Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-05, 14:22   #2131
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez beafrance Pokaż wiadomość
ciekawie brzmi ten tonik. ja dwa razy w tyg robie sobie maseczke z aspiryny, rowniez bardzo ladnie rozjasnia. Czy mozna po takiej maseczce nalozyc serum lemon czy to juz za duzo?
czytalam ze aspirynkowa sie z witamina C nie lubi (bo to jest z C prawda?) wiec jak juz to lepiej serum na rano jak aspirynka na wieczor,albo przynamniej dluzej odczekac
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 14:24   #2132
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

serum lemon nie ma wit C
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 17:40   #2133
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Anka Franka nawilzaj i jeszcze raz nawilzaj + filtry. Skora Ci zejdzie i pod spodem bedziesz miec piekna nowa skore. Ja migdala robilam i za 1szym razem zbielalo mi pol twarzy, po 30 min od zmycia skora wrocila do normalnego koloru. Po migdale skora schodzi bardzo delikatnie, jak juz zaczniesz sie luszczyc po 2-3 dniach to na wieczor rob sobie masaz olejkiem, skora bedzie sie delikatnie rolowac. Jesli sie boisz ze przesadzilas, odstaw toniki na kilka dni.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 20:21   #2134
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

dzięki braworka, wolałam najpierw u "swoich" popytać (siakoś nieśmiało wychodzę poza forum mineralne)

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Anka Franka nawilzaj i jeszcze raz nawilzaj + filtry. Skora Ci zejdzie i pod spodem bedziesz miec piekna nowa skore. Ja migdala robilam i za 1szym razem zbielalo mi pol twarzy, po 30 min od zmycia skora wrocila do normalnego koloru. Po migdale skora schodzi bardzo delikatnie, jak juz zaczniesz sie luszczyc po 2-3 dniach to na wieczor rob sobie masaz olejkiem, skora bedzie sie delikatnie rolowac. Jesli sie boisz ze przesadzilas, odstaw toniki na kilka dni.
dzięki za odp
no właśnie nawilżam i nawilżam, i nie mogę nadążyć
skóra mi już zaczęła schodzić i pod spodem jest rzeczywiście piękna świeżynka martwię się tylko tym że tak jest nie na całej twarzy tylko miejscowo i czy mi się nie zrobią plamy czycuś, ale i tak nie zostaje mi nic innego jak spokojnie czekać



i mam pytanie do "mieszaczek" - jaką wagę byście poleciły? kupiłam na all chińskie badziewie za 20 zeta, na próbę i nawet całkiem się spisywała ważąc pewnie pi razy oko, ale dziś moja córcia postanowiła się na niej zważyć .... no i znowu szukam wagi, ale tym razem czegoś porządniejszego

Edytowane przez AnkaFranka
Czas edycji: 2009-12-05 o 21:05
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 21:23   #2135
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Anka, ile ja się oszukałam na biochemii jak konkretnie potem dzień po dniu robić jak chciałam seriami.
ja robiłam tak: tonik na wieczór przez 5 dni i jak zwykle kremy na noc potem peeling ale chyba nie na aż pół godz. zmywanie szarym mydłem na to maść cyckowa maltan grubo do rana. potem ze 3 dni normalnie z nawilżaniem bez toniku i potem znów seria ale ze 4 dni tonik. A jak mocno się łuszczyłam to mi Lorri pozwoliła peeling enzymatyczny. No i koniecznie filtr wysoki przy toniku a zwłaszcza już po peelingu przez 2 tyg. ( z tym,że ja się w lato zabrałam) też nie eksploatowałam nadto tej skóry, jak widziałam brązowe plamy to to miejsce trochę delikatniej migdałem. wolałam dłużej, więcej razy ale bez zbytniego przypalania skóry. wkurzała mnie ta skóra przez jakiś czas jeszcze bo zanim wszystko naprawdę zlazło to dobre 2 tyg mineło i miałam jakby bibułę przyklejoną, no makeup tragedia. ale się człek przyzwyczaja. Jak patrzyłam z bliska na jakąs rówieśnice wówczas to taaakaaa piękna była, gładziutka. ale już po wszystkim to mi nie dorównywały, tyle, że mam wrażenie, że jak plam się pozbyłam i minimalnie dołków po 3 gulach (które dostałam miesiąc wcześniej jak nigdy w całym życiu) to niestety efekt nie jest trwały. Salicyl za to hard core!!! sam peeling to przy wentylatorze wytrzymałam i to łuszczenie delikatniejsze, równomierne bardziej i bez takich skutków palenia popeelingowego. ale suma sumarum - podobnie
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 21:42   #2136
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Tak jak Atojka napisala efekt nie jest staly, niestety, ale dla odswiezenia twarzy, oczyszczenia jak najbardziej. Za drugim razem bedzie lepiej.Tylko fakt nie nadaza czlek z nawilzaniem.
salicyl to inna bajka, ale tez da sie polubic. Ja testuje obecnie PHA,a pozniej TCA,
Zobaczymy, za rozjasnienie skory migdala kocham.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 21:52   #2137
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

