Panny Młode - Kielce cz. III - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-22, 19:32   #2971
mika_am
Raczkowanie
 
Avatar mika_am
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 369
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

nr poszedł na priva!nie pytajcie odrazu o cene bo Wam powie że 5000 nawet możecie zapłacić, pamiętajcie że to pakiet full wypas option
powiedzcie na czym Wam zależy i wtedy porozmawiajcie o cenie!
mika_am jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 22:25   #2972
tatarata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 136
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

a no nie wiem czy Krzysztof Bieniek to brat Kuby czy tato,a wiem ze rodzinnie prowadza biznes,. jesli o mnie chodzi pisalam o Kubie, przerazilyscie mnie cenami w kosciele, ze to moze wyjsc 1000zl nie spodziewalam sie, bierze ktoras moze slub w Maslowie? ciekawa jestem jak to tam wyglada
__________________


24.07.2010
tatarata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 07:02   #2973
ivona84
Zakorzenienie
 
Avatar ivona84
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 898
GG do ivona84
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Margaret82 dlatego chodzę do Katedry i robię tak jak Monini2507 - obczajam, który ksiądz szybko spowiada i tak idę Nie cierpię się spowiadać, bo miałam już kilka przejść z księżmi i ich widzimisię
Cytat:
Napisane przez frugo84 Pokaż wiadomość
Normalnie pomieszanie z poplątaniem ta spowiedź. Zazdroszzcę osobom, które mają swojego księdza z którym moga przeprowadzić szczerą spowiedź i który zrozumie pewne kwestie a nie tylko gani za wszytsko.
Odkąd nie dostalam rozgrzeszenia przestalam chodzic do spowiedzi i idę wtedy kiedy muszę...niestety wg mnie brak rozgrzeszenia zadziałał w niewłaściwym kierunku...księża za często potepiają "zwykłych ludzi" a zdecydowanie za rzadko własne grono...
W pełni się z Tobą zgadzam Frugo84

Alice the Bride, Frugo84 - trzymam kciuki za pomyślne przejście obrony Nie taki doabeł straszny jak go malują

Kasiu1429 to chyba się spotkamy na naukach Ja zgadałam się z kolezanką i idziemy razem

Monini2507 mam już foto i video Jeśli nie możesz się zdecydować to obejrzyj jeszcze raz zdjęcia albo umów się z kilkoma fotografami i kamerzystami i porozmawiaj z nimi co mają Tobie do zaoferowania i za jaką cenę. Ja po obejrzeniu zdjęć od razu wiedziałam, że to są zdjecia, które chcę mieć, a kamerzysta był sprawdzony, więc troszkę skróciłam sobie drogę, ale im mniej kombinowania i oglądania różnych zdjęć tym lepiej I nie musisz czekać do póżnej jesieni z wyborem, bo może Ci uciec sprzed nosa fotograf - ja gdybym zadzwoniła dzień później to lipa by była.
A do 2011 to chyba 7 - ma część będzie

No i proszę kolejny mężczyzna w naszym gronie Dzięku Davros za cenne informacje, bo mnie samej też czasem przychodzi na myśl zmiana kościoła

Mika_am zaglądaj do nas częściej i inne już Żony, bo Wasza pomoc będzie naprawdę nieoceniona
__________________
22 I 2005 razem
18 VI 2011 Ślub

64 => 55

Edytowane przez ivona84
Czas edycji: 2009-06-23 o 07:16
ivona84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 07:12   #2974
lejlla
Raczkowanie
 
Avatar lejlla
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kielce/Szczecin
Wiadomości: 268
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Witam z rana
Ja z moim TZ idziemy dzisiaj na spotkanie z poradnictwa rodzinnego ale pani nam wpisze od razu 3 daty wstecz a jutro ostatnie nauki przedmałżeńskie.Cho ciaż jedno będziemy mieli z głowy.
Tak sobie czytam i normalnie aż się boję tej spowiedzi przedślubnej. Nie wyobrażam sobie tego , żeby nie dostać rozgrzeszenia. Tu wszystko załatwione, goście sproszeni a ze ślubu nici Raz jak byłam u spowiedzi i coś wspomniałam , że mam partnera(wtedy jeszcze nie był narzeczonym) to ksiądz zwrócił mi uwagę, że on nie popiera takiego słowa jak partner to normalnie az mnie zatkało. Ale to było w kościele w Szczecinie, mam nadzieję, że w Kielcach przed ślubem bedzie inaczej
Alice the Bride, Frugo84 - powodzenia na obronie, wszystkie będziemy trzymać kciuki, stres niepotrzebny

