Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-04-24, 17:24   #1
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 2 893

Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?


Witam drogie i drodzy!

Wczoraj przy wieczornych ploteczkach ¶mia³o zada³am koledze pytanie, które przysz³o mi na my¶l z tzw. d#py. Rozmawiali¶my o jego eks, wiêc z automatu zapyta³am czy j± kiedykolwiek zdradzi³.

Ku mojemu zdziwieniu (choæ nie wiem czemu "zdziwieniu" skoro zdrady siê bojê a facetów zwyk³a nie cierpieæ) us³ysza³am odpowied¼ twierdz±c±. Szok, niedowierzanie i znaki zapytania kr±¿y³y mi po g³owie.

Od my¶li do my¶li przesz³am do zagadnienia i pytania do szerszego grona. Tak zastanawiam czy gdyby hipotetycznie potencjalny kandydat na faceta powiedzia³ Wam, ¿e kiedy¶ kogo¶ zdradzi³, to czy przesta³by byæ potencjalnym "przysz³ym"? Czy nie skre¶li³yby¶cie go bo przecie¿ to przesz³o¶æ i nie dotyczy Was w ¿aden sposób?

__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-24, 17:31   #2
201607111028
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 6 905
Dot.: Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Poka¿ wiadomo¶æ
Witam drogie i drodzy!

Wczoraj przy wieczornych ploteczkach ¶mia³o zada³am koledze pytanie, które przysz³o mi na my¶l z tzw. d#py. Rozmawiali¶my o jego eks, wiêc z automatu zapyta³am czy j± kiedykolwiek zdradzi³.

Ku mojemu zdziwieniu (choæ nie wiem czemu "zdziwieniu" skoro zdrady siê bojê a facetów zwyk³a nie cierpieæ) us³ysza³am odpowied¼ twierdz±c±. Szok, niedowierzanie i znaki zapytania kr±¿y³y mi po g³owie.

Od my¶li do my¶li przesz³am do zagadnienia i pytania do szerszego grona. Tak zastanawiam czy gdyby hipotetycznie potencjalny kandydat na faceta powiedzia³ Wam, ¿e kiedy¶ kogo¶ zdradzi³, to czy przesta³by byæ potencjalnym "przysz³ym"? Czy nie skre¶li³yby¶cie go bo przecie¿ to przesz³o¶æ i nie dotyczy Was w ¿aden sposób?

To zale¿y od tego, w jakich okoliczno¶ciach nast±pi³a zdrada, co j± poprzedza³o, co dzia³o siê po niej, czy dana osoba tego ¿a³uje, czy uwa¿a, ¿e to by³ b³±d ("a no...zdarzy³o siê, jeste¶my tylko lud¼mi" czy "to nie powinno by³o siê wydarzyæ/to jest z³e") , jakie jest jej ogólne podej¶cie do zdrady itd. Samo "zdradzi³em" tak naprawdê niewiele mi mówi.

Aha. No i w sumie nie mia³oby znaczenia, jaki to "rodzaj" zdrady - czy tylko poca³unek, czy seks, czy mo¿e zdrada emocjonalna. Hm, mo¿e nawet z t± emocjonaln± by³oby najciê¿ej. Dla mnie oszukiwanie kogo¶ w kwestii uczuæ (czujê co¶ do kogo¶ innego, ale oszukujê ciê, ¿e jeste¶ jedyny/a) jest gorsze, ni¿ sam seks

Edytowane przez 201607111028
Czas edycji: 2016-04-24 o 17:45
201607111028 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-24, 17:35   #3
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 621
Dot.: Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?

Nie do koñca jestem pewna czy umia³abym zaufaæ osobie, która zdradzi³a - niezale¿nie od okoliczno¶ci zdrady.
Wesel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-24, 18:25   #4
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 2 198
Dot.: Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?

Cytat:
Napisane przez carolina662 Poka¿ wiadomo¶æ
To zale¿y od tego, w jakich okoliczno¶ciach nast±pi³a zdrada, co j± poprzedza³o, co dzia³o siê po niej, czy dana osoba tego ¿a³uje, czy uwa¿a, ¿e to by³ b³±d ("a no...zdarzy³o siê, jeste¶my tylko lud¼mi" czy "to nie powinno by³o siê wydarzyæ/to jest z³e") , jakie jest jej ogólne podej¶cie do zdrady itd. Samo "zdradzi³em" tak naprawdê niewiele mi mówi.

