jem mało a tyje !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-24, 21:42   #1
Juno Margaret
Raczkowanie
 
Avatar Juno Margaret
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 32
Question

jem mało a tyje !!!


Wiem że ciężko w to uwierzyć ale mimo że jem bardzo mało to tyje !!! Normalne osoby odżywiając się tak jak ja schudłyby pewnie 5 kg w tydzień...Jem ok.600 kcal mam bardzo wolną przemianę materii (skutki długiej i restrykcyjnej diety ).Ostatnio znowu przytyłam 2 kg Jestem załamana, wiem że to skutki diety i chce to naprawić Błagam powiedzcie mi co powinnam jeść żeby uregulować metabolizm bo ja kompletnie nie wiem co robić...
Juno Margaret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 00:06   #2
Disy
Raczkowanie
 
Avatar Disy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 90
Dot.: jem mało a tyje !!!

poczytaj: http://www.eksmagazyn.pl/zdrowie-i-u...lepszy-pomysl/
__________________
Marzenia kształtują naszą wyobraźnię.
Disy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 12:40   #3
Juno Margaret
Raczkowanie
 
Avatar Juno Margaret
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 32
Dot.: jem mało a tyje !!!

szkoda że nie przeczytałam tego na początku diety Teraz wiem że pozbyłam się wody i mięśni i najbardziej chciałabym wrócić do normalnej przemiany materii...nie chce do końca życia tyć nawet od jabłka
Juno Margaret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 12:53   #4
Disy
Raczkowanie
 
Avatar Disy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 90
Dot.: jem mało a tyje !!!

Zacznij zwiększać dawkę kalorii z dnia na dzień coraz więcej, wylicz ile kcal tak naprawdę mniej więcej potrzebujesz i tyle zjadaj (pamiętaj, że mają być to zdrowe posiłki) i jednocześnie ćwicz, nie wiem ile byłaś na takiej głodówce i ile potrwa Twój powrót do normalności, ale trzymam za Ciebie kciuki.

PS.: Znajdziesz tutaj na wizażu mnóstwo rad na temat zdrowego odżywiania, tego jak policzyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne itp- poszperaj na forum.
__________________
Marzenia kształtują naszą wyobraźnię.
Disy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 13:34   #5
Juno Margaret
Raczkowanie
 
Avatar Juno Margaret
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 32
Dot.: jem mało a tyje !!!

głupio mówić ale na tej "diecie" byłam ok.rok Pewnie jeśli teraz zwiększę kalorie to przytyje znowu i wszystko na nic ale cóż sama jestem sobie winna...
Juno Margaret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 15:20   #6
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: jem mało a tyje !!!

A ćwiczysz coś? Może to głupie,ale ćwiczenia naprawdę pomagają,wiem po sobie,widzę podczas mierzenia.Pamiętaj,że to nie kilogramy są najważniejsze,a centymetry
Poczytaj trochę o produktach,które przyśpieszają przemianę materii
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 15:47   #7
Disy
Raczkowanie
 
Avatar Disy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 90
Dot.: jem mało a tyje !!!

To naprawdę długo...
Musisz postawić na zdrowe, zbilansowane posiłki+ ruch,
myślę, że jak zrobisz to dobrze to nie przytyjesz
zwiększaj kalorie tygodniowo o 100-150, wydaje mi się, że gdybyś nagle zaczęła jeść normalnie byłby to szok dla organizmu.
__________________
Marzenia kształtują naszą wyobraźnię.
Disy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 19:34   #8
sunnyouth
Przyczajenie
 
Avatar sunnyouth
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: jem mało a tyje !!!

zwiększaj stopniowo kalorie, aż dojdziesz do pełnego zapotrzebowania kalorycznego dla siebie - pełnego, a nie redukcyjnego. nie wiem ile ważysz i mierzysz, policz to sama i do tego stopniowo dąż. niestety, potem na takiej dawce kalorii powinnaś przez jakiś czas pozostać, włączając aktywność fizyczną - stopniowo coraz więcej lub, jeszcze lepiej, coraz bardziej intensywnie ćwicząc. zadbaj o odpowiednią podaż białka i tłuszczu w diecie, nie zapomnij o pełnowartościowych węglowodanach.

niestety - waga wzrośnie, musisz się na to przygotować i musisz przez jakiś czas przeżyć ważąc więcej, niż teraz. ale masz wybór - albo ważyć więcej przez powiedzmy pół roku, przetrwać ten trudny czas i ustabilizować swój metabolizm na tyle, by potem móc rozpocząć zdrową, długotrwałą, spokojną dietę i cieszyć się dobrym zdrowiem i wyglądem długi czas... albo do końca życia żyć na dawce 500-600 kcal, doprowadzić się do absolutnego wyniszczenia, tycia "z powietrza" etc.
sprawa jest trudna, ale nie beznadziejna. wszystko da się zrobić, tylko musisz uzbroić się w cierpliwość
sunnyouth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 15:11   #9
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: jem mało a tyje !!!

Oblicz zapotrzebowanie kaloryczne http://archiwum.apz.pl/poradnia.php?...orie_licz_odch (oczywiście nie bierzemy pod uwagę tego podstawowego, tylko to większe) i co najmniej miesiąc tyle jedz. Wtedy powinnaś w końcu uregulować sobie metabolizm.
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 15:27   #10
Juno Margaret
Raczkowanie
 
Avatar Juno Margaret
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 32
Dot.: jem mało a tyje !!!

Dziękuje wam za rady, obliczę to zapotrzebowanie i będe sie tego trzymać a potem schudnę
Juno Margaret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.