Edytowane przez lejlla
Czas edycji: 2009-06-23 o 07:14
lejlla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 07:45   #2975
frugo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 93
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Dzieńdobry,
jaki mamy dzis piękny i słoneczny dzionek.....wrrrrrrrrr, co z ta pogoda się dzieję, normalnie jakbym miała huragan za oknem!!!!
Ja dziś sie wybieram do własciciela Galaktyki z paroma pytaniami, miedzy innymi chodzi o stół wiejski bo wg naszej umowy organizujemy go sami. I moje pytanie brzmi, czy byłyście (byliście) na wesele gdzie kelnerzy obsługiwali stół wiejski i pilnowali porządku na nim? Bo mi facet powiedział że jezeli sami organizujemy to sami też pilnujemy żeby on jako tako w trakcie wyglądał...on już do niego nie dochodzi i nie powierza opieki nad nim nikomu z obsługi. Tylko tak sobie myślę, że dotychczas wesela na których byłam nie miały obsługi przy wiejskim, ale może Wy macie inne doświadczenie.
no a co do tych spowiedzi to po wczorajszych dyskusjach na forum , sniło mi sie ze jestem u spowiedzi przedślubenj i że dostałam rozgrzeszenie, hehe...ciekawe jak mi to wróży w rzeczywistości
frugo84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 07:47   #2976
rptrbj1978
Rozeznanie
 
Avatar rptrbj1978
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 901
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Co sadzicie o tych kolczykach????
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg moje kolczyki.jpg (19,4 KB, 38 załadowań)

Edytowane przez rptrbj1978
Czas edycji: 2009-06-23 o 07:49 Powód: nie dodałam zdjecia
rptrbj1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 07:54   #2977
gosi5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 332
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Cytat:
Napisane przez margaret82 Pokaż wiadomość
frugo 84 My płacimy 130zł/os + ciasta, napoje, owoce we własnym zakresie. I jest to już cena na 2010 rok ale to i tak jakoś tanio bo gdzieniegdzie to na prawdę ceny zabójcze
Z tymi zabójczymi cenami to jest różnie, bo trzeba najpierw porównać co ma sie w takiej cenie - bo można mieć 110 zł ale napoje, ciasta owoce, dekoracje itp osobno, a można mieć i 180 i wszytsko oprócz alkoholu w cenie, - w takim układzie dużej różnicy nie ma, no a do tego nie we wszytskicj lokalach jest gwarancja ceny, niektórzy podnosza przed samym weselem.
Ja mam 150/os, w tym ciasta, zaiks, wystrój sali i gwarancje ceny. Zostaje mi alkohol, napoje, owoce i tort. No moze nie najtaniej to jest ale się trudno mówi -i tak głównie spotkałam sie z cenami wyzszymi na 2010 rok niz ta moja.

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasia1429 Pokaż wiadomość
Alice the Bride i to właśnie ten młody Wikariusz zajmuje się ślubami. Alicja może w Zagnańsku już skończą remontować ten kościół bo tam są fajni księża a do bohemy miałabyś naprawdę blisko ja do Bartka też

Też słyszalm, ze w Kosciele w samym Zagnańsku (nie w św. Rozalii i Marcina w Zachełmiu, czyli na górce) ksieża sa ok - wręcz kilka lat temu ksiadz własnei z tej parafii powiedział przy zamawianiu mszy za duszę, że dla niego co łaska, to co łaska, jak ktoś nie ma pieniędzy na tą łaskę to za 10 zł lub za free też mszę odprawi. No i czy taki nie powinien być każdy ksiądz?!! Tyle, ze nie wiem czy tam jeszcze jest
gosi5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 07:55   #2978
mika_am
Raczkowanie
 
Avatar mika_am
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 369
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Cytat:
Napisane przez tatarata Pokaż wiadomość
a no nie wiem czy Krzysztof Bieniek to brat Kuby czy tato,a wiem ze rodzinnie prowadza biznes,. jesli o mnie chodzi pisalam o Kubie, przerazilyscie mnie cenami w kosciele, ze to moze wyjsc 1000zl nie spodziewalam sie, bierze ktoras moze slub w Maslowie? ciekawa jestem jak to tam wyglada
Kuba to syn Krzysztofa! i oni raczej odrębne mają firmy, ale pewnie współpracują bo pomysły i zdjęcia podobne!

