Czy przy takim odżywianiu mogę schudnąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-01, 17:13   #1
kasia77189
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12

Czy przy takim odżywianiu mogę schudnąć?


Witajcie drogie Wizażanki!
Ostatnimi czasy przytylo mi sie sporo i wszystkie spodnie sa mi ciasne!! tak wiec oczywiscie postanowilam ponownie przejsc na diete. Wczesniej stosowalam diete dukana przez ok 3 miesiace niestety byla dla mnie nieodpowiednia i zamiast schudnac przytylam :/. Teraz postanowilam nie stosowac zadnej konkretnej diety tylko sama ustalac to co moge jesc.
Tak wiec od prawie tygodnia jem: platki nestle fitness, owsianke, mleko (1,5; 2%), jogurty naturalne (wybieram takie zeby bylo stosunkowo malo tluszczu i weglowodanow), serki wiejskie (tak jak przy jogurtach), ogorki kiszone, jajka, jablka (moze inne owoce); na obiad gotowane warzywa, kurczak pieczony, przyprawiony (w specjalnych workach, bez dodatku tluszczu), zupy warzywne, ryz, ryby; pije: wode, herbate: zielona, czerwona, pokrzywe. Staram sie rzadko, ale czasem pozwalam sobie na herbate z miodem, kawe ze slodzikiem albo ciemny chleb np zytni (bo uwazam, ze lepiej czasem pozwolic sobie na takie rzeczy niz na np czekolade).

Zaznaczam, ze nie chce glodowek, chce stalego efektu bez jojo, postawilam na jedzenie zdrowsze i mniej kaloryczne, oczywiscie zero slodyczy, duuze ograniczenie soli (z czym wczesniej mialam problem) no i konczenie posilkow kolo 3h przed snem. Co do ruchu aktualnie nie mam go za duzo, ale od poniedzialku zaczynaja mi sie studia wiec na pewno ulegnie to zmianie.

Czy uwazacie, ze przy takim odzywianiu moge schudnac? Czy powinnam z czegos zrezygnowac?? Moze jakies rady albo modyfikacje??
z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi )
kasia77189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 19:22   #2
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Czy przy takim odżywianiu mogę schudnąć?

Żeby schudnąć potrzebny jest wyłącznie ujemny bilnas kaloryczny. Nie wiem ile jesz czego, wiec ciezko okreslic. Moim zdaniem (i wlasne doswiadczeni) latwiej jest schudnac wykluczajac jak najwiecej weglowodanow, a nie tluszczy jak Ty to robisz. W tej diecie praktycznie nie ma NNKT, a uwierz że zjadając na drugie śniadanie pozornie bombe kaloryczna jaka jest kabanos z jakims warzywkiem to bylabys najedzona na znacznie dluzszy czas nie kefirze z owocami, a kalorycznosc podobna - tylko mniej objetosciowo jedzenia. Poza tym platki Fitness moim zdaniem mozna zaliczyc do slodyczy, wiec nie polecam...za malo tluszczu za duzo cukrow prostych
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 20:24   #3
kasia77189
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12
Dot.: Czy przy takim odżywianiu mogę schudnąć?

tak zdaje sobie sprawe, ze tluszcze sa bardziej 'korzystne' niz weglowodany, dlatego jak patrze na zawartosc tluszczow i weglowodanow wybieram przewage tluszczow, co do platkow sie wlasnie zastanawialam bo zdania na ich temat sa bardzo podzielone...
Mysle, ze zmiana zywienia jest dosyc znaczna, bo unikam potraw ciezkich, zdecydowanie jem zdrowiej; potrawy, ktore latwiej strawic, unikanie soli, ktora zatrzymuje wode... mialam nadzieje, ze to jednak jest duza roznica??
kasia77189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 20:34   #4
enviee
Rozeznanie
 
Avatar enviee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 606
Dot.: Czy przy takim odżywianiu mogę schudnąć?

