Słowenia :):):) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-04, 23:11   #31
Galja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 39
Dot.: Słowenia :):):)

Ja tylko chciałam nadmienić na marginesie, dla tych prawdziwych fanek Bałkanów, że Słowenia Bałkanami juz nie jest.Owszem, czasem ja się zalicza, ale jest to mylne.Bałkany kończą sie w Chorwacji gdzies w miejscu gdzie zaczyna się Istria.
A że Słowenia piekna jest - to bez dwóch zdań
Galja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 09:52   #32
laloja
Raczkowanie
 
Avatar laloja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska - raz tu, raz tam
Wiadomości: 96
Dot.: Słowenia :):):)

Wybieram się jeszcze w tym roku i mam wielką nadzieję, że tam pojedziemy, bo Słowenia jest jedną z możliwości, która bierzemy pod uwagę. Nie jedziemy sami więc musimy się też liczyć ze zdaniem innych. No chyba, że się zbuntujemy i pojedzimy sami

Najbardziej biorę pod uwagę Koper bo tam jednak nam najbliżej. I w związku z tym tymonek bedę Ci bardzo wdzięczna za namiary na kwatery - mój email jolagros@interia.pl
__________________
Kici, kici...


Nie mieć nic do zrobienia to żadna atrakcja.
Radością jest mieć mnóstwo do zrobienia i tego nie robić
laloja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 19:18   #33
Magadan
Raczkowanie
 
Avatar Magadan
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 497
GG do Magadan
Dot.: Słowenia :):):)

Heh.. Slovenija <3
Czy są tu jeszce jakieś zwolenniczki Słowenii?
Magadan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 20:40   #34
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: Słowenia :):):)

Do Słowenii jadę na początku 2010 roku xD ogółem jadę do stolicy, na koncert mojej idolki, nie znam jeszcze dokładnej daty ale z tego co wiem na to chwilę to będzie przełom 2009/2010 dużo tam nie spędzę, bo ze 3 dni ale mam nadzieje że spodoba mi się tam xD
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 15:44   #35
Sviloprejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: pomiędzy Śląskiem a Małopolską
Wiadomości: 133
GG do Sviloprejka
Dot.: Słowenia :):):)

Jak będziesz w Ljubljanie to polecam powłóczyć się po parku Tivoli i wejść sobie na samą górę na Rożnik i koniecznie codziennie na kawkę do innej kawiarenki i na gorącą czekoladę w 150 smakach do kawiarenki "pri vodnjaku", i na przepyszne lody gałkowe (gałki nakładają od serca a nie jak u nas idelana kuleczka i już, tam to od razu taką wielką kopę nakładają, a ich lody są przepyszne), wzdłuż rzeki Ljubljanicy mosty pozwiedzać i koniecznie będąc w Słowenii na pizze pójść z prszutem (rodzaj szynki suszonej). A jak będziesz samochodem jechać to przez Trojane, bo tam koniecznie trzeba się na pysznych pączkach zatrzymać.

I wino moja droga pyszne wino, próbuj słoweńskie, bo pyszne i niedrogie!!! bardzo dobre z Vinagu (w Mariborze mają winnice i sklep, w którym można kupić nawet lane białe z beczki

Dla wszystkich co chcą do Słowenii samochodem, uważać bo teraz na autostrady trzeba winiety wykupować od razu półroczne bardzo drogie, lepiej wjechać do Słowenii przez MURECK i jechać bocznymi zwyklymi drogami i zachwycać się krajobrazem.
__________________

"Szczęście to uczucie głębokiego zadowolenia, jakie czerpiemy z aktu tworzenia ...".
----[N. Alderman: "Nieposłuszeństwo"]----
Sviloprejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 21:23   #36
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: Słowenia :):):)