zasugerowalam sie nazwą lemon:p soorryy
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-06, 00:25   #2138
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

W ramach nocnej bezsenności chodzę sobie po stronach i szukam zastosowania dla gratisów, ktore ostatnio dostałam przy okazji zamówień.
Przeszukałam też ten wątek, ale wygląda na to, że nie ma w nim ani słowa o elastynie. Czy może ktoś z Was tego używał? A jesli tak - to z czym i jak wrażenia? (gratisowa elastyna ma postać proszku)
Dostałam też ekstrakt z aloesu i też nad nim myślę...
No i jeszcze mam odrobinkę niezmydlanej frakcji oleju sodowego, ktora w wątku jest bardzo chwalona. Z tego, co przeczytałam, większość osób używa jej solo, choć podobno łączy się ze wszystkimi olejami. Myślę nad domieszaniem do oleju ze słodkich migdałów albo z pestek malin, próbowal ktoś może?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 10:46   #2139
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
W ramach nocnej bezsenności chodzę sobie po stronach i szukam zastosowania dla gratisów, ktore ostatnio dostałam przy okazji zamówień.
Przeszukałam też ten wątek, ale wygląda na to, że nie ma w nim ani słowa o elastynie. Czy może ktoś z Was tego używał? A jesli tak - to z czym i jak wrażenia? (gratisowa elastyna ma postać proszku)
Dostałam też ekstrakt z aloesu i też nad nim myślę...
No i jeszcze mam odrobinkę niezmydlanej frakcji oleju sodowego, ktora w wątku jest bardzo chwalona. Z tego, co przeczytałam, większość osób używa jej solo, choć podobno łączy się ze wszystkimi olejami. Myślę nad domieszaniem do oleju ze słodkich migdałów albo z pestek malin, próbowal ktoś może?
aloes wystepuje w wielu przepisach na mazidlach, KLIK!
ja polecam Tonik z oczarem, niacynamidem i aloesem

a frakcje uzywam wlasnie z olejem malinowym!
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 14:24   #2140
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
aloes wystepuje w wielu przepisach na mazidlach, KLIK!
ja polecam Tonik z oczarem, niacynamidem i aloesem

a frakcje uzywam wlasnie z olejem malinowym!
Dziękuję!
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 18:11   #2141
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny macie moze pomysl na mazidlo do skory glowy z uzyciem tego http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 albo tego http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-06, 20:11   #2142
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie moze pomysl na mazidlo do skory glowy z uzyciem tego http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 albo tego http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
zainspiruj sie ktoryms przepisaem mazidlanym na serum czy odzywke do wlosow i wzbogac go o ekstrakt z pokrzywy
http://mazidla.com/index.php?option=...id=17&Itemid=2
http://mazidla.com/index.php?option=...id=33&Itemid=2
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 20:19   #2143
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dzis za bardzo wyszorowalam twarz peelingiem enzymatycznym z BU i zrobilam sobie kuku ponad 2 godziny mialam czerwona twarz jak indianin ale w koncu przeszlo Myslalam, ze jak nie ma tu grudek itp to nie jest sie w stanie podraznic, no ale jednak..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 20:40   #2144
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
zainspiruj sie ktoryms przepisaem mazidlanym na serum czy odzywke do wlosow i wzbogac go o ekstrakt z pokrzywy
http://mazidla.com/index.php?option=...id=17&Itemid=2
http://mazidla.com/index.php?option=...id=33&Itemid=2
Hmmm a tez tak myslalam mozna by tak d-pantenol ,ten ktorys z ekstraktow (ktory lerpszy?) ,kilka kropel olejku z szałwi i moze ekstrakt z aloesu ? tylko co do tego woda destylowana prosze pomoz
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 20:59   #2145
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ja bym kupiła wodę brzozową lub pokrzywowa, dała te ekstrakty (pokrzywa, skrzyp polny) i wcierka p/wypadaniu włosów gotowa
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 21:00   #2146
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Hmmm a tez tak myslalam mozna by tak d-pantenol ,ten ktorys z ekstraktow (ktory lerpszy?) ,kilka kropel olejku z szałwi i moze ekstrakt z aloesu ? tylko co do tego woda destylowana prosze pomoz
ja bym brała liść
poza tym do tego co wymieniłaś polecam hydrolizowaną keratynę do włosów w stężeniu do 5% (jestem nią zachwycona, włosów jest 2 razy więcej, niedługo nie będę miala jak przejśc przez drzwi, są miękkie i rewelacyjnie się rozczesują) w serum psikanym i do tego woda destylowana lub hydrolat, np. rozmarynowy jest świetny do włosów.
Klilka kropel konserwantu i masz serum na 4 miesiące
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 23:01   #2147
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

