie bede co 4 godziny zmywala filtra, wsmarowywala krem i na to znowu filtr..
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-05, 10:13   #68
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

No ja tak robię - chociaż nie cały czas mam na twarzy filtr, ale przez większość dnia, a już napewno wtedy, kiedy mam gdzieś wyjść.
Trzeba się zaopatrzyć w bardzo delikatny żel/płyn do mycia, żeby też nie wysuszać skóry kilkakrotnym myciem w ciągu dnia. Jeśli nie ma się na twarzy nic oprócz kremu, można przetrzeć twarz tonikiem lub wodą termalną, nie trzeba jej myć.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 09:43   #69
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Dziewczyny Poznanianki, szukam współniczek do zakupów.
Czy któraś nie chciałaby dołączyć się do kupna na spółę żelu topialyse 500 ml? Będę zamawiała w aptece internetowej, bo nawet z kosztami przesyłki wychodzi taniej niż w normalnej aptece, ale i tak jest dla mnie przydrogi. Zastanawiam się też nad zamówieniem mleczka xerial 10, 200ml, bo podzielony na pół wyjdzie o wiele taniej niż kupno samej setki.
Jeśli któraś ma pomysły na inne zakupy to proszę bardzo, podzielimy się kosztami przesyłki, a ceny są naprawdę i tak o kilka złotych niższe.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 10:04   #70
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Czy któraś nie chciałaby dołączyć się do kupna na spółę żelu topialyse 500 ml?
a tak z ciekawosci pytam. ile wyjdzie kasy za ten caly zel (razem juz z kosztem przesylki)? ja wlasnie kupilam sobie calutki, nowiutki zelik topialyse.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 10:19   #71
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Szczęściara A nie chcesz się podzielić? Oddam ci połowę kasy a jakieś opakowanie sobie skombinuję.
Żel sam kosztuje w tej mojej aptece 50.30. Koszty przesyłki to 6 zł. Ale ponieważ ode mnie z mieszkania dziewczyny też chyba będą coś zamawiać, to się trochę by rozłożyło.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-07, 10:23   #72
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Żel sam kosztuje w tej mojej aptece 50.30. Koszty przesyłki to 6 zł. Ale ponieważ ode mnie z mieszkania dziewczyny też chyba będą coś zamawiać, to się trochę by rozłożyło.
to po co kombinowac? u estetyka dostaniesz go za 55 zl i bez zadnych przesylek, obaw, ze nie dojdzie .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 10:34   #73
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

A właśnie nie zauważyłam go wtedy w tej gablotce, dlatego nie kupiłam. Mówisz, że jest? Jeśli dziewczyny z mieszkania będą miały jakieś zamówienia z tej apteki internetowej, to zamówię w niej, a jeśli nie - kupię u doktora. Ale tak czy siak - dalej szukam wspólniczki do połowy tego żelu.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 14:25   #74
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Ale tak czy siak - dalej szukam wspólniczki do połowy tego żelu.
kicala1 moim zdaniem najsensowniej jest jednak kupic cala butelke zelu topialyse , a to dlatego, ze opakowanie to ma bardzo wygodny dozownik i zamkniecie (jakbys jechala w podroz to masz taki "klips" do zamkniecia). ponadto ten zel jest bardzo wydajny - mi taka 500-militrowa butla starczyla na ponad rok czasu . jeszcze ja mam i pewnie na pol miesiaca lub miesiac wystarczy .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 15:17   #75
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Wiem Ale co z tego Kupię cały żel, wyjdzie mi to ekonomicznie i wogóle, a potem zęby w scianęNie mogę wydać na raz w jednym miesiącu tyle pieniędzy na kosmetyki. A zaraz skonczy mi sie xerial - o maaamo. Buzia ładna, i owszem, ale te koszta...
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 15:51   #76
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: nawilżanie

hm no wlasnei bardzo nie czesto spotyka sie madrego lekarza
a wiadomo ze trzeba sore z tradzikiem nawilzac i nawilzac
a nie forsowac antybiotykami i innymi swinstwami do skory tradzikowej
brawa dla tego pana
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 19:26   #77
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: nawilżanie