Iwona będę odwiedzała napewno, bo strasznie się tu zadomowiłam
mika_am jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 08:10   #2979
margaret82
Zadomowienie
 
Avatar margaret82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 704
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Dziewczyny ale powiedzcie mi czy to nie jest chore nie dać rozgrzeszenia przed samym ślubem ja rozumiem normalne spowiedzi, ale przed ślubem zaznacza się że to spowiedź przedślubna czyli poprawa jest oczywista bo na drugi dzień już się będzie małżeństwem i tego grzechu popełniać się nie będzie

gosi5 co do ciast wliczonych w cenę to ja nie jestem tak bardzo przekonana bo jak sama sobie zamówię to przynajmniej wiem jakie są a tak to biorę w ciemno. Pewnie to jakieś ułatwienie bo mniej załatwiana
__________________
Bo Cię kocham i już,bo z Tobą zawsze jest sens a bez Ciebie go nie ma,bo z Tobą można pójść na koniec świata i nie czuć zmęczenia,bo lubię kiedy się uśmiechasz,bo z Tobą można stracić majątek i nadal być bogatym,Bo Ty i tylko Ty

Edytowane przez margaret82
Czas edycji: 2009-06-23 o 08:19
margaret82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 08:20   #2980
frugo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 93
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Cytat:
Napisane przez margaret82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale powiedzcie mi czy to nie jest chore nie dać rozgrzeszenia przed samym ślubem ja rozumiem normalne spowiedzi, ale przed ślubem zaznacza się że to spowiedź przedślubna czyli poprawa jest oczywista bo na drugi dzień już się będzie małżeństwem i tego grzechu popełniać się nie będzie
Masz rację, ja tez tak sobie pomyslalam kiedyś, że po ślubie już bede bez obaw chodzić do spowiedzi a tu proszę, pojawił sie kolejny problem...zapewne wtedy ksiądz pyta o sposoby zabepieczania sie czyli....jak powiem, że mam nienatrualną antykoncepcję to znowu bedzie problem...nie idzie im dogodzić nie myslalam, że największy sen z powiek przed slubem będzie mi spędzać spowiedź

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

A może przesadzamy, może nie będzie tak źle...w każdym razie u mnie juz niedługo wszystko pzrejdzie w czyn więc na pewno zdam relacje jak było może ksiądz nie rozniesie całego koscioła ze złości...hehe
frugo84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 08:23   #2981
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Cytat:
Napisane przez margaret82 Pokaż wiadomość
Tylko chcąc wziąć ślub w całkiem innej parafii trzeba dostarczyć ze swoich parafii jakieś zaświadczenia że księża wyrażają zgodę i że nie ma przeciwwskazań i u nas na kursie przedmałżeńskim była para od nas z osiedla i chcieli wziąć ślub właśnie w parafii gdzie ma być wesele to im proboszcz zaśpiewał po 300 zł od zaświadczenia no i zrezygnowali bo tutaj 600zł na dwa świstki i tam za ślub to by ich za dużo wyniosło
Ja za takie zezwolenie na ślub w innej parafii dałam 100zł a ksiądz i tak nie chciał przyjać, bo stwierdził, że to za dużo.

Cytat:
gosi5 : co do ciast wliczonych w cenę to ja nie jestem tak bardzo przekonana bo jak sama sobie zamówię to przynajmniej wiem jakie są a tak to biorę w ciemno. Pewnie to jakieś ułatwienie bo mniej załatwiana
My w ten sposób zaoszczędziliśmy 450zł - ciasto + tort zamawialiśmy osobiście u Sołtyków, dużo zamieszania z tym nie ma, bo całe zamawianie trwa ok. 10 minut, a ciasto oni dostarczają we własnym zakresie na salę
__________________


Edytowane przez Audacieux
Czas edycji: 2009-06-23 o 08:25
Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 08:25   #2982
ivona84
Zakorzenienie
 
Avatar ivona84
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 898
GG do ivona84
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Frugo strasznie się przejęłaś tą dyskusją A właściciel dziwny - no to jak ma być z tym wiejskim stołem - sama masz przyjść przed weselem i układać te wszystkie kiełbachy i szynki Dziwne trochę Ale dobrze, że chociaż powiedział jak sprawa z tym wygląda