dziewczyny, właśnie zaczęła mnie zastanawiać keratyna- w którymś z komentów na mazidłach wyczytałam, że ktoś używa jej jako tuning do zakupionych w sklepie odżywek- jak myślicie, w jakiej proporcji mniej więcej powinnam mieszać keratynę ze zwykłą odżywką? z tego co wyszukiwarka pokazała, do tej pory pisałyście o keratynie tylko jako półprodukcie do stworzenia czegoś kompletnie nowego, więc mam nadzieję, że nie powtarzam się z pytaniem jakimś wcześniejszym
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 06:39   #2148
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dzieki dziewczyny
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 07:10   #2149
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie moze pomysl na mazidlo do skory glowy z uzyciem tego http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 albo tego http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
honey na ecospa jest Bazowa odżywka do włosów EKOLOGICZNA którą można sobie dowolnie wzbogacać
http://www.ecospa.pl/bazowa-odzywka-...zna-p-229.html
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"

Edytowane przez reniakicia
Czas edycji: 2009-12-07 o 07:15
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-07, 10:42   #2150
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

dostałam złoty olej jojoba (z mazideł) mam pytanie, czy mogę go dodawać do porcji kremu rano razem z HA i jedwabiem? jeżeli tak to w jakiej ilości?
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 11:04   #2151
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Atoja jak najbardziej, możesz go dodawać. Co do stężenie to musisz wypróbować jakie najbardziej będzie odpowiadało Twojej skórze, bo przy tym oleju nie ma żadnych ograniczeń, można go stosować do 100%.
Bardzo dobrze regeneruje też włosy, tylko przed użyciem na włosy lepiej go podgrzać.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 12:17   #2152
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
W ramach nocnej bezsenności chodzę sobie po stronach i szukam zastosowania dla gratisów, ktore ostatnio dostałam przy okazji zamówień.
Przeszukałam też ten wątek, ale wygląda na to, że nie ma w nim ani słowa o elastynie. Czy może ktoś z Was tego używał? A jesli tak - to z czym i jak wrażenia? (gratisowa elastyna ma postać proszku)
Dostałam też ekstrakt z aloesu i też nad nim myślę...
No i jeszcze mam odrobinkę niezmydlanej frakcji oleju sodowego, ktora w wątku jest bardzo chwalona. Z tego, co przeczytałam, większość osób używa jej solo, choć podobno łączy się ze wszystkimi olejami. Myślę nad domieszaniem do oleju ze słodkich migdałów albo z pestek malin, próbowal ktoś może?
Ja niezmydlaną frakcję oleju sojowego mieszam na ręku z kilkoma kroplami oleju tamanu, dodaje ziarenko kwasu alfa-liponowego i na sam koniec kilka kropel soku z aloesu. Trudno to połączyć ale da się, to takie moje ekspresowe serum na noc, zamiast kremu. Sprawdza się świetnie, rano buzia jest rozświetlona i nawilżona. Dużo lepiej niż po samym oleju z HA na przykład.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 14:19   #2153
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
ja bym brała liść
poza tym do tego co wymieniłaś polecam hydrolizowaną keratynę do włosów w stężeniu do 5% (jestem nią zachwycona, włosów jest 2 razy więcej, niedługo nie będę miala jak przejśc przez drzwi, są miękkie i rewelacyjnie się rozczesują) w serum psikanym i do tego woda destylowana lub hydrolat, np. rozmarynowy jest świetny do włosów.
Klilka kropel konserwantu i masz serum na 4 miesiące