Aha. No i w sumie nie mia³oby znaczenia, jaki to "rodzaj" zdrady - czy tylko poca³unek, czy seks, czy mo¿e zdrada emocjonalna. Hm, mo¿e nawet z t± emocjonaln± by³oby najciê¿ej. Dla mnie oszukiwanie kogo¶ w kwestii uczuæ (czujê co¶ do kogo¶ innego, ale oszukujê ciê, ¿e jeste¶ jedyny/a) jest gorsze, ni¿ sam seks
jak wy¿ej
cud nie kobieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-24, 18:50   #5
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 1 700
Dot.: Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Poka¿ wiadomo¶æ
Tak zastanawiam czy gdyby hipotetycznie potencjalny kandydat na faceta powiedzia³ Wam, ¿e kiedy¶ kogo¶ zdradzi³, to czy przesta³by byæ potencjalnym "przysz³ym"?
Skre¶lony na ca³ej linii
adult90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-24, 19:21   #6
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomo¶ci: 1 552
Dot.: Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Poka¿ wiadomo¶æ
Witam drogie i drodzy!

Wczoraj przy wieczornych ploteczkach ¶mia³o zada³am koledze pytanie, które przysz³o mi na my¶l z tzw. d#py. Rozmawiali¶my o jego eks, wiêc z automatu zapyta³am czy j± kiedykolwiek zdradzi³.

Ku mojemu zdziwieniu (choæ nie wiem czemu "zdziwieniu" skoro zdrady siê bojê a facetów zwyk³a nie cierpieæ) us³ysza³am odpowied¼ twierdz±c±. Szok, niedowierzanie i znaki zapytania kr±¿y³y mi po g³owie.

Od my¶li do my¶li przesz³am do zagadnienia i pytania do szerszego grona. Tak zastanawiam czy gdyby hipotetycznie potencjalny kandydat na faceta powiedzia³ Wam, ¿e kiedy¶ kogo¶ zdradzi³, to czy przesta³by byæ potencjalnym "przysz³ym"? Czy nie skre¶li³yby¶cie go bo przecie¿ to przesz³o¶æ i nie dotyczy Was w ¿aden sposób?

U mnie tak, dlatego staram siê to pó³¿artem wypadaæ na pocz±tku.
tarkowska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-24, 20:18   #7
raita
Zakorzenienie
 
Avatar raita
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 4 354
Dot.: Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?

Dla mnie przesz³o¶æ to przesz³o¶æ i tyle. Nie bêdê z niej nikogo rozliczaæ, wiec nie skre¶lilabym faceta bo zdradzi³ kiedy¶ tam swoj± partnerkê poprzednia.
__________________
A ¿yæ mo¿esz tylko dziêki temu, za co móg³by¶ umrzeæ.



raita jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-04-24, 22:55   #8
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój w³asny ¶wiat
Wiadomo¶ci: 2 222
GG do magica
Dot.: Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?

Sama, w dalekiej przesz³osci, dopu¶ci³am siê pewnego rodzaju zdrady, po prostu poca³owa³am siê z koleg± w usta. W sumie by³ to taki cmok, ale jednak. Ówczesnemu ch³opakowi przyzna³am siê od razu. Po tym, jak parszywie siê czu³am jeszcze wiele miesiêcy po tej sytuacji wiem, ¿e nigdy bym tego nie powtórzy³a. W pó¼niejszych zwi±zkach mia³am pokusy, ale twardo stawia³am granice i nigdy nie dopuszcza³am do "niebezpiecznych " sytuacji, typu spotkanie sam na sam z koleg±, który ewidentnie co¶ do mnie ma. Wyci±gnê³am wnioski, zmieni³am siê, zw³aszcza, ¿e wszelkie oszustwa nie le¿± w mojej naturze. Wiêc nie skre¶la³abym od razu faceta, o ile zdrada nie by³a "ci±g³a" (np. romans przez d³u¿szy czas z jednoczesnym oszukiwaniem partnerki-to nie wró¿y dobrze). Je¶li by³a to zdrada typu poca³unek, co¶ co dzieje siê w ci±gu krótkiego czasu(podczas seksu ma siê miliard okazji, by siê opamiêtaæ przecie¿), je¶li kole¶ naprawdê tego ¿a³uje,zrobi³ to raz i wie, ¿e jest to totalne dno-nie skre¶la³abym go.

¯eby nie by³o, nie usprawiedliwiam zdrady, ale wiem po sobie, ¿e ludzie pope³niaj± b³êdy, grunt, je¶li potrafi± wyci±gn±æ z nich wnioski na przysz³o¶æ.

Aha, moja kuzynka mia³a faceta, który mia³ w przesz³o¶ci epizody zdrady (kilka romansów). wszyscy jej mówili, ¿e i j± zdradzi i tak siê niestety sta³o. Jak kto¶ ma ci±goty do ci±g³ego zdradzania to siê raczej nie zmieni
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTE¦ PIÊKNIEJSZA NI¯ CI SIÊ WYDAJE-klik

to s³owo(nie "te s³owo")
bynajmniej=wcale, w ogóle

Edytowane przez magica
Czas edycji: 2016-04-24 o 22:56
magica jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-25, 10:13   #9
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 216
Dot.: Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?