Rptrbj1978 - kolczyki dosyć okazałe, ale całkiem ładniutkie

Mika_am - to się cieszę

Margaret82 chore to jest, ale niektórzy księża są chorzy i nic na to nie poradzimy. Tylko powiedz mi jaka tu poprawa skoro następnego dnia już mozesz to robić na legalu
__________________
22 I 2005 razem
18 VI 2011 Ślub

64 => 55

Edytowane przez ivona84
Czas edycji: 2009-06-23 o 09:08
ivona84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 08:28   #2983
margaret82
Zadomowienie
 
Avatar margaret82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 704
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

ivona84 poprawa polega na tym, że bierzesz ślub i nie chcesz już grzeszyć
__________________
Bo Cię kocham i już,bo z Tobą zawsze jest sens a bez Ciebie go nie ma,bo z Tobą można pójść na koniec świata i nie czuć zmęczenia,bo lubię kiedy się uśmiechasz,bo z Tobą można stracić majątek i nadal być bogatym,Bo Ty i tylko Ty
margaret82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 08:33   #2984
ivona84
Zakorzenienie
 
Avatar ivona84
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 898
GG do ivona84
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

A no w sumie też racja
__________________
22 I 2005 razem
18 VI 2011 Ślub

64 => 55
ivona84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 08:38   #2985
frugo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 93
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

I tego sie trzymajmy
frugo84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 08:47   #2986
Kasia1429
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 163
GG do Kasia1429
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Witam Wszystkich! Masakryczna ta pogoda, lato, czerwiec a tu pogoda po fachu
tatarata, chodzi Ci o ślub Kościelny w Masłowie??
Chyba w tę sobotę tez nie będzie zbytnio pięknej pogody. Dobra, zyczę Wam miłego dzionka i uciekam do nauki bo mam egzamin jutro z pedagogiki społecznej
Buziaczki
Kasia1429 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 08:51   #2987
evelinest
Raczkowanie
 
Avatar evelinest
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 380
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Cytat:
Napisane przez rptrbj1978 Pokaż wiadomość
Co sadzicie o tych kolczykach????
Bardzo ładne Ja osobiście wolę dużo bardziej skromne Ale jednak takie okazałe podobają mi się u innych
evelinest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 09:10   #2988
gosi5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 332
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Cytat:
Napisane przez davros Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!

Właśnie trzymam w ręku jeszcze ciepłą licencję na ślub w innej parafii (ja i moja pani należymy do Niepokalanego Serca NMP a ślub bierzemy w kościele Świętej Trójcy)

Troszkę info na temat procedury jej zdobycia:
  1. Krok pierwszy: skompletowanie wszystkich dokumentów:
    - metryki chrztu z zaznaczonym wpisem o bierzmowaniu,
    - zaświadczenia o odbytych naukach przedmałżeńskich oraz (tu nam się upiekło bo ksiądz przeoczył) wizycie w poradni,
    - zaświadczenia z USC,
    - no i w przypadku jeśli któreś z narzeczonych należy do innej parafii - zaświadczenie o wygłoszonych zapowiedziach.
  2. Na podstawie tych dokumentów i naszych zeznań został spisany protokół
  3. Następnie musieliśmy odczekać 3 kolejne niedziele (zapowiedzi w parafii, w której staraliśmy się o licencję)
  4. Po okresie oczekiwania - odbiór licencji
  5. Cennik: podczas pierwszego spotkania ksiądz mówił o 100zł za zapowiedzi - a że wysokość opłaty za licencję będzie musiał ustalić z proboszczem - spodziewaliśmy się, że w sumie wyjdzie co najmniej 300zł - a tu niespodzianka - 200zł za wszystko... myślę, że to zasługa tego, że sprawa była finalizowana z proboszczem, a on wydaje się trochę zamotany i pewnie zapomniał, że to opłata za zapowiedzi+licencję (ksiądz, z którym spisywaliśmy protokół wydawał się bardziej wyrachowany)
Mam nadzieję, że to info komuś pomoże

PS. Jeśli kogoś interesuje - opłata za wyciągnięcie metryki chrztu w parafii Miłosierdzia Bożego to na dzień dzisiejszy jest to 20zł