rozwielitko, w jaki sposób keratyna działa na włosy, że Twoich jest dwa razy więcej? nie stymuluje wzrostu włosów, ale je odżywia w sposób, który sprawia, że wyglądają na zdrowe i gęste? czyli używa się jej tylko w psikadłach, tak? powiedz proszę, z czym ją łączysz i w jakich proporcjach dla uzyskania takich efektów..
aha, jak długo stosujesz tą miksturę? ja od długiego czasu walczę z wypadaniem, ale jak do tej pory efekty są mizerne, a włosów coraz mniej, więc może chociaż jakoś optycznie je zagęszczę...
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683

Edytowane przez kurtyzana
Czas edycji: 2009-12-07 o 14:37
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 15:26   #2154
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Tak właśnie dziś zrobiłam! i dosypałam kokosu, ale o efektach to nie ma co się wypowiadać, chyba prędzej psychicznie Nie czuję ściągania itp. ładnie się wszystko połączyło i nie zwałkowało co czasem lubi mi ha zrobić. Nie wiem czemu i ilości codziennie te same, czasem jest ok a czasem muszę delikatnie rrozsmarować . Ale i tak z naturalisa najlepszy, a czasem numer wycina. No i podkłąd ładnie się "przykleił" bez bazy i trzyma się dobrze, choć przyznam szczerze,że mnie wkurzają zimą te proszki, bo brudzą mi czapkę i kołnierz, a na czarnym to widać każdy ruch głową macie jakiś sposób?
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 18:43   #2155
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
Tak właśnie dziś zrobiłam! i dosypałam kokosu, ale o efektach to nie ma co się wypowiadać, chyba prędzej psychicznie Nie czuję ściągania itp. ładnie się wszystko połączyło i nie zwałkowało co czasem lubi mi ha zrobić. Nie wiem czemu i ilości codziennie te same, czasem jest ok a czasem muszę delikatnie rrozsmarować . Ale i tak z naturalisa najlepszy, a czasem numer wycina. No i podkłąd ładnie się "przykleił" bez bazy i trzyma się dobrze, choć przyznam szczerze,że mnie wkurzają zimą te proszki, bo brudzą mi czapkę i kołnierz, a na czarnym to widać każdy ruch głową macie jakiś sposób?
Buffwear
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 19:04   #2156
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
rozwielitko, w jaki sposób keratyna działa na włosy, że Twoich jest dwa razy więcej? nie stymuluje wzrostu włosów, ale je odżywia w sposób, który sprawia, że wyglądają na zdrowe i gęste? czyli używa się jej tylko w psikadłach, tak? powiedz proszę, z czym ją łączysz i w jakich proporcjach dla uzyskania takich efektów..
aha, jak długo stosujesz tą miksturę? ja od długiego czasu walczę z wypadaniem, ale jak do tej pory efekty są mizerne, a włosów coraz mniej, więc może chociaż jakoś optycznie je zagęszczę...
poczytaj o keratynie TUTAJ
piszą m.in. że

Cytat:
Poprzez wbudowywanie się cząsteczek w uszkodzone miejsca osłonek włosów powstające pod wpływem niszczących czynników chemicznych, fizycznych (słońce, wiatr) i mechanicznych (czesanie, szczotkowanie), hydrolizaty keratyny uzupełniają niedobór naturalnych składników budujących strukturę włosa. Dzięki takiemu działaniu, włosy ulegają wyraźnemu wzmocnieniu i w sposób zauważalny zwiększa się ich objętość, przywraca połysk i zdrowy wygląd.
zrobiłam psikadło wg. przepisu z mazideł,
28ml hydrolatu
3 krople d-panthenolu
8kropli keratyny
8kropli konserwantu