Sviloprejka dzięki za rady jak będę jechać to samochodem, tak więc dobrze wiedzieć o tych autostradach.
dalej nie wiem kiedy tam pojadę ale nie mogę się doczekać. i będę właśnie w Ljubljanie.
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 20:51   #37
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: Słowenia :):):)

tydzien temu wrocilam z Ljubljany XD było cudowniee! spelniłam tam swoje marzenie ale to inna sprawa...
bardzo mi się spodobalo to miasto. Ludzie? ludzie jak ludzie, bywali mniej mili i bardziej. Uroczo tam jest, i tydzień temu gdy tu było zimno tam chodziłam bez kurtki... nie wiem czy źle zauważyłam ale chyba duże wpływy mają tam Włochy...widać to po żuyciu, jak się idzie ulicą itd. Rynek i ulice wokół...kocham takie, kocham! I zdziwiły mnie automaty z mlekiem na rynku albo do ladowania, w ich Galeriji byly różne ladowarki do telefonow i mozna bylo ladowac. Pozyteczne takie rzeczy xD tak na prawdę nie ma tam jednej, kilku rzeczy które konkretnie zachwycają, po prostu całokształt...mi się bardzo spodobało i na pewno kiedyś wrócę.
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 17:23   #38
Oktavia 75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 34
Dot.: Słowenia :):):)

Zwiedzał ktoś jaskinie Postojnej? Jaka panuje w niej temperatura,czy jest zimno i trzeba zabrać ciepłą odzież?
Czy za euro kupię w sklepach czy trzeba mieć ich walutę?Gdzie najlepiej wymienić euro na walutę Słoweni?
Oktavia 75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 19:32   #39
tymonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 370
Dot.: Słowenia :):):)

[QUOTE=Oktavia 75;20262812]Zwiedzał ktoś jaskinie Postojnej? Jaka panuje w niej temperatura,czy jest zimno i trzeba zabrać ciepłą odzież?
Czy za euro kupię w sklepach czy trzeba mieć ich walutę?Gdzie najlepiej wymienić euro na walutę Słoweni?[/QUOT

Walutą obowiązującą w Słowenii jest euro. Nic nie musisz wymieniać.
Byłam w Postojnej i temperatura jaka panuje w jaskini to 8 st.C . Trzeba wziąść z sobą jakąś kurtkę, długie spodnie i najlepiej adidasy. My przebieraliśmy się na parkingu przy samochodzie. Zresztą inni też tak robili. W jaskini dość długi odcinek jedzie się kolejką i w czasie kiedy pędzi przed siebie trochę wieje. Widziałam paniusie w japonkach, koszulkach na ramiączkach, które mogły wypożyczyć za kilka euro specjalne peleryny do okrycia się ale w nogi zmarzły jak nic.
tymonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 17:28   #40
moraw2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Słowenia :):):)

Witam

Za tydzień wybieram się do Słowenii, wstępnie planowałem osiedlić się z Piranie Nie wiem jednak czy z namiotem to dobry pomysł..

Czy ktoś może mi poradzić jakiś kemping, ewentualnie miejsce fajne pod namiot na słoweńskim wybrzeżu?

Pozdrawiam
Piotrek
moraw2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 20:29   #41
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Słowenia :):):)

Byłam w Piranie, ale nie widziałam tam kempingu, ale miejscowość

Obok jest Portoroz, duże miasto (tam mieszkałam) i chyba był kemping Na pewno był w miejscowości Koper.

Tutaj są wszystkie wypisane i niby jest w Piranie Ale większy jest w Portorozie.
http://www.portoroz.si/en/camping-places
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 11:14   #42
Feainne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Dot.: Słowenia :):):)

Zastanawiam się nad wyjazdem do Słowenii jeszcze w tym roku. Czy ktoś może podać przykładowe ceny za noclegi (wiem, że to zależy od miejsca które wybiorę, ale chcę wiedzieć tak orientacyjnie), żywność ew. paliwo? Bardzo droga jest Słowenia?
Feainne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 11:21   #43
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Słowenia :):):)