PozdroX
O widze, ze jesteś z mojej parafii - NMP, a ja się na razie skłaniam ku rodzimej parafii, no chyba, że ksiądz bedzie cuś wymyślał, to sobie pójdę gdzie indziej. A może wiesz jak to jest W Niepokalanym Sercu NMP z papierami, na ile przed ślubem wypada sobie termin zaklepać? JEśli tak to z góry dziękuje za informacje, bo ja sie wybieram do kancelarii jak sójka za morze.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Cytat:
Napisane przez frugo84 Pokaż wiadomość
Masz rację, ja tez tak sobie pomyslalam kiedyś, że po ślubie już bede bez obaw chodzić do spowiedzi a tu proszę, pojawił sie kolejny problem...zapewne wtedy ksiądz pyta o sposoby zabepieczania sie czyli....jak powiem, że mam nienatrualną antykoncepcję to znowu bedzie problem...nie idzie im dogodzić nie myslalam, że największy sen z powiek przed slubem będzie mi spędzać spowiedź

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

A może przesadzamy, może nie będzie tak źle...w każdym razie u mnie juz niedługo wszystko pzrejdzie w czyn więc na pewno zdam relacje jak było może ksiądz nie rozniesie całego koscioła ze złości...hehe
Kompletnie nie rozumiem tych problemów ze spowiedzią przed slubną - osotatnio spotkała sie z tym, ze dizewczyna poszła sobie do spowiedzi, wszytko ładnie pięknie, a po rozgrzeszeniu podała ksiedzu kartke do podpisania, ta na spowiedż przedślubna i ksiądz jej nie podpisał i powiedział, ze to trzeba wcześniej zgłosić, ajk sie podchodzi do konfesjonału. To co to znaczt, że jedna spowiedz drugiej nie równa? Rozgrzeszenie dostała, ale to nie wystarczajce rozgrzesznie na ślub? To jak sa dwa rodzaje rozgrzeszń?! Dla mnie to paranoja jakaś.
Jak do tej pory raczej czesto do spowwiedzi biegałamale jak słucham tego wszytskiego to mi sie odechciewa. W ogóle to powinna wystarczyć spwoeidz powszechna jak w wielu krajach jest.
gosi5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 09:31   #2989
kubusewa
Zakorzenienie
 
Avatar kubusewa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tutaj
Wiadomości: 5 264
Wyślij wiadomość przez MSN do kubusewa
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Cytat:
Napisane przez gosi5 Pokaż wiadomość
O widze, ze jesteś z mojej parafii - NMP, a ja się na razie skłaniam ku rodzimej parafii, no chyba, że ksiądz bedzie cuś wymyślał, to sobie pójdę gdzie indziej. A może wiesz jak to jest W Niepokalanym Sercu NMP z papierami, na ile przed ślubem wypada sobie termin zaklepać? JEśli tak to z góry dziękuje za informacje, bo ja sie wybieram do kancelarii jak sójka za morze.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------


Kompletnie nie rozumiem tych problemów ze spowiedzią przed slubną - osotatnio spotkała sie z tym, ze dizewczyna poszła sobie do spowiedzi, wszytko ładnie pięknie, a po rozgrzeszeniu podała ksiedzu kartke do podpisania, ta na spowiedż przedślubna i ksiądz jej nie podpisał i powiedział, ze to trzeba wcześniej zgłosić, ajk sie podchodzi do konfesjonału. To co to znaczt, że jedna spowiedz drugiej nie równa? Rozgrzeszenie dostała, ale to nie wystarczajce rozgrzesznie na ślub? To jak sa dwa rodzaje rozgrzeszń?! Dla mnie to paranoja jakaś.
Jak do tej pory raczej czesto do spowwiedzi biegałamale jak słucham tego wszytskiego to mi sie odechciewa. W ogóle to powinna wystarczyć spwoeidz powszechna jak w wielu krajach jest.
Bo to wiesz jak masz spowiedz przedslubna to Cie ksiadz wypyta co robbilas we wszystki wieczory te plodne i te nieplodne
i zapytaczy aby na pewno nie mieszkasz z TZ przed slubem i czy aby na pewno bedziecie robic dzieci z kalendarzyka