użyłam kilka razy dopiero, efekt był widoczny po pierwszym. najbardziej mnie cieszy łatwość w rozczesywaniu
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 09:09   #2157
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Buffwear
Popieram
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 09:41   #2158
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Gdzie wy tego buffwear'ka kupujecie? Tak żeby w miarę tanio ebay?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 09:53   #2159
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

eBay, Allegro albo tu - https://www.buffwear.co.uk/catalogue/index.php
Ja mam z eBay
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 09:58   #2160
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
Anka, ile ja się oszukałam na biochemii jak konkretnie potem dzień po dniu robić jak chciałam seriami.
ja robiłam tak: tonik na wieczór przez 5 dni i jak zwykle kremy na noc potem peeling ale chyba nie na aż pół godz. zmywanie szarym mydłem na to maść cyckowa maltan grubo do rana. potem ze 3 dni normalnie z nawilżaniem bez toniku i potem znów seria ale ze 4 dni tonik. A jak mocno się łuszczyłam to mi Lorri pozwoliła peeling enzymatyczny. No i koniecznie filtr wysoki przy toniku a zwłaszcza już po peelingu przez 2 tyg. ( z tym,że ja się w lato zabrałam) też nie eksploatowałam nadto tej skóry, jak widziałam brązowe plamy to to miejsce trochę delikatniej migdałem. wolałam dłużej, więcej razy ale bez zbytniego przypalania skóry. wkurzała mnie ta skóra przez jakiś czas jeszcze bo zanim wszystko naprawdę zlazło to dobre 2 tyg mineło i miałam jakby bibułę przyklejoną, no makeup tragedia. ale się człek przyzwyczaja. Jak patrzyłam z bliska na jakąs rówieśnice wówczas to taaakaaa piękna była, gładziutka. ale już po wszystkim to mi nie dorównywały, tyle, że mam wrażenie, że jak plam się pozbyłam i minimalnie dołków po 3 gulach (które dostałam miesiąc wcześniej jak nigdy w całym życiu) to niestety efekt nie jest trwały. Salicyl za to hard core!!! sam peeling to przy wentylatorze wytrzymałam i to łuszczenie delikatniejsze, równomierne bardziej i bez takich skutków palenia popeelingowego. ale suma sumarum - podobnie

ło matko bosko! dzięki Atojka za ten wyczerpujący opis
sporo spraw mi rozjaśniłaś w głowie - rzeczywiście mam wciąż na twarzy warstwę suchej skóry (mimo, że już zrobiłam lekki peeling enzymatyczny) i strasznie mnie to wkurzało i bałam się, że tak już zostanie, więc Twoje słowa są pocieszeniem, że jednak jest szansa na oblezienie z tego paskudztwa

czyli Twoja seria wyglądała mniej więcej tak: tonik 5 dni, peeling, 3 dni bez toniku, tonik 4-5 dni i znowu peeling?
jeśli tak, to ile czasu tak ciągnęłaś?

ja trochę boję się takiej częstości stosowania peelingu, bo w trakcie po obu stronach ust aż mi się naskórek zmacerował (a właśnie - tego bielenia skóry wcale nie miałam, hmmm??). zeszła mi już z tych miejsc chyba trzecia warstwa skóry, ale i tak mam tam nadal ciemniejsze plamy.
a poza tym uaktywniła mi się opryszczka i na czole wyszły dwie gulki.
opryszczkę tłumaczę sobie pobudzeniem skóry do regeneracji razem, niestety, z wirusem co w niej siedzi (drugim wyjaśnieniem może być osłabienie peelingiem odporności skóry, ale nie wiem czy takie zjawisko w ogóle zachodzi??).
a gulki mogą być spowodowane z kolei właśnie tą zalegającą warstwą suchego naskórka (bibułą, jak ją określiłaś ).
ale zastanawiam się czy te efekty (czyli generalnie "jest gorzej niż lepiej") nie są aby spowodowane zbyt mocnym stężeniem, które sobie wrzuciłam (20% migdała, 10% spirytu i reszta wody).

aaa i jeszcze ma pytanko - czy na taką nową wrażliwą skórę, nie od razu, ale gdzieś po dwóch trzech dniach można stosować sera antyoksydacyjne (np z wit C, albo z ekstraktem z winogron)?? czy ktuś coś wie na ten temat? (o ile dobrnął do końca tego elaboratu )
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.