blokada przed tańcem i nie tylko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-07, 20:36   #1
kashtan
Przyczajenie
 
Avatar kashtan
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6

blokada przed tańcem i nie tylko


Moim problemem jest to, że całe życie jestem spięta. Wyraża się to między innymi w tańcu i w kontaktach z ludźmi i żaden alkohol mi nie pomoże. Niektórzy mają tak, że po wypiciu dużej ilości jakoś się przełamują i nie mają oporów żeby tańczyć, u mnie ta blokada jest na tyle silna że nie daję rady. Nie umiem też wyrażać siebie, być sobą- zawsze odczuwam jakiś lęk przed oceną innych, stresuje się i spinam. Jestem pewna, że to nie jest kwestia mojego charakteru, tylko jakichś zaburzeń, dobrzej ukrywanej nieśmiałości która gdzieś tam wciąż we mnie siedzi, bo gdy jestem z rodziną potrafię być sobą, wygłupiać się. Kiedyś byłam bardzo nieśmiała, udało mi się to przełamać, ale nie jestem naturalna, wszystko co robię jest takie wymuszone. Chciałabym się wreszcie dobrze poczuć sama ze sobą i z ludźmi, bo niestety nie umiem przez to nawiązywać głębszych relacji, moje znajomości są powierzchowne. Macie jakieś rady?
kashtan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 21:15   #2
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: blokada przed tańcem i nie tylko

Ile masz lat? Ja miałam bardzo podobnie, pomogło mi wychodzenie do ludzi, podróże... Choć do dziś mam momenty, że wolę pobyć sama to zdecydowanie łatwiej nawiązuje mi się relacje. Kiedyś miałam problem, żeby jedno zdanie sklecić w trakcie rozmowy, więc uciekałam przed ludźmi
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 23:14   #3
Charlena
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 174
Dot.: blokada przed tańcem i nie tylko

Moze dobrym pomyslem byloby podjecie pracy, gdzie kontakt z ludzmi bylby koniecznoscia? Oswoisz sie, przy 50tym kliencie bedziesz miala ich ocene gdzies.
Nie masz bliskich przyjaciol? Swodobnie czujesz sie jedynie przy rodzinie?
Charlena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 07:13   #4
drirrpl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 345
Dot.: blokada przed tańcem i nie tylko

Kurs tańca, a na początek np zumba
drirrpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 07:25   #5
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: blokada przed tańcem i nie tylko

Cytat:
Napisane przez drirrpl Pokaż wiadomość
Kurs tańca, a na początek np zumba
To pewnie sprawa charakteru, ale sama jestem osobą, której strasznie, strasznie ciężko się przełamać do tańczenia (w przeciągu ostatnich 5 lat kojarzę 4 okazje kiedy byłam na parkiecie) i pójście na zumbę to była dla mnie tragedia. Nie znałam kroków, te laski cieszyły się ze wszystkiego i wydawały z siebie dziwne odgłosy. Fuu. Ciarki mam na samo wspomnienie.
A co do tematu- to siedzi w Autorce gdzieś głębiej, więc ja bym poszukała profesjonalnej pomocy. Bo obawiam się, że zmuszanie się do wchodzenia w niekomfortowe sytuacje (np. praca z klientem) może skutkować jeszcze większą blokadą. Wydaje mi się, że "wewnętrzny krytyk" w tym przypadku jest przeogromny i to nad nim trzeba pracować.

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Atavish
Czas edycji: 2016-02-08 o 07:27
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 07:44   #6
Agus8794
Raczkowanie
 
Avatar Agus8794
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 177
Dot.: blokada przed tańcem i nie tylko

Taki nasz chyba urok osobisty. mam tak samo. Gdy jestem z najbliższymi jestem sobą mogę wariowac i nawet tańczyć i nie boję się mówić. gdy coś zalatwiam tez potrafię postawić na swoim tez robię się odważna.