Sama piszê z perspektywy osoby, która zdradza³a - dosyæ szybko poinformowa³am mojego obecnego T¯a o mojej ma³o ró¿owej i uczciwej przesz³o¶ci. Najpierw by³ z jego strony strach, niepewno¶æ, potem dosta³am szansê. Temat czasem wraca, ale to rozumiem, gadamy o tym na spokojnie. Poza tym przy nim jest inaczej - nie mam ci±got, ju¿ tego nie potrzebujê. Mo¿e kwestia doro¶niêcia, mo¿e odpowiedniego faceta - nie wiem. Ludzie siê zmieniaj±.
__________________
"Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present"
thalia666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-25, 11:02   #10
Mirajane
Raczkowanie
 
Avatar Mirajane
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomo¶ci: 140
Dot.: Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Poka¿ wiadomo¶æ
Witam drogie i drodzy!

Wczoraj przy wieczornych ploteczkach ¶mia³o zada³am koledze pytanie, które przysz³o mi na my¶l z tzw. d#py. Rozmawiali¶my o jego eks, wiêc z automatu zapyta³am czy j± kiedykolwiek zdradzi³.

Ku mojemu zdziwieniu (choæ nie wiem czemu "zdziwieniu" skoro zdrady siê bojê a facetów zwyk³a nie cierpieæ) us³ysza³am odpowied¼ twierdz±c±. Szok, niedowierzanie i znaki zapytania kr±¿y³y mi po g³owie.

Od my¶li do my¶li przesz³am do zagadnienia i pytania do szerszego grona. Tak zastanawiam czy gdyby hipotetycznie potencjalny kandydat na faceta powiedzia³ Wam, ¿e kiedy¶ kogo¶ zdradzi³, to czy przesta³by byæ potencjalnym "przysz³ym"? Czy nie skre¶li³yby¶cie go bo przecie¿ to przesz³o¶æ i nie dotyczy Was w ¿aden sposób?

Droga Autorko, jako osoba, która by³a zdradzana mogê powiedzieæ, ¿e ja bym nie dopu¶ci³a do siebie osoby, co do której wiem, ¿e jest niewierna. Mia³am kiedy¶ ch³opaka, bardzo go kocha³am, moja pierwsze wielka milo¶æ itd. Klapki na oczach spowodowa³y, ¿e wybacza³am mu zdrady, flirty z innymi dziewczynami itd. On p³aka³, przeprasza³, mi fochy mija³y i znów wracali¶my do siebie. Jedno jest pewne - zdradza³ non stop. A co najlepsze? Po naszym ostatecznym rozstaniu szybko mia³ kolejn± dziewczynê, któr± tak¿e zdradza³/zdradza.

Jednak¿e zgadzam siê z dziewczynami, ¿e to w jakim stopniu by³o haniebne z jego strony zale¿y od okoliczno¶ci zdrady. Czy to by³a "chwila" i poca³unek pod wp³ywem emocji? Czy przemy¶lany, ukartowany romans, który koñczy³ siê w ³ó¿ku z takim w³a¶nie za³o¿eniem a priori. Osobi¶cie ani w przypadku pierwszej ani w przypadku drugiej nie da³abym facetowi szansy, ale ka¿dy ma inne granice.
__________________
Slow down, you crazy child
you're so ambitious for a juvenile
But then if you're so smart, tell me
Why are you still so afraid?


Razem 02.2011
Mirajane jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-25, 11:13   #11
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 6 200
Dot.: Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?

Skreslilabym od razu.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-25, 12:22   #12
201607211025
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 3 659
Dot.: Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?

Ba³abym siê zaufaæ.
201607211025 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-25, 12:31   #13
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 4 036
Dot.: Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?

Takich rzeczy lepiej nie wiedzieæ.

Nowy zwi±zek, nowy rozdzia³. Mo¿e spróbowa³ kiedy¶, ¿a³uje, wie ju¿,¿e to nie fajne i po to ma nowy zwi±zek aby ju¿ w nim nie pope³niaæ tych b³êdów. Ka¿dy zwi±zek jest inny.

Gdybym siê jednak dowiedzia³a, by³abym od tej chwili bardzo czujna. Nie ma co fiksowaæ bo popsujesz sobie zwi±zek, ale b±d¼ czujna. I je¶li bêd± jakie¶ wyra¼ne znaki ¿e co¶ nie halo, daj sobie przyzwolenie na ma³± kontrolê.
__________________
Pani in¿ynier
[*] B. "Psia dusza wiêksza jest od psa i kiedy siê u¶miechasz do niej, ona siê hu¶ta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-25, 12:47   #14
HenrykaPortier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Zdrada z przesz³o¶ci ma skutek w przysz³o¶ci?

Skoro kto¶ by³ w stanie kiedys zdradziæ to powiedzmy, ¿e prawdopodobienstwo, ze bylby nadal w stanie to zrobic jest dosc duze. To po prostu kwestia charakteru, moze jakis moment slabosci, ale jednak duzo o tej osobie mowi
HenrykaPortier jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 13:47:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.