Te płatki nestle to wywal. Najlepiej zrób sobie własne, czyli daj różne rodzaje płatków ( owsiane, pszenne, żytnie... ale żadne 'nienaturalne', czyli robione po prostu z jakiejś tam masy, tak jak te fitness ), i dorzuć do tego jakieś orzechy, suszone albo świeże owoce Na pewno śniadanie będzie znacznie bardziej wartościowe

A tak w ogóle to może podaj przykładowy jadłospis. Co byś nie przesadziła z tym obcinaniem kalorii, bo można wtedy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego
__________________

enviee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 21:57   #5
kasia77189
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12
Dot.: Czy przy takim odżywianiu mogę schudnąć?

No to np
ś: owsianka z mlekiem 1,5%
IIś: jogurt naturalny + jablko
o: kurczak pieczony bez tluszczu, brokuly
p: salatka warzywna
k: twarozek wiejski z ogorkiem kiszonym

Wczoraj np zrobilam salatke z warzyw, pieczonego kurczaka i zrobilam sos czosnkowy: do jogurtu naturalnego dodalam swiezo pokrojony czosnek.Czy moge dodawac taki sos??
kasia77189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 16:43   #6
ciastko z arszenikiem
Raczkowanie
 
Avatar ciastko z arszenikiem
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 224
Dot.: Czy przy takim odżywianiu mogę schudnąć?

Ja też bym zrezygnowała z tych fitnessów, ewen. dodawała łyżkę do owsianki, żeby je zużyć do końca + koniecznie ćwiczenia!
ciastko z arszenikiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 14:01   #7
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Czy przy takim odżywianiu mogę schudnąć?

Cytat:
Napisane przez enviee Pokaż wiadomość
Te płatki nestle to wywal. Najlepiej zrób sobie własne, czyli daj różne rodzaje płatków ( owsiane, pszenne, żytnie... ale żadne 'nienaturalne', czyli robione po prostu z jakiejś tam masy, tak jak te fitness ), i dorzuć do tego jakieś orzechy, suszone albo świeże owoce Na pewno śniadanie będzie znacznie bardziej wartościowe

A tak w ogóle to może podaj przykładowy jadłospis. Co byś nie przesadziła z tym obcinaniem kalorii, bo można wtedy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego

Ja dodaje do swoich płatkow siemię lniane, otręby, orzechy różne , migdały, pestki słonecznika i dyni, morele suszone, rodzynki, sezam i świeży owoc.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-03, 14:53   #8
kasia77189
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12
Dot.: Czy przy takim odżywianiu mogę schudnąć?

no wlasnie orzechy srednio lubie... ostatnio np jadlem owsianke ze startym jablkiem, kupilam tez otreby z blonnikiem, platki fitness faktycznie skoncze i wyrzuce skoro odradzacie (chociaz z bolem bo takie dobreee ;( )
a co do reszty odzywiania?? sa jakies zastrzezenia?? i co z tym sosem czosnkowym, o ktorym pisalam?? wydaje mi sie, ze jest ok bo z jogurtu?
kasia77189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 13:07   #9
ciastko z arszenikiem
Raczkowanie
 
Avatar ciastko z arszenikiem
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 224
Dot.: Czy przy takim odżywianiu mogę schudnąć?

Cytat:
Napisane przez kasia77189 Pokaż wiadomość
no wlasnie orzechy srednio lubie... ostatnio np jadlem owsianke ze startym jablkiem, kupilam tez otreby z blonnikiem, platki fitness faktycznie skoncze i wyrzuce skoro odradzacie (chociaz z bolem bo takie dobreee ;( )
a co do reszty odzywiania?? sa jakies zastrzezenia?? i co z tym sosem czosnkowym, o ktorym pisalam?? wydaje mi sie, ze jest ok bo z jogurtu?
Moim zdaniem jest spoko
ciastko z arszenikiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.