Cytat:
Napisane przez Feainne Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad wyjazdem do Słowenii jeszcze w tym roku. Czy ktoś może podać przykładowe ceny za noclegi (wiem, że to zależy od miejsca które wybiorę, ale chcę wiedzieć tak orientacyjnie), żywność ew. paliwo? Bardzo droga jest Słowenia?
Właśnie wróciłam ze Słowenii, co prawda miałam wykupione wczasy w hotelu, ale po drodze zrobilismy sobie nocleg na Słowenii i za pokój 2-osobowy płaciliśmy w hotelu *** 58 euro, był też tańszy za 48 euro, ale o wiele gorszy, wiec wolałam dopłacic. Jezeli chodzi o tereny nadmorskie, to podejrzewam, ze kwatery sa drozsze niz np. w Chorwacji, bo w zasadzie widac tylko same zadbane i dopieszczone, wiec i ceny muszą byc wyzsze. Co do cen w sklepach, to sa do przyjęcia np. 1,5 l wody 0,33 euro, wino, ok 4-5 euro, piwo 1 puszka ok 1 euro, gałka loda, ale bardzo duza 1 euro, pizza w restauracji od 6-12 euro, kalmary od 6 euro, mieso drobiowe z grlila z frytkami od 8 euro, piwo w knajpie od 2,5 euro, cola itp. 0,2 l w knajpie od 2,5 euro, sery zółte , pieczywo i inne rzeczy w sklepach ok 30% droższe nic u nas, paliwo benzyna 95 ok 1,35 euro za litr. A tak w ogóle, to bardzo mi się tam podobało, jest pięknie i praktycznie nie ma naszych rodaków, miejscowi biorą nas za czechów , bądź rosjan.
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 22:08   #44
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Smile Dot.: Słowenia :):):)

Dziewczynki, odświeżam wątek

Może mi ktoś generalnie opisac, jak żyje się w tym państwie? Możecie pisac, co Wam ślina na język przyniesie - będę łykac każdą informację
Konspekt podróżniczy też może byc!

Najbardziej mnie interesuje Lublana i Piran

Buziaczki
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 10:34   #45
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Słowenia :):):)

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Dziewczynki, odświeżam wątek

Może mi ktoś generalnie opisac, jak żyje się w tym państwie? Możecie pisac, co Wam ślina na język przyniesie - będę łykac każdą informację
Konspekt podróżniczy też może byc!

Najbardziej mnie interesuje Lublana i Piran

Buziaczki
Dołączam się do pytania
Szczególnie interesuje mnie Koper - jak tam jest z baza noclegową? Czy mozna tam dojechać z PL np. koleją?
Mój tata pracował kiedyś w Słowenii i stacjonował właśnie w Koper. Dlatego tym bardziej chciałabym się tam wybrać. Waham się tylko między Słoweńskim Koper a włoskim Triestem.

Z tego, co piszecie o przykładowych cenach w Słowenii, to chyba są porównywalne do włoskich (byłam, w zeszłym roku), może ciut niższe.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 08:55   #46
Sviloprejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: pomiędzy Śląskiem a Małopolską
Wiadomości: 133
GG do Sviloprejka
Dot.: Słowenia :):):)

Do Kopru spokojnie możesz dojechać pociągiem. Nie pamiętam tylko czy połączenie bezpośrednie czy trzeba się przesiąść w Ljubljanie. Jeśli chcesz pociągiem jechać z POlski do Słowenii, to nie wiem, jak teraz, ale parę lat temu nie było bezpośredniego od nas, ja jechałam z Katowic, potem przesiadałam się w Wiedniu i Villach. Była jeszcze jedna opcja, z przesiadką w Wiedniu i w Grazu.
Jeśli chodzi o noclegi, to na pewno jakiś hostel się znajdzie, hoteli jest dużo, a w czasie wakacji można wynająć pokój w akademiku albo w internacie. Wszystko zależy od zaplanowanego budżetu. Ja jak byłam w Koprze to właśnie spałam w internacie, blisko centrum, dobre warunki, czysto, mebelki odnowione.
Ceny faktycznie nie są tam niskie.
__________________