dobry dermatolog... mhm. niestety kremy nawilzaja przez ok 5 godzin i to jest masakryczna prawda, przedłużone działanie (12 godzin :O) to niestety tylko chwyt w rzeczywistości tylko o pewnien czas wydłuza się jego działanie
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 09:50   #78
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Wiem Ale co z tego Kupię cały żel, wyjdzie mi to ekonomicznie i wogóle, a potem zęby w scianęNie mogę wydać na raz w jednym miesiącu tyle pieniędzy na kosmetyki. A zaraz skonczy mi sie xerial - o maaamo. Buzia ładna, i owszem, ale te koszta...
i zawsze chodzi o ta kase niestety . co za zycie!
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 10:07   #79
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Dokładnie Zazdroszczę bezproblemowcom - wystarczy krem czy odżywka do włosówza dychę i mają z głowy na półtora miesiąca A ja właśnie policzyłam ile, mniej więcej, przez cały ten rok wydawałam miesięcznie na wygląd - wyszło mi, że ok.300 zł. Oczekiwałabym, że będę wyglądała jak miss polonia, a tu tylko na pograniczu - quazi modo/szara mysz
Masakra.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 10:11   #80
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Dokładnie Zazdroszczę bezproblemowcom - wystarczy krem czy odżywka do włosówza dychę i mają z głowy na półtora miesiąca A ja właśnie policzyłam ile, mniej więcej, przez cały ten rok wydawałam miesięcznie na wygląd - wyszło mi, że ok.300 zł. Oczekiwałabym, że będę wyglądała jak miss polonia, a tu tylko na pograniczu - quazi modo/szara mysz
Masakra.
ja nawet nie licze, bo bym przestraszyla sie i pewnie zemdlala .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 10:56   #81
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Jakby moja mama się o tym dowiedziała, to na 100% by zemdlała. Ona mi każe używać rumianku na brzydką cerę. A sama wydała w życiu więcej niż 50 zł tylko raz na podkład, który nie będzie brudził (revlon color stay) - tak obiecywali. I strasznie się wkurzyła, kiedy się okazało, że jednak brudzi Biedna Mogła mnie zapytać Ale nie będę się wyrywać, bo wyjdzie na jaw, że ja kupuję podkład 2 razy droższy, i dozna szoku
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 11:10   #82
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Jakby moja mama się o tym dowiedziała, to na 100% by zemdlała. Ona mi każe używać rumianku na brzydką cerę. A sama wydała w życiu więcej niż 50 zł tylko raz na podkład, który nie będzie brudził (revlon color stay) - tak obiecywali. I strasznie się wkurzyła, kiedy się okazało, że jednak brudzi Biedna Mogła mnie zapytać Ale nie będę się wyrywać, bo wyjdzie na jaw, że ja kupuję podkład 2 razy droższy, i dozna szoku
zatem cichosza .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 11:34   #83
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Tak jest
Aniu, ile czasu po otwarciu bedzie dobry krem lysanel activ? czy 4 miesiące to za długo, czy można go jeszcze zużyć? Nie wiesz?
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 11:50   #84
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Tak jest
Aniu, ile czasu po otwarciu bedzie dobry krem lysanel activ? czy 4 miesiące to za długo, czy można go jeszcze zużyć? Nie wiesz?
Moim zdaniem wszystko z nim ok, większośc kremów jest dobra prze 12 mc od otwarcia, przynajmniej takie mają znaczki na opakowaniu.
Ja dla pewności większość moich mazideł trzymam w lodówce, no poza tymi z kwasem salicylowym, bo powstają takie igiełki.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 12:10   #85
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Tak jest
Aniu, ile czasu po otwarciu bedzie dobry krem lysanel activ? czy 4 miesiące to za długo, czy można go jeszcze zużyć? Nie wiesz?
sadze tak jak Smok .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 12:54   #86
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

OK. Gdzieś tam przy okazji edukowania się na wizażu o kwasach, co zajęło mi chyba ze dwa tygodnie, natrafiłam na czyjąś opinię, że kwas należy zuzyc po otwarciu w miesiąc, ale nie wiem, czy dobrze to zapamietalam, czy to tylko jakaś schiza.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 13:05   #87
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
OK. Gdzieś tam przy okazji edukowania się na wizażu o kwasach, co zajęło mi chyba ze dwa tygodnie, natrafiłam na czyjąś opinię, że kwas należy zuzyc po otwarciu w miesiąc, ale nie wiem, czy dobrze to zapamietalam, czy to tylko jakaś schiza.
z tego co wiem to mozna stosowac. jesli data waznosci jest ok to nie ma przeciwskazan. sama mam glico A otwarte i nie uzywalam go juz dlugo, a zamierzam do niego powrocic. panie od estetyka mowily, ze mozna stosowac. jednak dla pewnosci zapytam o to doktora na poczatku wrzesnia, bo mam umowiona wizyte u niego .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 13:29   #88
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Tak? A którego września? Bo ja mam na 6-go
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 14:09   #89
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: nawilżanie

Ja sie gubię w tych xerialach...kicala, ten ktory Ty stosujesz to ten?http://www.wizaz.pl/produkty/baza/sz...gdzie=produkty
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...hp?produkt=914 to chyba jest to mleczko? jezeli uzywałabym tylko na twarz, to wyszłoby ekonomicznie, bo kosztuje 35 zł
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10505
i to bardzo ekonomiczne tylko nie wiem, czy nadawałoby sie do twarzy? Proszę o pomoc, bo nigdy tych kremów nie miałam.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 14:19   #90
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Nie, żadnego z tych nie stosuję Chociaż ten drugi link, który podałaś miałam dawniej (nie wiem,czy go jeszcze można dostać), ale krem, nie mleczko.

Ja stosuję xerial 5%. Lekarz polecał mi też xerial 10, ale w wersji mleczko do ciała, a nie krem - to to właśnie ma wyjść tak ekonomicznie. Właśnie kupiła go sobie moja siostra i zaczęła używać - także wypytam ją i potem dam znać, jakie wrażenia.

Dziewczyny, jakim cudem wy się gubicie w tych xerialach? Już żeśmy to tak dokładnie omówiły, że nawet nie wiem, co mam wyjaśniać

Im niższe stężenie, tym xerial lżejszy. Można do twarzy stosować mleczka (xerialine 500 i xerial 10), ale ja jeszcze nie spróbowałam tego patentu. Natomiast garść wrażeń dorzucę niebawem, jak moja siostra już trochę poużywa mleczka xerial 10. Będzie wiadomo, czy warto kupować.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.