Pracuje z klientami codziennie dużo nowych osób i wiecie co jestem odważna porozmawiam posmieje się nie czuje tremy. Czuje się dobrze.

Problemem dla mnie są np. większe uroczystości (wesela w szczególności) siedzę wtedy sztywna nic się nie odzywam tylko tak zdawkowo i sama nie potrafię się przełamać przez co cały czas o tym myślę przez co nigdy nie potrafię na takich imprezach dobrze się bawić.



Może to niska samoocena? strach że ktoś będzie nas oceniał np. przez taniec?
Agus8794 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 10:58   #7
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: blokada przed tańcem i nie tylko

Mam podobnie jak Agus8794, choć nie mam problemu z samooceną. Przy bliskich jestem duszą towarzystwa, a wśród słabiej znanych osób jestem nieśmiałą i cichą myszką. Nie lubię wypytywać obcych o ich życie i z reguły wolę imprezy spontaniczne, bo na proszonych typu Sylwester czy wesele czuję się zmuszana do dobrej zabawy i co za tym idzie, nie bawię się dobrze.

Wiem jednak, że nie jest to zbyt dobrze odbierane i niektórzy mają mnie za naburmuszoną księżniczkę, więc się zmuszam, zagajam ludzi, dopytuję o szczegóły tematu, który poruszają. Spinam poślady, biorę oddech i gadam, to kwestia przełamania się poprzez zebranie sił do zrobienia pierwszego kroku Ludzie nie staną mi się bliżsi, jeśli ich do siebie nie dopuszczę.
Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
To pewnie sprawa charakteru, ale sama jestem osobą, której strasznie, strasznie ciężko się przełamać do tańczenia (w przeciągu ostatnich 5 lat kojarzę 4 okazje kiedy byłam na parkiecie) i pójście na zumbę to była dla mnie tragedia. Nie znałam kroków, te laski cieszyły się ze wszystkiego i wydawały z siebie dziwne odgłosy. Fuu. Ciarki mam na samo wspomnienie.
Chodziłam kiedyś na zumbę, kilka pierwszych zajęć było beznadziejnych, bo inni znali już dany układ, a nie było żadnego przypomnienia (później trafiłam na instruktorkę, która robiła powtórki i pokazywała, co robić, jeśli się nie pamięta kroków lub nie wyrabia tempa), więc nie wiedziałam, co się dzieje. Z czasem poznałam kroki, a jak nie znałam, to robiłam jakiś inny na bok czy przód-tył, byle w rytmie. Odpuściłam sobie dorównanie stałym bywalczyniom i zaczęłam się bawić skakaniem i energetyzującą muzyką

Mało tego, od roku chodzę na różne tańce, zaczęłam od podstawowych zajęć od zera, czasem po paru tygodniach musiałam znowu pójść na zajęcia od zera, bo nie dorównywałam grupie i w końcu zyskałam swobodę, luz i panowanie nad ciałem oraz przestałam panikować, jak jestem proszona do tańca
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-08, 13:16   #8
tymczasowa_
Rozeznanie
 
Avatar tymczasowa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 675
GG do tymczasowa_
Dot.: blokada przed tańcem i nie tylko

też mam taką blokadę, wesela, studniówki to jakaś tragedia.
nieco lepiej jest w klubach, ale w sumie nie chodzę, bo nie lubię. jednak jak mi się wcześniej zdarzało, to najlepiej bawiłam sie, gdy szłam ze znajomymi i wygłupiałyśmy się na parkiecie, zamiast wyginać się i prężyć jak inne panny. atmosfera się rozluźniała, stres mijał, więc i w tym dobrym humorku zdarzyło mi się potem nawet trochę normalnie potańczyć :P
__________________
trzeba mnie trochę oswoić, uspokoić, wzmocnić poczucie bezpieczeństwa i punkt oparcia.
tymczasowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-08 14:16:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.