Wiecie co
moze to nieodpowiednie miejsce
ale ja siebie uwazam za katoliczke chodze co tydzien ladnie do kosciolka.. probujac tego zwyczaju slicznie mojego tz nauczyc ladnie stosuje sie do przykazan ale tak: skoro sie kochamy i obiecalismy sobie juz slub myslimy o wsponym zyciu no to przepraszam ale w sumie jaki to grzech... przeciez nie zdradzamy nikogo kochamy siebie wzajemnie i jestesmy sobie wierni
to po raz
a dwa
mam ten sam zarzut co to za znaczenie czy spowiedz slubna czy nie
spowiedz to spowiedz
a tak to ja do spowiedzi chodze raz na jak mnie tknie bo wiem ze zaraz w konfesjonale dostane ochrzan za cos za co normlanie nikt przy zdrowych zmyslach mnie nie ochrzani
jak raz sie z "tego" wyspowiadalam to ksiadz do mnie a wy jestescie juz po slowie (akurat tak bylo wiec mowie ze tak a on do mnie no to wiesz to ze jestescie po slowie wcale nie znaczy ze dojdziecie do oltarza w kazdej chwili mzoe stac sie cos co was rozdzieli i co wtedy (mialam mu ochote powiedziec ze pojde na operacje odtwarzania blony dziewczej - ale sie ugryzlam w jezyk)
nie rozumiem grzesznosci tego grzechu
__________________
kubusewa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 09:57   #2990
ivona84
Zakorzenienie
 
Avatar ivona84
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 898
GG do ivona84
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Cytat:
Napisane przez kubusewa Pokaż wiadomość
Wiecie co
skoro sie kochamy i obiecalismy sobie juz slub myslimy o wsponym zyciu no to przepraszam ale w sumie jaki to grzech... przeciez nie zdradzamy nikogo kochamy siebie wzajemnie i jestesmy sobie wierni
nie rozumiem grzesznosci tego grzechu
Kobusewa - z ust mi to wyjęłaś
Ja jestem w 100 % pewna, że chce przeżyć całe życie właśnie w tym jednym jedynym mężczyzną i wiem, że z nikim innym nie będę tak szczęśliwa jak własnie z Nim. Kocham Go z całego serducha, a seks jest częścią tej miłości. Jestem mu wierna i chcę spędzić resztę życia tylko z Nim.
Szkoda tylko, że część księży postrzega to jako straszny grzech, że kocham się w mężczyzną, z którym chcę już być na zawsze. Niektórzy tylko pytają o to podczas spowiedzi, a według mnie to jest bardzo istotna sprawa, ktora powoduje, że tak jakby ranga tego grzechu się obniża (to moje zdanie).
Nie ubliżając tutaj nikomu, ale czy dziewczyny, które są wierne i planują ślub stoją na równi z dziewczynami, które zdradzają swoich mężów czy partnerów albo się nie szanują i mówiac najzwyczajniej "puszczają się" (przepraszam za określenie ale jakoś inaczej nie umiem tego nazwac) Najwyraźniej tak.

I w zasadzie jaka jest różnica pomiędzy zwykła spowiedzią, a spowiedzią przedślubną, bo dla mnie żadna, poza tym, że ksiądz po spowiedzi podpisuje karteczke i tyle. A może są jakieś inne regułki do wygłoszenia przez księży podczas takiej spowiedzi
__________________
22 I 2005 razem
18 VI 2011 Ślub

64 => 55
ivona84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 10:02   #2991
kubusewa
Zakorzenienie
 
Avatar kubusewa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tutaj
Wiadomości: 5 264
Wyślij wiadomość przez MSN do kubusewa
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

[QUOTE=ivona84;12896314. A może są jakieś inne regułki do wygłoszenia przez księży podczas takiej spowiedzi [/QUOTE]
tak: Bądź dobrą żoną i nie grzesz więcej
__________________
kubusewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 10:03   #2992
lejlla
Raczkowanie
 
Avatar lejlla
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kielce/Szczecin
Wiadomości: 268
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Dziewczynki a powiedzcie mi jak to jest z tymi zaświadczeniami z urzędem cywilnym. Ja mam urząd w kielcach a mój TZ w Szczecinie pobieramy się w Kielcach. Czy oboje musimy ze swoich urzędów te zaświadczenia dostarczyć czy wystraczy tylko z jednego urzędu? Ile się czeka na to zaświdczenie w Kielcach i ilie kosztuje, bo właśnie czytałam na internecie , że się czeka 2 tygodnie i kosztuje ok. 75 zł.
Proszę o odpowiedzi
lejlla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 10:15   #2993
ivona84
Zakorzenienie
 
