jaki zabieg na twarz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-28, 01:54   #1
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389

jaki zabieg na twarz?


Witam,

od dłuższego czasu leczę trądzik. Najpierw pod opieką dermatologa (bez żadnych badań ), potem stwierdziłam, że dalsze leczenie tylko mi szkodzi, więc wzięłam sprawy w swoje ręce.

Obecnie nie ma tragedii, co jakiś czas mam niespodziankę, zwlaszcza przed okresem. Z tym jakos sobie radzę - np. Benzacne, olejek rycynowy i maść z wit. A (oczywiście nie wszystko na raz), poza tym prosta, nieprzesadzona pielęgnacja. Po kuracji lekami zostaly jeszcze pojedyncze zaskórniki.
Jednak bardziej męczą mnie przebarwienia. Zimną porą nie jest źle, ale przy mocniejszym słońcu bardzo je widać.

Chcę za jakiś czas (jak będę w stanie finansowo) skorzystać z zabiegu, który by pomógł troche przy trądziku, ale glównie zlikwidował chociaż część tych przebarwień. Ale kompletnie nie orientuję sie w zabiegach, więc czy mógłby mi ktoś kompetentny poradzić coś w tej sprawie?

Przepraszam, jesli powtórzyłam wątek, ale doprawdy trudno ogarnąć forum, poza tym każdy przypadek jest inny.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 05:25   #2
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: jaki zabieg na twarz?

Witam ,

mam piegi i dwa lata temu po wakacjach wyszło mi ich bardzo dużo ,co absolutnie mi nie odpowiadało. Byłam 4 razy na mikrodermabrazji diamentowej , bardzo mi pomogło . Nie powinno się tylko opalac buzi w czasie i używać krem z filtrem. Ponoć jeszcze lepszy wyniki jest przy 6 zabiegach. Chodziłam co tydzień . W takim pakiecie jedna wizyta kosztowała 100 zł . Kosmetyczka próbowała namówić mnie na kwasy, ale mikro wydawała sie delikatniejsza, więc na nią padło.
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 06:42   #3
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: jaki zabieg na twarz?

Mikro i kwasy są najlepsze na przebarwienia. jeśli chodzi o kwas to: kojowy, mlekowy głownie na ten problem. Tylko pospiesz się bo sa to zabiegi które nie wykonuje się jak jest słońce. I zapomnij latem o słońcu, kup mocny blokere (50) i dopiero wychodz na zewnątrz.

Zabiegi mikro z kwasami można łączyć, ale kosmetyczka musi się znac na rzeczy, dobrze znać twojacerę głowni jej reakcję i na pewno nie łączyć tych zabiegów za pierwszym razem. Ale efekty na prawdę są świetne jeszcze jak się dołoży do tego maske algowa wybielającą (najczęściej z arbutyną), a ty w domu bedziesz stosowała krem z kwasami lub wybielający
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 15:46   #4
Hildega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: jaki zabieg na twarz?

Witam,
Ja polecam świetną kosmetyczkę na Placu Wolnica 10 kosmetyka kraków

Edytowane przez Hildega
Czas edycji: 2013-02-28 o 15:47
Hildega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 16:48   #5
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: jaki zabieg na twarz?

Na przebarwienia polecam Acne Derm, dziala
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 20:52   #6
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: jaki zabieg na twarz?

Ech to sobie poczekam do jesieni

Mieszkam w Toruniu więc z polecenia nie skorzystam :P

AcneDerm stosowałam 2 razy, kiedyś chyba więcej pomagało, potem miałam długą przerwę, jesienią znowu kupiłam, ale już nie działało za bardzo, wręcz pogarszało czasami

Jeszcze zapytam czy takiej mikrodermabrazji mozna się poddac mając jeszcze problemy z cerą? Czy może lepiej najpierw na oczyszczanie?
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 21:23   #7
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: jaki zabieg na twarz?

Jeżeli masz stany zapalne to kosmetyczka nie zrobi ci ani kwasów ani mikro - a przynajmniej nie powinna, jeżeli zna się na tym co robi i chce ci pomóc, a nie tylko skasować pieniądze za kolejny zabieg. Polecam znaleźć jakąś dobrą, zaufaną osobę, może podpytaj koleżanki? Doradzi ci, co będzie najodpowiedniejsze.

Edytowane przez Pani Barokowa
Czas edycji: 2013-02-28 o 21:27
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-28, 21:28   #8
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: jaki zabieg na twarz?