"Szczęście to uczucie głębokiego zadowolenia, jakie czerpiemy z aktu tworzenia ...".
----[N. Alderman: "Nieposłuszeństwo"]----
Sviloprejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 17:03   #47
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Słowenia :):):)

Cytat:
Napisane przez Sviloprejka Pokaż wiadomość
Do Kopru spokojnie możesz dojechać pociągiem. Nie pamiętam tylko czy połączenie bezpośrednie czy trzeba się przesiąść w Ljubljanie. Jeśli chcesz pociągiem jechać z POlski do Słowenii, to nie wiem, jak teraz, ale parę lat temu nie było bezpośredniego od nas, ja jechałam z Katowic, potem przesiadałam się w Wiedniu i Villach. Była jeszcze jedna opcja, z przesiadką w Wiedniu i w Grazu.
Jeśli chodzi o noclegi, to na pewno jakiś hostel się znajdzie, hoteli jest dużo, a w czasie wakacji można wynająć pokój w akademiku albo w internacie. Wszystko zależy od zaplanowanego budżetu. Ja jak byłam w Koprze to właśnie spałam w internacie, blisko centrum, dobre warunki, czysto, mebelki odnowione.
Ceny faktycznie nie są tam niskie.
A możesz napisać generalnie, jak się tam życie wiedzie?
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 10:08   #48
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Słowenia :):):)

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj - czy warto jechać teraz do Słowenii? Czytałam, że mają tam problemy gospodarcze, zobaczcie: http://szukajeksperta.com/blogs/view...enia_bankrutem Czy nie ma tam protestów tak jak w Grecji?
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 09:09   #49
aszuelka
Zakorzenienie
 
Avatar aszuelka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 867
Dot.: Słowenia :):):)

A czy ktos byl w Slowenii w zime? Po niezbyt udanych swietach zdecydowalismy, iz przyszle swieta spedzamy poza domkiem. Oferty juz kusza zauwazylam, ze wiekszosc osrodkow zimowych znajduje sie w Bled - czy ktos moze tam byl? I jak z dojazdem z Ljubljany? Jestesmy rodzinka z dwojka dzieciaczkow wiec preferujemy jakies pociagi
__________________
11.08.2017 zaręczyny

16.06.2018 ślub
https://www.suwaczek.pl/cache/33159b1b51.png
aszuelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-30, 23:11   #50
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Słowenia :):):)

Odświeżam temat
W tym roku postanowiłam wybrać się na wakacje do Słowenii. W moim otoczeniu to mało popularne miejsce urlopowe (żeby nie powiedzieć "w ogóle nie atrakcyjne" ). Ja się jednak zauroczyłam tym krajem, kiedy ze znajomymi zgubiliśmy się tam, wracając z wakacji
Wstępnie zdecydowałam się na Koper, bo stamtąd blisko i do włoskiego Triestu, i do Chorwacji, a planuję wyskoczyć tam na jakieś wycieczki krajoznawcze
Czy warto jechać w pierwszej połowie września? Czy pogoda wtedy już nie jest najlepsza (tzn. poniżej 20 st.)? Mam się spodziewać dzikich tłumów? Pytam, bo we wrześniu na taki dziki tłum (i to w przeważającej części Polaków!!) natrafiłam w Chorwacji... Czy Koper to dobre miejsce na wypoczynek, ale bez nudy? Czy są tam ciekawe miejsca, żeby można było tyłek ruszyć, a nie tylko leżeć na plaży? Lepiej wcześniej zarezerwować sobie nocleg czy bez problemu znajdę coś na miejscu? Nie ukrywam, że preferuję tę drugą opcję, ale jeśli lepiej załatwić nocleg wcześniej, to będę rezerwować.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-01 00:11:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.