Avatar ivona84
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 898
GG do ivona84
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Kobusewa wiem, że glupie, no ale że ksiądz nie chciał podpisać kartki dziewczynie do spowiedzi przedślubnej to jakaś głupota

Lejlla ja kiedyś znalazłam to
"zanim pójdziesz do urzędu musisz mieć aktualny akt urodzenia który musi byc ważny w dniu podpisywania dokumentów w USC czyli jakieś 3 miesiące, potem placisz 84 zł w banku albo u nich w kiosku , idziesz do nich z aktami i ta opłatą, oczywiście dowody osobiste muszą być, piszesz oświadczenie gdzie i kiedy jest ślub babka pyta jakie nazwisko przyjmujecie czekacie chwile i idziecie do następnego pokoju tam babka wpisuje was w książkę a wy podpisujecie dokumenty i dostajecie takie do kościoła, aha jeśli urodziliście się w jednym mieście i w tym co bierzecie slub to akty urodzenia są u nich ale jesli nie to trzeba jechać do danego miasta i osobiście odebrać opłacając opłatę skarbową czyli jakie 24 zł."
__________________
22 I 2005 razem
18 VI 2011 Ślub

64 => 55
ivona84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 10:20   #2994
kubusewa
Zakorzenienie
 
Avatar kubusewa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tutaj
Wiadomości: 5 264
Wyślij wiadomość przez MSN do kubusewa
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Cytat:
Napisane przez ivona84 Pokaż wiadomość
Kobusewa wiem, że glupie, no ale że ksiądz nie chciał podpisać kartki dziewczynie do spowiedzi przedślubnej to jakaś głupota

Lejlla ja kiedyś znalazłam to
"zanim pójdziesz do urzędu musisz mieć aktualny akt urodzenia który musi byc ważny w dniu podpisywania dokumentów w USC czyli jakieś 3 miesiące, potem placisz 84 zł w banku albo u nich w kiosku , idziesz do nich z aktami i ta opłatą, oczywiście dowody osobiste muszą być, piszesz oświadczenie gdzie i kiedy jest ślub babka pyta jakie nazwisko przyjmujecie czekacie chwile i idziecie do następnego pokoju tam babka wpisuje was w książkę a wy podpisujecie dokumenty i dostajecie takie do kościoła, aha jeśli urodziliście się w jednym mieście i w tym co bierzecie slub to akty urodzenia są u nich ale jesli nie to trzeba jechać do danego miasta i osobiście odebrać opłacając opłatę skarbową czyli jakie 24 zł."
To nie jest głupie to jest durne
inna sprawa ze w sumie tam jest w tej regułce taki fragment ze sie mowi tam ostatni raz u spowiedzi bylam tam iles temu i wydaje mi sie ztu mozna wsadzic: ta spowiedz jest moja spowiedzia przedslubna ... czy cos no bo jak podchodzic do konfesjonalu ze tak pwiem od frontu prze ksiedza bo ja jutro do slubu czy moge sie u ksiedza wyspowiadac i dostac autograf ??
no ja rozumiem, ze zeby przystapic do sakramentu trzeba spelniac ze tak powiem wymagania formalne ale bez jaj
__________________
kubusewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 10:21   #2995
gosi5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 332
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Cytat:
Napisane przez kubusewa Pokaż wiadomość
Bo to wiesz jak masz spowiedz przedslubna to Cie ksiadz wypyta co robbilas we wszystki wieczory te plodne i te nieplodne
i zapytaczy aby na pewno nie mieszkasz z TZ przed slubem i czy aby na pewno bedziecie robic dzieci z kalendarzyka