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Jeżeli masz stany zapalne to kosmetyczka nie zrobi ci ani kwasów ani mikro - a przynajmniej nie powinna.
Nie prawda, nie wypowiadaj się jak sie nie znasz. Mikro oczywiście że nie wolno robić przy stanach zapalnych, ale kwas pirogronowy jest wręcz wskazaniem przy takich stanach.

Zasada jest taka, najpierw nalezy oczyścić twarz a potem zabierac sie za jakiekolwiek inne zabiegi. Jeśli mówimy o oczyszczaniu manualnym nie może być stanów zapalnych.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2013-02-28 o 21:29
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 21:03   #9
Milu Milu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 57
Dot.: jaki zabieg na twarz?

Dokładnie, mikro+kwasy to najlepsza metoda. działa na wiele rzeczy: trądzik, przebarwienia, łojotok, drobne zmarszczki, powiększone pory itd. Ja sama jestem po 3 zabiegach i kilka serii przede mną jeszcze. Nie mam wielkiego trądziku, jakieś 2-3 krosty tyg ale mega tłustą skórę i poza tym po tych krostach mam zawsze blizny (czerwone plamki)...
Milu Milu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 18:56   #10
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: jaki zabieg na twarz?

Oczyszczanie twarzy i mikro na razie, jak rozumiem odpada? i zostaje kwas pirogronowy?

Zapewne zanim się zdecyduję, dokładnie wypytam kosmetyczkę o wszystko, ale chcę cos poza tym się dowiedzieć, żeby nie ryzykować, bo kosmetyczka kosmetyczce nie równa :P a że się nie znam, to może cokolwiek mi powiedzieć a ja zaufam.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 07:05   #11
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: jaki zabieg na twarz?

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Oczyszczanie twarzy i mikro na razie, jak rozumiem odpada? i zostaje kwas pirogronowy?

Zapewne zanim się zdecyduję, dokładnie wypytam kosmetyczkę o wszystko, ale chcę cos poza tym się dowiedzieć, żeby nie ryzykować, bo kosmetyczka kosmetyczce nie równa :P a że się nie znam, to może cokolwiek mi powiedzieć a ja zaufam.
Jeśli nie masz stanów zapalnych to oczyszczanie wchodzi w grę. A jeśli masz to ani oczyszczanie ani mikro.
Z kwasem pirogronowym musisz się pospieszyć bo powoli coraz mocniej przygrzewa słońce, a to jest przeciwskazanie to robienia tego typu zabiegów (czyli kwasów. Jedyny który można jak jest słonce to kwas migdałowy). Po zabiegu koniecznie jak wychodzisz z domu uzywaj kremów z faktorem 25-30, żeby nie nabawić się przebarwień jak wyjdzie słońce. Zabiegk z tym kwasem najczęściej wykonuje się co 7-10 dni. Jak masz jeszcze jakieś pytanie to pisz śmiało Powodzenia
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-03, 08:05   #12
jankowskaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Smile Dot.: jaki zabieg na twarz?

Popieram moją przedmówczynie. Mikrodermabrazja, szczególnie ta diamentowa daje świetne efekty. Kwestia jest tylko tego jak mocno masz zanieczyszczoną twarz i ile zabiegów byłoby Ci potrzebnych aby naprawić twarz. Ja odwiedzam gabinet medycyny estetycznej xxx Akurat na tej stronie bardzo fajnie rozpisane jest jakie zabiegi są polecane na poszczególne problemy. Dzięki temu wiesz, że nie będzie gorzej a może być tylko lepiej

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-07 o 00:05 Powód: Link.
jankowskaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 07:29   #13
jagnaatos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 46
Dot.: jaki zabieg na twarz?

Nie warto jest szukać informacji w takich miejscach Trzeba sie po prostu udać do jakiegoś konkretengo lekarza.Niech ten doradzi odpowiedni zabieg na twarz. Lekarz posiada informacje oraz będzie wiedział co będzie odpowiednie. Generalnie sporo tego jest:
http://proclinic.pl/slowniczek/
jagnaatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 11:09   #14
kosmopolitanczyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: jaki zabieg na twarz?

Polecam zabiegi w angel factory. Maja bogata oferte zabiegowa i najwyzszej technologii urzadzenia. Kazdy znajdzie cos dla siebie. Osobiscie uwielbiam zabiegi fali radiowej wykonywane urzadzeniem accent reform. Twarz napiet, gestsza bez uzycia inwazyjnych metod
kosmopolitanczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-16 12:09:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.