Wiecie co
moze to nieodpowiednie miejsce
ale ja siebie uwazam za katoliczke chodze co tydzien ladnie do kosciolka.. probujac tego zwyczaju slicznie mojego tz nauczyc ladnie stosuje sie do przykazan ale tak: skoro sie kochamy i obiecalismy sobie juz slub myslimy o wsponym zyciu no to przepraszam ale w sumie jaki to grzech... przeciez nie zdradzamy nikogo kochamy siebie wzajemnie i jestesmy sobie wierni
to po raz
a dwa
mam ten sam zarzut co to za znaczenie czy spowiedz slubna czy nie
spowiedz to spowiedz
a tak to ja do spowiedzi chodze raz na jak mnie tknie bo wiem ze zaraz w konfesjonale dostane ochrzan za cos za co normlanie nikt przy zdrowych zmyslach mnie nie ochrzani
jak raz sie z "tego" wyspowiadalam to ksiadz do mnie a wy jestescie juz po slowie (akurat tak bylo wiec mowie ze tak a on do mnie no to wiesz to ze jestescie po slowie wcale nie znaczy ze dojdziecie do oltarza w kazdej chwili mzoe stac sie cos co was rozdzieli i co wtedy (mialam mu ochote powiedziec ze pojde na operacje odtwarzania blony dziewczej - ale sie ugryzlam w jezyk)
nie rozumiem grzesznosci tego grzechu
Ja też nie rozumiem, bo jakoś wrzucanie współżycia z ukochaną osobą do jednego worka ze spaniem z kim popadnie albo za korzyści jakoweś - tzn . przykazanie 6 nie cudzołóż, w ogóle do mnie nie przemawia.
W naturze ludzkiej leży czerpanei z przyjemnosci z seksu a nie tylko prokreacja, to na s wkońcu odróznia od zwierząt, weic dlaczego mamy się wyzbywac swojej natury? W końcu takimi nas stworzył Bóg i w takim układzie ani seksualnosć ani miłość a co z atym porzadanie nie moze być grzeszne - oczywiscie jest łatwa do przekroczenia granica między miłosnym uniesieniem a wyuzdaniem.
Po za tym jak określić co można przed tym ślubem a co nie - sam pocąłunek i pieszczoty mogą byc bardziej wyuzdane i perwersyjne niż stosunek!
gosi5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 11:06   #2996
malpeczkaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 105
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

ivona84 bardzo prosze o zmainę daty mojego ślubu w kalendarzu zamiast 12 będzie to 26 września 2009 Dziekuje
malpeczkaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 11:14   #2997
ivona84
Zakorzenienie
 
Avatar ivona84
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 898
GG do ivona84
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Już zmienione
Dziewczynki jakby jakaś jeszcze miała zastrzerzenia do wpisu w kalendarzu - może pomyliłam datę albo nick to proszę piszcie ma priv dobrze
__________________
22 I 2005 razem
18 VI 2011 Ślub

64 => 55
ivona84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 11:27   #2998
davros
Przyczajenie
 
Avatar davros
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 8
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

Cytat:
Napisane przez gosi5 Pokaż wiadomość
O widze, ze jesteś z mojej parafii - NMP, a ja się na razie skłaniam ku rodzimej parafii, no chyba, że ksiądz bedzie cuś wymyślał, to sobie pójdę gdzie indziej. A może wiesz jak to jest W Niepokalanym Sercu NMP z papierami, na ile przed ślubem wypada sobie termin zaklepać? JEśli tak to z góry dziękuje za informacje, bo ja sie wybieram do kancelarii jak sójka za morze.
Im wcześniej zaklepiecie termin, tym większą macie szansę, że nikt Was nie ubiegnie. Kancelaria jest czynna od Pn-Pt w godz. 17.00-18.00 i kolejek raczej nie ma.

Po zgromadzeniu wszystkich dokumentów (nie wcześniej niż na 3 miesiące przed ślubem - bo niektóre z dokumentów są ważne tylko 3msc) umawiasz się na spisanie protokółu wstępnego i na wygłoszenie zapowiedzi.

Podczas spisywania protokółu musicie mieć: dowody osobiste, zaświadczenia o kursie przedmałżeńskim i o poradnictwie rodzinnym (nam to drugie się upiekło), metryki chrztu z info o bierzmowaniu i papierki z USC.

Co dalej, to nie wiem, bo my resztę gdzie indziej załatwiamy.

PozdroX
davros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 11:37   #2999
Kasia1429
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 163
GG do Kasia1429
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

A ile wcześniej w kościele trzeba rezerwować termin?
Kasia1429 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 12:12   #3000
malpeczkaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 105
Dot.: Panny Młode - Kielce cz. III

niunia_leyla i kubusewa wiecie może jak to jest z załatwianiem formalności i kosztami w kościele józefa robotnika? byłam tam wczoraj wydawało sie wszystko ok, i opłaty niskie bo tylko 400 zł ale wole sie upewnic?
malpeczkaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.